|
JoyDivision
|
 |
JoyDivision
Vastaus #650 : 07.11.2009 klo 22:21:44 |
|
Mitkähän tälläkertaa ovat MH:n kootut selitykset,kun mies ei saa joukkuettaan ryhdistymään edes tämänpäiväistä rupuporukkaa vastaa!! Kyllähän se vaan taas kerran nähtiin mitkä ovat MH:n kyvyt tehdä pelin aikana ensimmäistäkään taktista muutosta? Ensin annetaan kavereille 2 eteen ja sitten,kun saadaan peli tasoihin ja mennään jopa johtoon,niin pelataan aivan samalla tavalla loppuun asti vaikka vastustajakaan ei enää edes uskonut pystyvänsä tasoitukseen!! Ja se mikä tossa äijässä on pänninyt jo kauan...on se sen omahyväinen olemus josta nousee vitutuskäyrä aivan huimiin tasoihin. Itse ottelusta vois nostaa muutaman todella surkean esityksen: Tevez...aivan pihalla,Lescott...ollut pihalla jo Manchesteriin saapuessaan,Toure...ollut sentään huippujoukkueessa joten luulis edes itse tajuavan miten loppuhetket pelataan,että voitetaan! Barry se huonontaa otteitaan todella huolestuttavasti vaikka otteluita on kertynyt jo niin monta Cityssä,että pitäs olla illasta toiseen aivan päällikkö? Puhtailla papruilla selvis mun mielestä Ireland,Bellamy.Zabaleta ja yllärinä Bridge!! En tiedä olisko MH:n pois heivaaminen mikään oikea ratkaisu,mutta minä ainakin olisin valmis sitä harkitsemaan vakavasti? tosin taitaa omistajat kuitenkin antaa rauhan walesilaiselle...harmi!!
|
|
|
|
|
Tjowi
Poissa
|
 |
Vastaus #651 : 07.11.2009 klo 22:42:23 |
|
Toure...ollut sentään huippujoukkueessa joten luulis edes itse tajuavan miten loppuhetket pelataan,että voitetaan!
Ei kyllä parilla viime kaudella enää tajunnut - miksi luulet että Arsu luopui Touresta niin helpolla. (Wenger nauroi koko matkan pankkiin...)
|
|
|
|
|
Zulo
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United, nyt, aina ja maanantaina!
|
 |
Vastaus #652 : 07.11.2009 klo 23:14:50 |
|
Ei kyllä parilla viime kaudella enää tajunnut - miksi luulet että Arsu luopui Touresta niin helpolla. (Wenger nauroi koko matkan pankkiin...)
Oli toissavuonna ihan ok, mutta viimekaudella todella virhealtis. Arsenalille win-win myynti. Eka win tulee hinnasta ja toinen siitä, että Toure meni suoraan kilpailevan seuran avaukseen 
|
|
|
|
|
Pogrebnyak
Poissa
Suosikkijoukkue: Kesäkendo, sopupallo, lumilaahaus & hemohessu
|
 |
Vastaus #653 : 08.11.2009 klo 15:20:58 |
|
Mikä on Robinhon tilanne? Kauan vielä sairastuvalla? Vai eikö pelaaminen Cityn paidassa enää kiinnosta..
|
|
|
|
|
Pierkamp
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomi, Arsenal, KuTi
|
 |
Vastaus #654 : 09.11.2009 klo 20:12:51 |
|
kumpi oli ensin muna vai kana.
|
|
|
|
|
tevez-aguero
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Milan, Zenit, KuPS
|
 |
Vastaus #655 : 10.11.2009 klo 02:52:54 |
|
Mikä on Robinhon tilanne? Kauan vielä sairastuvalla? Vai eikö pelaaminen Cityn paidassa enää kiinnosta..
Tilanne puheiden mukaan näyttää siltä että FC Barcelonaan Robinho olisi menossa ja puheistakin saanut semmosen käsityksen että ei paljoa enää kiinosta Man Cityn paidassa pelaaminen. Mutta jos Manchester City todella menettää Robinhon niin seuraajaksi on kaavailtu esim Benfican Angel Di Mariaa tai Franck Riberyä.
|
|
|
|
|
zaccardo
Poissa
|
 |
Vastaus #656 : 10.11.2009 klo 10:03:18 |
|
Tilanne puheiden mukaan näyttää siltä että FC Barcelonaan Robinho olisi menossa ja puheistakin saanut semmosen käsityksen että ei paljoa enää kiinosta Man Cityn paidassa pelaaminen. Mutta jos Manchester City todella menettää Robinhon niin seuraajaksi on kaavailtu esim Benfican Angel Di Mariaa tai Franck Riberyä.
Paha menetys!
|
|
|
|
|
Blue Gunvor
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #657 : 10.11.2009 klo 12:39:24 |
|
Eikös Ribery ole ollut jo pari vuotta tulossa Cityyn. Mulle kyllä kelpaisi jos jaksaisi olla taitojensa veroinen, eikä väsynyt maailmanluokan tähti.
|
|
|
|
|
|
Satupekka
|
 |
Satupekka
Vastaus #658 : 10.11.2009 klo 19:44:18 |
|
Manchester City valmis pulittamaan jättisumman 14-vuotiaasta huippulupauksesta 10.11.2009 18.04
Englannin jalkapalloliigassa pelaava Manchester City on valmis antamaan maan toiseksi korkeimmalla sarjatasolla pelaavalle Queens Park Rangersille miljoona puntaa ja kaksi pelaajaansa lainasopimuksilla vaihdossa huippulupaus Raheem Sterlingistä, uutisoi The Mirror -lehti verkkosivuillaan.
QPR:n alle 18-vuotiaiden ja Englannin alle 16-vuotiaiden joukkueissa loistanut Sterling, 14, ei aio lehden mukaan tehdä pitkää sopimusta lontoolaisseuraan, joten seura saattaa olla halukas myymään nuorukaisen.
QPR:n päävalmentaja Jim Magilton ei halua menetää Sterlingiä, mutta City-pelaajat antaisivat seuralle paremman mahdollisuuden nousta liigaan, The Mirror spekuloi. QPR majailee sarjassa neljäntenä. Sillä on Newcastlen pitämään kärkipaikkaan matkaa kuusi pistettä, mutta seitsemäntenä majaileva Bristol City on jäänyt QPR:stä vain pisteen.
Sterling liittyi QPR:n organisaatioon 10-vuotiaana. Häntä on jo verrattu Englannin maajoukkuepelaajiin Wayne Rooneyhyn ja Theo Walcottiin.
|
|
|
|
|
pode
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti, MCFC
|
 |
Vastaus #659 : 11.11.2009 klo 00:51:55 |
|
hahah  kuulostaa räppäriltä tai koripalloilijalta tää Raheem.
|
|
|
|
|
Blue Gunvor
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #660 : 11.11.2009 klo 13:19:03 |
|
 Ei kyllä näytä räppäriltä.
|
|
|
|
|
majaniemi
Poissa
Suosikkijoukkue: FCL & LPJS
|
 |
Vastaus #661 : 11.11.2009 klo 16:40:11 |
|
Ei kyllä näytä räppäriltä.
eihän tost tarttis ku photosopata fubun huppari päälle ni ois ilmiselvä Ghetto Superstar!  tosissaa hyvä et Cityki herää näihin junnu-kaappauksii, vaik oma akatemia jo valmiiks onki pullollaa lupaavia sällejä...
|
|
|
|
|
Jats
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #662 : 12.11.2009 klo 11:03:01 |
|
yks akatemian kasvattama kaveri ajattelee jo lähtöä.. :S Onuoha looking to establish himself
Nedum Onuoha is desperate to prove himself at Manchester City but has admitted there may come a time when he has to quit the Eastlands outfit. The 23-year-old was a regular member of Mark Hughes' starting line-up at the back end of last season and readily agreed a new four-year contract.
Although Onuoha's performances caught the eye, they did not help him much this term once Kolo Toure came to the club.
The addition of Joleon Lescott - and the efforts Hughes went to in order to sign the £22million star from Everton - only made matters worse and the former England Under-21 star did not feature for a single minute of City's opening five games.
His frustration was only compounded by a hip injury, from which he has only just recovered.
Now he is desperate to make up for lost time, knowing what fate awaits if he does not manage it.
"I was very happy to sign my new deal," he said. "I was looking forward to the start of the season because there was so much hope and expectation around and I was desperate to be part of that.
"But when I saw Richard Dunne, who has been such an ambassador, leave the club and others come in, I thought it would be harder for me.
"You can be realistic, optimistic or pessimistic.
"Much as I love the club, I wouldn't want to be out of the side for the next five years.
"If there comes a point when I am not wanted, there is not much I can do. For now I am wanted and I want to stay and play more games."
It is the kind of problem England's big four have been balancing for years.
For City, it is something new. And without the extra matches that come through European qualification, Onuoha knows his opportunities will be limited.
He should play in Thursday night's friendly with the United Arab Emirates in Abu Dhabi though, the start of what he hopes to be a route back.
"It is disappointing not to play given what I did last season and compared to then I do feel I may have gone backwards," he admitted.
"But I don't think it is impossible to get back to where I was."LinkkiNedum Onuoha .. osa Iosa IIosa III
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 12.11.2009 klo 14:47:46 kirjoittanut Jats »
|
|
|
|
|
|
Louhikkokoskettaja
|
 |
Louhikkokoskettaja
Vastaus #663 : 13.11.2009 klo 21:47:11 |
|
Tired Tevez ponders retirementTevez kertoo harkitsevansa lopettamista. Hän toteaa olevansa pettynyt siihen, ettei pystynyt hyödyntämään tilaisuuttaan Argentiinan maajoukkueessa. Higuain ja Agüero ovat nousseet Tevezin edelle Maradonan valinnoissa, ja Tevezin mukaan tämä on tapahtunut aivan aiheesta, koska hän ei ole onnistunut silloin kuin olisi pitänyt. Lisäksi Tevez kertoo olevansa väsynyt jalkapalloon, koska sitä joutuu pelaamaan aivan liikaa ja haluaisi viettää enemmän aikaa perheensä kanssa, joten lopettaminen MM-kisojen jälkeen on hänelle vaihtoehto, ainakin siinä tapauksessa, jos Argentiina voittaa mestaruuden. Tuskin Tevez on lopettamassa, ainakaan kokonaan, mutta ilmoitus maajoukkuefutiksen jättämisestä MM-kisojen jälkeen ei yllättäisi.
|
|
|
|
|
tevez-aguero
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Milan, Zenit, KuPS
|
 |
Vastaus #664 : 13.11.2009 klo 22:05:28 |
|
Tired Tevez ponders retirementTevez kertoo harkitsevansa lopettamista. Hän toteaa olevansa pettynyt siihen, ettei pystynyt hyödyntämään tilaisuuttaan Argentiinan maajoukkueessa. Higuain ja Agüero ovat nousseet Tevezin edelle Maradonan valinnoissa, ja Tevezin mukaan tämä on tapahtunut aivan aiheesta, koska hän ei ole onnistunut silloin kuin olisi pitänyt. Lisäksi Tevez kertoo olevansa väsynyt jalkapalloon, koska sitä joutuu pelaamaan aivan liikaa ja haluaisi viettää enemmän aikaa perheensä kanssa, joten lopettaminen MM-kisojen jälkeen on hänelle vaihtoehto, ainakin siinä tapauksessa, jos Argentiina voittaa mestaruuden. Tuskin Tevez on lopettamassa, ainakaan kokonaan, mutta ilmoitus maajoukkuefutiksen jättämisestä MM-kisojen jälkeen ei yllättäisi. Kyllähän kenties Carlos Tevez voisi kääntää tilanteen hyödyksikin ja nousta ainakin Higuain ohi, tai noiden puheiden jälkeen kun on uhannut lopettaa niin Maradona on herännyt ja antaisi hänelle peliaikaa enemmän Argentiinan maajoukkueessa. Tuskimpa kuitenkaan Tevez on lopettamassa pelaaja uraa, kyllä varmaankin pelaa Manchester City sopimuksen loppuun asti ja sitten palaa takaisin Boca Juniorsiin pelailemaan "ehkä". Onhan itse Diego Maradonankin potkuista huhuttu, sillon ainakin ehkä Carlos Tevezillä voisi olla parempi mahdollisuus nousta ylemmäksi nokkimisjärjestyksessä Argentiinan maajoukkueessa.
|
|
|
|
|
viherkenttä
Poissa
|
 |
Vastaus #665 : 14.11.2009 klo 10:10:40 |
|
Mielenkiintoista tekstiä Teveziltä. Varsinkin jos me voitamme maailmanmestaruuden,eli ei ole lopettamassa  ”Olen väsynyt näin paljoon pelaamiseen ja haluan nauttia perheeni seurasta enemmän" Ainakin elämänarvot järjestyksessä kaverilla, siitä 
|
|
|
|
|
Micqou
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United
|
 |
Vastaus #666 : 14.11.2009 klo 13:39:49 |
|
Ainakin elämänarvot järjestyksessä kaverilla, siitä  Ehdottoman sama! Tevezhän puhui jo ManU-aikoihin että haluaisi lopettaa ainakin Europaan huipulla nuorena ja tästä syystä olenkin tyytyväinen että miestä ei ManUun ostettu, sillä jälleenmyyntiarvo miehellä aikalailla nollissa..
|
|
|
|
|
Daigle#91
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #667 : 14.11.2009 klo 21:53:19 |
|
sillä jälleenmyyntiarvo miehellä aikalailla nollissa..
Eikä se noilla esityksillä paljon nouse.
|
|
|
|
|
M.P.
Poissa
|
 |
Vastaus #668 : 14.11.2009 klo 22:05:58 |
|
tästä syystä olenkin tyytyväinen että miestä ei ManUun ostettu, sillä jälleenmyyntiarvo miehellä aikalailla nollissa..
Niin, toisille tämä homma on vain bisnestä. Pelaajia arvioidaan heidän jälleenmyyntiarvon perusteella. Tämä on toki ymmärrettävää jos seuralla on miljoonien velat niskassa, ja varsinkin kun tulevaisuudessa UEFAn uusien sääntöjen mukaan CL-paikkaan vaaditaan, että hommaa ei pyöritetä velkarahalla kuten Salfordissa. 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 14.11.2009 klo 22:08:59 kirjoittanut M.P. »
|
|
|
|
|
pode
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti, MCFC
|
 |
Vastaus #669 : 18.11.2009 klo 06:55:35 |
|
Täytyy sanoa, että en oo paljookaa väärässä jos väitän, että Dunne-Onuoha-topparipari ois ollu parempi ku nykyset puupäät. Tosin siihen ei paljoo vaadita. Mutta annetaa nyt nykysille aikaa todistaa tasosa, vaikka alku on ollu kaikkea muuta ku vakuuttava. Tevez tuskin lopettaa ennen sopimuksesa loppua, vaikka näkisin mielummin esmes Bojinovin ennemmin inkkarin paikalla(Boji tosin tuskin enää pelaa Cityn pai'assa) 
|
|
|
|
|
Jats
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #670 : 18.11.2009 klo 13:44:59 |
|
Seuraavat neljä peliä näyttää Citin kunnon. Liverpool (vieraspeli) Hull (koti) Arsenal (koti) Chelsea (koti). Arsenalin peli on carling cup:ppia. Ja voi olla, että Arsenal pelaa junnuilla. Se on ainakin varma, että Robin van perse ei pelaa. Ade tekee hattutempun.  Liverpoolista pakko voitto. Eihän noita tasureita voi koko ajan tulla. Citin puolustus tosin vaikuttaa aika kuralta.. jos Burnleytä vastaan imuroidaan kolme maalia. Hullista pisteet kotiin, Ja Chelseasta nipistetään tasuri. .... Todellisuudessa alkaa neljän ottelun tappio putki. *huoh* Ai niin.. Komppany oli lentänyt maajoukkueesta, kun oli myöhästelly pariin otteeseen. Petrovilla polvi paskana.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 18.11.2009 klo 13:46:38 kirjoittanut Jats »
