peetumax
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #2200 : 21.07.2010 klo 11:08:25 |
|
Sedulla lähtenyt homma lapasesta ja nyt syytellään kaikkia muita. Paska jätkä ja paskat baarit  Sama. En tiedä mitä sympatiapisteitä se yrittää kerätä, "en suostu sylkykupiksi" ja lokaa lentää joka suuntaan. Fukk you Sedu :keskari:
|
|
|
|
|
Sticker
Poissa
|
 |
Vastaus #2201 : 21.07.2010 klo 17:56:56 |
|
|
|
|
|
|
AlNU
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves ja Newcastle
|
 |
Vastaus #2202 : 22.07.2010 klo 08:05:44 |
|
|
|
|
|
|
peetumax
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #2203 : 22.07.2010 klo 09:00:54 |
|
|
|
|
|
|
Neville, G.
Poissa
|
 |
Vastaus #2204 : 22.07.2010 klo 09:53:07 |
|
Päivän HBL:ssäkin Vallu täräyttää täyslaidallisen Sedun suuntaan. Lisäksi mainitsee, että ei ole kiinnostunut Hakan UTJ-pestistä, koska hänen työnään on nyt nostaa Ilves Ykköseen ja sitten liigaan.
|
|
|
|
|
peetumax
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #2205 : 22.07.2010 klo 09:56:29 |
|
Päivän HBL:ssäkin Vallu täräyttää täyslaidallisen Sedun suuntaan. Lisäksi mainitsee, että ei ole kiinnostunut Hakan UTJ-pestistä, koska hänen työnään on nyt nostaa Ilves Ykköseen ja sitten liigaan.

|
|
|
|
|
iisakki
Poissa
|
 |
Vastaus #2206 : 22.07.2010 klo 09:57:14 |
|
hänen työnään on nyt nostaa Ilves Ykköseen ja sitten liigaan.
 We Believe.
|
|
|
|
|
peetumax
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #2207 : 22.07.2010 klo 10:29:58 |
|
|
|
|
|
|
Ilvesikuisesti
Poissa
Suosikkijoukkue: ILVES
|
 |
Vastaus #2208 : 22.07.2010 klo 10:59:53 |
|
Oikein hyvältä kuulosti ja täyttä asiaa oli koko kirjoitus!!! Joukkueessa on varmasti todella hyvä henki ja kaikki tiedostavat riskit ja mahdollisuudet. Kaikki on nyt satsattava vain ja ainoastaan nousuun ja tämä momentum on säilytettävä. Koko loppu kausi ilman tappioita ja kuka tahansa vastaan tuleekin tietää jo etukäteen munaskuissaan pelaavansa kaikkien aikojen kovinta Miesten Kakkosen joukkuetta vastaan ja tehtävän olevan toivoton!
|
|
|
|
|
Keijo Koo
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves + tamperelainen palloilu
|
 |
Vastaus #2209 : 22.07.2010 klo 13:50:53 |
|
Päivän HBL:ssäkin Vallu täräyttää täyslaidallisen Sedun suuntaan. Lisäksi mainitsee, että ei ole kiinnostunut Hakan UTJ-pestistä, koska hänen työnään on nyt nostaa Ilves Ykköseen ja sitten liigaan.
Tsai ai ai Tsaari  . Onko toi juttu paperi-versiossa vaan?
|
|
|
|
|
Rantasipi
Poissa
Suosikkijoukkue: Eurokiimassa
|
 |
Vastaus #2210 : 22.07.2010 klo 13:53:42 |
|
Mitä ihmettä  Missä nyt ovat kaikki tampuriinit kertoilemassa Ilveksen ressujengistatuksesta ja seurojen välisistä sopimuksista  Käykö nyt kuitenkin niin, että reppulit olivat jälleen kerran väärässä? Uskomatonta.
|
|
|
|
|
konstru
Poissa
|
 |
Vastaus #2211 : 22.07.2010 klo 14:10:05 |
|
Mitä ihmettä  Missä nyt ovat kaikki tampuriinit kertoilemassa Ilveksen ressujengistatuksesta ja seurojen välisistä sopimuksista  Käykö nyt kuitenkin niin, että reppulit olivat jälleen kerran väärässä? Uskomatonta. Ilveksellä ja TamUlla on yhteistyösopimus ja Ilves toimii TamUn farmina.
|
|
|
|
|
peetumax
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #2212 : 22.07.2010 klo 14:17:55 |
|
Vielä kun se yksi tulee huutaan ylimielisistä Ilveskannattajista jotka glooryhunttaavat kakkosta..
|
|
|
|
|
Yourworstnightmare
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves, Suomi, West Ham
|
 |
Vastaus #2213 : 22.07.2010 klo 14:35:03 |
|
Mitä ihmettä  Missä nyt ovat kaikki tampuriinit kertoilemassa Ilveksen ressujengistatuksesta ja seurojen välisistä sopimuksista  Käykö nyt kuitenkin niin, että reppulit olivat jälleen kerran väärässä? Uskomatonta.
|
|
|
|
|
a-wiik
Poissa
Suosikkijoukkue: TamU, Ilves, El Diego
|
 |
Vastaus #2214 : 22.07.2010 klo 15:14:57 |
|
Mitä ihmettä  Missä nyt ovat kaikki tampuriinit kertoilemassa Ilveksen ressujengistatuksesta ja seurojen välisistä sopimuksista  Käykö nyt kuitenkin niin, että reppulit olivat jälleen kerran väärässä? Uskomatonta. Minkä suhteen väärässä? Reserviyhteistyö toimii ja tamperelainen jalkapallokone puksuttaa. Ei se sitä mihinkään muuta, vaikka Ilves nousee ykköseen. Kun aikanaan saadaan Ipasta toinen tamperelainen liigaan, niin sitten pitänee TamUn sopia reserviyhteistyöstä Paltsareiden kanssa.
|
|
|
|
|
Sticker
Poissa
|
 |
Vastaus #2215 : 23.07.2010 klo 09:24:08 |
|
|
|
|
|
|
Rantasipi
Poissa
Suosikkijoukkue: Eurokiimassa
|
 |
Vastaus #2216 : 23.07.2010 klo 11:07:38 |
|
Höpö, höpö. Tampuriinit eivät vain jaksa uskoa sitä vääjäämättä taphtuvaa kehitystä, jossa Ilves tulee ottamaan Tamulta Liiga- tai Ykkösen edustuspaikan ja vieläpä hyvinkin pian. Ja jos näin ei käy, niin missään tapauksessa nämä kaksi seuraa eivät tule koskaan samalla sarjatasolla pelaamaan ja tällöin Tamu on heittänyt pyyhkeen kehiin ja Ilves nousee takaisin ihan omin voimin. Ja tästähän on puhuttu jo useampi vuosi ja kaikki merkit ovat tähän kehitykseen koko ajan viitanneet. Ja tämä vuosi. tapahtumuta ja puheet ovat lyöneet lukkoon epäilyt Ilveksen tahdostya nousta Tampereen ykköseksi - ja vieläpä muutaman vuoden sisällä. Sille 
|
|
|
|
|
Ilvesikuisesti
Poissa
Suosikkijoukkue: ILVES
|
 |
Vastaus #2217 : 23.07.2010 klo 13:36:31 |
|
Höpö, höpö. Tampuriinit eivät vain jaksa uskoa sitä vääjäämättä taphtuvaa kehitystä, jossa Ilves tulee ottamaan Tamulta Liiga- tai Ykkösen edustuspaikan ja vieläpä hyvinkin pian. Ja jos näin ei käy, niin missään tapauksessa nämä kaksi seuraa eivät tule koskaan samalla sarjatasolla pelaamaan ja tällöin Tamu on heittänyt pyyhkeen kehiin ja Ilves nousee takaisin ihan omin voimin. Ja tästähän on puhuttu jo useampi vuosi ja kaikki merkit ovat tähän kehitykseen koko ajan viitanneet. Ja tämä vuosi. tapahtumuta ja puheet ovat lyöneet lukkoon epäilyt Ilveksen tahdostya nousta Tampereen ykköseksi - ja vieläpä muutaman vuoden sisällä. Sille  Olen kanssa samaa mieltä tuosta että Ilves tulee nousemaan Tampereen parhaaksi joukkueeksi ja siihen ei mene välttämättä edes kovin kauan aikaa. Ilveksellä on lupaava joukkue, oikea tekemisen meininki, kaikki Tamperelaiset pelaajasuuruudet taustoissa ja suurin tuki kaupungissa. Lisäksi Vallu Popovits voi olla tulevaisuudessa Suomen paras valmentaja. Mutta ei se tietenkään ävlttämättä tarkoita Tamunkaan loppua tai etteivät molemmat Ilves ja Tamu voisi pelata Veikkausliigassa samaan aikaan, eikä missään nimessä pidä aloittaa mitään riitelyä Tamun kanssa nin kuin sinä tunnut vihjaavan. Kyllähän tänne joukkueita sopii ja riitoja on ollut ihan omiksi tarpeiksi asti. Tampereella on ihan normaalia toimintaa kesäisin käydä kaikkien kaupungin joukkueiden peleissä. Jos Ilves olisi nyt kaupungin ykkönen niin Tamun peleissä kävisi varmasti enemmän TPV ja Tapparan kannattajia ihan pelkän vastakkainasettelun takia. Mutta Ilves olisi Veikkausliigassa kaupungin ykkönen katsojamäärissä ja sponsorituloissa. Kuitenkin Tamullakin olisi silloin tärkeä paikka kaupungissa koska paikallispelit ovat pelin suola. Jos TPV pelaisi myös Veikkausliigassa näiden kahden kanssa tilanne olisi täydellinen mutta en usko että TPV nousee enää koskaan Veikkausliigaan. Sinulle on muuten käynyt vähän niin kuin Turhapuron Uunolle kirjoittaessasi kun kirjoitusnopeuden kasvaessa virhelyöntien määrä on pahasti noussut.
|
|
|
|
|
Wimbledonin tuhlaajapoika
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves, Villarreal C.F.
|
 |
Vastaus #2218 : 23.07.2010 klo 14:21:17 |
|
"Skulle du själv vara intresserad av att till exempel bli sportchef eller tränare i Haka i framtiden? - För tillfället finns det i Haka nån Juha Lehtinen som Sedus högra eller vänstra hand. Men han vet inget om fotball han heller. På den posten borde det finnas en människa som kan något om fotball. Själv ska ja nu som ansvarig tränare lyfta Ilves till ettan och sedan vidare till ligan." "Jos lätkässä on kaksi joukkuetta pääsarjassa, niin miksei myös futiksessa. Nyt emme kuitenkaan vielä ajattele liigaa, vaan keskitymme nousemaan Ykköseen ensin, Popovits"
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 23.07.2010 klo 14:27:33 kirjoittanut Wimbledonin tuhlaajapoika »
|
|
|
|
|
Yourworstnightmare
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves, Suomi, West Ham
|
 |
Vastaus #2219 : 23.07.2010 klo 14:31:51 |
|
Höpö, höpö. Tampuriinit eivät vain jaksa uskoa sitä vääjäämättä taphtuvaa kehitystä, jossa Ilves tulee ottamaan Tamulta Liiga- tai Ykkösen edustuspaikan ja vieläpä hyvinkin pian. Ja jos näin ei käy, niin missään tapauksessa nämä kaksi seuraa eivät tule koskaan samalla sarjatasolla pelaamaan ja tällöin Tamu on heittänyt pyyhkeen kehiin ja Ilves nousee takaisin ihan omin voimin. Ja tästähän on puhuttu jo useampi vuosi ja kaikki merkit ovat tähän kehitykseen koko ajan viitanneet. Ja tämä vuosi. tapahtumuta ja puheet ovat lyöneet lukkoon epäilyt Ilveksen tahdostya nousta Tampereen ykköseksi - ja vieläpä muutaman vuoden sisällä. Sille  Mitkä tapahtumat ja puheet? TamU liigassa neljäntenä ja taloutta on saatu terveemmäksi. Ilves tekee omaa hyvää työtään eikä ole missään vaiheessa kukaan sieltä sanonut, että TamUn paikka tullaan valtaamaan.
|
|
|
|
|
AlNU
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves ja Newcastle
|
 |
Vastaus #2220 : 23.07.2010 klo 19:52:38 |
|
Kauden eka pistemenetys kotona ja Salpalta turpiin 0-2. Kunhan ei muilta tule turpiin koko sarjassa niin voi olla erittäin tyytyväinen.
|
|
|
|
|
ratina
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #2221 : 24.07.2010 klo 02:31:38 |
|
Huolestuttava esitys tänään. Ei yhtäkään maalipaikkaa. Yhdestä pelistä ei tietysti parane vetää johtopäätöksiä, mutta parempaan pitää nousun ansaitakseen pystyä. Potentiaali riittää, kunhan asenne on kohdallaan.
|
|
|
|
|
lucky number
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere United, Bajen, Soho SS
|
 |
Vastaus #2222 : 25.07.2010 klo 10:55:30 |
|
Höpö, höpö. Tampuriinit eivät vain jaksa uskoa sitä vääjäämättä taphtuvaa kehitystä, jossa Ilves tulee ottamaan Tamulta Liiga- tai Ykkösen edustuspaikan ja vieläpä hyvinkin pian. Ja jos näin ei käy, niin missään tapauksessa nämä kaksi seuraa eivät tule koskaan samalla sarjatasolla pelaamaan ja tällöin Tamu on heittänyt pyyhkeen kehiin ja Ilves nousee takaisin ihan omin voimin. Ja tästähän on puhuttu jo useampi vuosi ja kaikki merkit ovat tähän kehitykseen koko ajan viitanneet. Ja tämä vuosi. tapahtumuta ja puheet ovat lyöneet lukkoon epäilyt Ilveksen tahdostya nousta Tampereen ykköseksi - ja vieläpä muutaman vuoden sisällä. Sille  Ja sit sä heräsit? Nyt niitä valoja päälle, taidat elää jossain epätodellissa keltaisessa maailmassa?
|
|
|
|
|
maamies
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves, Liverpool FC, SS Lazio
|
 |
Vastaus #2223 : 25.07.2010 klo 16:57:59 |
|
Kauden ensimmäinen kotitappio totta vie korpeaa, mutta ei yhden ottelun perusteella vielä ole syytä panikoida. SalPa otti ansaitun voiton, mutta eipä heilläkään juuri paikkoja ollut; ensimmäinen maali tuli nopeasta ja sinänsä hyvin pelatusta vastahyökkäyksestä, jonka Mäkelä saa ottaa osin omaan piikkiin - aika pieni kulma, vaikka toki puolustuskin olisi saanut olla nopeampi; toinen maali oli tietysti sitten klassinen "haetaan tasoitusta, ei puolueteta" -tyylinen tapaus, vastahyökkäysmaali sekin.
SalPan puolustus onnistui loistavasti, mutta suurin vika oli kyllä Ilveksessä itsessään. Nopeus puuttui kokonaan ja SalPalle annettiin aikaa organisoitua niin että pallollinen mies joutui aina kahden-kolmen vastustajan sumppuun. SalPa onnistui taktiikassaan erinomaisesti - maalin jälkeen todella loistavaa puolustuspeliä ja varsinkin puolustuksessa luutinut musta kaveri oli erinomainen (en nyt tähän hätään nimeä muista).
Ilveksellä taas hyökkäysmahdollisuudet pysähtyivät kerta toisensa jälkeen keskikentän hidasteluun ja laitapeli ei toiminut lainkaan - Scheweleffilta olisi odottanut paljon enemmän ja Malinen joutui vähän liian isoon rooliin. Lisäksi silloin harvoin kun laidoilta päästiin nousemaan niin keskitykset olivat umpisurkeita. Lisäksi näytti että varsinkin Sipiläisen ratkaisut olivat usein aivan ylivaikeita kikkoja joilla ei ollut toivoakaan onnistua.
Summa summarum: SalPalta erinomainen matsi ja Ilvekseltä saamatonta pyörittelyä, mutta hei, tämähän oli yksi peli vaan. Sarjajohto on yhä 5 pistettä ja kun LoPa tumpeloi oman pelinsä, niin toinen potentiaalinen uhkaaja pysyi 8 pinnan päässä.
Kyllä tämä tästä..
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 25.07.2010 klo 17:00:01 kirjoittanut maamies »
|
|
|
|
|
Ilvesikuisesti
Poissa
Suosikkijoukkue: ILVES
|
 |
Vastaus #2224 : 25.07.2010 klo 18:08:14 |
|
Kauden ensimmäinen kotitappio totta vie korpeaa, mutta ei yhden ottelun perusteella vielä ole syytä panikoida. SalPa otti ansaitun voiton, mutta eipä heilläkään juuri paikkoja ollut; ensimmäinen maali tuli nopeasta ja sinänsä hyvin pelatusta vastahyökkäyksestä, jonka Mäkelä saa ottaa osin omaan piikkiin - aika pieni kulma, vaikka toki puolustuskin olisi saanut olla nopeampi; toinen maali oli tietysti sitten klassinen "haetaan tasoitusta, ei puolueteta" -tyylinen tapaus, vastahyökkäysmaali sekin.
SalPan puolustus onnistui loistavasti, mutta suurin vika oli kyllä Ilveksessä itsessään. Nopeus puuttui kokonaan ja SalPalle annettiin aikaa organisoitua niin että pallollinen mies joutui aina kahden-kolmen vastustajan sumppuun. SalPa onnistui taktiikassaan erinomaisesti - maalin jälkeen todella loistavaa puolustuspeliä ja varsinkin puolustuksessa luutinut musta kaveri oli erinomainen (en nyt tähän hätään nimeä muista).
Ilveksellä taas hyökkäysmahdollisuudet pysähtyivät kerta toisensa jälkeen keskikentän hidasteluun ja laitapeli ei toiminut lainkaan - Scheweleffilta olisi odottanut paljon enemmän ja Malinen joutui vähän liian isoon rooliin. Lisäksi silloin harvoin kun laidoilta päästiin nousemaan niin keskitykset olivat umpisurkeita. Lisäksi näytti että varsinkin Sipiläisen ratkaisut olivat usein aivan ylivaikeita kikkoja joilla ei ollut toivoakaan onnistua.
Summa summarum: SalPalta erinomainen matsi ja Ilvekseltä saamatonta pyörittelyä, mutta hei, tämähän oli yksi peli vaan. Sarjajohto on yhä 5 pistettä ja kun LoPa tumpeloi oman pelinsä, niin toinen potentiaalinen uhkaaja pysyi 8 pinnan päässä.
Kyllä tämä tästä..
Kyllä tämä tästä. Näitä välimallin pelejä saattaa parhaillekin joskus tulla. Seuraava peli on kuitenkin pakko voittaa. Parhaat ja kokeneimmat kentälle, Vallun pelisysteemi kuntoon, otetaan selvä suuri numeroinen voitto ja jatketaan samalla systeemillä koko kausi loppuun!!!
|
|
|
|
|
|
|
|