pepon taktiikka 7-2-1?

pepo teki varmaa kulmast maalin

Pienessä pierussa tuli peliä seurattua, joten näkemykseni eivät välttämättä ole kauhean tarkkoja

Ei PePo mitenkään puolustusvoittoisesti pelannut.
Molemmilla joukkueilla oli paikkoja muutamaankin lisämaaliin ja muutenkin peli oli melko vauhdikasta ja hyvätasoista. Ehkäpä tasokkain kolmosen peli, minkä olen tällä kaudella nähnyt.
PePon johtomaali tuli nopean vastahyökkäyksen päätteeksi, kun KTP:n maalivahti Ville Tura oli torjunut mainiosti ensimmäisen laukauksen. Irtopallo putosi kuitenkin suoraan Tomi Hovin jalkaan, jolla oli suht helppo työ pistää sipuli tyhjään pussiin.
KTP:n tasoitus tuli sitten kovan maalinedusta-kahakan jälkeen: Pallon ruhjoi maaliin Tommi Kuitunen.
Isänniltä puuttui pelikieltojen ja loukkaantumisten takia iso läjä avainpelaajia, mm. Antti Väisänen, Tuomo Paakkari ja Mika Pulkkinen, mutta hyvin tuo eilinenkin nippu pelasi.