FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
15.01.2026 klo 19:21:08 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: [1] 2 3
 
Kirjoittaja Aihe: FC Hämeenlinna - KPV 8.6. klo 18.30 - Voittoputki jatkuu  (Luettu 2653 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
rokelvis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hape, Tore ja Yukha of Malinen


: 04.06.2008 klo 18:33:49

FC Hämeenlinnan kausi jatkuu sunnuntaina, kun Hämeeseen saapuu vieraita Suomen perselävestä, Pohjanmaalta. Hämeenlinnan seuraava vastustaja on siis KPV Kokkolasta. Hämäläisten alkukausi on ollut vaikea, mutta nyt vastustajien taso alkaa pikkuhiljaa helpottua, kun kaikki kärkijoukkueet (KPV:tä lukuunottamatta) on jo kohdattu, joten nyt voidaan ryhtyä hakemaan sitä voittoputkea, jollaiseen viime kausikin päättyi.

FC Hämeenlinnalla ei pitäisi olla loukkaantumisia, ellei nyt mitään sukupuolitautiepidemia yhteisten suihkuhauskanpitojen jälkeen ole tullut. Edellispelissä puolustuslinjakin toimi jo mallikkaasti (myöskin epävarmasti pelannut Heikkinen onnistui) ja KPV:llä tulee olemaan vaikeuksia Joenmäen ja Sipilän kanssa. Keskikentällä V-V Savolainen alkaa parantamaan otteitaan ja toisella laidalla Juuti on ollut hämäläisten alkukauden ehdoton valopilkku. Vielä kun saadaan Nallari taas maalivireeseen, niin silloin voidaan odottaa täydellistä perseraiskausta sunnuntaille. Ja olisikohan jo pikkuhiljaa aika ottaa Superjunnu hieman aikaisemmin kentälle kuin vasta 85. minuutilla.

Ja itse ottelu, FC Hämeenlinna alkaa saamaan juonesta kiinni ja ottelu päättyy 4-1 kotijoukkueen voittoon. Maalintekijöinä ovat Sihvola kahdesti sekä Juuti ja Suomalainen kerran.
koktap

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV, Saksa, Werder Bremen, SJK, Huuhkajat


Vastaus #1 : 04.06.2008 klo 19:00:17

KPV lähtee siis altavastaajana ja silloin se on ollutkin parhaimmillaan. Yllätystä siis odotellen :)
Kamenski

Poissa Poissa


Vastaus #2 : 04.06.2008 klo 21:13:42

Edessä on siis vierailu Suomen pahimmassa kendo-mekassa, Hämeenlinnassa, tuossa Tampereen ja Helsingin väliin jäävässä kärpäsen paskassa, jossa pelataan futista vain sen takia, että rokella ja jofalla olisi kivaa.

Asiaan. KPVllä takana kahden ottelun voittoputki, tosin kummasakaan peli ei ole mitenkään häikäissyt (Kemi-peli rapojen mukaan). Eipä tarvitse häikäistäkään, kunhan pisteitä ropisee. Hämeenlinnaan palloveikot lähteävät varmaakin pelaamaan nollayhtä, eli vastahyökkäyksillä mennään ja erikoistilanteisiin luotetaan. Luulisi tuolta nyt ainakin pinnan irtoavan. KPV lähtenee matsiin jotakuinkin seuraavasti:

------------Långbacka------------
-Itälä--Kauppinen-Kalliokoski-Berg-
Sipilä-Uusimäki-Piispanen-Luokkala-
-----------Koivuranta------------
------------Mr Smith-------------

Ja nämä jätkät tuovat Kokkolaan 3 pistettä tuloksella 0-1.

edit: pelataas nyt kuitenkin yhdellätoista
« Viimeksi muokattu: 04.06.2008 klo 22:43:41 kirjoittanut Kamenski »
WiZ

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV, Reima, Huuhkajat


Vastaus #3 : 04.06.2008 klo 23:56:31

KPV:llä tulee olemaan vaikeuksia Joenmäen ja Sipilän kanssa.
KPV:ssa pelaa myös Aki Sipilä niminen keskikenttäpelaaja. Teki viime pelissä maalin ja sai myös kolme pistettä veikkauksen raadilta, watch out. :)
HML:n Sipilä on halpakopio KPV:n omasta. ;)
Tawast

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC hämeenlinna, Pioneeriryhmä


Vastaus #4 : 05.06.2008 klo 07:04:38

On vain yksi siido! >:(  Jos Alussa ei kämmitä, niin 2-0 voitto lohkeaa jälleen. Etenkin, kun KPV:n Gambian vahvistukset ovat hoitamassa velvollisuuksiaan. 1-0 Pexi 2-0 Suomalainen
AutoBiography

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Eagles, Suomi


Vastaus #5 : 05.06.2008 klo 12:02:01

Etenkin, kun KPV:n Gambian vahvistukset ovat hoitamassa velvollisuuksiaan.

Monikossa? Eikös KPV:stä ole maajoukkueessa vain Savage  ???

Ja asiaan.. Pelin pitää kulkea alusta alkaen mallikkaasti, että jotain saumoja voittoon on. Jos KPV tekee avausmaalin, niin siitä todennäköisesti ei FC enää nouse ja sama toisin päin..

Oma veikkaus 2-1.
38' 1-0 Nallari
72' 2-0 Siido
90' 2-1 Uusimäki
eterna

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Banjulin taikuri


Vastaus #6 : 05.06.2008 klo 12:43:42

Monikossa? Eikös KPV:stä ole maajoukkueessa vain Savage  ???

Ja asiaan.. Pelin pitää kulkea alusta alkaen mallikkaasti, että jotain saumoja voittoon on. Jos KPV tekee avausmaalin, niin siitä todennäköisesti ei FC enää nouse ja sama toisin päin..

Oma veikkaus 2-1.
38' 1-0 Nallari
72' 2-0 Siido
90' 2-1 Uusimäki

Gambian maajoukkueessa on KPV:stä Demba Savage ja Paco Corr (voi tosin olla pelikiellossa maajoukkuepeleissä) sekä ex-Palloveikko Dawda "Banjulin taikuri" Bah
Ed1

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: AsR


Vastaus #7 : 05.06.2008 klo 21:34:08

Hämeen pojista ei vastusta vihreet vie 0-2..Sipilä ja Smith  8)
rokelvis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hape, Tore ja Yukha of Malinen


Vastaus #8 : 05.06.2008 klo 21:35:29

Eiks se ole niin että pohjalaiset tykkää ottaa röhmyä perseeseen?
Juhani Kontiovaara

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TamU ja Suomen maajoukkueet


Vastaus #9 : 05.06.2008 klo 22:09:25

rokelvis kyykyttää! :D
eterna

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Banjulin taikuri


Vastaus #10 : 05.06.2008 klo 23:43:14

Eiks se ole niin että pohjalaiset tykkää ottaa röhmyä perseeseen?

Keski-Pohjanmaalla ei ole metroseksuaaleja vaan 100% heteroita. Eikai Hämeenlinnassa poikia jotka haluaa poikien perää... :D

Eikö niillä teidän puppelipojilla oo kauden kohokohta se muotinäytös, miten ne pystyy keskittyyn peliin jos vaikka meikit sattuis leviämään tai jopa kynsi katkeamaan ;)
« Viimeksi muokattu: 05.06.2008 klo 23:48:25 kirjoittanut eterna »
Kamenski

Poissa Poissa


Vastaus #11 : 06.06.2008 klo 04:43:42

Eiks se ole niin että pohjalaiset tykkää ottaa röhmyä perseeseen?

Kyllä varmaan jotkut tykkää, muijat ainakin. Röhmyille ja perseille  Ylos
Tawast

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC hämeenlinna, Pioneeriryhmä


Vastaus #12 : 06.06.2008 klo 06:52:39

Muotinäytöksille  Ylos Tuoppi
Kamenski

Poissa Poissa


Vastaus #13 : 06.06.2008 klo 11:02:52

Tähän väliin sopiikin hyvin nim.merkki nuohoojan aikanaan lempääläisistä tekemä analyysi hiukan muokkailtuna. Lempäälä ja Hämeenlinna, samanlaisia Tampereen lähiöitä molemmat.

"fc hämeenlinna koostuu lähinnä pelaajista, jotka eivät aikoinaan mahtuneet tapparan d-junnuihin ja vaihtoehdoksi jäi pakosta pallon potkiminen. taakkana kannetaan lapsuuden katkeruutta, ympäri vuoden hpk-pipoa pitäävää, vittuilevaa narsististi-isää kohtaan. puheissaan hämeenlinnalainen pitää itseään kovana naistenmiehenä. todellisuudessa seksikokemukset jäävät siihen, että joukkuekaverin kanssa katellaan vhs:ltä vanhoja ptv:n sarah young erotiikka -pätkiä ja runkkaillaan toisten kulleja. vaihtoehtona lähteä baariin läpsimään akkoja perseelle ja ahdistelemaan härskeillä ehdotuksilla. seurauksena ulosheitto porttikiellon kera baarista ja kotiin katsomaan sarah young erotiikkaa. torstaisin hämeenlinnalainen menee pirkkalalaisen vajokkiserkkunsa kanssa hakametsään ja jää pelin jälkeen hallille kyttäämään janne ojasen nimmaria. "ojane, muistaksää mut, mää olin f-junnuissa kerran sunkaa samoissa kesäreeneissä? muistaksää?"

nuohoojalle  Ylos
Hasselhoff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJS, Suomen maajoukkue


Vastaus #14 : 06.06.2008 klo 11:11:06

Kamenskihan on oikein huumorimiehiä  Ylos Onkos teitä enemmänkin siellä rannikon suuressa metropolissa nimeltä Kokkola?  ???

Mitä itse peliin tulee, niin tiukka matsihan tuosta on tulossa, FC HML:lle lupaa hyvää Sihvolan maalijyvän löytyminen. Suurin kysymysmerkki Hämeenlinnalla on edelleen siellä maalinsuulla, Pesonen ei ole kyllä vakuuttanut edes vähää alusta.

2-1 Hämeenlinnalle, Sihvola ja Lehtimäki Hämeenlinnan maalintekijöinä.

Valitettavasti joudun tämän pelin jättämään väliin  >:(
Chino

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat & KPV


Vastaus #15 : 07.06.2008 klo 01:33:27

Kamenskihan on oikein huumorimiehiä  Ylos Onkos teitä enemmänkin siellä rannikon suuressa metropolissa nimeltä Kokkola?

Onneks siellä Hämeenlinnassa on niin helvetisti porukkaa Ylos : D kai siellä on myös sikakatsomo  :D
Käläviän Torres

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV, Kälviän Tarmo, JS Hercules, The Blues


Vastaus #16 : 07.06.2008 klo 13:13:04

rokelviksen kiimalle  Ylos Tuoppi
Hasselhoff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJS, Suomen maajoukkue


Vastaus #17 : 07.06.2008 klo 15:01:50

Onneks siellä Hämeenlinnassa on niin helvetisti porukkaa :ylos : D kai siellä on myös sikakatsomo  D

Enemmän kuin Kokkolassa  Ylos Ja mikä vitun sikakatsomo, onko se joku Kokkolan erikoisuus?  ???
Käläviän Torres

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV, Kälviän Tarmo, JS Hercules, The Blues


Vastaus #18 : 07.06.2008 klo 15:49:01

Ja mikä vitun sikakatsomo, onko se joku Kokkolan erikoisuus?  ???

Väitätkö ettet muka tiedä mistä Chino puhuu :)
rokelvis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hape, Tore ja Yukha of Malinen


Vastaus #19 : 07.06.2008 klo 21:10:04

Väitätkö ettet muka tiedä mistä Chino puhuu :)

Sikakatsomon tunnetuimmat hahmot huoraavat Hakaa..  :-[ :keskari:
Tawast

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC hämeenlinna, Pioneeriryhmä


Vastaus #20 : 08.06.2008 klo 06:19:01

joo sikakatsomo provo jo kyllä päivänsä nähnyt  Alas Itse pelistä sen verran lisätietoa, että ottelun erotuomarina toimii norjalainen Dag Vidar Hafsås!?! Ilmeisesti Sporde tullaan näkemään myös kentällä! Skämma sig! Tampun Wiss, Juska Savolainen ja ex-hml kippari Vanninen katsomon puolella. Hämeenlinnan kiima vetää väkeä. Saa nähdä, miten EM-kisat vaikuttaa katsojamäärään...
rokelvis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hape, Tore ja Yukha of Malinen


Vastaus #21 : 08.06.2008 klo 07:19:45

Nyt kun on Tamppuunien homoja paikalla, niin eiköhän lauleta että "hyökkäykseen, hyökkäykseen, hyökkäykseen... Valkopaidat hyökkäykseen!"  ::) :keskari:
Tomppa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kpv


Vastaus #22 : 08.06.2008 klo 09:42:10

Tästä Voitto niin ollaan joko sijalla kolme tai neljä  Ylos Pk-35 voisi hävitä niin päästään sijalle 3  Ylos se olisikin jo historiaa  :) 2:den viime kauden perusteella....
SSL20

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, Liverpool, Pioneeriryhmä ja Hämeenlinna


Vastaus #23 : 08.06.2008 klo 15:33:04

Taas keli näyttää hienolta, mutta saa nähdä, onko katsomossa taas ketään... Hirveen huonoja kyllä ollut katsojamäärät, kun joka matsissa on ollut vielä loistokelikin! Noh, Pioneeriryhmä pitää kyllä huolen tunnelmasta, vaikka muu katsomo olisi tyhjä. Eiköhän tästä pitäisi voitto hakea... Tulokseksi veikkaan 2-1, KPV luonnollisesti kaventaa vielä ottelun lopussa. Kotijoukkueen maalintekijöinä Olli Lehtimäki ja Jere Suomalainen, kaikki maalit toisella jaksolla.

Niin ja tiedoksi pikkukaupungin rantaruotsalaisille: Pioneeriryhmästä ja Sikakatsomosta ei kannata samana päivänäkään puhua!  :) Ylos Tuoppi
rokelvis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hape, Tore ja Yukha of Malinen


Vastaus #24 : 08.06.2008 klo 15:39:00

Niin ja tiedoksi pikkukaupungin rantaruotsalaisille: Pioneeriryhmästä ja Sikakatsomosta ei kannata samana päivänäkään puhua!  :) Ylos Tuoppi

Niin, me osataan sitoa kengännauhat ihan itse.

 
Sivuja: [1] 2 3
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa