V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #75 : 30.06.2008 klo 19:20:41 |
|
Ja siinä oli. Hienoa, että Sillanpää piti taas nollan, mutta melko laimealta tää piste tuntuu  . E: tai no olihan se nyt loppujen lopuksi aika tasainen vääntö..
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.06.2008 klo 19:23:27 kirjoittanut werner »
|
|
|
|
|
Andreas
Poissa
Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC
|
 |
Vastaus #76 : 30.06.2008 klo 19:21:02 |
|
Ehkä kierroksen varmin 0-0-ottelu.

|
|
|
|
|
stonax
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS
|
 |
Vastaus #77 : 30.06.2008 klo 19:21:23 |
|
~2800 :  E: no pääkatsomo kuulostaa aika täydeltä  Vaasassa tämän kauden korkein yleisömäärä. 2818 
|
|
|
|
|
lennaart
Poissa
|
 |
Vastaus #78 : 30.06.2008 klo 19:23:57 |
|
Kun vain tajuaisi panostaa tulosvetoon noihin Vepsun kotimatseihin. No, Jaro vie sit pinnat loppusyksystä. VPS ei tarjoa faneilleen maaleja. 
|
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #79 : 30.06.2008 klo 19:25:59 |
|
Jaro vie sit pinnat loppusyksystä. VPS ei tarjoa faneilleen maaleja.  Tuota peliä kannattaa verrata tämän kauden VPS-KuPS -peliin  .
|
|
|
|
|
Neuvoton
Poissa
Suosikkijoukkue: MyPa, Athletic Bilbao, KaisLa
|
 |
Vastaus #80 : 30.06.2008 klo 19:27:00 |
|
Odotettu lopputulos 0-0. Molemmilla oli paikkansa. Muinosen avopaikasta pitää tehdä samoin kuin Vepsun pusku melkein avopaikasta sellaisia, että noiden pitäisi upota. Helenius oli taas supervaihtomies ja toi peliin virtaan, mutta kuudentoista sisällä MyPan peli meni ihan liian pieneksi. Muutama hyvä laukaus ja pukkaus, mutta ei mitään oikeasti vaarallista.
Pulkkinen syötti Ederehon läpi, mutta Korhonen pelasti tilanteen. Taas hyvin taistellut ja pelannut Neemelo hautoi palloa liikaa, josta Vepsun vaarallinen tilanne, mutta muuten MyPalta virheetön peli puolustussuuntaan. Jotenkin vain nopeus ja terävyys puuttuivat, jolloin VPS sai puolustuksen kasaan. Keskikentällä Mustafi raatoi kuin puolustaja, Kuparinen oli vähän näkymätön ja Äijälä & Muinonen -duo ei saanut ihan parastaan irti. Iltsun erikoistilanteet peruskauraa.
Lopussa streami meni välillä diashowksi, joten esimerkiksi MyPan vaihtoja ei nähnyt. Kangaskolkankin kentällä olon huomasi vasta kun poju makasi maassa valittamassa. Alussa ja lopussa peli virtasi hyvin päästä päähän, mutta vastakkain tosiaan liigan vahvimmat puolustukset sekä maalivahdit.
|
|
|
|
|
lennaart
Poissa
|
 |
Vastaus #81 : 30.06.2008 klo 19:27:30 |
|
Tuota peliä kannattaa verrata tämän kauden VPS-KuPS -peliin  . Tai sitten Lahti-Jaro-peliin.
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #82 : 30.06.2008 klo 19:28:44 |
|
VPS ei tarjoa faneilleen maaleja.  Hienoa, että jaksat olla huolissasi meistä faneista  Eiköhän me kestetä, kun saadaan kuitenkin nauttia sarjan laadukkaimman puolustuksen työskentelystä 
|
|
|
|
|
Kilhammer
Poissa
|
 |
Vastaus #83 : 30.06.2008 klo 19:29:12 |
|
!SHOKKI!
Koskimaata ei valittu ottelun vakuuttajaksi.
|
|
|
|
|
Neuvoton
Poissa
Suosikkijoukkue: MyPa, Athletic Bilbao, KaisLa
|
 |
Vastaus #84 : 30.06.2008 klo 19:29:26 |
|
Erikseen vielä Saviniemen miehelle  Hyvin kuului ja näkyi lopussa.
|
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #85 : 30.06.2008 klo 19:30:58 |
|
Tai sitten Lahti-Jaro-peliin.
VPS tuskin lähtee Jaroa vastaan soitellen sotaan, kun kyseessä on kuitenkin rakas ja ihana paikallisvastustaja. E: toki Lahti-Jaro -matsin laukaisutilasto (18-7) voi toistua.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johtaja Calu
Poissa
Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Neemias Barbosa
|
 |
Vastaus #88 : 30.06.2008 klo 19:54:32 |
|
Jussi Ekström ottelun vakuuttaja/ vepsun paras pelaaja vaikkei ollut edes kentällä  Huutonaurua 
|
|
|
|
|
saviniemen_mies
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomifutiksen puuhastelu
|
 |
Vastaus #89 : 30.06.2008 klo 20:16:47 |
|
Erikseen vielä Saviniemen miehelle  Hyvin kuului ja näkyi lopussa. Kiitos, mukavaa oli ja vielä selvin päin... Muuten oli kahden loistavan maalivahdin kohtaaminen joten tulos aika oikein.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.06.2008 klo 20:24:11 kirjoittanut saviniemen_mies »
|
|
|
|
|
kehveli
Poissa
Suosikkijoukkue: Haistakaa vittu, me ollaan Vepsu!
|
 |
Vastaus #90 : 30.06.2008 klo 21:13:59 |
|
ottelun paras pala oli kyllä hyppösen itkuraivari ja potkut mainosaitaan... 
|
|
|
|
|
Roiskiva toppari
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #91 : 30.06.2008 klo 23:02:54 |
|
Vihdoin pääsin kotosalle.
- tasuri oli oikeutettu lopputulos - miksi piti sataa, mulla meni kampaus sekaisin - MyPa:n mies mylvi kiitettävästi ja opasti tenaviaan ohittaessani heidät: "Kyllä kesä kuivaa, minkä kastelee" - mihin ovat kadonneet Jyrin loistavat potkut? keskitykset ja laukaukset olivat tänään aivan luokattomia - Björk väläytteli ja Sparv oli normaalia vaisumpi - valinta ottelun vakuuttajaksi oli hämmentävä - Hietalahti on murtumaton linnake
Ei kai siinä sitten. Seuraavaksi cupissa 8 joukkoon.
Edit: voiko nurmimatto olla enää paremmassa kunnossa?
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.06.2008 klo 23:16:17 kirjoittanut Roiskiva toppari »
|
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #92 : 01.07.2008 klo 07:50:55 |
|
Tuloksesta huolimatta ottelussa maalintekopaikkoja oli kentän molemmissa päissä ja yleisön mielestä nähtiin viihdyttävää jalkapalloa. ... - Tulimme Vaasaan pelaamaan omaa peliämme, mutta VPS pelasi hyvin ja meidän olikin tyytyminen yhteen pisteeseen, sanoi Hyppönen. Ottelua hän piti tasapelistä huolimatta viihdyttävänä. ... - Parempi viimeistely puuttui ja pisteeseen oli tyytyminen, summasi Kärkkäinen. Hänkin piti ottelua yleisön kannalta viihdyttävänä.iltalehtiToistoa toiston perään, mutta ihan viihdyttävä ottelu kyllä oli.
|
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #93 : 01.07.2008 klo 07:52:21 |
|
- mihin ovat kadonneet Jyrin loistavat potkut? keskitykset ja laukaukset olivat tänään aivan luokattomia
Samaa miettinyt välillä. Olisko tällä jotain tekemistä väärän roolituksen kanssa(?). Pallovarmuus puuttuu.
|
|
|
|
|
|
|
|