FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
07.03.2026 klo 20:24:51 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Äänestys
Kysymys: Kannattajien pelaaja 2010-äänestys
Janne Turpeenniemi - 5 (3.8%)
Christopher Musonda - 22 (16.8%)
Albin Granlund - 26 (19.8%)
Jarkko Lahdenmäki - 1 (0.8%)
Etchu Tabe - 14 (10.7%)
Nchimunya Mweetwa - 7 (5.3%)
Stephen Kunda - 1 (0.8%)
Godfrey Chibanga - 3 (2.3%)
Arto Vikman - 1 (0.8%)
Jules Alex Nyom - 11 (8.4%)
Jukka Santala - 2 (1.5%)
Pavle Khorguashvili - 29 (22.1%)
Valter Khorguashvili - 0 (0%)
Chanda Mwaba - 3 (2.3%)
Jarno Tenkula - 4 (3.1%)
Tuomas Markkula - 0 (0%)
Mika-Matti Maisonvaara - 0 (0%)
Joku muu, kuka (Milfort, Kennedy jne.) - 2 (1.5%)
Äänestäjiä yhteensä: 129

Sivuja: 1 ... 196 [197] 198 ... 243
 
Kirjoittaja Aihe: RoPS 2010: Nousujuna saapui raiteelle yksi. Kiitos divari 2010, liigaan 2011!!!  (Luettu 386097 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Viltsu

Poissa Poissa


Vastaus #4900 : 03.08.2010 klo 17:54:38

Kokeiluja tässä kyllä kaivattaisiin, koska onhan selvää, että runkopelaajatkin tarvitsevat hieman huilia. Esimerkiksi kotipeli FC Espoota vastaan olisi hyvä paikka kokeilla ja antaa vähemmän pelanneille mahdollisuus. PS Kemi on nyt juuri tällä haavaa jonkinlaisessa nousukiidossa eikä vähiten Huuskon tulon myötä(vaikka ei taida pelatakaan vielä), joten Kemissä saattaa kokeilut jäädä vähiin.

Niin, sunnuntaista pitää muistaa kyllä se, että OPS ei tosiaan ollut mikään heittopussi. Päinvastoin, vieraat olivat lähteneet matkaan taktisesti viisaasti ja onnistuivat liki täydellisesti. Siihen nähden RoPS:n peli rullasi pelin alkupuoliskolla jollain tapaa ihan hyvin, mutta esimerkiksi lukuisat kulmat menivät täysin harakoille. Kerran tai kaksi taittiin yrittää lyhyellä, mutta siihen nekin jäivät. Pelin alun hallinta ei siis johtanut mihinkään.

Seurasin paljon Mwaban peliä ja aina sitä ottaa vertailukohdaksi jonkin muun pelaajan, joka pelaa samaa paikkaa. Kuten ottelutopicissa jo sanoin, Mwaba jää liian alas silloin kun oma joukkue hyökkäämässä. Hänen pitäisi ehtiä paremmin myös päättämään hyökkäyksiä, joita hän keskialueelta monasti laittaa käyntiin. Pirun taitava kaveri Mwaba on, mutta nyt liike pallottomana on hieman jäänyt junnutasolle. Samaa vikaa on kyllä muutamassa muussakin pelaajassa.

Parhaana vaihtoehtona näen, että keskikentän keskustan muodostavat Kunda, Chibanga ja Mwaba. Pavlelle jää tässä nyt vaihtopelaajan osa, ellei aloita vasemmassa laidassa. Mutta ajatellaan niin, että Pavle tuo myös penkiltä tullessaan valtavasti mahdollisuuksia joukkueen peliin. Jotain siinä kaverissa kuitenkin on. Samoin olen tykännyt Chibangan pelistä. Itse asiassa ollut ihan kentän parhaita matseissa, jotka olen nähnyt. Jos pelaa yksin pohjapelaajana, ei siinä juuri jää sijaa riskin ottoon, vaan katkotaan vastustajan syöttölinjoja, riistetään ja laitetaan perusvarmaa syöttöä omille. Kahdella pohjapelaajalla on helpompi ajatella hyökkäysvoittoisemmin.


