FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
24.03.2026 klo 00:50:39 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 [2] 3 ... 8
 
Kirjoittaja Aihe: To 7.5. RoPS vs. FC Inter klo 18:30 Wolfbailiff Park  (Luettu 8436 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
HolyDiver

Poissa Poissa


Vastaus #25 : 06.05.2009 klo 09:26:47

Mestari-Interille saa hävitä, mutta saappaat jalassa. Tätä ulkomaalaispelaajien rimpuilua on nähty Rovaniemellä jo ihan tarpeeksi. Nyt on aktiivinen ja pelaava porukka, sen on näyttävä myös kentällä. Kimppuun vaan saatanan lujaa! Kävi miten kävi.

Mitä v*ua nyt taas? Et kai oikeasti ole sitä mieltä, että kotona saa hävitä, jos häviää saappaat jalassa? Sarjassa pysyäkseen RoPS tarvitsee kotoa jokaikisen pisteen, mitä on revittävissä. Kauden lopussa saappaat jalassa -hävittyjä matseja harvoin vertaillaan, kun pisteitä ynnäillään.

Vaikka tämä edition pelaavalta näyttääkin, niin samanlaista rimpuilua tästäkin kaudesta tulee. Liigakarsinnan välttäminen maksimisuoritus.
pää@mies

Poissa Poissa


Vastaus #26 : 06.05.2009 klo 09:32:03

Juntti.

Taattua Kikkara laatua!! Korjataanpa sitten hiukan. Onneksi avauksessa on sentään 14 ulkomaalaista huippupelaajaa. Lisää kiimaa odotettavissa sunnuntaina MiFK pelissä, kentälle saattaa kirmata jopa 18 ulkomaanapua!
« Viimeksi muokattu: 06.05.2009 klo 09:37:03 kirjoittanut pää@mies »
POW

Poissa Poissa


Vastaus #27 : 06.05.2009 klo 09:32:49

Juntti.
Älä tartu näihin jokaiseen provoon niin forumin luettavuus paranee. Pahoittelut tästä viestistä=)

Kauden kotiavaukseen todellakin kovaa taistelua, ilman mustelmia ei interiä pelistä päästetä ja pisteetkin jätetään napapiirille
« Viimeksi muokattu: 06.05.2009 klo 09:34:43 kirjoittanut POW »
Hidas pakki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Rovaniemen Palloseura


Vastaus #28 : 06.05.2009 klo 10:51:13

Onneksi avauksessa on sentään 14 ulkomaalaista huippupelaajaa. Lisää kiimaa odotettavissa sunnuntaina MiFK pelissä, kentälle saattaa kirmata jopa 18 ulkomaanapua!

Mitä sitten? Avauksissa on niin paljon suomalaisia kuin siellä kuuluukin olla. Jos pelataan jotain kasvatussarjaa niin toki suomalaisia pitäisi olla enemmän, mutta kun pelataan pisteistä niin parhaat pelaa. Eihän tuo kerro mistään muusta kuin suomalaispelaajien tasosta veikkausliigassa. Mulle on ihan sama minkä niminen, värinen tai ikäinen RoPS:issa pelaa. Sinisen paidan kun vetää päälle niin vain RoPS:lla on väliä.

Parin viikon upea aurinkoinen jakso loppui sopivasti ottelun kynnyksellä ja lämpötila putosi +5 asteeseen viime viikon vajaasta 20:stä. Näkyy varmaan yleisömäärässä.
Kikkara

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Meil ei oo mittään


Vastaus #29 : 06.05.2009 klo 12:49:23

Taattua Kikkara laatua!! Korjataanpa sitten hiukan. Onneksi avauksessa on sentään 14 ulkomaalaista huippupelaajaa. Lisää kiimaa odotettavissa sunnuntaina MiFK pelissä, kentälle saattaa kirmata jopa 18 ulkomaanapua!

Mitä se sinua haittaa? Vanhaa BRITTIfutiksen ystävää. Tosilädejä kenttä ja katsomo täynnä. Eiku.

Farmijoukkueet erikseen.
Speedi
Vastaus #30 : 06.05.2009 klo 12:50:49

Mitä v*ua nyt taas? Et kai oikeasti ole sitä mieltä, että kotona saa hävitä, jos häviää saappaat jalassa? Sarjassa pysyäkseen RoPS tarvitsee kotoa jokaikisen pisteen, mitä on revittävissä. Kauden lopussa saappaat jalassa -hävittyjä matseja harvoin vertaillaan, kun pisteitä ynnäillään.

Vaikka tämä edition pelaavalta näyttääkin, niin samanlaista rimpuilua tästäkin kaudesta tulee. Liigakarsinnan välttäminen maksimisuoritus.

Tietenkin olen. RoPS ei varmasti selvitä koko kautta ilman kotitappiota. Tärkeintä, varsikin alussa, on peli-ilme. Sanotaan vielä uudestaan, että hitaammatkin tajuavat. Rovaniemeläiset ovat nähneet ihan tarpeeksi rimpuilua muukalaislegioonalla. Ei sitä enää kukaan jaksa. Mutta jos tämä muukalaislegioona pelaa hyvää ja taistelevaa futista, se saa paljon anteeksi. Liian monen ulkomaalaisen, parit kotitappiot. Näin kävi myös viime kaudella. Joukkue pyrki ottamaan pelin haltuun ja tappeli lähes joka pelissä loppuun asti. Tätä odotan myös nyt. Kausi ei liiku suuntaa tai toiseen miten yksittäisessä pelissä käy. Peli-ilmeestä voi sen sijaan vetää hyvinkin paljon johtopäätöksiä.

Kaudesta voi tulla rimpuilua, mutta kotikentällä perusropsilaisuuteen paluuta ei voi enää hyväksyä. Ei tällä ulkomaalaisten määrällä, eikä kokoonpanon rakenteen huomioonottaen.
HolyDiver

Poissa Poissa


Vastaus #31 : 06.05.2009 klo 13:27:05

Tietenkin olen. RoPS ei varmasti selvitä koko kautta ilman kotitappiota. Tärkeintä, varsikin alussa, on peli-ilme.

Saahan sitä vieraissakin käydä. Eihän kukaan oikeasti selviä pitkästä avioliitosta ilman syrjähyppyjä. Tärkeintä, että muistaa sanoa rakastan, rakastan..
Kutvonen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valioliiga-RoPS


Vastaus #32 : 06.05.2009 klo 14:32:20

Veikkausliiga se ei pidä kiirettä oman otteluennakkonsa kanssa.
muumi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa


Vastaus #33 : 06.05.2009 klo 15:05:43

http://yle.fi/uutiset/alueelliset_uutiset/lappi/2009/05/ropsin_kentta_kesken_liigan_aattona_723552.html?origin=rss
Nyrre

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Север Мурманск


Vastaus #34 : 06.05.2009 klo 15:08:45

Vielä vuorokausi Ylos
Kuisma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 261008 | 151119


Vastaus #35 : 06.05.2009 klo 16:35:53

Uutinen
Ennakko: RoPS vs FC Inter

FC Inter pelaa kauden 2009 viidennen Veikkausliigaottelun torstaina Rovaniemellä RoPS:aa vastaan. Ottelu pelataan poikkeuksellisesti Keskuskentän remontin takia Susivuodin kentällä alkaen kello 18.30.

Ottelusiirtojen takia vasta ottelu on kotijoukkue RoPS:lle vasta toinen tällä kaudella. Ensimmäinen ottelu ei sujunut aivan suunnitelmien mukaan, sillä hyvän alun jälkeen rovaniemeläiset jäivät täysin FC Lahden jalkoihin häviten ottelun selvästi 4-1(2-1).

Tämän ottelun RoPS on varmasti jo nollannut ja haluaa esittää parastaan kauden ensimmäisessä kotiottelussa. Sen joukkue varmasti tulee tekemäänkin.

Oman leimansa otteluun tulee antamaan myös Susivoudin kenttä, jossa RoPS joutuu pelaamaan kotiottelunsa keskuskentän ollessa. Monelle joukkueelle kyseinen kenttä on uusi tuttavuus, mutta ei Interille.

- Kenttä ei ole meille outo, sillä harjoittelimme siellä kaudella 2008 ennen RoPS-ottelua. Silloin se oli nurmen osalta hyvässä kunnossa, muistelee Dragtsma.

Inter on pelannut kolme edellistä Veikkausliigaottelua ilman tappiota. Päävalmentaja Job Dragtsma on ollut tyytyväinen joukkueen pelaamisen kehittymiseen viimeisissä otteluissa.

- Pelimme on mennyt koko ajan mielestäni parempaan suuntaan. Puolustuspelaaminen sujuu jo hyvin, mutta pallolliseen pelaamiseen pitää saada vielä lisää nopeutta, sanoo hollantilaisvalmentaja Dragstma.

Oman leimansa Interin pelaamiseen luo varsinkin toukokuun aikana heikossa kunnossa olevat nurmikentät, johon joukkue tulee varmasti törmäämään myös Rovaniemellä. Tähän joukkueen pitää Dragtsman mukaan kuitenkin sopeutua.

- On fakta, että heikossa kunnossa olevat nurmikentät eivät suosi meidän pelitapaamme. Emme kuitenkaan voi vaikuttaa näihin asioihin, joten meidän pitää varautua tarvittaessa myös fyysisempään pelitapaan, sanoo Dragtsma.

Päävalmentaja Dragtsmalla on RoPS-otteluun käytettävissä Pablo Gomez-Marttilaa ja Aristides Pertotia lukuun ottamatta koko miehistö. Kaksikosta lähimpänä pelikuntoa on Pertot, joka on harjoitellut viime päivät joukkueen mukana normaalisti.
muumi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa


Vastaus #36 : 06.05.2009 klo 17:03:31

Interin bussi kaarsi juuri tuohon hiekkakentälle ja nyt pelaajat ja valmentajat ovat katsastamassa kenttää. Ainakin vaikuttaa Interiltä.
stan_dardi

Poissa Poissa


Vastaus #37 : 06.05.2009 klo 17:27:27

Liigalegenda Turpeinen: RoPS suuri kysymysmerkki

Veikkausliigan legendoihin kuuluva Aarno Turpeinen muistetaan parhaiten vuosistaan HJK:ssa, jossa hän voitti kolme mestaruutta, sekä yhden hopea- ja pronssimitalin. Hän kuului myös HJK:n Mestareiden liigassa pelanneeseen ryhmään. Oululaislähtöinen laitapuolustaja pelasi myös ennen siirtoaan Helsinkiin niin oululaisseuroissa, kuten myös RoPS:ssa. Hän tietääkin, että mestarijoukkue Inter on vaikean paikan edessä torstaina Rovaniemellä.

Vaikka Veikkausliigaa onkin ehditty pelaamaan jo kolmisen viikkoa, aloittaa RoPS vasta nyt kotipelinsä.
- Täytyy sanoa, että RoPS:n joukkue on suuri kysymysmerkki. Totta kuitenkin on, ettei Rovaniemi ole koskaan helppo paikka pelata millekään joukkueelle, kun se kenttäkään ei niin hyvässä kunnossa ole. RoPS:lla on kova kotietu Interiä vastaan, Turpeinen tuumaa.

- En ihmettelisi, vaikka sieltä tulisi tasapeli. Interin ei ole helppo pelata omaa peliään, vaan he joutuvat varmaankin vähän selkeämmillä linjoilla menemään, jos meinaavat pärjätä. Se ei ole kuitenkaan niin yksinkertaista muuttaa totuttuja asioita yhden pelin takia. Ne ovat sen verran takaraivossa, Turpeinen tietää 364 Veikkausliigaottelun kokemuksella.

http://www.veikkausliiga.com/News.aspx?type=1&ID=34153

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Kyllä siinä kärsii myös RoPS, jos kenttä ei ole kunnossa!! Onneksi Suskan sametti on kunnossa!


« Viimeksi muokattu: 06.05.2009 klo 17:31:05 kirjoittanut stan_dardi »
stan_dardi

Poissa Poissa


Vastaus #38 : 06.05.2009 klo 18:26:30

Turpeenniemi: Pallo ja miehet liikkeelle

[6.5.2009 13:18:00]

RoPS kohtaa torstaina kauden ensimmäisessä kotipelissään Interin. Ottelu pelataan Rovaniemen Keskuskentän remontin takia Susivoudin kentällä.

– Nyt on edessä ensimmäinen kotiottelu ja lähdemme hakemaan parempaa tulosta kuin kauden avauspelistä FC Lahtea vastaan. Meidän pitää saada kotipeleihin samanlainen draivi päälle kuin viime kaudella, RoPS:n Janne Turpeenniemi kertoo.

– Interin pelejä en ole hirveästi tänä vuonna nähnyt, mutta hyviä pelimiehiä siellä on joukkue täynnä. Ei pisteet ainakaan helpolla meille jää, Turpeenniemi jatkaa.

RoPS aloitti kautensa 4-1 vierastappiolla FC Lahdelle. Inter on puolestaan pelannut jo neljä ottelua, joista se on kerännyt kasaan seitsemän pistettä.

– Meidän pitää pelata aggressiivisemmin kuin Lahdessa. Puolustuspeli pitää saada tiiviiksi sekä pallo ja miehet liikkeelle. Näillä eväillä lähdemme hakemaan kauden avauspisteitä, 19-vuotias keskikenttäpelaaja toteaa.
 

www.veikkausliiga.com
alarima

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juntti rasisti


Vastaus #39 : 06.05.2009 klo 18:29:11

Eipä nuo 364 veikkausliigaottelua liikaa tietämystä Turpeiselle ole tuonut.
Speedi
Vastaus #40 : 06.05.2009 klo 18:35:37

Todellinen asiantuntija osaa sanoa RoPSin olevan kysymysmerkki, siellä on paljo ulkomaalaisia, kenttä on huonossa kunnossa ja joukkueen pelaavan sumputtavaa taistelupeliä.
Nyrre

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Север Мурманск


Vastaus #41 : 06.05.2009 klo 19:24:21

On tuo nurmi paremmassa kunnossa ku useilla muilla liigakentillä tällä hetkellä
vaihtopenkin vasenlaita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS


Vastaus #42 : 06.05.2009 klo 20:58:15

Juu Interin pelaajia kävi tuossa alkuillasta vähän tutustumassa huomiseen pelipaikkaan. Tumantoki varmaan nieli sanansa ku se nurmi ei oo mikään pottupelto, tosin koko päivän jatkunut sade on varmaan kivasti kentän pehmentänyt, mutta toivotaan parasta.
Wang

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Inter Turku, Åbo Club de Fùtbol


Vastaus #43 : 06.05.2009 klo 21:00:28


Aitojen rakentajille :peukku: Suomifutiksen kehitys on päätä huimaavaa :D
stan_dardi

Poissa Poissa


Vastaus #44 : 06.05.2009 klo 21:05:05

Aitojen rakentajille :peukku: Suomifutiksen kehitys on päätä huimaavaa :D

Huom! Mainosaitojen rakentajalle. Itse kenttä on tiptop kunnossa, ettei totuus unohtuisi!
stan_dardi

Poissa Poissa


Vastaus #45 : 07.05.2009 klo 09:02:30

Veikkausliiga se ei pidä kiirettä oman otteluennakkonsa kanssa.



Otteluennakko RoPS - FC Inter 7.5.2009

RoPS – Inter, to 7.5. klo 18.30 Susivouti
Pitkäveto 65: 4,05 – 3,15 – 1,75 Pitkäveto 65-67, Tulosveto 5

RoPS kohtaa kotiavauksessaan mestari Interin

Rovaniemen Palloseura aloittaa Veikkausliigan kotiottelunsa isännöimällä hallitsevaa Suomen mestaria Turun Interiä. Ottelun lähtökohdat ovat joukkueilla varsin erilaiset. Ottelusiirtojen takia RoPSilla on kyseessä vasta toinen ottelu, kun Inter pelaa jo viidennen pelinsä.

Inter on avauskierroksen synkän IFK Mariehamn -tappion jälkeen napannut kaksi voittoa ja tasapelin. Näyttääkin siltä, että mestari on pääsemässä tasolleen. Alberto Ramirez ja Claudio Verino ovat päässeet joukkueeseen sisään ja ovat täyttämässä Dominic Chatton ja Jos Hooiveldin isoja saappaita. RoPS pelasi avausottelussaan Lahdessa hyvin puoli tuntia, mutta kadotti sitten otteensa häviten lopulta selvästi maalein 1-4.

Viime aikoina Inter on ollut RoPSille paha vastustaja. Liigacupissa turkulaiset hakivat pisteet Ounashallista selvin 3-0 lukemin. Viime kaudella Turussa ottelu päättyi RoPSin 80 minuutin johdosta ja hallinnasta huolimatta 1 – 3 tappioon, ja Rovaniemellä päädyttiin maalittomaan tasapeliin.

Ottelun puitteet ovat tavallisuudesta poikkeavat. Kauan odotettu Keskuskentän remontti on alkanut, ja RoPS pelaa evakossa Susivoudin idyllisellä nurmikentällä. Kenttä on vuodenaikaan ja pohjoiseen sijaintiin nähden kohtuullisessa kunnossa. Paikalle siirretyillä katsomoilla kentälle on saatu 1200 istumapaikkaa, ja seisomapaikkoja on tarjolla kaikille halukkaille. Kentälle syntyy varmasti erinomainen tunnelma, sillä katsomat sijoittuvat aivan lähelle kentän reunaa.
- Kenttä ei ole meille outo, sillä harjoittelimme siellä kaudella 2008 ennen RoPS-ottelua. Silloin se oli nurmen osalta hyvässä kunnossa, Inter-valmentaja Job Dragtsma muistelee.

RoPSin terveystilanne on helpottanut, sillä luottopuolustaja Janne Turpeenniemi palaa kokoonpanoon. Hyökkääjä Nchimunya Mweetwan paluuta saadaan kuitenkin odotella vielä pari viikkoa.

RoPS oli viime kaudella kova kotijoukkue ja lähtee jatkamaan tätä perinnettä. Inter on kova haaste, mutta RoPS ei aio peruutella. Joukkueen on otettava pisteitä heti ensimmäisistä kotiotteluista, jotta positiivinen peli-ilo löytyy. Kotiotteluiden alku on kuitenkin aika hankala, sillä heti Interin perään äitienpäivänä Susivoudille saapuu kovassa iskussa oleva IFK Mariehamn.

Bondarenko toiveikas

RoPSin valmentajan Valeri Bondarenkon mukaan valmistautuminen Inter-otteluun sujuu normaalisti.
- Keskitymme huolellisesti kotiavaukseen. Lähtötilanteemme on helpompi, kuin Lahti-otteluun, sillä saamme sentään vedettyä muutamat harjoitukset luonnonnurmella ennen ottelua. Lahti-tappiota ei parane selitellä, mutta ensi kosketus nurmeen sarja-avauksessa ei ainakaan helpottanut tilannettamme.

Bondarenko on painottanut joukkueelleen aggressiivisemman pelin merkitystä.
- Tulemme iskemään kovaa kiinni vastustajaan.

Bondarenko uskoo Janne Turpeenniemen olevan mukana kotiavauksessa.
- Jannen harjoituskautta ovat vaivanneet sairastelu ja varusmiespalvelus. Uskon kuitenkin hänen olevan pelikunnossa torstaina, vaikka hänen huippukuntoonsa on vielä matkaa.

Joukkueenjohtaja Jorma Turpeenniemi on tutkinut Susivoudin kentän kuntoa.
- Kenttä on ihan hyvä. Säätiedotus on luvannut sadetta, ja pieni kosteus tekisi kuivalle pinnalle hyvää. Useamman päivän sade kuitenkin pehmittää vielä talviterässä olevan kentän. Jos kenttä on märkä ja siinä pelataan pari peliä (Inter to, ja IFK Mariehamn su) saattaa kenttä pysyä huonossa kunnossa koko kesän.

Inter on pelannut kolme edellistä Veikkausliigaottelua ilman tappiota. Päävalmentaja Job Dragtsma on ollut tyytyväinen joukkueen pelaamisen kehittymiseen viimeisissä otteluissa.
- Pelimme on mennyt koko ajan mielestäni parempaan suuntaan. Puolustuspelaaminen sujuu jo hyvin, mutta pallolliseen pelaamiseen pitää saada vielä lisää nopeutta, sanoo hollantilaisvalmentaja Dragstma.

Oman leimansa Interin pelaamiseen luo varsinkin toukokuun aikana heikossa kunnossa olevat nurmikentät, johon joukkue tulee varmasti törmäämään myös Rovaniemellä. Tähän joukkueen pitää Dragtsman mukaan kuitenkin sopeutua.
- On fakta, että heikossa kunnossa olevat nurmikentät eivät suosi meidän pelitapaamme. Emme kuitenkaan voi vaikuttaa näihin asioihin, joten meidän pitää varautua tarvittaessa myös fyysisempään pelitapaan, sanoo Dragtsma.

Päävalmentaja Dragtsmalla on RoPS-otteluun käytettävissä Pablo Gomez-Marttilaa ja Aristides Pertotia lukuun ottamatta koko miehistö. Kaksikosta lähimpänä pelikuntoa on Pertot, joka on harjoitellut viime päivät joukkueen mukana normaalisti.

Ennakoidut avauskokoonpanot:

RoPS: Kwon; Okodugha, Ikäläinen, Kunda, Maisonvaara; Simwanza, Chibwe, Saileti, Mwaba, Chibanga, Musonda.

Poissa: Mweetwa

Inter: Bantamoi; Aho, Nyman, Verino, Lehtonen; Ramirez, Paajanen, Kauko, Ojala, Nwanganga, Grot.

Poissa: Gomez-Marttila, Pertot
 

http://www.veikkausliiga.com/News.aspx?type=4&id=1301321
mrkuul

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Turkulainen jalkapallo


Vastaus #46 : 07.05.2009 klo 12:49:40


Huhhuh mitä amatöörien puuhastelua. Toivottavasti RoPS näyttää tällä kaudella oman tasonsa ja putoaa sarjaporrasta alemmaksi.
roundhousekick

Poissa Poissa


Vastaus #47 : 07.05.2009 klo 15:01:13

Huhhuh mitä amatöörien puuhastelua. Toivottavasti RoPS näyttää tällä kaudella oman tasonsa ja putoaa sarjaporrasta alemmaksi.

Huhhei, äly hoi älä jätä! Tiedätkö stadiontilanteesta yhtään mitään, eli et.

Kyllähän tässä jo jännitys nousee kuin lohi ennenvanhaan Kemijoessa. Enää pari tuntia ja sitten mennään! Sää näyttää tällä hetkellä suosivan, kevyttä pilvisyyttä ja keväinen tuulenvire.
sianvär**i

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS ja Oulun joukkue, ManUtd


Vastaus #48 : 07.05.2009 klo 15:13:47

Tämä ei taija kuulua mistään turkulaisestakaan nettiradiosta. Auran aallot ilmeisesti vain TPS:n pelit?
muumi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa


Vastaus #49 : 07.05.2009 klo 15:24:30

Tuulee aika voimalla, mutta kiima tosiaan kasvaa. Otin tuossa muutaman kuvan kentästä, jos jotain kiinnostaa. Makkarakaasuja tuovat parhaillaan.

http://futisforum2.org/index.php?topic=16581.msg3349215#msg3349215

Jos pelistä muutama sana, niin Bondarenkon ja Speedin peräänkuuluttama aggressiivisuutta kaivataan. Keskikentän keskellä White, Mwaba ja Zeddy tuovat kaikki erilaisia vahvuuksia kentälle, mutta silti hieman mietityttää, riittääkö kolmikon pelisilmä puolustamiseen ja onko heistä johtamaan joukkueen peliä. Mutta mikäli riistoihin päästään hyvillä alueilla, kolmikko kyllä pystyy avaamaan nopeita syöttöjä laitureille.

No mitään uuttahan tässä ei sinänsä ole, mutta peli-ilmeen toivoisi olevan hyvä, joukkueen saavan rohkaisua ja intoa ensimmäisestä kotipelistä. Keskikenttä tuossa eniten mietityttää edelleen. Musondan kotidebyyttiä ja Turpeenniemen paluuta odotellessa.

 
Sivuja: 1 [2] 3 ... 8
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa