wilsonmiza
Poissa
Suosikkijoukkue: Turun Palloseura
|
 |
Vastaus #50 : 04.06.2009 klo 20:35:18 |
|
Mennäät OT:tä vahvasti:
Siskolla on kanavina muistaakseni kympin kohdalla Voice/TV Viisi ja Voice (kaksi "kymppikanavaa" siis). Ensimmäisessä ei näy mitään ja toisen kohdalla tämä musiikkikanava näkyy. Kuinkahan todennäköisesti peli sieltä näkyy, kun mitään aiempaa kokemusta pelien katsomisesta siellä ei ole? Tampereen lähipiirissä mennään..
|
|
|
|
|
Laitalinkki
Poissa
|
 |
Vastaus #51 : 04.06.2009 klo 20:37:59 |
|
Toimii ilmeisesti vain Suomessa. Ja jos ei asu Suomessa, niin tuskin on maksanut tv-maksuakaan.
|
|
|
|
|
Laitalinkki
Poissa
|
 |
Vastaus #52 : 04.06.2009 klo 20:40:29 |
|
Höhö eikö siellä lapissa näy kaikki tv-kanavat vieläkään? Vähä köyhää.  Ei oo montaa vuotta siitä, kun kaikki valtakunnalliset, maksuttomat kanavat näkyi - ihan niin kuin Suomen (perustus?)lain mukaan kuuluukin. Sitten tuli digi-tv ja lappilaisia kusetettiin. Suomi mallioppilaana taitaa muuten olla edelleen ainoa maa, joka hylkäsi analogisen telkkarin. Hinnalla millä hyvänsä. Ja ei, en o Lapista.
|
|
|
|
|
Tolsa
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP, SGE
|
 |
Vastaus #53 : 04.06.2009 klo 20:40:35 |
|
Mennäät OT:tä vahvasti:
Siskolla on kanavina muistaakseni kympin kohdalla Voice/TV Viisi ja Voice (kaksi "kymppikanavaa" siis). Ensimmäisessä ei näy mitään ja toisen kohdalla tämä musiikkikanava näkyy. Kuinkahan todennäköisesti peli sieltä näkyy, kun mitään aiempaa kokemusta pelien katsomisesta siellä ei ole? Tampereen lähipiirissä mennään..
Kannattaa poistaa kaikki kanavat ja hakea uudelleen. Jos on silti sama tilanne, niin kyllä sen pitäisi "pelkältä Voiceltakin" näkyä. Toimii ilmeisesti vain Suomessa. Ja jos ei asu Suomessa, niin tuskin on maksanut tv-maksuakaan.
No sitten en osaa sanoa, mistä näkisi. Olenkohan itsekin muka ulkomailla, kun ei toimi enää... 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 04.06.2009 klo 20:41:47 kirjoittanut ^Tolsa^ »
|
|
|
|
|
Jänkhäkoira
Poissa
Suosikkijoukkue: Tatu Miettunen
|
 |
Vastaus #54 : 04.06.2009 klo 20:54:45 |
|
Siis mitä mä en ymmärtäny tästä? "Näitä ohjeita seuraamalla voit katsoa Suomalaisia TV-kanavia tietokoneeltasi missä vain pelkästään tv-maksun hinnalla." Eli ei sittenkään ilmaiseksi?
|
|
|
|
|
Tolsa
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP, SGE
|
 |
Vastaus #55 : 04.06.2009 klo 20:58:38 |
|
Siis mitä mä en ymmärtäny tästä? "Näitä ohjeita seuraamalla voit katsoa Suomalaisia TV-kanavia tietokoneeltasi missä vain pelkästään tv-maksun hinnalla."
Eli ei sittenkään ilmaiseksi?
