FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
27.03.2026 klo 22:35:01 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Äänestys
Kysymys: Kumpi vie?
Klubi
IFK
Tasuri

Sivuja: 1 [2] 3 ... 7
 
Kirjoittaja Aihe: HJK - IFK Mariehamn 27.7.2008 The Disorderly Islanders invading the capital!  (Luettu 8083 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
JM-07

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: # 7 * * Jere Sr * * Suomen parhaat syötöt


Vastaus #25 : 22.07.2008 klo 20:40:14

4-1. Klubille Taulo, Sauso, Medo, Parikka ja saarelaisille Arajuuri.
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #26 : 24.07.2008 klo 20:04:12

Saako Klubin peleissä opiskelijakortilla alennusta?
Jackie

Poissa Poissa


Vastaus #27 : 24.07.2008 klo 20:07:34

e: K
Hincha en cancha

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Klubi, Huuhkajat, suomifutis paikan päällä


Vastaus #28 : 25.07.2008 klo 10:18:39

Rantautuuko jalkapallokulttuuri taas Helsinkiin muutamaksi tunniksi?
Onko paikalla 3000 vapaalippulaista ja 2500 haamukatsojaa?
Onko lupi sössinyt lipunmyynnin ja kääntyykö puolet ihmisistä pois jonotettuaan puoli tuntia ilmaislippua?
Viekö ovimatto mielenkiinnon vierasjoukkueen pelaamisesta?
Tuuleeko Finskillä ihan vitusti?

Nämä ja monet muut forumia puhuttavat kysymykset saavat vastauksensa sunnuntaina Finskillä. Varmista paikkasi stadionilla ja hanki ilmaislippusi mistä tahansa Helsingin keskustan kaupallista tai vapaaehtoistoimintaa harjoittavasta liikkeestä.
« Viimeksi muokattu: 25.07.2008 klo 10:45:44 kirjoittanut Hincha en cancha »
jiibzter

Poissa Poissa


Vastaus #29 : 25.07.2008 klo 10:34:56

Viikonloppunahan käydään tuo Harraste SM Finskillä ja jokainen osallistuja saa vissiin lipun tähän otteluun.
Yleisöryntäys odotettavissa  8)
_17

Poissa Poissa


Vastaus #30 : 25.07.2008 klo 11:05:05

Saako Klubin peleissä opiskelijakortilla alennusta?
Saa. Ylos
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #31 : 25.07.2008 klo 13:30:51

Saa. Ylos
Hyvä homma. Ylos Cheers.
Sergei Ahromejev

Poissa Poissa


Vastaus #32 : 25.07.2008 klo 16:40:34

Kuinka paljon banaaneja on varattu forza-sakilais-katsomoon? Entä kuin monta Banjulin paskahousulle?
1 terttu?
2 terttua?

Banaania poskeen!!!
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #33 : 25.07.2008 klo 22:31:19

Kirjoitetaas vähän omia mietteitä näin pari yötä ennen ottelua.

IFK:lta on poissa vielä iso liuta pelaajia, merkittävimpinä Peter Blomberg ja Travis Binnion puolustuksesta. Arajuuri palaa jengin vahvuuteen huilattuaan Honka-ottelun. Wilhelm Ingvesin pelikunto on vielä arvoitus, mutta ei ole mahdotonta että hänetkin nähdään kentällä.

Keskikentältä varmuudella on poissa ainakin Samuel Barlay pelikiellon takia. Tämän myötä on mahdollista että myös André Karring saa vastuuta jo toisessa pelissä peräkkäin - Honkaa vastaan teki liigadebyytin tultuaan vaihdosta kentälle toisella jaksolla esiintyen pirteästi.

Todennäköinen avauskokoonpano on seuraava:

--------------Salkojärvi---------------

Rikama----Arajuuri-----Lyyski----Hansell

Wirtanen-------Niskala----------Eagers

----------------Ekhalie----------------

-----------D.Carlsson--Björk-----------

Karring mahdollisesti Ekhalien paikalla hyökkäävänä keskikenttäpelaajana. Myös mahdollista että Björk ja Ekhalie vaihtavat paikkoja keskenään. Rikaman tilalla mahdollisesti Andreas Friman, mutta pidän kuitenkin "Paten" pelaamista todennäköisempänä.
Nure_

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Manchester United


Vastaus #34 : 25.07.2008 klo 22:33:47

Kuinka paljon banaaneja on varattu forza-sakilais-katsomoon? Entä kuin monta Banjulin paskahousulle?
1 terttu?
2 terttua?

Banaania poskeen!!!

en usko,että yhtään mutta klubin su voitolle Ylos
El Classico

Poissa Poissa


Vastaus #35 : 25.07.2008 klo 23:59:51

Kyllä Maarainhaminan pojat vie homman kotiin :)
FC Apollo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, V-P Ketola 27, SMM


Vastaus #36 : 26.07.2008 klo 00:48:27

Kyllähän tästä parin maalin voitto pitäisi ottaa jos mestaruudesta aiotaan taistella. Toivottavasti Parikka saisi maalin niin olisi helpompi luottaa tulevissa peleissä siihen, että Mäkelän jättämä aukko pystytään korvaamaan vaivatta.
ozku

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka


Vastaus #37 : 26.07.2008 klo 23:52:50

Ottelu, joka sytyttää varmasti myös tuulipuvuissa. GMM aina isolla joukolla ja muutenkin kahtena viime vuotena ollut populaa ihan hyvin ja kiva keli. :) Oisin paikalla, jos Anjalankoskella ei olisi samaan aikaan MyPa-Honka ottelua. Harvoja Klubin otteluita, jota katsoo innolla.

Ottelun suurimmat kysymykset:

-Kinkyn baaneitten määrä?
-Nouseeko Artolla?
-GMM:n määrä?


niin ja itse ottelu päättyy MIFK:n 0-2 voittoon.
« Viimeksi muokattu: 26.07.2008 klo 23:55:00 kirjoittanut ozku »
Ralliraita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tjerna kraft, JA tack!


Vastaus #38 : 27.07.2008 klo 02:35:18

Ainakin IFK-leirissä tähän otteluun on valmistauduttu huolella. Siitä kertoo ainakin se, että joukkue on harjoitellut koko männä viikon tekonurmella Jomalassa. Aika rohkea veto kun ajattelee alustanvaihdoksesta johtuvaa loukkaantumisriskiä ja kun katsoo vierasjoukkueen sairaslistaa...

Jokatapauksessa pisteitä, mielellään tietty monikossa, saarelaiset tarvivat tai muuten alkaa jo jossakin joukkueenosassa tuomiokellot soida. IFK:n täytyy terästäytyä molemmissa kenttäpäädyissä, viimeisessä neljässä ottelussa on tehty vain yksi maali ja päästetty kahdeksan. Aika paljon joukkueelta, jonka pitäisi oikeastaan elää tiiviin puolustuksen kautta. Finskin muovilla tulee laitapakeilla kiirettä pitämään ja uskon tuon laitapelaamisen olevan äärettömän isossa roolissa tässä matsissa. Keskikentältä puuttuu Barlay, jonka panosta olisi kyllä tässä tilanteessa tarvittu, mutta luotan sen osa-alueen pitävän Niskalan johdolla. Tulle voisi pitkästäaikaa säväyttää maalien muodossa.

Pakollinen tulosveikkaus 1-3. HJK: Parikka IFK: Carlsson, Lyyski ja viimeinen rankkarista (kuka ikinä vetääkin)
AllanMesörs

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Eversti Wolfgang Luder, Waffen-SS


Vastaus #39 : 27.07.2008 klo 03:56:40

3-0 Klubille; Paukku 9 , Pexi 31, Medo 87, saarilainen urpo saa koteloon: 17.45 :D Ylos >:(
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #40 : 27.07.2008 klo 10:54:58

Mielenkiintoista on että Salkojärvi pelasi eilen IFFK:n maalilla Turussa ÅIFK:ta vastaan. Kentällä nähtiin myös André Karring ja Petter Isaksson. Tämä voisi tarkoittaa että tänään nähdään Anders Överström maalissa.

Ottelu päättyi muuten ÅIFK:n 2 - 0 kotivoittoon.
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #41 : 27.07.2008 klo 11:32:36

Saa. Ylos
Onko se 50% alennus opiskelijakortilla?
_17

Poissa Poissa


Vastaus #42 : 27.07.2008 klo 12:52:40

Onko se 50% alennus opiskelijakortilla?

Ei. 12€--->7€ Tuoppi
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #43 : 27.07.2008 klo 12:53:41


Ei. 12€--->7€ Tuoppi
Oki. Thanks!
Rajapintojen dynamiikka

Poissa Poissa


Vastaus #44 : 27.07.2008 klo 14:56:35

2-0

Parikka 51
Sajdak 78

Varma tieto.
coelb

Poissa Poissa


Vastaus #45 : 27.07.2008 klo 15:29:10

Joku voisi vaivautua pientä ennakkoa lupinkin puolesta tekemään, mutta varmaankin enää turha toivo.

Veikkaan 0-0 kuten aikasemminkin, yleisö kylpee auringossa eikä pelaajiakaan kiinnosta oikein vähää alusta.  Ylos
S.K.

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Klubi


Vastaus #46 : 27.07.2008 klo 15:32:48

Joku voisi vaivautua pientä ennakkoa lupinkin puolesta tekemään, mutta varmaankin enää turha toivo.

Veikkaan 0-0 kuten aikasemminkin, yleisö kylpee auringossa eikä pelaajiakaan kiinnosta oikein vähää alusta.  Ylos
Klubin kokoonpanoa on vaikea arvuutella kun Mursu tuntuu vaihtavan avausta joka matsiin. Tämä kuitenkin lienee aika lähellä tänään:

            Roiha - Parikka
Taulo - Haapala - Medo - Bah
Raitala - Sauso - Aho - Hauhia
                 Wallen

Toisena vaihtoehtona on lähteä yhdellä kärjellä Dawdan siirtyessä 10 paikalle ja Zeneli / Multaharju oikeaan laitaan.
Thouni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, San Lorenzo, M'well, Zapresic boys.


Vastaus #47 : 27.07.2008 klo 15:35:26

Ottelu, joka sytyttää varmasti myös tuulipuvuissa. GMM aina isolla joukolla ja muutenkin kahtena viime vuotena ollut populaa ihan hyvin ja kiva keli. :Oisin paikalla, jos Anjalankoskella ei olisi samaan aikaan MyPa-Honka ottelua. Harvoja Klubin otteluita, jota katsoo innolla.

Ottelun suurimmat kysymykset:

-Kinkyn baaneitten määrä?
-Nouseeko Artolla?
-GMM:n määrä?


niin ja itse ottelu päättyy MIFK:n 0-2 voittoon.

Taitaa GMM:n jamppoja tulla aika vähän tänä vuonna Finskille. Eli Tulosruutukaan ei pääse tekemään perinteistä raporttia siitä kuinka saarelaiset "toivat kannattajakulttuurin päiväksi Helsinkiin" ::)
Ei mitenkään erityisen kovettava matsi ja voittohan tästä täytyy ottaa. Ja Sajdak saatava avaukseen >:( Ylos Vai onkohan vieläkin ongelmia varpaiden kanssa?
« Viimeksi muokattu: 27.07.2008 klo 15:36:33 kirjoittanut Thouni »
Mir Fudi

Poissa Poissa


Vastaus #48 : 27.07.2008 klo 15:37:44

Kai se on tultava katsomaan kun svedupellet kyykyttää. Tietysti ilmaislipuilla. Neljä ilmaislippua on, joista yksi menee takkaan ellen anna sitä jollekin pikku pojalle.
Hincha en cancha

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Klubi, Huuhkajat, suomifutis paikan päällä


Vastaus #49 : 27.07.2008 klo 16:40:33

Klubin sivuilta:
Lainaus
HJK:n avaus:
Wallén, Kansikas, Sauso, Aho, Raitala, Zeneli, Haapala, Medo, Taulo, Roiha, Parikka

Vaihdossa:
Viander, Hauhia, Sajdak, Multaharju, Bah, Oravainen

 
Sivuja: 1 [2] 3 ... 7
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa