FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
15.01.2026 klo 22:03:36 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Kirjoittaja Aihe: su 20.07. klo 18.30 Atlantis FC - AC Oulu Pallokentällä  (Luettu 5023 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
red_one

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mitä iistimpää, sitä siistimpää


Vastaus #75 : 20.07.2008 klo 21:38:35

Osaa Obi muutakin tehdä kuin tapella  Ylos Harmi, että teki vain yhden.
tumma jutila

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: PuiU, Huuhkajat


Vastaus #76 : 20.07.2008 klo 22:58:13

Paikalla oltiin, mutta missä helvetissä oli Atlantiksen "fanit". Sinitähtiä ihan kiitettävästi välimatkaan nähden paikalla Ylos
Kolomen Kopeekan Keegan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACO, IVFC, MTK Hungária ja Ikitaistelija TARE.


Vastaus #77 : 20.07.2008 klo 23:24:08

Näkemistäni AC:n peleistä tänään oli ehdottomasti vaisuin esitys. Täysin voitettavissa ollut peli, mutta nyt kävi näin. Palloa vedettiin päämäärättömästi eteenpäin ja järki jäi puuttumaan. Päivän esityksellä tasapeli oli hyvä saavutus. Turhaa roiskintaa nähtiin liikaa, palloa olisi voitu pelata järkevästi selustaan, nyt yritettiin läpisyöttöä heti ykkösellä.

Yukhalle kritiikkiä: Mielestäni oli täysin järjetön ratkaisu laittaa Dom Yobe laitaan. Jantteri on keskellä sarjan eliittiä, nyt Friday pelasi Domin paikalla ja fiksut syötöt jäivät puuttumaan. Ei todellakaan millään pahalla Perjantaita kohtaan, mutta tänään ei toiminut. Kaiken kruunasi turha punakortti vaihdon jälkeen, objektit laidalla sinkoilivat vain. Onneksi Super-Tommi oli jo vaihdettu sisään, vajaalla olisi tehnyt tiukkaa lopussa.

AC:n paras tänään oli Dennys, joka otti monta loistavaa torjuntaa. Sympaattinen Dennys puhui ja puolustus raastoi pelin meille. Atlantis oli pääosin paska, mutta Metzgerin 25 metristä laukoma osuma kovetti hieman jopa vieraskannattajia. Loistava pommi. Kankkunen oli symppis, aikoi viiden kilon sijasta laihduttaa kymmenen ennen Oulun-matsia. Pakko heittää muutama lounasseteli tälle janarille, kuulemma Atlantis ei maksa edes ruokia.

Täältä tähän. Tulos oli kehnonpuoleinen, mutta taistelu jatkuu. Torstaina sitten Torinoa päihin.  Ylos

e: Mainittakoon, että myös V-P Nurmi oli tänään erinomainen. Hienoa puhetta, päälliköintiä ja loistavia taklauksia keskialueella. Gifussa aletaan lähestyä jo Taren tasoa ja se jos mikä on loisteliasta. Vellulle  Tuoppi
« Viimeksi muokattu: 20.07.2008 klo 23:35:31 kirjoittanut Kolomen Kopeekan Keegan »
Piilokärki

Poissa Poissa


Vastaus #78 : 21.07.2008 klo 07:53:19

Atlantiksen sivuilta:

080720 - Atlantis ja Oulu tasasivat pisteet

Atlantis ja AC Oulu tarjosivat vauhdikkaan Ykkösen koitoksen sateisella Töölön Pallokentällä. Tiukka taisto päättyi lopulta tasanumeroihin 1-1 (1-1).

Molemmat joukkueet lähtivät otteluun hyvällä sykkeellä. Oulu hallitsi hienokseltaan kenttäpeliä, mutta Atlantis puolusti tarkasti. Mamadou Konate pääsi kuitenkin 33. minuutilla ohittamaan Atlantis-kippari Teemu Kankkusen ja sijoitti pallon varmasti Mika Johanssonin selän taakse. Isännät vastasivat vain neljä minuuttia myöhemmin. Mikko Halonen pelasi Obi Metzgerille, ja tämä tykitti pallon 22 metristä tolpan kautta Dennys Rodriguesin selän taakse. Näin tauolle tasatilanteessa 1-1.

Toisella jaksolla molemmat joukkueet hakivat voittomaalia. Johansson ja Rodrigues torjuivat kuitenkin varmasti, eikä Bolliksella enempää osumia nähty. Ottelu tarjosi avausjakson sateesta huolimatta yleisölle hyvää futisviihdettä, johon oman panoksensa toi erinomaisesti tuominnut tanskalaiserotuomari Mads-Kristoffer Kristoffersen.

Atlantiksen kokoonpano: Mika Johansson, Panu Autio, Jussi Hauhia, Teemu Kankkunen, Ernest Simon, Lasse Lind, Fredrik Vikström, Kalle Vasse (84. Zakaria Kibona), Mikko Halonen, Max Thibault (46. Risto Salmi) ja Obi Metzger.
 
Big Duncan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Viikingit, Vasurijengit


Vastaus #79 : 21.07.2008 klo 14:21:54

Sinitähtiä ihan kiitettävästi välimatkaan nähden paikalla Ylos
Oiskohan yksi ollut Oulusta asti vai kuinka?
Brindellone

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Anonymous Club Oulu


Vastaus #80 : 21.07.2008 klo 14:26:59

Oiskohan yksi ollut Oulusta asti vai kuinka?
Helsingissä kohta enemmän Sinitähtiä kuin Valloittajia, pelottavaa.  :-[
Kolomen Kopeekan Keegan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACO, IVFC, MTK Hungária ja Ikitaistelija TARE.


Vastaus #81 : 21.07.2008 klo 14:28:30

Helsingissä kohta enemmän Sinitähtiä kuin Valloittajia, pelottavaa.  :-[

Taitaa olla jo nyt enemmän.  ::)
Luís Fernando

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Pupelluksen mestarit 2008, 2009


Vastaus #82 : 21.07.2008 klo 14:37:40

Vielä eteläntähdillä on pitkä matka siihen ;)
tumma jutila

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: PuiU, Huuhkajat


Vastaus #83 : 22.07.2008 klo 01:07:19

Oiskohan yksi ollut Oulusta asti vai kuinka?
:D Etäkärpät
red_one

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mitä iistimpää, sitä siistimpää


Vastaus #84 : 22.07.2008 klo 05:40:38

Helsingissä kohta enemmän Sinitähtiä kuin Valloittajia, pelottavaa.  :-[

Faktat tiskiin ;)

 
Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa