FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
31.10.2025 klo 10:42:50 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 2 [3] 4 ... 66
 
Kirjoittaja Aihe: Keski-Suomen Vitonen 2009  (Luettu 68551 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Tozsér

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK, Suomi


Vastaus #50 : 29.01.2009 klo 03:31:35

Kuten mainittua, olisi pieni ihme jos JPS II saisi jengin kasaan. Ko. joukkuehan osallistui kaudella 2008 jopa Suomen Cupiin, mutta ei kyllä hirveästi jäänyt jälkipolville kerrottavaa.


Muuten, olisiko jossain jyväskyläläisessä Vitosen jengissä tilaa vahvistuksille? Nyt olisi hyvä tilaisuus hankkia 2-6 kosovonhärkämäistä pelaajaa  8)
« Viimeksi muokattu: 29.01.2009 klo 03:34:14 kirjoittanut Tozsér »
E.Pakarinen

Poissa Poissa


Vastaus #51 : 29.01.2009 klo 12:18:14

JPS/2 on ilmoitettu ensi kauden vitoseen.
paveldo

Poissa Poissa


Vastaus #52 : 29.01.2009 klo 18:55:55

JPS/2 on ilmoitettu ensi kauden vitoseen.

Hyvä homma että Jipsiltä joukkue myös Vitosessa. Huhut ovatkin kertoneet että JPS:n kolmosen porukassa olisi käynyt näytillä yli 30 pelaajaa, kakkosporukan myötä peliaika taattu jokaiselle. Tästä voikin vetää johtopäätöksen, että JPS/2 tulee olemaan yläsarjalaisineen ja kovan juniorimyllyn läpikäyneiden junnujen kanssa kova pala Vitosessa. Ylos
Arpin Lusène

Poissa Poissa


Vastaus #53 : 29.01.2009 klo 19:00:57

PaRi vissiin laittaa ainoastaan porukan Vitoseen, joten sekin on oletettavasti kova jengi. Kohonneelle tasolle ja muillekin kohoumille Ylos
Hong Song

Poissa Poissa


Vastaus #54 : 29.01.2009 klo 19:55:12

PaRi vissiin laittaa ainoastaan porukan Vitoseen, joten sekin on oletettavasti kova jengi. Kohonneelle tasolle ja muillekin kohoumille

Joo näin on vissiin Palokassa tilanne. PaRin edarin porukasta on käynyt aika iso joukkopako ainakin Jipsin edariin, saas nähdä jääkö siitä porukasta pelaajia pelailemaan vitosen porukkaan eli alkavan kauden PaRin edustusjoukkueeseen  ::) Vaikkei jäisi, niin toki PaRi tulee olemaan sarjassa tosi vahvoilla kun ei ne viime kaudella siinä vitosen jengissäkään pelanneet mitään huonoja pelimiehiä ole. Mitä nyt kunto ehkä vähän rapistunut huippuvuosista  :D

Niin ja Jipsin kakkosjengin mukaantulolle toki iso  Ylos
NumberTwentyOne

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski, FCV Reds


Vastaus #55 : 29.01.2009 klo 20:18:50

Vitonen ensi kaudella selvästi kovempi kuin nelonen. Kovin kaukana ei ole edes kolmosen tasosta. Ylos
Icarus666

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, Leyton Orient, sympathy for Aston Villa


Vastaus #56 : 29.01.2009 klo 20:20:44

Tekeekös FC Saarijärvi paluun viime vuoden Div.IV visiitin jälkeen..?
NumberTwentyOne

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski, FCV Reds


Vastaus #57 : 30.01.2009 klo 00:30:40

Tekeekös FC Saarijärvi paluun viime vuoden Div.IV visiitin jälkeen..?

Ainakin ovat sarjapaikkansa saaneet neloseen, joten siellä pelaavat elleivät halua tiputtautua.
zuz#13

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hiipijät.


Vastaus #58 : 30.01.2009 klo 11:39:08

Vitonen ensi kaudella selvästi kovempi kuin nelonen. Kovin kaukana ei ole edes kolmosen tasosta. Ylos

*tirsk*
Furu

Poissa Poissa


Vastaus #59 : 30.01.2009 klo 15:51:15

Onkos kenelläkään listaa vitoseen osallistuvista joukkoeista?
Shanklymania

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SMJ, Liverpool FC, FCV


Vastaus #60 : 30.01.2009 klo 16:04:23

Onkos kenelläkään listaa vitoseen osallistuvista joukkoeista?

Voisi varmaan päivitellä tuota etusivua, muutama lisäys kun listaan on jo tullut.
kiila76

Poissa Poissa


Vastaus #61 : 31.01.2009 klo 12:45:18

Onkos kenelläkään listaa vitoseen osallistuvista joukkoeista?
Ensi viikolla selvinnee kun ilmoittautumisaika on ummessa.
NumberTwentyOne

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski, FCV Reds


Vastaus #62 : 31.01.2009 klo 21:06:52

Voisi varmaan päivitellä tuota etusivua, muutama lisäys kun listaan on jo tullut.

Päivittelin listaa. Eipä tuonne vieläkään osannut laittaa kuin kuusi varmaa joukkuetta, vaikka oikeasti joukkuemäärä tullee olemaan viime vuotista suurempi.
Tatsi

Poissa Poissa


Vastaus #63 : 02.02.2009 klo 12:41:15

Satun tietamaan etta takavuosien heittopussi Karstulan Kiva ilmoittautuu sarjaan ja menee samalla kategoriaan mestarisuosikit. Ylos
100 vuotta taytta kiimaa!
NumberTwentyOne

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski, FCV Reds


Vastaus #64 : 02.02.2009 klo 21:27:21

Satun tietamaan etta takavuosien heittopussi Karstulan Kiva ilmoittautuu sarjaan ja menee samalla kategoriaan mestarisuosikit. Ylos
100 vuotta taytta kiimaa!

Hieno homma. Viimeksi kun Kiva pelasi nelosta en päässyt edustuskelpoisuuden puutteen takia (olin pelannut ammattisarjoja  ;)) heitä vastaan pelaamaan. Karstula on yksi viimeisimpiä Keski-Suomen kuntia, jonka joukkuetta vastaan en ole koskaan pelannut. Sarjaohjelmasta riippuen saatan päästä vetämään rastin tuonkin kunnan yli.

Tänään muuten viimeinen päivä ilmoittautua sarjaan. Hankasalmen ja Luhangan joukkueita odotellessa.
« Viimeksi muokattu: 02.02.2009 klo 21:28:37 kirjoittanut NumberTwentyOne »
NumberTwentyOne

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski, FCV Reds


Vastaus #65 : 04.02.2009 klo 20:18:36

Vitosessa ensi kaudella hulinat, vähintään 16 joukkuetta mukana Ylos. Kaksinkertainen kahden lohkon sarja nousukarsinnoilla sallittava. Ei mitään ylä- ja alaloppusarjoja. Tässä listaus:

Harjun Potku
KaDy II
FC Keitelejazz II
FCV/Reds
JoSePa
Jyväskylän Kurdien Jalkapalloseura (uusi): JKJ ??? lähtee siis mukaan ja hulinat tulevat olemaan varmoja.
Nousu
JyPK (uusi): Perinteinen seura lähtee mukaan pitkästä aikaa. Ei olekaan JyPK:ta vastaan tullut pelattua 15 vuoteen.
JPS II
JIlves II
Karstulan Kiva (uusi)
MultiAnts (uusi)
MuurY II (uusi)
PaRi (uusi): Viime vuonna oli II
PetPet
SäyRi (uusi): Kakkosen kehäraakit lähtevät peliin mukaan. Taitoa on, mutta miten on nelikymppisten kunto?

Eli viime kauteen on 7 uutta joukkuetta mikäli PaRi II:n vaihtuminen PaRiksi lasketaan mukaan. Tämän lisäksi jo ennakkoon odotetut PaPa ja KonnU eivät lähde sarjaan mukaan. Toki tuo lista on vielä alustava ja pari joukkuetta voisi vielä tulla lisää niin saadaan alkusarjaan 16 peliä.

Joukkueita on kyllä niin paljon mukana, että nouseminen on lähes mahdotonta jopa ylivoimaisella materiaalilla sarjaan lähtevälle Redsille. No peli kerrallaan ja syksyllä nähdään mitkä kaksi? porukkaa pääsee karsimaan Saarijärveä ja HPP:tä vastaan noususta. Vitosen kiinnostavuudelle, joukkuemäärälle ja kauden kiimalle vielä Tuoppi

Niin ja linkki lähteeseen: http://keski-suomi.palloliitto.fi/mp/db/file_library/x/IMG/24572/file/Ilmoittautuneet2009kilpa.xls
« Viimeksi muokattu: 04.02.2009 klo 20:24:03 kirjoittanut NumberTwentyOne »
kaksi vasenta jalkaa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Alasarjat


Vastaus #66 : 04.02.2009 klo 21:06:17


Aijai, kun kiihottaa ensi kausi.  Ylos Tuoppi Ylos
BelseBubi

Poissa Poissa


Vastaus #67 : 04.02.2009 klo 22:48:21

Ooh Ylos

Entistä suuremmalla kiimalla odotellaan kauden alkua  Tuoppi
Arpin Lusène

Poissa Poissa


Vastaus #68 : 05.02.2009 klo 00:02:00

KiVa-Potku on mahdollinen high risk -kategorian matsi, mikäli Potkun capo pääsee intistä lomille. :-[
paveldo

Poissa Poissa


Vastaus #69 : 05.02.2009 klo 00:09:07

Viimeistään tieto runsaasta joukkuemäärästä Vitosessa sai Potkun reeneissä hienoista syöttökombinaatioista ja taustakierroista täyteen mittaansa paisuneen fallokseni purkautumaan kovempaa kuin kaudenavaussaunaillassa. Ylos

SäyRin ja JyPKin paikallisvääntöjä odotellessa. Tuoppi
Myös muille wanhan liiton joukkueille Tuoppi. Erityisesti Karstulan Kivalle, jolla tulee muuten tänä vuonna tasavuosiluku täyteen. Tiedättekö paljon?
kiila76

Poissa Poissa


Vastaus #70 : 05.02.2009 klo 01:01:04

Hämmentävän paljon joukkueita. Huikea kesä tulossa!
kiila76

Poissa Poissa


Vastaus #71 : 05.02.2009 klo 11:45:52

Kaksinkertainen kahden lohkon sarja nousukarsinnoilla sallittava. Ei mitään ylä- ja alaloppusarjoja.
Tähän erittäin sama. Itse kunkin joukkueen kannattaa viestitellä piiriin päin, että tälle kaudelle ei tulisi viime kauden mukaista ylä/alaloppusarja -hässäkkää.
NumberTwentyOne

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Vaajakoski, FCV Reds


Vastaus #72 : 05.02.2009 klo 13:20:28

Onkos jollain sisäpiiritietoa mikä porukka JyPKin nimellä pelaa? Onko täälläkin mainittu Skädäm lähtenyt jatkamaan JyPKin perinteitä? Forumistit tietenkin toivovat kyseessä olevan erikoisluvalla sarjaan osallistuva JyPKin tyttöjoukkue. Forumistitkin voisivat ylpeillä tunteneensa ainakin joskus naisen läheisyyden.

Nyt kun JyPK on vedetty naftaliinista niin Reds suostuu vaihtamaan nimensä VaPaksi yhden pelin ajaksi, jotta VaPa/JyPK - Norwich re-match olisi mahdollinen. Tuota 80/90-luvun vaihteen kuumottavinta tapahtumaa nevö forget! Toki Norwich on nykyisin ihan kuraseura verrattuna tuon pelin suomalaisiin osapuoliin.
Tatsi

Poissa Poissa


Vastaus #73 : 05.02.2009 klo 13:20:42

KiVa-Potku on mahdollinen high risk -kategorian matsi, mikäli Potkun capo pääsee intistä lomille. :-[

Sama. Toivottavasti olisi Potkun kotona niin mahdolliset sanktiot sinne suuntaan. :o Otteluohjelmaa kehiin jo! >:(
veikkaaja

Poissa Poissa


Vastaus #74 : 05.02.2009 klo 20:43:53

Loistavaa kun uus vanhoja joukkueita tulee mukaan kuvioihin. Missä jamassa sarjan joukkueet ovat, onko paljon pelaajia yms? Harjoittelemaan ei moni ole varmaan vielä ryhtynyt, mut jos on niin laittakaa hieman infoa. Päästään näin pohtimaan mahdollisia nousijoita ja jumboja.

 
Sivuja: 1 2 [3] 4 ... 66
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa