FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
06.02.2026 klo 03:10:44 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 82 [83] 84 ... 93
 
Kirjoittaja Aihe: Tottenham Hotspur 2009/2010 - The Kings Of North London  (Luettu 177034 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
john white

Poissa Poissa


Vastaus #2050 : 06.05.2010 klo 14:56:38

Vaikka tosiassa varmaan vain Lennon ja Crouch mahtuu kisakoneeseen... Ja Defoe mahdollisesti. :(

Crouch:n mahtuminen voi olla hieman ongelmallisempi, ellei järjestetä erikoiskujetusta ;)



Turvatarkastus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Dimitar Berbatov


Vastaus #2051 : 06.05.2010 klo 15:18:58

Miten on kelpaako teille Berba ja Carrick takaisin, jos tuohon heittää vielä hieman massia päälle?

Berbatov, Carrick Vaihto Modric, Bale
journeyman

Poissa Poissa


Vastaus #2052 : 06.05.2010 klo 15:22:59

Miten on kelpaako teille Berba ja Carrick takaisin, jos tuohon heittää vielä hieman massia päälle?

Berbatov, Carrick Vaihto Modric, Bale

Ei tod, eikä Arrya varmasti kiinnosta. Carrick <-> Jenas huomattavasti realistisempi :)
Blanchflower

Poissa Poissa


Vastaus #2053 : 06.05.2010 klo 15:39:46

Ei tod, eikä Arrya varmasti kiinnosta. Carrick <-> Jenas huomattavasti realistisempi :)

Keane, Jenas <-> Carrick, Berba

Ei tuollaisia tuplavaihtoja käytännössä tapahdu ja Spursin kiinnostus Berbaan ja etenkin Carrickiin voi olla vähän kysenalaista ylipäätään.
Lorem Ipsum

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs


Vastaus #2054 : 06.05.2010 klo 16:24:36

Miten on kelpaako teille Berba ja Carrick takaisin, jos tuohon heittää vielä hieman massia päälle?

Berbatov, Carrick Vaihto Modric, Bale

Miten olisi Rooney Vaihto Dos Santos (vuokralle ilman osto-optiota)? Voidaan laittaa pari puntaa väliin

Punanenä voi mennä muualle kaupoille.
Lorem Ipsum

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs


Vastaus #2055 : 06.05.2010 klo 16:38:47

Mitä tulee kesän siirtorulettiin, niin toivon Spursin olevan siellä passiivisen järkevä. Varamolari on pakko hankkia. Sandro tuli ja Jenas toivottavasti ulostetaan. Rotaatiopelaajia varmaan muutama vaihtuu.

Joukkue pelasi hienosti itsensä mestareiden liigaan, joten toivottavasti mahdollisimman moni näistä sankareista pääsee myös ensi kaudella nauttimaan työn hedelmistä. Joukkuepalaaminen on menny eteenpäin tämän kauden aikana huiman harppauksen, uskon että tällä rungolla kehitys vielä jatkuu.

Jumalauta tänään oli hieno päivä kävellä työpaikalla Liljanvalkea Spurs-paita päällä. Eipä tullut kukaan maukan kannattaja tai tykimies vittuilemaan.

Vielä kerran onnea kaikille Spurs-veljille... ja siskoille tietty! COYS!!
PAN

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: En muista...


Vastaus #2056 : 06.05.2010 klo 16:51:06

Ja kuten tapoihin kuuluu, DVD:n editointiin ei turhaa aikaa tuhlailtu :)

http://shop.tottenhamhotspur.com/spurs08/detail.php?productid=ST44481&proddesc=Tottenham+Hotspur+Review+Of+The+Season+09%2F10&supercategory=&branch=&wcategory=&catdesc=&treecode=TRE00017&utm_source=skyscraper&utm_medium=thfc-site&utm_campaign=season-review-dvd
D4

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: COYS!


Vastaus #2057 : 06.05.2010 klo 21:09:48

Angulo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: I used to care, but things have changed


Vastaus #2058 : 06.05.2010 klo 21:19:48

Tämä on kyllä hieno topic tällä hetkellä, kun vuosien patoutumia päästään purkamaan hyvinkin positiivisissa merkeissä Ylos Muutoinkin on ihan hienoa, että Tottenham viimein neljän sakkiin selvisi Ylos
Spursinizer

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: in arsene we trust... NOT!


Vastaus #2059 : 06.05.2010 klo 21:25:41

Printti käteen ja ekaa tatskaa ottamaan sit tuon UCL-kukon kanssa. Taidan kuitenkin ottaa pintin käteen ja ootella sitä ekaa UCL-mestaruutta...

Siirtospekulaatioista sen verran, että kannatan myös Keanen ja Jenaksen yms. ulostelua kesällä vaikka sitten vähän halvemmallakin. Kauhulla muistelen aikoja, kun he kirmailivat kentällä.

Varaveska Gomesille, maailmanluokan toppari, oikea laitapuolustaja ja hyökkääjä inessiiviin. Mieluitenhan sitä ottais kalinaan tottuneet ukot. Rittikentiltä Cuellar kelpaisi puolustukseen, hällä taitaa olla vielä tosin pari vuotta sopimusta Villan kanssa. Hyökkääjiksi Rodallega tai Piquionne (Lyonista lainalla Pompeyssa) voisi olla ihan katsottavia kortteja.

Runko on hyvin kasassa, joten toivottavasti ei isompia muutoksia kesällä tule, eikä etenkään Bale/Modric/Lennon/Gomes-akselilta myydä ketään.
puolenvaihto

Poissa Poissa


Vastaus #2060 : 06.05.2010 klo 23:12:58

Hyökkääjäähän tuo Tottenhamin paletti huutaa. Kolmikko Defoe, Crouch ja Pavlyuchenko on ihan laadukas, mutta vähintään yksi uusi  vaihtoehto tuohon pitäisi mielestäni saada. Tuovatko sitten ylemmässä viestissä mainitut Rodallega tai Piquionne mitään lisäarvoa Spursille? Mielestäni Piquionne on näkemäni perusteella huono valinta antamaan taustatukea tai jopa heiluttamaan tahtipuikkoa Spursin hyökkäyksessä.

Rodallegan sopimustilanteesta minulla ei ole minkäänlaista käsitystä, mutta muuten mies kuulostaa näin nimiä pyöritellessä ihan hyvältä vaihtoehdolta. "Tehot" 10+7 näyttävät lupaavalta Wiganin tasoisessa joukkueessa.

Omasta mielestäni mahdollinen hyökkääjävahvistus voisi olla ihan hyvin myös Valioliigan ulkopuolinen pelaaja. Tarjontaa on varmasti kesällä runsaasti, mistä Harry löytää varmasti mieleisensä pelaajan. Komppaan muita siinä, että joukkueen kokoonpano on tällä hetkellä hyvässä kuosissa, keskikenttä erityisesti, joten pakkaa ei kannattaisi sekoittaa liikaa turhilla pelaajavaihdoksilla.
Thiago

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tottenham, Atletico Madrid


Vastaus #2061 : 06.05.2010 klo 23:26:26

Hyökkääjäähän tuo Tottenhamin paletti huutaa. Kolmikko Defoe, Crouch ja Pavlyuchenko on ihan laadukas, mutta vähintään yksi uusi  vaihtoehto tuohon pitäisi mielestäni saada. Tuovatko sitten ylemmässä viestissä mainitut Rodallega tai Piquionne mitään lisäarvoa Spursille? Mielestäni Piquionne on näkemäni perusteella huono valinta antamaan taustatukea tai jopa heiluttamaan tahtipuikkoa Spursin hyökkäyksessä.

Piquionne tai Rodallega eivät olisi kummoisia vahvistuksia. Jos miettii hyvää maalintekijää valjusta niin eipä siellä hirveästi ole tarjolla realistisia vaihtoehtoja Spursille, Bent tuskin tulee takaisin, eikä Sahan kaltaista ikuisessa loukkaantumiskierteessä olevaa pelaajaa kannata ottaa. Ulkomailta jos haetaan hyökkääjää on se aina vähän arpapeliä, kuinka nopeasti pelaaja sopeutuu valjuun, jollei scoutata hyvin kuten Berban tapauksessa. ;)

Olenko käsittänyt oikein, että Mansion lopettaa sponsorina tämän kauden jälkeen? Entä ensi kauden pelipaidasta mitään kuulunut? Omasta hyllystä löytyy onneksi tämä. :)
robinyari

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs, Hibs


Vastaus #2062 : 07.05.2010 klo 08:46:20


Hyökkääjiksi Rodallega tai Piquionne (Lyonista lainalla Pompeyssa) voisi olla ihan katsottavia kortteja.


Ei toivottavasti lähdetä hakemaan jotakin "OK - hyvää" ratkaisua jo olemassaolevien toimivien ratkaisujen tilalle. Nyt kaivataan nimenomaan selkeätä parannusta nykyhyökkääjien tasoon, ja epäilen vahvasti että yllämainitut herrat tätä toisivat. Selkeästi nykykaartia kovemmat hyökkäjät ovatkin harvassa ja varmasti kalliita.
robinyari

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs, Hibs


Vastaus #2063 : 07.05.2010 klo 08:53:05

Yleiskommenttina tästä kaudesta täytyy sanoa, että olipa harvinaisen ansaittu neljäs sija. Chelski / Arsu / City kolmoiskaato oli miehen työ!

Tästä on hyvä jatkaa ensi kauteen. pari kovaa vahvistusta (1 maailmanluokan hyökkääjä, 1 peliä avaava toppari) ja varaveska kehiin, ulos Keane ja / tai Pavlu (Pavlu on kyllä kova pistämään pallot häkkiin, mutta miehen laiskuus ja peliälyn puute ovat ruvenneet ottamaan päähän...kaveri ei ole myöskään ihan nuori enää), ja tietysti Jenas.

Jos päästään Champions - liigan lohkovaiheeseen niin puoli kautta on jo pelastettu!
Vilho69

Poissa Poissa


Vastaus #2064 : 07.05.2010 klo 09:48:20

Miten olisi Rooney Vaihto Dos Santos (vuokralle ilman osto-optiota)? Voidaan laittaa pari puntaa väliin

Punanenä voi mennä muualle kaupoille.

juuri näin!
Sivurajatapaus

Poissa Poissa


Vastaus #2065 : 07.05.2010 klo 09:54:45

Hieno saavutus Tottenhamilta! Veikkaan kuitenkin, että tie nousee pystyyn UCL:n karsintakierroksella.
leeremick26

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Riley Star, Hannah Hayes


Vastaus #2066 : 07.05.2010 klo 10:00:36

Olisi se kyllä aika kova juttu jos viisi Spursin pelaajaa jatkaisi vielä kauden jälkeen kisoihin. King, Dawson, Lennon, Defoe, Crouch ja sitten vielä jokerina THudd.

Juu, ja ensi kauden Spurs saisikin sitten aloittaa vähintäänkin ilman Kingiä, Defoeta, Lennonia, kun poppoo loukkaantuisi kisoissa.

john white

Poissa Poissa


Vastaus #2067 : 07.05.2010 klo 10:52:05

Juu, ja ensi kauden Spurs saisikin sitten aloittaa vähintäänkin ilman Kingiä, Defoeta, Lennonia, kun poppoo loukkaantuisi kisoissa.



No onneksi Bale sentään pelaa:

07 May 2010
The Club is delighted to announce that Gareth Bale has signed a new four-year contract which runs until 2014.

The Wales international joined the Club as a 17-year-old from Southampton in May, 2007 and has gone on to make 75 appearances in our colours, scoring five goals.

The 20-year-old's electrifying displays on the left flank have impressed many this season including our One Hotspur Members and International Supporters Clubs who both voted him their Young Player of the Season.

Winning goals against Arsenal and Chelsea last month also contributed to Gareth being named Barclays Player of the Month for April.
D4

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: COYS!


Vastaus #2068 : 07.05.2010 klo 10:55:26

No onneksi Bale sentään pelaa:

Keep your filthy hands off, SAF!


Korjasin.
Bruce78

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs, Pepo


Vastaus #2069 : 07.05.2010 klo 11:11:23

Nyt kun noista hyökkääjähankinnoista on ollut puhetta, niin tiedän kyllä sohaisevani kusiaispesään ilmoittamalla, että Berbatov voisi olla oikeasti hyvä hankinta. Pahimmillaan on toki asennevammainen löysäilijä, mutta parhaimmillaanhan mies oli ihan maaginen Spursin paidassa. Ties vaikka Harry saisi potkittua mieheen uutta puhtia.

Tuskin Muna hirveitä summia pyytäisi, mutta saattaisivat toki vaatia Lukaa tai Balea vaihdossa. Ja sehän ei kyllä sovi alkuunkaan.
D4

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: COYS!


Vastaus #2070 : 07.05.2010 klo 11:14:40

Nyt kun noista hyökkääjähankinnoista on ollut puhetta, niin tiedän kyllä sohaisevani kusiaispesään ilmoittamalla, että Berbatov voisi olla oikeasti hyvä hankinta. Pahimmillaan on toki asennevammainen löysäilijä, mutta parhaimmillaanhan mies oli ihan maaginen Spursin paidassa. Ties vaikka Harry saisi potkittua mieheen uutta puhtia.

Vähän samaa olen miettinyt. Omissa papereissani eniten joukkuetta parantava hankinta olisi isohko huipputason "linkkipelaaja" hyökkäykseen. Ihan helppo ei ole parempiakaan vaihtoehtoja keksiä, kuin Berba. Kaverin henkinen tila toki olisi hiukan kysymysmerkki (vrt. Keane), kuten sanot.
Tervo
Vastaus #2071 : 07.05.2010 klo 11:31:25

Onnittelut CL-paikasta ja tiputtakaa se syöpä arsenal pois pilvistä tulevalla kaudella... Ylos
Taricco

Poissa Poissa


Vastaus #2072 : 07.05.2010 klo 15:02:45

Berba, Joe Cole (kohtuupalkalla) ja puolustukseen corlukalle varamies (tai parempikin käy)-

Permanentti on nyt niin hyvä, että mitään suuria hankintojahan ei kannata todellakaan tehdä - menee peli vaan pilalle heti alkukaudesta.

Jos Berba ja JCole saataisiin, niin ne kyllä kannattaa ottaa - koska molemmilla sisääntulo joukkueeseen tapahtuu hetkessä.

Danny10

Poissa Poissa


Vastaus #2073 : 07.05.2010 klo 16:27:48

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1274286/PICTURE-SPECIAL-What-happened-Tottenhams-booze-ban-Harry-Redknapps-men-celebrate-Champions-League-qualification-night-London.html?ITO=1490
Valkoparta

Poissa Poissa


Vastaus #2074 : 07.05.2010 klo 17:05:53

Tässä kauden huippuhetkiä mukavassa 3,5 minuutin paketissa:
http://www.youtube.com/watch?v=0tZ6AleCouk

 
Sivuja: 1 ... 82 [83] 84 ... 93
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa