GaLi
Poissa
|
 |
Vastaus #2000 : 25.03.2010 klo 01:01:38 |
|
Hyvää meininkiä  Myllyt sallittava, miesten peli
|
|
|
|
|
KevinKeegan
Poissa
|
 |
Vastaus #2001 : 25.03.2010 klo 07:48:07 |
|
Normi menoa castlessa, ihme ettei ollu barton vielä mukana  No ei kyllä hyvä ,sillä taylor on kuitenkin hiton hyvä puolustaja, jos ei homma muuten toimi niin ainoa lääke on carrolin myynti. Toivottavasti äijät selvittelee hommat miesten lailla pois alta ja molemmat nähdään ensi kaudella joukkueessa. Jos toisesta on päästävä eroon, niin mieluummin laittaisin Taylorin lihoiksi. Steven on näyttänyt koheltamiskykynsä valjussa niiiin monta kertaa, että korvaavan kaverin hankkiminen mahdollisilla siirtorahoilla ei olisi mahdotonta. Andy on taas puhkeamassa kukkaan. Viimevuosiin verrattuna Carroll on saanut reippaasti voimaa sekä massaa lisää ja samalla pelintaso on noussut aivan uudelle tasolle. Carroll on kaikenlisäksi vielä lähes parimetrinen britti, tällaisia kärkimiehiä ei ole liikaa markkinoilla.. ja ikäähän Carrollilla on vasta 21-v vaikka kaveri on valioliigassakin parina kautena päässyt kokeilemaan. edit: Taylorin soppari on loppumassa vuoden päästä kesällä (kesäkuu 2011). Myös tämä puoltaa Stevenin myyntiä.. ellei sitten uutta pahvia olla vääntämässä. Tosin Taylor vaatii varmasti palkankorotusta.. eli liksa olisi min 40-50k/viikko ja on hyvinkin mahdollista, että Ashley ei tähän suostuisi.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 25.03.2010 klo 09:36:35 kirjoittanut KevinKeegan »
|
|
|
|
|
futebooli
Poissa
Suosikkijoukkue: Juventus, Newcastle, Lupo
|
 |
Vastaus #2002 : 25.03.2010 klo 11:25:06 |
|
No carrollin näytöt on nyt champpionista, ja kun premieriin mennään, niin veikkaan että kaveri on parivuotta aika vähillä maaleilla.Hyökkääjiä premier joukkueisiin saa helpommin, kuin laatupakkeja joihin itse taylorin luen mukaan.
|
|
|
|
|
mustavalko
Poissa
|
 |
Vastaus #2003 : 25.03.2010 klo 11:27:45 |
|
Wednesday's results were significant, not because West Brom beat Coventry but because Leicester's last minute defeat - thanks to Nobby Solano's trip - now means we could be promoted if we win our next two games.
If we can beat Forest on Monday and then win at Peterborough on Saturday, then defeat for Forest at Bristol City the same day would see us back in the Premier League. No paljon pitää tuohon tietysti tapahtua, mutta nousu voi varmistua jo aikaisemmin kuin olisi uskonutkaan  Näyttää tällä hetkellä siltä että WBA voi mennä vielä ohitse, mutta ihan samahan tuo loppujen lopuksi on. Jos Forestille ei vaan hävitä niin homma alkaa olemaan aikalailla paketissa. Toki Hughton ajattelee varmasti myös näin ja senhän tietää miten pelissä käy jos sinne lähdetään yhdellä kärjellä peruuttelemaan..
|
|
|
|
|
Vanja
Poissa
Suosikkijoukkue: Punainen on värimme!
|
 |
Vastaus #2004 : 25.03.2010 klo 11:50:53 |
|
Eli siellä oli Carroll painanut suoraan turpaan Tayloria, jonka kausi ilmeisesti siis paketissa. Riita oli kuulemma lähtenyt siitä, että Big-Andyn ex-HH oli laittanut pikkutuhmaa tekstaria Taylorille  Jumalauta, siellä sitten hakataan joukkuekaverit sairaalaan jonkun 10 pennin huoran takia.. Tosiaan ihme, ettei Barton ollut mukana. Tilanne täytyy selvittää mahdollisimman pian koska tuo vaikuttaa negatiivisesti seuran toimintaan. Vittumaisen tilanteeksi tekee sen, että mukana kahakassa olivat kaksi nuorta lupausta, jotka mielellään pitäisi molemmat seurassa. Noh, eipä sitä varmaan voi toivoa, että viestien vastaanottajana olisi ollut Butt tms.  Just another day in Tyneside... : 
|
|
|
|
|
KevinKeegan
Poissa
|
 |
Vastaus #2005 : 25.03.2010 klo 12:08:00 |
|
No carrollin näytöt on nyt champpionista, ja kun premieriin mennään, niin veikkaan että kaveri on parivuotta aika vähillä maaleilla.Hyökkääjiä premier joukkueisiin saa helpommin, kuin laatupakkeja joihin itse taylorin luen mukaan.
Itse en yhdistäisi laatua ja Steven Tayloria samaan lauseeseen. Varsinkin valioliigassa kaveri on aiheuttanut jatkuvalla syötöllä vaaratilanteita, kun ryntäilee ympäriinsä kädet levällään. Ei Taylorista pakko ole eroon päästä, mutta varmasti on saatavilla varmempiakin kavereita samaan rahaan, jos kaveri vaatii jotain 50 topon viikkoliksaa... ja jos kaiken lisäksi Arsenal tai Everton pistää siirtokorvauksena sisään jonkun 7-10 miljoonaa, niin ei tarvitsisi paljoa miettiä.
|
|
|
|
|
powderfinger
Poissa
Suosikkijoukkue: Jämsänkosken Ilves, Huuhkajat, Newcastle United
|
 |
Vastaus #2006 : 25.03.2010 klo 12:17:44 |
|
Jos pakko valita, niin mieluummin kyllä Carroll lihoiksi. Kusta tuntuu olevan päässä melkolailla paljon, ei todellakaan ollut ensimmäinen törttöily Big Andyltä.
No, kuten joku aikaisemmin totesikin, joku kokeneempi ja enemmän auktoriteettia omaava manageri olisi ehkä pystynyt estämään tapahtuman. Jos nyt minun mielipiteelläni on mitään väliä, niin sanon vaan että ei ehkä kauhean vahvaa signaalia anna joukkueen kurinpidosta jos pelaaja joka on murtanut joukkuekaverinsa leuan tahallisella lyönnillään on kentällä seuraavassa matsissa. Seuraavaksi Carroll käy varmaan polkemassa Hughtonin vaimoa ja palkaksi siitä Mikkihiiri antaa Andylle kapteeninnauhan käteen.
|
|
|
|
|
KevinKeegan
Poissa
|
 |
Vastaus #2007 : 25.03.2010 klo 12:29:00 |
|
Jos nyt minun mielipiteelläni on mitään väliä, niin sanon vaan että ei ehkä kauhean vahvaa signaalia anna joukkueen kurinpidosta jos pelaaja joka on murtanut joukkuekaverinsa leuan tahallisella lyönnillään on kentällä seuraavassa matsissa.

|
|
|
|
|
Sounesi
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle, Kups, Zulimanit, Hopeakengät
|
 |
Vastaus #2008 : 25.03.2010 klo 13:58:46 |
|
Andyllä alkaa olla samoja piirteitä Shearerin kanssa:) Eikös Alan mäiskiny Gillespietä nenään joskus way back. Jälkipyykkiä en jaksa muistaa mutta veikkaan että jumalalle ei langennut mitään kauheata sanktiota, ainakaan pelillistä tuosta tapauksesta. Carrolin peluuttaminen jo tuloksen perusteella oli siis oiva taktinen veto Huhtonilta  Jotkut on vaan lakien yläpuolella...
|
|
|
|
|
Kaihlamo
Poissa
Suosikkijoukkue: Jalkapallo
|
 |
Vastaus #2009 : 25.03.2010 klo 14:19:08 |
|
No siinä oli se ero, että Gillespie oli kyseisessä tilanteessa täysi mulkku jota piti joukkueen kapteenin toimesta sitten vähän kouluttaa. Tai itseasiassa ei Shearer tainnut tuolloin vielä olla virallisesti Newcastlen kapteeni, mutta joukkueen henkinen johtaja oli jo silloin.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 25.03.2010 klo 14:21:18 kirjoittanut Kaihlamo »
|
|
|
|
|
Narttu
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS
|
 |
Vastaus #2010 : 25.03.2010 klo 14:23:56 |
|
Ja Allun merkitys ja panos joukkueelle on aina ollut ja tulee aina olemaan n. 1000 kertaa isompi..
|
|
|
|
|
KevinKeegan
Poissa
|
 |
Vastaus #2011 : 25.03.2010 klo 15:31:34 |
|
Taitaa Andy olla joukkuekavereiden suosiossa. Harper kehuu lehdistössä ja Doncaster pelin alkaessa moni joukkuekaveri tuli halailemaan/taputtelmaan vaikka maali oli vielä tekemättä.
Ihan hyvä että vähän koulutti ylimielistä "kukkopoikaa".
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 25.03.2010 klo 15:56:34 kirjoittanut KevinKeegan »
|
|
|
|
|
Drunk as a Skunk
Poissa
|
 |
Vastaus #2012 : 25.03.2010 klo 17:00:50 |
|
Andyllä alkaa olla samoja piirteitä Shearerin kanssa:) Eikös Alan mäiskiny Gillespietä nenään joskus way back. Jälkipyykkiä en jaksa muistaa mutta veikkaan että jumalalle ei langennut mitään kauheata sanktiota, ainakaan pelillistä tuosta tapauksesta. Carrolin peluuttaminen jo tuloksen perusteella oli siis oiva taktinen veto Huhtonilta  Jotkut on vaan lakien yläpuolella... Eikös tämä episodi tapahtunut jossain ulkomaan keikalla joukkueen pikkujoulujen jatkoilla tms.? Senkin takia hieman eri asia ehkä kuin harjoituskentällä vääntäminen.. Ei sillä että Sheareria ja Carrollia / Tayloria muutenkaan pitäis verrata toisiinsa missään asiassa!!
|
|
|
|
|
Kaihlamo
Poissa
Suosikkijoukkue: Jalkapallo
|
 |
Vastaus #2013 : 25.03.2010 klo 18:32:29 |
|
Eikös tämä episodi tapahtunut jossain ulkomaan keikalla joukkueen pikkujoulujen jatkoilla tms.? Senkin takia hieman eri asia ehkä kuin harjoituskentällä vääntäminen.. Ei sillä että Sheareria ja Carrollia / Tayloria muutenkaan pitäis verrata toisiinsa missään asiassa!!
Dublinissa
|
|
|
|
|
Obafemi
Poissa
|
 |
Vastaus #2014 : 26.03.2010 klo 15:30:56 |
|
Maanantaina sitten paikan päällä St James' Parkilla Spiderman-maski päällä varmistelemassa sarjanousua:)
|
|
|
|
|
pete_83
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United FC
|
 |
Vastaus #2015 : 26.03.2010 klo 16:57:54 |
|
Maanantaina sitten paikan päällä St James' Parkilla Spiderman-maski päällä varmistelemassa sarjanousua:)
Hyvin valittu! Itsellä lennot varattu kauden päätöspeliin.
|
|
|
|
|
AlNU
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves ja Newcastle
|
 |
Vastaus #2016 : 26.03.2010 klo 17:17:19 |
|
Hyvin valittu! Itsellä lennot varattu kauden päätöspeliin.
Miten meinaat saada liput QPR-peliin? Ilmeisesti ainakin vieraskatsomoon lähes mahdoton saada.
|
|
|
|
|
pete_83
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United FC
|
 |
Vastaus #2017 : 26.03.2010 klo 22:12:36 |
|
Miten meinaat saada liput QPR-peliin? Ilmeisesti ainakin vieraskatsomoon lähes mahdoton saada.
Joo, vieraskatsomosta ei kannata edes haaveilla, mutta toivotaan, että muualle lippuja löytyy vielä viikon päästä, kun tulevat yleiseen myyntiin.
|
|
|
|
|
Drunk as a Skunk
Poissa
|
 |
Vastaus #2018 : 27.03.2010 klo 02:04:15 |
|
Joo, vieraskatsomosta ei kannata edes haaveilla, mutta toivotaan, että muualle lippuja löytyy vielä viikon päästä, kun tulevat yleiseen myyntiin.
Itse myös Lontoossa vappuna, joten kauden päätös QPR:a vastaan tarkoitus tsekata paikan päällä! Vieraskatsomoon ei tosiaan taida olla asiaa (ts. tilaa), mutta mitään ongelmia ei pitäisi olla itse Loftus Roadille pääsemisessä..
|
|
|
|
|
AlNU
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves ja Newcastle
|
 |
Vastaus #2019 : 27.03.2010 klo 20:51:58 |
|
WBA jäänyt tasoihin. Voitolla maanantaina saisi paitsi lähes ratkaisevan eron nousuun, niin myös lisäeroa kakkoseen. Vaikka nousu on tärkein, niin olisi se nyt helvetin hienoa voittaa joskus jotain. Olkoon se sitten vaikka pimppi-liiga. Intertoto-korttia ei saa käyttää tähän väliin.
|
|
|
|
|
pete_83
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United FC
|
 |
Vastaus #2020 : 29.03.2010 klo 09:45:43 |
|
Tänään on sitten edessä loppukauden tärkein ottelu. Voitolla Valioliiga-paikka on enää sinettiä vailla, kun taas tappiolla taistelu jatkuu vielä usean kierroksen ajan.
Nottingham on ollut tänä vuonna vahva kotona ja heikko vieraissa. He pelasivat 2. tammikuuta FA-cupissa 0-0-tasurin Birminghamin kanssa ja ottivat heti sen jälkeen 3-1-vierasvoitto WBA:sta. Näiden jälkeen joukkue on voittanut kaikki kahdeksan kotiotteluaan (joista yksi siis FA-cup -uusinta Bluesia vastaan) ja hävinnyt kaikki seitsemän vierasotteluaan. Koko kauden aikana joukkue on voittanut vieraissa ainoastaan neljä ottelua, mikä on vähemmän kuin mikään muu joukkue kärkikuusikosta. Maaleja on 19 vierasottelussa tullut ainoastaan 16.
Kotivoittojen ansiosta Forest on kuntopuntarin kymmenes. Newcastle on kakkonen.
Kaikella tällä on kuitenkin hyvin vähän merkitystä tänään...
Newcastlella pitäisi olla tänään käytettävissä koko miehistö leukavaivaista S. Tayloria (ja ilmeisesti Fitz Hallia) lukuunottamatta. Avauskokoonpano lienee tämä:
Harper
Simpson Williamson Coloccini Enrique
Routledge Nolan Guthrie Gutierrez
Carroll Lövenkrands
Tuo on suorastaan hykerryttävän vahva kokoonpano tälle sarjatasolle, joten aika luottavaisin mielin tässä voi olla. Omasta mielestäni vakavin heikkous on vaihtopenkin hyökkäysosasto Shola, Best ja Ranger. Toivotaan siis, että Carroll ja Lövenkrands hoitavat homman mallilla ja Shola/Ranger otetaan kentälle vasta ottelun ratkettua meidän eduksi. Jos kentälle tarvitaan vaihtopenkiltä lisää hyökkäysvoimaa lienevät Pancrate ja R. Taylor parhaat vaihtoehdot.
Täytyy myös muistaa, että TV-kamerat ovat tänään läsnä, joten alisuorittaminen on hyvinkin mahdollista. Suomessa peliä voi seurata ainakin Bet365:n sivuilta.
Newcastle hakee siis yhdeksättä perättäistä tappiotonta otteluaan. Edellinen kotitappio on muuten viime vuoden toukokuulta. Tuo ottelu Fulhamia vastaan on muuten edelleen viimeisin ottelu, jossa SJP:llä on ollut yli 50 000 katsojaa. Tosin siihen saatetaan saada tänään korjaus.
Brown Alet odottavat jo jääkaapissa, vielä pitäisi odottaa pitkät yksitoista tuntia...
Howay the Lads!
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.03.2010 klo 10:16:19 kirjoittanut pete_83 »
|
|
|
|
|
brane
Poissa
|
 |
Vastaus #2021 : 29.03.2010 klo 20:04:48 |
|
NUFC: Steve Harper, Danny Simpson, Fabricio Coloccini, Mike Williamson, Jose Enrique, Wayne Routledge, Kevin Nolan (c), Danny Guthrie, Jonas Gutierrez, Peter Lovenkrands, Andy Carroll
Subs: Tim Krul, Tamas Kadar, Joey Barton, Leon Best, Alan Smith, Ryan Taylor, Shola Ameobi
Näillä mennään. Valinnanvaraa alkaa olla sen verran, ettei Ranger ja Butt mahtuneet edes penkille.
|
|
|
|
|
mustavalko
Poissa
|
 |
Vastaus #2022 : 29.03.2010 klo 20:50:44 |
|
Mistäs se radiostriimi aina löytyikään? Ei näillä helvetin mokkuloilla taas pysty kuvaa kattomaan.
|
|
|
|
|
Sounesi
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle, Kups, Zulimanit, Hopeakengät
|
 |
Vastaus #2023 : 29.03.2010 klo 21:41:57 |
|
kokeile mustavalko sports 4 u.comin linkkiä. Toimii yhen megan mokkulalla. Kyllähän toi oli ihan hyvää jyystämistä. Maali jäi vaan uupumaan. Toiselle puoliajalle vaan heti alusta sama vauhti päälle niin kyllä pari maalia tulee kunhan vastustaja väsyy. Vastahyökkäykset oikeastaan forestin ainut tsäännssi. Keskusta on pelannut hyvin puolustussuuntaan ja tukenut toppareita..Nottinghamin oikee pakki on pimentäny spider manin aika tyylikkäästi joten odotettavissa Hughien taktista nokkeluutta vaihtamalla Waynen ja Jonaksen laitoja  Routledgen kesot ollu tosin aika-ajoin hyviä joten saas nähä. Jännäks menee mutta kovettaa taas yleisön syke! Just love it!
|
|
|
|
|
Uusilinna
Poissa
Suosikkijoukkue: NUFC
|
 |
Vastaus #2024 : 29.03.2010 klo 22:18:32 |
|
SHOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
|
|
|
|
|
|
|
|