pää@mies

Poissa Poissa


Vastaus #4901 : 03.08.2010 klo 18:11:36

Veikkaanpa Miksun nousevan kohta pelaavaan kokoonpanoon, ainakin vaihdosta. Kaveri päässyt jo reenaamaan kunnolla armeijan ja selkäkipujen jälkeen. Hyvänä vasurina kulmat ja vaparit onnistuu. Markkulan ja Tenkulan nopeutta voisi myös käyttää hyväksi jo ekalla puoliajalla. Musonda sitten kehiin toisella jaksolla haastamaan väsynyttä vastustajaa.
« Viimeksi muokattu: 03.08.2010 klo 18:22:11 kirjoittanut pää@mies »
Kikkara

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Meil ei oo mittään


Vastaus #4902 : 03.08.2010 klo 18:21:42

Itsekkin olen Kunda-Chibangan kannalla. Jarkko vaan rohkeasti toppariksi. Eihän tuosta keskikentän pohjasta edes tulla läpi jos siinä on noin hyvät jätkät tukkona, ja ohi menneet hoitaa Tabe, Jarkko apunaan.

Maisonvaara pärjäsi myös liigassa tarpeeksi hyvin, joten ei olisi vääryys päästää kaveria kentälle. Toki kilpailua on kovaa, ja siellä on Markkulakin odottamassa vuoroaan laidalle.
Ikifani

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS


Vastaus #4903 : 04.08.2010 klo 12:07:40

Kieltämättä minulle on ollut pikkuinen yllätys ettei puolustuksen superkaksikko olekaan niin hyvä kuin voisi olettaa. Etchu-Jake toimi paljon paremmin ehkä juuri tuosta selkeämmästä roolituksesta johtuen. Chibangan arvostelua en minäkään oikein ymmärrä, kaverihan pelaa juuri sitä roolia mitä tuolla paikkalla pitääkin. Ongelma on minusta kahdessa pelaajassa, Chilessä (jolla ei ole tarpeeksi pallotonta liikettä jolla avaisi syöttö mahdollisuuksia itselle ja muille) ja Musondassa (jolla on vähän liikaakin liikettä jossa muut eivät pysy perässä). Olisikohan tästä jaotuksesta ratkaisua?:

                       Metu

Tenku             Mwaba               Muso
      
               Kunda     Gody

Albin        Jake      Etchu       Janne

                      ?

« Viimeksi muokattu: 04.08.2010 klo 16:02:21 kirjoittanut Ikifani »
pablo-honey

Poissa Poissa


Vastaus #4904 : 04.08.2010 klo 12:11:15

No varmasti. Tiedä sitten antaako vastustajat meidän kokeilla ylivoimalla?
Kikkara

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Meil ei oo mittään


Vastaus #4905 : 04.08.2010 klo 12:13:29

No varmasti. Tiedä sitten antaako vastustajat meidän kokeilla ylivoimalla?

:D katselin samaa
Speedi
Vastaus #4906 : 04.08.2010 klo 13:24:09

Chile pois kummittelemasta niin ollaan perusformaatissa.
Ikifani

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS


Vastaus #4907 : 04.08.2010 klo 16:04:30

Sattuuhan sitä kun ei osaa laskea edes kymmeneen yhtäjaksoisesti taukoja pitämättä ja kännystä lunttaamatta. :)

Kukaan ei kuitenkaan kommentoinut kysymysmerkkiä....
Ikifani

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS


Vastaus #4908 : 04.08.2010 klo 16:23:57

Chile pois kummittelemasta niin ollaan perusformaatissa.
Perusformaatissa? Ei ole tainnu olla tuollaista avausta kertaakaan tällä kaudella. Tenku ja Muso molemmat avaukseen niin saadaan riittävästi miehiä ylös nopeissa hyökkäyksissä. Muuten se menee aina samalla kaavalla, Muso/Tenku laitaa ylös ja keskitys Metulle/Chilelle ja muut tulee sitten 20 metriä taempana. Kakkospallot menee tuolla tavalla aina vastustajan keskikentän alimmalle miehelle.

Nousua vastakkaisen laiturin pitäisi kaventaa boksiin niin tulee vähän painetta sekä porrastusta ja samalla siellä olisi ensimmäinen mies häiritsemässä vastustajan mahdollista nopeaa nousua.
Speedi
Vastaus #4909 : 04.08.2010 klo 17:56:39

Tarkoitin toki peliryhmitystä. Varmasti totta, ettei juuri tuolla avauskokoonpanolla ole taidettu juuri pelata. Tenku ja Muso avauksessa yhtä aikaa ei toki ole ihan tuhoontuomittu, kun tuossa on pelintekovoimaa muuten kivasti. Itse näkisin silti toisella puolella pelaavamman laiturin, onko se sitten Chibwe, Pavle tai vaikka Valter, miten vain. Eihän Musondankaan ole pakko aina avauskokoonpanossa olla.
pää@mies

Poissa Poissa


Vastaus #4910 : 04.08.2010 klo 18:13:27

Tarkoitin toki peliryhmitystä. Varmasti totta, ettei juuri tuolla avauskokoonpanolla ole taidettu juuri pelata. Tenku ja Muso avauksessa yhtä aikaa ei toki ole ihan tuhoontuomittu, kun tuossa on pelintekovoimaa muuten kivasti. Itse näkisin silti toisella puolella pelaavamman laiturin, onko se sitten Chibwe, Pavle tai vaikka Valter, miten vain. Eihän Musondankaan ole pakko aina avauskokoonpanossa olla.

Markkula, Maisonvaara. Voisi kokeilla esm. laidalle!
« Viimeksi muokattu: 04.08.2010 klo 18:18:56 kirjoittanut pää@mies »
tsapah

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Sudet


Vastaus #4911 : 04.08.2010 klo 18:16:14

Kuka muuten tehnyt eniten maaleja Ropsis tällähetkellä?
Woland

Paikalla Paikalla


Vastaus #4912 : 04.08.2010 klo 18:33:25

Mweetwalla ja Chibwellä eniten osumia tässä vaiheessa eli yhdeksän molemmilla. Pidän yllättävänä, jos Mweetwa ei voita Ykkösen maalintekijäpörssiä.
Happis

Poissa Poissa


Vastaus #4913 : 04.08.2010 klo 19:25:30

Tämän päivän tulokset olivat hyvät ROPS:lle. PK-35 hävisi samoin PoPa taisi vain saada tasapelin. Tosin Viikingit voitti Klubin-04:n. Se ei ollut yllätys.
Viltsu

Poissa Poissa


Vastaus #4914 : 05.08.2010 klo 22:38:33

Tämän päivän tulokset olivat hyvät ROPS:lle. PK-35 hävisi samoin PoPa taisi vain saada tasapelin. Tosin Viikingit voitti Klubin-04:n. Se ei ollut yllätys.

Tämän päivän tulos ei ollut RoPS:lle hyvä, mutta ollaan nyt iloisia pinnastakin. Raporttien perusteella sekin olisi voinut mennä.

Kyllä tässä sunnuntaina on jonkinlaisen ryhtiliikkeen paikka. Tuloksellisestihan kausi on ollut ihan ok, mutta pelitapa ei ole vakuuttanut missään vaiheessa. Pelaajamateriaali on Ykköseen sekä hyvä, että laaja. Siitä ei ole kyse. Mutta laittaa miettimään nuo Allenin tietyt ratkaisut.

Mietin, että seuraavassa pelissä FC Espoota olisi voinut kokeilla avauksesa vähemmän pelanneita, mutta enpä tiedä enää tämän päiväisen jälkeen. Lähinnä tulee mieleen Markkula, Valter ja Tenkula. Vakiopelaajista eniten on liipasimella Chibwen ja Musondan paikat. Myös sarjan parhaaksi topparipariksi jo ennen yhtäkään peliä mainostettu Kunda-Tabe voitaisiin rikkoa ja laittaa Kunda keskikentälle. Lahdenmäki vaan takaisin alakertaan katkomaan ja varmistamaan. Valterinkin voisi heittää Jannen tilalle ainakin yhteen peliin ja näin saisi kipparikin huilia. Mielestäni on tärkeää, että nämä vähemmän pelanneetkin säilyttävät pelituntuman loppukautta ajatellen. Pelkät treenit eivät riitä siihen.
Metusalem

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TOKKA


Vastaus #4915 : 05.08.2010 klo 22:52:03

Tämän päivän tulos ei ollut RoPS:lle hyvä, mutta ollaan nyt iloisia pinnastakin. Raporttien perusteella sekin olisi voinut mennä.

