vasen laitapakki
Poissa
Suosikkijoukkue: SMJK, Bianconeri, Soromnoo
|
 |
Vastaus #475 : 29.04.2011 klo 12:56:45 |
|
|
|
|
|
|
Chingón
Poissa
|
 |
Vastaus #476 : 30.04.2011 klo 09:18:04 |
|
Siisti kampaus 
|
|
|
|
|
|
Taavetti_Merimies
|
 |
Taavetti_Merimies
Vastaus #477 : 29.07.2011 klo 13:18:43 |
|
David Beckham alkaa alusvaatesuunnittelijaksi Perjantai 29.7.2011 klo 14.05 Ruotsalainen vaatekauppa Hennes & Mauritz tuo myymälöihinsä ensi vuoden helmikuussa Beckhamin suunnitteleman Bodywear-nimeä kantavan alusvaatemalliston. Mallistoa myydään 1800 liikkeessä yli 40 maassa.
- Olen kehittänyt Bodywearia kuluneen vuoden aikana tiimini kanssa ja olen todella tyytyväinen siihen, mitä olemme saaneet aikaan, Beckham kommentoi suunnittelutyötään.
- Yhteistyö H&M:n kanssa on tärkeä askel Davidin taipaleella urheilusankarista yrittäjäksi ja ikoniksi, sanoo Beckhamin manageri Simon Fuller.
- Tämä on uskomattoman seikkailun alku meille H&M:ssä. Ystävänpäivä vuonna 2012 tulee olemaan todella jännittävää aikaa, vihjaa H&M:n pääsuunnittelija Ann-Sofie Johansson.
Beckhamien perheestä löytyy yhteistyön ansiosta kaksi vaatesuunnittelijaa. Myös Victoria Beckham on laulajanuransa jälkeen kunnostautunut muotisuunnittelijana.
IL http://www.iltalehti.fi/muoti/2011072914133107_mu.shtml
|
|
|
|
|
Rehellinen mustalainen
Poissa
Suosikkijoukkue: M.O.P.E.
|
 |
Vastaus #478 : 29.07.2011 klo 13:23:09 |
|
WTF? Becksin managerina toimii Idols ohjemien isä. Ei oo varmaan pikkurahan puutetta. Hieno muuten, että Becksin tyttären toiseksi nimeksi tuli suomalaisen mediatalon ostamana Seiska.
|
|
|
|
|
pablo arpa
Poissa
|
 |
Vastaus #479 : 26.10.2011 klo 16:40:13 |
|
http://www.iltasanomat.fi/jalkapallo/beckhamin-mahdollinen-siirto-ei-miellyta-kaikkia/art-1288423576705.htmlBecksin seuraavasta siirrosta on tosiaan riittänyt jupinaa ja suunnan on arveltu olevan niin Lontoossa kuin Pariisissakin. Onko muuten yksikään joukkue esittänyt vielä mitään konkreettista halua tuota kreikkalaista jumalaa ulkomuodoltaan muistuttavaa täydellistä jalkapalloilijaa - ja aviomiestä - kohtaan. Ylläoleva juttu muuten herättää yhden kysymyksen, miksi vitussa Platinin piti antaa tälläinen lausunto? Vaikka väitteet ovat täysin paikkansa pitäiviä, niin minkä takia ns. puolueettomassa virassa oleva kommentoi siirtohuhuja noin? "Ei sitä kantsi ostaa, se oli parempi kymmenen vuotta sit". Tulee mieleen Alpo "ole nyt vittu hiljaa" Suhonen.
|
|
|
|
|
|
Taavetti_Merimies
|
 |
Taavetti_Merimies
Vastaus #480 : 15.11.2011 klo 17:58:10 |
|
Capello ei tule Beckhamia ottamaan tuleviin EM-kisoihin - mutta olympialaisten suhteen toivo vielä elää  And asked if there was any chance of Beckham being in his Euro 2012 squad, Capello added: "No, I think he will only be involved in the Olympic Games.
|
|
|
|
|
Terry
Poissa
|
 |
Vastaus #481 : 24.11.2011 klo 13:29:33 |
|
|
|
|
|
|
|
Taavetti_Merimies
|
 |
Taavetti_Merimies
Vastaus #482 : 25.11.2011 klo 00:44:47 |
|
Nopea käänne kun vielä kaksi päivää aiemmin Beckham itse sanoi että ei ole ollut missään yhteydessä PSG:n kanssa. "I have not spoken to Leonardo actually, he sent me a message of good luck but I have not spoken to him about a PSG move," he told Sky Sports News.
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #483 : 25.11.2011 klo 00:51:50 |
|
Nopea käänne kun vielä kaksi päivää aiemmin Beckham itse sanoi että ei ole ollut missään yhteydessä PSG:n kanssa.
Niin, tuossahan Beckham sanoo ainoastaan, ettei ole Leonardon kanssa jutellut siirrosta. Kenties kuitenkin välikäsien kautta.
|
|
|
|
|
|
Taavetti_Merimies
|
 |
Taavetti_Merimies
Vastaus #484 : 25.11.2011 klo 01:18:56 |
|
Beckhamista itsestään tämän uran jatkon suhteen ei ota hyvällä tahdollakaan mitään selvää kun Sky Sportsin haastattelu osoittaa. Allaolevasta tulee ihan Paavo Väyrysen " en myönnä enkä kiellä - pikemminkin päinvastoin" lausahdus mieleen. "I would consider staying at Galaxy, it is one of my options"
"(..) on the field I wanted a trophy which I got at the weekend."
"This was the last piece of the puzzle,"
"I am still a Man United fan so playing for another club would be weird and I don't think that will happen - but who knows."
"I am an England fan. Would I play again? I would love to play again. Will I play again? Who knows".
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #485 : 25.11.2011 klo 13:03:08 |
|
"I am still a Man United fan so playing for another club would be weird and I don't think that will happen - but who knows."
Becks halusi epätoivoisesti liittyä Spursiin viime tammikuussa, mutta siirto ei koskaan toteutunut. Nyt ei ole tainnut tulla kyselyjä kuin joiltain blackburneilta tai wiganeilta, niin on vähän helpompi vannoa uskollisuuttaan ManU:a kohtaan.
Pidän Beckhamista, mutta tuo on puhdasta pr-scheissea.
|
|
|
|
|
sarzen
Poissa
|
 |
Vastaus #486 : 25.11.2011 klo 13:08:41 |
|
Becks kasvanut Lontoossa, perheessä spurs fanitus perinteitä, spursin futiskouluja muistaakseni junnuajoilta takana jne. joten Spurs ns. innon ymmärtänee. Toivottavasti tulee takaisin eurooppaan 
|
|
|
|
|
|
Taavetti_Merimies
|
 |
Taavetti_Merimies
Vastaus #487 : 21.12.2011 klo 22:12:31 |
|
C’est fait! - Ranskalaislehdet ovat hehkuttaneet Beckhamin olevan valmis sopimukseen PSG:n kanssa. Puolitoistavuotinen sopimus toisi Beckhamille noin 800 000 euroa kuukaudessa bruttona. Lainauksien lähteinä Le Parisien.
|
|
|
|
|
^amoresperros^
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomen maajoukkue & Fútbol Club Barcelona
|
 |
Vastaus #488 : 21.12.2011 klo 23:21:27 |
|
C’est fait! - Ranskalaislehdet ovat hehkuttaneet Beckhamin olevan valmis sopimukseen PSG:n kanssa. Puolitoistavuotinen sopimus toisi Beckhamille noin 800 000 euroa kuukaudessa bruttona. Lainauksien lähteinä Le Parisien. Becksin palkkaa ovat jo poliitikot ehtineet kritisoida €-alueen talouskriisin keskellä. Mielestäni kritiikki on siinä mielessä turhaa, että a) qatarilaisilla riittää rahaa (ei ole pois ranskalaisilta) ja b) kun kerrankin Ranskan liigaan tulee hyviä ja/tai nimekkäitä pelaajia, niin kritisoidaan rahalla houkuttelemista
|
|
|
|
|
|
|
vasen laitapakki
Poissa
Suosikkijoukkue: SMJK, Bianconeri, Soromnoo
|
 |
Vastaus #490 : 19.01.2012 klo 12:07:34 |
|
Jahs, ois ollu kiva nähdä Becks Euroopassa 
|
|
|
|
|
Rehellinen mustalainen
Poissa
Suosikkijoukkue: M.O.P.E.
|
 |
Vastaus #491 : 19.01.2012 klo 12:10:45 |
|
Ja nyt johonkin Eurooppaan pariksi kuukaudeksi lainalle niin saa LAG vähän $$$.
|
|
|
|
|
Daewoo
Poissa
Suosikkijoukkue: Pallo-Iirot
|
 |
Vastaus #492 : 19.01.2012 klo 12:14:43 |
|
Jaaha, ei halunnut Victoria vielä pois Hollywoodista.
|
|
|
|
|
Kiitaja
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti, SM
|
 |
Vastaus #493 : 19.01.2012 klo 18:33:45 |
|
Vitun Victoria. Mieluusti olisi nähnyt Becksin lopettavan uransa Euroopassa.
|
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
 |
Vastaus #494 : 19.01.2012 klo 18:50:24 |
|
Becksin palkkaa ovat jo poliitikot ehtineet kritisoida €-alueen talouskriisin keskellä. Mielestäni kritiikki on siinä mielessä turhaa, että
a) qatarilaisilla riittää rahaa (ei ole pois ranskalaisilta) ja Tämä on ihan hyvä argumentti. Ko. palkka olisi tuonut verotuloja patongeille. b) kun kerrankin Ranskan liigaan tulee hyviä ja/tai nimekkäitä pelaajia, niin kritisoidaan rahalla houkuttelemista Beckham on nykyisellään vain nimekäs. On aivan perusteltua kritisoida palkkaa, joka ei ole millän tavalla linjassa Becksin tason ja huippupelaajien palkkojen kanssa. Ja turha syyttää meikäläistä Becksin dissajaksi. Arvostin sitä aikanaan pelaajana aika paljon, kun joillakin oli aina tarve mollata sitä. Ei kuulunut maailman ehdottomaan eliittiin, mutta heti niitten alapuolelle kylläkin.
|
|
|
|
|
Rehellinen mustalainen
Poissa
Suosikkijoukkue: M.O.P.E.
|
 |
Vastaus #495 : 19.01.2012 klo 18:55:49 |
|
Vitun Victoria. Mieluusti olisi nähnyt Becksin lopettavan uransa Euroopassa.
Olikos tää sen vimonen soppari? Soitit ja kysyit?
|
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
 |
Vastaus #496 : 19.01.2012 klo 18:58:13 |
|
Olikos tää sen vimonen soppari? Soitit ja kysyit?
Palaa kenties Manuun nelikymppisenä ja pitää nuoria janareita olkapäästä kiinni ennen europelejä?
|
|
|
|
|
Josef K.
Poissa
Suosikkijoukkue: Positiivisia lausuntoja antavat henkilöt
|
 |
Vastaus #497 : 19.01.2012 klo 23:16:31 |
|
Ei kuulunut maailman ehdottomaan eliittiin, mutta heti niitten alapuolelle kylläkin.
Kyllähän Beckham kuitenkin oli aikanaan omalla pelipaikallaan ja roolissaan vähintään muutaman parhaan joukossa, joten sikäli aika erikoinen määritelmä. Toki jos eliittiin lasketaan vain Ronaldo, Zidane ja Bernd Schneider, niin sitten. Kyllähän Becksin veri olisi selvästi vetänyt vielä kerran ihan huipulle, varsinkin kun mies haaveili vielä EM-paikastakin. Mutta perheellisen miehen on tehtävä perheellisen miehen ratkaisut, kutsukoon sitä tossun alla olemiseksi ken haluaa.
|
|
|
|
|
Rehellinen mustalainen
Poissa
Suosikkijoukkue: M.O.P.E.
|
 |
Vastaus #498 : 20.01.2012 klo 05:20:23 |
|
Palaa kenties Manuun nelikymppisenä ja pitää nuoria janareita olkapäästä kiinni ennen europelejä?
Jaa-a. En osaa sanoa, pelaako Manu europelejä 2015-->.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|