FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
10.02.2026 klo 23:00:33 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 42 [43] 44 ... 51
 
Kirjoittaja Aihe: Manchester City F.C. 2009/2010 - feat. Roberto Mancini  (Luettu 101560 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
majaniemi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FCL & LPJS


Vastaus #1050 : 21.03.2010 klo 19:10:26

piiitkästä aikaa hyvää Cityä vierais, ja täysin ansaittu voitto vaikka lopus meinas taas mennä kireeks!

Tevez on kyl aivan uskomattomas virees, mut kevään komeetta ollu silti ehottomasti Adam Johnson! Ylos en ihmettelis yhtää vaikka nuorukainen nousis Capellon miehistöö kesällä.

Nyt keskiviikkona Everton kumoo ja hyvält näyttäis. Ylos
Dickov

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MCFC


Vastaus #1051 : 21.03.2010 klo 21:31:37

Oli kyllä alun haparointien jälkeen hyvän näköistä pitkän aikaa, mutta ihmeesti nämä aina menee täpärälle. Ei sitä varmaa voittoa ikinä. Hyvä että RSC:kin sai sen maalinsa tehtyä, muuten oli kyllä paska. Tevezin ja Johnsonin ylivoimaa. Ylos Vieirakin pärjäsi, paitsi että pappa ei kyllä jaksa juosta, ei sitten yhtään... eikä niin että juoksee kovaa 10 min ja sitten väsyy, vaan sitä vauhtia ei vain löydy alun alkaenkaan... Kompanylta jälleen varma suoritus. Ylos
Paul Pot

Poissa Poissa


Vastaus #1052 : 22.03.2010 klo 09:29:07

Ihan hyvät mahdollisuudet mestarienliigapaikkaan edelleen. Kahta kärkimatsia lukuunottamatta suht helppo loppukauden ohjelma.
majaniemi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FCL & LPJS


Vastaus #1053 : 23.03.2010 klo 21:33:25

Ihan hyvät mahdollisuudet mestarienliigapaikkaan edelleen. Kahta kärkimatsia lukuunottamatta suht helppo loppukauden ohjelma.

ei koske Cityä tälläset ikinä! ;)
pode

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, MCFC


Vastaus #1054 : 23.03.2010 klo 21:50:26

ei koske Cityä tälläset ikinä! ;)

Sama. Varmemmat 3 pistettä budjetoisin kotiderbystä, ku Burnley-vierasmatsista.
Blanchflower

Poissa Poissa


Vastaus #1055 : 23.03.2010 klo 22:16:32

Ihan hyvät mahdollisuudet mestarienliigapaikkaan edelleen. Kahta kärkimatsia lukuunottamatta suht helppo loppukauden ohjelma.

Cityn loppuohjelma on vastustajien osalta selvästi vaikeampi (mittarina vastustajien keskimääräinen liigasijoitus) kuin vaikkapa Villalla, Poolilla tai jopa Spursilla - tietysti melkoista helpotusta tuo Cityn kohdalla loppuohjelman kotipainotteisuus.
« Viimeksi muokattu: 23.03.2010 klo 22:18:21 kirjoittanut Blanchflower »
Dickov

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MCFC


Vastaus #1056 : 24.03.2010 klo 19:35:01

Cityn kohdalla ei kyllä kannata etukäteen liian varmaksi nimetä yhtäkään matsia. Mutta se on sitä Cityä. Kohtuuvarmoja lähinnä kotimatsit jotain sijoilla 15-20 majailevia vastaan. Varauksin.
temetainio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #1057 : 24.03.2010 klo 20:26:56

Kohtuuvarmoja lähinnä kotimatsit jotain sijoilla 15-20 majailevia vastaan. Varauksin.

City on pystynyt kotonaan kaatamaan Chelsean, Arsenalin ja Liverpooliakin vastaan City venyi tasapeliin mikä kertoo erittäin vahvasta kotisuorittamisesta eikä notkahduksia juuri tule edes kovimpia vastaan. Ainoa joukkue liigassa joka ei ole ottanut kotonaan turpiinsa.
Dickov

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MCFC


Vastaus #1058 : 25.03.2010 klo 00:01:09

VITTU!!!
pode

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, MCFC


Vastaus #1059 : 25.03.2010 klo 02:27:55

VITTU!!!

Sepä se. Alku paskaa, sitte hetken aikaa vähän sinne päin ja evertonin mentyä johtoo taas entistäki järkyttävämpää paskaa. Gareth Barry on kyllä yks maailman yliarvostetuimpia pelaajia. Ainut hyvä asia, mikä nyt äkkiseltää tulee mielee, ni Supermanin paluu avarii, mutta seki meni sitte jo ekalla puoliajalla loukkaantumaa ja formaatioki meni sitä kautta uusiks.
Pixie

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TST, huono ajoitus


Vastaus #1060 : 25.03.2010 klo 08:34:37

Jos kukaan ei huomannut, niin City hävisi eilen - ja sehän on aina hyvä juttu
JoyDivision
Vastaus #1061 : 25.03.2010 klo 09:36:28

Olihan suhteellisen outo peli? City tuli alusta alkaen tosi kovalla asenteella ja näytti oikein lupaavalta. Evertonilla ei ollut mitään jakoa ja oli vain ajan kysymys,koska kotijoukkue tekee johtomaalin? Miten sitten kävikään...tämä todellakin "yliarvostettu" G.Barry päätti juosta ensin melkein puolikenttään Evertonin pelaajan rinnalla ja sitten,kun oltiin tarpeeksi lähellä omaa maalia...niin ukko kumoon!!! Eikä siinä vielä kaikki? keskeltä Cityn "puolustusta" tehdään maali jollaista ei todellakaan tehdä millekään muulle joukkueelle kuin meille! Puoliaika jatkui kotijoukkueen kovalla painostuksella eikä vieläkään näyttänyt olevan mitään ongelmia sen suhteen etteikö peli olisi kohta tasan. Irelandin loukkaantuminen olikin jo ensimmäinen merkki siitä,että ei tästä sittenkään taida tulla mitään taaskaan. SWP ei ole ollut lähelläkään sillä tasolla kuin aikaisempina vuosina ja samalla lähti Stevien mukana kentältä pois paljon erilaisia hyökkäys- ja puolustusvaihtoehtoja. Tokalla puoliajalla City painoi edelleen päälle vahvasti,mutta ne aivan huippupaikat jäivät vähiin ja Evertonin hyvä puolustus teki maalinteon vaikeaksi. Cityn omassa päässä ei ollut mitään hätää muulloin kuin Touren tai Zabaletan sählätessä omien koipiensa kanssa ja jakaessaan palloja ilmaiseksi vastustajalle....Barry teki saamaa työtä kokoajan (ei tainnut saada yhtään syöttöä tai keskitystä lähellekään omia koko ottelun aikana?) Lopullisesti peli lähti käsistä,kun A.Johnson vaihdettiin pois?? silloin viimeinenkin luova pelaaja katosi kentältä ja tilanne vaihtui Roguelle heitettyihin kukkupalloihin ja Bellamyn ja Tevezin epätoivoisiin juoksuihin. Tevezistä pitää todeta,että siinä on monelle pelaajalle mallia,että asenne usein riittää pitkälle tässäkin sarjassa eikä olis ollut suuri vääryys,jos Carlos olisi sen pakollisen maalinsa saanut...mutta ei!!
Summana tästä kaikesta vois todeta,että Cityn olisi kuitenkin pitänyt hoitaa tämä peli,koska niin paljon oli maalipaikkoja itsellään,kun vastustajalla ei ollut ehkä yhtään koko matsin aikana ja silti vei 0-2....ansaitustiko...varmaan? 0-2 maalissahan Kompany oli selvästikin saanut ohjeet Barrylta kuinka kaverin annetaan juosta pallon kanssa pitkin sivurajaa puolesta kentästä ja kuin kiitokseksi vielä keskittää sille ainoalle Artetalle ja MAALIIII!!!
Lopputulos taisi merkitä neljännen sijan luisuvan Tottenhamille? joten minimitavoite kaudesta jäänee saavuttamatta!
No pakkohan tästä on toipua ja mennä maanantaina huutamaan CoMsille Wigan nurin...niin ja onhan se pakollinen ManU-ottelukin vielä jäljellä....jos sittenkin se neljäs sija???....ei varmaan?
Pannukuumana

Poissa Poissa


Vastaus #1062 : 25.03.2010 klo 10:44:00

Aika kakspiippunen peli oli. Toisaalta näky sitä Cityn taisteluhenkeä (eritoten Tevez, Johnson) ja toisaalta sitä rämpimistä. Tuntuis että pelaajille on opetettu "taktiikaksi" 5 minuuttia taistelua ja 5 minuuttia epätoivoa vuorotellen koko pelin. On se Santa Cruz kyllä niin masentava kaveri, koskaan nähny sen pelaavan hyvin. Barry oli surkea varsinkin puolustuksessa. Mancinin riehuminen lopussa kertoi hyvin miten sekasin pakka oli suurimman osan pelistä.

Vaihdot:

-SWP, todella heikko peli. Tuntu ettei saa perussyöttöjäkään haltuun. 1-2 hyvää syöttä koko pelin aikana.
-Santa Cruz, ei tarvitse edes perustella. Jokainen näki sen eilen (tai oli näkemättä).
-Viera, Hyvät syötöt, mutta hidas ku mikä.

Yks asia mikä jäi vielä vaivaamaan oli vaparit/kulmat. Jokaikinen korkeita kukkupalloja, joko reilusti ohi maalin tai kauas taakse. Pientä erikoisreeniä pojille..
kuupa

Poissa Poissa


Vastaus #1063 : 25.03.2010 klo 16:42:51

-Viera, Hyvät syötöt, mutta hidas ku mikä.

Kukas tämä kaveri on? Se pulska maalivahti, joka aikanaan ei päässyt Arsenalin kuntotestistä läpi?
Dickov

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MCFC


Vastaus #1064 : 25.03.2010 klo 16:57:09

Hetken jo innoitsin, että Superman, oma suosikki, avauksessa pitkästä aikaa. Sen aikaa peli näyttikin vielä hyvältä kun hän oli kentällä. Eli ekat about puoli tuntia. Sitten loukkaantuu. Ja sitten tämä Barry kaataa miehensä. Vittu.

Puolustus tumpeloi koko ajan. RSC on paska. Johnson vaihdettiin... miksi? Vieira on varmaotteinen, mutta ukko ei vaan liiku. Tyypillistä Cityä taas, vittu vittu. Rasittavaa rakastaa näin ailahtelevaista seuraa. :(
Gerard

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Barcelona ja HJK


Vastaus #1065 : 26.03.2010 klo 13:46:28

Itse olen kohta vuoden ajan miettinyt, että mikä järki oli Cityn ostaa Santa Cruzin ja Barryn kaltaista tusinaskeidaa ??? En ole nähnyt kummaltakaan vielä yhtään huippumatsia Cityn paidassa. Barry, Santa Cruz, Zabaleta, Bridge, Richards, Kolo Toure, Lescott jne... Noista tusinajampoista ei yksikään mahtuisi todellisten huippujoukkueiden kuten Barçan, Realin, ManUn, Chelsean, Arsenalin, Interin eikä Bayernin avaukseen, ja noilla pelaajahankinnoilla City luulee nousevansa UCL:ään ::). Ei vittu hyvää päivää tätä Cityn typeryyttä. No raha ja älykkyys ei aina kulje käsikädessä ::)...
Jukka Palmu

Poissa Poissa


Vastaus #1066 : 26.03.2010 klo 13:57:58

INoista tusinajampoista ei yksikään mahtuisi todellisten huippujoukkueiden kuten Barçan, Realin, ManUn, Chelsean, Arsenalin, Interin eikä Bayernin avaukseen, ja noilla pelaajahankinnoilla City luulee nousevansa UCL:ään ::).

Noita vastaanko City taistelee neljännestä sijasta? Kyllähän noi riittää jotain Liverpoolia ja Tottenhamia vastaan.
Lihapiirakka

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: HJK & Spurs, Super-Jolle


Vastaus #1067 : 26.03.2010 klo 14:09:45

Itse olen kohta vuoden ajan miettinyt, että mikä järki oli Cityn ostaa Santa Cruzin ja Barryn kaltaista tusinaskeidaa ??? En ole nähnyt kummaltakaan vielä yhtään huippumatsia Cityn paidassa. Barry, Santa Cruz, Zabaleta, Bridge, Richards, Kolo Toure, Lescott jne... Noista tusinajampoista ei yksikään mahtuisi todellisten huippujoukkueiden kuten Barçan, Realin, ManUn, Chelsean, Arsenalin, Interin eikä Bayernin avaukseen, ja noilla pelaajahankinnoilla City luulee nousevansa UCL:ään ::). Ei vittu hyvää päivää tätä Cityn typeryyttä. No raha ja älykkyys ei aina kulje käsikädessä ::)...
Olisko Cityn pitänyt sitten ostaa miljardilla galacticoja?
äägee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM


Vastaus #1068 : 26.03.2010 klo 18:32:18

Maanantai-illan otteluna on City - Wigan. Käytännössä pakkovoiton paikka mikäli City mielii taistella paikasta UCL:ssä, sillä Spurs ottanee kolme pistettä Portsmouthia vastaan lauantaina.

Cityn saldo Wigania vastaan ei kuitenkaan ole kovinkaan mairitteleva. Yhdeksän kohtaamista joukkueiden välillä Valioliigassa, ja näistä City on onnistunut voittamaan vain yhden.

Täytynee siis suunnata paikalliseen katsomaan tätäkin spektaakkelia. Ylos
Jats

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves


Vastaus #1069 : 29.03.2010 klo 06:44:14

Boyatalle neljän vuoden sopimus

Muistakaa, että tänään kello 22:oo murhenäytelmä Wigania vastaan.
Ade pääsee pelikiellostaan....

Citi!
Jats

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves


Vastaus #1070 : 30.03.2010 klo 08:54:45

Tevez - Wigan 
  3      -   0




Vielä hääritään taistelussa neljänestä paikasta.

Tuoppi Tuoppi Ylos
Satupekka
Vastaus #1071 : 30.03.2010 klo 09:02:00

Itkupilli ei kymmentä maalia enempää ensi kaudellakaan tee.

Tässä jos olis vielä se hatullinen paskaa mukana niin voja voja Ylos
Dickov

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MCFC


Vastaus #1072 : 30.03.2010 klo 09:02:45

Kaikki kunnia Tevezille, mutta kyllä kesti. Kymmenelläkin Wigan pisti pirun hyvin hanttiin ja teki vastahyökkäyksiä. Mutta, mutta... tästä on hyvä ponnistaa takaisin tzänppäritaistoon. Ylos

Edit. Mikä se tuuletus oli? ???
« Viimeksi muokattu: 30.03.2010 klo 09:04:21 kirjoittanut Stroszek »
Dickov

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MCFC


Vastaus #1073 : 30.03.2010 klo 09:03:43

Tässä jos olis vielä se hatullinen paskaa mukana niin voja voja Ylos
Keneen tuo viittasi, Teveziin? :D
Satupekka
Vastaus #1074 : 30.03.2010 klo 09:18:55

Keneen tuo viittasi, Teveziin? :D

Teveziin juurikin :D

 
Sivuja: 1 ... 42 [43] 44 ... 51
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa