Luís Fernando
Poissa
Suosikkijoukkue: Pupelluksen mestarit 2008, 2009
|
 |
Vastaus #125 : 24.06.2009 klo 23:36:17 |
|
Oman sivuston mainostaminen varmaankin syynä.
Samalla periaatteella Keskilinkki ja muutama muu kuvapuolen kaveri vittuun? Luulenpa niin, että kyse on juuri tuosta "voisin itsekin jne" -periaatteesta. Tai jos kyse on muka paskasta tekstistä, niin täällä foorumilla voisi bannata muutama tuhat nikkiä samantien IP-estojen kera.
|
|
|
|
|
yyber
Poissa
Suosikkijoukkue: Periaatteen Jatkuvuus
|
 |
Vastaus #126 : 24.06.2009 klo 23:41:11 |
|
Voin toki itekki kirjotella jotain paskablogia ja samalla voisin tyrkyttää sitä jokaisessa topikissa.
Ihan oikein kirjoitettua suomeahan noissa on. 
|
|
|
|
|
Teppo Tulppu
Poissa
Suosikkijoukkue: RoPS vuodesta 1985, ManU vuodesta 1986, Suomi.
|
 |
Vastaus #127 : 25.06.2009 klo 00:03:28 |
|
Jatka vain Puoliaika kirjoitushommia. Mukava noita on lukea.
|
|
|
|
|
yyber
Poissa
Suosikkijoukkue: Periaatteen Jatkuvuus
|
 |
Vastaus #128 : 25.06.2009 klo 00:08:05 |
|
Jatka vain Puoliaika kirjoitushommia. Mukava noita on lukea.
Jep, itse ainakin haluan seurata eri medioiden otteluraportteja. Eivätkö kaikki sitten haluakaan vertailla erilaisia näkemyksiä 
|
|
|
|
|
yksi
Poissa
|
 |
Vastaus #129 : 25.06.2009 klo 00:09:59 |
|
Noniin haen rotsini, sori. Eiköhän lukijat löydä blogin ilman tuota jatkuvaa mainostusta.
|
|
|
|
|
TZagallo
Poissa
Suosikkijoukkue: Eilen, tänään, huomenna
|
 |
Vastaus #130 : 25.06.2009 klo 01:54:59 |
|
Apollo tuhlannut kuukauden palkkansa?  Iiro oli tänään hyvä.  Ja Paskalle Tanskalaiselle pahvia kouraan, tosin sunnuntaina lähtee takaisin ja saa nähdä palaako enää.
Niin, tästä oli tuossa illemmalla juttua. MVNT? e. niin, ja todettakoon vielä että ihan hyvä tulos ottaen huomioon että ensimmäinen puoliaika pelattiin kymmenellä miehellä ja savupetterillä.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 25.06.2009 klo 02:18:21 kirjoittanut TZagallo »
|
|
|
|
|
Rodolfo
Poissa
Suosikkijoukkue: Tapio Liinoja
|
 |
Vastaus #131 : 25.06.2009 klo 06:45:48 |
|
Minusta Räpsä pelasi yllättävänkin hyvin topparina, sen sijaan Cleaverin paikka on keskikentällä. Jallulta muutama paska avaus, puolustaminen sentään sujui. Iirolta muutama mallikas keskitys ja muutamaa sähläystä huomioimatta puolustuksen paras ukko. Wayne oli jotenkin pimennossa ja kulmat/vaparit aavistuksen heikkoja normaalitasolleen. Manninen pelasi pirteästi kun vain pallo hänelle pelattiin ja muutamat puikot sai vedettyä. Paatelainen maalistaan huolimatta jotenkin flegmaattinen, yllättikö? Wusun louhikkokosketus loisti poissaolollaan  . Yleisö intoitui Olympian puolella jopa antamaan seisaaltaan aploodit Ärtsin paluulle minä mukaan lukien. Rops pelasi todella hyvin ja olisi ansainnut edes pisteen mukaansa.
|
|
|
|
|
Pipo
Poissa
Suosikkijoukkue: Piłka nożna dla kibiców
|
 |
Vastaus #132 : 25.06.2009 klo 08:01:30 |
|
Iltalehden maalikoosteen perusteella, RoPS:n puolustukselta uskomatonta puppelointia TPS:n 3-2 maalissa. Pallo pitäisi saada purettua pois eikä mitään muuta.
Musondan 2-1 maali oli hieno.
|
|
|
|
|
Cartel
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS
|
 |
Vastaus #133 : 25.06.2009 klo 08:29:07 |
|
Kolme pistettä jäi Turkuun mutta totuuden nimissä olisihan vastustajakin oikeudenmukaisessa maailmassa ainakin tasapelin ansainnut. RoPS oli yllättävän vaarallinen ja pystyy varmasti tuolla pelillä haastamaan ihan jokaisen jengin liigassa. Koko pelin ajan joukkue pystyi pyörittämään palloa maassa äijältä toiselle ja Tepsin prässin ollessa aivan täyttä kuraa sillä pallon hiljaisella vierittämisellä päästiin aivan kuudentoistarajalle vetopaikkoihin. Täytyy kyllä ihmetellä koko ottelun jatkunutta kotijoukkueen puolustustyöskentelyn munattomuutta: sambialaisille annettiin hullu määrä tilaa aivan jokaisessa paikassa, joten ei ihme, että Tuomala joutui torjuntatöihin ja pari kertaa kaivamaan pallon verkosta. Toki ei kaikkea voi Tepsin prässäämisen heikkouden piikkiin laittaa, RoPS osasi nimittäin myös nopeilla laitajuoksuilla ja suunnanmuutoksilla aiheuttaa ongelmia turkulaisille. Näitä vastahyökkäyksiä lukuunottamatta pelin tempo oli karmean hidas sillä kotijoukkue ei nopeaan peliin eilen pystynyt.
Tepsin puolustus oli totuttuakin epävarmempi. Rähmönen näytti, että hän pelaa ihan yhtä hyvin topparina kuin laitapakkinakin. Valitettavasti tämä ei ole positiivinen arvio vaan Sami oli tämän kauden totutulla suorituksella kentän heikoimpia. Ei onnistunut purkamaan ainuttakaan palloa ykkösellä, eikä yksikään pitempi avaus onnistunut löytämään omia vaan kaikki keräsi talteen Kwon. Heininkangas oli pehmeä. Täytyy vain ihmetellä mihin se viimeisten kausien häijy Jallu on mennyt. Jallu kunnostautui kentällä eniten antamalla rovaniemeläisille uskomattoman paljon tilaa peruuttamalla lähes Tuomalan syliin useita kertoja. Pallontavoittelutilanteissa hän pärjäsi aika 50-50, mikä on kapteenilta todella heikko suoritus. Cleaver oli katastrofi ja täysin Musondan pujottelukeppinä. Aalto oli yllättäen linjan paras molempiin suuntiin ja pari maalisyöttöä oli vähintä mitä mies ansaitsi. Lomski tuli vaikeaan paikkaan ollen parempi kuin Chris, vaikkei hänkään onnistunut täysin Musondaa pimentämään.
Niinkuin jo tuli mainittua keskikentän säälittävin osa-alue oli vastustajan pelinrakentelun häiritseminen ja prässi. Ei helkkari kertaakaan menty iholle vaan annettiin vaan kavereiden syötellä ihan rauhassa. Mwaba piti keskikenttää yksin hallussaan. Ei tosin ylöspäinpelaaminenkaan mitään juhlaa ollut. Jollei Tepsin pakkien uskomattoman hitaasti tapahtunut puolenvaihto toiminut (niinkuin yleensä kävi), Brown tai Riski haki pallon toppareiden jaloista, jolloin RoPS:lla oli jo 11 äijää pallon alla ja kolme innokasta hyökkääjää karvaamassa pelivälinettä pois. Keskikentän keskusta olikin koko ensimmäisen jakson aivan tukossa, mikä tosin jätti Aallon ja Paatelaisen laitapelille tilaa. Sieltä TPS saikin molemmat ensimmäisen jakson maalinsa - molemmat komeita osumia. Riski paransi otteitaan muutenkin ottelun kuluessa ja osoitti olevansa suomalaiseksi junnuksi poikkeuksellinen ainakin yhdellä osa-alueella: hän haluaa tehdä maaleja vetämällä ja laukaus jopa onnistuu molemmilla jaloilla. Brown ja Manninen taas esimerkiksi hieman liikaa siirtelivät vastuuta. Toisella puoliajalla Lomskin sisääntulo näytti hieman piristävän keskikentän peliä kun Cleaver siirtyi omalle paikalleen. Tätä kesti noin viisi minuuttia, jonka jälkeen keskusta oli taas vierasjoukkueen hallussa. Manninen paransi hieman, mutta vasta viimeisellä kympillä ja Ääritalon kentälletulo oli positiivista lähinnä pitkään loukkaantumiseen ja pelaamattomuuteen nähden. Yksi hieno haastaminen mieheltä kuitenkin nähtiin.
Hyökkäyspäässä paras oli Wusu. Omat heikkoutensa toki hänelläkin on. Mies on niin perkeleen kankea, että mikäli askeleet eivät sovi yhteen pallon liikkeen kanssa, niitä on mahdoton korjata. Silti kaksinkamppailuissa hän on aivan omaa luokkaansa eikä kumpikaan rovaniemeläistoppareista pärjännyt kukkupalloissa nigerialaiselle, joka tiputteli hyvin takaa tulleille tepsiläisille. Saisi kuitenkin myös edes joskus laukoa vaikka se veto onkin löysä pulunpieru. Mäkelästä ei oikeastaan haluaisi sanoa mitään - omia kun ei haluais kuitenkaan ihan hirveä rumilla sanoilla moittia kun tietää, ettei porilainen itseään ole väkisin avaukseen laittanut vaan on sinne valmentajan virheestä kannattajien sylkykupiksi joutunut. Kuitenkin laskin mieheltä ensimmäisellä jaksolla yhden (!) syötön omille ja yhden laukauksen maalin ohi. Siinä se. Taidot ei riitä. Se ei ole Samu-Petterin vika vaan Pasin, joka ei näe miehen olevan täysin väärällä sarjatasolla. Kentälle toisella jaksolla tullut juutti tarvitsi sitten kaksi minuttia ja yhtä monta kosketusta pallon saamiseen maaliin. On se vaan maalintekijä vaikka loput 40 minuuttia saivat taas epäilemään onko hän jalkapalloilija.
Tepsin parhaat tänään siis Aalto, Riski ja Wusu. Tuomala ja Andreasen olivat ok. Muille aikamoinen kasa lampaanperseitä. RoPS:sta esiin voi nostaa Musondan ja Mwaban lisäksi topparikaksikon, joka pelasi aika nononsense -meiningillä ja onnistuivat useimmiten purkamaan pallot ykkösellä mikäli Wusu ei niitä vienyt.
Pasilta tänään kaksi hyvää vaihtoa: Mäkelän vaihto voittomaalintekijään sekä Lomskin sisääntulo, joka vapautti Cleaverin pitkästä piinasta rappaamaan keskikentälle. Tämä nimittäin näytti aluksi toimivan vaikka RoPS saikin lopulta taas paineen päälle. Kuitenkin Mäkelän avauspaikka on pahinta mahdollista junnuihin kohdistuvaan silmäänkusemista, mitä mieleen tulee, enkä haluaisi tälläistä kasvattajaseuraksi pyrkivän Tepsin piirissä enää koskaan nähdä.
Yleisöä oli Paavo Nurmen kisat huomioon ottaen yllättävänkin paljon ja peukkua pitää nostaa ainakin Olympiakatsomon reaktioille Ärtsin tullessa kentälle.
e. kaikki tuhannet kirjoitusvirheet pois.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 25.06.2009 klo 08:33:02 kirjoittanut Cartel »
|
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #134 : 25.06.2009 klo 08:32:53 |
|
Yksi Tepsin maaleista muuten taisi mennä Kundan piikkiin (ellen sitten sekoillut nimien kanssa). Ja ihan vain sen takia, että mies jäi kevyen taklauksen jälkeen makailemaan maahan, vaikka oikeasti mitään kummempaa vammaa ei ollutkaan. Pelikatkon jälkeen "tarvittiin" vielä huoltajaa paikalle puhaltamaan pipiin ja tuomari totta kai käski Kundan kentän ulkopuolelle. Seuraavasta tilanteesta TPS teki maalin, kun RoPS puolustus oli sekaisin ilman toista topparia. Täysin oikeutettu rangaistus turhille makaajille ja itkijöille toki. Jos olisi vaan purrut hammasta ja jatkanut peliä, ei vastustaja olisi tehnyt maalia  .
|
|
|
|
|
bergerinpatrik
Poissa
Suosikkijoukkue: LFCInter
|
 |
Vastaus #135 : 25.06.2009 klo 09:08:29 |
|
Kaikki oleellinen onkin jo täällä sanottu, mutta yksi asia joka minua ihmetytti oli yleisön täysi hiljaisuus. Porukka istui kuin kirkossa, eivätkä tuularit innostuneet edes läp-läp-läp taputuksiin kotijoukkueen erikoistilanteiden aikana. Pelin aikana kuulin K-katsomosta asti jäähallin tuuletuksen äänen, niin hiljaista Veritaksella oli. Edes kotijoukkueen kannattajat eivät jaksaneen kannustaa, kuin n. 5 kertaa per puoliaika, sekin väsyneellä äänellä, rapula?
|
|
|
|
|
Statisti
Paikalla
Suosikkijoukkue: TPS
|
 |
Vastaus #136 : 25.06.2009 klo 09:22:59 |
|
Kaikki oleellinen onkin jo täällä sanottu, mutta yksi asia joka minua ihmetytti oli yleisön täysi hiljaisuus. Porukka istui kuin kirkossa, eivätkä tuularit innostuneet edes läp-läp-läp taputuksiin kotijoukkueen erikoistilanteiden aikana. Pelin aikana kuulin K-katsomosta asti jäähallin tuuletuksen äänen, niin hiljaista Veritaksella oli. Edes kotijoukkueen kannattajat eivät jaksaneen kannustaa, kuin n. 5 kertaa per puoliaika, sekin väsyneellä äänellä, rapula?
O-katsomosta en osaa sanoa, mutta noin tuularipohjalta suomalainen urheiluyleisö on todella hiljaista kansaa. En tietenkään odota, että tuularit tanssisivat ripaskaa, mutta ihan tavallinen peliin eläytyminen on suomalaisilla olematonta. Vieruskaverille voidaan kyllä lätistä pelitapahtumista, mutta taputtamaan sorrutaan vain jos tulee maali. Joku saattaa kohahtaa, jos maali on lähellä.
|
|
|
|
|
pökkelö
Poissa
|
 |
Vastaus #137 : 25.06.2009 klo 10:40:40 |
|
Lämmin keli ja hyvä nurmi innosti Sambian pojat pelaamaan. Tps ei jostan syystä vastaavaan innostunut kuin ajoittain. Nyt tuo puolustuksen kapeus näkyi. Rähmönen pelasi toki talvella ainakin parin otteeseen topparina, ja omaa kyllä kyvyt pelaavaksi ja avaavaksi toppariksi. Puolustamisessa ja kovuudessa vielä petrattavaa. Cleaver oli helisemässä, ja avaukset lähti minne lähti. Lomski onnistui kohtuullisesti. 1. puoliskon olin Iiron puolella ja ainakin sen avausjakson pelasi hienosti tehden peliä koko ajan. Iiro on parantanut koko ajan ja on nyt se vahvistus joksi hankittiin. Riskin peli hyökkäyssuuntaan oli mukavaa katsottavaa. Peliälyä löytyy ja kovuuskin riitti pehmeiden Sambian poikien keskellä. Keskikentän pohjalla Brownin ja Riskin näennäinen puolustaminen helpotti Ropsin pelaamista. Helposti saivat tulla rangaistusalueelle saakka. Cleaveri tai Valakaria olisi kaivattu toppareiden eteen sukittamaan peli iloa pois tummilta pojilta. Muutenkin Brown oli hyvin vaisu, eikä mitenkään erottunut kentältä.
Paatelainen teki hienon puskumaalin, mutta muuten ei näyttänyt syttyvän. Sellainen virkamies peli normaaliin verrattuna. Manninen teki kiitettävästi töitä molempiin suuntiin. Wusu oli yritteliäs ja onnistumisiakin tuli, mutta mutta..... riittääkö taso kuitenkaan. Mäkelä ei kuulu veikkausliigaan. Arka ja pehmeä. Andreasennilta paras peli. On se ihme heppu. Usein miten vaikuttaa täysin turhalta mieheltä kentällä, silti verkko heiluu. Tuomaalalta hyvä peruspeli. Ääritalon paluulle peukku, vaikka vielä kovin keskenkuntoinen. Toivottavasti joukkue syttyy lauantaina.
|
|
|
|
|
enska
Poissa
|
 |
Vastaus #138 : 25.06.2009 klo 10:41:42 |
|
Kaikki oleellinen onkin jo täällä sanottu, mutta yksi asia joka minua ihmetytti oli yleisön täysi hiljaisuus. Porukka istui kuin kirkossa, eivätkä tuularit innostuneet edes läp-läp-läp taputuksiin kotijoukkueen erikoistilanteiden aikana. Pelin aikana kuulin K-katsomosta asti jäähallin tuuletuksen äänen, niin hiljaista Veritaksella oli. Edes kotijoukkueen kannattajat eivät jaksaneen kannustaa, kuin n. 5 kertaa per puoliaika, sekin väsyneellä äänellä, rapula?
Liian kuuma, suuta rupes kuivaamaan.
|
|
|
|
|
Jupesteri
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa
|
 |
Vastaus #139 : 25.06.2009 klo 11:00:19 |
|
Jatka vain Puoliaika kirjoitushommia. Mukava noita on lukea.
sama juttu. ja täällä olevista linkeistä minä olen ne blogit lukenut, ei mua ainakaan haittaa jos tuo linkin tänne.
|
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #140 : 25.06.2009 klo 11:36:08 |
|
sama juttu. ja täällä olevista linkeistä minä olen ne blogit lukenut, ei mua ainakaan haittaa jos tuo linkin tänne. Sama. Tosin otteluraportti-linkit voisi laittaa pelkästään otteluketjuun. Saman linkin löytyminen sieltä täältä ärsyttää ajoittain.
|
|
|
|
|
lekke
Paikalla
Suosikkijoukkue: TPS, LFC, SFC
|
 |
Vastaus #141 : 25.06.2009 klo 11:39:59 |
|
Kaikki oleellinen onkin jo täällä sanottu, mutta yksi asia joka minua ihmetytti oli yleisön täysi hiljaisuus. Porukka istui kuin kirkossa, eivätkä tuularit innostuneet edes läp-läp-läp taputuksiin kotijoukkueen erikoistilanteiden aikana. Pelin aikana kuulin K-katsomosta asti jäähallin tuuletuksen äänen, niin hiljaista Veritaksella oli. Edes kotijoukkueen kannattajat eivät jaksaneen kannustaa, kuin n. 5 kertaa per puoliaika, sekin väsyneellä äänellä, rapula?
jep, O-katsomossa erittäin hiljaista jostain syystä, jos chäntit lähti niin loppui saman tien 10 sekunnin jälkeen... koko kausi ollut kannattamisessa taaksepäinmenoa viime kauteen verrattuna, joten ei sinänsä yllätys ettei RoPS tuon enempää innosta
|
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #142 : 25.06.2009 klo 12:08:20 |
|
joten ei sinänsä yllätys ettei RoPS tuon enempää innosta
Kertonee jotain turkulaisesta kannatuskulttuurista. Yleensä Veikkausliiga-joukkueiden kannattajat innostuvat siitä omasta joukkueestaan. Vai olisko ollut niin, että eilen RoPS:n upea esitys juuri innosti TPS-kannattajia? Niinpä sen pelillisesti paskemman Palloseuran äänekäs kannustaminen ei kiinnostanutkaan?
|
|
|
|
|
abracadabra
Poissa
Suosikkijoukkue: Chubby Boys
|
 |
Vastaus #143 : 25.06.2009 klo 13:11:26 |
|
Kertonee jotain turkulaisesta kannatuskulttuurista. Yleensä Veikkausliiga-joukkueiden kannattajat innostuvat siitä omasta joukkueestaan.
Vai olisko ollut niin, että eilen RoPS:n upea esitys juuri innosti TPS-kannattajia? Niinpä sen pelillisesti paskemman Palloseuran äänekäs kannustaminen ei kiinnostanutkaan?
Joidenkin katkarapukatsomon analyytikkojen on ihan turha tulla itkemään, jos yksi peli on kannattajilta mennyt vaisummissa merkeissä.
|
|
|
|
|
Narttu
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS
|
 |
Vastaus #144 : 25.06.2009 klo 13:28:02 |
|
Olihan se Aalto alaspäin pelatessa aika usein hukassa, ei kannata nyt ruveta sen suurempia kehumaan. Toki tuon linjan paras oli.
|
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #145 : 25.06.2009 klo 13:44:03 |
|
Joidenkin katkarapukatsomon analyytikkojen on ihan turha tulla itkemään, jos yksi peli on kannattajilta mennyt vaisummissa merkeissä. Oikeastaan valitin lähinnä sitä, että lekke ei innostu Tepsistä vaan vastustajista. Tunnelma matsissa oli mielestäni ihan mukava ja rauhallinen.
|
|
|
|
|
Merilokki
Poissa
|
 |
Vastaus #146 : 25.06.2009 klo 18:47:48 |
|
Olishan sekin jotenkin kummallista, jos noin paskan pelin aikana alkais sambaamaan. Lähinnä teki mieli huudella rivouksia, muttei viitsinyt kun lapsiperheitä ympärillä. Lauantaina sitten paremmalla sykkeellä, sekä kentällä, että katsomossa.
|
|
|
|
|
pökkelö
Poissa
|
 |
Vastaus #147 : 25.06.2009 klo 18:55:57 |
|
Minulta myös puoliajalle kiitokset, ja linkistä pääsee helposti lukemaan. Luen mielelläni jatkossakin. Eihän niitä ole niiden pakko lukea, jotka eivät halua.
|
|
|
|
|
Puoliaika
Poissa
|
 |
Vastaus #148 : 26.06.2009 klo 15:07:10 |
|
Täällähän on syntynyt keskustelua, eikä se ole lainkaan huono asia. Tunnustan heti alkuun, että olen täällä puhtaasti blogin mainostamistarkoituksessa. Toki luen paljon muiden kirjoituksia suurella mielenkiinnolla, mutta oma antini jää suurilta osin noihin linkkeihin, joita olen laittanut tänne kirjoituksesta riippuen 0-3. Mallin otin Keskilinkiltä. Kolmea useampi linkki menisi minusta jo spämmäämisen puolelle. Ja samankaltainen tilanne olisi, jos linkkaavia bloggaajia olisi useampia. Nykyisellään juttujen linkkaaminen on minusta kuitenkin lukijoiden palvelua. Ne klikkaavat ja lukevat, joita kiinnostaa. Muut voivat antaa linkkien olla. Ja jos linkit niin mahdottomasti jonkun mielenrauhaa järkyttävät, niin voin minä jatkossa pistää otteluraporteista linkit vain ottelukeskusteluihin. Vastaisuuden varalle FutisForumilla olisikin ehkä hyvä luoda pelisäännöt linkittämiseen, sillä (ainakin toivon mukaan) bloggaajia tullee jatkossa lisää ja joskus tulevaisuudessa linkeistä saattaa ihan oikeastikin tulla ongelma. Tähän väliin on varmaan hyvä tähdentää, että en saa blogistani rahaa. Tämä on kauniisti sanottuna vapaaehtoista jalkapallokulttuurityötä ja toki siinä samalla hyvää käytännön verkkojournalismin opettelua itselleni. Jatkan blogin pitämistä ainakin kauden loppuun saakka ja katson sitten mitä sille teen. Oheisen linkin takana on muuten vielä kuvia TPS-RoPS-ottelusta (tällä kertaa otin kameran mukaan, mutta tuskin tuosta tapaa tulee). Katsokoon ne joita kiinnostaa ja muut antakoot asian olla. En minä tätä ketään ärsyttääkseni tee. http://puoliaika.wordpress.com/2009/06/26/tps-rops-ottelun-kuvia/
|
|
|
|
|
Don Quijote
Poissa
|
 |
Vastaus #149 : 26.06.2009 klo 17:11:48 |
|
Nykyisellään juttujen linkkaaminen on minusta kuitenkin lukijoiden palvelua. Ne klikkaavat ja lukevat, joita kiinnostaa. Ehdottomasti jatka vain, mm. raportteihin ja Pasin parhaisiin on hienoa aina löytää linkki asiaan liittyvästä topikista. Muuten en tuolla muistaisi varmaan edes käydä ja jutut ovat kuitenkin ehdottomasti hyvää luettavaa, keskimääräistä FF-tekstiä tuhansia kertoja parempaa. Ei se yksi linkki voi täällä seassa ketään niin paljon haitata, että siitä pitäisi jatkuvasti unksuttaa.
|
|
|
|
|
|
|
|