• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Perparim Hetemaj, AEK Ateena

Aloittaja Ricky Rocket, 03.06.2006 klo 23:41:22

0 Jäsenet ja 2 Vieraat katselee tätä aihetta.

I against I



Zorbas



OGS


Josef K.


Ricky Rocket



Greeksoccer.comin foorumilla jotkut puhuvat, että Hetemaj'n ei olisi missään vaiheessa pitänyt poistua kentältä, koska pelasi suurella sydämellä ja oli myös kuulemma pidättelemätön.. Tietystikin jokaisella on omat näkemykset, mutta joka tapauksessa Perpalle  :ylos: :tuoppi:

elhadjidiouf


erno


Zorbas

Lainaus käyttäjältä: Ricky Rocket - 27.09.2006 klo 08:14:58
...pelasi suurella sydämellä ja oli myös kuulemma pidättelemätön...
Tai sitten Kreikka-Suomi-sanakirjasi on virheellinen ja Perpaa kuvailtiin isopäiseksi ja pidätyskyvyttömäksi...

Shanklymania


Liverbird

Ilta Sanomat:
[uutinen]
Hetemaj kentän paras27.9.2006 06:58
Hän oli ottelun suurin yllätys, AEK:n paras pelaaja. Lehtemme antaa hänelle huomenna arvosanan 8, se on koko AEK:n korkein, kreikkalaisen Goal -lehden jalkapallotoimittaja Lazaros Souskas intoili eilisen AEK Ateenan ja belgialaisen Anderlechtin välisen Mestarien liigan ottelun jälkeen. AEK ja Anderlecht päätyivät pistejakoon 1-1.

Suomen alle 21-vuotiaiden maajoukkuemies Perparim Hetemaj pääsi ottelussa ensi kertaa AEK:n aloituskokoonpanoon ja teki heti lähtemättömän vaikutuksen. Ns. kymppipaikalla pelannut Hetemaj, 19, oli mukana ateenalaisten tasoitusmaalissa. Hänen laukauksensa päätyi brassivahvistus Julio Cesarille, joka pani pallon verkkoon.

Kosovolaissyntyinen Hetemaj siirtyi Kreikkaan alkukesästä. Tähän asti hänen peliminuuttinsa AEK:ssa ovat rajoittuneet yhteen vaihtomiesesiintymiseen Kreikan liigassa, mutta nyt peliaikaa espanjalaisluotsi Lorenç Serra Ferrerin ryhmässä pitäisi tulla lisää.

- Eilinen peli parantaa varmasti hänen mahdollisuuksiaan päästä aloituskokoonpanoon jatkossa. Ainoa vain, että hän joutui 70. minuutilla tulemaan vaihtoon jalkavamman vuoksi. Vamman laadusta ei ole vielä tietoa, mutta se saattaa estää pelit lähiaikoina, Souskas sanoi.

AEK:lle tulos oli pieni pettymys. Seura on pelannut jo 20 ottelua Mestarien liigan lohkovaiheessa eikä ole voittanut vielä ainuttakaan.[/uutinen]

Kutvonen

Hienoa, siitä se lähtee. IS on sentään huomannut Perpan pelin, ja Liverbird sen (uutisen) ehtikin jo laittaa.  :ylos:

Liverbird

Kova juttu kyllä. Harva olisi uskonut, että "The Hetemaj" pelaa tällä kaudella Mestareiden liigaa avauskokoonpanossa ja kaiken lisäksi hän oli AEK:n parhaita eilen. Tästä se lähtee!

Liverbird

Iltalehti jatkaa tutulla tyylillään:

[uutinen]Ateenassa AEK ei yltänyt vieläkään voittoon Mestarien liigan lohkopeleissä, kun se jäi kotonaan 1-1-tasapeliin belgialaisen Anderlechtin kanssa. Nicolas Frutos vei vieraat johtoon 25. minuutilla, mutta AEK:n Julio Cesar tasoitti kolme minuuttia myöhemmin. AEK on nyt pelannut 20 Mestarien liigan lohkopeliä ilman voittoa.

AEK:n suomalainen Perparim Hetemaj oli ottelussa avauskokoonpanossa. Hänet otettiin vaihtoon 70. minuutilla.[/uutinen]

Sentään kaksi lausetta Hetemaj'sta  ::)

Dickinson


Spordenaattori

#116
edit. iltasanomien uutisointi olikin jo tässä ketjussa.

Liverbird

Sporde, jaksoi vain vähän alusta...

Spordenaattori


poolsince79

Perpa  :ylos:
Sanoivat töllössä,että saanut jonkun tällin ja sen takia vaihdettu?

erno

Niinhän tuossa yhdessä artikkelissakin lukee.

poolsince79

Lainaus käyttäjältä: erno - 27.09.2006 klo 10:19:26
Niinhän tuossa yhdessä artikkelissakin lukee.
Oho,jaksoin vain vähän alusta jne.  :alas:

-cesc-

Hetemaj:lle iso :ylos: luottamuksen saamisesta.. mahtaako valmentaja antaa enemmänkin luottoa suomalaiselle... miten on pääsyt pelaamaan sarjapeleissä?

Jaakob

Lainaus käyttäjältä: -cesc- - 27.09.2006 klo 10:45:30
Hetemaj:lle iso :ylos: luottamuksen saamisesta.. mahtaako valmentaja antaa enemmänkin luottoa suomalaiselle... miten on pääsyt pelaamaan sarjapeleissä?

Jaksoit vain vähän alusta jne?

"Tähän asti hänen peliminuuttinsa AEK:ssa ovat rajoittuneet yhteen vaihtomiesesiintymiseen Kreikan liigassa"

Collymore