FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
13.07.2025 klo 15:01:34 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: Tutustuminen Englannin pubikulttuuriin?  (Luettu 1255 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
ustava

Poissa Poissa


: 03.06.2008 klo 15:54:07

En tiiä oisko oikea topiikki mutta meinasin ens viikolla lähtee viikoks englantiin hengaileen.. Just sopivasti alkaa kisatkin, harmi ettei Englanti ite oo mukana. Millaista meininkiä tullee? Lähteekö lädit esim. pubiin fanittaan saksaa meikäläisen kanssa? :D Vai onko parempi Klinsmannin pelipaita jättää kotiin.. Miten paikalliset suhtatuvat kisoihin nyt, kun omat ei oo mukana? Joku sanoi että Espaniaa kannatetaan, ja Ranskaa ja Saksaa (luonnollisesti) vihataan..?

Suunnittelin viettäväni aikaa baaritiskillä, tutustuen pinttikulttuuriin ja naiskauneuteen (onko sitä?). Saa nähä miten forumnistin käy.... Tuoppi
Mikaeli

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 04.06.2008 klo 10:33:42

Et oo saamassa. Henkilökohtaisesti suosittelen pubilomaa Fuengirolaan ja Old London Bariin. Siellä Alonso loihtii pöperöt ja Pakistaneli tuo juomat pöytään!
Boris Pugo

Poissa Poissa


Vastaus #2 : 04.06.2008 klo 20:14:25

Itse suosin O´Connelssia.  Tuoppi
Tricky tree

Poissa Poissa


Vastaus #3 : 05.06.2008 klo 09:07:30

Puolalaisiahan englannissa on aika paljon. Brittien mielipiteet saarelleen töitten perässä muuttaneista polakeista tosin vaihtelevat laidasta laitaan, mutta voisi olettaa, että Puolan pelejä pubeissa polskit itse käyvät katsomassa.

Hollantia, Espanjaa, Ruotsia ja Portugalia tuntuvat monet hörokorva nököhampaat huoraavan.
Yllättäen myös Saksaa monet sanovat seuraavansa mielenkiinnolla. Kroatiaa samaten, toista lädien lohkosta jatkoon päässyttä, Venäjää, kohtaan taas mielipiteet ovat lähes murhaavan yksimieleisiä..kuvottava maa, kulttuuri, ihmiset, jalkapallo ja fanit.
Nämä "tiedot" useita lädi-foorumien kyselyjä nimenomaisesta aiheesta silmäilemällä ja lukemalla.



 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa