FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
28.03.2026 klo 04:53:11 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 7 [8] 9
 
Kirjoittaja Aihe: Rovaniemen Mpira klabu - Kuopion Palloseura 17.10.2009 15:00  (Luettu 14054 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
stan_dardi

Poissa Poissa


Vastaus #175 : 17.10.2009 klo 16:38:37

Taloussotkuja odotellessa. Me noustaan vielä.

Maiso vs. Dickinson Ylos
The Real Wolf

Poissa Poissa


Vastaus #176 : 17.10.2009 klo 16:41:55

Dickson oli ennakkohypetykseen suhteutettuna aivan järkyttävän paska :D :keskari:

- Pelimies. Mitä nyt kannattaakaan odottaa parempiin seuroihin lähtevältä pelaajalta kauden viimeisessä, henkilökohtaisesti merkityksettömässä ottelussa, kuin ammattimaista homman hoitamista pois päiväjärjestyksestä mahdollisimman pienellä loukkaantumisriskillä?
Lordi James

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS, ManU, Portugali


Vastaus #177 : 17.10.2009 klo 16:42:28

Eka jakso oli aika paskaa peliä ja KuPS tuli hyökkäykseen tämän tästä. Toisella jaksolla RoPS sentään alkoi taistelemaan kunnolla ja parin hukatun paikan jälkeen saatiin se maali. Tällä kertaa voitto ei riittänyt, mutta mielestäni joukkue kuitenkin taisteli tänään toisella jaksolla. Mutta muuten koko vuosi on ollut niin paskaa, että Ykkönen on täysin oikea paikka. Joukkue joka häviää suunnilleen jokaisen vieraspelin 3-4 maalilla ja joskus enemmän niin ei kuulu liigaan.

Zeddyn pitkälle uralle Rovaniemellä Ylos Voittoon kuitenkin päättyi miehen ura, vaikka ei taida paljon lämmittää.
The Real Wolf

Poissa Poissa


Vastaus #178 : 17.10.2009 klo 16:42:44

Taloussotkuja odotellessa. Me noustaan vielä.

- Hakan, Hongan, Jaron ja Tammun lisenssit eivät ole vielä lainkaan selvät.
vaihtopenkin vasenlaita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS


Vastaus #179 : 17.10.2009 klo 16:43:06

Aina on kiva voittaa KuPS.

Pelistä jotain jäi mieleenki.

- Maisonvaara kyykytti Dicksonia aivan täysin ja ei mitään hätää ollut tämän kyseisen kusettajajanarin kanssa. Kiitos Miksulle hienosta pelistä.

- Faniporukoilta hyvä esitys ja vastustajille vittuilun lisäksi myös omia kannustettiin kovasti. Kuopiolaisten "Kiistala, vittumainen kusettaja Kiistala" chäntille valtaisa Ylos. Myös Tokka lähti tähän pari kertaa mukaan. Lopussa muistettiin myös seurajohtoa tästä kaikesta mitä ovat kauden mittaan touhunneet.

- Saileti täydet 90 minuuttia ja pelaajaura hienosti päätökseen.Tokalta sekä muulta yleisöltä ansaitut isot kiitokset tälle herrasmiehelle pelin jälkeen.

Eiköhän me vielä tulla takasin ja toivottavasti asiat ovat silloin jo toisin ja toivottavasti tämänpäiväinen jäi erityisesti seurajohdon mieleen lukuisine mielenilmauksin.
The Real Wolf

Poissa Poissa


Vastaus #180 : 17.10.2009 klo 16:45:54

Aina on kiva voittaa KuPS.

- Jos käyttäisin kulunutta sanontaa, sanoisin, että oma koira puri KuPSia. Mutta en sano, sillä afrikkalaisen kutsuminen koiraksi voidaan tulkita rasismiksi.
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #181 : 17.10.2009 klo 16:54:30

Ihan muuten ystävyydellä, Tokka, siirtykää katoksen alle. Nyt teidän huudoista ei kuulu mitään.

Peli oli kehnoa. Ja Dixu on huono - ei kannata ostaa muualle.
Mika

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Las Vegas Bingo


Vastaus #182 : 17.10.2009 klo 16:55:15

Ihan muuten ystävyydellä, Tokka, siirtykää katoksen alle. Nyt teidän huudoista ei kuulu mitään.
Tämä on huomattu, ja ensi kaudella myös olemme siellä.
Elmo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis


Vastaus #183 : 17.10.2009 klo 17:04:14

:D Kyllä kupsiin voi luottaa " Ylos "

Savolaiset pettää aina. Onneksi korealaiseen voi luottaa :)
Jonatan

Poissa Poissa


Vastaus #184 : 17.10.2009 klo 17:04:38

KuPS:lta varsin vekkuli vittuilu vielä näin kauden loppuun Kiistalalle ja RoPS:lle. Nyt ne kabinettipisteet jäävät vainoamaan todella.
leoko

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 23.3.2011


Vastaus #185 : 17.10.2009 klo 17:10:11

Semmonen jännitysnäytelmä se. Ensimmäisellä jaksolla taistelusta ei näkynyt jälkeäkään, mutta toisella jaksolla viitsittiin sentään yrittää. Voitto tuli, mutta eipä siitä mitään hyötyä ollut. Kyllä välillä taas vitutti katsella sitä vahvistusten kävelemistä ja aneemisuutta varsinkin ensimmäisellä jaksolla. Putoaminen ei sinänsä harmita koska tämä oli tiedossa jo pitemmän aikaa ja vahvat ennusmerkit tästä oli ilmassa jo ennen kauden alkua. Vielä kerran kiitos Kiistala tästä ikimuistoisesta kaudesta.
alarima

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juntti rasisti


Vastaus #186 : 17.10.2009 klo 17:11:49

Muuta ei juuri jäänyt käteen tästä pelistä kuin terveiset seurajohdolle ja ex tempore keksitty terveinen Pele Koljoselle juoppoine isineen.
vaihtopenkin vasenlaita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS


Vastaus #187 : 17.10.2009 klo 17:14:30

Isäs oli juoppo
mikkelin raveissa
paskansi housuun
ympäri päissään
keskellä päivää

:D Ylos
leeremick26

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Riley Star, Hannah Hayes


Vastaus #188 : 17.10.2009 klo 17:15:38

Ja idiootti peukuttaa nekkerinkyrpä suussa.
vaihtopenkin vasenlaita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS


Vastaus #189 : 17.10.2009 klo 17:23:38

Ja idiootti peukuttaa nekkerinkyrpä suussa.
Itke poika itke. Tollasta paskaa sitä aletaan meän runosuonesta löytämään ku Sailetia ruvetaan mollaamaan palkittaessa. Sitä saa mitä tilaa, etelän pelle.
alarima

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juntti rasisti


Vastaus #190 : 17.10.2009 klo 17:27:40

Itke poika itke. Tollasta paskaa sitä aletaan meän runosuonesta löytämään ku Sailetia ruvetaan mollaamaan palkittaessa. Sitä saa mitä tilaa, etelän pelle.
Kuopiossa ei ole enää jalkapallokulttuuria. Vain juoppoja housuunpaskojia säälittävine poikineen.
roundhousekick

Poissa Poissa


Vastaus #191 : 17.10.2009 klo 17:28:31

Itke poika itke. Tollasta paskaa sitä aletaan meän runosuonesta löytämään ku Sailetia ruvetaan mollaamaan palkittaessa. Sitä saa mitä tilaa, etelän pelle.
Jahas siellä on ollut Kuopion Huligaaneilla käytöstavat hukassa. Myötähäpeää aiheutti ennen peliä "Me ollaan KPO Hooligan CREW" huutelut.

No täytyy sanoa, että oli siellä eteläpäädyssä fiksuakin vanhempaa herrasmiestä ja perheenisää lapsiensa kanssa kannustamassa Kupsia.
Mika

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Las Vegas Bingo


Vastaus #192 : 17.10.2009 klo 17:33:36

Uutinen
- Olemme olleet suuren noitavainon kohteena tällä kaudella. Pisteet viedään meiltä laittomasti. JJK:n maalivahdin lahjontauutisten yhteydessä on aina RoPSin pelaajan kuva, vaikka meillä ei ole asian kanssa mitään tekemistä, ihmetteli Turpeenniemi.

...

RoPSin kannattajat huutelivat ja haistattelivat seurajohdolle pitkään pelin jälkeen. Erityisesti RoPSin toimitusjohtaja Jouko Kiistala oli heideän hampaissaan. Kaksi poliisiautoa sen sijaan saatteli Kuopion Palloseuran kaksi fanibussia turvallisesti kotimatkalle.

http://www.yle.fi/urheilu/lajit/jalkapallo/kotimaa/2009/10/voittokaan_ei_auttanut_rovaniemelaisia_164230.html

Noitavainot :D
Ylasoutaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tosiasioiden tunnustaminen on viisauden alku.


Vastaus #193 : 17.10.2009 klo 17:37:45

Kuopio toi jälleen katsomokulttuuria Rovaniemelle. Meillä täällä on niin paljon Joukon spekua suussa, naamassa ja perseessä ja silmissä että emme sitä huomanneet ja tajunneet. Toisaalta kulli perseessä on hyvä olla napapiirillä.

Jouko Kiistala ja suomukas röhmy. Nam.
alarima

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juntti rasisti


Vastaus #194 : 17.10.2009 klo 17:48:11

RoPSin pitää palkata valmentaksi oikea lapin shamaani, joka karkoittaa noitavainot pois joukkueen johdon harteilta. Harmittaa todella, että noitavainot vesittivät Nivan Risen ja Kiistalan Jogelin kovan työn tulokset.
ALPPIK

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kalervo Palsa: Rotting reindeer carcass


Vastaus #195 : 17.10.2009 klo 18:13:42

Noitavainoille ja mystiselle RoPS-vihalle Ylos Tuoppi
Ikifani

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS


Vastaus #196 : 17.10.2009 klo 18:26:32

jáin odottamaan milloin se varma persraiskaus alkaa. Kaikki kunnon seurat tekivát sen Rollossa mutta ei nákójáán KuPsiS.

Miksulle iso kási támán luvattoman táhden kyykyttámisestá.
Mystinen metsätyömies

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Taide, tiede ja rikollisuus.


Vastaus #197 : 17.10.2009 klo 18:36:57

Tollasta paskaa sitä aletaan meän runosuonesta löytämään ku Sailetia ruvetaan mollaamaan palkittaessa.

Setä Tuomo on sentään Rovaniemen Kunnianeekeri - houkutellut monta poikaa kotikyliltä pitkiin sopimuksiin 500 euroa kuussa. Nih!
Pub

Poissa Poissa


Vastaus #198 : 17.10.2009 klo 21:51:20

Tuon tuloksen jälkeen ei enää edes vituta, että en päässyt Rovaniemelle. 1-0, mitä vittua?

sama
Pub

Poissa Poissa


Vastaus #199 : 17.10.2009 klo 22:01:16

Harmittaa todella, että noitavainot vesittivät Nivan Risen ja Kiistalan Jogelin kovan työn tulokset.

Voiko tästä valittaa jonnekin?

 
Sivuja: 1 ... 7 [8] 9
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa