• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Bundesliga: 12. Spieltag

Aloittaja Dieter Bohlen, 09.11.2006 klo 20:25:21

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Volle Pulle

Just  :keskari:
Tää saatanan tuomari löysi sitten jostain pilkun.
Vittu mitä paskaa :keskari: Tuo tuomari on kyllä ollu koko pelin ihan vitun pihalla.
Vituttaa saatana :keskari:

Dieter Bohlen

Wack on kyllä muistaakseni aika kehno tuomari. Ei tosin tasoa Merk, mutta silti.

Volle Pulle

Se oli siinä sitten, ei voi mitään.
Helpolla sai Dortmund maalinsa ja kun Weidenfeller oli loistava tänään niin pisteet jäivät saamatta.
Vituttaa kyllä kun peli oli täysin voitettavissa.

Dieter Bohlen

1:3 jäi. Erittäin yllättävä ja mukava tulos kaiken kaikkiaan. Peliä näkemättä ei paljoa voi sanoa, mutta radion perusteella Weidenfeller oli uskomattomassa vireessä. Muuten mieleen jäi Valdez, joka vaikutti olleen pirteällä päällä. Sahinia voisi alkaa käyttää enemmän, aivan järjetöntä pitää jannua penkillä.

Bremenillä ei juuri vaikuttanut olleen onnistujia tänään. Mielenkiintoisinta olisi tietää, kuinka Diego pelasi ja miten Dortmund otti miehen kiinni. SVW tietänee varmaan kertoa enemmän.

Muuten ei oikein tule mitään kummempaa mieleen tällä hetkellä. Bundesliga osoitti jälleen olevansa yllätyksellinen sarja. Tällaista on mukava seurata. :ylos:

Volle Pulle

Ei Werderin peli nyt varsinaisesti mitään hirveän huonoa ollut. Paikkoja oli kyllä ihan ratkaisuun asti, jiukan epäonnea ja Weidenfellerin hyvyyttä niin maalit jäivät yhteen. Dortmund sai omat maalinsa varsin helposti, esim. toisessa maalissa kukaan ei pitänyt Tingaa joka puski vapaasti voittomaalin.
Diego pelasi pelasi ihan ok pelin, muutama hyvä syöttö josta tuli suoraan maalitilanteita. Ei kuitenkaan aivan samaa loitokkuutta kuten viimeisissä peleissä, joissa mies on hallinnut kenttää mielin määrin. Ahdasta oli keskikentällä ja useampikin pelaaja kävi rikkomassa Diegoa, Kruska nyt päällimmäisenä oli kimpussa.

Dieter Bohlen

Lainaus käyttäjältä: SVW - 11.11.2006 klo 00:59:48Diego pelasi pelasi ihan ok pelin, muutama hyvä syöttö josta tuli suoraan maalitilanteita. Ei kuitenkaan aivan samaa loitokkuutta kuten viimeisissä peleissä, joissa mies on hallinnut kenttää mielin määrin. Ahdasta oli keskikentällä ja useampikin pelaaja kävi rikkomassa Diegoa, Kruska nyt päällimmäisenä oli kimpussa.

Näin. Perinteisillä keinoilla nämä pallotaiturit yleensä pysäytetäänkin. Ihmeen kauan vain kesti "keksiä" tämä. Siellä tulee nyt tulevaisuudessa (ei välttämättä heti, mutta enenevissä määrin kohti kevätkautta ja sen jälkeen) kovaa ja pahasti sukille, aivan kuten niin monien muidenkin (Lincoln, Ronaldinho, Robinho, Messi, Iniesta, jne.) kohdalla. Saa nähdä, miten Diego reagoi. Toivottavasti jatkaa pelaamista (Iniestasta mallia, on se vaan ihmeellinen valkuainen), eikä passivoidu liiaksi (tapaus Lincoln).

100%



Aufstellung
Bayer Leverkusen
Butt - Schwegler, Haggui, Madouni, Babic - B. Schneider, Rolfes - Kießling, Barbarez, Barnetta - Voronin

Trainer: Skibbe

Bayern München
Kahn - Sagnol, Demichelis, van Buyten, Lahm - van Bommel, Ottl, Schweinsteiger - Pizarro, Santa Cruz, Makaay

Trainer: Magath

Bayern nurin :pallo:

Ramelow

#32
Kahn päästää pari helppoa ja Bayern jää pisteittä  :ylos: :tuoppi:

Peli luonnollisesti seurataan kinukkiselostuksen välityksellä  :pallo:

Dieter Bohlen

Schalken peli sentään Konferenzina radiosta. ::) Jotain sentään siis.

Eiköhän Bayern kuitenkin hoitele Leverkusenin tänään. (Jos nyt vaikka kävisi samalla tavalla kuin Werderin voittoa ennustaessa :ylos:.)

Dieter Bohlen

Pantelic 1:0

Kovassa vedossa kaveri.

Dieter Bohlen

KEVIIIIIIIIIN KURAAAAANYYIII!

1:0! Komean soolosuorituksen päätteeksi, ilmeisesti.

Ramelow

Ja mikään streami ei sitten toimi pätkimättä, tyyplillistä  :alas:

:keskari:

Dieter Bohlen

Vopite haistaa vitun siellä bundesliga.de:n puolella. Teillä on vittu suora lähetys vain ja ainoastaan BayArenalta, joten miksi vitussa tunkea sitä muoviroskaa Konferenzinkin puolelle. Ketään ei kiinnosta. :punainen:

100%


Dieter Bohlen

2:0!

Rafi! Rafi! Rafi! Loistava nousu ja Halilille luukulle! Löve kun vielä osuu, niin kaikki kärjet maalanneet kertaalleen. :ylos:

Dieter Bohlen

Mikäköhän Artur Wichniarekkiin on mennyt? Taas maali. 0:1 Arminialle Frankfurtissa.

Ramelow


Dieter Bohlen

0:1 Bayernille. Brazzo ilmeisesti.

Dieter Bohlen

KEVVVVVVVIIIIIIIN!

3:0! Haistakaape vittu, Kevin määrää!  :tuoppi: 8) :ylos:

Rafi taas tehnyt esityön, on se kova!

Ramelow

Salihamidzic oli maalin tekijä.

Kevin takasin natiin?  :)

100%

 :keskari: Bayern voittaa :(

Dieter Bohlen

Gekas osuu Herthaa vastaan. 1:1.

Callit

Slomka raus, yhä edelleen? Mieshän on suorastaan nero ;) Vastaavasta pistesaldosta Huuup olisi saanut Assauerilta lahjaksi valtameriristeilijän.

Kuranyikin osuu. Ensi viikolla mies antaa viisi haastattelua, joita seuraa yhtä monen viikon kuiva kausi. Näin se on ainakin tähän asti mennyt. Schade.

100%


Dieter Bohlen

Lainaus käyttäjältä: Callit - 11.11.2006 klo 18:16:53
Slomka raus, yhä edelleen? Mieshän on suorastaan nero ;) Vastaavasta pistesaldosta Huuup olisi saanut Assauerilta lahjaksi valtameriristeilijän.

Nero? Ei. Meidän pelaajat on vaan omalla tasollaan taas. Systeemistä ei kuulemma ole edelleenkään tietoa. Ja Mainz on heikko.

Katsotaan nyt kuitenkin. Eihän se kirkossa kuulutettua ole, että Slomka heitettäisiin pois, mutta vaihtaisin edelleenkin Daumiin. :ylos:

Ja Assauer on onneksi poissa. :ylos:

Lainaus käyttäjältä: CallitKuranyikin osuu. Ensi viikolla mies antaa viisi haastattelua, joita seuraa yhtä monen viikon kuiva kausi. Näin se on ainakin tähän asti mennyt. Schade.

Jaa-a, tiedä sitä. Joukkue on kuitenkin hyvässä nosteessa pelaajien osalta, tuo Bayern-pelin tempaus on näyttänyt nostaneen fiilistä aivan selkeästi.