• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Suomen Puolivälierä Turussa

Aloittaja Aachi, 27.08.2009 klo 00:06:21

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Onko kiinnostusta lähteä Helsingistä bussilla matsiin?

On ehdottomasti
19 (15.6%)
Ehkä
28 (23%)
Ei
75 (61.5%)

Äänestäjiä yhteensä: 122

Sheriffi8

:ylos:

Olkoon siis J. Silloin tällöin olen yrittänyt Lippupalvelua pommittaa mutta toistaiseksi aina on täyttä ilmoittanut. Joku ystävällinen sielu varmaan spammaa pariin topikkiin jos jossain kohtaa saa itselleen sieltä lipun varattua että muutkin ehtivät.

Aachi

Seisominen kielettty menkää istumaan omille paikoillenne valitusta odotellessa. :ylos: ja kun kerromme että olemme tulleet helsingistä matsiin niin heittävät ulos, koska ei olla paikkakuntalaisia.

mandela

Lainaus käyttäjältä: Arto92 - 28.08.2009 klo 15:15:27
ja kun kerromme että olemme tulleet helsingistä matsiin niin heittävät ulos, koska ei olla paikkakuntalaisia.
Ette ole uefalaisia?

Aachi

Saako tänne vittu lippuja onko reissua lähdössä? Maanantaina mennessä olisi kiva tietää.

Sheriffi8

#54
Lainaus käyttäjältä: Arto92 - 29.08.2009 klo 00:08:37
Saako tänne vittu lippuja onko reissua lähdössä? Maanantaina mennessä olisi kiva tietää.
Soita Kyröskoskeen Pärskeelle jos millään viittisivät antaa siitä sunnuntaihesarin paksusesta lippupinostaan yhden sulle ":ylos:"

Sinne Palloliittoon vois ilmottaa että Suomen mahdolliseen välieräpeliin varaavat jostain samasta nurkasta vaikka 30 lippua.

Tolsa


Aachi

Lainaus käyttäjältä: ^Tolsa^ - 29.08.2009 klo 00:11:08
http://futisforum2.org/index.php?topic=81962.0
Kiitos Tolsa. Olet ehdottomasti hienoin foorumisti JR. Pidän sinua ehdottomasti ehdolla vuoden foorumisti gaalassa.

Mango4

Lainaus käyttäjältä: ^Tolsa^ - 29.08.2009 klo 00:11:08
--

Mietinkin, miksi yv-laatikkoon alkoi äkkiä tipahdella viestejä hirveällä vauhdilla, kun alkuillasta liput eivät vielä juurikaan huomiota herättäneet. Tolsan mainostus nähtävästi oli osunut useammankin tyypin silmiin. Arto vaan ei vieläkään ehtinyt lippua saada :(

Sheriffi8


Aachi


Aachi

Mjöäth? Pystyn lähtemään n. 13.00 liput missä pelaa?

Bunuel

#61
Mulla ois lippuvaraus yhdelle opiskelijatiketille pääkatsomoon mutta sillä ei tosiaan siis pääse hulinoimaan olympiakatsomoon jossa on J-sektio. Privaa jos kiinnostaa, Arto tai muut. EDIT: LIPPU MENI JO.

Sheriffi8

Paska kaupunni :keskari:

Parempi voittaa prkl että pääsee hulinoimaan Ratinaan :naamis:

Murheensa Natsi

Lainaus käyttäjältä: Sheriffi8 - 31.08.2009 klo 16:30:00
Paska kaupunni :keskari :

Parempi voittaa prkl että pääsee hulinoimaan Ratinaan :naamis :

:D :ylos:

Aachi

Onks niitä lippuja jossai? >:( Ostaisin yhden lipun mieluiten pääkatsomoon, kun en ole ikinä siellä matsia katsonut.

Sheriffi8

Nyt antaa lippupalvelun nettisivut J-katsomoon lippua kun kokeilin.

Aachi


Aachi

Lainaus käyttäjältä: Sheriffi8 - 31.08.2009 klo 22:01:53
Nyt antaa lippupalvelun nettisivut J-katsomoon lippua kun kokeilin.
No saitko?

mandela

PALLOLIITON TIEDOTE, Artsi nyt tarkkana:

EM-puolivälierän lippuja myyntiin



Naisten EURO 2009 –turnauksen puolivälieräotteluun Suomi–Englanti on vapautunut myyntiin muutama sata lippua Englannin liiton palautettua osan kiintiöstään järjestäjille. Lippuja voi ostaa Lippupalvelun pisteistä tiistaina (1.9.) kello 14.00 alkaen. Lippujen hinnat vaihtelevat viiden ja 20 euron välillä.



Koska kysyntä Turun stadionilla pelattavaan otteluun on ollut kova, Euroopan jalkapalloliitto (UEFA) ja Suomen Palloliitto (SPL) ovat avanneet myyntiin myös joitain näkörajoitteisia paikkoja. Lippuja voi tiedustella stadionin porteilta ottelupäivänä kello 14.30 alkaen. Lasten näkörajoitteinen paikka maksaa kolme ja aikuisten lippu 13 euroa.



Suomi ja Englanti ratkovat naisten EM-turnauksen välieräpaikan torstaina 3.9. kello 16.00 alkaen

mandela

J-katsomoonkin näyttää saavan. Miksei annettu SMJK:lle?

Aachi

Onks kukaa lähös Helsingistä päin autolla matsiin? Voisin tulla kustantamaan bensoja.

FC Apollo

Jää tämä väliin :( Toivottavasti tulee voitto niin pääsisi sunnuntaina tampereelle :ylos:

ref

Lainaus käyttäjältä: FC Apollo - 01.09.2009 klo 19:44:16
Jää tämä väliin :( Toivottavasti tulee voitto niin pääsisi sunnuntaina tampereelle :ylos:
Sama.

beck

#73
Mulla oli pari lippua J-katsomoon ylimääräisinä.
E:Meni jo

Nibu90

#74
E:Meni jo