FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
12.05.2025 klo 09:22:57 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 9.5.25 klo 01-06

Sivuja: 1 ... 9 [10]
 
Kirjoittaja Aihe: Su 13.9.2009 klo 18:30 KuPS - Haka Magnum Areenalla  (Luettu 11660 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #225 : 14.09.2009 klo 11:31:23

alkaa viime vuoden espoon reissun lukemat hakkaan takaraivossa..

Ensi sunnuntaina nämä :(
Eemeli Rummukainen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS


Vastaus #226 : 14.09.2009 klo 11:32:20

No, KuPS on nyt vähintään Hongan tasolla ,joten kyllä Haka kunnialla Hongasta selviää..,.
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #227 : 14.09.2009 klo 12:29:26

Vaikka Ikävalko onkin koko kauden ollut lönköttelevä paskakasa, ja tämän loukkaantumisen ansiosta Multanen saanee vitusti enemmän peliaikaa, niin onhan se silti vitun surullista kun tänäkin vuonna liian moni pelaaja on noista ristisidevammoista kärsinyt Alas
O'Flynn

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS & Hard bass


Vastaus #228 : 14.09.2009 klo 12:38:38

Olipa viihdyttävin peli mitä olin pitkään pitkään aikaan nähnyt. Sain isänikin raahattua peliin, joka oli viimeksi nähnyt KuPSin pelejä 80-luvulla. Tykkäsi kovasti ja on tulossa myöhemminkin mukaan vaikkei futis juuri häntä kiinnosta.

Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #229 : 14.09.2009 klo 12:58:49

Ai niin, nostan todellakin olematonta hattuani Banzai-Ekolle. Tarinoita olin kuullut herrasta aiemminkin, mutta nyt pääsin ihan jutulle asti, kun samaan aikaan käveltiin Stadion-alueelle sisälle. Tuon puolen minuutin rupattelun perusteella kävi jo ilmi, että kyseessä on uskomattoman hieno mies Ylos
Saileti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Pelikirjaton Pessimisti


Vastaus #230 : 14.09.2009 klo 13:02:10

Miikka Ilo maajoukkueeseen
Bossu

Poissa Poissa


Vastaus #231 : 14.09.2009 klo 21:29:47

Pakko kehua myös Kupsin kolmatta maalia. Koko maali oli taidetta alusta loppuun.
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #232 : 14.09.2009 klo 22:04:31

Tämä olisi ollut onnistunut reissu jo pelkästään Ekon kanssa vietetyn juttutuokion vuoksi. Erittäin hieno mies!

Matsi oli ihan positiivinen yllätys varsinkin tuloksellisesti. KuPSin pelihän näytti aika lailla samalta kuin mitä se heinäkuun alun jälkeen on jatkuvasti ollut (liigapelit klubia ja ifk:ta vastaan näkemättä), eli siinä ei varsinaisesti mitään ihmeellistä ollut. Helevetin hienoa oli taas nähdä Karppisen Juhon ennakkoluulotonta peliä ja eka liigamaali on aina yhtä kova juttu. Myös Hoivalan hieno keskitys 4-0 maaliin oli mainio suoritus muutenkin hyvän matsin kruunuksi.

Kotia päin ajellessa naureskelin, että eiköhän Iltalehden videokooste saada tiivistettyä 3½-minuuttiseksi, vaikka paikkoja oli kuuden maalin lisäksi vielä paljon enemmänkin. Mutta pääsivät alle kolmeen. Vähäsen ihmetyttää, että miksei voi tehdä kunnolla, jos materiaalia olisi. Hakalla oli ekalla jaksolla useita hyviä paikkoja, joista peli olisi saatettu saada vielä ihan erilaiselle reitille. mutta kelpaa toki näinkin. Ne pari maaliviivan tuntumassa käynyttä stressipalloa olisivat huhti-toukokuussa menneet varmasti sisään. Nyt ei ollut likimainkaan samanlaisia päättömiä roiskaisuja ne purkupallot, vaan selkeästi harkitumpia ja rauhallisempia. Ei edes kauhean paljoa jännittänyt, että nyt ne saatana ryssii pallon omiin tai tekopaikoille. Toista se oli alkukaudesta.

Taukojumpalle kepeää hymähtelyä. Hauska tilanne sinänsä kiivetä katsomoon sinapit poskelta valuen naama täynnä makkaraa, kun osa veteli reeniä katsomossakin. :)

Kovin pieni pilvenhattara muuten aurinkoisella taivaalla oli Pelen vintin pimeneminen. Saattaa tuosta parin matsin pelikiellosta kasvaa vähäsen synkempikin pilvi. Mielenkiinnolla odottelen sunnuntain matsia, hyökkäysosasto menee hieman uusiksi, mutta mites siihen matsiin lähdetään. Leveyttä tuntuu olevan nyt enemmän kuin vuosikausiin, kun penkiltä on heittää kehiin Turusia, Segunia, JP Savolaista, Reinikaisen Jannea yms.

Maalivahtitilannekin näyttäisi oikein hyvältä, kun Iiskola on ottanut Pöntisen tarjoaman haasteen ihan tosissaan vastaan. Ville on pelannut pari tosi hyvää peliä, otti eilenkin monta hienoa koppia. Vielä kun käyttäisi sitä ääntään paljon selkeämmin puolustuksen ohjaamiseen. Ja ne avaukset... :(
jjs

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy


Vastaus #233 : 15.09.2009 klo 08:39:31

Juha ja Sedu taisivat seisoskella noilla sijoilla ultratyyliin koko ottelun. Jos Sedu jossain vaiheessa lopettaa jalkapalloseuran omistamisen, niin tällä meriitillä pääsee suoraan mukaan Hakapeliittojen päätykatsomoon. ;)

Ennemmin taisi epäillä, että katsomon puolella voisi olla liian lämmintä. Hiillostajia kun olisi ollut muitakin kuin minä.

Alkukauden kaksi parasta pelaajaa oli fiksusti penkitetty. Seuraavaan matsiin sitten Kauppila kanssa penkille?

Kaikkihan sen näkee, että Cagua on Japea tasokkaampi vasen pakki.
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #234 : 15.09.2009 klo 09:49:58

Ihan fiksu veto oli Risulta syöttää tuore kokelas samantien leijonille ja pistää Dicksonia vastaan. :D
Keskilinkki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Skype: keskilinkki1


Vastaus #235 : 16.09.2009 klo 12:44:09

Liigakuvat: KuPS-Haka
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #236 : 16.09.2009 klo 12:47:59

Olitkos se Sinä, kun pääsi siinä matsin lopulla hakkamaan sarjatulella kuvia parin metrin päästä Dicksonin tuuletuksista päätyverkossa ja sitten sitä "perseenhaisteluletkaa". Onnistuiko mitenkään? Aika pimeätä oli jo tuossa vaiheessa matsia.
Keskilinkki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Skype: keskilinkki1


Vastaus #237 : 16.09.2009 klo 13:26:20

Olitkos se Sinä, kun pääsi siinä matsin lopulla hakkamaan sarjatulella kuvia parin metrin päästä Dicksonin tuuletuksista päätyverkossa ja sitten sitä "perseenhaisteluletkaa". Onnistuiko mitenkään? Aika pimeätä oli jo tuossa vaiheessa matsia.
Joo kyllä olin ja kuten tuosta yhdestä maalinedestä kuvatusta tilannekuvasta näkee: Liike-epäterävyyttä on aika lailla. Enkä edes muistanut kuinka saisin ISO-lukua isommaksi. Täytyy kerrata kameran käyttöopas jossain välissä. :)
« Viimeksi muokattu: 16.09.2009 klo 14:00:21 kirjoittanut Keskilinkki »
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #238 : 16.09.2009 klo 14:17:56

Aissaatana. Itse tuuppasin kameran reppuun jo hyvissä ajoin toisen jakson alussa. Ei mitään järkeä takoa korkealta katsomosta kuvia, kun säädöt pitää vetää tappiin asti ja sittenkin jälki on kovin arveluttavaa. Kai noista räpsyistä edes jotain onnistuneita löytyy?
Armfelt

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Helsinki


Vastaus #239 : 16.09.2009 klo 14:51:04

Caster Semanya katsomossa?
petepeters

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Haka Valkeakoski, sympatiat Napapiirille.


Vastaus #240 : 17.09.2009 klo 10:23:16

petepeters, vaadin selitystä, että miten tässä nyt näin pääsi taas käymään. Eihän ulkkari voi olla huono? Tällainen tulos liigajumbon kanssa pistää kyllä mielen todella hiljaiseksi jokatapauksessa. Toisaalta täytyy myöntää, että tämän synkkyyden uumenissa pilkahtelee maltillisen huvittuneesti Sedua kohti.

Mää en oo nähny koko Gaguaa koskaan, en kommentoi. Ja eikö ollut Okan hyväksymä mies ???
Lotilan Pässi

Poissa Poissa


Vastaus #241 : 17.09.2009 klo 18:04:13

Mää en oo nähny koko Gaguaa koskaan, en kommentoi. Ja eikö ollut Okan hyväksymä mies ???

Ei ollut Okalla mitään tekemistä Caguan kanssa. Seppo kertoi näin Aamulehdessä.
Keskilinkki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Skype: keskilinkki1


Vastaus #242 : 17.09.2009 klo 22:47:47

Otteluraportti valmistui. Taas on se valitsemisen vaikeus, että monta hyvää kuvaa pitää jättää pois, kun ei viihdi ahtaa niitä kaikkia rapoon.
Veikkausliiga 2009: KuPS - Haka 5 - 1 (3 - 0) [13.09.2009]. Korjauksia?
Luostarin Munkki

Poissa Poissa


Vastaus #243 : 17.09.2009 klo 23:13:09

Otteluraportti valmistui. Taas on se valitsemisen vaikeus, että monta hyvää kuvaa pitää jättää pois, kun ei viihdi ahtaa niitä kaikkia rapoon.
Veikkausliiga 2009: KuPS - Haka 5 - 1 (3 - 0) [13.09.2009]. Korjauksia?
Kuva 11. ei Karppila vaan Karppinen.
Kuva 31. ei Hoivasen vaan Hoivalan keskitystä...
« Viimeksi muokattu: 17.09.2009 klo 23:17:03 kirjoittanut Luostarin Munkki »
Keskilinkki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Skype: keskilinkki1


Vastaus #244 : 17.09.2009 klo 23:28:30

Kuva 11. ei Karppila vaan Karppinen.
Kuva 31. ei Hoivasen vaan Hoivalan keskitystä...
Kiitos, tällaisia mokia tulee aina välillä jopa tuttujen pelaajien kohdalla. Korjailen.
Sudeetti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Banzai, kukkahattu


Vastaus #245 : 18.09.2009 klo 22:20:26

Otteluraportti valmistui. Taas on se valitsemisen vaikeus, että monta hyvää kuvaa pitää jättää pois, kun ei viihdi ahtaa niitä kaikkia rapoon.
Veikkausliiga 2009: KuPS - Haka 5 - 1 (3 - 0) [13.09.2009]. Korjauksia?
Kiitoksia. Mainio raportti taas kerran, höystettynä muutamalla "keskilinkkimäisellä" tajunnanvirtamaisella kommentilla.

Suosikkini oli ehdottomasti kuutoskuvan pohdinta tukisiteen ja kengän merkityksestä, huipentuen hyvin savolaiseen "erikoiskenkä ja polven side eivät välttämättä liity toisiinsa" (lue: tae voehan tuo olla olemattannii) peruutteluun.

"34. Ottelun päätyttyä palkintopöydän tyhjentänyt Dickson Nwakaeme käväisi päädyssä tervehtimässä läheisiään. Olin ottelun aikana huomannut, että tämä naisryhmä kannusti Nwakaemen esityksiä todella innokkaasti. "

Voisivatko olla KMF:n nigerialaisia vahvistuksia, eli saman maan kansalaisia? Katsomon puolella TiPS - KMF pelissä istuneet olivat ainakin suht kovaäänisiä. :)
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #246 : 18.09.2009 klo 22:56:40

Voisivatko olla KMF:n nigerialaisia vahvistuksia, eli saman maan kansalaisia? Katsomon puolella TiPS - KMF pelissä istuneet olivat ainakin suht kovaäänisiä. :)

Onhan ne. Ihan hyvä, että on valmiiksi juttuseuraa. Olikos kaikki KMF:n afrikkalaiset nimenomaan Nigeriasta?
guerrilla

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS


Vastaus #247 : 18.09.2009 klo 22:58:28

Joo kyllä olin ja kuten tuosta yhdestä maalinedestä kuvatusta tilannekuvasta näkee: Liike-epäterävyyttä on aika lailla. Enkä edes muistanut kuinka saisin ISO-lukua isommaksi. Täytyy kerrata kameran käyttöopas jossain välissä. :)


Ompas sympaattinen kuva, tulee ihan hyvä mieli.

 
Sivuja: 1 ... 9 [10]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa