Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #100 : 20.06.2009 klo 01:14:42 |
|
Viddu teitä siellä Kainuun persreiässä! Kuulkaa korpeimme kuiskintaa ja ranteet auki vaan ihan porukalla, jos muuta viisautta ei löydy edes Suomen KAKKOSDIVARIIN pääsemiseksi! :keskari:
Hävetkää saatanan paskat!
Itsehän kyseissä paikassa vaikuta, joten kiviä taskuun 
|
|
|
|
|
archibald
Poissa
|
 |
Vastaus #101 : 28.06.2009 klo 22:24:07 |
|
OuJK kaatui tänään 6-0. Maalit Evan Archibald 4, Jukka Oikarinen rp ja Antti-Pekka Eronen rp.
|
|
|
|
|
Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #102 : 28.06.2009 klo 22:27:45 |
|
OuJK kaatui tänään 6-0. Maalit Evan Archibald 4, Jukka Oikarinen rp ja Antti-Pekka Eronen rp.
Juki päässyt intistä vapaalle näköjään. Jahas Evan käynyt lukemassa arvioitani ja ruilauttanut neljä, toki eilisestä Kajhan matsista ei ole havaintoa kuinka monta Junior oli tehnyt Seuraavaa paikallismatsia odotellessa 
|
|
|
|
|
Herkku
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat kannattajajäsen nro 61, JS Hercules
|
 |
Vastaus #103 : 28.06.2009 klo 23:35:17 |
|
Juki päässyt intistä vapaalle näköjään. Jahas Evan käynyt lukemassa arvioitani ja ruilauttanut neljä, toki eilisestä Kajhan matsista ei ole havaintoa kuinka monta Junior oli tehnyt Seuraavaa paikallismatsia odotellessa  Tervarit - KajHa 0-6 (0-1) Helteisen bussimatkan jälkeen ensimmäinen puoliaika mentiin Hakan tahdissa. Ensimmäistä hyväksyttyä maalia saatiin odottaa kuitenkin 38 minuutille Juniorin siirtäessä pallon verkkoon Oskarin syötöstä. Maalia ennen sekä Junorin että Oskarin tekemät maalit hylättiin avustavan liputuksilla. Toinen puoliaika kerkesi vanheta 10 min kun asialla oli taas Junior hienolla yksilösuorituksella, Oskari Tervo läpiajosta 78min 0-3, 0-4 again Oskari Tervo 83min, 0-5 Georgi laittoi tyhjiin Oskari hyvästä esityöstä ja 0-6 viimeisteli Nathaniel Amos Eero Leinosen syötöstä myös tämä maali tehtiin tyhjiin. Joukkueen esitys oli vahva ja iloinen helteestä huolimatta. Joukkue siirtyy nyt ansaitulle mutta "hieman" pitkähkölle (5 vko) ottelutauolle sarjan piikkipaikalla. Pelit jatkuvat elokuun alussa OUJK ja ACK peleillä Lähde: http://www.kajha.kajaani.net/
|
|
|
|
|
2.nikki
Poissa
|
 |
Vastaus #104 : 29.06.2009 klo 13:38:40 |
|
Tervarit - KajHa 0-6 (0-1) Helteisen bussimatkan jälkeen ensimmäinen puoliaika mentiin Hakan tahdissa. Ensimmäistä hyväksyttyä maalia saatiin odottaa kuitenkin 38 minuutille Juniorin siirtäessä pallon verkkoon Oskarin syötöstä. Maalia ennen sekä Junorin että Oskarin tekemät maalit hylättiin avustavan liputuksilla. Toinen puoliaika kerkesi vanheta 10 min kun asialla oli taas Junior hienolla yksilösuorituksella, Oskari Tervo läpiajosta 78min 0-3, 0-4 again Oskari Tervo 83min, 0-5 Georgi laittoi tyhjiin Oskari hyvästä esityöstä ja 0-6 viimeisteli Nathaniel Amos Eero Leinosen syötöstä myös tämä maali tehtiin tyhjiin. Joukkueen esitys oli vahva ja iloinen helteestä huolimatta. Joukkue siirtyy nyt ansaitulle mutta "hieman" pitkähkölle (5 vko) ottelutauolle sarjan piikkipaikalla. Pelit jatkuvat elokuun alussa OUJK ja ACK peleillä Lähde: http://www.kajha.kajaani.net/ Hakan tulokset helevettiin tästä topicista
|
|
|
|
|
Bullring
Poissa
|
 |
Vastaus #105 : 29.06.2009 klo 14:50:56 |
|
Hakan tulokset helevettiin tästä topicista
Samoin !!
|
|
|
|
|
2.nikki
Poissa
|
 |
Vastaus #106 : 30.06.2009 klo 14:53:51 |
|
Nykyisenä kajaanilaisena kiinnostaisi tietää paljonko 2000-luvun alussa oli porukkaa katsomassa Kajaanin paikalliskamppailua?
|
|
|
|
|
fctarmo
Poissa
|
 |
Vastaus #107 : 30.06.2009 klo 17:03:08 |
|
Nykyisenä kajaanilaisena kiinnostaisi tietää paljonko 2000-luvun alussa oli porukkaa katsomassa Kajaanin paikalliskamppailua?
Hakan yleisöennätys on vuodelta 1968. Tuolloin Haka - KaPa -peliä seurasi 2376 katsojaa. http://kajha.kajaani.net/index.asp?pid=1
|
|
|
|
|
futismatti
Poissa
|
 |
Vastaus #108 : 30.06.2009 klo 21:06:16 |
|
Nykyisenä kajaanilaisena kiinnostaisi tietää paljonko 2000-luvun alussa oli porukkaa katsomassa Kajaanin paikalliskamppailua? Sinä vuonna kun KaPa vielä oli edustustasolla kuvioissa mukana ja Nurkkalan johtaman edustusjoukkueen kauden jälkeen päätettiin lopettaa edustustoiminta niin kakkosdivarin paikalliskamppailuissa oli 600-700 henkeä Wimbledonissa. Ekan pelin vei KaPa ja toisen Haka, muistaakseni. Jos väärässä niin joku korjatkoon. edit: eli käsittääkseni pelien siirtäminen lähemmäksi keskustaa on ollut hyvä juttu..
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.06.2009 klo 21:10:47 kirjoittanut futismatti »
|
|
|
|
|
Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #109 : 30.06.2009 klo 21:20:05 |
|
Ekan pelin vei KaPa ja toisen Haka, muistaakseni. Jos väärässä niin joku korjatkoon.
edit: eli käsittääkseni pelien siirtäminen lähemmäksi keskustaa on ollut hyvä juttu..
Pitää paikkansa 4-0 ja 1-2. Kyllä varmasti siirto lähemmäksi on lisännyt katsojia ja varmasti myös se, ettei pelejä tarvitse enää tihrustaa kiikareilla. Toki aurinkokatsomolle  Myöskin hivenen ikävä moukarihäkin kaarteessa aitaan nojailevia kyräilysetiä. "Kyllä meidän aikaan kaikki oli toisin ja paremmin, ei nämä nykynuoret osaa edes perusasioita" 
|
|
|
|
|
futismatti
Poissa
|
 |
Vastaus #110 : 30.06.2009 klo 21:28:11 |
|
Myöskin hivenen ikävä moukarihäkin kaarteessa aitaan nojailevia kyräilysetiä. "Kyllä meidän aikaan kaikki oli toisin ja paremmin, ei nämä nykynuoret osaa edes perusasioita" Lisäksi ikävä Vimpelinlaaksosta 90-luvulla verkon takaa huudelleille kavereille!
|
|
|
|
|
2.nikki
Poissa
|
 |
Vastaus #111 : 21.07.2009 klo 23:05:37 |
|
Kellään tietoa missä Levan Chkhaidze vaikuttaa nykyään?
|
|
|
|
|
fctarmo
Poissa
|
 |
Vastaus #112 : 28.07.2009 klo 12:58:56 |
|
Tänään keskuskentällä Fc Tarmon 70-vuotisjuhlapeli AcKajaani - Fc Tarmo.. Paha sanoa kummankaan joukkueen pelaaja tilanteesta mitään, mutta kovaa mennään ainakin tarmon suunnalla..
|
|
|
|
|
2.nikki
Poissa
|
 |
Vastaus #113 : 28.07.2009 klo 21:58:32 |
|
Tänään keskuskentällä Fc Tarmon 70-vuotisjuhlapeli AcKajaani - Fc Tarmo.. Paha sanoa kummankaan joukkueen pelaaja tilanteesta mitään, mutta kovaa mennään ainakin tarmon suunnalla..
Mitenkäs kävi? Antoiko AC Kyytiä?
|
|
|
|
|
Kujalla
Poissa
|
 |
Vastaus #114 : 28.07.2009 klo 22:10:18 |
|
1-1
|
|
|
|
|
archibald
Poissa
|
 |
Vastaus #115 : 28.07.2009 klo 22:44:00 |
|
Mielestäni Tarmo laittoi ACK:lle hanttiin enemmän kuin moni kolmosen porukka tällä kaudella. Tarmo siirtyi ottelussa peräti 1-0 johtoon, kun noin 25 min kohdalla - yllätys, yllätys - Mikko Salmensalo vei 70-vuotiaat johtoon. Tasoitus tuli Kakhaber Samsonian jalasta aika lopussa, olisko ollut noin 75-80-minuutilla. ACK:n aloituskokoonpano: Winterton - Ojala, Rusanen, Howarth, Vatanen - Kilpeläinen, Kemppainen, Chkhaidze, Lastuvirta - Samsonia, Alaverdashvili (joka on ilmeisesti loikannut KajHasta/Spartakista naapurin puolelle  )
|
|
|
|
|
bootlicker
Poissa
|
 |
Vastaus #116 : 02.08.2009 klo 23:20:06 |
|
AC lämmitteli lauantaina keskiviikon paikallista varten: 0-4 Muurolalta pisteet. Esim. Archibald lepäili kotona.
Keskiviikkona siis derby osa 2. Päästäänköhän taas täyteen katsomoon??
|
|
|
|
|
archibald
Poissa
|
 |
Vastaus #117 : 05.08.2009 klo 12:33:27 |
|
Tänään siis tosiaan kauden toinen paikallismatsi keskuskentällä kello 18:30. Ensimmäisen KajHa vei 3-1, joten nyt olisi ehdottomasti revanssin paikka eikä sekään välttämättä riitä, kun tavoitteena on sarjan voitto.
Kainuun Sanomissa oli jälleen hyvä ennakko, jonka suurin pointti taisi olla KajHan Juniorin pelikunto, mies sai kuulemma viime pelissä sukkaan, ja pelaamisesta päätetään vasta tänään. Liekö sitten minkälainen tilanne oikeasti vai onko kyseessä pelkkää vastustajan psyykkausta. Lisäksi KajHalla on ilmeisesti muutamia flunssaisia pelimiehiä, mutta itse ainakin veikkaan, että paras mahdollinen kokoonpano sieltä kentälle astelee. AC:lta on pois varmasti Kimmo Repo ja K-P Moilanen. Nähtäväksi jää onko banaanilaiva kuljettanut vahvistuksia viime paikallispelin malliin, vai mennäänkö niillä mitä on.
|
|
|
|
|
bootlicker
Poissa
|
 |
Vastaus #118 : 05.08.2009 klo 21:45:39 |
|
Ac - Haka 1-0.
Ihan mukava derby jälleen. Yleisöä katsomon täydeltä, enemmän sanoisin kuin kauden ekassa paikallisessa. Aurinkokatsomossakin porukkaa ja seisoskelemassa katsomon päädyssä.
Haka hallitsi ekaa jaksoa, etenkin alkua, loppua kohden tasoittui ja Dino survoi läheltä voittomaalin. Toka jakso aika tasaista taistelua, Ac:llä oli paikkoja ratkaista peli mutta ei kelvannut. Kestivät kuitenkin loppuun asti.
Haka-lasien läpi katsottuna sanoisin että Junior olisi kai voinut lopun paikastaan tehdä. Brittiveska sattui seisoskelemaan oikealla paikalla. Noh, maaliero on niin paljon parempi Hakalla että ei suurta vaikutusta tainnut tällä tuloksella olla. Ens kaudella sitten AC!
|
|
|
|
|
Spili
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomi, Tervarit, AC Oulu
|
 |
Vastaus #119 : 06.08.2009 klo 08:53:53 |
|
Noh, maaliero on niin paljon parempi Hakalla että ei suurta vaikutusta tainnut tällä tuloksella olla. Ens kaudella sitten AC!
Saapa nähdä millaisia murskalukemia syntyy loppukauden peleissä Kajjaanin ammattilaisten pistellessä harrastelijaporukoita kilpaa turpiin.
|
|
|
|
|
archibald
Poissa
|
 |
Vastaus #120 : 06.08.2009 klo 11:02:26 |
|
Saapa nähdä millaisia murskalukemia syntyy loppukauden peleissä Kajjaanin ammattilaisten pistellessä harrastelijaporukoita kilpaa turpiin.
No eipä varmaan KajHan Junior & kumppanit ainakaan omaa tahtiaan hiljennä. Tuskin ainakaan AC:n Kakha niitä murskalukemia on iskemässä, eilen kun tämä "ammattilainen" sai kaksi kertaa mahdollisuuden laittaa pallo ns. tyhjiin, mutta eipä maittanut. Eilisestä pelistä ei kyllä paljon jää kerrottavaa, kauheaa roiskintaa puolin ja toisin. ACK sai kyllä pidettyä Juniorin ja Amosin ihan hyvin kiinni, pojat joutuivat laukomaan kaukaa, jos tilaa löytyi. No, voittohan se on mistä pelataan. "  "
|
|
|
|
|
grande10
Poissa
|
 |
Vastaus #121 : 06.08.2009 klo 18:47:37 |
|
kyllä tulee Kajaanin porukoilla kovat paikat vielä Kemin kanssa..AClla se etu että pelaa kotona kemiä vastaan! veikkaampa että kemiläiset lähtevät mielellään kiusaamaan näitä isoja..
|
|
|
|
|
Bullring
Poissa
|
 |
Vastaus #122 : 06.08.2009 klo 20:49:21 |
|
kyllä tulee Kajaanin porukoilla kovat paikat vielä Kemin kanssa..AClla se etu että pelaa kotona kemiä vastaan! veikkaampa että kemiläiset lähtevät mielellään kiusaamaan näitä isoja..
Toivotaan näin ja ennenkaikkea Hakalle Kemissä,ottaisivat ykkösestä apuja.
|
|
|
|
|
jokeri
Poissa
|
 |
Vastaus #123 : 06.08.2009 klo 22:02:02 |
|
AC:lle onnittelut KajHa-voitosta. Junior ja Amos eivät ole näköjään kuolevaisia kummempia. Propsit AC:lle nuorten peluuttamisesta.
|
|
|
|
|
wiki
Poissa
|
 |
Vastaus #124 : 06.08.2009 klo 22:08:30 |
|
Toivotaan näin ja ennenkaikkea Hakalle Kemissä,ottaisivat ykkösestä apuja.
Pelaajia ei voi enää siirrellä 31.8 jälkeen, paitsi nuoria pelaajia (junnuja).
|
|
|
|
|
|
|
|