Dong
Poissa
Suosikkijoukkue: In Siilitukkabodarit we trust
|
 |
Vastaus #100 : 19.06.2008 klo 15:46:50 |
|
Ronny ei oikein kuulu mun suosikkeihin ja kuitenki menos Realiin pilaamaan uransa ni sama se. hieno mies kuitenki ainaki geelin perusteella. ja sitä ennen kumminki tehny 2 ja syöttäny yhen, ja portugali johtaa 3.0 mut sit tapahtuu Istanbulin ihme 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 19.06.2008 klo 15:49:55 kirjoittanut Dong »
|
|
|
|
|
XY
Poissa
|
 |
Vastaus #101 : 19.06.2008 klo 15:52:38 |
|
Vaikka Saksa onkin kone (vai mitä Bana) niin Portugali jatkoon ehdottomasti.
|
|
|
|
|
1x2
Poissa
|
 |
Vastaus #102 : 19.06.2008 klo 15:54:57 |
|
Eli suuret vedonlyöntitoimistot ovat mielestäsi väärässä ja laskeneet kertoimet väärin, kun historiatiedon perusteella yksittäinen nimimerkki suur-saksa tietää Saksan olevan suosikki?
Puuttumatta siihen kumpi tässä nyt lopulta on kuinka suuri suosikki, niin sanottakoon että vedonlyöntitoimistojen kertoimissa näkyy paitsi heidän oma arvionsa, niin myös oletettu pelaajien arvio. Jos yleinen henki on että Portugali on suosikki, niin vedonvälittäjä laittaa Portugalin suosikiksi vaikka itse pitäisi peliä täysin tasaisena. Muussa tapauksessa tulisi peliä Portugalille valtavasti, ja vaikka laskennallisesti se olisi kaikki vaan plussaa toimistolle kun asiakkaat pelaavat Portugalia alikertoimella, niin riskinhallinta syistä haluavat mieluummin pelin jakautuvan tasaisesti molemmille. Jos joku vaihtoehto on liian suosittu niin kertoimia muutetaan. Pelaajien näkemyksen näkee helpoiten Betfairin kertoimista. Tällä hetkellä Portugali 2.52 tasuri 3.15 Saksa 3.4 Hirveästi tuosta ei voi mikään toimisto lähteä sooloilemaan, vaikka pitäisivätkin peliä tasaisempana.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 19.06.2008 klo 15:57:13 kirjoittanut 1x2 »
|
|
|
|
|
Underclass Hero
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United, England, Adnan Januzaj
|
 |
Vastaus #103 : 19.06.2008 klo 15:57:27 |
|
Portugali tulee kyykyttämään 
|
|
|
|
|
Baresi
Poissa
Suosikkijoukkue: TP-47, Leijonat, Huuhkajat, Jäätävä läppä
|
 |
Vastaus #104 : 19.06.2008 klo 16:13:19 |
|
"kone" vastaan "kaatuilijat" "kone" voittaa 
|
|
|
|
|
1x2
Poissa
|
 |
Vastaus #105 : 19.06.2008 klo 16:26:35 |
|
Kertoimista puheen ollen, mielenkiintoinen näkemys Centrebetillä että Portugali on mahdollisen rp-kisan suosikki. Method of Victory PORTUGAL vs GERMANY
In Normal Time (90 mins) In Extra Time On Penalties PORTUGAL 2.35 9.00 8.50 GERMANY 3.25 11.00 9.50 Vaikka historiatilastoille ei liikaa painoa kannata laittaa, niin en kyllä veikkaisi Saksaa vastaan rp-kisassa kovin helposti.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 19.06.2008 klo 16:31:20 kirjoittanut 1x2 »
|
|
|
|
|
XY
Poissa
|
 |
Vastaus #106 : 19.06.2008 klo 16:31:23 |
|
Kertoimista puheen ollen, mielenkiintoinen näkemys Centrebetillä että Portugali on mahdollisen rp-kisan suosikki. Method of Victory PORTUGAL vs GERMANY
In Normal Time (90 mins) In Extra Time On Penalties PORTUGAL 2.35 9.00 8.50 GERMANY 3.25 11.00 9.50 Lehmä ei taida olla mikään rankkaritorjuja?
|
|
|
|
|
Elize
Poissa
Suosikkijoukkue: Я думаю, я слишком глуп жить, но слишком мудр
|
 |
Vastaus #107 : 19.06.2008 klo 16:35:39 |
|
Lehmä ei taida olla mikään rankkaritorjuja?
Kyl se MM-kisois torju voiton Argentiinasta.
|
|
|
|
|
Flyguy
Poissa
|
 |
Vastaus #108 : 19.06.2008 klo 16:40:41 |
|
Lehmä ei taida olla mikään rankkaritorjuja?
Ei tarvikaan olla, kun Köpke kirjoittaa taas lunttilapun, josta voi ennen vetoja tarkistaa, mihin nurkkaan kannattaa dyykata. Toimi ihan hyvin Argentiinaakin vastaan - kaksi torjuttua ja muutenkin vissiin kahdessa kolmesta muusta oikeassa nurkassa, vaikkei kiinni saanutkaan.
|
|
|
|
|
XY
Poissa
|
 |
Vastaus #109 : 19.06.2008 klo 16:41:16 |
|
Kyl se MM-kisois torju voiton Argentiinasta.
Niin. toisaalta Ricardo on jo kaksissa perättäisissä arvokisoissa lähettänyt sumut kotiin rankkareissa.
|
|
|
|
|
Holmgård
Poissa
|
 |
Vastaus #110 : 19.06.2008 klo 16:49:43 |
|
Puuttumatta siihen kumpi tässä nyt lopulta on kuinka suuri suosikki, niin sanottakoon että vedonlyöntitoimistojen kertoimissa näkyy paitsi heidän oma arvionsa, niin myös oletettu pelaajien arvio. Jos yleinen henki on että Portugali on suosikki, niin vedonvälittäjä laittaa Portugalin suosikiksi vaikka itse pitäisi peliä täysin tasaisena. Muussa tapauksessa tulisi peliä Portugalille valtavasti, ja vaikka laskennallisesti se olisi kaikki vaan plussaa toimistolle kun asiakkaat pelaavat Portugalia alikertoimella, niin riskinhallinta syistä haluavat mieluummin pelin jakautuvan tasaisesti molemmille. Jos joku vaihtoehto on liian suosittu niin kertoimia muutetaan.
Pelaajien näkemyksen näkee helpoiten Betfairin kertoimista. Tällä hetkellä
Portugali 2.52 tasuri 3.15 Saksa 3.4
Hirveästi tuosta ei voi mikään toimisto lähteä sooloilemaan, vaikka pitäisivätkin peliä tasaisempana.
Näinhän se menee, etenkin suurivaihtoisissa peleissä. Näissä yhtiö voi myös luovuttaa ylikertoimen toiselle, yleisen mielipiteen vastaiselle jengille. Yleensähän suurivaihtoiset pelit ovat pelaajalle epäedullisia, mutta tilanne muuttuu usein jos ottelun vaihto ja mielenkiinto on valtava. Esimerkkejä vuodelta 06 Esp- Fra sekä RMA- Bar 07 ja Boston- Lakers 08 toinen peli. Tuo pilkkuskaba- juttu on kyllä yllättävä. Toki livevedoissa jos peli on jatkoajalla veikkaisin sakujen olevan selviä suosikkeja, koska; Unibet livebetting, penalties: 08 Por- Sch 2.15- 1.7 06 Ger- Arg 1.65- 2.2
|
|
|
|
|
Tresjoli
Poissa
|
 |
Vastaus #111 : 19.06.2008 klo 16:50:40 |
|
Erikoistilanteet ratkaisevat tänään paljon, ja nimenomaan se miten Portugali onnistuu niiden puolustamisessa. Saksalla on selvästi vahvemmat pääpelaajat, mutta se ei ole tähän mennessä onnistunut vapareissa ja kulmissa. Jos pallot tänään kuitenkin tippuvat vaarallisille alueille, on mielenkiintoista nähdä miten Portugalin puolustus ja maalivahti toimivat.
Toinen tärkeä tekijä on Mario Gomezin onnistuminen. Yksi maali saattaisi aukaista pelin, mutta millaisen paikan mies tarvitsee sen tekemiseen? Jos tyhjä maali viiden metrin päästä ei kelvannut Itävaltaa vastaan, niin tuskin Portugalia vastaan ainakaan helpompiin paikkoihin pääsee.
|
|
|
|
|
Dieter Bohlen
Poissa
Suosikkijoukkue: Uli Hoeness im Knast is wie 'ne Meisterschaft!
|
 |
Vastaus #112 : 19.06.2008 klo 16:53:42 |
|
Jos pallot tänään kuitenkin tippuvat vaarallisille alueille... Tuo on jo niin iso 'jos', että sillä spekuloimisen voisi jättää jopa hyvinkin väliin...
|
|
|
|
|
lucifer
Poissa
|
 |
Vastaus #113 : 19.06.2008 klo 17:11:02 |
|
90 minuuttia pelataa ja Saksa voittaa aina. 
|
|
|
|
|
The Hammer
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat, West Ham, TPV (ja muutkin manselaiset)
|
 |
Vastaus #114 : 19.06.2008 klo 17:23:11 |
|
Ainoa mittari: se montako kertaa Ylen kisastudion "asiantuntijat" mainitsevat kahden tunnin aikana sanan kone ja konemainen Saksan yhteydessä: Veikkaus: mainitaan 75 kertaa... 
|
|
|
|
|
Bloody FuckBag
Poissa
Suosikkijoukkue: ManU, TamU
|
 |
Vastaus #115 : 19.06.2008 klo 17:24:05 |
|
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 07.11.2008 klo 19:14:22 kirjoittanut Bloody FuckBag »
|
|
|
|
|
XY
Poissa
|
 |
Vastaus #116 : 19.06.2008 klo 17:34:43 |
|
Ainoa mittari: se montako kertaa Ylen kisastudion "asiantuntijat" mainitsevat kahden tunnin aikana sanan kone ja konemainen Saksan yhteydessä: Veikkaus: mainitaan 75 kertaa...  Viimeksi kun täällä paneteltiin että montako kertaa Juusela mainitsee Hullu koira ottelun aikana niin taisi tulos olla tasan yksi.
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #117 : 19.06.2008 klo 17:35:45 |
|
Aika tyhmä olet jos sen perusteella rahaa likoon pistät. Eloranking joka lasketaan jokaisen maaottelun jälkeen, on kyllä Saksa edelleen Portugalin edellä, mutta suuriyleisöhän pelaa tunteella ja sen mukaan monet kertoimetkin määräytyvät.
Mikään pelihistoria miltään aikajaksolta ei anna Saksalle heikompaa laskennallista arvoa Portugaliin nähden.
Suosittelen sinulle, että katsoisit joskus yhden jalkapallo-ottelun alusta loppuun, mikäli vaan tilastojen rustaamiselta millään ehdit.
|
|
|
|
|
Balla
Poissa
|
 |
Vastaus #118 : 19.06.2008 klo 17:39:33 |
|
Uskon että Neilikkavallankumouksella on -2 maalin vaikutus tässä -6/-9 pisteen kinkkuväännössä.
|
|
|
|
|
100%
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #119 : 19.06.2008 klo 17:50:21 |
|
Olo on jännittynyt. Pelottaa hieman, että Portugali pääsisi voittamaan.
Kicker ennakoi:
Portugal
Ricardo - Bosingwa, Pepe, Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira - Petit - Joao Moutinho, Deco - Simao, Cristiano Ronaldo, Nuno Gomes
Deutschland
Lehmann - A. Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Frings, Ballack - C. Fritz, Schweinsteiger - Klose, Podolski
Ovatkohan Poldi ja Frings nyt siis kunnossa?
|
|
|
|
|
Tresjoli
Poissa
|
 |
Vastaus #120 : 19.06.2008 klo 17:55:02 |
|
Pahoittelen jos tähän on jo jossain vastattu, mutta miksi Schweinsteiger saa pelata tänään? Eikös suorasta punaisesta pitäisi tulla kahden ottelun pelikielto?
|
|
|
|
|
Flyguy
Poissa
|
 |
Vastaus #121 : 19.06.2008 klo 17:55:07 |
|
Olo on jännittynyt. Pelottaa hieman, että Portugali pääsisi voittamaan.
Kicker ennakoi:
Portugal
Ricardo - Bosingwa, Pepe, Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira - Petit - Joao Moutinho, Deco - Simao, Cristiano Ronaldo, Nuno Gomes
Deutschland
Lehmann - A. Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Frings, Ballack - C. Fritz, Schweinsteiger - Klose, Podolski
Ovatkohan Poldi ja Frings nyt siis kunnossa?
Podolski nyt ilmeisesti ainakin. Fringskin oli treenannut eilen joukkueen mukana täyden ajan eli ilmeisesti aiotaan kivuista huolimatta laittaa kentälle.
|
|
|
|
|
Flyguy
Poissa
|
 |
Vastaus #122 : 19.06.2008 klo 17:56:21 |
|
Pahoittelen jos tähän on jo jossain vastattu, mutta miksi Schweinsteiger saa pelata tänään? Eikös suorasta punaisesta pitäisi tulla kahden ottelun pelikielto?
Yleensä tulee, joo, muta tällä kertaa UEFA-päätyi vain yhteen otteluun, kun ei katsonut tuota tönäisyä ilmeisesti kuitenkaan kovin pahaksi (eli olisivatkohan olleet sitä mieltä, että pelin kokonaisuuteen katsoen olisi keltainenkin riittänyt...)
|
|
|
|
|
FC Bayern
Poissa
Suosikkijoukkue: Toisten unelma on toisten painajainen.
|
 |
Vastaus #123 : 19.06.2008 klo 17:56:27 |
|
Nyt se sitten alkaa! Luotettavan epävarma olo, pitkään aikaa Saksan pelejä seuratessa ei ole ollut toivotaan toivotaan toivetta. Eiliset treenit vaan vahvistivat epäluuloja pian alkavaan peliin  Ehtii mennä vetämään parit oluet ja sitten stadionille...
|
|
|
|
|
Dieter Bohlen
Poissa
Suosikkijoukkue: Uli Hoeness im Knast is wie 'ne Meisterschaft!
|
 |
Vastaus #124 : 19.06.2008 klo 18:02:06 |
|
Pahoittelen jos tähän on jo jossain vastattu, mutta miksi Schweinsteiger saa pelata tänään? Eikös suorasta punaisesta pitäisi tulla kahden ottelun pelikielto?
Jos punainen tulee väkivaltaisuudesta (Volkan), niin kyllä, epäurheilijamaisuudesta (Schweinebesteiger) ei. * * * Miksi v*tussa Fritz saa edelleen jatkaa?
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 19.06.2008 klo 18:03:11 kirjoittanut Dieter Bohlen »
|
|
|
|
|
|
|
|