• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

GBK 2007

Aloittaja McCrodden, 04.11.2006 klo 19:10:22

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Gennadi

Lainaus käyttäjältä: vasurinho - 13.07.2007 klo 22:31:11
Palloliiton sivuilta:

Ekalle kotivoitolle :tuoppi:

Vittu jos nyt ei tule voittoa voidaan hyvästellä ykkönen jo suosiolla. Harmi etten itse paikalle kun olen Joensuussa,mutta toivon mukaan joku väsää vielä hyvän raportin pelistä minulle?

vasurinho

Toivottavasti voi laittaa jotain muuta kuin "GBK meni ekalla puoliskolla johtoon ja taisteli hyvin 75. minuutille saakka jolloin puolustuksen käsittämättömästä kömmähdyksestä vastustaja pääsi tasoittamaan pelin. Vastustaja sai maalistaan itseluottamusta ja voitti lopulta 1-3..."

8)

Gennadi

Lainaus käyttäjältä: vasurinho - 13.07.2007 klo 22:36:28
Toivottavasti voi laittaa jotain muuta kuin "GBK meni ekalla puoliskolla johtoon ja taisteli hyvin 75. minuutille saakka jolloin puolustuksen käsittämättömästä kömmähdyksestä vastustaja pääsi tasoittamaan pelin. Vastustaja sai maalistaan itseluottamusta ja voitti lopulta 1-3..."

8)

Tilanteessa 1-2 yleisöstä kuuluu kummia kun yksi seonnut katsoja raivoaa omilleen ja uhkaa muita ihmsiä ympärillä kun oman joukkueen peli ei kulje. Katsoja saadaan rauhoitettua vasta pelin loppupuolella kun hänelle tarjotaan paikkaa johtokuntaan ja tilanne on 1-4 ja Gennadi Yudin pääsee kentälle.

vasurinho

Juuri näin. Kaikki keinot käyttöön.
Positiivisuus on puoli voittoa.

Gazza

Toivotaan että Cupin-pelissä onnistuneet Parpala, Storbacka ja Enlund palkitaan  paikalla avaukseen sunnuntaina.
Ekalle kotivoitolle  :tuoppi:

Gennadi

Enlund ja Parpala palkittiin, samalla palkittiin koko joukkue kauden avausvotolla :ylos: Mahtavaa jätkät!

Poikien raporttia odotellessa..

vasurinho

#256
Ekalle kotivoitolle :tuoppi:
Eihän sitä kauden päättyessä kukaan muista kuinka voitto otettiin, mutta nihkeetä oli. Turhaa siirtelyä tilanteessa jossa olisi pitänyt iskeä kolmas naula. Ja legendaarinen puolustuspään hiuksianostattava virhe peliajan lopussa meinas heittää löysät housuun. Kyllä Gebis osaa tottavie  tehdä matseistaan jännittäviä 8)
Ihmettelin kyllä, miksi Kauppinen otettiin ulos? Ja toivoisin näkeväni Kåren kärjessä liukkari-Laitalan sijasta, kun Vikström palaa.

Lainaa
  KuPS           11  6  5  0  23- 8  23
  PK-35          11  7  2  2  21- 9  23
  JJK              11  6  3  2  21- 9  21
  RoPS           11  6  3  2  19-14  21
  TPV             11  5  4  2  17-13  19
  TP-47          11  4  4  3  16-12  16
  Atlantis       10  4  2  4  11-12  14
  VIFK            11  3  4  4   9-16  13
  PP-70          11  3  3  5  12-19  12
  KPV             11  2  6  3   9-16  12
  GBK             11  3  1  7  12-20  10
  FC Hml        10  2  2  6   9-14   8
  JIPPO          11  1  4  6  10-20   7
  Klubi-04       11  1  3  7  10-17   6


Näin on parempi, paremminkin saa olla...

McCrodden

Voitolle  :ylos: Mutta minkä takia lopetettiin pelaamaan silloin kun PP:stä toinen ukko lensi ulos? Jos saa pelata 40 min 11 vastaan 9 niin silloin pallo pitäis kulkea maata pitkin ei tommosta roiskimista. Pojilla varmaan viimehetken tappiot mielessä kun oli niin hermostunutta peliä. Ja maalipaikkoja tuli taas tuhlattua liikaa. Kärkeen pitää tulla jonkinlaista muutosta, onko se sitten Panchenko tai joku uusi pelaaja mutta tehokkaammin on käytettävä paikat. No ei tässä ihan maassa voi olla kun tuli kolme pistettä ja päästiin putoamisviivan yläpuolelle. Kahdesta seuraavasta pelistä (Hämeenlinna, Klubi04) voitot niin taulukko näyttäis paljon paremmalta.

Gennadi

Noniin,nyt on taas pitkä viikko takan eli tehdään pieni katsastus mitä viime viikko piti mukanaan. Ensiksi arvokas kotipiste sarjakärki KuPS:lta joka olisi hyvällä viimeistelyllä kääntynyt jopa voitoksi. Mutta niinkuin sanottua,maalinteko ei koskaan ole ollut suuri menestys GBK:n pelissä
Torstaina vastaan asettui City Stars cupissa. Peli oli todella vaisu ja tempo aivan kamal. Mutta saatiin se yksi tarvittava maali ja GBK meni sillä toista kertaa historiassa näin pitkälle cupissa joka on todella hienoa. Joko GBK pelasi todella heikkoa peliä siinä tai sitten City Stars vaan sumputti niin totaalisesti pelin että siitä ei vaan yksinkertaisesti menty paremmin läpi.?
Eilen siis kohdattiin kuoleman ottelussa PP-70 ja voitto sieltä onneksi tuli lukemin 2-1. 0-1 tappioaseman kääntäminen oli hieno teko jätkiltä vaikka oli kuulemma ollut nihkeä ja pelottava esitys. Kuumat paikat oli kentällä ollut sillä kortteja pelissä tuli melkein 10!

Tästä on helvetin hyvä jatkaa ensi viikkoon jossa arvotaan cupin seuraava vastustaja. Sitten tulee taas sunnuntaina peli Hämeenlinnassa joka pitää vaan yksinkertaisesti voittaa.

Huomenna voi tulla hieman jatkoa kun pää on vähän selvempi.

vasurinho

Muistutukseksi ..

Lainaa
Suomen Cupin kahdeksannen kierroksen arvonta suoritetaan maanantaina 16.7. Veikkausliigan TV-ottelun TPS – FC KooTeePee ennakkostudion yhteydessä.

Gennadi

Toivon mukaan saadaan HJK tänne niin forumisteja vilisisi kokp paikka

esim: Raian,vasurinho,Gennadi,Arto92,Amado Guevara,kinky ja moni muu GBK:ta hunttaava KPV fani + sakilaiset ja forza.

Gennadi

GBK-FC Lahti

Hyvä arpaonni sinäänsä että saatiin kotiottelu liigajoukkuetta vastaan joka ei onneksi ole se kovin. Laitala rankaisee kuhnureita ;)

vasurinho

Lainaus käyttäjältä: Gennadi - 16.07.2007 klo 19:39:47
GBK-FC Lahti

Hyvä arpaonni sinäänsä että saatiin kotiottelu liigajoukkuetta vastaan joka ei onneksi ole se kovin. Laitala rankaisee kuhnureita ;)

Cupjuna jyskyttää Kokkolassa edelleen :ylos: Kunhan heräis yleisökin vihdoin!

McCrodden


Tärkeintä että tuli kotipeli. Nyt vaan pitää saada sarjassa voittoja niin Lahtikin kaatuu siinä sivussa.  ;)

vasurinho

LainaaFC H:linna  - GBK          4-0 (2-0)   
Sihvola 1                             
Autio 43                               
Latvanen 61                           
Savolainen 79               

Voe voe.. Näitä ei pitäis sössiä. Toivotaan että kyse on etupäässä Hlinnan syyskiristä..

elinho

Kannattais ehkäpä keskittyä sarjaan

McCrodden

Nyt pitäisi hankkia kokeneen topparin rauhoittamaan puolustusta. Ja jos Panchenko ei ole ykkösen tasoa niin Teerijärvelle takaisin. Toivottavasti johto on hereillä ja ainakin yrittäis löytää jostain vahvistuksia. Seuraavasta pelistä pitäisi kolme pistettä irrota jos halutaan sarjassa pysyä.

Gennadi

Lainaus käyttäjältä: McCrodden - 24.07.2007 klo 16:04:23
Nyt pitäisi hankkia kokeneen topparin rauhoittamaan puolustusta. Ja jos Panchenko ei ole ykkösen tasoa niin Teerijärvelle takaisin. Toivottavasti johto on hereillä ja ainakin yrittäis löytää jostain vahvistuksia. Seuraavasta pelistä pitäisi kolme pistettä irrota jos halutaan sarjassa pysyä.

Juuri saatujeni tietojen mukaan GBK ei edes etsi pelaajia joka on mielestäni todella naurettavaa!! Jumalauta en ymmärrä mikä siinä on kun ei mitään tehdä vaikka pelit ei kulje. Panchenkosta ei ole ollut mihinkään kun mies on puolirampa. Takaisin TUS:iin niinkuin pitäisi olla jo! On se noloa nousta joka vuosi ja sitten pudota takaisin ja vielä nähdä että ei edes yritetä vahvistaa joukkuetta sellaiseen ruotuun että olisi mahdollisuus säilyä. VITTU HERÄTYS!

McCrodden

Ja jos tiputaan niin ensi vuonna nousu tavoitteena  ??? Onhan tässä vielä puolet pelaamatta ja muutamassa pelissä näyttänyt aika hyvältä, ei kuitenkaan 90 minuuttia. Pääseekö Kauppinen ja Storbacka viikonloppuna lomalle?

aNdero



Gennadi

EI VOI OLLA TOTTA! Ollaanko johtokunnassa herätty vai onko tämä pelkkä huhu?

http://www.kopsinkollit.net/keskustelu/viewtopic.php?t=280&start=450

Kopsinkollit kertoo GBK:n ottavan kokeilulle 27v argentiinalaistopparin!

WiZ

Lainaus käyttäjältä: Gennadi - 25.07.2007 klo 20:09:02
EI VOI OLLA TOTTA! Ollaanko johtokunnassa herätty vai onko tämä pelkkä huhu?

http://www.kopsinkollit.net/keskustelu/viewtopic.php?t=280&start=450

Kopsinkollit kertoo GBK:n ottavan kokeilulle 27v argentiinalaistopparin!
Kokkola-lehdessä oli myös maininta.

Tomppa

FF Jaro on lainannut maalivahti Antti-Jussi Karnion Ykkösen GBK:lle ja samalla reservijoukkue JBK:sta on nostettu nuori maalivahtilupaus Anders Brunell liigajoukkueen pelaajarinkiin.



Karnio on vuokrattu Kokkolan GBK:n riveihin toistaiseksi ottelukohtaisella sopimuksella. Päävalmentaja Mika Laurikainen haluaa saada Karniolle enemmän peliaikaa ja Kokkolasta siihen löytyi ratkaisu.
- Halusin myös Antsalle lisää pelejä alle ja nyt GBK:n tarve osui oikeaan ajankohtaan. Katsotaan sitten peli kerrallaan miten mennään. Harjoitukset hänen kohdallaan jatkuvat kuitenkin pääosin meillä myös vuokra-aikana, Laurikainen selventää Jaron verkkosivuilla.

Brunellin osalta suunnitelmat ovat olleet ilmassa jo kauan, ja nyt oli aika toimia.
- Andersin pelejä ja harjoittelua olemme seuranneet koko alkukauden ja jo aiemmin oli puhetta kaverin nostamisesta meille kauden jälkeen. Nyt sitä suunnitelmaa aikaistettiin ja Lehdon Jarin maalivahtiopisto sai yhden oppilaan lisää hieman etuajassa, toteaa Laurikainen.



Gennadi

Hienoa että jotain saadaan aikaan! Silti minua enemmän huolestuttaa hyökkäyspää. Jos tekee 12 maalia 12 pelissä se ei tule riittämään kun omissa soi aina tuplasti enemmän. Silti kumminkin uskon että GBK ei enään etsi vahvistuksia.