Messy
Poissa
|
 |
Vastaus #3125 : 01.04.2010 klo 11:55:42 |
|
Poimintoja pelin jälkeisistä kommenteista:
Pep:
"Last year we won every title but we never played as well in the Champions League as we did tonight."
"I don’t feel like we weren’t competitive towards the end of the game. Arsenal is a great team, they have great players that want to control the ball, but we didn’t let them in the first half. We needed to remain concentrated but in the end weren’t able to."
Wenger:
"We are lucky to escape with the draw, I cannot deny that. We gave them too much room to play their football and we have to say Barcelona is an exceptional side. The annoyance for me is we gave them two cheap goals, but you have to say we were lucky to be still in the tie before those goals arrived."
"What we saw from Barcelona was art and it added up to a great night for football in many ways. I still feel we have a chance in the second leg, but clearly they are a fantastic team."
Xavi:
"We played a great game and we felt like we were the superior team. We could have sealed our pass to the semis. We have to play with the same intensity next Tuesday. It might have been our best game of the season and it's a shame to not have won but this is the Champions League and without total concentration you end up paying."
Zlatan:
"I'm happy to have scored two goals but the truth is I'd be a lot happier had we won. 2-2 is a good result even though we are yet to play the second leg. Everything seems okay but we should really take note of what happened in the last few minutes and in the Champions League you have to fight until the final whistle."
|
|
|
|
|
Jii
Paikalla
|
 |
Vastaus #3126 : 01.04.2010 klo 12:04:46 |
|
Sääntöjen.
Ei voi. Rautiainen osuu tällä kertaa siinä asian ytimeen, että noin tarkkaan maalivahdin jalan viereen osunutta laukausta on todella vaikea torjua. Sen sanelee ihan fysiikan lait.
Jalkatorjunnalla sen olisi voinut ottaa, mutta eipä kyllä voi maalivahtia syyttää sillä laukaus oli hyvä.
|
|
|
|
|
Rikkiviisas
Poissa
|
 |
Vastaus #3127 : 01.04.2010 klo 12:36:26 |
|
Itse näkisin Messin vaihdon olleen ratkaisu Carlesin puniikkiin. Pep halusi varmistaa, että topparilinjassa on se 4 pelaajaa, eikä lisätakaiskuja tule. Ainoa ongelma on se, että silloin kentällä oli jo parhaan teränsä kadottanut Pedro. Lopussa sitten Pedro ei saanut lainkaan yhteispeliä aikaan hukassa olleen Henryn kanssa. Messi olisi sentään pystynyt pitämään pallon ja ehkä jopa saamaan aikaan vaarallisen tilanteen.
|
|
|
|
|
Loordie
Poissa
Suosikkijoukkue: Deal with it
|
 |
Vastaus #3128 : 01.04.2010 klo 13:07:41 |
|
Ainoa ongelma on se, että silloin kentällä oli jo parhaan teränsä kadottanut Pedro. Lopussa sitten Pedro ei saanut lainkaan yhteispeliä aikaan hukassa olleen Henryn kanssa. Messi olisi sentään pystynyt pitämään pallon ja ehkä jopa saamaan aikaan vaarallisen tilanteen.
Joo, no vain Pep itse tietää mitä hänen päässään liikkui. Kirppu käveli viimeiset 15minuuttia mitä kentällä vietti, eikä saanut mielestäni mitään sen enempää aikaiseksi kuin Pedrokaan. Toki Messi on aina vaarallisempi, ja olihan siellä se yksi läpiajo Xavin syötöstä. Mutta jos nyt jälkiviisastellaan oikein kunnolla, niin kaikkein järkevintä olis ehkä ollut vaihtaa niin Pedro kuin Messikin pois. Floppi-Zlatan (hehe) olisi kyllä pitänyt jättää kentälle, jolloin loppu oltaisiin menty 4-4-1 ja 4-3-2 välimaaston kaavalla. Puolustus olisi ollut kunnossa, ja Zlatanille olisi ehkä saatu vielä se yksi paikka. Esim: Messi  Milito Pedro  Henry Busi  Toure Guardiolan päässä liikkui myös varmasti se, että Zlatan ei ole koko kautena saanut aivojaan toimimaan Henkan kanssa yhteen. Tämä voi olla yksi syy siihen, miksi otti ruotsalaisen pois kentältä. Jos paikkana ei olisi ollut Emirates, tuskin Henkkaa olisi kentälle edes laitettu.
|
|
|
|
|
kisumow
Poissa
|
 |
Vastaus #3129 : 01.04.2010 klo 13:14:06 |
|
Väitätkö ettei Cesc muka olisi tuosta vetoa saanut aikaan, eli pallo oli mennyt tilanteessa jo ohi?  Noh, katseleppa tilanne joskus uusintana, niin ehkä huomaat, että tuomari toimi täysin oikein. No uusinta katsottu ja kyllä se edelleen näytti takaapäin kuvattuna siltä että kun Cescin jalka tarttuu Puyolin jalkoihin niin se pallo oli aika kaukana eli aika rajamailla saisiko osumaa, saati sitten kunnollista. En pilkusta silti ole eri mieltä, punasesta vain.
|
|
|
|
|
Joey
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
 |
Vastaus #3130 : 01.04.2010 klo 13:15:15 |
|
Sääntöjen. http://www.101greatgoals.com/videodisplay/5222123/Sanotaanko säännöissä, että selvän maalipaikan vieminen ei ole punaisen paikka? Pelasiko Puyol tuossa tilanteessa sitten palloa? Ja onko sillä mitään vitun väliä, tekeekö rikkeen tahalleen vai vahingossa? Uskomatonta puusilmäisyyttä sinulta tässä asiassa. Ei voi. Rautiainen osuu tällä kertaa siinä asian ytimeen, että noin tarkkaan maalivahdin jalan viereen osunutta laukausta on todella vaikea torjua. Sen sanelee ihan fysiikan lait.
http://www.101greatgoals.com/videodisplay/5222065/Ei varmasti tullut helpoimpaan kohtaan laukaus, mutta kyllä huippumaalivahtien pitäisi tuollaiset silti ottaa kiinni. Ottihan Valdes pelissä huomattavasti paljon vaikeampiakin torjuntoja. Ei siinä sitten kuitenkaan mitään, jos tuollaiset pallot ovat mielestäsi liian vaikeita Valdesin normaalisuorituksille. Itse kun ainakin olin nostanut Valdesin jo erittäin hyväksi maalivahdiksi, jolle tuollaiset maalit eivät ole mitään "no can do" -maaleja.
|
|
|
|
|
Rikkiviisas
Poissa
|
 |
Vastaus #3131 : 01.04.2010 klo 13:23:57 |
|
Uskomatonta puusilmäisyyttä sinulta tässä asiassa. Vaikka selkeästi rakastat inttokisoja niin minä en tällä kertaa jaksaisi. Olemme asiasta eri mieltä ja myönnän hyvin, että molemmille tulkinnoilla on perusteet, joista inttää maailmantappiin saakka. Ei varmasti tullut helpoimpaan kohtaan laukaus, mutta kyllä huippumaalivahtien pitäisi tuollaiset silti ottaa kiinni. Ottihan Valdes pelissä huomattavasti paljon vaikeampiakin torjuntoja. Ei siinä sitten kuitenkaan mitään, jos tuollaiset pallot ovat mielestäsi liian vaikeita Valdesin normaalisuorituksille. Itse kun ainakin olin nostanut Valdesin jo erittäin hyväksi maalivahdiksi, jolle tuollaiset maalit eivät ole mitään "no can do" -maaleja. Vähän sama tähän eli inttokisa ei huvita. Tuossa tilanteessa, kuten aiemmin sanottu, jalkatorjunta olisi auttanut, mutta jos Walcott olisi pistänyt ylemmäs niin silloin maali olisi ollut Valdesin moka. Nyt Valdes reagoi laukaukseen heti ja oikeaoppisesti eli heittäytyy siten, että voi vielä kädellä reagoida, jos pallo menee yli. Tuollainen pallo on kenen tahansa maalivahdin normaalisuoritukselle vaikea, joten sikäli lapsellinen piikkisi menee puolittain kohdalleen. Toki voi aina spekuloida, että jos Valdes olisi heittäytynyt neljännesosasekunti aikaisemmin niin olisi ehtinyt pallon eteen, mutta sellainen vaatii jo aika paljon ja kaiken lisäksi melkein kristallipalloa. Laukaus osuu niin hyvin pitkän maalivahdin jalkojen viereen, että ainoastaan täysin harhaoppisella torjunnalla, joka olisi epäonnistuessaan ollut todella koomisen näköistä pallon mennessä haarojen välistä tai jalan yli, tuo olisi ollut otettavissa.
|
|
|
|
|
FCB#20
Poissa
|
 |
Vastaus #3132 : 01.04.2010 klo 13:28:43 |
|
Pakko kyllä kompata Joeytä sen verran, että onhan uo punainen täysin selvä tuomio,vaikka Puyol ei kovin suurta rikettä teekkään. Jos tuosta antaa rankkarin, on myös pakko antaa punainen kortti. Vaiko onko tuohon sääntöön tullut jokin uudistus kun tuntuu kovin moni väittävän, että Puyolin punainen olisi epäoikeudenmukainen?
|
|
|
|
|
Messy
Poissa
|
 |
Vastaus #3133 : 01.04.2010 klo 13:37:26 |
|
Aikalailla samaa mieltä Rikkiviisaan kanssa tuosta maalista. Kyllähän tuo ehkä jotenkuten olisi ollut torjuttavissa, mutta ei tuo todellakaan sellainen laukaus ole, jota huippumaalivahdit eivät saisi päästää. Ei tuota maalia kyllä millään Valdesin piikkiin saa, etenkään kun koko tilanne lähti Sergion harhasyötöstä. Ei siinä sitten kuitenkaan mitään, jos tuollaiset pallot ovat mielestäsi liian vaikeita Valdesin normaalisuorituksille. Tälle vielä erikseen :  "  "
|
|
|
|
|
Rikkiviisas
Poissa
|
 |
Vastaus #3134 : 01.04.2010 klo 13:58:07 |
|
Hesarin uutisesta bongattu havainto: Barcelonan avauksessa seitsemän omaa kasvattia ja Arsenalin avauksessa enemmän Barcelonan kasvatteja kuin englantilaisia.
|
|
|
|
|
Zulo
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United, nyt, aina ja maanantaina!
|
 |
Vastaus #3135 : 01.04.2010 klo 14:02:14 |
|
Hesarin uutisesta bongattu havainto: Barcelonan avauksessa seitsemän omaa kasvattia ja Arsenalin avauksessa enemmän Barcelonan kasvatteja kuin englantilaisia.
Tarkkasilmäinen toimittaja : 
|
|
|
|
|
Joey
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
 |
Vastaus #3136 : 01.04.2010 klo 14:45:47 |
|
Olemme asiasta eri mieltä ja myönnän hyvin, että molemmille tulkinnoilla on perusteet, joista inttää maailmantappiin saakka. Ts. Barcelona oli kärsijänä, joten punainen oli epäoikeutettu  Tuossa tilanteessa, kuten aiemmin sanottu, jalkatorjunta olisi auttanut, mutta jos Walcott olisi pistänyt ylemmäs niin silloin maali olisi ollut Valdesin moka. Nyt Valdes reagoi laukaukseen heti ja oikeaoppisesti eli heittäytyy siten, että voi vielä kädellä reagoida, jos pallo menee yli. Tuollainen pallo on kenen tahansa maalivahdin normaalisuoritukselle vaikea, joten sikäli lapsellinen piikkisi menee puolittain kohdalleen.
Toki voi aina spekuloida, että jos Valdes olisi heittäytynyt neljännesosasekunti aikaisemmin niin olisi ehtinyt pallon eteen, mutta sellainen vaatii jo aika paljon ja kaiken lisäksi melkein kristallipalloa. Laukaus osuu niin hyvin pitkän maalivahdin jalkojen viereen, että ainoastaan täysin harhaoppisella torjunnalla, joka olisi epäonnistuessaan ollut todella koomisen näköistä pallon mennessä haarojen välistä tai jalan yli, tuo olisi ollut otettavissa.
Jos Valdes olisi koittanut esimerkiksi jalkatorjuntaa tuossa tilanteessa, niin minkä mukaan mies olisi toiminut samalla tavalla, jos Walcott olisi vetänyt ylöspäin? Eihän mies tietenkään ylös tulevaa laukausta olisi jalallaan koittanut torjua. Tuollaisen kuvan tuosta sepustuksestasi saa. Vai oliko laukaus muka niin kova, että piti ruveta aavistelemaan? Kyllä tuo maali minun silmääni edelleen näyttää siltä, että huipputason maalivahdille tuollaiset laukaukset eivät todellakaan ole tapana upota. Toki noita voi sillon tällöin mennä, mutta kyllä nuo pitäisi kuitenkin pystyä torjumaan. Ei nyky-Valdesille ole tapana enää se, että tuollaiset lampaantussut menevät maalin, vaikka se ei nyt ihan helpoimpaan kohtaan tulisikaan. Toki jos sinulla on tähän eri kanta, niin ok. Väitän että tuo veto olisi mennyt Valdesille vain kerran kymmenestä, jos niinkään monesti, joten ei ole mielestäni väärin sanottu, että maali meni suht helposti sisään. Ei tuota maalia kyllä millään Valdesin piikkiin saa, etenkään kun koko tilanne lähti Sergion harhasyötöstä.
En muistaakseni ole missään vaiheessa sanonut, että tuo maali olisi mennyt täysin Valdesin piikkiin. Busquetsin harhasyötöstähän tuo tilanne lähti ja Walcott myöskin kyykytti Maxwellia. Osasyyllinen mies kuitenkin maaliin oli, vaikka muuten helvetin hyvin pelasikin - ja on pelannut jo pidemmän aikaa. Hesarin uutisesta bongattu havainto: Barcelonan avauksessa seitsemän omaa kasvattia ja Arsenalin avauksessa enemmän Barcelonan kasvatteja kuin englantilaisia.

|
|
|
|
|
Rikkiviisas
Poissa
|
 |
Vastaus #3137 : 01.04.2010 klo 14:53:02 |
|
Ts. Barcelona oli kärsijänä, joten punainen oli epäoikeutettu  Samaan lopputulokseen eli Puyol ulkona seuraavasta pelistä olisi päästy myös keltaisella, joka olisi ollut tuossa tilanteessa oikeampi ratkaisu. Hankala siis nähdä miten eriävä näkemykseni olisi vaikuttanut "kärsimykseen", koska rangaistuspotku ja puolustuslinja uusiksi olisi kuitenkin seurannut. Muuten niin "huoh...", ei tämä nyt näin vaikeaa voi olla.
|
|
|
|
|
corto
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS,Huuhkajat,Hertha BSC,Fc Barcelona
|
 |
Vastaus #3138 : 01.04.2010 klo 15:00:31 |
|
Tuo maali ei kyllä mennyt missään mielessä Valdesin piikkiin. Ainoastaan Busin kämmäilyn ja Maxwellin hitauden piikkiin. Veto ei tosiaan ollut mikään "lampaantussu" ja se tuli myös kohtalaisen läheltä. Tuollaiset laukaukset menevät aivan yhtä helposti Casillakselle ja EVdS:lle kuin Valdesillekin. Toki huipputorjujan on mahdollista tuollaiset vedot ottaa, mutta mikään oletusarvo tai säännönmukaisuus ei ole, että ne tulisi poikkeuksetta saada kiinni (tai saataisiin kiinni) tai muutoin huippuvahtistatus on auttamatta vaarassa. Jos Valdes olisi tuon ottanut, olisi hän pelastanut uskomattomalla tavalla lähes varman maalin. Tätä taustaa vasten ei voi sanoa maalin menneen VV:n piikkiin.
|
|
|
|
|
Joey
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
 |
Vastaus #3139 : 01.04.2010 klo 15:04:44 |
|
Jos Valdes olisi tuon ottanut, olisi hän pelastanut uskomattomalla tavalla lähes varman maalin.
Nään sieluni silmin, miten foorumin liveseuranta-topic olisi Valdesin torjuessaan täyttynyt viesteistä tyyliin: "Uskomaton seivi Valdesilta!", "Valdes - maailman paras", "Gamesaver VV:ltä".. eiku..
|
|
|
|
|
Weki
Poissa
Suosikkijoukkue: Mäkijärven oikea
|
 |
Vastaus #3140 : 01.04.2010 klo 16:27:36 |
|
Odotinkin forumin Gutilta ankaraa kannanottoa, kiitos siitä  Itse pelistä olen täysin samaa mieltä Pepin kanssa. Ensimmäiset 70 minuuttia olivat uskomattoman ihania minuutteja Blaugranan fanille, peli kulki kuin junan vessa. Pelaajista onnistuivat erityisesti Xavi, Zlatan ja varauksella Max. Xavi sai Fabregasin näyttämään todella oppipojalta, puhumattakaan Diabysta ja Songista. Zlatan vihdoin pelasi tavalla, jota Pep on toivonut, prässäsi oikein ja haki ahnaasti pystyjuoksuja. Maxwell pelasi joukkueen mukana upeat 70 minuuttia, sitten tuli Walcott. Positiivinen fiilis jäi itselleni silti brassin pelaamisesta. Messi taas oli hieman mulkku alhaalla, omaan silmääni Kirpun kauden heikoimpia esityksiä! Tästä on kuitenkin hyvä jatkaa, ilman Gallasia Arsenal tulee olemaan pilalla.
|
|
|
|
|
Peledinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat & modetiimi
|
 |
Vastaus #3141 : 01.04.2010 klo 20:03:26 |
|
Tuosta maalista vielä, olisihan se voinut olla otettavissa, mutta eihän maalivahti ehdi tuollaisessa miettimään (kun pallo lähtee kovaa viereen, ei mv:a päin) saako sen käsillä vai pitääkö tehdä jalkatorjunta, tällöin en näe muuta mahdollisuutta kuin syöksyä oikeaan suuntaan, ratkaisuhan on refleksi tietenkin.. Ja huonoa tuuriahan se melkein jos se sitten jalan viereen tuleekin..
|
|
|
|
|
Siperia
Poissa
Suosikkijoukkue: Kunkkis
|
 |
Vastaus #3142 : 02.04.2010 klo 00:57:33 |
|
Jos et tiedä säännöistä mitään, älä keskustele säännöistä.
|
|
|
|
|
Rikkiviisas
Poissa
|
 |
Vastaus #3143 : 03.04.2010 klo 22:01:36 |
|
Niin ja jos ei keskustele, niin ei kannata keskustella. Kuka tahansa osaa huudella, mutta seuraava askel olisikin sitten myös kertoa oma näkemys ja perustella se.
Kakkosketjulla sitten voitto baskeista. Alkuun näytti Guardiolan uusi ryhmitys aiheuttavan päänvaivaa eniten omalle joukkueelle, mutta kun pelihuumori löytyi niin jälki oli tappavaa. Toure pitää paketin kasassa ja Abidalin näyttävä paluu antoivat Jeffrenille paikan poistaa kivireestä ylimääräinen kuorma. Toisella puolikkaalla toki Tourelle olisi melkein kuulunut punakortti, mutta pelin linjan mukainen tuomio keltainenkin oli. Etenkin kun Curpegi säilyi rangaistuksetta.
Yhtä syöttöä lukuunottamatta loistavan ja yllättävästi myös näyttävän pelin pelannut Puyol aloitti Bojanin näytöksen. Itsekin tyrmäsin taas nuorukaisen, joka Zlatanin sairastumisen käytti heti hyödykseen ja voisi sanoa, että palasi kuolleista takaisin niiden nimien joukkoon, joista voidaan nostaa pelaajia avaukseen asti ja luottaa siihen, että se povattu tulevaisuus on oikeasti edessä.
Arsenalia vastaankin floppi-Zlatanmaisia otteita viljellyt Messi tuntui olevan samalla huonon tuurin linjalla kunnes sitten onnistui. Varmasti teki ihan hyvää kun hulinaviikkojen jälkeen kirpun pelissä ollut pientä kireyttä.
Busquetsin paikka alkaisi olla penkillä, taas meni tarjoilemaan vastustajalle maalipaikan.
Abidalilta siis näyttävä paluu, mutta maalivahdin kanssa törmääminen osoitti vähän Maxwellin ongelmaa eli se pieni tekijä, joka erottaa hyvän pelaajan maailmanluokasta puuttuu. Abidalille se tuntuu olevan, Maxwellilla ei. Jonathan dos Santoskin väläytti sitä potentiaaliaan.
Valdesiltakin hyviä pelastuksia, joten kokonaisuutena ihan onnistunut kenraaliharjoitus kauden kahteen tärkeimpään peliin. Toivottavasti Zlatan on kunnossa sillä taaskin alussa pelattiin kuten Zlatanin kanssa pelataan, mutta eihän paatintapit pärjää samassa pelissä.
|
|
|
|
|
kisumow
Poissa
|
 |
Vastaus #3144 : 03.04.2010 klo 22:21:51 |
|
Toivottavasti Zlatan on kunnossa sillä taaskin alussa pelattiin kuten Zlatanin kanssa pelataan, mutta eihän paatintapit pärjää samassa pelissä.
Tarkoititko että pelattiin niinkuin Zlatanin kanssa kuuluu pelata vai niin kuin Zlatanin kanssa on pelattu, eli niin kuin Eto'on kanssa kuuluu pelata?  Tänään kaikki oli kauttaaltaan hyviä, ei hirveästi epäonnistumisia tullut. Jeffren oli ehkä hiukan näkymätön maalista huolimatta ja Maxvelli katosi aikalailla toisella puoliajalla, mutta muuten kyllä pelasi hyvin. Bojanin onnistuminen oli tärkeää. 
|
|
|
|
|
Rikkiviisas
Poissa
|
 |
Vastaus #3145 : 03.04.2010 klo 22:26:45 |
|
Tarkoititko että pelattiin niinkuin Zlatanin kanssa kuuluu pelata vai niin kuin Zlatanin kanssa on pelattu, eli niin kuin Eto'on kanssa kuuluu pelata?  Luonnollisestikin ensiksimainittua eli laidoilta keskityksiä boksiin tai sitten puolustuksesta pallo hyökkääjälle. Tätä yritettiin parikymmentä kertaa ennen kuin muistettiin, että siellä on kaksi 25cm ja yksi 20cm lyhyempi kaveria kärjessä, jonka jälkeen pallo alkoi pysyä maassa eli alettiin pelata sillä tavalla, jolla pitäisi pelata, jos Eto'o olisi kärjessä. Tänään kaikki oli kauttaaltaan hyviä, ei hirveästi epäonnistumisia tullut. Jeffren oli ehkä hiukan näkymätön maalista huolimatta ja Maxvelli katosi aikalailla toisella puoliajalla, mutta muuten kyllä pelasi hyvin. Bojanin onnistuminen oli tärkeää.  Jeffrenille ja vaikka Jonathanille riittää vielä, että eivät näy myöskään pahassa vaan pystyvät perusvarmaan liigasuoritukseen. Se on kuitenkin se askel, joka näiden kavereiden tulee nyt ottaa ja seuraavaksi sitten alkaa näkyä enemmän hyvässä.
|
|
|
|
|
kisumow
Poissa
|
 |
Vastaus #3146 : 03.04.2010 klo 22:32:03 |
|
Jeffrenille ja vaikka Jonathanille riittää vielä, että eivät näy myöskään pahassa vaan pystyvät perusvarmaan liigasuoritukseen. Se on kuitenkin se askel, joka näiden kavereiden tulee nyt ottaa ja seuraavaksi sitten alkaa näkyä enemmän hyvässä.
Olen samaa mieltä. Jeffren on minusta kummiskin väläytellyt ja välillä vienyt kassalle oikein kunnolla jengiä. Lähinnä mielessä nyt CWC mutta silti. Tänään Jonathanilla oli myös oikein hienoa kombinaatioita Puyolin(?) kanssa ja pari oikein hienoa taklausta/pallonriistoa. Luottoa on.
|
|
|
|
|
HÄI
Poissa
Suosikkijoukkue: Kirjanpainajat
|
 |
Vastaus #3147 : 03.04.2010 klo 22:40:14 |
|
Pep ilmeisesti pelotteli lehdistötilaisuudessa, että Zlatan ei välttämättä kunnossa Arsenal-matsiin.
|
|
|
|
|
Incrível
Paikalla
Suosikkijoukkue: Gavi
|
 |
Vastaus #3148 : 03.04.2010 klo 23:06:52 |
|
Niin, mikähän on nyt sitten totuus? Marcassa puhuttiin jalkavaivasta, Sportissa puhuttiin muuta.
|
|
|
|
|
iris
Poissa
|
 |
Vastaus #3149 : 03.04.2010 klo 23:20:11 |
|
AS (ja näköjään myös Sport) kertoo tällä hetkellä, että Zlatanin pohkeen jossain lihaksessa on puolen sentin repeämä, joka estää pelaamisen ainakin Arsenalia vastaan.
|
|
|
|
|
|
|
|