Berner
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Inter, Barcelona, Juventus
|
 |
Vastaus #75 : 22.08.2009 klo 21:51:22 |
|
Furulle huutonaurua täältä.. Kaveri ei saa palloa maaliin vaikka pääsis vetää vapaasti vitosen viivan sisältä  Furu on pelle :keskari: Kuitenkin tehnyt sen 9 häkkiä tällä kaudella ja maalipörssin kakkosena. : 
|
|
|
|
Vastapallo
Poissa
Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo
|
 |
Vastaus #76 : 22.08.2009 klo 22:04:10 |
|
Oi kunpa Haka olisi jatkanut toisella jaksolla siitä mihin ensimmäisellä jäi, niin nyt oltaisiin kolme pistettä rikkaampia. Ensimmäisellä jaksolla prässi toimi ja pallonriistoja saatiin kiitettävästi. Ensimmainen jakso oli parasta Hakaa pitkään aikaan. Toisen jakson alkuun ja vähän puoleen väliinkin kentällä oli sitten peruutteleva Haka, joka ei saanut mitään aikaan. Katsomoon asti näki, että ei ollut kuin ajan kysymys milloin soi. Ensin Lehtonen sijoitti todella tyylikkäästi ulkosyrjällä takanurkkaan ja hetken päästä Aho pääsi ampumaan täplän verkkoon. Hyvin oli Korhonen mukana, mutta Aho oli tarkempi. Pilkusta ei mitään valittamista, ihan hyvä, että noi repimiset otetaan pois. Todennäköisesti Korhonen olisi ehtinyt palloon ennen Furuholmia, mutta kun boksissa kiskotaan irtopalloa (ja maalia) kohti etenevä pelaaja kädestä roikkuen nurin, niin kyllä siitä pilkku on tultava. Interin johtomaalin jälkeen Haka sai onneksi sen verran koottua itseään, että paikkoja saatiin Interinkin päähän ja yksi Hakan pirteimmistä, Antti Hynynen, kävi tasoittamassa pelin. Viimeinen kymppi olikin sitten sellaista rallia päästä päähän, että heikompia hirvitti ja ihan kumpi tahansa olisi lopulta voinut matsin itselleen kääntää. Summa summarum: Haka oli terävämpi ensimmäisellä jaksolla, mutta helposti yli puolet toisesta jaksosta oli suvereenisti Interin. Tasapeli oli oikeutettu jne, mutta ei se lohduta. Kotona nämä pitää voittaa. Hakan parhaat olivat Strandvall, Hynynen, Minkenen. Korhonen ei maaleille mitään voinut ja otti muutaman hyvän kopinkin, joten Jannekin selviää Innasen kanssa puhtailla papereilla. Muut olivat sitten joko neutraaleja tai hakoteillä. Heikoimmasta suorituksesta taisi vastata Ikävalko, joka ei tällä hetkellä saisi maalia edes maalikaupasta. Niin ja SalPassa pelaa kuulemma joku Kalle Multanen. Saataiskohan me seuraavaan peliin se lainaan sieltä, jos vaikka vaihdossa laitettaisiin Hakala hakemaan lisää vauhtia Kakkosesta... Eiku 
|
|
|
|
thfc
Poissa
Suosikkijoukkue: Sinivalkoiset, Mustavalkoiset ja Liljanvalkoiset
|
 |
Vastaus #77 : 22.08.2009 klo 23:19:37 |
|
Oi kunpa Haka olisi jatkanut toisella jaksolla siitä mihin ensimmäisellä jäi, niin nyt oltaisiin kolme pistettä rikkaampia.
-> kaksi pistettä
|
|
|
|
Zimac
Poissa
|
 |
Vastaus #78 : 23.08.2009 klo 00:11:54 |
|
Eli tiedot Hakan ongelmien jatkumisesta pitävät paikkansa? Lyödään siis kupongille x2.
Piti.
|
|
|
|
InterFlower
Poissa
Suosikkijoukkue: TamU
|
 |
Vastaus #79 : 23.08.2009 klo 02:25:37 |
|
Asennetta olen kaivannut ja sitähän Interillä riitti!
Vielä kun olisi maltillisempaa pelaamista vastustajan maalin edessä. Nykyään Inter tarvitsee yhteen maaliin kymmenen hyvää tilaisuutta. Silmitön laukominen jonnekin maalin suuntaan ja pakkovoittomeininki heti pelin alusta, ei näin.
Mutta piste se on yksikin piste.
|
|
|
|
elhadjidiouf
Poissa
Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka
|
 |
Vastaus #80 : 23.08.2009 klo 02:50:35 |
|
en jaksa mitään vitun syväanalyysejä heittää, tasuri varmaan pelitilanteisiin nähden ihan oikeutettu tulos. Jos Multasen Kibe ei pelaa seuraavassa pelissä minuuttiakaan niin rupean varmaan boikottiin. On se Nitti vaan niin vitun huono  Salosen "tehtisdebyytille" valtaisa  , ei paljon näköjään päätä huimannut vaikka pari kertaa hölmöili itsensä pihalle.
|
|
|
|
Vastapallo
Poissa
Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo
|
 |
Vastaus #81 : 23.08.2009 klo 04:10:50 |
|
-> kaksi pistettä
No joo, jos viilataan pilkkua, niin toki näin.
|
|
|
|
Venire
Poissa
Suosikkijoukkue: Inter Turku
|
 |
Vastaus #82 : 23.08.2009 klo 06:44:14 |
|
Mahtava matsi, paska tulos, mitalitaistolle hyvästit, nyt pelataan mahdollisimman hyvästä sijoituksesta. Ojala penkille loppukaudeksi, ajetaan Tumanto sisään Suomen Cupia varten. Grot laiturina oli mielenkiintoinen kokeilu, sai jokusen hyvän tilanteen rakennettua, seuraavassa pelissä Tumanto-Furuholm-Grot? 
|
|
|
|
Keskilinkki
Poissa
Suosikkijoukkue: Skype: keskilinkki1
|
 |
Vastaus #83 : 23.08.2009 klo 11:42:13 |
|
|
|
|
|
Ripareijo
Poissa
Suosikkijoukkue: Yli-Kiimingin Yritys
|
 |
Vastaus #84 : 23.08.2009 klo 11:50:41 |
|
Itsekin eilen paikalla seuraamassa matsia.
Avausjaksolla Haka oli selvästi parempi joukkue ja hallitsi ottelua. Koskelaiset hallitsi keskikenttää Kauppilan johdolla mielinmäärin eikä Inter tuntunut pääsevän millään tilanteisiin. Joni Kauko jäi kokoajan jollain tavalla väliin eikä hän oikein päässyt pelaamaan palloa hyökkäyssuuntaan ja puolustuspelissä hän jäi kokoajan taakse mikä ainakin katsomoon näytti johtuvan siitä, että Ramirez oli yksinkertaisesti paska ja Interin puolustuslinja jäi roikkumaan kokoajan liian alas eikä peli pysynyt tiiviinä. Irralliseen pelaamiseen kun lisätään vielä Bantamoin aivan älytön hässi yhdellä pallonhakureissullaan niin Haka lähti puoliajalle johdossa. Furuholm oli jo avausjaksolla hyvä ja aktiivinen pitäen Holopainen-Joenmäki -kaksikkoa pilkkanaan lähes kaikissa kaksinkamppailuissa.
Vaikka se aika epäkorrektilta saattaa kuulostaakin niin Purjeen loukkaantuminen oli Interin pelastus. Virolaisen yhteispeli Lehtosen kanssa ei johtanut yhtään mihinkään ja mies hävisi sen lisäksi suurimman osan niistä kaksinkamppailuista joihin edes ylipäätänsäkään ehti ennen loukkaantumistaan.
Toisen jakson alussa ei juurikaan muutosta peliin tullut vaan aluksi näytti Hakan menevän menojaan pelissä. Aika pian Dragtsma siirsi Kaukon ylemmäs tukemaan hyökkäyksiä ja Interin puolustuslinja nosti peliään selvästi. Lehtonen ja Aho hakivat palloja entistä ylempää ja Paajanen-Furuholm -kaksikko karvasi Hakalta pelinrakentelun kokonaan pois. Furuholmilla oli muutama paikka tasoittaa peli ennen Lehtosen maalia, johon Paajanen antoi mielettömän hyvän tarjoilun. Haka sai hetkeksi maalin jälkeen otetta ennen kuin Inter alkoi taas painamaan päälle. Rankkari oli päivänselvä ja täysin Furuholmin vääntämisen ansiota. Tämän jälkeen olisi uskonut, että Inter olisi ruvennut puolustamaan johtoaan, mutta Dragtsma teki ihan ihmeellisen vaihdon laittamalla puolustussuuntaan sysipaskan Pertotin kentälle. Itse olisin ainakin kannattanut Ramirezin penkittämistä Kaukon sijaan. Haka alkoi ottamaan riskiä ja Ikävalkolla oli ennen tasoitusta huippupaikka pistää pallo maaliin Hynysen (?) esityöstä. Tasoitusmaali oli varmaan ainakin Jermu Gustafssonille aika painajaismainen. Ramirez pelaa päin helvettiä, Nyman häviää kaksinkamppailun ja Aho himmailee jossain ylhäällä. Lopputuloksena puolustajalle aivan mahdoton 3-1 -hyökkäys josta pallo maaliin.
Lopussa kumpaakaan ei puolustaminen kiinnostanut vaan molemmat haki voittomaalia kovallakin riskillä. Interillä oli kolme miestä alakerrassa Ahon siirryttyä oikeastaan laitalinkiksi. Ramirez paransi lopussa ja katkoi tärkeitä palloja kun muita ei juurikaan puolustaminen enää kiinnostanut. Lopun hurlumhei oli mahtavaa viihdettä ja valmentajien painajaista, mutta kumpikaan ei palloa enää maaliin saanut.
Jotain hajapointteja ottelusta:
Parhaimmistoa eilen:
Severi Paajanen - Kentälle tullessaan oli tutun aktiivinen ja teki tuplasti enemmän töitä keskikentällä kuin muu joukkue.
Jani Kauppila - Voitti omat kaksinkamppailunsa ja pelasi fiksusti varsinkin toisella jaksolla kun kaverit vieressä sohi vähän mihin sattuu.
Janne Korhonen - Torjui kaikki mitä oli torjuttavissa pitäen Hakan pystyssä pahimmassa turkulaisrynnäkössä haparoivan puolustuslinjan takana.
Timo Furuholm - Mieletön työmoraali, räiskyvä ja teatraalinen jätkä kentällä. Voitti lähes kaikki kaksinkamppailut joita siinä yksin taistellessa pystyi voittamaan. Sai hyökkäykseen toisella jaksolla enemmän tukea Kaukolta ja Paajaselta.
Kurapaskaa:
Niko Ikävalko - Jos Hakalla olisi joku muu kärkipelaaja niin Ikävalko ei pelaisi, eihän?
Mika Ojala - Kaikki se hehkutus mitä tämä pelaaja on saanut osakseen on turhaa. Hyvä potkutekniikka ja siihen se sitten jääkin. Pointsit kuitenkin siitä, että jaksaa ainakin yrittää kentällä. Jäi näkymättömiin eilen.
Alberto Ramirez - En tiedä pelaako mies väärällä paikalla ollessaan keskikentän pohjalla, mutta hän oli eilen kentän heikoin lenkki. Hävisi ensimmäisen 80 minuutin aikana järjestäen kaikki kaksinkamppailut eikä meinannut millään päästä palloihin avausjaksolla ollen kokoajan väärin sijoittunut.
Olikohan kaikki nyt sanottu tuosta pelistä..
|
|
|
|
the_Smack
Poissa
Suosikkijoukkue: haka, arsenal
|
 |
Vastaus #85 : 23.08.2009 klo 12:12:51 |
|
Vaikkakin teki maalin, pistäisin Strandvallin tuohon "kurapaskaa" osastoon. Molemmissa Interin maaleissa ihan näkyvässä roolissa. Ekassa jätti välin auki ja unohti oman miehensä. Salosella ei ollut mahdollisuuksia peittää, kun piti omaa miestään. Toisen maalin voi pistää oikeastaan kokonaan Strandvallin piikkiin. Aivan karmea purku, josta tämä irtopallo tuli. Loput sitten tiedetäänkin.
|
|
|
|
Memento Mori
Poissa
Suosikkijoukkue: Inter Turku
|
 |
Vastaus #86 : 23.08.2009 klo 12:27:09 |
|
Kaipa tuo 2-2 tulos ihan oikeudenmukainen on, vaikkakin täydet 3 pojoa olisi maistunut. Interiltä huomattavasti paremman näköistä peliä, kuin parissa viime matsissa. Nyt sentään näytti katsomoon, että jätkät yrittää ja taistelutahtoa löytyy. Vaikuttaa siltä, ettei ihan hukkaan mennyt ennen peliä peelajien vastaanotto kadunvarressa, kun he kurvaavat bussilla kohti stadionia  Plussat: -makkaran hinta -järjestyksenvalvojat, ei noin lepposia järkkäreitä ole varmaan missään muualla. Kun oltiin kohta kolmen jälkeen pelipaikalla, niin naureskellen vaan ihmetteli, että ollaampas ajoissa paikalla. Kun pientä pauketta kuului parkkiksella, niin kehoittivat vaan mennä vähän kauemmaksi, ennen kuin virkavalta mahdollisesti saapuisi paikalle. Neuvoivat ystävällisesti mistä päin pelaajien bussi tulee ja missä olisi hyvä kohta olla heitä vastaanottamassa.
|
|
|
|
Ripareijo
Poissa
Suosikkijoukkue: Yli-Kiimingin Yritys
|
 |
Vastaus #87 : 23.08.2009 klo 13:32:20 |
|
Vaikkakin teki maalin, pistäisin Strandvallin tuohon "kurapaskaa" osastoon. Molemmissa Interin maaleissa ihan näkyvässä roolissa. Ekassa jätti välin auki ja unohti oman miehensä. Salosella ei ollut mahdollisuuksia peittää, kun piti omaa miestään. Toisen maalin voi pistää oikeastaan kokonaan Strandvallin piikkiin. Aivan karmea purku, josta tämä irtopallo tuli. Loput sitten tiedetäänkin.
Seban puolustukseksi pitää kyllä sanoa et jäi keskikentällä aikalailla kuseen kun Minkenen, Ikävalko, Innanen ja Hynynen jäi kokoajan ylös eikä puolustaminen juurikaan kiinnostanut. Esim. Innanen jäi aivan statistiksi Ahon lähtiessä hakemaan nousuja ja Minkenen ei laskenut alas yhtään Kaukon noustessa ylöspäin ja lopulta kun Paajanenkin tuli samalle hiekkalaatikolle niin monessa tilanteessa sille laidalle muodostui 3-2-tilanteita joissa Salonen ja Strandvall jäi altavastaajiksi. Toisessa maalissa toki paska purku, mutta noita sattuu jokaiselle joskus. Paitsi suuressa ja mahtavassa valjussa..
|
|
|
|
the_Smack
Poissa
Suosikkijoukkue: haka, arsenal
|
 |
Vastaus #88 : 23.08.2009 klo 13:41:21 |
|
No siinä ensimmäisessä maalissa Strandvall oli aivan väärin sijoittunut. Ehkei puhe toiminut yms. mutta kyllä se väli nyt ainakin olisi pitänyt peittää ja ohjata Lehtonen laitaan, ei keskelle. Ja toi Valju kommentti on ihan turha. Oletko tosiaan sitä mieltä, että tollaset suoritukset on hyväksyttäviä, vaikkakin pelataan sitä paskaakin paskempaa Veikkausliigaa? Ei ainakaan mun mielestä
|
|
|
|
Sandor
Poissa
|
 |
Vastaus #89 : 23.08.2009 klo 14:15:24 |
|
Hakasta nostaisin vielä esiin, noin ihan Vastapallon iloksi, Jape Mattilan. Mielestäni Jape pelasi ihan hemmetin hyvän pelin. Varsinkin toisella jaksolla loistavia nousuja ja katkoja sekä taistelua puolustussuuntaan. Hakan puolustuslinjassa melkein niitä ainoita pelaajia, joka pystyy tekemään katkoja niin, että pallo saadaan omille ja päästään suoraan vastahyökkäykseen. Japen futsal -kikat lämmittävät myös mukavasti yleisöä. Eivätkä ne ole pelkästään kikkoja kikan tekemisen ilosta vaan avaavat usein myös tilanteita. Jape taitaa olla tällä hetkellä Hakan taitavin "hyökkääjä".
Mattila pelaa ihan käsittämättömän hyvää kautta, varsinkin jos huomioidaan, että mies pelaa amatööripohjalla. Siinä valossa monella palkkaa nostavalla on kyllä peiliin katsomisen paikka. Jape Mattila on tuollainen köyhän miehen Patrik Evra.
|
|
|
|
elhadjidiouf
Poissa
Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka
|
 |
Vastaus #90 : 23.08.2009 klo 14:32:48 |
|
Hakasta nostaisin vielä esiin, noin ihan Vastapallon iloksi, Jape Mattilan. Mielestäni Jape pelasi ihan hemmetin hyvän pelin. Varsinkin toisella jaksolla loistavia nousuja ja katkoja sekä taistelua puolustussuuntaan. Hakan puolustuslinjassa melkein niitä ainoita pelaajia, joka pystyy tekemään katkoja niin, että pallo saadaan omille ja päästään suoraan vastahyökkäykseen. Japen futsal -kikat lämmittävät myös mukavasti yleisöä. Eivätkä ne ole pelkästään kikkoja kikan tekemisen ilosta vaan avaavat usein myös tilanteita. Jape taitaa olla tällä hetkellä Hakan taitavin "hyökkääjä".
Mattila pelaa ihan käsittämättömän hyvää kautta, varsinkin jos huomioidaan, että mies pelaa amatööripohjalla. Siinä valossa monella palkkaa nostavalla on kyllä peiliin katsomisen paikka. Patrice Evra on tuollainen köyhän miehen Jape Mattila.
sama
|
|
|
|
Keskilinkki
Poissa
Suosikkijoukkue: Skype: keskilinkki1
|
 |
Vastaus #91 : 23.08.2009 klo 14:35:25 |
|
Kun oltiin kohta kolmen jälkeen pelipaikalla, niin naureskellen vaan ihmetteli, että ollaampas ajoissa paikalla.
Satuin meno- ja paluumatkalla pongaamaan bussin, jonka kyljessä luki Jalo, mutta ei oikein auennut, että oliko bussissa fanit vai pelaajat? Menomatkalla suunnilleen klo 15 maissa bussi meni Kärjenniemessä ohitse ja illalla ottelun jälkeen olin melkein Metsäkansassa menossa fillarilla kun bussi pyyhälsi ohitse Turkua kohden.
|
|
|
|
yyber
Poissa
Suosikkijoukkue: Periaatteen Jatkuvuus
|
 |
Vastaus #92 : 23.08.2009 klo 14:42:41 |
|
Valitettavasti ehdin Tehtikselle vasta toiseksi puoliajaksi.
Otan osaa. Mitä tuolle Hakalle tapahtuu tauon aikana pukukopissa, Oka? Olihan tuo nyt sitten kai taas oikeutettu tulos ja Hakan peli oli pitkästä aikaa viihdyttävää. Paviljongin Legendoille, niitä meinaan oli siellä tungokseen asti. 
|
|
|
|
Memento Mori
Poissa
Suosikkijoukkue: Inter Turku
|
 |
Vastaus #93 : 23.08.2009 klo 14:48:33 |
|
Satuin meno- ja paluumatkalla pongaamaan bussin, jonka kyljessä luki Jalo, mutta ei oikein auennut, että oliko bussissa fanit vai pelaajat? Menomatkalla suunnilleen klo 15 maissa bussi meni Kärjenniemessä ohitse ja illalla ottelun jälkeen olin melkein Metsäkansassa menossa fillarilla kun bussi pyyhälsi ohitse Turkua kohden.
Kärjenniemet ja metsäkansat ei sano mitään, mutta klo 15 bongattu bussi oli mitä luultavammin meidän kannattajien, koska pelaajat saapuivat vasta hieman ennen viittä.
|
|
|
|
jjs
Poissa
Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy
|
 |
Vastaus #94 : 23.08.2009 klo 15:32:01 |
|
Niko Ikävalko - Jos Hakalla olisi joku muu kärkipelaaja niin Ikävalko ei pelaisi, eihän?
Mieli tekisi vastata ei, mutta ainakin Bäckmanin edellä Nitti tuntui peluutusjärjestyksessä koko ajan olleen. Eilen oli vaihtoehtona Hakala, jonka ainakin minä olisin Nittiä mieluummin nähnyt kärjessä. Mutta todellisia vaihtoehtoja siis kauden aikana on ollut nolla kappaletta. Japeakin voisi kohtaa koittaa kärjessä, ihan ketä vaan. Alakerta on tosin nyt niin ohut, ettei sieltä ole pelaajia ylöspäin nostettavaksi. Yksi kaksijakoisimpia koskaan näkemiäni pelejä tuo eilinen. Avausjakson Hakaa olisi mielellään katsonut hieman pidempäänkin.
|
|
|
|
Ripareijo
Poissa
Suosikkijoukkue: Yli-Kiimingin Yritys
|
 |
Vastaus #95 : 23.08.2009 klo 17:56:36 |
|
Ja toi Valju kommentti on ihan turha. Oletko tosiaan sitä mieltä, että tollaset suoritukset on hyväksyttäviä, vaikkakin pelataan sitä paskaakin paskempaa Veikkausliigaa? Ei ainakaan mun mielestä
En mä sitä tarkoittanut. Noita nyt vaan Veikkausliigassa sattuu vähän joka joukkueelle joskus. Paremmille pelaajille ja Ollolle.
|
|
|
|
InterFlower
Poissa
Suosikkijoukkue: TamU
|
 |
Vastaus #96 : 23.08.2009 klo 18:44:59 |
|
Severi Paajanen - Kentälle tullessaan oli tutun aktiivinen ja teki tuplasti enemmän töitä keskikentällä kuin muu joukkue.
Tekee aina koska yrittää hoitaa sekä maalintekoa että omaa pelipaikkaansa keskikentän pohjalla. On joskus tullut mieleeni että mies kannattaisi sijoittaa suoraan kärkeen... Tämä laitahyökkääjän pestikin oli askel oikeaan suuntaan.
|
|
|
|
Vastapallo
Poissa
Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo
|
 |
Vastaus #97 : 23.08.2009 klo 18:55:56 |
|
Niko Ikävalko - Jos Hakalla olisi joku muu kärkipelaaja niin Ikävalko ei pelaisi, eihän? Tuskin pelaisi. Ainakaan toivottavasti. Ikävalkon tapaisen raakileen ei missään nimessä pitäisi joutua kantamaan Hakan ykköshyökkääjään paineita. Etenkin kun Nitin lähtökohdat kauteen olivat aika heikot.
|
|
|
|
Vastapallo
Poissa
Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo
|
 |
Vastaus #98 : 23.08.2009 klo 18:57:33 |
|
Hakasta nostaisin vielä esiin, noin ihan Vastapallon iloksi, Jape Mattilan. Mielestäni Jape pelasi ihan hemmetin hyvän pelin. Varsinkin toisella jaksolla loistavia nousuja ja katkoja sekä taistelua puolustussuuntaan. Hakan puolustuslinjassa melkein niitä ainoita pelaajia, joka pystyy tekemään katkoja niin, että pallo saadaan omille ja päästään suoraan vastahyökkäykseen. Japen futsal -kikat lämmittävät myös mukavasti yleisöä. Eivätkä ne ole pelkästään kikkoja kikan tekemisen ilosta vaan avaavat usein myös tilanteita. Jape taitaa olla tällä hetkellä Hakan taitavin "hyökkääjä".
Mattila pelaa ihan käsittämättömän hyvää kautta, varsinkin jos huomioidaan, että mies pelaa amatööripohjalla. Siinä valossa monella palkkaa nostavalla on kyllä peiliin katsomisen paikka. Jape Mattila on tuollainen köyhän miehen Patrik Evra.
Kyllähän Jape on tämän kauden otteilla saanut meikäläisen kääntämään takkia ihan täysin. Jape taitaa olla Kauppilan ja Korhosen ohella suoritusvarmin pelaaja tämän hetken Hakassa. Ja kyllähän Patrice Evra on köyhän miehen Jarno Mattila 
|
|
|
|
Homer
Poissa
Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka
|
 |
Vastaus #99 : 23.08.2009 klo 21:48:08 |
|
Otan osaa. Mitä tuolle Hakalle tapahtuu tauon aikana pukukopissa, Oka? Olihan tuo nyt sitten kai taas oikeutettu tulos ja Hakan peli oli pitkästä aikaa viihdyttävää. Paviljongin Legendoille, niitä meinaan oli siellä tungokseen asti.  Otti kyllä aivoon, kun kuulin ekan puoliajan olleen hyvää peliä Hakalta ja heti kun meidän seurueemme tuli Tehtikselle, alkoi alamäki. Muutenhan oli erittäin mukava tunnelma Tehtiksellä. Sedulle vielä kertaalleen peukut, sillä on ottanut mukavasti vanhat legendat mukaan ihan uuteen tyyliin. Tällaista perinnetietoista hommaa tarvitaan. Nyt vain sitten joukkueeseen niitä todellisia vahvistuksia. Corpachen loukkaantuminen näkyy valitettavan paljon - Diegon rauhallisuus topparina autoi muuta puolustusta.
|
|
|
|
|
|