FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
11.02.2026 klo 13:21:37 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 23 [24] 25
 
Kirjoittaja Aihe: FC Hämeenlinna 2009 - Pexin ja Paska-Panun paluu  (Luettu 46927 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
GFTiedotus

Poissa Poissa


Vastaus #575 : 30.09.2009 klo 10:26:09

Sihvolan haastattelu.

http://www.futsal.fi/tiedotearkisto/?num=19555
« Viimeksi muokattu: 30.09.2009 klo 10:27:25 kirjoittanut GFTiedotus »
Vähäruma

Poissa Poissa


Vastaus #576 : 07.10.2009 klo 22:23:38

Tää HML-topichan on kovassa käytössä, toivottavasti ei serveri kaadu...

http://futisforum2.org/index.php?topic=83998.new#new
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #577 : 08.10.2009 klo 11:58:06

Asia vaiettaneen kuoliaaksi, mutta koska töissä on juuri nyt tylsää, niin yritän kuitenkin. Eli siis ensi kauden joukkue. Mitä tarpeita, toiveita, visioita? Sopimustilannehan ei ole paras mahdollinen, taitaa käytännössä kaikkien avauksen miesten laput olla katkolla. Lisäksi poppamies Hööga ei ole niitä enää sorvaamassa. En tiedä miten hemmetissä mies sen teki, mutta käytettävissä olevilla masseilla on kyllä parille edelliselle kaudelle taikonut hyvät ryhmät.

Nirkolla ja kumppaneilla on hikinen urakka edessä. Rahaa on oletettavasti entistä vähemmän, mutta samalla rahalla ei taida enää esim. tämän kauden läpimurtopelurit olla saatavilla (Harri, Tatu esim.). Miklun arvo myös nousussa. Lisäksi Peksi vietäneen nyt jo liigaan. Muiden hesalaisten kohtalo on avoin. Lakun kausi ei ole ollut täysosuma, mutta jatko olisi silti toivottava. Samoin Panu. Miten Espoon mahdollinen nousu vaikuttaisi herrojen visioihin? Kride voisi olla korvattavissa ja Tuovilan voisi lähettää takaisin rannikolle. Arolinnakaan ei ole mitään maata mullistavaa esittänyt, mutta Teken ja Jussin koulussa vietetty talvi saattaisi viedä eteenpäin. Juuti tähynnee liigaan, mutta riittääkö eväät? Kehitys on polkenut aavistuksen paikoillaan tällä kaudella. Opan ja Siidon uran päätös lähenee vuosi vuodelta. Ensi kauden ykkösessä matkailu lisääntyy, riittääkö herrojen motivaatio? Entä junnut sitten? Puronahoa ajettaneen sisään, mutta vastuulliseen rooliin ei vielä eväitä. Kilkka voisi terveenä säilyessään ottaa laitapakin paikan jos Tatusta tehtäisiin toppari. Jeren tuloa on odotettu, olisiko se ensi kausi? Peliaikaa kärkkyneet Ode ja Huhtapelto harkinnevat jatkoa tarkkaan. Härmään?

Tulopuolella ei ole pahemmin huhuja liikkunut. Voisi kuvitella pääpainon olevan lähialueen nuorissa pelaajissa. Turhaa ennakointia tai ei, mutta väkisin se ajatus pakenee jo tulevaan talveen ja kesään. Mielenkiintoisia aikoja elellään...
Ilmari Autere

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 5,7 on suurempi kuin 94,3


Vastaus #578 : 08.10.2009 klo 12:07:25

Itsellä myös hieman kylmiä väreitä kulkee ensi kauden suhteen. Viikkareiden nousu olisi toivottava ja Atlantiksen putoaminen myös auttaa Hämeenlinnaa haalimaan pelaajia. Lindin peli on parantunut taas loppukautta kohden ja mielelläni sorvaisin jatkon. Kunnas toki on korvattavissa ja jos Mäkelä on vaihtoehto, niin Tatuun kallistuisin. Tulopuolelle olen kuullut ainoastaan J-P Tuomenojasta, mutta eihän mies Sihvolaa korvaa. Laine olisi tervetullut takaisin.

Onneksi myös muilla joukkueilla on yhtä tiukka talous, joten nyt Hämeenlinnan eduksi saattaa nousta hyvä maine pelaajien keskuudessa. Rahaa ei paljon luvata, mutta kaikki maksetaan ajallaan. Ylos
rai

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jalkapallo


Vastaus #579 : 08.10.2009 klo 14:00:08

Kyllähän ajatukset ensi kauteen jo väkisinkin kääntyvät. Jos ja kun pelaajia tosiaan kauden jälkeen on paljon vapailla markkinoilla on spekuloiminen hieman vaikeaa. Toivottavasti hyvä maine tosiaan auttaa pelaajamarkkinoilla. Sihvolan mukana lähtee yli puolet Hämeenlinnan maaleista. Tälle paikalle on pakko löytää korvaaja.

Jos Pesonen sopimuksestaan huolimatta lähtee uskon, että Ekholm/Kalervo pari pystyy hänet ainakin kelvollisesti korvaamaan. V.Kalervon kohdalla on sanottava, että parhaat pelit mitä olen häneltä nähnyt on juuri ollut Ykkösen pelejä. Sipilän jatkoa toivotaan kädet ristissä. Miksei Lehtimäenkin, vaikka kaikki ei ilmeisesti tästä samaa mieltä olekaan.

Nuorten sisäänajamisen toivoisi jatkuvan.Pakko jälleen kerran ylistää tätä toimintatapaa, jossa junioreilla on todellinen mahdollisuus nousta pelaamaan edustusjoukkueeseen. Toivoisi, että tämän hienon työn huomaisi muutkin kuin ne noin 500 uskollista katsojaa. Ei nyt oikeastaan tähän topiikkiin kuulu, mutta tulevaisuutta ajatellen kyllä hieman huolestutta tuo HJS:n A:n ja B:n kausi 
Ilmari Autere

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 5,7 on suurempi kuin 94,3


Vastaus #580 : 08.10.2009 klo 14:43:36

Ois kyllä aika pohtia HJS:n nimen vaihtamista.
Kivironttius

Poissa Poissa


Vastaus #581 : 08.10.2009 klo 16:45:42


Ois kyllä aika pohtia HJS:n nimen vaihtamista.


Jep, offtopikkia tää myös on, mut nimen pitäisi ehdottomasti olla FC Hämeenlinna. Nimenvaihtamisesta ei olisi mitään konkreettista haittaa, eikä ole mitään perinteitäkään mitä varjella. Pelkkää hyötyä kaupungin futiskulttuurille, kun junnut pienestä pitäen kokevat FC Hämeenlinnan omakseen.
Ac Ojoinen

Poissa Poissa


Vastaus #582 : 09.10.2009 klo 05:54:34

Lähdetäämpä mukaan spegulointiin...
Mielenkiintoiset sopimusneuvottelut ovat varmasti edessä. Uskoisin että Pesonen ja Sihvola ovat varmuudella muualla ensi kaudella. Juutilla lienee haluja ylemmäs ja Haka varmaanikin varteenotettava vaihtoehto. Avauksen miehistä Miklu, Tatu ja Harri jatkanevat Hämeenlinnassa. Siidolla on hieno kausi takana ja haluja pelaamiseeen varmasti on, mutta en usko että tekee tänä vuonna ensimmäisten joukossa sopimusta (toivottavasti olen väärässä). Kride, Laku ja Panu miettinevät jatkoa ja mielestäni FC tarvitsee heitä. Janne samaan autoon... Tuovilan jatko on kai avoin, mutta vaikka hän on kritiikkiä saanut täytyy muistaa että Miikka on tehopörssissä 2. tai 3. Ode sekä Juuso saattavat hakea peliaikaa muualta ja Opan ratkaisu tulevaisuudesta mennee tammi - helmikuulle.
Iso merkitys on myös sillä kuinka Jere ja Tuoppi pystyvät ottamaan vastuuta ensi kaudella. Tällä kaudelle hyviä otteita Härmässä, mutta onko kehitys ollut sitä luokkaa, että ovat avauksen tasoa ensi kaudella? Heinonen, Lindroos ja Puronaho tuskin ovat vielä valmiita ensi kaudella kantamaan isoa roolia joukkueessa.  
Mielenkiintoista nähdä tuleeko vielä pks suunnalta autollinen pelaajia vai käännetäänkö katseet muualle esim. Tampereelle. Jos TPV putoaa, niin löytyykö sieltä poentiaalisia vahvistuksia? Entä Lahden suunta? FC Lahden joukkue varmasti hieman elää ja olisiko esim. Kemppainen ja Rantanen halukkaista hakemaan peliaikaa Hämeenlinnasta. Ja mitä tekee Juke, käyttääkö Lahti option?
Joka tapauksessa joukkueen rakentaminen on varmasti taas astetta haastavampaa.
« Viimeksi muokattu: 09.10.2009 klo 05:58:16 kirjoittanut Ac Ojoinen »
Ac Ojoinen

Poissa Poissa


Vastaus #583 : 09.10.2009 klo 06:43:59

Nyt olisi kyllä hyvä yrittää rakentaa ensi kauden joukkuetta tämän vuoden pohjalle. Viimeiset kaksi kautta joukkue on muuttunut todella paljon ja silti menestys on ollut hyvä. Mitähän Teke ja Jussi saisivat aikaan jos porukka ei paljoa muuttuisi?
Mv-osasto on riittävän hyvässä kunnossa Villen ja Ekin kanssa. Jos puolustus ja keskikenttä pysyisi samana Juutia lukuunottamatta, niin 1 vahvistus ehkä riittäisi tälle osastolle. Tietysti Jaskankin jäädessä yksi pelaaja olisi hyvä saada keskikentälle. Tässä tilanteessa ei alakertaa välttämättä tarvittaisi pelaajaa, vaan nykyiset pelaajat riittäisivät. Toinen vaihtoehto olisi hankkia laitapuolustaja ja nostaa Panu keskikentälle.
Suurin ja isoin ongelma on tietysti se jos Peksi vaihtaa maisemaa. Mistä saada riittävän laadukas pelaaja tilalle? Hesasta ei kauheasti vaihtoehtoja löydy. Vasse paukutti aikoinaan kakkosessa maaleja, mutta hieman loukkaantumisaltis. Jani Bäckman tuskin lähtee Hämeenlinnaan. Daut Kuqi on maalipyssy, mutta sopeutuuko ryhmään...? Klubi-04:n Kalle Sotka on potentiallinen tykki Ykköseen ensi kaudella, mutta tuskin lähtee HJK:sta vielä pois. Tampereella Kemmo on parhaimmillaan loistava, mutta motivaatio taitaa olla usein hukassa. Löytyykö läheltä muita vaihtoehtoja?
ifota

Poissa Poissa


Vastaus #584 : 09.10.2009 klo 07:15:19

Ois kyllä aika pohtia HJS:n nimen vaihtamista.

Nyt olisi aika miettiä HJS:n johdon vaihtamista.
Ilmari Autere

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 5,7 on suurempi kuin 94,3


Vastaus #585 : 09.10.2009 klo 09:44:28

Nyt olisi aika miettiä HJS:n johdon vaihtamista.

Samallahan nuo menee, mutta aivan kuten Kivironttius sanoi, olisi junnut saatava tuntemaan FC Hämeenlinna omakseen.
rai

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jalkapallo


Vastaus #586 : 09.10.2009 klo 13:16:19

Tuovilan jatko on kai avoin, mutta vaikka hän on kritiikkiä saanut täytyy muistaa että Miikka on tehopörssissä 2. tai 3.

Todella uskollisesti Palkki on jaksanut kaveria kokeilla pelipaikalla jos toisella. Jotainhan Palkin on kaverissa nähtävä, joka ei meille aukea. Kyllähän kaverin parhaista hetkistä sais melkoisen komean koosteen, mutta on hitaanlainen eikä todellakaan fyysinen pelaaja. Muutenkin kaverin ratkaisuissa paistaa sellainen löysyys ja hutilointi. Aika paljon saa tapahtua, että kaverista erikoisesti olisi hyötyä.
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #587 : 10.10.2009 klo 10:41:26

Todella uskollisesti Palkki on jaksanut kaveria kokeilla pelipaikalla jos toisella. Jotainhan Palkin on kaverissa nähtävä, joka ei meille aukea. Kyllähän kaverin parhaista hetkistä sais melkoisen komean koosteen, mutta on hitaanlainen eikä todellakaan fyysinen pelaaja. Muutenkin kaverin ratkaisuissa paistaa sellainen löysyys ja hutilointi. Aika paljon saa tapahtua, että kaverista erikoisesti olisi hyötyä.

Juuri näin. Lisäksi on syytä olettaa, että kaveri ei ole ihan halvimmasta päästä.
Ilmari Autere

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 5,7 on suurempi kuin 94,3


Vastaus #588 : 10.10.2009 klo 10:43:58

Jos Sipilä jatkaa, niin silti olisi aika alkaa miettimään aikaa sen jälkeen, kun mies ripustaa nappikset naulaan. Joten Puronahoa tulisi ajaa ensi kaudella rohkeasti muutaman kerran jopa avaukseen Mäkelän rinnalle. Kaikkein paskinhan tilanne olisi, jos Siido lopettaa tuosta vaan ja ketään ei ole laittaa tilalle.
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #589 : 10.10.2009 klo 10:47:30

Jos Sipilä jatkaa, niin silti olisi aika alkaa miettimään aikaa sen jälkeen, kun mies ripustaa nappikset naulaan. Joten Puronahoa tulisi ajaa ensi kaudella rohkeasti muutaman kerran jopa avaukseen Mäkelän rinnalle. Kaikkein paskinhan tilanne olisi, jos Siido lopettaa tuosta vaan ja ketään ei ole laittaa tilalle.

Onko Puronahon paikka tulevaisuudessa sitten toppari vai kk:n pohja, se on mielenkiintoinen kysymys. Eiköhän minuutit kasva ensi kaudella. Tommin kehityksen kannalta olisi hyvä saada alle ehjä kausi ja isot minuutit Härmässä, muutamalla ykkösen matsilla höystettynä. Jatkuvat loukkaantumiset saisivat jäädä jo taa. Ja ensin pitäisi saada Tatu kiinnitettyä, ei kai sekään sanottua ole..
Ilmari Autere

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 5,7 on suurempi kuin 94,3


Vastaus #590 : 10.10.2009 klo 10:49:57

Onko Puronahon paikka tulevaisuudessa sitten toppari vai kk:n pohja, se on mielenkiintoinen kysymys. Eiköhän minuutit kasva ensi kaudella. Tommin kehityksen kannalta olisi hyvä saada alle ehjä kausi ja isot minuutit Härmässä, muutamalla ykkösen matsilla höystettynä. Jatkuvat loukkaantumiset saisivat jäädä jo taa. Ja ensin pitäisi saada Tatu kiinnitettyä, ei kai sekään sanottua ole..

Toisaalta keskikentän pohjalle taitaa tuota tarjontaa olla hieman enemmän. Menisi vähän hukkaan tuolla, toki vain oma näkemykseni. Mäkelän jatko on toki kärkipäässä toivelistalla heti Sihvolan, Sipilän, Kalervon ja Lindin jälkeen.
« Viimeksi muokattu: 10.10.2009 klo 10:57:42 kirjoittanut Ilmari Autere »
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #591 : 14.10.2009 klo 11:41:22

Jos Pesonen sopimuksestaan huolimatta lähtee uskon, että Ekholm/Kalervo pari pystyy hänet ainakin kelvollisesti korvaamaan. V.Kalervon kohdalla on sanottava, että parhaat pelit mitä olen häneltä nähnyt on juuri ollut Ykkösen pelejä. Sipilän jatkoa toivotaan kädet ristissä. Miksei Lehtimäenkin, vaikka kaikki ei ilmeisesti tästä samaa mieltä olekaan.

Veskariosasto lieneekin ainoa osasto, jonka takia ei tällä hetkellä kannata uniaan menettää. Eki ja Ville ottanevat talvella askeleen eteenpäin ja ovat täten mukavasti riittävä tandemi Ykköseen ensi kaudeksi. Mielenkiintoista nähdä kumpi kaappaa ykkösen tontin? Ekholmissa on minun silmääni hemmetisti käyttämätöntä potentiaalia, jos saa liikkuvuutta ja terävyyttä otteisiinsa talvella. Avaukset hyviä, raamit kohdallaan ja lisäksi mies on sopivasti hullu murjoakseen Vajanteet sun muut mikkihiiret nurmen pintaan pikku kolareissa.

Muuten sitten onkin rauhallista. Toki soppareita ei aiemminkaan ole kasoittain julkaistu vielä tässä vaiheessa, mutta kautta rantain kuullut tiedot neuvotteluiden etenemisistä eivät lupaa hyvää. Toki markkinat ovat taatusti vilkkaat talven kestäessä, joten eiköhän joukkue jalkeille saada. Kohtalaisen vahva runko olisi tältä kaudelta olemassa ja valmennukselle olisi helpompaa jatkaa suurelta osin tutun ryhmän kanssa. Sipilän jatko olisi elintärkeää. Lehtimäki olisi kunnossa ollessaan edelleen tärkeä palanen ryhmään. Toivottavasti motivaatiota löytyisi yhteen terveeseen kauteen ennen uran päätöstä. Opa on kuitenkin viimeisimmissä matseissa ollut jopa suht tehokas tarjoilijana, vaikkei maaleja ole sylkenytkään. Joutui tällä kaudella tuleen keskenkuntoisena ja se kiistatta näkyi. Tuomenojaa on vaikea nähdä FC:n paidassa, vaikka maaleja heikossa HyPS:ssa taas mukavasti syntyikin. Lainetta tuo nippu huutaisi, mutta taitaa jäädä tälläkin kaudella valitettavasti haaveeksi.
ifota

Poissa Poissa


Vastaus #592 : 15.10.2009 klo 10:35:43

Mäkelän jatko on toki kärkipäässä toivelistalla heti Sihvolan, Sipilän, Kalervon ja Lindin jälkeen.

Mihis Juuti on unohtunut? ;)
Tuovilan jatko on ongelmallinen: huhujen perusteella miehen hinta ei kuitenkaan kohtaa laatua, joten jatkoa on vaikea povata. Korkea hinta selittäisi myös tällä kaudella ollutta kausikorttia avaukseen. Hintaan lisätäään vielä krooninen kaksinkamppailujen välttely niin jatkolappua on vaikea ainakin minun mielessäni sorvata. Helsinki-kimppakyydin tilanne on myös mielenkiintoinen: viekö FC Espoo meidän ukkeleita noustessaan? Mielenkiintoisia aikoja eletään.
Ilmari Autere

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 5,7 on suurempi kuin 94,3


Vastaus #593 : 15.10.2009 klo 10:45:22

Mihis Juuti on unohtunut? ;)

Joo, ei vaan loppukaudesta säväyttänyt ihan samalla tavalla kuin aiemmin, mutta toki jatko kelpaa ja onhan Juuti kuitenkin sarjan parhaita pelipaikallaan.

Tässä tulikin mieleen, että onkos Juken tilanne millainen, Lahdessa ei todennäköisesti ole peliaikaa luvassa enää ja loukkaantuminen tuli muutenkin pahaan aikaan. Hämeenlinnasta vauhtia ja 2011 läpimurto liigassa?
rai

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jalkapallo


Vastaus #594 : 15.10.2009 klo 12:56:23

Juuti on tosiaan erittäin hyvä ykkösen pelaaja, mutta liigapelaajalta kaveri tällä kaudella näytti vain väläyksittäin. Ei sellaista dominointia mitä viime kausi antoi odottaa. Ei liigaläpimurto nyt mikään mahdottomuus ole ja kyllä täältä onnea toivotetaan jos kaveri yrittämään lähtee.

Sihvola on aika suvereeni hyökkääjä ykkösessä ja olisin aika yllättynyt mikäli ei saisi liigassa mahdollisuutta. Toki Sihvolan heikkoudet varmasti jonkun verran liigassa maksaa.Muista Helsingin avuista Kunnas pelasi ehkä eniten minun odotuksia vastaavasti. Kunnas on kuitenkin näistä ehkä helpoiten korvattavissa ja pari Sipilä-Kunnas olisi ensi kaudella taas vuotta hitaampi. Lind loppukaudesta kyllä paransi ja sellaista Lindiä Hämeenlinna tarvitsee. Autiosta ei saatu hyökkäyssuunnassa tehoja irti. Puolustus hommat nyt odotuksiin nähen meni jokseenkin kelvollisesti. Aika useasti keskittyi hieman vääriin asioihin ja peli meni sekaisin. Arolinna väläytteli nopeutta, mutta harvemmin sai kuitenkaan mitään vaarallista aikaan. Jos ja kun palkat laskee, laskee myös todennäköisesti motivaatio matkustuksiin ja lähiseura saattanee viedä voiton. Espookaan tuskin mihinkään nousuun tähtää ja näin ollen näitä Hämeenlinnan tarjoamia vapauksia lienee sieltäkin saatavilla. Pelillisesti FC:n tosiaan olisi helpompaa lähteä ensi kauteen mahdolisimman samalla ryhmällä ja näin ollen olisi toivottavaa, että kaverit kuitenkin täällä jatkaisi.

Jos Mäkelä jatkaa ja siirretään toppariksi on Hämeenlinnalla pakkipula. Kilkka toivottavasti ottaa talvella "Suhosmaisen" askeleen eteenpäin. Tietysti toivoisi, että Heikkinen saisi liigassa jatkaa, mutta jos niin ei käy olisi kyllä todella kova vahvistus. Tämä kaikki nyt kuitenkin on jos,jos ja jos.
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #595 : 16.10.2009 klo 15:57:02

http://jpyintranet.fi/playerexchange

Tuolta voi alkaa tekemään omaa fantasiadraftiansa ensi kauden joukkueeseen. FC:n omista pojista listoilla ovat Tuovila, Juuti, Mäkelä ja Sihvola, eli siis ainakaan näillä herroilla ei lappua ole. Kaarlo Rantanen voisi olla yksi mielenkiintoinen ja mahdollinenkin nimi, tosin tähyää varmaankin ensisijaisesti liigaan. Millaisen kauden PK:n Sassila on mahtanut pelata? Kaveriahan huhuiltiin tänne jo vuosi sitten ja taisi siirto todellisuudessa olla melko lähelläkin. Raimi oli toinen huhuissa liikkunut nimi. Loukkaantumisherkkyys ei tosin puolla kyseistä värväystä. Vakavasta jalkavammasta toipuva Veltheim olisi koska vaan tervetullut, mutta se ei liene realismia. Millaisessa kunnossa mahtaa olla Ilpo Verno? Oli joskus kova sana. Tosin jos Laku, Harri ja Miklu jatkavat, niin keskikentälle ei enempää tarvetta ole.

Aika bingoa tämä toki on, mutta ei ole lainkaan mahdotonta, etteikö joku kaveri tuoltakin listalta Hämeenlinnaan päätyisi. Jo tällä kaudella pelanneiden lisäksi siis.
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #596 : 16.10.2009 klo 20:50:13

Veikkausliigan tuorein vedonlyöntiskandaali liippaa mielenkiintoisen läheltä FC Hämeenlinnaa, kun unkarilaisen Balasz Horvathin pidätys julkistettiin tänään. Hämeenlinnassa Pekkana tunnettu kaverihan on asustellut kaupungissa kuukausia ja kävipä kyseinen jannu FC:n treeneissäkin muutamia kertoja kevään korvilla. Pelasi keväällä vaatimattomalla menestyksellä Tomi Uusitorpan SoVossa ja jatkoi siitä matkaansa loppukaudeksi Lapuan Virkiään. Mielenkiintoista seurata tulevia käänteitä tässä sopassa. Lienee kuitenkin ilmiselvää, että Pekka on passitettu tekemään likainen työ ja taustalla häärii "isommat" rahat ja kelmit. Itä-eurooppalaisten rikollisjärjestöjen touhuja, joista ei välttämättä mielellään poliiseille huudella, vaan otetaan kakku vastaan. Lieköhän soppaan sotkeutunut muita Suomessa asustelevia pustan poikia? Sopimusneuvotteluiden jatkoksi saatiin nyt lisää mielenkiintoista seurattavaa talvikuukausille..
Ilmari Autere

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 5,7 on suurempi kuin 94,3


Vastaus #597 : 16.10.2009 klo 21:56:26

Tämä kovettaisi:

Pesonen (myydään hyvään hintaan)
Kalervo
Ekholm

Sipilä
Mäkelä
Priha
Heikkinen
Kunnas (ei välttämätön)
Huhtapelto
Kilkka

Juuti
Kalervo
Lind
Suhonen
Autio
Rantanen

Sihvola
Laine
Lehtimäki
Suomalainen
Ojala


Tohon vielä junnut kaupan päälle, niin tsaijai.. :) Ylos
fchp

Poissa Poissa


Vastaus #598 : 17.10.2009 klo 08:28:24

Veikkausliigan tuorein vedonlyöntiskandaali liippaa mielenkiintoisen läheltä FC Hämeenlinnaa, kun unkarilaisen Balasz Horvathin pidätys julkistettiin tänään. Hämeenlinnassa Pekkana tunnettu kaverihan on asustellut kaupungissa kuukausia ja kävipä kyseinen jannu FC:n treeneissäkin muutamia kertoja kevään korvilla. Pelasi keväällä vaatimattomalla menestyksellä Tomi Uusitorpan SoVossa ja jatkoi siitä matkaansa loppukaudeksi Lapuan Virkiään. Mielenkiintoista seurata tulevia käänteitä tässä sopassa. Lienee kuitenkin ilmiselvää, että Pekka on passitettu tekemään likainen työ ja taustalla häärii "isommat" rahat ja kelmit. Itä-eurooppalaisten rikollisjärjestöjen touhuja, joista ei välttämättä mielellään poliiseille huudella, vaan otetaan kakku vastaan. Lieköhän soppaan sotkeutunut muita Suomessa asustelevia pustan poikia? Sopimusneuvotteluiden jatkoksi saatiin nyt lisää mielenkiintoista seurattavaa talvikuukausille..

Väistämättä tuli mieleen muutamat torjumattomat kaukolaukaukset takavuosilta. Liian vilkkaan mielikuvituksen piikkiin ehkä kuitenkin nämä?
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #599 : 17.10.2009 klo 08:38:21

Väistämättä tuli mieleen muutamat torjumattomat kaukolaukaukset takavuosilta. Liian vilkkaan mielikuvituksen piikkiin ehkä kuitenkin nämä?

Törkeää vihjailua legendaarisen gladiaattorin suuntaan! Häpeä!

 
Sivuja: 1 ... 23 [24] 25
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa