• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Manchester United 2006/2007

Aloittaja Thouni, 26.06.2006 klo 20:12:27

0 Jäsenet ja 6 Vieraat katselee tätä aihetta.

OGS

#1575
Bardsley  :vaihto: Evra
Heinze  :vaihto: Ole

Heitäppäs Ole pari häkkiä.  :tuoppi:

Edit. Kas, näköjään olikin jo 64 sivua. Olin itse vielä edellisellä sivulla. Tulipa sitten vaihdot sanottua toistamiseen.  8)

J.Gatsby

1-0 manulle!  :tuoppi:

Ronaldo katkaisi pakin huonon syötön ja antoi keskelle Sahalle, joka upottaa myöhässä olleen veskarin längistä kylmästi...  :ylos:

OGS

#1577
Lainaus käyttäjältä: Hasselnut - 12.08.2006 klo 19:17:46
Näkyykö Sopcastilla?

Ei mitään haisua, itse sain näkymään Tvants-ohjelman kautta kun pistin ohjelmahakuun goal tv1.

Edit. Minulla näköjään tulee stream vähän viiveellä, tuli maali nyt vasta. Näppärä syöttö kyllä Ronnielta ja Sahalta kylmäverinen viimeistely.

Kefka

Jaahas kentänlaita mainosten mukaan kausikortteja vieläkin myynnissä. Mitenkä helvetissä se on mahdollista jos jo 64000 on myyty?




_________

Saha  :pallo:

J.Gatsby

#1579
Scholes :vaihto:  Richie

Giggs   :vaihto:  Jonah

Saha  :vaihto:  Miller

edit. Richie näyttäisi menevän ylös Olen kanssa ja Jones ja Miller keskikentän keskustaan.

OGS


Kefka

Lainaus käyttäjältä: J.Gatsby - 12.08.2006 klo 19:36:28
Saha  :vaihto:  Miller


Toivottavasti jää Millerin viimeiseksi esiintymiseksi United paidassa

J.Gatsby

Evran hieno nousu, mutta veto hiuksen hienosti ohi ylänurkasta. Richie alusti tilanteen hienolla kantapäävipillä.

J.Gatsby

#1583
Ronaldo kahteen nollaan.  :ylos:  Vapari sivurajantuntumasta ja pakin jalan kautta sisään.  ;D

edit. Ja heti perään Jonah ampuu parista kympistä veskarin kainalon ali verkkoon! Richie jälleen antoi hyvän syötön.

Kefka


wayne_rooney


OGS

Hienosti hörppäsi Sevillan molari Jonesin vedon.   :tuoppi:

Kefka

Tietääkö kukaan paljonko katsojia oli? Aika tyhjältä näytti. Eikä laulujakaan kuulunut (tai sitten se johtui vaan streamin laadusta  ???)

Kankkulankaivo

EEeieii saamari oletin, että peli tulee illemmalla ja äsken tulin koneelle ja peli oli just pelattu... >:(  Tää on tätä mun tuuria, tätäkin peliä odoteltiin ainakin viikko hartaasti.

Le Suntti

Lainaus käyttäjältä: Kefka - 12.08.2006 klo 20:03:58
Tietääkö kukaan paljonko katsojia oli? Aika tyhjältä näytti. Eikä laulujakaan kuulunut (tai sitten se johtui vaan streamin laadusta  ???)

Selostaja sanoi mielestäni 41000 vähän ennen matsin loppua. En ole varma, mutta kuulostaisi aikalailla oikealta tuollaiseen peliin..

Näin vain toisen jakson, mutta ilmeisesti sen oikean niistä kahdesta.  8) Park oli kyllä todella positiivinen ilmestys, todella ilo seurata hänen peliään jälleen. Ronaldo vaikuttaa olevan kunnossa niin henkisesti kuin fyysisestikin ja Sahalle oli varmasti hienoa saada jo toisessa matsissa tili auki, loistava syöttö Ronaldolta muuten.

Kaksi viimeistä maalia enemmän tai vähemmän veskarin ja pulustuksen piikkiin, mutta varsinkin Jonahin kannalta oli hienoa, että sai OT:lla maalattua.  :ylos:

Evra ja Richie vaihdosta tultuaan myöskin hyvin aktiivisia, Kuszczakki sai ensimmäiset koppinsa Manu-paidassa.. Kaiken kaikkiaan ihan onnistunut peli, loukkaantumisilta vältyttiin ainakin.

Lainaus käyttäjältä: Kankkulankaivo - 12.08.2006 klo 20:55:02
EEeieii saamari oletin, että peli tulee illemmalla ja äsken tulin koneelle ja peli oli just pelattu... >:(  Tää on tätä mun tuuria, tätäkin peliä odoteltiin ainakin viikko hartaasti.

Doh!  8) No eiköhän joku ainakin maalit kaiva taas jostain, pelillisesti ei mitään maagista nähty..

Phizza

Kohtalaisella esityksellä puhdas 3-0 voitto UEFA Cup-mestareista. :ylos:

Pitää olla rehellinen ja antaa tunnustusta Sevillalle, mielestäni tasapeli olisi saattanut olla reilu tulos, mutta toisaalta he hukkasivat paikkoja ja United oli niukasti parempi. 3-0 joka tapauksessa mairittelee Unitedia.

Ensimmäiset kymmenen minuuttia oli hyvää peliä, muutama hyvä hyökkäys, mutta sitten Sevilla sai otteen pelistä ja oli hieman niskan päällä oikeastaan koko ekan jakson loppuun saakka, toki esim. Parkilla oli hyvä paikka siinä välissä.

Toinen jakso toi debytantti-Kuszczakin kentälle ja hän pelasi mielestäni todella hyvin ottaen pari hyvää koppia. Puolustus oli hieman epävarmaa, Heinze ei ollut oma itsensä, varmaan johtuu pelituntuman puutteesta ja Silvestre teki pari virhettä topparin tontilla. Brown oli hyvä, Bardsley kohtalainen.

Hyökkäyspeli oli heikkoa ekalla jaksolla, mutta onneksi parani toiselle jaksolle. Park oli mielestäni kentän paras pelaaja, erittäin hyvää työntekoa ja loi muutaman paikan. Harmi ettei saanut itse tehtyä maalia, mutta uusi sopimus on todellakin ansaittu. :ylos:

Scholes pelasi myös hyvin, mutta O'Shea ei taaskaan vakuuttanut. Harhasyöttöjä ja kovia kosketuksia tuli taas ihan liikaa. Carrickia kyllä kovasti odotan tuohon keskelle pyörittämään vähän peliä. Toki Sennankin hankinta olisi hyvä, Fulham-pelissä ei tarvitsisi O'Sheaa katsella keskikentällä.

Giggs pelasi ihan hyvän pelin, ekan jakson vasempana laidalla vieden Alvesia välillä miten tahtoi. Toisen jakson alkuun siirtyi kärkeen ja sitten tunnin kohdalla keskikentälle. Tällöin peli alkoikin kulkea mielestäni paremmin.

Ronaldo oli hiukan vaisu, mutta välillä taas uskomattomia väläyksiä tekniikastaan. Maali oli tietetenkin kirsikka kakun päälle, vaikka kimposikin Sevilla-pelaajan kautta maaliin.

Sahalle maali varmasti teki todella hyvää, ensimmäinen osuma pre-seasonilla. Muutenkin hyvää työntekoa, muttei oikein mitään todellista saanut aikaiseksi. Sevilla tosin puolusti todella hyvin ja tiiviisti, joten tilaa ei pahemmin ollut eikä tarjoilu varsinkaan ekalla jaksolla pelannut.

Vaihdosta tulleista pelaajista Evra, Richardson ja Jones täytti paikkansa. Evra pelasi mielestäni hyvin, yksi maalipaikkakin hänellä oli. Pari turhaa rikettä hän teki, mutta toisaalta olin tyytyväinen hänen pallolliseen peliinsä. Richardson oli mielestäni pirteä ja alan pikkuhiljaa tykätä hänestä. Taitaa sittenkin olla Unitedin tasoinen pelaaja, vaikka toisin arvelinkin viime keväänä. Jones totta kai teki maalin, muuten vaisu, toki peliaikaakin vain niukasti.

Ole ei oikein saanut mitään aikaan ja Millerin pelit pitäisivät olla mielestäni pelatut United-paidassa. Yksi käsittämätön purku oman boksin rajalla; piti vetää pitkälle kohti vastustajan maalia mutta hän vetikin sen suoraan oman rankkaripilkun kohdalle jossa odotti kolme Sevillan pelaajaa, onneksi siitä ei mitään vaarallista tullut. Miller ehdottomasti ulos.

Kuten Kefka mainitsi, tunnelma vaikutti olevan kyllä todella vaisua, katsojiakin tosin oli vain reilu 40 000. Toki aika hyvä määrä ottaen huomioon että tämä oli vain treenimatsi.

Joten kaiken kaikkiaan varsin mukava "kenraali" ennen sarja-aloitusta. Rion ja Neville pelaavat Englannin ottelussa, joten heidän pitäisi olla kunnossa Fulhamia vastaan, tosin varsinkin Nevillen pelituntuma on olematon. Vielä kun Rooneyn pelikielto kumottaisiin niin sanoisin että varsin hyvät lähtökohdat kauteen. Ja pitää kuitenkin muistaa että tämän päivän vastus oli valju-mittapuulla jotain Spursin tasoa, ei tosiaan mikään turha joukkue tuo Sevilla.

Le Suntti

Hyvä raportti Phizzalta, kiitoksia, itse missasin ekan jakson tosiaan kokonaan.  :tuoppi:

Lainaus käyttäjältä: Phizza - 12.08.2006 klo 21:08:23
Scholes pelasi myös hyvin, mutta O'Shea ei taaskaan vakuuttanut. Harhasyöttöjä ja kovia kosketuksia tuli taas ihan liikaa. Carrickia kyllä kovasti odotan tuohon keskelle pyörittämään vähän peliä. Toki Sennankin hankinta olisi hyvä, Fulham-pelissä ei tarvitsisi O'Sheaa katsella keskikentällä.

Joo kyllä sen 4 milliä voisin maksaa siitä, ettei Fulham-pelissä tarvitse katsella O'Sheaa keskikentällä!  ;D :ylos:

hassan

taas kyselisi linkkeja sevilla matsin maaleihin..kiitän.

Phizza

#1593
Lainaus käyttäjältä: hassan - 13.08.2006 klo 11:47:59
taas kyselisi linkkeja sevilla matsin maaleihin..kiitän.

En tiedä toimiiko, mutta kokeile.

Jos ei toimi, niin eiköhän tänne maalit jossain vaiheessa tule, nyt on jo Ronaldon maali.

ilmapallo

#1594
Lainaus käyttäjältä: Phizza - 13.08.2006 klo 12:58:04
En tiedä toimiiko, mutta kokeile.
Täältä löytyi, kiitos  :ylos:

vielä, jos löytyisi viime kaudesta yhteenvetopaketti (video) jostain. En muista nähneeni ainakaan tässä topikissa linkkiä.

OGS

The Express:

LainaaManchester United boss Sir Alex Ferguson is confident of a breakthrough in his £35million summer pursuit of Fernando Torres and Mahamadou Diarra. Along with Tottenham's Michael Carrick - secured after a deal worth up to £18millon - Athletico Madrid striker Torres and Lyon Midfielder Diarra have been his prime transfer targets for the new season.

In both cases Ferguson refused to meet the £25million price tag Athletico and Lyon have asked for their star players. But as the August 31 transfer deadline draws near it is believed the clubs will cut their asking prices. That news has stimulated interest from United and at least one - if not both players - could be arriving at Old Trafford this month in deals worth about £35million.

Despite publicly stating that he is happy to go into the new season with the strikers he has got after Ruud Van Nistelrooy's £10million departure to Real Madrid, Ferguson has been workin furiously to bring a top hitman to the club. They have been linked with Inter Milan's Brazilian star Adriano but the Spanish international Torres is Sir Alex's number one target.

It is thought Lyon have reluctantly decided there is no point in keeping Malian international Diarra, who wants to play in the Premiership.

Rikkiviisas

Jos noissa on puolet totta niin Ferguson on joko nero tai sitten iso pyörä heittää.
Ensin mansikoita, hilloa ja vielä pusu päälle Carrickista, nyt mukamas sitten valtavia summia pelaajista, joiden sopeutuminen ja ylipäätään tehot ovat täydellisiä kysymysmerkkejä.

OGS

Seuraavaksi tulee sunnuntai-illan kevennys, jonka tarjoaa Manutdtalk.com:

LainaaManchester United are set to bring in 3 new players before the start of the Premiership season, with the Glazer family ready to make their mark. Andrea Pirlo, Marcos Senna and Ronaldo (From Madrid) are all set be United players by Wednesday.

The arrival of Ronaldo will be a huge surprise to many but it is believed Sir Alex still sees him as the best finisher in the world and this is good news for United fans after losing Ruud van Nistelrooy last month to Real Madrid. Fergie sees these three as well as Carrick as the key to bringing back major success to the Theatre of Dreams.

We have it confirmed from sources close to Old Trafford that at least 2 of these players could start against Fulham in United's opening Premiership game.

http://www.manutdtalk.com/forums/news-room/426-exclusive-fergie-triple-swoop.html#post2266

;D :alas:


Tveni Trii

Kyllä taas tulijoita riittää.  ;D

Ei silti kaksi edellä mainitusta olisi erittäin tervetulleita, keitä nämä kaksi on, saatte ihan itse miettiä.  ::)

Näin kauden kynnyksellä, kun on katsellut vain tuloksia ja maalintekijöitä ja lukenut asiantuntevia juttuja forumilta, niin ei se SAF nyt ihan paskaa kuitenkaan puhunut 2-3 "uudesta" pelaajasta. Kun jossain vaiheessa puhui Scholesin ja Ole Gunnarin uudesta tulemisesta. Mukavaa ollut nähdä että, motivaatiota riittää ja asennepuolikin on kunnossa.
Silti vielä kaipaan yhtä kk-pelaajaa ja yhtä kärkeä. Rahaa tuskin on ja tuskin muuta liikennettä enää on, ehkä Senna. Mutta Saha "ykköskärkenä" ei kauheasti luo uskottavuutta ainakaan minun mieleen. Aivan sama minkälaista munaravia se siellä kentällä vetää 90 minuuttia, jos ei tee maaleja. Viime kaudella viisitoista maalia, hyvä suoritus, kun oli vielä loukkaantuneena alkukaudesta, mutta eipä Sahalta niitä ISOJA maaleja kauheasti löydy tai ei ainakaan minun mieleen tule juuri nyt, kuin kevään Bolton-peli. Tärkeä maali ja syöttö, mutta Bolton.  ::)

Toivon todellakin, että SAF vetää jonkun ässän hihastaan ja tuo jonkun hyvän hyökkääjän ManUun vielä ennen kauden alkua eli tällä viikolla.  :o

On se aika taas äkkiä mennyt, kohta se taistelu alkaa, niin kentällä kuin kotonakin.