arse17
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #4000 : 29.03.2010 klo 11:36:58 |
|
Wenger added that Cesc Fabregas and Abou Diaby are both fitness doubts for Wednesday
|
|
|
|
|
Gunnari
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #4001 : 29.03.2010 klo 11:37:24 |
|
"Wenger added that Cesc Fabregas and Abou Diaby are both fitness doubts for Wednesday."
Lainaus Arsun viralliselta sivustolta... taktiikkaa vastustajan hämäämiseksi vai joko on syytä vaipua epätoivoon Barca -pelin osalta?
|
|
|
|
|
Gooner88
Poissa
Suosikkijoukkue: Szczęsnyn lädiaksentti
|
 |
Vastaus #4002 : 29.03.2010 klo 11:45:54 |
|
Lainaus Arsun viralliselta sivustolta... taktiikkaa vastustajan hämäämiseksi vai joko on syytä vaipua epätoivoon Barca -pelin osalta?
Pahahan tuohon nyt mitään sanoa kun Wenger ei tyypilliseen tapaansa ilmoittele "I zink Fabregas iz fifty-fifty" joten varmaankin keskiviikkoon saakka saadaan jännittää. Jos nyt molemmat kuitenkin ovat sivussa niin kusessahan tässä ollaan. Cesc tottakai se tärkeämpi, mutta hänetkin pystyttäisiin korvaamaan Nasrilla. Jos noita keskikenttäpoissaoloja on niin ei kyllä ole oikein muuta vaihtoehtoa kuin sitten luottaa Sylvesteriin puolustuksessa ja saataisiin ainakin Song sinne keskikentälle.
|
|
|
|
|
lefaikone
Poissa
Suosikkijoukkue: Sakke Saarinen
|
 |
Vastaus #4003 : 29.03.2010 klo 12:04:57 |
|
Tuskin nyt ihan paskana voi olla, kun lauantaina ei kuitenkaan otettu edes kentältä pois huilimaan tuon kolhun jälkeen. Noh, tiedä häntä.
|
|
|
|
|
Gooner88
Poissa
Suosikkijoukkue: Szczęsnyn lädiaksentti
|
 |
Vastaus #4004 : 29.03.2010 klo 12:23:27 |
|
Tuskin nyt ihan paskana voi olla, kun lauantaina ei kuitenkaan otettu edes kentältä pois huilimaan tuon kolhun jälkeen. Noh, tiedä häntä.
"We tried to take him of at first but after he said he was alright". Jännä juttu, että Fabregas halusi jatkaa vaikka keskiviikkona onkin vastassa hänen kasvattajaseuransa Barcelona. Kertonee osaltaan Cescin sitoutumisesta Arsuun 
|
|
|
|
|
Väärä Cowboy
Poissa
Suosikkijoukkue: Väärinkannattaja
|
 |
Vastaus #4005 : 29.03.2010 klo 12:32:13 |
|
Paska juttu jos Cesc ja Diaby ulkona. Molempia tarvittaisiin. Nyt peukut pystyyn.
Arshavin saisi osoittaa vähän sitä miksi mies hankittiin. Enää ei tarvita hutipotkuja. Almunia, niskasta kiinni!
|
|
|
|
|
Jugurttibiti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #4006 : 29.03.2010 klo 12:45:40 |
|
Keskiviikkona Arsenalin 3-0 kotivoittoa odotellessa.
Voi joutua odottamaan aika kauan.
|
|
|
|
|
|
|
Donhou
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #4008 : 29.03.2010 klo 22:25:13 |
|
Sol pelaaminen olisi huikeaa!!!
Tarkoittaa sitä, että Song pääsee takaisin kk:n ankkuriksi. Vielä kun Diaby olisi kunnossa yhtä vahvassa vireessä kuin viime pelit. Henkisesti jo valmistaudun "Cesc out of Barca clash" -uutiselle, mutta keskikentällä song-nasri-diaby pystyy lähtemään barcaakin vastaan.
|
|
|
|
|
seurailija
Poissa
|
 |
Vastaus #4009 : 29.03.2010 klo 22:46:39 |
|
Jos Sol pelaa keskiviikkona, ei telkkaria eikä striimiä tarvitse edes avata.
|
|
|
|
|
pablo arpa
Poissa
|
 |
Vastaus #4010 : 29.03.2010 klo 22:48:55 |
|
Jos Sol pelaa keskiviikkona, ei telkkaria eikä striimiä tarvitse edes avata.
Niillä reisillä jopa Zlatanin nilkat paukkuu ku moskovan metrot.
|
|
|
|
|
Huppoe
Poissa
|
 |
Vastaus #4011 : 29.03.2010 klo 23:08:51 |
|
Jos Denilson pelaa keskiviikkona, ei telkkaria eikä striimiä tarvitse edes avata.
Korjasin. Sol on selvää eom:ää verrattuna Denilsoniin. Jos brassi pelaa ankkurina niin Arsenalilla on keskikentällä käytännössä kaksi pelaajaa, koska hölkkäilijällä ei tee mitään kun vastaan asettuu Barcelona. Sol pitää Ibrahimovicin jo olemuksellaan kurissa.
|
|
|
|
|
unreal
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka
|
 |
Vastaus #4012 : 29.03.2010 klo 23:32:29 |
|
Paljon riippuu kyllä siitä, kuka Barcalla pelaa, en ole niin paljon seurannut, että osaisi sanoa avausta varmasti. Iniesta on ilmeisesti loukkaantumisen takia poissa, joka on tietenkin jonkinlainen etu. Koska on ilmeistä, että Sol pelaa, on parempi, mitä vähemmän vikkeliä vipeltäjiä hyökkäyksestä löytyy ja vaikka Zlatan on monia asioita, niin vikkelän vipeltäjän kategoriaan mies ei mene. On toki nopeampi kuin Sol, kuten noin 95% maailman ammattifutaajista, mutta ei kuitenkaan sellainen pikakiituri, joka menisi joka hyökkäyksessä pallon kanssa ohi oikealta ja vasemmalta. Pääpallot Sol sitten hoitaakin suvereenisti, mutta niitä nyt ei välttämättä ole Barcan pelityylissä liikaa tulossakaan.
Alan siis taipua sille kannalle, että parhaat eväät pistää kampoihin on peluutettaa miehiä oikeilla paikoillaan ja ottaa riski Solin suhteen. Keskikenttä tulee kuitenkin olemaan avainasemassa ja sen hallinnan saamisessa Song on täysin korvaamaton.
|
|
|
|
|
Donhou
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #4013 : 30.03.2010 klo 00:43:21 |
|
Keskikenttä tulee kuitenkin olemaan avainasemassa ja sen hallinnan saamisessa Song on täysin korvaamaton. Näin juuri. Song ja Diaby avainasemassa, jopa cesciä (varsinkin kiikunkaakun kunnossa) tärkeämpiä. Molemmat ovat äärimmäisen hankalia prässättäviä ja luovat arvokasta tilaa Cescille/nasrille.
|
|
|
|
|
|
|
Sielutoiminnan häiriö
Poissa
|
 |
Vastaus #4015 : 30.03.2010 klo 12:45:50 |
|
Paljon riippuu kyllä siitä, kuka Barcalla pelaa, en ole niin paljon seurannut, että osaisi sanoa avausta varmasti. Iniesta on ilmeisesti loukkaantumisen takia poissa, joka on tietenkin jonkinlainen etu. Koska on ilmeistä, että Sol pelaa, on parempi, mitä vähemmän vikkeliä vipeltäjiä hyökkäyksestä löytyy ja vaikka Zlatan on monia asioita, niin vikkelän vipeltäjän kategoriaan mies ei mene. On toki nopeampi kuin Sol, kuten noin 95% maailman ammattifutaajista mutta ei kuitenkaan sellainen pikakiituri, joka menisi joka hyökkäyksessä pallon kanssa ohi oikealta ja vasemmalta. Pääpallot Sol sitten hoitaakin suvereenisti, mutta niitä nyt ei välttämättä ole Barcan pelityylissä liikaa tulossakaan.
Alan siis taipua sille kannalle, että parhaat eväät pistää kampoihin on peluutettaa miehiä oikeilla paikoillaan ja ottaa riski Solin suhteen. Keskikenttä tulee kuitenkin olemaan avainasemassa ja sen hallinnan saamisessa Song on täysin korvaamaton.
Krhm..... http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/2601087/Theo-Walcott-is-the-Premier-Leagues-fastest-player.html
|
|
|
|
|
lefaikone
Poissa
Suosikkijoukkue: Sakke Saarinen
|
 |
Vastaus #4016 : 30.03.2010 klo 12:48:30 |
|
Lähtönopeus ei varmaan ole ihan samaa luokkaa - ymmärrettävistä syistä.
|
|
|
|
|
pablo arpa
Poissa
|
 |
Vastaus #4017 : 30.03.2010 klo 12:56:12 |
|
Tilastot eivät valehtele.
|
|
|
|
|
unreal
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka
|
 |
Vastaus #4018 : 30.03.2010 klo 15:05:31 |
|
Onneksi aina on tutkimus. Ei siis hätää, Solin voi aina laittaa juoksukilpaan ketä vain vastaan, voittaa kenet tahansa. Kentällä nähty on silkkaa silmän lumetta. Vaikka faktat on nyt lyöty pöytään, niin otan kuitenkin rohkeasti sen kannan, että Sol häviää juoksukilpailussa kaikille Barcan hyökkäyspään pelaajille. Olen tietenkin mielelläni väärässä.
|
|
|
|
|
pablo arpa
Poissa
|
 |
Vastaus #4019 : 30.03.2010 klo 15:33:10 |
|
Solin täytyykin siis mammutin fysiikallaan juosta vastaan eikä kiinni.
Se on se homman juju.
|
|
|
|
|
Gunnari
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #4020 : 30.03.2010 klo 15:48:10 |
|
AW kertoi, että Cescin pelaaminen ratkeaa vasta alkuverryttelyssä ennen peliä. Jos peli olisi ollut tänään, niin ei olisi pystynyt pelaamaan, mutta vielä onneksi vuorokausi aikaa. Diaby lienee pelikunnossa, koska AW ei maininnut mitään?!
Ja vielä tarkennus: sekä Diaby että Gallas näyttävät olleen mukana viimeistelytreeneissä (kuvat Arsun virallisilla sivuilla)!
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.03.2010 klo 15:51:02 kirjoittanut Gunnari »
|
|
|
|
|
pexarse
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #4021 : 30.03.2010 klo 17:03:10 |
|
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.03.2010 klo 17:04:37 kirjoittanut pexarse »
|
|
|
|
|
arse17
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #4022 : 30.03.2010 klo 18:14:20 |
|
William trained today and I think he will be in the squad tomorrow Campbell and Gallas are favourites to line up alongside Vermaelen and the 24-year-old Belgian rates them both
Eli siis pienoinen mahdollisuus että Gallas pystyy pelamaan huomena? Aikamoinen boosti olisi joukkueelle
|
|
|
|
|
Huppoe
Poissa
|
 |
Vastaus #4023 : 30.03.2010 klo 18:20:36 |
|
 Gallas on mahdollisesti jo avauksessa huomenna  : http://www.arsenal.com/news/news-archive/gallas-named-in-squad-for-barcelona-tieCampbellille lepo tekisi varmasti ihan hyvää ja kun Gallas on treenannut kolme päivää joukkueen mukana, niin saapa nähdä. Pelituntuma on kuitenkin nollissa, joten Sol varmaan aloittaa topparina, jos vain paikat kestää. Nasri ja Arshavin käytettävissä huomenna ja Cesc 40% todennäköisyydellä pelikunnossa. Diaby lienee pelikunnossa, koska AW ei maininnut mitään?!
Todennäköisesti on pelikunnossa, koska virallisten sivujen loukkaantumis-uutisissa ei ole mitään mainintaan Diabysta  . Ihan hyvältä näyttää pelaajatilanne huomisen ottelun ja varsinkin toisen osaottelun kannalta, Gallas ja Cesc ovat ainakin toiseen osaan mennessä varmasti kuntoutuneet. Toisaalta, jos kaverit ovat pelikunnossa, niin avaukseen mukaan jo huomenna, koska yhtään Wolvesia aliarvioimatta, launtain ottelu pitäisi olla ruutinisuorituksella varma voitto. Näillä mennään: AlmuniaSagna-Sol(Gallas) -Vermaelen-Clichy Nasri(Cesc) -Song-Diaby Arshavin-Bendtner-Eboue(Nasri) Jos Wenger lähtee edes vähää alusta pitämään Messiä kahden miehen voimin, niin Eboue aloittaa vasemmalla laidalla. Jos Wenger luottaa siihen, että Song, Clichy ja osittain Vermaelen pärjäävät Messiä vastaan, niin saa nähdä kuka pelaa vasemmalla laidalla (riippuu paljon Cescin pelikunnosta). Toisaalta Wengerin tyyliin kuuluu, että yksittäiseen pelaajaan ei kohdisteta miesvartiointia, joten vaikea sanoa. Otteluparista tulee todennäköisesti maalintekokilpailu, joten viimeistelyn pitää sujua (Arshavin ja Bendtner!) eikä vierasmaaleilla ole niin suurta merkitystä. Tällä hetkellä toisen osaottelun pelaajatilanne näyttää Arsenalin osalta paremmalta kuin ensimmäisen, joten tasapelikään ei olisi huono tulos. E. arse17 oli nopeampi Gallasin tilanteesta.
|
|
|
|
|
Väärä Cowboy
Poissa
Suosikkijoukkue: Väärinkannattaja
|
 |
Vastaus #4024 : 30.03.2010 klo 21:46:05 |
|
En usko että Eboue pelaisi vasemmalla. Toki siitä voisi olla hyötyä, mutta tuskin Wenger lähtee noin paljon muuttelemaan. Kotona pelataan varmasti omaa peliä.
|
|
|
|
|
|
|
|