FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
21.10.2025 klo 21:32:47 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 14 [15] 16 ... 53
 
Kirjoittaja Aihe: KPV 2007 - Voittojen aika?  (Luettu 76778 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Gazza

Poissa Poissa


Vastaus #350 : 03.03.2007 klo 00:35:50

Mariannepaidat vie  KPV:tä treenimatseissa ja kesällä mielin määrin.
Qwiz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV


Vastaus #351 : 03.03.2007 klo 02:54:30

Mariannepaidat vie  KPV:tä treenimatseissa ja kesällä mielin määrin.
In your dreams only.  :(
marco materazzi

Poissa Poissa


Vastaus #352 : 03.03.2007 klo 20:04:48

Ypa kaatu 4-1.todennäkösesti ois päättyny 6,7 tai 8-0 jos ois pelattu ykkösjengillä koko matsi.nythän kpv vaihtoi melkein koko kaluston 4-0 tilanteessa noin 57 minuutin kohdalla.komea oli dawdan 2-0 maali.pallo pois ypan kaverilta ja 25 metristä ylämummoon Ylos
Qwiz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV


Vastaus #353 : 06.03.2007 klo 03:12:30

Paljonko veikkaatte päättyvän harkkapeli Gbk:ta vastaan?
Oma veikkaus 2-1, Bah ja Pennanen tekevät.
mele

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV, FC Ruusu


Vastaus #354 : 06.03.2007 klo 11:51:11

hmm... kpv:lle 3-0. Bah x2 ja Seppälä
Mikaeli

Poissa Poissa


Vastaus #355 : 06.03.2007 klo 15:03:46

1-5 GBK:lle, YV ja Juntti * 5.  :)
Hawk

Poissa Poissa


Vastaus #356 : 06.03.2007 klo 15:20:40

Damn, olisi kyllä erittäin mielenkiintoista lähteä paikan päälle tutkailemaan matsia, mutta se nyt vain ei onnistu. Luultavasti värikästä raporttia kuitenkin tulee...  8)
BelseBubi

Poissa Poissa


Vastaus #357 : 06.03.2007 klo 16:48:58

KPV:lle 3-2. Taikuri tekee ainakin yhden maalin.
vasurinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Musta/valkotelevisioissa oikealle hyökkäävä Suomi


Vastaus #358 : 06.03.2007 klo 20:29:23

Herrasmiesmäisesti muna-muna
nuohooja

Poissa Poissa


Vastaus #359 : 06.03.2007 klo 23:50:22

nyt on pojat huikee tilanne! kopsinkollien kautta järjestetään "pre season -pokaali", joka jaetaan otteluparin kpv-gbk voittajalle. eurocupsäännöt, otteluina 2 hallimatsia.
nyt on mistä taistella!
Qwiz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV


Vastaus #360 : 07.03.2007 klo 17:48:07

Klo 17 kiihkeä paikalliskamppailu GBK - KPV. Ylos Ylos
McCrodden

Poissa Poissa


Vastaus #361 : 07.03.2007 klo 17:56:45

Klo 17 kiihkeä paikalliskamppailu GBK - KPV. Ylos Ylos

Klo 19.00
vasurinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Musta/valkotelevisioissa oikealle hyökkäävä Suomi


Vastaus #362 : 07.03.2007 klo 20:05:10

nyt on pojat huikee tilanne! kopsinkollien kautta järjestetään "pre season -pokaali", joka jaetaan otteluparin kpv-gbk voittajalle. eurocupsäännöt, otteluina 2 hallimatsia.
nyt on mistä taistella!
Pytylle nimi! Charity Shield on varattu, mutta muita hyviä lienee vapaana.
Qwiz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV


Vastaus #363 : 07.03.2007 klo 22:17:05

Klo 19.00
Joo siis tuota tarkoitin, vahingossa tuli väärä aika postattua.

Kpv:lle hieno 2-1 voitto. :) Molemmilla joukkueilla oli tilanteita kohtuullisesti, mm. 2 ylärimaa molemmilla.
Gbk:lla loppujen lopuks ehkä pari tilannetta enemmän, mutta maalit ratkaisee.  Pallo

Paljonko veikkaatte päättyvän harkkapeli Gbk:ta vastaan?
Oma veikkaus 2-1, Bah ja Pennanen tekevät.
Lähelle meni arvaus. ;) Bah ja Piispanen(?) tekivät maalit kai.
« Viimeksi muokattu: 07.03.2007 klo 22:18:09 kirjoittanut Qwiz »
Thomas Hobbes

Poissa Poissa


Vastaus #364 : 07.03.2007 klo 22:30:46

GBK painosti ensimmäiset kaksikymmentä minuuttia kyllä niin vahvasti, että ei ollut kaukana etteikö niistä paikoista ainakin pari maalia olisi tehnyt.
koktap

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV, Saksa, Werder Bremen, SJK, Huuhkajat


Vastaus #365 : 07.03.2007 klo 22:35:08

Hieno voitto KPV.  :)
Kamenski

Poissa Poissa


Vastaus #366 : 10.03.2007 klo 00:52:12

Hieno voitto KPV.  :)

Hieno voitto tosiaan. Päästiinpä näpäyttämään.  Ylos

GBK vei ekat 20 min, eikä palloveikkojen pelistä näyttänyt tulevan mitään. Gebardin tiukan alun jälkeen KPVkin pääsi peliin mukaan ja toinen jakso olikin jo meidän. Ekalta jaksolta mieleen jäi molempien melko mielikuvitukseton hyökkäyspeli ja muutamat ylärimat, Dawdan yläristikko toki päällimmäisenä. Mannströmin Sebun harhautukset ja suoraviivainen ylöspäin pelaaminen vakuuttivat kyllä, pelimies ilman muuta. Dave taklasi rumasti Sebua takaapäin jakson lopussa. Loukkaantumisen vaaraa tilanteessa ei kuitenkaan ollut, sen verran jalkoja kierrellen Dawda tilanteeseen meni.

Toisella jaksolla KPV jatkoi ensimmäisen puoliajan lopun hyviä otteitaan ja pääsikin iskemään johtomaalin vaihdosta sisään tulleen (miksi?) Piispasen Petri komealla laukauksella. Esityön maaliin teki ottelun ylivoimaisesti paras pelaaja Dawda Bah. Oli taas mukava katsella kuinka helposti Davella pysyi pallo jalassa ja kuinka helpolta se kaverista ohi meneminen voi näyttää. GBK pääsi tasoittamaan jakson puolivälissä KPV:n puolustuksen epäonnistuneen purun jälkitilanteesta. Ylänurkkaan pallon sijoitti Tommi Halonen. Todellakin loistavan ottelun pelannut Dawda Bah hommasi palloveikoille vielä ottelun 70 min tienoilla rankkarin, jonka chippasi itse GBK:n kolmosveskaria nöyryyttäen sisään.

Ensimmäisen palloveikkojen pelin tällä kaudella nähneenä yllätyin positiivisesti nuorten pelaajien otteista. Aloituskokoonpanossa muutaman nätin taklauksen tarjoillut, -82 syntynyt Niko Kalliokoski oli palloveikkojen vanhin pelaaja. Hyvä ottelu koko joukkueelta. Pohjoisesta tullut Tommy Torvikoski on palloveikoille ilman muuta vahvistus. Tommyn kovaa taistelua ja hyviä passeja oli mukava katsella. Lisäksi nostaisin esille Palosaaren lähes virheettömän puolustus pelin vieraalla tontilla. Myös topparipari onnistui hyvin. Palloveikkojen puolustusta ei tosin haastettu keskiviikkona kovinkaan rajusti GBKn varsin vaisujen kärkimiesten toimesta.

Toivottavasti loukkaantumisista kärsineet Hannu Ypyä ja Tapani Moilanen pääsevät pian kuntoon ja Gambian reissulaiset Demba ja Paco saapuvat pikapuoliin Suomeen, jotta joukkueen lopullinen rakentaminen pääsee käyntiin. Tästä on hyvä jatkaa, messiaan johdolla.
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #367 : 10.03.2007 klo 01:05:37

Paljonko Huntille maksetaan kaudesta???????
Kamenski

Poissa Poissa


Vastaus #368 : 10.03.2007 klo 10:16:45

Paljonko Huntille maksetaan kaudesta???????

Joku tonni varmaan. Paljonko sä saat mäkkäristä?

« Viimeksi muokattu: 10.03.2007 klo 13:04:25 kirjoittanut Kamenski »
vasurinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Musta/valkotelevisioissa oikealle hyökkäävä Suomi


Vastaus #369 : 10.03.2007 klo 20:49:02

Hienoa että PV:t on saanut pakan kuntoon nihkeästä alusta huolimatta. Ei ole kiva katsella kenenkään rämpimistä kesällä. Nyt mennään samalta viivalta.
Otsikon vaihdolle silti  Alas
Qwiz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV


Vastaus #370 : 10.03.2007 klo 22:30:03

Hienoa että PV:t on saanut pakan kuntoon nihkeästä alusta huolimatta. Ei ole kiva katsella kenenkään rämpimistä kesällä. Nyt mennään samalta viivalta.
Otsikon vaihdolle silti  Alas
Väliaikainen, keksin paremman kun aikaa.  Ylos :)
mele

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV, FC Ruusu


Vastaus #371 : 15.03.2007 klo 11:20:20

www.kpv.fi
Lainaus
KPV:n pitkänhuiskea 18-vuotias Matias Nygård saa näytön paikan Suomen alle 18-vuotiaiden maajoukkueen kohdatessa torstaina 15.3. toistamiseen Slovakian nuorten maajoukkueen. Ensimmäisessä nuorten maajoukkueen harjoitusleirin ottelussa tiistaina 13.3. peli päättyi tasan 1-1. Suomen tasoittavan maalin teki AC Oulun Tommi Siekkinen.
Suurelta osin Tampereen eteläpuolelle painottuvan alle 18-vuotiaiden maajoukkueen ainoat pohjoisen pelaajat ovat VPS:n Joacim Tuuri, AC Oulun Tommi Siekkinen, RoPSin Janne Turpeenniemi ja KPV:n Matias Nygård. Maajoukkueen valmentaja toimii Kimmo Lipponen.
Qwiz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV


Vastaus #372 : 17.03.2007 klo 18:08:11

Armenialainen maalivahti sekä Jenkkitoppari, joka osaa pelata myös kärjessä testillä.
mele

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV, FC Ruusu


Vastaus #373 : 17.03.2007 klo 19:39:04

No niin pelistä on kotiuduttu ja 3-0 tuli kuokkaan. KPV:een peli oli alusta loppuun mitään sanomatonta taapertamista. Kunnon pelinrakentelu puuttui täysinm ehdottomasti huonoin peli minkä olen tällä harjoituskaudella nähnyt. Säällä voi olla tietty vaikutuksensa, ensin tuli vettä, sitten räntää ja lopuksi lunta. Kenttä oli liukas, sen näki pelistä. Maalivahti(Ei ollut ainakaan Armenialainen, puhui kuullakseni Suomea, murteella) voi ottaa yhden maalin täysin piikkiinsä. VIFK:in pelaaja sai pallon 25 metriin ja laukoi oikealta laidalta, maalivahti oli sijoittautunut vasemmalla puolelle maalia ja pallo painui maaliin. Veto oli hyvä, mutta oikealla sijoittautumisella olisi maalivahti pallon saanut. Jenkkikärki oli isohko pelaaja. Hidasliikkeissään, mutta oikeaa kuvaa pelaajasta ei oikein saanut. Jenkki vaikutti turhautuneelta oikeastaan läpi koko pelin, kuten muukin KPV:een joukkue. VIFK:n paremmuutta 3-0 lukemat eivät missään tapauksessa olleet. Puolustuksessa oli YV, Kiiskilä,Nygård, Palosaari. Keskikentällä oli Kalliokoski, Torvikoski, Luokkala. Laidoilla viiletti Seppälä ja Suutari ja Kärjessä Lawrence.
Pelin parhaana KPV:ltä voisi palkita Torvikosken, mies yritti oikeastaan ainoana koko pelin.
vasurinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Musta/valkotelevisioissa oikealle hyökkäävä Suomi


Vastaus #374 : 24.03.2007 klo 23:37:52

Entäs Jaro tänään?

 
Sivuja: 1 ... 14 [15] 16 ... 53
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa