FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
12.09.2025 klo 06:19:20 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 117 [118] 119 ... 132
 
Kirjoittaja Aihe: Gunners Flying on Emirates 06-07  (Luettu 148623 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Gooner88

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Szczęsnyn lädiaksentti


Vastaus #2925 : 09.03.2007 klo 21:33:28

Eiköhän tuo uutinen ole sinänsä ihan hyvästä. Arsenal ei tee mitään puolikuntoisella Henrylla, se on lukemattomia kertoja jo tällä kaudella nähty. Pitkä lepo taakse ja täynnä energiaa tulevaan kauteen. Mitenköhän tämä kausi olisi sujunut huippukuntoisen Henryn siivittämänä?
Siis tuohan uutinen on aivan loistava Ylos. Loppukauden peleissä ei ole kauheasti panosta joten on todellakin tärkeää antaa Henrylle lepoa ensi kautta varten. Olen lähes varma, että jos Arsenal jatkaisi Chämppärissä niin tätä uutista ei olisi ikinä tullut. Silloin Henry olisi raahannut itsensä väkisin kentälle siitä huolimatta, että pahemman loukkaantumisen riski olisi suuri. Wenger ei myöskään halua riskeerata talismaaninsa tulevaisuutta turhan takia (no okei tottakai Valioliiga on kilpailuista tärkein, mutta kärkikaksikon kiinniottoon edes Henry ei voisi enää vaikuttaa).

Loppukaudesta antaisin paljon peliaikaa niille joiden näyttöjä tarvitaan ensi kauden suunnitelmien helpottamiseksi. Esim. Denilson, Walcott, Baptista, Hoyte, Djourou, Almunia, Aliadiere, Flamini ja Diaby ovat pelaajia joilta tarvitaan lisää näyttöä jotta Wenger osaa kesällä asettaa heille sopivan roolin ensi kauden joukkueeseen tai miettiä että tarvitaanko kaikkia näitä jannuja. Wenger voisi myös kokeilla erilaisia ryhmitelmiä ja kokoonpanoja. Varsinkin ihan kauden lopussa kun sijoitus alkaa selkiytyä. Puolikuntoisia pelaajia ei myöskään ole tarvis heittää kentälle enää tällä kaudella.
kuupa

Poissa Poissa


Vastaus #2926 : 10.03.2007 klo 21:28:15

Ja oikeastihan Henry ei ole loukkaantunut, sehän on selvä. Kyseessä on henkinen loma, jonka hän tarvitsee uskomattoman suureen vitutukseen. Olettaisin, että Henryn vittuuntuminen (erityisesti) omiin ja joukkueen esityksiin on sitä luokkaa, ettei ottelut evertoneja sun muita perus valiojengejä vastaan kiinnosta yhtään. Jos pelkona olisi pudota neljän sakista ja näin ollen peleissä olisi oikeasti panosta, saattaisipa kapu neppailla kentän puolella...

Mutta minun mielestä näin on hyvä, saavatpa muut (motivoituneemmat?) hyökkääjät kunnolla peliaikaa...

Ja mikäli Baptista mielii pysyvää pestiä Emiraateilta, kuten jossain vaiheessa ilmoitti, on loppukausi otollinen hetki pelata itsensä Wengerin ja fanien sydämmiin. Ei saa pelata kuitenkaan liian hyvin, ettei hinta karkaa liian korkeaksi, sellainen 8 maalia lopuissa matseissa riittää  ;)
Fin_Gooner

Poissa Poissa


Vastaus #2927 : 10.03.2007 klo 22:12:30

Kyllä minä uskon, että Henryä vaivaa myös jonkin sortin loukkaantuminen tuon henkisen vamman lisäksi. Totuttua Henryä ei ole ollut parin tammikuun hyvän matsin jälkeen enää nähtävissä, enkä usko tuon täysin johtuvan asennevammastakaan... Henry selvästi varoo jalkaansa monissa tilanteissa eikä pysty juoksemään täysillä. Mikään kikkakone Henry ei ole koskaan ollut, ja nopeuden menetys on kyllä vaikuttanut kykyyn  ohittaa puolustajia ratkaisevasti. Noh, toivottavasti kapteenin paikat saadaan pidennetyllä lomalla kondikseen ja seuraavalla kaudella nähdään taas kunnon Henryä.
Contto

Poissa Poissa


Vastaus #2928 : 11.03.2007 klo 18:59:56

Tuskin Henrykään ihan ilman vammoja voi "vitutuksen" takia pitää parin kuukauden lomaa..palkka juoksee kuitenkin koko ajan ja tuskin kausikortin ostaneet fanitkaan hyvällä katsovat, jos suurinta tähteä ei vain huvita pelata.
Eiköhän kyseessä ole todellinen loukkaantuminen, joka estää Henryn pelit 2-4 viikon ajaksi, jonka jälkeen kautta on niin vähän jäljellä, että ei kannata riskeerata vamman uusiutumista vaan parempi näin arvokisattomana keväänä ottaa kerrankin kunnon huili ja hoitaa työvälineet kuntoon. Tämän ilmoituksen takana on tietysti myös Wengerin halu pitää Henry poissa maaotteluista ja ilmeisesti Henkka on siihen jatkuvasti uusiutuvien pikkuvaivojen takia myöntynyt. Hyvä niin.
unreal

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka


Vastaus #2929 : 12.03.2007 klo 23:32:01

Tuskin Henrykään ihan ilman vammoja voi "vitutuksen" takia pitää parin kuukauden lomaa..palkka juoksee kuitenkin koko ajan ja tuskin kausikortin ostaneet fanitkaan hyvällä katsovat, jos suurinta tähteä ei vain huvita pelata.
Eiköhän kyseessä ole todellinen loukkaantuminen, joka estää Henryn pelit 2-4 viikon ajaksi, jonka jälkeen kautta on niin vähän jäljellä, että ei kannata riskeerata vamman uusiutumista vaan parempi näin arvokisattomana keväänä ottaa kerrankin kunnon huili ja hoitaa työvälineet kuntoon. Tämän ilmoituksen takana on tietysti myös Wengerin halu pitää Henry poissa maaotteluista ja ilmeisesti Henkka on siihen jatkuvasti uusiutuvien pikkuvaivojen takia myöntynyt. Hyvä niin.

Tuen tätä näkemystä. Heti tuli nimittäin tuo mieleen, kun oikein muistettiin painottaa heti ensimmäisissä lauseissa, että on poissa sekä seurajoukkue-, että maajoukkuetoiminnasta seuraavat kolme kuukautta. Harvoin tuota maajoukkueasiaa mainitaan noissa loukkaantumisraporteissa nimittäin.

Kolme kuukautta on kohtuullisen sopiva aika siihen, että TH missaa juuri nuo kesäkuun alun maaottelupäivät ja pääsee viettämään kesälomaa suoraan sairaslomalta. Toisaalta, vaikka TH oikeasti olisikin sen 3kk luokkaantunut, niin Domenech kutsunee miehen kaikkiin maaotteluihin tässä kevään aikana ja uhkaa toimenpiteillä, jos mies ei pelaa. Mielenkiintoista nähdä, miten homma etenee.

Tuo maaotteluhomma on aina hiukan kaksipiippuinen homma, kyllä se aina ottaa pattiin, kun kaikki Arsenalin avauksen ukot lähtevät kesken otteluruuhkan vetämään jonkun friendly matchin toiselle puolen maapalloa, mutta toisaalta voisin kuvitella, että kiroaisin Suomen maajoukkueukot alimpaan helvetiin, jos eivät suostuisi tulemaan maaotteluihin pelaamaan seurajoukkuehommien takia. Toisin kuin Wenger, minä diggailen myös maajoukkuepalloilua, joten kaipa se on vain kestettävä...
el_Diablo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: visio 2020


Vastaus #2930 : 12.03.2007 klo 23:45:09

Lainaus
Toisaalta, vaikka TH oikeasti olisikin sen 3kk luokkaantunut, niin Domenech kutsunee miehen kaikkiin maaotteluihin tässä kevään aikana ja uhkaa toimenpiteillä, jos mies ei pelaa

ei vaan taida domenech voida tehdä mitään. tai siis voihan se uhata, ettei enää jatkossa ota henryä mukaan, mutta tuskin sen tähtikartatkaan enää riittävät siinä tapauksessa menestykseen, saati ranskan liiton luottamukseen.
Gooner88

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Szczęsnyn lädiaksentti


Vastaus #2931 : 12.03.2007 klo 23:54:11

ei vaan taida domenech voida tehdä mitään. tai siis voihan se uhata, ettei enää jatkossa ota henryä mukaan, mutta tuskin sen tähtikartatkaan enää riittävät siinä tapauksessa menestykseen, saati ranskan liiton luottamukseen.
Näinhän se varmaan on. En nyt tiedä sen tarkemmin mitä Henkan päässä liikkuu, mutta luulisi ettei miestä pahemmin kiinnosta mitkään karsintapelit muutenkaan kun ei oikeen puolikuntoisena ole sitä parhainta motivaatiota löytänyt Valioliiga-peleihin. Muutenkin voittanut jo kaiken mahdollisen maajoukkuetasolla. Olisihan se myös aika törkeätä Domenechilta ryhtyä tuommoisiin toimiin kun mies kerta ei seurajoukkueessaan kykene pelaamaan loukkaantumisen takia. Domenech kyllä vaikuttaa juuri sellaiselta tyypiltä, että hän alkaa kitisemään jos Henry kesäkuun karsintapelit jättää väliin.
J.P. Sarja

Poissa Poissa


Vastaus #2932 : 13.03.2007 klo 09:46:44

Ja oikeastihan Henry ei ole loukkaantunut, sehän on selvä. Kyseessä on henkinen loma, jonka hän tarvitsee uskomattoman suureen vitutukseen. Olettaisin, että Henryn vittuuntuminen (erityisesti) omiin ja joukkueen esityksiin on sitä luokkaa, ettei ottelut evertoneja sun muita perus valiojengejä vastaan kiinnosta yhtään.

Kyllä itsekin uskon, että Henry on ihan aikuisten oikeasti loukkaantunut. Tullut liian aikaisin kentälle pitkin kautta, puolikuntoisena. Nyt vammat kuntoon, pienemmät ja suuremmat, ja sitten sitä peruskuntoa sekä peli-iloa hakemaan tulevalle kaudelle. Hyvä ratkaisu näin.

Jos pelkona olisi pudota neljän sakista ja näin ollen peleissä olisi oikeasti panosta, saattaisipa kapu neppailla kentän puolella...

Eipä tuo neljäs sija välttämättä kirkossa kuulutettu ole, kun katselee loppukauden otteluohjelmaa. Vieraissa on jäljellä Villa, Everton, Pool, Castle, Spurs ja Portsmouth. Kotona West Ham, Bolton, Fulham ja Ch€lsea. Seuraavaksi edessä siis kolme vierasottelua, jotka näyttävät aika paljon suuntaa.

Ja mikäli Baptista mielii pysyvää pestiä Emiraateilta, kuten jossain vaiheessa ilmoitti, on loppukausi otollinen hetki pelata itsensä Wengerin ja fanien sydämmiin. Ei saa pelata kuitenkaan liian hyvin, ettei hinta karkaa liian korkeaksi, sellainen 8 maalia lopuissa matseissa riittää  ;)

Eikös se hinta (~€20m) sovittu jo lainasiirron yhteydessä?
sammaluus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 27.10.2007-10.5.2010


Vastaus #2933 : 13.03.2007 klo 11:52:07

Kotona West Ham, Bolton, Fulham ja Ch€lsea. Seuraavaksi edessä siis kolme vierasottelua, jotka näyttävät aika paljon suuntaa.

Näiden lisäksi on vielä kotona ManCity jota on kahteen kertaan siirrelty metro-remonttien ja cup-uusinnan takia.. Tämä lienee selkeähkö 3 pisteen peli, citizens ui melko syvissä vesissä tällä hetkellä.
Julius3

Poissa Poissa


Vastaus #2934 : 13.03.2007 klo 12:01:32

Eikös se hinta (~€20m) sovittu jo lainasiirron yhteydessä?
Kakskyt miljoonaa euroa on kyllä helvetillinen hinta siihen nähden, mitä brassi on esittänyt tällä kaudella. Baptista on tosi sympaattinen ja miehestä näkee, että todella haluaa onnistua, mutta valitettavasti tuo summa on joka tapauksessa aivan liian suuri..
J.P. Sarja

Poissa Poissa


Vastaus #2935 : 13.03.2007 klo 13:44:27

Näiden lisäksi on vielä kotona ManCity jota on kahteen kertaan siirrelty metro-remonttien ja cup-uusinnan takia.. Tämä lienee selkeähkö 3 pisteen peli, citizens ui melko syvissä vesissä tällä hetkellä.

Jep, tuo unohtui. Helpoimmat ottelut pitäisi olla ManC, Fulham ja West Ham kotona. Noista toki kaksi paikalliskamppailuja ja lisäksi noita ns. helppoja otteluita ei todellakaan ole hyvällä prosentilla tällä kaudella hoidettu. Mutta eiköhän seuraavat kolme ottelua, kaikki vieraissa, tosiaan näytä aika hyvin suuntaa. Sinänsä kyllä varsin pahalta näyttää, kun kärjessä todennäköisesti kirmailee hyökkääjistä nelosvaihtoehto (Beast) ja vitosvaihtoehto (Ali), mahdollisesti Walcott komppailee.

Pelikieltonsa jälkeen toki Ade sitten palailee, mutta eihän kaveri kylmäpäisenä viimeistelijänä todellakaan ole vakuuttanut. Toivottavasti loppukausi ei kaadu heikkoon viimeistelyyn ja pariin kohtalokkaaseen virheeseen puolustuspäässä/ottelu. Tällä hetkellä kunnossa olevalla hyökkäyskalustolla kun ei hirveästi maaleja ole odotettavissa, Beast oikeastaan ainoa joka voisi yllättää (liiaksi merkkejä ei tosin ole ollut tästäkään nähtävissä). Keskikentältä ei luonnollisesti pahemmin tukea maalintekoon tule.

Onneksi puolustus on kuitenkin osoittanut piristymisen merkkejä, eli jos nolla saadaan omassa päässä pidettyä paremmin kuin alkukaudesta niin kyllähän sitä saatetaan jopa kolmannesta sijoituksesta tosissaan taistella. Eiköhän nykyiset kaverit pysty vastustajasta riippumatta ainakin sen yhden maalin ottelussa tekemään.

Pahimmillaan neljäskin sija voi tehdä tiukkaa (heikko viimeistely&virheet puolustuspäässä). Takana on kuitenkin vielä varsin kovakuntoisia joukkueita.

Kakskyt miljoonaa euroa on kyllä helvetillinen hinta siihen nähden, mitä brassi on esittänyt tällä kaudella. Baptista on tosi sympaattinen ja miehestä näkee, että todella haluaa onnistua, mutta valitettavasti tuo summa on joka tapauksessa aivan liian suuri..

On kyllä. Ykkösen puolella toki oli huhu (Daily Mirror?) että Reyes palautettaisiin Arsenaliin ja Beast hankittaisiin £8m hintaan. Tuo hinta lienee lähempänä sitä Baptistan käypää arvoa ja voisi pidemmän päälle osoittautua ihan hyväksikin hankinnaksi, hintaansa nähden. Lisäksi kysyntää luulisi olevan Espanjan suunnalla jos joskus myydä halutaan, eli tuskin tuossa hirveästi häviäisi.
« Viimeksi muokattu: 13.03.2007 klo 13:52:10 kirjoittanut jp72672 »
Julius3

Poissa Poissa


Vastaus #2936 : 13.03.2007 klo 16:16:03

Tuo £8milj. alkaa olla jo ihan sopuhinta, en kyllä lähtisi tuosta maksamaan yhtään enempää. Parempi jos pysyy. Toisaalta, jos herran osto on sitten pois muilta hankinnoilta, niin näillä näytöillä olisin valmis luovuttamaan takaisin Madridiin. Itse tahtoisin vielä nähdä Reyesin Gunners-paidassa, ongelmana vain tosiaan on motivaatio.  Alas Mielestäni Juan on kuitenkin kelpo peluri, ja jos vain kiinnostusta löytyy, niin ihan kehityskelpoinenkin vielä. Tulevat vieras-ottelut tosiaan näyttävät suunnan lopulliselle sijoitukselle, toivotaan toivotaan.

Onko tietoa van Persien paluusta? Kauas se on vielä poissa? Pakko sanoa, että ikävä on, on se senverta pelimies.
« Viimeksi muokattu: 13.03.2007 klo 16:17:39 kirjoittanut Julius3 »
Gooner88

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Szczęsnyn lädiaksentti


Vastaus #2937 : 13.03.2007 klo 16:34:14

Mielestäni Juan on kuitenkin kelpo peluri
Juan ??? Mistä toi Juan tulee? Eiks äijän koko nimi ole José Antonio Reyes Calderón? Vai saaks tohon muka väliin vielä jonkun Juanin lisättyä? :D
el_Diablo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: visio 2020


Vastaus #2938 : 13.03.2007 klo 16:49:29

ehkä se on don juan. tai sitten sevillan parturi. en oo ihan varma.

kyllähän tuo arsen asema neljän sakissa on aika vahva, kun sarjataulukkoa katselee. kaksi matsia vielä "kädessä" muihin nähden

Koodia:
4  Arsenal	27 	15 	7 	5 	50 	23	27	52
5  Bolton 29 14 5 10 34 34 0 47
6  Everton 29 11 10 8 37 26 11 43
7  Reading 29 13 4 12 43 38 5 43
8  Tottenham 29 12 6 11 40 43 -3 42
9  Portsmouth 29 11 8 10 36 31 5 41
10 Blackburn 29 12 4 13 35 39 -4 40

lähimpänä oleva uhkaaja bolton on aivan kuutamolla (LDWWLL), eikä portsmouthissakaan (LDLWLL) kovin hyvältä näytä. tottenham, everton ja reading ovat ihan kohtuullisessa vireessä, mutta eroa näihinkin on jo melkoisesti. readingin nyt voi laskea ulos joka tapauksessa, mutta everton ja spurs saattavat toki kyetä jonkinlaiseen kiriin. kyllä tuolla etumatkalla pitäisi silti homma hoitaa, helpostikin. tietysti jos tykimiehet lähtevät matseihin jatkossa takki auki, että homma on jo selvä, kun henrykin päästettiin jo kesälomalle, niin ongelmia voi tulla.
« Viimeksi muokattu: 13.03.2007 klo 16:59:38 kirjoittanut el_Diablo »
Julius3

Poissa Poissa


Vastaus #2939 : 13.03.2007 klo 18:26:24

Juan ??? Mistä toi Juan tulee? Eiks äijän koko nimi ole José Antonio Reyes Calderón? Vai saaks tohon muka väliin vielä jonkun Juanin lisättyä? :D
Nyt iski pieni inhimillinen moka.  :D
Ei näistä latinoista tiedä: menee Juan-Romanit ja José-Antoniot ihan sekasin.   :-[
Ehkä se nyt vaan on sellanen Don Juan?
« Viimeksi muokattu: 13.03.2007 klo 18:28:38 kirjoittanut Julius3 »
Gooner88

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Szczęsnyn lädiaksentti


Vastaus #2940 : 13.03.2007 klo 20:12:21

Kellään tietoa Reyesin sopimuksen pituudesta? Saattaisi vaikuttaa aika paljon miehen motivaatioon ::). Poishan se Arsusta ilmeisesti haluaa ja suht äkäseen
sammaluus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 27.10.2007-10.5.2010


Vastaus #2941 : 13.03.2007 klo 20:18:24

Kellään tietoa Reyesin sopimuksen pituudesta? Saattaisi vaikuttaa aika paljon miehen motivaatioon ::). Poishan se Arsusta ilmeisesti haluaa ja suht äkäseen

Wikipedian mukaan vuonna 2005 teki 6 vuoden sopimuksen, joten lienee vuoteen 2011 asti tykkimiesten kirjoilla jos ei joku pois lunasta.
J.P. Sarja

Poissa Poissa


Vastaus #2942 : 14.03.2007 klo 11:14:15

Wikipedian mukaan vuonna 2005 teki 6 vuoden sopimuksen, joten lienee vuoteen 2011 asti tykkimiesten kirjoilla jos ei joku pois lunasta.

Jep, tämä 2011 on jostain itsellekin jäänyt mieleen - en jaksa tarkastaa. Mutta toisaalta kyllähän Reyes sen verran voimakkaasti ilmoitti ettei enää ikinä palaa Lontooseen, että siirto on se kaikkein todennäköisin vaihtoehto. Voisi uskoa, että joku spanskijoukkue kaverista jotain maksaakin, mutta ei missään nimessä lähellekään sitä mitä Arsenal aikoinaan maksoi.

Itse kuulun myös porukkaan, joka mielellään näkisi vielä Reyesin Arsenalin väreissä, mutta en silti jaksa tähän uskoa hetkeäkään. Eiköhän se todennäköisin vaihtoehto ole siis laiturin hankkiminen tulevana kesänä ja tätä voidaan rahoittaa sekä Freddien että Reyesin myynneillä. Eiköhän kavereista yhteensä saada minimissään joku £10m, parhaimmillaan hieman enemmänkin. Vähän riippuu millaista kiinnostusta on ilmassa ja syntyykö kummastakaan minkäänlaista kilpailua. Jos vaikka Sevilla ostaisi Reyesin takaisin ja Portsmouth tarjoaisi kunnon summan Freddiestä? Tai Villa? Tai joku muu näistä uusrikkaista seuroista. Kuka tietää, kevään mittaan ollaan varmaan viisaampia.

Sevillastahan ollaan Arsenaliin huhuttu ainakin Puertaa ja Navasia, joten olisikohan Reyesiä mahdollista käyttää osamaksuna?
« Viimeksi muokattu: 14.03.2007 klo 11:23:34 kirjoittanut jp72672 »
Fin_Gooner

Poissa Poissa


Vastaus #2943 : 14.03.2007 klo 12:11:32

Eiköhän Inter lyö Freddiestä sellaiset 10 miljuunaa tiskiin  :D.
Fin_Gooner

Poissa Poissa


Vastaus #2944 : 14.03.2007 klo 15:17:01

Jahas, lievästi sanottuna väljähtänyt Arsu-kausi jatkuu ja tänään vastassa Aston Villa vieraissa. Kyseessä on siis rästipeli. Loukkaantumisia ja pelikieltoja on järkyttävä määrä ja odotukset tämän ottelun suhteen melko alhaiset; jospa sieltä vähintään tasuri silti tulisi. Eniten kyllä jännittää potentiaalisten maalintekijöiden selkeä puute; Henryn, RvP:n ja Adebayorin ollessa poissa puuttuu siis yli 30 liigamaalin tekijät. Toivottavasti joku hyökkäävistä pelaajista yllättää tänään.

Seuraavat pelaajat ovat ilmeisesti poissa tästä pelistä joko loukkaantumisen tai pelikiellon vuoksi:

Henry
Eboue
Hleb
RvP
Senderos
Clichy
Adebayor
Toure

Veikkaan avauskokoonpanoksi seuraavanlaista sommitelmaa:

--------------Lederhose---------------

Djourou-----Gallas----Gilberto-----Traore

-----------Denilson----Cesc------------
Walcott---------------------- Ljungberg

-----------Aliadiere---Baptista----------

Saattaahan Wenger tietysti Rosickyakin peluuttaa, mutta kyllähän se vähän ihmetyttäisi jos kaveri laitettaisiin heti loukkaantumisen jälkeen avaukseen. Ottelu tulee siis Canal+ Sport 1:ltä kello 21:45 alkaen.

Muista uutisista sen verran, että Gallas märisee UCL:stä putoamisesta siihen malliin, että liekö miehellä enää haluja jatkaa ensi kaudella Arsussa?
« Viimeksi muokattu: 14.03.2007 klo 15:24:13 kirjoittanut Fin_Gooner »
john white

Poissa Poissa


Vastaus #2945 : 14.03.2007 klo 16:01:05


Veikkaan avauskokoonpanoksi seuraavanlaista sommitelmaa:

--------------Lederhose---------------

Djourou-----Gallas----Gilberto-----Traore

-----------Denilson----Cesc------------
Walcott---------------------- Ljungberg

-----------Aliadiere---Baptista----------





Lainanaus Football 365 Arsenal fanilta : 
Lainaus
Now that Henry and RvP are injured Arsenal fans have to face the prospect of having Baptista and Aliadiere playing more games than they should do over the last two months of the season (i.e. more than zero). These are by far the worst two strikers we have had at Arsenal under Wenger, which got me thinking; has there been a worse strikeforce in Premiership history? If there has I have yet to think of it. Don't forget that Aliadiere has been around for eight (!) years and managed to bag ONE Premiership goal. In addition
he was deemed not good enough for Celtic, West Ham and Wolves. Baptista is the most lumbering, cumbersome player I have seen play for Arsenal in years and if Wenger spends a penny on him he should see a psychiatrist.

There are some mouthwatering combinations out there (Forlan and Bellion, Corradi and Vassell, Akinbiyi and anyone else for example) but I still think Arsenal's 'dynamic duo' take the prize.

 ;)


Fin_Gooner

Poissa Poissa


Vastaus #2946 : 14.03.2007 klo 16:10:27

No eipä liioitella johnwhite, eihän nuo kaverit sentään ihan noin huonoja ole.
john white

Poissa Poissa


Vastaus #2947 : 14.03.2007 klo 16:18:45

No eipä liioitella johnwhite, eihän nuo kaverit sentään ihan noin huonoja ole.


Enhän minä, vaan joku gooner  8)

toisaalta ei tässä muutama vuosi sitten Korsten - Doherty kaksikko kauhen sykähdyttävä ollut WHL:llä   :)

k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #2948 : 14.03.2007 klo 17:01:01


Enhän minä, vaan joku gooner  8)

toisaalta ei tässä muutama vuosi sitten Korsten - Doherty kaksikko kauhen sykähdyttävä ollut WHL:llä   :)

Eikös Spursilla ollut se joku portugalilainen, joka ei saanut mistään maalia? Postiga? Yhdessäkin ottelussa Lauren syötti tämän sankarin läpi pariin otteeseen, mutta ei vaan kelvannut. Siinä ottelussa muuten Freddie ampui voittomaalin pakin kautta yliajalla maaliin. Muistatte varmaan?
john white

Poissa Poissa


Vastaus #2949 : 14.03.2007 klo 17:28:12

Eikös Spursilla ollut se joku portugalilainen, joka ei saanut mistään maalia? Postiga? Yhdessäkin ottelussa Lauren syötti tämän sankarin läpi pariin otteeseen, mutta ei vaan kelvannut. Siinä ottelussa muuten Freddie ampui voittomaalin pakin kautta yliajalla maaliin. Muistatte varmaan?

Eihän nyt ihan noin surkea ollut, teki 2 maalia 19 ottelussa  ::)

ja varmaan muistatte kuinka paukutti maalin Englannin verkkoon  ;)


 
Sivuja: 1 ... 117 [118] 119 ... 132
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa