Northern Rock
Poissa
|
 |
Vastaus #700 : 27.08.2009 klo 09:17:27 |
|
Heitetään nyt tähän myllyyn vielä BBC:n julkistama tieto että Gareth Balen lainasopimuksesta Castleen neuvotellaan parhaillaan.
Helvetin hyvä siirto olisi sekä Newcastlelle että pelaajalle itselleen. Bale on tippunut Redknappin kuvioista pois ja varmasti halua on puolin ja toisin loppukauden lainapestille. Olisi saletisti Championshippiin kova vahvistus ja toisi tarvittavaa kiriä vasemman puolustajan paikalla, jossa tuskin El Toro jaksaa koko kautta painaa.. Bassongin siirryttyä Spursiin, oli paljon puhetta että Tottenham lainaa paria pelajaa tarvittaessa Magpiesille ja Bale voisi olla toinen näistä. Redknapp odottaa aivan tuohon siirtoikkunan loppuun oman kokoonpanon lopullista muodostumista ja Bale ei näihin suunnitelmiin kuulu. Toinen joka lainalle voisi GB:n kanssa tulla on Giovanni dos Santos. Pelasi viime kauden lopun jo Ipswichin kanssa pimppiä ja olisi varmasti käyttöä jollain tavalla myös Newcastlen riveissä...
|
|
|
|
|
Taalasmaa
Poissa
Suosikkijoukkue: Hopeakauden -15 kultareunaiset muistot.
|
 |
Vastaus #701 : 27.08.2009 klo 10:00:17 |
|
Balen siirto olisi molempien seurojen kannalta hyvä asia. Bale saisi viimein kunnolla peliaikaa ja vastuuta. Castle saisi uuden pelaajan rinkiin tuomaan leveyttä. Tuli kyllä todella hyvä mieli kun Tottiksen tasoinen suurseura symppaa Newcastlea näin paljon lainaamalla mahdollisesti useampiakin pelaajia seuraan. Vielä kun pukkaisivat Pavlychenkkon kans lainalle ja Dos Santosin.
|
|
|
|
|
KevinKeegan
Poissa
|
 |
Vastaus #702 : 27.08.2009 klo 10:07:09 |
|
NUFC.comin mukaan: Castle olisi hommaamassa Tottenhamista jo mainittua Gareth Balea (loukkaantuneena tällä hetkellä) ja Danny Rosea (never heard). Samassa uutisessa epäilleen myös, että Nolan siirtyisi takaisin Boltoniin ja Andy Carroll lähtisi myös johonkin valioliiga jengiin. http://www.nufc.com/
|
|
|
|
|
Taffarel
Poissa
|
 |
Vastaus #703 : 27.08.2009 klo 10:16:29 |
|
Castle olisi hommaamassa Tottenhamista jo mainittua Gareth Balea (loukkaantuneena tällä hetkellä) ja Danny Rosea (never heard).
Kyllähän tuo "never heard" sen verran potentiaalinen kaveri on että luulisi vähintään täydentävän rinkiä aika hienosti.
|
|
|
|
|
Blanchflower
Poissa
|
 |
Vastaus #704 : 27.08.2009 klo 10:24:17 |
|
Helvetin hyvä siirto olisi sekä Newcastlelle että pelaajalle itselleen. Bale on tippunut Redknappin kuvioista pois
Ai on vai? Mistä moinen sisäpiiritieto? Bale on kärsinyt paljon loukkaantumisista - on sairastuvalla nytkin - ja esiintyi viime vuonna lähinnä puolenkuntoisena, on kuitenkin toivuttuaa ykkösvaramies kahdelle pelipaikalle, joten minuutteja on varmasti luvassa myös Spursissa ihan kohtuullisesti. ja Dos Santosin.
On todennäköisempi lainattava ja on myynnissäkib passelia korvausta vastaan, asenne ei miellytä Redknappia ja eilinen esiintyminen CC:n puolella oli pieni yllätys. Toisaalta Dos Santos ilmeisesti pelasi varsin kelvollisesti, joten voi ehkä jäädä Spursiiin jos ostajia ei pyyntihinnalla ole ja jaksaa valua treeneihin samaan aikaan muiden pelaajien kanssa.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 27.08.2009 klo 10:26:39 kirjoittanut Blanchflower »
|
|
|
|
|
Northern Rock
Poissa
|
 |
Vastaus #705 : 27.08.2009 klo 11:08:42 |
|
Ai on vai? Mistä moinen sisäpiiritieto? Bale on kärsinyt paljon loukkaantumisista - on sairastuvalla nytkin - ja esiintyi viime vuonna lähinnä puolenkuntoisena, on kuitenkin toivuttuaa ykkösvaramies kahdelle pelipaikalle, joten minuutteja on varmasti luvassa myös Spursissa ihan kohtuullisesti.
Tässä nyt hain vain sitä, että kunnossa ollessaan Bale olisi hyvä lisä nykymiehistöön. Vasemman pakin paikalle ei oikeastaan muita vaihtoehtoja ole, kuin Enrique joka nyt tuskin tuota 46+cupit vetää ihan kokonaan.. Toki Kadar ja Tozer pystyy vasenjalkaisina komppaamaan mutta kyllähän noista Bale olisi paras vaihtoehto. Jos ei peliaikaa Spursissa tule, niin lainapesti mustavalkoisiin olisi varmasti hyvä kaikkien kannalta. Tuohon Balen loukkaantumiseen sen verran, että en ole seurannut niin tarkasti joten en tiennyt että mies on lasaretissa.. dos Santosista ei ole myöskään mitään hajua mutta nopeasti ajateltuna siinä olisi myös yksi potentiaalinen lainapelaaja tälle kaudelle..
|
|
|
|
|
Nevastikki
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United
|
 |
Vastaus #706 : 27.08.2009 klo 11:26:22 |
|
|
|
|
|
|
travis bickle
Poissa
Suosikkijoukkue: Operaattori
|
 |
Vastaus #707 : 27.08.2009 klo 15:56:45 |
|
Voitto tuli, ja aika komeasti noustiin takaa-ajoasemasta. Keskikenttä ilmeisesti aika hyvässä iskussa. Nevastikille kiitokset linkistä  Tässä nyt hain vain sitä, että kunnossa ollessaan Bale olisi hyvä lisä nykymiehistöön. Vasemman pakin paikalle ei oikeastaan muita vaihtoehtoja ole, kuin Enrique joka nyt tuskin tuota 46+cupit vetää ihan kokonaan.. Toki Kadar ja Tozer pystyy vasenjalkaisina komppaamaan mutta kyllähän noista Bale olisi paras vaihtoehto. Jos ei peliaikaa Spursissa tule, niin lainapesti mustavalkoisiin olisi varmasti hyvä kaikkien kannalta. Tuohon Balen loukkaantumiseen sen verran, että en ole seurannut niin tarkasti joten en tiennyt että mies on lasaretissa..
dos Santosista ei ole myöskään mitään hajua mutta nopeasti ajateltuna siinä olisi myös yksi potentiaalinen lainapelaaja tälle kaudelle..
Blanchflower varmaankin viittasi tuohon viimeiseen lauseeseen, jossa sanoit Balen tippuneen pois Redknappin kuvioista.
|
|
|
|
|
Uusilinna
Poissa
Suosikkijoukkue: NUFC
|
 |
Vastaus #708 : 27.08.2009 klo 16:12:54 |
|
Juu, kiitokset Nevastikille linkeistä. Radion välityksellä kuulosti siltä, että St. James Parkilla oli eilen kohtuu hyvä meininki. Tuntuu siltä, että Toon Armyn toivo alkaa pikku hiljaa elämään, no ensiviikon tiistaihin mennessä Ashley onnistuu ryssimään asiat totaalisesti. Silti. Periksi ei anneta ja jne.. Howay the lads!
|
|
|
|
|
|
|
KevinKeegan
Poissa
|
 |
Vastaus #710 : 28.08.2009 klo 09:29:59 |
|
No ehkä Xisco saa nyt mahdollisuuden ja tämän ansioista Carrollia ei ehkä myydä. Laituri osasto näyttää kyllä tällä hetkellä täysin olemattomalta.
|
|
|
|
|
john white
Poissa
|
 |
Vastaus #711 : 28.08.2009 klo 10:07:59 |
|
Tuli kyllä todella hyvä mieli kun Tottiksen tasoinen suurseura symppaa Newcastlea näin paljon lainaamalla mahdollisesti useampiakin pelaajia seuraan.
No ei nyt tee sitä pelkästä sympatiasta, vaan siitä, että Bassong kaupan kylkiäisenä on sopimus kahden pelaajan lainasta 
|
|
|
|
|
KevinKeegan
Poissa
|
 |
Vastaus #712 : 28.08.2009 klo 12:53:52 |
|
No ehkä Xisco saa nyt mahdollisuuden ja tämän ansioista Carrollia ei ehkä myydä. Laituri osasto näyttää kyllä tällä hetkellä täysin olemattomalta.
No ei taida Xisco eikä Carrollkaan olla ratkaisu kärkeen... ainakaan maanantaina Leicesteriä vastaan, sillä molemmat herrat on myös loukkaantuneena: http://www.nufc.premiumtv.co.uk/page/NewsDetail/0,,10278~1780495,00.html...tai sitten pelaajat on "loukkaantuneena" tulevien pelaajakauppojen takia?
|
|
|
|
|
pete_83
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United FC
|
 |
Vastaus #713 : 28.08.2009 klo 13:34:52 |
|
...tai sitten pelaajat on "loukkaantuneena" tulevien pelaajakauppojen takia? Shola ei ainakaan ole kovin huolestunut: I don’t think my injury is too bad, so I’m hoping Monday should be all right. I just fell on it, landed on it’s funny and felt a little pop in there, so hopefully I haven’t done much damage. But it’s calmed down a bit now, so I’m hoping it’s nothing serious. edit: Chroniclen mukaan Shola olisi todennäköisesti kuitenkin ulkona maanantain pelistä. Kuten siis myös Jonas ja Andy. Chroniclessa juttu myös kolmospaidan julkistus- ja signaus-tilaisuudesta. Onhan se ollut tiedossa, että geordiet ovat hullut porukkaa, mutta että näin hullua: As the crowds waited Alison, 42, said: “I don’t have a favourite player – not at the moment anyway – but I think the club’s doing pretty well.”
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 28.08.2009 klo 14:11:35 kirjoittanut pete_83 »
|
|
|
|
|
Uuhis
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, Newcastle United Sympatiat: Barcelona
|
 |
Vastaus #714 : 28.08.2009 klo 17:34:43 |
|
Oltaisiinko vuosi sitten uskottu että vuoden päästä joudutaan olemaan huolissaan Ameobin pelikunnosta?
|
|
|
|
|
Kaihlamo
Poissa
Suosikkijoukkue: Jalkapallo
|
 |
Vastaus #715 : 28.08.2009 klo 17:56:22 |
|
Oltaisiinko vuosi sitten uskottu että vuoden päästä joudutaan olemaan huolissaan Ameobin pelikunnosta?
Oltaisiinko vuosi sitten uskottu että vuoden päästä mietitään, että oltaisiinko vuotta aiemmin uskottu että vuoden päästä joudutaan olemaan huolissaan Ameobin pelikunnosta? Kiviäkin jne...
|
|
|
|
|
travis bickle
Poissa
Suosikkijoukkue: Operaattori
|
 |
Vastaus #716 : 29.08.2009 klo 00:06:39 |
|
Älä viitti olla noin saatanan vihanen 
|
|
|
|
|
pete_83
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United FC
|
 |
Vastaus #717 : 29.08.2009 klo 10:17:48 |
|
Eipä kuulu Canalin WebTV:stä mitään. Ei myöskään näy Leicester-peliä esitettävien joukossa... No, ainakin Bet365 lupaa näyttää tuon pelin!
|
|
|
|
|
Nevastikki
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United
|
 |
Vastaus #718 : 29.08.2009 klo 11:16:48 |
|
Eipä kuulu Canalin WebTV:stä mitään. Ei myöskään näy Leicester-peliä esitettävien joukossa... No, ainakin Bet365 lupaa näyttää tuon pelin!
Itse sain arvokoodin torstaina. Mites tuolta Bet365:n kautta pystyy katsomaan?
|
|
|
|
|
pete_83
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United FC
|
 |
Vastaus #719 : 29.08.2009 klo 13:24:10 |
|
Itse sain arvokoodin torstaina. Mites tuolta Bet365:n kautta pystyy katsomaan?
Rekisteröityy (ei maksa mitään) ja sitten menee ottelun alkaessa ottelun sivulle. Ylhäällä vasemmalla näkyy tilanne ja tapahtumat ja siinä vieressä pyörii ehkä tulitikkuaskin (riippuu tietty monitorin koosta ja resoluutiosta) kokoinen live-video. Alempana on sitten sivullinen live-kertoimia... Parhaillaan siellä pyörii Jubilo Iwata - Gamba Osaka, jos haluaa käydä koekatselemassa.
|
|
|
|
|
Barcode Rolle
Poissa
|
 |
Vastaus #720 : 30.08.2009 klo 10:36:06 |
|
Huomenna voitto Leicesteristä ja yksin sarjan kärkipaikalle. Voitto huomenna antaisi helpotusta seuraavaan sarjapeliin maaottelutauon jälkeen Cardiffia vastaan, tasurikin riittäisi silloin.
Liigacupissa vastaan arvottiin Peterborough vieraissa. Hyvä arpaonni kävi.
|
|
|
|
|
pete_83
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United FC
|
 |
Vastaus #721 : 30.08.2009 klo 13:50:38 |
|
Huomenna voitto Leicesteristä ja yksin sarjan kärkipaikalle. Voitto huomenna antaisi helpotusta seuraavaan sarjapeliin maaottelutauon jälkeen Cardiffia vastaan, tasurikin riittäisi silloin.
Voittoa toki toivotaan, mutta tasapelikin riittää (maalieron turvin) kärkeen! Melkein tasuriinkin voi olla tyytyväinen, jos Shola, Andy ja Jonas ovat kaikki sairastuvalla. Huomenna se kärkipaikka joka tapauksessa otetaan eikä siitä sitten enää luovuta! Liigacupissa vastaan arvottiin Peterborough vieraissa. Hyvä arpaonni kävi.
Totta! Nyt on ovet auki kolmannelle kierrokselle. Tosin materiaali on sen verran kapea, että olisi ehkä parasta jättää nämä cup-seikkailut mahdollisimman lyhyeen.
|
|
|
|
|
Shearer
Poissa
|
 |
Vastaus #722 : 30.08.2009 klo 15:06:12 |
|
Totta! Nyt on ovet auki kolmannelle kierrokselle. Tosin materiaali on sen verran kapea, että olisi ehkä parasta jättää nämä cup-seikkailut mahdollisimman lyhyeen.
Kyseessähän tietenkin on jo kolmannen kierroksen peli, ensimmäiseltä kierrokselta saatiin "vapautus". Kyllä tämän kaiken apatien keskelllä olisi omasta mielestäni ihan toivottavaa hyvät esitykset ja menestys cup:eissa.
|
|
|
|
|
|
|
Nevastikki
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United
|
 |
Vastaus #724 : 31.08.2009 klo 15:22:26 |
|
Tulee hieman jännäkakka housuun kun alkaa miettimään hyökkäyskalustoa. Toivon henkilökohtaisesti että saataisiin ainakin James Vaughnan remmiin vaikka lainalle. Se ei toki vielä riitä alkuunkaan puhumattakaan muiden pelipaikkojen osalta.
|
|
|
|
|
|
|
|