|
|
|
|
|
|
Tervo
|
 |
Tervo
Vastaus #671 : 18.11.2009 klo 17:58:11 |
|
Täytyy sanoa, että en oo paljookaa väärässä jos väitän, että Dunne-Onuoha-topparipari ois ollu parempi ku nykyset puupäät. Tosin siihen ei paljoo vaadita. Mutta annetaa nyt nykysille aikaa todistaa tasosa, vaikka alku on ollu kaikkea muuta ku vakuuttava.
Paljonko sitä aikaa pitää antaa? Jätkät on ollut vaan paskempia pelistä toiseen... E. taidan toistaa itseäni.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 18.11.2009 klo 19:14:56 kirjoittanut Tervo »
|
|
|
|
|
Jats
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #672 : 21.11.2009 klo 10:19:08 |
|
joo,, tänään ois taas yks yritys.
Liverpool - Manc
---------------
Mitäköhän tästäkin on odotettavissa. hmm.. shityllä on nimensä vertainen takalinja. Liverpoolilla on pelissä luultavasti mukana Gerrard ja Torres.
Given Zab - Toure - Lescott - Bridge SWP - De Jong - Ireland - Bellamy/Robinho Tevez/Bellamy - Adebishi
Tästä se tappioputki alkaa... vittu
|
|
|
|
|
piatti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal & Fiorentina
|
 |
Vastaus #673 : 21.11.2009 klo 15:11:27 |
|
Älkääs nyt haukkuko, Toure sai melkeen heti syöttöpisteen! Meni vaan Given pilaamaan.
|
|
|
|
|
|
JoyDivision
|
 |
JoyDivision
Vastaus #674 : 21.11.2009 klo 20:07:00 |
|
Tasapelit jatkuvat...Harmittaa,kun taas päästettiin vastustaja tasoihin! alkaa olla jo voittamisen pelkokin puserossa? Otteluhan oli aivan kelpo taistelua ja pistekin scoucereilta olis joskus maistunut ihan hyvältä,mutta nyt tarjottiin kolmea...ei vaan kelvannut...ja pettynyt täytyy olla!? Pelaajista nostaisin Tevezin hieman ylitse muiden,koska hän toi kentälle aivan uuden ilmeen ja Cityn hyökkäyksiin tuli uutta virtaa. Oliskohan Barry jotenkin väsynyt vai mikä lienee miehen vaisuun esitykseen syynä? kerrankin oiva vaihto MH:lta. No toinen vaihto olikin jo sitten väärä!! kyllähän "Nedun" esitys oli niin epävarmaa ja vaisua,että vaikea on asettaa hänet Kompanyin edelle. Ade se vaan hölkkäili ja mukamas pelaili,mutta MAALI kelpaa ainakin mulle. Plussat Bridge,De Jong,Ireland,Tevez ja Given. Miinuksen puolelle Bellamy,Zapaleta,SWP ja Onuoha Barry. Muut tasaista. Seuraavaksi pitääkin suunnata kohti Manchesteria ja viettää pari viikkoa paikanpäällä ja yrittää kannustaa City kolmeen voittoon...Hull,Arsu ja Chelski!! Cmoon citiiii!
|
|
|
|
|
|
|
|