• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Confederations Cup 2009 - Liveseuranta

Aloittaja hasardinho, 14.06.2009 klo 17:04:19

0 Jäsenet ja 2 Vieraat katselee tätä aihetta.

Coltrane

Vitun paviaano... Noh ansaittu tasoitus kai.

Dani Alves


Ismopallo


member of global family

Robinhon uskomattomasta paskuudesta huolimatta maali

Belenoss


koera

Lainaus käyttäjältä: koera - 28.06.2009 klo 23:25:09
Laidoista on tosiaan ainoa mahdollisuus tulla tuota sumppua vastaan. Nyt ongelma on se, että pallollinen pakki tai laituri kaventaa ja on syötön lähtiessä samalla tasolla tai kauempana maalista kuin puolustuslinja. Näin puolustus voi pitää selkänsä kohti omaa maalia ja sekä pallon että merkattavat miehet näköpiirissä. Jos brassien laitapelaaja älyäisi viedä pallon nopeasti aivan päätyviivalle saakka ja keskittää siitten, puolustus joutuisi kääntymään ympäri (maha kohti maalia) ja selustaan jäävien merkkaus on tunnetusti paljon hankalampaa.
8)

Nure_

Ihan oikeutettu maali kyllä, kun ei tuota Kakan maalia hyväksytty vaikka selvä oli. Fabiano iskussa, jo viides maali cupissa.

Sheriffi8

Vitun jeesushihhulit saatana, kiittäkee vähän jumalaa mjötö? :keskari:

ÉlGordo

Brassit hoitaa tän nyt. Ei USA saa enää mitään järjellistä aikaseks.

Bonecrasher

Noi torvet kuulostaa kuin ampiaiset surisisivat korvan vieressä koko ajan...ei jatkoon

Riistapihvi

Varmaan pelaajilla soi vähän päässä pelin jälkeen :D

katsoja

Mitä vittua Howard teki tuossa maalissa? Odotti maalin sisällä että Fabiano puskee maalin ":ylos:". Toki vähän aikaa reagoida mutta vähän jäätyi maalilla.

Kyösti Kakkonen

On muuten melkoinen surina päällänsä!

domergue

Robinho on kyllä ollut tämän turnauksen suurin floppi. Vaatiiko Braailian liiton sponsorisopimukset miehen peluuttamista vai miksi saa jatkaa kentällä?

kjhg

Mahdetaankohan jatkoaikaa näyttää jos peli sinne asti menee?


Paolo


kluru

Lainaus käyttäjältä: kjhg - 29.06.2009 klo 00:11:35
Mahdetaankohan jatkoaikaa näyttää jos peli sinne asti menee?

Kolmas brasseille, se siitä jatkoajasta.


Tolsa

Sillälailla. Eipä ainakaan Pasila jää pois ohjelmistosta... ::)

Dani Alves

Golaaazoooo!!! yks vielä ni sais rahhoo

Aquas Claras


la bromista


feedback

Lainaus käyttäjältä: domergue - 29.06.2009 klo 00:06:56
Robinho on kyllä ollut tämän turnauksen suurin floppi. Vaatiiko Braailian liiton sponsorisopimukset miehen peluuttamista vai miksi saa jatkaa kentällä?

Ei Robinho koskaan ole mikään huippu ollut. Taitavahko pyörittelijä, vailla tehoja ja kikatkin loppujen lopuksi melko mitäänsanomattomia eivätkä ainakaan joukkuetta hyödyttäviä vaan lähinnä peliä hidastavia. Menettää pallon aivan liian usein pyöriessään. En pysty arvostamaan kovinkaan korkealle.

Seitan

Toivottavasti FIFA käskee tunkemaan nuo torvet perseeseen vuoden päästä pelattavissa MM-kisoissa. Ymmärrän, että täytyy jotain erikoista keksiä, kun ollaan Etelä-Afrikassa, Afrikassa. Mutta v*tun ärsyttävältähän tuo kuulostaa. Ei katsojia tarvita ollenkaan. Laitetaan vaan kajareista torvet soimaan.

...jaahas se oli siinä.