FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
15.11.2025 klo 22:15:41 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 93 [94] 95 ... 142
 
Kirjoittaja Aihe: Kolmonen Uusimaa (Lohkot 1, 2 ja 3) 2009  (Luettu 280412 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #2325 : 18.08.2009 klo 20:54:29

Ei yksi mies ole kolmosessa koskaan tehnyt joukkuetta.

Vain osaamattomat satunnaiskatsojat nojaavat näihin...

« Viimeksi muokattu: 18.08.2009 klo 20:55:33 kirjoittanut vili bin ali muhammad »
dooni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: WestHamUnited,PPV,HarjumäenSisu


Vastaus #2326 : 18.08.2009 klo 21:08:52

kenelläkään tietoa PK-35/2 - HerTo matsin lopputuloksesta?
Hakaniemi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Everton, HJK, Barcelona ja PPV


Vastaus #2327 : 18.08.2009 klo 21:19:29

PK-35 vs HerTo tauolla 0-1...
AC

Poissa Poissa


Vastaus #2328 : 18.08.2009 klo 21:21:30

kenelläkään tietoa PK-35/2 - HerTo matsin lopputuloksesta?
2-2 lopputulos
makedinho

Poissa Poissa


Vastaus #2329 : 18.08.2009 klo 21:43:53

PK-35/2 - HerTo    2-2 (0-1)

HerTo hallitsi ensimmäistä puoliaikaa, mutta 2-0 osuman jälkeen tosella puoliskolla PK-35/2 otti pelin haltuun.
Vaikka 2-0 johdettiin, ja takaiskumaalit voidaan ilman muuta laittaa täysin omaan piikkiin, niin HerTo voi ainakin olla ihan tyytyväinen tasapeliin. PK-35/2 oli meinaan toisella puoliskolla paljon parempi. Ja HerTolle taas erittäin tärkeä piste.

summanen

Poissa Poissa


Vastaus #2330 : 19.08.2009 klo 08:29:00

ronaldindan 2 lohkon raportteja odotellessa...
Massimo Maccarone

Poissa Poissa


Vastaus #2331 : 19.08.2009 klo 08:41:09

KASIYSI - PONNISTUS  TULOS????
Proto

Poissa Poissa


Vastaus #2332 : 19.08.2009 klo 09:59:35

Kasiysi ponnistus 0-2. Vierasjoukkue hallitsi peliä ja träskelin iski yhteen nollaan kun noin 20 min oli pelattu. Ponnarien maalivahti otti punaisen noin 30 min kohdalla ja toppari Honkala laitettiin tolppien väliin. Kasiysi pääsi kierrättämään ja yritti pelata mutta ei kyennyt pitämään palloa enää vastustajan kenttäpuoliskolle päästyään. Honkala teki heti yhden komean pelastuksen yläkulmasta mutta muuten kotijoukkue ei kyennyt luomaan vaarallisia tilanteita. Ponnarit piti pakan kasassa ja iski vastaiskuilla ja teki vielä toisen maalin jonka iski Lauri Volanen. Kasiysi oli allekirjoittaneen silmissä aika vaisu kun ottaa huomioon että pääsivät pelaamaan noin 60 min ylivoimalla kotikentällä.

Ponnarit päästänyt viimeisessä viidessä pelissä yhden maalin ja jättänyt mm. EBK:n ja HIK:n nollille.
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #2333 : 19.08.2009 klo 10:34:12

Mr.Fytsin 2 lohkon raportteja odotellessa...
Hardy

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Pittsburgh Steelers


Vastaus #2334 : 19.08.2009 klo 11:38:00

"Raul De Aranjo / Spartak (26v.) - Sameetisen pallotatsin omaava kolmosen ylivoimaisesti paras kymppipaikan pelaaja. Taitava molemmilla jaloilla ja laukaukset lähtee tulisesti myös molemmilla kauempaakin. Jos Spartakilla olisi paremmat hyökkääjät, niin sarjasijoitus olisi 1-3. Loistava pelikäsitys, minkä takia pallon kanssa ei ole koskaan kiire. Antaa joka pelissä joukkueelleen mahdollisuuden voittaa. Voisi pelata muualla taitojensa puolesta ja kommunikointikin sujuu englanniksi toisin kuin muilla joukkuetovereilla, jos vaan haluaa jatkossa. Välillä liike verkkaisen näköistä, mutta eväät terävimpään kärkeen on annettu."

Mistäs tämä mies on löydetty? Onko pelannu aiemmin Suomessa/PK-seudun jengeissä?
Ferro Montanha

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 00840


Vastaus #2335 : 19.08.2009 klo 11:39:26

Juri Vasaran 2 lohkon raportteja odotellessa...

Korjasin
Kasiysi EJ

Poissa Poissa


Vastaus #2336 : 19.08.2009 klo 12:37:57

Mika Soinisen siirtyminen FC Espoon valmennustirehtööriksi taisi viimeistään haudata FC Kasiysin tulevaisuuden miesten sarjoissa...

Eri.

Vili, kolmonen ei ole ainut miesten sarja, vaikkakin tietysti alin "oikea sarjataso", jossa joukkeilla on valmentajat ja reenit muutaman kerran viikossa. Ensi kaudella Nelosessa on parhaimmassa tapauksessa kolme Kasiysin joukkuetta: Kasiysi (jos vielä motivaatio riittää tämän kauden kurnuutuksen jälkeen), Kasiysi Miehet (johtaa lohkoaan vitosessa) ja Kasiysi Rocky (on lohkokakkosena vitosessa).

Mika tulee edelleen olemaan myös Kasiysin tavoitejoukkueiden toiminnassa mukana. Haaste- ja harrasteryhmille sekä aikuisille ollaan palkkaamassa uutta valmennuspäällikköä. Mistään ei ole tullut sellaista viestiä, että aikuisjoukkueiden toiminta seurassa lopetettaisiin.
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #2337 : 19.08.2009 klo 19:41:05

^
Anteeksi etten huomioinut teitä tässä topissa.



Pöxyt-EsPa 0-0

Takkuista puolin jos toisin.

Pöxyt ei löytänyt lääkkeitä murtaakseen EsPan puolustustaktiikan, tosin vastustajan vastahyökkäyksetkin jäi varsin laihoiksi yrityksiksi...

Tämä peli ei jää historiankirjoihin.

JeesBox

Poissa Poissa


Vastaus #2338 : 19.08.2009 klo 19:48:41

BK-46-EBK 5-2 (3-2)
Massimo Maccarone

Poissa Poissa


Vastaus #2339 : 19.08.2009 klo 19:57:29

Hyvä BEEKOO 1 lohkon kärki tiivistyy!!!
fingerström

Poissa Poissa


Vastaus #2340 : 19.08.2009 klo 20:08:09

BK-46-EBK 5-2 (3-2)

15 kierroksen jälkeen Ponnareilla 34 ja EBK:lla 32 paunaa. Kolmantena HIK 28 pojoo. Karjaalaiset tulevat vielä Käpylään vieraaksi ja sarjan päätöskierroksella vastassa EBK Kumpulassa.

Ponnarit joutuvat pelaamaan jostain raapaistun molarin kanssa kaksi seuraavaa ottelua vastustajina HPS ja HIFK/2. Toivottavasti Kurvin uhkarohkea taktiikka lähteä yhdellä byyrarilla ei potki nilkkaan.

EDIT: Sori, ei EBK tuukaan päätöskierrrokselle, mutta yhtäkaikki Kumpulan hiekalle.

EDIT 2: Karjaalla näyttää ainakin aluksi toimivan "potkut valmentajalle" -keppi tai porkkana, riippuu siitä, mihin sen tunkee.
« Viimeksi muokattu: 19.08.2009 klo 20:13:27 kirjoittanut fingerström »
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #2341 : 19.08.2009 klo 20:11:08

Kyllä on vuosi vuodelta vaikeampaa löytää niitä pelaajilla joilta nuo maalivahdinkamat omasta takaa löytyy...
Horst Wunderbaum

Poissa Poissa


Vastaus #2342 : 19.08.2009 klo 20:13:43

^
Anteeksi etten huomioinut teitä tässä topissa.



Pöxyt-EsPa 0-0

Takkuista puolin jos toisin.

Pöxyt ei löytänyt lääkkeitä murtaakseen EsPan puolustustaktiikan, tosin vastustajan vastahyökkäyksetkin jäi varsin laihoiksi yrityksiksi...

Tämä peli ei jää historiankirjoihin
.

Joo, eka jakso vaisuinta mitä tällä kaudella nähty Lasarissa. Ihme vastus tuo EsPa, keväällä Matinkylässäkin se 1-1 tasuri näytti ihan samanlaiselta "pelailulta vaan" kuten tänäänkin.

Björkell vaihtoon tauolla, petyin vähän esitykseensä joka oli aika löntystelijä normitasoon verraten. Edi tuli tokalle muutaman muunkin vaihdon myötä ja toi pientä säpinää alkuun, kuten koko Pöxyjengi (Godin piiska kopissa?), hyvää prässiä tokan alkuun tuoreilla jaloilla, mutta taisi päättyä siihen "läheltäpitikulmaan". Sen jälkeen ei oikein tilanteita tullut. EsPa piti aika tiukasti alakertansa eikä juuri muuhun pyrkinytkään.

 

[/quote]
San Jose

Poissa Poissa


Vastaus #2343 : 19.08.2009 klo 20:46:04

PPV - Spartak päättyi 2-2 tasatulokseen. PPV tasoitti aivan ottelun lopussa ehkä hienoimmalla maalilla mitä tällä kaudella olen nähnyt. Laidasta lähti keskitys johon PPV:n kärki päätti lähteä yrittämään saksaria ja onnistui siinä upeasti. Aivan täydellinen osuma palloon ja pallo maalin yläkulmaan ja molari vailla mahdollisuuksia. Näitä lisää Ylos
Walle

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Klubi


Vastaus #2344 : 19.08.2009 klo 21:07:02

PPV - Spartak päättyi 2-2 tasatulokseen. PPV tasoitti aivan ottelun lopussa ehkä hienoimmalla maalilla mitä tällä kaudella olen nähnyt. Laidasta lähti keskitys johon PPV:n kärki päätti lähteä yrittämään saksaria ja onnistui siinä upeasti. Aivan täydellinen osuma palloon ja pallo maalin yläkulmaan ja molari vailla mahdollisuuksia. Näitä lisää Ylos

Mahtanut olla hieno häkki! Ylos Noita näkee aivan liian harvoin. Yrityksiä toki näkee, mutta onnistumisia todella harvoin..
Jääkäri

Poissa Poissa


Vastaus #2345 : 19.08.2009 klo 21:29:15

HPS - VJS 1-7

Kohta pääsette tanssimaan haudalla, koostevideota nimittäin pukkaa pian... :(
BrDead
Vastaus #2346 : 19.08.2009 klo 21:34:26

Joo. Karjaalla BK onnistui maalinteossa heti alussa. EBK taas alussa ihan unessa. Sitten pikku hiljaa peliin mukaan ja tilanne oli hetken 2-2. Epäonneakin matkassa oli, kun BK-46 iski kai parikin maalia kun EBK:n pelaaja oli kentän sivussa huollettavana ja paletti sen vuoksi hetken hukassa. Vierasjoukkueen koko suoritus oli melkoista vuoristorataa. Karmeita alakerran virheitä ja toisaalta välillä ihan hyvää pelin hallintaa keskikentällä ja hyökkäyksessä. Lopulta BK-46 meni menojaan kun se oli ensin telonut Olli Kekolahden molemmat nilkat pelikelvottomaan kuntoon.

BK-46 hyödynsi toisen puoliajan lopussa vasta-auringon loistavasti ja EBK:n maalissa pelannut Jooel Uuspelto torjui välillä täysin sokkona.

Samanlaisia tappelupelejä nämä Karjaan pelit on aina. Peli muistuttaa enemmän käsipalloa, kuin jalkapalloa. Repimistä, kyynärpäitä ja jaloille potkimista. Huomenna treeneissä katsotaan, montako pelikuntoista ukkoa löytyy sinisistä.

EBK:n oikeastaan ainoa onnistuja oli Arber Istrefi, joka aloitti kautensa Atlantiksessa ja on sen jälkeen pelaillut nelosen EBK Starseissa. Nyt hän on ilmeisesti loppukauden EBK:n edustusjoukkueen käytettävissä.

Positiivisia ilmestyksiä olivat myös vaihdosta kentälle tulleet A-juniori-ikäiset Arbnor Istrefi ja Fatos Syla, joista Istrefi teki ensiesiintymisensä edustusjoukkueessa viime viikolla ja Syla tässä ottelussa.
Jääkäri

Poissa Poissa


Vastaus #2347 : 19.08.2009 klo 21:50:54

Kohta pääsette tanssimaan haudalla, koostevideota nimittäin pukkaa pian... :(

Sieltä se oksennus lopulta tuli, jokoha alkais olo pikku hiljaa helpottaa?

http://www.hps.fi/miehet/HPS-VJS.wmv
JeesBox

Poissa Poissa


Vastaus #2348 : 19.08.2009 klo 21:54:36

BrDead, mitä ottelu oot oikein seurannu?
« Viimeksi muokattu: 20.08.2009 klo 14:13:45 kirjoittanut JeesBox »
norsu1

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: BK-46 IIF BEC Tero Sasana


Vastaus #2349 : 19.08.2009 klo 21:59:32

Juupa juu, BK olisi voinnut nöyryyttää EBK:oota tekemällä tuplamäärän maaleja mutta meni hyökkäyspäässä täysin kikkailuksi. Ilman EBK:oon veskarin hyvää peliä numerot olisi ollut tosi rumat. Käviköhän espoon pojat kaksi kertaa BK:n puoliskolla toisella puoliajalla? Todella aneemista, olkoonkin että EBK:oolta puuttui pelaajia niin myös BK:lta: Amin, Brotkin,Holmqvist,Pitkänen ym.ym. BK:lla nyt vaan sattuu olemaan kolmosen paras materiaali ja kun fiilis on päällä ei niitä kukaan voita. Eikö muuten herrasmies Tortarelli enään ole EBK:oon valmennusryhmässä, voisi vähän rauhoittaa "junnuja". Sääli että BK:lla tuli pitkä tasapeliputki ja tuskin taistelee enää noususta kakkoseen.

 
Sivuja: 1 ... 93 [94] 95 ... 142
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa