FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
16.02.2026 klo 22:08:42 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 15 [16] 17 ... 193
 
Kirjoittaja Aihe: Real Madrid C.F. 2009-2010  (Luettu 314512 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Caganer

Poissa Poissa


Vastaus #375 : 12.06.2009 klo 20:40:15

Eiköhän kaikki Hollannin "vahvistukset" lähde. Pl. Nisti. Raul ja Guti nyt tuskin laittaa mitään muuta pelipaitaa päälle kuin valkoisen. Heinze ja Saviolaa on myös huhuiltu muualle.
Huntelaarin ulostaminen olisi kyllä kylmä temppu. Owen II. Samoin Sneijder, vaikka vastenmielinen onkin, on pelannut monta hyvää matsia Realissa. Tietenkään ei tuossa iässä tarvitse kaikkea pelintekovastuuta sälyttää miehen niskaan. Van der Vaart ja Robben ovatkin sitten makukysymyksiä. Ei niistä varmaankaan haittaa ole, ja oikeassa ilmapiirissä van der Vaartista saattaisi jopa kasvaa hyvä pelimies.

Real tulee kyllä myymään pelaajia. Kaikki riippuu sitten siitä, mitä summia noista ollaan valmiita tarjoamaan.
« Viimeksi muokattu: 12.06.2009 klo 20:41:34 kirjoittanut Caganer »
tom selleckin ylädekki

Poissa Poissa


Vastaus #376 : 12.06.2009 klo 20:40:33

Naureskeltiin tanaan kaverin kanssa Cristianon mahdolliselle loukkaantumiselle. Ainakin taalla Madridissa jokaikinen madridista hehkuttaa Cristianoa, kukaan ei taida edes muistaa etta Kakakin liittyy vahvuuteen. Lahteeko Robben myos? Tassa en kylla nae mitaan jarkea, viime kauden paras pelaaja ehdottomasti.
Mágico Madrid

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: El Halcón


Vastaus #377 : 12.06.2009 klo 20:42:04

Eiköhän kaikki Hollannin "vahvistukset" lähde. Pl. Nisti. Raul ja Guti nyt tuskin laittaa mitään muuta pelipaitaa päälle kuin valkoisen. Heinze ja Saviolaa on myös huhuiltu muualle.
Pérez sanoi, että ainakin yhdeksän lähtee. Eli: Heinze, Dudek, Saviola, Drenthe, Salgado, van der Vaart, RvN/Hunter, M.Diarra? ja Sneijder? Viisi lähtijää on helppo nimetä, mutta loput ovat jo vaikeita.
nubster

Poissa Poissa


Vastaus #378 : 12.06.2009 klo 20:43:32

Lahteeko Robben myos? Tassa en kylla nae mitaan jarkea, viime kauden paras pelaaja ehdottomasti.
Onhan tuota huhuiltu takaisin sumusaarille, mutta ei vielä mitään "varmoja huhuja". ::) Oli kyllä viime kauden parhaimpia, mutta ehkei kuitenkaan paras, koska nuo hänelle tyypilliset loukkaantumiset pilasivat taas jossain määrin kautta.
Caganer

Poissa Poissa


Vastaus #379 : 12.06.2009 klo 20:45:43

Huntelaar ja van Nistelrooy kelpaisivat kyllä Barcelonalle. Ja rahaakin säästyisi, kun Huntelaar ei taida millään 30-40 millillä tuolta lähteä. Eto'on korvaaja tammikuulle.

EDIT Tuli mieleen vielä sellainen homma, että Klasuhan laukoo noita vapareita verkkoon melkein yhtä hyvällä prosentilla kuin nykyiset Barcelonan pojat (mikä ei sinänsä anna aihetta ylenpalttiselle hehkutukselle), joten toivon että joku on noteerannut miehen Ciutat Comtalissakin.
« Viimeksi muokattu: 12.06.2009 klo 20:54:14 kirjoittanut Caganer »
Riistapihvi

Poissa Poissa


Vastaus #380 : 12.06.2009 klo 20:48:24

Huntelaar ja van Nistelrooy kelpaisivat kyllä Barcelonalle. Ja rahaakin säästyisi, kun Huntelaar ei taida millään 30-40 millillä tuolta lähteä. Eto'on korvaaja tammikuulle.
Olisi Barcalta kyllä ihan hyvä näpäytys vaikkei mies mikään Ruudin ja Villan tasoinen pelaaja ole. Eiköhän hänen hinta pyöri siinä 10-20 millin tienoilla.
higuain

Poissa Poissa


Vastaus #381 : 12.06.2009 klo 23:18:20

Minun mielestä Dudek,Salgado,Heinze,Drenthe,M.Diarra,VdV,Sneijder,Huntelaar,Saviola ja Faubert voisivat olla lähtijät. Sitten sisään laitapakki ja/tai toppari Lassin viereen toinen puolustava keskikenttä,joka pystyy myös jakamaan palloa,sitten ylemmäs vaikka Silva Valenciasta ja joku varma kärkimies kuten David Villa.





----------------------------------------------------Casillas------------------------------------------------------------------------

-------Ramos/Torres----------------Metzelder/Garay---------------Pepe/[Albiol]---------------------------Marcelo/[Maicon]--------

----------------------------Lass/De la Red------------------------------------Gago/[Xabi]/Javi Garcia-------------------------------

---------------C.Ronaldo---------------------------Kaka/Guti/Parejo---------------------------Robben/[Silva]-----------------------

---------------------------------------Raul/van Nistelrooy/Higuain/[Villa]------------------------------------------------------------
Mágico Madrid

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: El Halcón


Vastaus #382 : 12.06.2009 klo 23:59:13

Pablo Sarabia valittiin turnauksen parhaaksi. Tästä ikäluokasta kannattaa laitta korvan taakse juuri Sarabian, punapää Fernandez ja Fran Sol. Kaikki ovat syntyneet 1992, mutta Sarabia on ehtinyt jo pelamaan A-junioreissa. Hän ja Fernandez olivat mukana myös Espanjan U17 joukkueessa aiemmin tänä vuonna.
outdraw

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sempre Xavi


Vastaus #383 : 13.06.2009 klo 04:57:54

"Hän (Valdano) arvioi heti Kakán siirron jälkeen, että Realin tulot kasvavat pelkästään brassitähden ansiosta 70 miljoonalla vuodessa."

Madridin tulot nousevat Ronaldon ansiosta 50 miljoonaa vuodessa ja Kakán ansiosta 70 miljoonalla vuodessa, joten ensi vuoden budjetti on noin 520 miljoonaa euroa, eli Madridin tulot kasvavat kolmanneksella. Ja Valdano puhuu myös "tämän tyyppisistä pelaajista", joten ilmeisesti kolme 30-50 miljoonan euron hankintaa vielä, niin Madridin vuositulot nousevat helposti yli 600 miljoonan euron, kun ne ovat ManUlla ja Barcelonalla 400M luokkaa. Uskoo ken tahtoo...
florentinoperze

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid C.F., Huuhkajat


Vastaus #384 : 13.06.2009 klo 10:45:59

LFC84

Poissa Poissa


Vastaus #385 : 13.06.2009 klo 11:06:13

Ovat Realin hankinnat ja niihin käytetyt summat kyllä jotain aivan käsittämätöntä. Ja lisää on tulossa?!

Tämän sanottuani voinkin todeta että klassisempaa klassikkoa kuin tulevan kauden el classicot ei varmasti tulla vähään aikaan näkemään.
Messi vs. Ronaldo
Xavi vs. Kaka
Zlatan vs. Villa

...voi pojat
outdraw

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sempre Xavi


Vastaus #386 : 13.06.2009 klo 12:02:04

Tuo voi kyllä olla totta. Viimeksi jotain samanlaista oli Dream Team ykkösen aikoihin, kun Quinta del buitre oli hajoamaan päin. Ja jossain määrin tietysti myös 2004-06 klassikot, kun Barcelonalla oli joukkueessaan esim. Dinho, Deco, Eto'o, Xavi, Puyol, Giuly, Henke jne ja Madridilla Iker, Zizou, Ronaldo, R. Carlos, Robinho, Figo, Beckham...
Lampinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Cristiano Ronaldo & Bale ♥


Vastaus #387 : 13.06.2009 klo 12:22:01

Missäs Lassana Diarra?

Jotenkin en perusta koko kaveriin, vaikka hyvän kauden pelasikin. Sitä paitsi espanjalaisuudelle aina peukku ja De la Red ei todellakaan huono vaihtoehto tuohon avaukseen ole.

Ennemmin hankkisin Xabin Poolista kuin Silvan. Silvan hankinnassa en näkisi enää oikein edes järkeä. Laidalle olisi Crissen kanssa tyrkätä Robben, Higuain tai Marcelo.

Keskikentänpohjalle olisi taasen De la Red, Guti, Gago, Diarra..

Higuainin hyvät otteet laidassa loppu kaudesta johtui vain ja ainoastaan siitä, että miehellä oli täysin vapaa rooli kentällä toteuttaa itseään. Kakan ja Ronaldon tulot sitovat miehen kyllä totaalisesti sinne laidalle, ilman palloa. Hyvästä laitalinkistä hän menee vain ja ainoastaan vapaassa roolissa.

Tosiaan '09 - 10 Klassikoita odotellessa.. Huh huh tuosta ei puutu kuin Gravesen.
Caganer

Poissa Poissa


Vastaus #388 : 13.06.2009 klo 14:28:34

Tosiaan '09 - 10 Klassikoita odotellessa.. Huh huh tuosta ei puutu kuin Gravesen.
Eiköhän Pepe ole ihan säällinen korvaaja.

Sori OT mutta onko Atlétilla ollenkaan edustusta noissa Madridin lehdissä?
Balla

Poissa Poissa


Vastaus #389 : 13.06.2009 klo 15:01:04

Oksetus alkaa olemaan aika kauniisti sanottu, kun Real Francoa yrittää kuvailla. Alas
Northern Rock

Poissa Poissa


Vastaus #390 : 13.06.2009 klo 15:06:18

Vanha kunnon Florentino-setä on laittanut heti hulinaksi ja Kakán ja CR7:n lisäksi nyt sanomalehti Marcan mukaan David Villa siirtyy valkoisiin 40 miljoonan euron siirrolla. :D
katsoja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid


Vastaus #391 : 13.06.2009 klo 15:26:44

Vanha kunnon Florentino-setä on laittanut heti hulinaksi ja Kakán ja CR7:n lisäksi nyt sanomalehti Marcan mukaan David Villa siirtyy valkoisiin 40 miljoonan euron siirrolla. :D
Ei voi väittää, että tämä siirto tulisi täysin yllätyksenä. Mikäli Villa siirtyy, niin hän on kyllä kesän paras hankinta Ylos
Rillaaja

Poissa Poissa


Vastaus #392 : 13.06.2009 klo 15:30:07

Vanha kunnon Florentino-setä on laittanut heti hulinaksi ja Kakán ja CR7:n lisäksi nyt sanomalehti Marcan mukaan David Villa siirtyy valkoisiin 40 miljoonan euron siirrolla. :D

Jos tuo tieto pitää paikkaansa, ja miksei pitäisi, niin Perez on pistänyt haisemaan päälle 200 miljoonaa euroa yhdessä viikossa. Kyllä tässä alkaa olemaan monttu auki itse kullakin.
Taalasmaa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hopeakauden -15 kultareunaiset muistot.


Vastaus #393 : 13.06.2009 klo 15:43:33

Jos 300 milliä meinaa mällätä pelaajiin niin toivottavasti Villan oston jälkeen ainakin pari puolustajaakin saa houkuteltua joukkueeseen. Kunhan kausi saadaan alkuun niin Real on varmasti eniten suurennuslasin alla kuin mikään muu joukkue missään liigassa.
nubster

Poissa Poissa


Vastaus #394 : 13.06.2009 klo 15:45:34

Jos 300 milliä meinaa mällätä pelaajiin niin toivottavasti Villan oston jälkeen ainakin pari puolustajaakin saa houkuteltua joukkueeseen.
Vahva sama.

Ei kyllä Florentino puhunut juurikaan paskaa noista pelaajahankinnoistaa ennen vaaleja. :D
Worse

Poissa Poissa


Vastaus #395 : 13.06.2009 klo 16:26:46

Iltasanomat kertoo jutussaan David Villan siirtyvän 40 miljoonan siirtosummalla Valkoisiin.
http://www.iltasanomat.fi/urheilu/uutinen.asp?id=1699665

Samalla myös Goal kertoo Juventuksen olevan Huntelaarin perässä. Antaa mennä vaan, jos multa kysytään!
http://goal.com/en/news/9/england/2009/06/12/1320649/klaas-jan-huntelaar-will-not-leave-real-madrid-agent
Lampinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Cristiano Ronaldo & Bale ♥


Vastaus #396 : 13.06.2009 klo 16:28:40

Ei kyllä Florentino puhunut juurikaan paskaa noista pelaajahankinnoistaa ennen vaaleja. :D

Ei todellakaan.

Kuhan tässä joku maltti pidetään ja esimerkiksi Higuainille ja De la Redille jonkunlaista roolia on mietitty. Nyt on periaatteessa hankittu niille paikoille ne vahvistukset mitkä viime kaudella oli välillä jopa surkuhupaisia. Pelaajien nimet vaan ovat semmoiset, että mediahässäkkä on todellakin valmis. CR näköjää vetänyt kunnon kesäreeniä Parisin kanssa :)

Tosiaan Villa ja sitten joku (espanjalainen) toppari niin joukkue olisi varsin mukavissa antimissa. Hollantilaisista Drenthe ja VdV hiuksista vittuun niin nopeasti kuin mahdollista.
Aero

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Real Madrid Club de Fútbol


Vastaus #397 : 13.06.2009 klo 16:33:10

Hmm, Granero toiseen laitaan? Nuori ja monipuolinen kaveri sopeutuisi kyllä kummalle laidalle tahansa. Higsusta ei taida olla laituriksi, kaveri menee vähän hukkaan siellä. Villan aseenkantajaksi vain.
hammaskipu77

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Bangor City


Vastaus #398 : 13.06.2009 klo 16:41:10

Real Madridilla vielä 100 miljoonaa €uroa käytettävänään ???

Lähteenä IS :D :keskari:
Niksu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kaikki ketkä pärjää


Vastaus #399 : 13.06.2009 klo 16:55:37

Huutonaurua jo valmiiks Realin 7. sijalle ens kauden La Ligassa. :D Ylos Tuoppi
« Viimeksi muokattu: 13.06.2009 klo 16:58:05 kirjoittanut Niksu »

 
Sivuja: 1 ... 15 [16] 17 ... 193
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa