FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
09.09.2025 klo 17:43:01 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 53 [54] 55 ... 78
 
Kirjoittaja Aihe: Chelsea F.C 2009/2010 - Veni, vidi, vici  (Luettu 147027 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
kenny

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hyvä jalkapallojoukkue


Vastaus #1325 : 29.01.2010 klo 21:14:56

valottakaa joku tuota terryn tapausta, mistä kyse
Tomba

Poissa Poissa


Vastaus #1326 : 29.01.2010 klo 21:17:06

valottakaa joku tuota terryn tapausta, mistä kyse

Pani vissiin Bridgen vaimoa.
Lätkis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, CAS


Vastaus #1327 : 29.01.2010 klo 21:30:12

Pani vissiin Bridgen vaimoa.
Joka huhujen mukaan tuli raskaaksi ja teki abortin.
JFT39

Poissa Poissa


Vastaus #1328 : 29.01.2010 klo 21:42:15

Joka huhujen mukaan tuli raskaaksi ja teki abortin.

Ja Englanti menetti tulevaisuuden kapteenin...

Niin ja, hyi hyi Terrylle ;)

Edit.
Taitaa olla varsin ikävä kevät tulossa Terrylle, jos huhut pitävät edes osittain paikkaansa. Britti lehdistön tuntien tälläistä scandaalia tullaan pyörittämään koko kevät. Ja moralisoinin noustessa FA puolelle maajoukkueen kapteenius on myös vaarassa.

Annettakoon kapteeninnauha jollekin esimerkillisemmälle pelaajalle, kuten Gerrardille tai koka-Ferdinandille :D
« Viimeksi muokattu: 29.01.2010 klo 21:49:52 kirjoittanut JFT39 »
MUSTA mies

Poissa Poissa


Vastaus #1329 : 29.01.2010 klo 22:14:37

Ja Englanti menetti tulevaisuuden kapteenin...

Niin ja, hyi hyi Terrylle ;)

Edit.
Annettakoon kapteeninnauha jollekin esimerkillisemmälle pelaajalle, kuten Gerrardille tai koka-Ferdinandille :D

rehtilädi stiivi gee, kolaolli..eiku "kokaolli-rio", ketäs siäl viäl ois tarjolla.. barry whaitti, fät-fränk vai kuka muu lädi??
chila

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: PK-37, JIPPO & LAHI


Vastaus #1330 : 29.01.2010 klo 22:21:44

Vaadimme Frankia maajoukkueen kapteeniksi Ylos
JFT39

Poissa Poissa


Vastaus #1331 : 29.01.2010 klo 22:26:54

rehtilädi stiivi gee, kolaolli..eiku "kokaolli-rio", ketäs siäl viäl ois tarjolla.. barry whaitti, fät-fränk vai kuka muu lädi??

Lisäisin vielä "maajoukkue-kiinnostaa-tosi-paljon-scholesin" ja Gary "ei-nyt-sentään" Nevillen.

Toisaalta taas Liverpoollegenda Michael Owenilla on puhdas kilpi esitellä missä vaan Ylos
Viduka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Floyd Mayweather Jr, Chelsea


Vastaus #1332 : 30.01.2010 klo 12:55:43

Tänään Chelsea pelaa Burnleyta vastaan vieraissa kello 19:30.

Veikkaan, että Chelsea voittaa Burnleyn tänään 0-4. Ylos
Thymallus_Thymallus

Poissa Poissa


Vastaus #1333 : 30.01.2010 klo 13:18:27

Lainaus
A Chelsea spokesman told Reuters: "This is a personal matter for John Terry.
The club will give John and his family all the support they need in dealing with it."

Kullia poikki vaan. Naks, naks.
EssienOnRautaa

Poissa Poissa


Vastaus #1334 : 30.01.2010 klo 13:19:29

Tänään Chelsea matkustaa Burnleyn vieraaksi Turf Moorille. Peli alkaa klo 19:30 ja tulee suorana Canal + Sport 2:lta. Helppo ottelu ei ole luvassa, sillä Chelsea ei ole voittanut kahteen kuukauteen yhtäkään vierasottelua. Pitäisin kuitenkin ihmeenä, jos tänään ei täyttä pistepottia tulisi, sillä sen verran vakuuttavia otteita on Chelsea esittänyt parissa viimeisessä ottelussa. Sen sijaan Burnley on manageri Owen Coylen lähdön jälkeen pudonnut ensimmäistä kertaa pudotusviivan alapuolelle eikä otteet ole vakuuttaneet. Burnleyn käyrä on laskujohteinen ja veikkaisin joukkueelle vielä pitkää kevättä pudotuskamppailujen merkeissä.

Burnleylta on todennäköisesti poissa ainakin luottopakki Graham Alexander, mutta Chris McCann saattaa olla kunnossa. Chelsealta on varmuudella poissa Afrikan reissusta palanneet Didier Drogba ja Salomon Kalou. Myös Juliano Belletti on poissa, ja hänen paikkansa puolustavana keskikenttämiehenä ottanee Deco. Carvalhollakin on jotain pikkuvammaa.

Muutama fakta otteluun:

- Burnley ei ole onnistunut pitämään maalia puhtaana 13 otteluun Cup-pelit mukaanlukien. Viimeisin nollapeli on Lokakuun puolelta Hullia vastaan, jolloin Burnley voitti 2-0.
- Viimeiset neljä liigapeliä Turf Moorilla on päättynyt lukemiin 1-1. Burnley on hävinnyt vain yhden kymmenestä kotiottelustaan.

- Chelsea on pitänyt kauden aikana 11 nollapeliä, mikä on eniten koko liigassa.
- Chelsea on päästänyt 18:sta päästetystä maalistaan 14 erikoistilanteista.

Parhaat maalintekijät:

Burnley: Fletcher 9 maalia (5 liigassa), Alexander 6 maalia (5 liigassa).
Chelsea: Drogba 19 maalia (14 liigassa), Lampard 13 maalia (10 liigassa), Anelka 11 maalia (7 liigassa).

Chelsea jatkanee samalla ryhmitelmällä kuin aiemminkin. Ancelotti on sanonut, että muodostelma on löytynyt ja näillä mennään. Oletettava avauskokoonpano:

                Cech

Ivanovic - Alex - Terry - A.Cole

             Deco
                 Ballack
             Lampard

J.Cole                       Malouda
   
              Anelka

Veikkaisin Chelsealle kivaa 0-3 vierasvoittoa.
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #1335 : 30.01.2010 klo 13:46:43

Pani vissiin Bridgen vaimoa.
Ei ymmärtääkseni ollut vaimo, ainoastaan tyttöystävä. Eipä se tosin asiaa paranna lainkaan Terryn kannalta.
Tämä nyt on täysin OT:ta, mutta mikäli joku haluaa aiheesta lukea niin The Sun uutisoi aiheesta toki näyttävästi. ::)

Saattaa kyllä olla ettei JT ole kokoonpanossa huomenna. Aika kylmän vastaanoton mies tulee Turf Moorilla saamaan mikäli hän pelaa.

e. Piti tietysti lukea "kokoonpanossa tänään".
« Viimeksi muokattu: 30.01.2010 klo 13:49:01 kirjoittanut Älskar_Grönvitt »
PepsiMax

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: M.U.F.C


Vastaus #1336 : 30.01.2010 klo 13:54:09

Lueskelin että A Cole kaahasi lambollaan korttinsa kuivumaan 4kk ja sitten JT menee röhmyttää WB:n tyttöä. Mitä vittua siellä Chelseassa tapahtuu kun pelit kulkee ja ukot säätää ihan omiaan.
temetainio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #1337 : 30.01.2010 klo 13:55:28

On se tosiaan kummallista englantilaispelaajilla kun kentillä mene hyvin eikä loukkaantumisetkaan vaivaa, niin sitten pitää perseillä yksityiselämässä.
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #1338 : 30.01.2010 klo 14:08:13

On se tosiaan kummallista englantilaispelaajilla kun kentillä mene hyvin eikä loukkaantumisetkaan vaivaa, niin sitten pitää perseillä yksityiselämässä.
Erityisen ongelmalliseksi tilanteesta tekee se tosiasia että Bridge oli pelaajien keskuudessa erittäin suosittu Chelseassa. JT:n nauttima arvostus voi täten laskea aika merkittävästi, sillä Bridgen lapsen äidin ja ex-tyttöystävän röhmyttämistä tuskin katsotaan kovinkaan hyvällä.
toonraider

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Maki ja Kurre studiossa


Vastaus #1339 : 30.01.2010 klo 14:19:01

Eipä ollu sentään kendojanari Ylos
nubster

Poissa Poissa


Vastaus #1340 : 30.01.2010 klo 14:48:54

Lueskelin että A Cole kaahasi lambollaan korttinsa kuivumaan 4kk
Tämähän tapahtui jo vuoden 2008 loppupuolella, mutta nyt vasta annettiin tuomio kyseisestä tapauksesta. Cole väitti paparazzin ajaneen häntä takaa, mutta ilmeisesti se ei ollut tarpeeksi uskottava selitys.
maagine

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea FC, SK Rapid Wien, Legia Warszawa


Vastaus #1341 : 30.01.2010 klo 22:42:20

Ei paljon Terrya kiinnostanut jatkuva buuaus Turf Moorilla, napakka pusku maankautta häkkiin kulmasta, ja pisteet Lontooseen tiukalla 2-1 voitolla Ylos

Ensimmäisen teki Anelka vastahyökkäyksen päätteeksi. Hyvä ja tärkee voitto, seuraavana rästiottelu ensi tiistaina Hullia vastaan KC Stadiumilla, sieltäkin ilman muuta voitto otettava.
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #1342 : 31.01.2010 klo 00:01:26

Olipas hieno voitto Chelsealta. Kaikkea muuta kuin helppo päivä joukkueelle tämän ja eilisen päivän tapahtumien jälkeen, mutta Terry näytti olevansa raudanluja ammattilainen kentällä ja varmisti pisteiden lähtevän oikeaan osoitteeseen. Ylos Ymmärrettävistä syistä mies ei ollut millään aivan järjettömällä juhlatuulella maalin jälkeen, mutta kannattajat antoivat tukensa laulamalla miehen nimeä.

Tyytyväinen täytyy olla, ja toivon mukaan joukkueen sisäinen harmonia ei koe mitään suuria häiriöitä jatkossakaan. Kaikille sattuu virheitä, ja Terryn (todennäköinen) virhe nyt vain sattui olemaan aika kovan luokan sellainen.

Maalit
Taalasmaa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hopeakauden -15 kultareunaiset muistot.


Vastaus #1343 : 31.01.2010 klo 00:20:33

Voi olla ettei Terry paljoa tänään vielä välittänyt, mutta kuittailua on luvassa ja "hieman" isomman yleisön edessä monet monituiset kerrat. Varmasti tulee vielä vaikuttamaan ja näkymään hänenkin esityksissään ;)
Lätkis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, CAS


Vastaus #1344 : 31.01.2010 klo 00:43:04

Erityisen ongelmalliseksi tilanteesta tekee se tosiasia että Bridge oli pelaajien keskuudessa erittäin suosittu Chelseassa. JT:n nauttima arvostus voi täten laskea aika merkittävästi, sillä Bridgen lapsen äidin ja ex-tyttöystävän röhmyttämistä tuskin katsotaan kovinkaan hyvällä.
Ennen kuin lähden ansaittuun viikonlopunviettoon, niin sanottakoon, että joukkuekaverit varmasti ovat olleet tietoisia jo jokusen tovin ennen mediaa. Ja hyvin pyyhkii silti.
melmon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea


Vastaus #1345 : 31.01.2010 klo 12:04:47

Joukkueen peli ei eilen ollut niin vakuuttavaa mitä se brumia vastaan, mutta 3 pistettä tuli. Alku näytti lupaavalta kun chelsea rupesi jyrämään hyökkäyksiä burnleyn maalille siihen tuttuun tapaan. Jostain syystä ensimmäisen jakson viimeiset 30 minuuttia ruvettiin pelaamaan taktiikalla pitkäpallo Anelkalle ja sitten toivotaan jotain. Mistä tämä sitten johtui? Zhirkov ei tuntunut olevan aivan parhaimmillaan eilen, lieneekö pelipaikka enemmän keskikentän keskustassa hämännyt miestä? 0-1 maalihan syntyi Cechin loistavasta avauksesta jonka sitten J Cole, Malouda ja Anelka namuttelivat maaliin. Toinen puoliaika alkoi ja samalaa Chelsea tuntui luottavan 0-1 johtoonsa ja aloitti pelailun. Tämähän maksoi nopeasti maalin Burnleylle kun Alex ei saanut pidettyä Flectheriä pitkässä juoksupallossa. Flecther otti pallon kyllä taitavasti haltuun mutta Alexilla oli paikkanssa hoitaa tuo tilanne. 1-1 ja pistemenetys näytti olevan tosiasia.
Tämän jälkeen Chelsea sitten heräsi koomailuista ja alkoi taas pyörittämään peliä mielin määrin. Pallo liikkui mieheltä miehelle hyvään tahtiin mutta viimeiset ja ratkaisevat syötöt sitten jäivät heikoiksi. Ashley Cole joutui jättämään kentän ilkeän nilkaa vammaan seurauksena ja Deco tuli vahvistamaan keskikenttää kun taas Zhirkov tippui vasemmaksi laitapakiksi. 81. minuutin kulmaputku toi sitten raitkaisun kun Terry pääsi vapaasti puskemaan 10 metristä pallon pompun kautta maaliin.

Ei parasta Chelsea mutta erittäin tärkeät 3 pistettä. Tiistaina Hull vastassa ja DD ja Kalou varmaan palailevat kokoonpanoon. Mennääkö tiistaina sitten takaisin timanttiin vai vielläkä mennään 4-3-3?
EssienOnRautaa

Poissa Poissa


Vastaus #1346 : 31.01.2010 klo 13:23:48

Mennääkö tiistaina sitten takaisin timanttiin vai vielläkä mennään 4-3-3?

Fyysinen Hull vastassa joten itse lähtisin timantilla. Kauden ensimmäinen ottelu oli juurikin Hullia vastaan ja vain Drogba pystyi ohittamaan Hullin laadukkaan bussin. Drogba-Anelka kärkiparilla täytyy mennä tai tulee tiukka kamppailu. Keskikentän voisi muodostaa nelikko J.Cole - Malouda - Lampard - Ballack, jossa siis Malouda on timantin vasemmalla puolella ja Lamps oikealla. Toki Lamps parhaimmillaan timantin ylimpänä ankkurina, mutta sitten avaukseen täytyisi heittää Deco, joka on mielestäni aika rotsi näitä fyysisempiä jengejä vastaan. Puolustuslinja sama kuin Burnleya vastaan eli fyysistä preesensiä: Ivanovic - Alex - Terry - A.Cole. Voitto on luonnollisesti minimitavoite.
temetainio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #1347 : 31.01.2010 klo 14:46:32

Ivanovic - Alex - Terry - A.Cole.

Ancelotti on suosinut tällä kaudella Carvalho - Terry toppariparia ja eilenkin olisi Carvalho pelannut mutta Ancelotti ilmeisesti häntä koska pientä loukkaantumista oli alla. Alexin osakkeita ei varsinkaan nosta eilinen moka josta Burnley tasoitti pelin.

Ashley Cole nilkka vääntyi eilen erittäin ikävän näköisesti ja askellus oli tuskaista joten Zhirkov aloittanee vasempana laitapakkina Hullia vastaan.
settingsun
Vastaus #1348 : 31.01.2010 klo 16:59:06

Näyttää kyllä aina pelottavammalta Chelskin kunto. Vielä kun Drogba tuli takaisin, niin joukkueesta löytyy sen verran paljon erilaisia variaatioita, että Ancelotilla on syytä hymyyn. Huippukuntoisen Essienin menettäminen toki kirpaisee, mutta laajan ringin myötä sekään ei ole ylitsepääsemätön este. Mikeliin tosin en hirveästi luottaisi.

Tämänpäiväinen Arsu-ManU antaa osviittaa mestaruustaistolle, mutta nykykunnossaan Chelski on vahvoilla.
FletchZ

Paikalla Paikalla


Vastaus #1349 : 01.02.2010 klo 19:45:38

Ancelotti on paljastanut Drogban, Decon ja Carvalhon aloittavan huomenna Hullia vastaan. Anelka ja Terry myös nähtäneen aloituksessa ja muutenkin suht samanlainen kokoonpano kuin Burnleyta vastaan on luvassa. A.Colen tilaa seuraillaan vielä huomiseen ennen kuin tiedetään kuka pelaa vasemman pakin paikkaa.
http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~1952007,00.html

Keskikenttäpelaaja Jack Cork lainattiin loppukaudeksi Burnleylle.

 
Sivuja: 1 ... 53 [54] 55 ... 78
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa