anelka
Poissa
Suosikkijoukkue: Liga BBVA-Premier League-Serie A
|
 |
Vastaus #75 : 05.04.2009 klo 20:54:08 |
|
se oli viime viikon peli mutta eilisen peli tikkurilassa
|
|
|
|
|
Vanda
Poissa
|
 |
Vastaus #76 : 05.04.2009 klo 22:13:05 |
|
se oli viime viikon peli mutta eilisen peli tikkurilassa
Toihan oli just eilisen pelin tulos. Ja eikös Allianssi voittanut sen edellisen kohtaamisen, jos oikein muistan?
|
|
|
|
|
Walle
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi
|
 |
Vastaus #77 : 05.04.2009 klo 23:31:20 |
|
Toihan oli just eilisen pelin tulos. Ja eikös Allianssi voittanut sen edellisen kohtaamisen, jos oikein muistan?
Juurikin näin.
|
|
|
|
|
|
|
Lefa
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa
|
 |
Vastaus #79 : 16.04.2009 klo 19:31:08 |
|
FC Västnyland,ei Nasolan Nopsa ilman t:tä oo järkevää
|
|
|
|
|
vili bin ali muhammad
Poissa
Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=
|
 |
Vastaus #80 : 16.04.2009 klo 19:59:36 |
|
Leego ja kaiffarit voisi jättää nuo joka ottelussa muuttuvat "lempinimet" pois! Ei tunnu rakenne oikein kestävän Sören "Förfallna elfabrikens direktör år trehundrafemttiotvå efter kristihimmelfartsdags fastlagsbullar" Fredriksson...  Muutoinhan raportointi on mitä mainiointa, heti perään - Genast i baken!
|
|
|
|
|
Lefa
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa
|
 |
Vastaus #81 : 16.04.2009 klo 20:10:12 |
|
vilillä ei rapo,onks epsoossa kaikki hyvin
|
|
|
|
|
vili bin ali muhammad
Poissa
Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=
|
 |
Vastaus #82 : 16.04.2009 klo 20:41:06 |
|
Leiffi on pahalla päällä  :HYPERPEUKKU:
|
|
|
|
|
Just joo
Poissa
|
 |
Vastaus #83 : 17.04.2009 klo 08:37:43 |
|
Kellään mitään rankkauksia tai spekulaatioita nelkku kelkun lohkoista? Sarjat alkamassa ja tahtoo tietää kuka on kuka (mitä häh)!
|
|
|
|
|
LOSC
Poissa
|
 |
Vastaus #84 : 17.04.2009 klo 10:21:35 |
|
Kellään mitään rankkauksia tai spekulaatioita nelkku kelkun lohkoista? Sarjat alkamassa ja tahtoo tietää kuka on kuka (mitä häh)!
Ykköslohkoa voisin arvioida jotenkin näin: Tappelee noususta: FC Västnyland RIlves Keskikastia: EPS Tikka Biisonit Honka 3 Näistä löytyy 3 putoajaa: Nups Reservi Hoogee 3 EBK Stars FC Lohja Team Grani Maski Sarjahan oli ääritasainen keskikastin ja putoajien suhteen viime vuonna, ja arvio on että sama jatkuu tällä kaudella. Siksi tuo mahdollisten putoajien lista on aika pitkä. Sarja on itse asiassa merkittävästi kovempi kuin viime kaudella johtuen parista kovasta nousijasta (Västnyland ja EPS), ja uskoisin että RIlves ei ole heikko. Kakkoslohkosta vähemmän tietoa/arvailuja, sen nyt voinee sanoa, että Tips ja RiRa ovat todennäköisesti kärkipäässä, mahdollisesti myös SibboV. Noula täytyy pitää mustana hevosena, joka kiusaa kärkijengejä.
|
|
|
|
|
Hender
Poissa
Suosikkijoukkue: Jari ja maajoukkue, El Puki -fanclub, www.noula.fi
|
 |
Vastaus #85 : 17.04.2009 klo 11:58:50 |
|
Kakkoslohkosta vähemmän tietoa/arvailuja, sen nyt voinee sanoa, että Tips ja RiRa ovat todennäköisesti kärkipäässä, mahdollisesti myös SibboV. Noula täytyy pitää mustana hevosena, joka kiusaa kärkijengejä.
RiRa  :hyperpeukku: Pitäiskö laittaa nelosen veikkaustopikki pystyyn? Löytyiskö mielenkiintoa veikata? Kakkoslohkokin on aika helvetin tasainen ja ristiinpelaamisia tulee varmasti aika paljon. NouLa tietty yksi nousijasuosikeista.
|
|
|
|
|
lego
Poissa
|
 |
Vastaus #86 : 17.04.2009 klo 12:19:59 |
|
Leego ja kaiffarit voisi jättää nuo joka ottelussa muuttuvat "lempinimet" pois!
Sain. Tästä on ollut muutekin keskustelua ja oikeassa olet. Ja tän luokan kritiikki pitää AINA ottaa tosissaan. Ehkä Fowlerillekin meni perille 
|
|
|
|
|
|
BrDead
|
 |
BrDead
Vastaus #87 : 17.04.2009 klo 12:29:42 |
|
EBK:n jengeistä analyysiä:
EBK Stars on vähintään keskikastia omassa lohkossaan ja tavoittelee nousua, jos ei tänä vuonna niin sitten ensi vuonna. Joukkueeseen on keräilty puoli Kosovoa pitkin Espoota ja joukkueen toiminta on Nelosen tasolle varsin järjestelmällistä ja harjoittelu aktiivista ja määrätietoista.
EBK 2 taas taistelee kovasti nousua vastaan toisessa lohkossa ;D Sen verran kovia pelimiehiä joukkueeseen on siirtynyt suoraan kolmosen ja kakkosen karkeloista, että saavat tehdä täyden päivätyön, ettei tarvitsisi nousta. Toki lohkovoitollakaan se ei ole pakollista. Veikkaisin silti top3:een omassa lohkossaan. Luonnollisesti itälohkoon joutuminen ja matkapelit lisäävät arvoituksellisuuden määrää. Kotona vaikea voitettava joka tapauksessa kaikille. Keski-ikä joukkueessa on lähempänä kolmeakymppiä kuin kahtakymppiä.
Yleisesti Nelosen taso on noussut huimasti viime vuosina. Järjettömän taitavia ja hyvätasoisia nippuja on monilla. Ihan eri tasoa, kuin vaikkapa 5 vuotta sitten. Eniten ratkaiseekin päivän kunto ja pohjakunto tässä sarjassa.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 17.04.2009 klo 12:40:13 kirjoittanut BrDead »
|
|
|
|
|
Just joo
Poissa
|
 |
Vastaus #88 : 17.04.2009 klo 14:16:04 |
|
EBK 2 taas taistelee kovasti nousua vastaan toisessa lohkossa ;D
Toi on iso ongelma monelle jengille! Kuka muu tunnustautuu taistelevansa nousua vastaan?
|
|
|
|
|
vili bin ali muhammad
Poissa
Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=
|
 |
Vastaus #89 : 17.04.2009 klo 23:08:50 |
|
Sain. Tästä on ollut muutekin keskustelua ja oikeassa olet. Ja tän luokan kritiikki pitää AINA ottaa tosissaan. Ehkä Fowlerillekin meni perille  Eikö "Raaseporissa" painavaa sanaa kuunnella? 
|
|
|
|
|
fowler4ever
Poissa
Suosikkijoukkue: EIF , ESC
|
 |
Vastaus #90 : 18.04.2009 klo 01:49:39 |
|
Sain. Tästä on ollut muutekin keskustelua ja oikeassa olet. Ja tän luokan kritiikki pitää AINA ottaa tosissaan. Ehkä Fowlerillekin meni perille  fowlerilla ei mee muut perille ku pallot verkkoon
|
|
|
|
|
|
BrDead
|
 |
BrDead
Vastaus #91 : 20.04.2009 klo 21:31:28 |
|
EBK Stars - Tikka 3-0, puoliaikatulos vissiin 2-0.
|
|
|
|
|
Hender
Poissa
Suosikkijoukkue: Jari ja maajoukkue, El Puki -fanclub, www.noula.fi
|
 |
Vastaus #92 : 22.04.2009 klo 13:10:46 |
|
KIIMAA, tänään mennään myös kakkoslohkon osalta! Otetaas pikku veikkaukset ekan kierroksen osalta, kun ei jaksanut tuota veikkaustopikkia laittaa pystyyn. Ke 22.04 1800 Pathoven - Nopsa 3-3 Pe 24.04 1830 JäPS M2 - FCD 3-1 Pe 24.04 2015 NouLa - IVU 2-1 Su 26.04 1600 TiPS - EBK 2 2-2 Su 26.04 1800 MU - RiRa 1-4 Ti 28.04 1900 SibboV - Pathoven 6-0
|
|
|
|
|
uderio
Poissa
Suosikkijoukkue: NouLa
|
 |
Vastaus #93 : 22.04.2009 klo 14:09:27 |
|
KIIMAA, tänään mennään myös kakkoslohkon osalta! Otetaas pikku veikkaukset ekan kierroksen osalta, kun ei jaksanut tuota veikkaustopikkia laittaa pystyyn. Ke 22.04 1800 Pathoven - Nopsa 3-3 Pe 24.04 1830 JäPS M2 - FCD 3-1 Pe 24.04 2015 NouLa - IVU 2-1 Su 26.04 1600 TiPS - EBK 2 2-2 Su 26.04 1800 MU - RiRa 1-4 Ti 28.04 1900 SibboV - Pathoven 6-0 Jahaz iteppä veikkaan seuraavaa: Pathoven - Nopsa 2-1 Jäps2 - FCD 1-2 NouLa - IVU 3-0 TiPS - EBK2 4-2 MU - RiRa 1-4 SibboV - Pathoven 3-0
|
|
|
|
|
Espen
Poissa
Suosikkijoukkue: Valtti, Mainz 05
|
 |
Vastaus #94 : 23.04.2009 klo 07:06:01 |
|
Pathoven - Nopsa 2-1 SibboV - Pathoven 3-0
Veikkailen, että Pathoven tulee yllättämään tällä kaudella. Kovia vahvistuksia sai PK-50:stä (RIP).
|
|
|
|
|
Hender
Poissa
Suosikkijoukkue: Jari ja maajoukkue, El Puki -fanclub, www.noula.fi
|
 |
Vastaus #95 : 23.04.2009 klo 09:18:17 |
|
Rc:n mukaan Nopsa voitti tuon ottelun 3-0. Eli ei ainakaan kovin vakuuttavasti lähtenyt Pathovenin kannalta liikkeelle.
|
|
|
|
|
Hippo
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomen maajoukkueet - FC Ilves - Tampere
|
 |
Vastaus #96 : 24.04.2009 klo 00:54:11 |
|
Lohko 1: MasKi - Team Grani 1 - 0
Kauden ensimmäinen ottelu tarjosi huikeita maalintekotilanteita (maalipaikat ehkä 2 - 2?), kovaa vääntöä, ja rehtiyttä sekä reippautta (MasKi ei ihan saanut viittä varoitusta) Framnäsin hiekkakentällä.
Ainoa maali nähtiin toisen puoliajan jälkimmäisellä puoliskolla, kun MasKin oikea pakki sai pallon haltuunsa puolustuspäässä ja kirmasi laitaa pitkin harhautellen tielleen tulleita Granilaisia. Jotain kautta pallo ajautui MasKin kärkimiehelle, joka sijoitti pallon etunurkasta sisään.
Grani pelasi hyvän ottelun, MasKi pelasi hyvän ottelun ja tuomarikolmikko tuomitsi erittäin hyvin... Paremmin ei kausi voisi alkaa!
|
|
|
|
|
hanhivaara
Poissa
|
 |
Vastaus #97 : 24.04.2009 klo 12:26:28 |
|
Pathoven - Nopsa 0-3
Pathoven vajaalla ~60 minuuttia, ekan puoliajan ulosajon takia (suht typerä toinen varoitus hyökkäyspäässä paidasta repimisestä). Numerot ei oikeen kerro kyllä pelistä mitään, Nopsalla pari taitavaa/nopeaa kärkeä jotka kävi tyrkkäämässä aika kovalla prosentilla sisään, Pathovenilla enemmän tilanteita, mutta ei sisään mistään. Ei näitä pelejä kyllä kovin montaa vajaalla voiteta. No seuraavaksi SiBBBBo.
|
|
|
|
|
Hender
Poissa
Suosikkijoukkue: Jari ja maajoukkue, El Puki -fanclub, www.noula.fi
|
 |
Vastaus #98 : 24.04.2009 klo 23:09:51 |
|
NouLa - IVU 3-2 (1-1)
Odotetusti mentiin NouLan dominoidessa kenttätapahtumia läpi ottelun. Ivu pulusti ihan kivasti ja onnistui pitämään lukemat siedettävinä. Järvenpääläiset eivät olleet missään vaiheessa numerollisesti tahi pelillisesti tappiolla vaan hallinta oli hyvinkin murskaavaa, mikä ei tällä kertaa heijastunut lopputulokseen. Ensimmäinen sarjapeli kuitenkin takana ja tästä on hyvä jatkaa!
Ennen NouLan peliä potkittiin yksi Uudenmaan derby, kun jäps ja fcd jakoivat pisteet 1-1 tuloksella.
|
|
|
|
|
skraba
Poissa
|
 |
Vastaus #99 : 24.04.2009 klo 23:23:22 |
|
NouLa-IVU 3-2 (1-1). Parempi voitti. NouLalla tärkeimmät pelin osa-alueet paremmin hallussa,joten ansaittu voitto NouLalle. NouLa siirtyi johtoon vastahyökkäyksestä. Pallo poikittain boxissa toiseen aaltoon ja varma sijoitus alakulmaan. IVUn tasoitus tuli J.Litmasen toimesta kun pallo hieman onnekkaasti pomppasi pakista ja roikku meni maaliin. Toisella puoliajalla NouLa sai pilkun ja varma sijoitus jälleen alakulmaan. 2-1 NouLalle. Hetkeä aiemmin IVUlla oli samanlainen tilanne hyökkäyspäässä,mutta vihellystä ei kuulunut ja pilkku jäi saamatta. Tämän jälkeen IVU nosti miehiä ylös ja NouLa sai tilanteita vastahykkäyksistä,joista yksi johti 3-1 maaliin. Pallo veskan yli maaliin. Heti seuraavasta hyökkäyksestä IVU kavensi uuden brittivahvistuksen ansiosta. A. Hämäläiseltä keskitys laidalta ja Lyndon sijoitti pallon alakulmaan. IVUlla oli vielä paikka tasoittaa,kun J.Martikainen oli ampua pallon alakulmaan jälleen A.Hämäläisen syötöstä. Henderillä varsin realistinen raportti ottelusta. Noinhan se taisi mennä  Ansaittu voitto Järvenpäähän siis ja seuraavaksi IVUlla vastassa jälleen joukkue Järvenpäästä,kun JäPS/2 saapuu Tikkurilaan. PS. Tuomari oli aika lapanen.
|
|
|
|
|
|
|
|