Kyllä sen pitäisi toimia ilmaiseksi, "jos olet vain maksanut tv-maksun". Eikai tuota kukaan pysty varmistamaan. Edit. Nykyään pitääkin näköjään rekisteröityä. En tiedä sitten, saavatko sitä kautta jotenkin selville tv-maksun tilanteen. Lisätietoa: http://www.anywheretv.fi/
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 04.06.2009 klo 21:56:37 kirjoittanut ^Tolsa^ »
|
|
|
|
|
Bitter and Twisted
Poissa
Suosikkijoukkue: ABFF
|
 |
Vastaus #56 : 04.06.2009 klo 21:03:07 |
|
Minulla näyttää näkyvän, mutta aikamoista arpomista homma tuntuu olevan yleisesti ottaen. Pöllöliitolle lähtee tästä kusessa huuhdottuja pyyhkeitä. Jossain muussa maassa tästä olisi noussut iso poru.
|
|
|
|
|
hulins
Poissa
|
 |
Vastaus #57 : 04.06.2009 klo 21:11:14 |
|
Tarjoan sille janarille muutaman virtuaalituopin joka kertoo nakyyko Sunny Beachissa jossakin Suomi - Liechtenstein?
|
|
|
|
|
TTTTT
Poissa
|
 |
Vastaus #58 : 04.06.2009 klo 21:19:08 |
|
Tarjoan sille janarille muutaman virtuaalituopin joka kertoo nakyyko Sunny Beachissa jossakin Suomi - Liechtenstein?
No jos siellä Sunny Beachilla on netti, niin eiköhän tuohonkin peliin nyt luulisi streami löytyvän 
|
|
|
|
|
Laitalinkki
Poissa
|
 |
Vastaus #59 : 04.06.2009 klo 22:04:10 |
|
No jos siellä Sunny Beachilla on netti, niin eiköhän tuohonkin peliin nyt luulisi streami löytyvän  Kerro heti, kun tiedät mistä. Viimeisten vuosien aikana on saanut tottua siihen, että todennäköisempää on, että Suomen matseihin striimiä ei löydy kuin että löytyisi. Luotettavimmin striimitetyt pelit ovat tulleet Azeri-tv:ltä. Joten ulkosuomalaisille sopisi jatkossakin, että arpakone heittää Azeri-veljemme jatkossakin samaan ryhmään.
|
|
|
|
|
Goimari
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Honka
|
 |
Vastaus #60 : 04.06.2009 klo 22:15:02 |
|
Kun Khale ei täällä näitä ole tiedustelemassa:
-Missä Perpa? -Striimiä?
Itse pelinhän Suomi voittaa hallitusti 2-0, maalareina Hyypiä ja Roma.
|
|
|
|
|
odeveskari
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK ja Manchester United
|
 |
Vastaus #61 : 04.06.2009 klo 22:49:39 |
|
|
|
|
|
|
Tsei Tsei
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United
|
 |
Vastaus #62 : 04.06.2009 klo 22:52:17 |
|
Minulla näyttää näkyvän, mutta aikamoista arpomista homma tuntuu olevan yleisesti ottaen. Pöllöliitolle lähtee tästä kusessa huuhdottuja pyyhkeitä. Jossain muussa maassa tästä olisi noussut iso poru. Mitä ihmettä? Jossain muussa maassa on arkipäivää, että pelit tulevat vain maksukanavilta.
|
|
|
|
|
Tolsa
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP, SGE
|
 |
Vastaus #63 : 04.06.2009 klo 22:54:02 |
|
Nyt rupee jo keliennusteetkin näyttämään paremmilta!!!
Todellakin!  Kyllä se sade siirtyy vielä kokonaan pois ja lämpötila nousee muutamalla asteella.
|
|
|
|
|
Laitalinkki
Poissa
|
 |
Vastaus #64 : 04.06.2009 klo 22:54:05 |
|
Mitä ihmettä? Jossain muussa maassa on arkipäivää, että pelit tulevat vain maksukanavilta.
Futismaajoukkueen karsintapelit? Missä (Euroopan) maissa?
|
|
|
|
|
vasurinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Musta/valkotelevisioissa oikealle hyökkäävä Suomi
|
 |
Vastaus #65 : 04.06.2009 klo 22:58:06 |
|
Tarjoan sille janarille muutaman virtuaalituopin joka kertoo nakyyko Sunny Beachissa jossakin Suomi - Liechtenstein?
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=40969&part=sportsA station is available and will appear here from 13:00 on the day of the event.Toivo parasta, pelkää pahinta
|
|
|
|
|
Tolsa
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP, SGE
|
 |
Vastaus #66 : 04.06.2009 klo 22:59:12 |
|
Kyllä tuonne jotain ainakin tulee, kun kerran on jo oma sivu tehty. Toivottavasti sitten myös näkyisi.
|
|
|
|
|
Tsei Tsei
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United
|
 |
Vastaus #67 : 04.06.2009 klo 23:17:07 |
|
Futismaajoukkueen karsintapelit? Missä (Euroopan) maissa? Käsittääkseni ainakin Ingländissä.
|
|
|
|
|
Bitter and Twisted
Poissa
Suosikkijoukkue: ABFF
|
 |
Vastaus #68 : 05.06.2009 klo 10:36:09 |
|
Käsittääkseni ainakin Ingländissä.
Väärin. Englannin kotipelit tulevat edelleen myös maksuttomalta kanavalta, vaikka Sky:kin niitä näyttää. Englannin vieraspelit tulevat vain Setanta-kanavalta, mikä on aiheuttanut suurta ärtymystä saarivaltiossa.
|
|
|
|
|
SoGood
Poissa
|
 |
Vastaus #69 : 05.06.2009 klo 19:27:29 |
|
HALOJATA HALLOO!
Onko kulkuetta peliin? WOOT!
|
|
|
|
|
Mestori
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK Helsinki
|
 |
Vastaus #70 : 05.06.2009 klo 19:30:55 |
|
HALOJATA HALLOO!
Onko kulkuetta peliin? WOOT!
Kampin aukiolta kello 1700.
|
|
|
|
|
SoGood
Poissa
|
 |
Vastaus #71 : 05.06.2009 klo 19:44:58 |
|
tänks.. Liput liehumaan, ssopivasti kuplivaa ja SHERIFFILLE TEHOJA!
|
|
|
|
|
hulins
Poissa
|
 |
Vastaus #72 : 05.06.2009 klo 21:09:57 |
|
|
|
|
|
|
nurkkapotku
Poissa
|
 |
Vastaus #73 : 06.06.2009 klo 11:48:06 |
|
|
|
|
|
|
hikikuutio
Poissa
|
 |
Vastaus #74 : 06.06.2009 klo 12:10:30 |
|
Mieleniintoista nähdä tuleeko Suomi laitoja pitkin vai onko Baxter keksinyt jotain uutta. Lissenstein tulee pelaamaan sellaista sumppua, että laidoilla voisi olla tilaa. Toisaalta Johanssonkin on tehnyt juoksunsa aina keskelle, joten sinne sumppuun on menossa yksi mies lisää. Losalla nyt ei laidassa tee mitään, ellei siellä ole todella paljon tilaa. Nopeita pystyjuoksuja tuskin on Losalta odotettavissa. Ennemminkin jotain Dawda Bahmaista neppailua. Laitojen kautta tuskin ollaan siis noilla miehillä tulossa. Miklultakaan on turha odottaa muuta kuin pallonsuojaamista. Todennäköisesti pallo yritetään pelata Miklulle jalkaan, jolloin Litti ja Losa ennättää nousta mukaan tai vaihtoehtoisesti Johansson leikkaa samalle keskelle. Jos mikään näistä ei aukene, löytyy vähän alempaa sekä Tainio että Roma, joilla riittää onneksi myös pallollista taitoa ja sitten yritetään samaa uudelleen. Suomi hallitsee, mutta vain näennäesesti. Maalintekemiseen vaaditaan hieno yksilösuoritus, jolla se tila tehdään itselle tai toiselle. Näitä suorituksia ei voi muilta yleensä odottaa kuin Litiltä, läski-Losalta tai supersub Shefkiltä. Onneksi vastus on niin heikko, että miltei jokainen Suomen pelaaja voi tuollaisen suorituksen tänään tehdä.
-itseluottamus ---> uskallus yrittää ja tehdä omia rohkeita ratkaisuja, joita tänään voi ja pitää tehdä
|
|
|
|
|
|
|
|