Kyllä tässä sunnuntaina on jonkinlaisen ryhtiliikkeen paikka. Tuloksellisestihan kausi on ollut ihan ok, mutta pelitapa ei ole vakuuttanut missään vaiheessa. Pelaajamateriaali on Ykköseen sekä hyvä, että laaja. Siitä ei ole kyse. Mutta laittaa miettimään nuo Allenin tietyt ratkaisut.

Mietin, että seuraavassa pelissä FC Espoota olisi voinut kokeilla avauksesa vähemmän pelanneita, mutta enpä tiedä enää tämän päiväisen jälkeen. Lähinnä tulee mieleen Markkula, Valter ja Tenkula. Vakiopelaajista eniten on liipasimella Chibwen ja Musondan paikat. Myös sarjan parhaaksi topparipariksi jo ennen yhtäkään peliä mainostettu Kunda-Tabe voitaisiin rikkoa ja laittaa Kunda keskikentälle. Lahdenmäki vaan takaisin alakertaan katkomaan ja varmistamaan. Valterinkin voisi heittää Jannen tilalle ainakin yhteen peliin ja näin saisi kipparikin huilia. Mielestäni on tärkeää, että nämä vähemmän pelanneetkin säilyttävät pelituntuman loppukautta ajatellen. Pelkät treenit eivät riitä siihen.

Chanda unohtu?
Viltsu

Poissa Poissa


Vastaus #4916 : 05.08.2010 klo 22:57:37

Ei unohtunut. Mutta pidän nyt kuitenkin Chandaa pätevimpänä pelintekijänä nykyjoukkueessa, silmällä pitäen lähinnä sitä, että tuntee ja tietää Mweetwan liikkeet. Mutta kyllähän tässä Chanda, kuten monet muutkin kaipaisivat nyt enemmän keppiä, kuin porkkanaa. Muistaen kuitenkin, että tähän kaikkeen voi olla hyväkin selitys, miksi peli ei juuri nyt ota kulkeakseen.
Mika

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Las Vegas Bingo


Vastaus #4917 : 05.08.2010 klo 23:05:33

                              Mweetwa

Maisonvaara               Mwaba                Musonda

                  Chibanga          Kunda

Granlund    Lahdenmäki         Tabe     Turpeenniemi

                            Vikman/Nyom
mikkolamake

Poissa Poissa


Vastaus #4918 : 06.08.2010 klo 00:05:53

Metu oli aika näkymätön ja jopa haluton - ei liikkumista juurikaan oikeastaan mihinkään suuntaan, etenkään pallottomana ja pallollisena suunta useimmiten alas Sandalle ja siihen se sitten jo tyssäsikin? Musonda ei saa nyt itsestään mitään irti.
Puolivälin analyysissä kynävirtuoosi (Markku Saukko) (vitsi, vitsi) yltyi Allenin suulla kehumaan Sandan ja Musondan kehittymistä -en ainakaan minä ole mitään uutta havainnut ja ainakin tänään meidän viisikon mielessä pelit ovat samaa puroa ja paikallaanpyörimistä, tehotonta ja halutonta puuhastelua kuin viime kesänäkin. Mwaba on sitten jo luku sinänsä. Tänään taas lukemattomia kertoja hyökkäyksen pysäyttämistä, alaspäin syöttelyä, pallon menetyksiä ja fiasko syöttöjä ja se kuuluisa piruetti 360 astetta paikallaan tepastelua. Täysin tehotonta ja entäs ne vaparit. HALOO, kuka kertoisi Johnille, että Sanda niistä vapareista ainakin 10 metrin päähän ja Janne ja Albin antamaan kulmat ja vaparit - osaavat ainakin potkaista. Nykin samoin kuin Oulua vastaan viimeisellä hetkellä saadun vapaarin hassasi Sanda tökkäämällä pelivälineen nappulaliigatason potkulla suoraan punanutuille - ei näihin ole varaa.
Steven  menee nyt jotenkin hukkaan alhaalla, tulisi siirtää keskikentälle ja Jarkko on varmaan jo lepäillyt sen verran, että kannattaa uudelleen antaa peliaikaa - tekisi itseluottamuksellekin hyvää. Gody ei nyt näkynut tässä pelissä juurikaan ja varmaan Stevenin kanssa tulisi keskikentälle enemmän voimaa. Tabe ei nyt kyllä ole kevään kunnossa laisinkaan. Vieköhän Steve jotenkin Tabelta tilan ja puolustaisiko sekin Jarkon kokeilemista uudelleen kentälle. Albin pelasi jälleen hyvin alakerrassa ja toisella puolella Janne oli ihan liekeissä. Todella vakuuttava peli ja jaksoi kapteenina raataa molempiin suuntiin.
Tenkula ei nyt ollut supervaihtomies, niin kuin kevään otteluissa ja Markkula ei päässyt jotenkin laisinkaan mukaan. Valterin tuloa kentälle ei myöskään näkynyt mitenkään.
Kuten pessimistinä olen jo aikaisemmin hiukan tummia visioita piirrellyt, niin ei viimeisen viiden pelin saldo kovin ruusuiselta näytä. Olisikohan jo aika Miksullekin tulla viheriölle ja alkaa harjoittelemaan kentälle oloa - laittaisin ennen Markkulaa kentälle.
Maalivahti oli lupausta herättävä, mutta olisi ollut kiva nähdä miten pelaa jaloilla ja miten osaa potkaista. Nythän vissiin kaikki avaukset olivat heittoja ja ainakin ihan lopussa Tenkula oli laidalla aika vapaana ja siitä olisi saatattanut kehkeytyä vielä vaarallinen tilannekin. Joka tapauksessa Arto on pelannut aika monta 0-peliä ja ansaitsisi kyllä jatkossakin peliaikaa.
Sunnuntaina vain kolme pojoa kelpaa, mutta tilanteita pitää pystyä luomaan, nyt niitä ei ollut yhtään. Takaisin suoraviivaiseen peliin, reunojen kautta tilanteet tulevat, ei keskikentän näperryksestä, siinä saadaan vaan pallo kuudelletoista ja sitten vihollinen vie sen kuin luun kupista. Keskikentän on saatava palloa vietyä eteenpäin ja syötettävä laidoille. Nyt kun laitapeliä kierrettiin ei tullut vissin ainoatakaan keskitystä poxiin. Ei se sinne kuljettamalla mene. Nyt kyllä joku käärmekeitto on Allenin keitettävä tai lämmitettävä se alkukesän hyvältä maistuva soppa uudelleen. Aloitukseen Metu, Miksu, Chris, Chile, Kunda, Valteri, Albin, Jarkko, Tabe, Janne, Arto. (Sanda saisi katsella kyllä pari peliä laidalta) Vaihdossa sitten puoliajalta Tenkula kentälle, sillä ei taida Miksi olla vielä 90 min. kunnossa.
Dilm

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Atlantis FC, Hertha Berlin, Newcastle


Vastaus #4919 : 06.08.2010 klo 03:28:17

En muuten tajua tätä Markkula hehkutusta. Fakta on se että hän on ihan ok pelimies, mutta ei todellakaan mikään loistava.
tuomari

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS


Vastaus #4920 : 06.08.2010 klo 07:07:51

No niin, hyvältä näyttää. Tässä on eräät hehkutellu RoPSin mahtavuutta, mutta asioiden todellinen luonne alakaa paljastua. On käsittämätöntä miten tuommosella muukalaislegioonalla ei PS Kemistä saada vierasvoittoa ja hävitään etelässäkin 3-0. Nyt nähdään taas sitä mihin viimekaudella totuttiin. Liikaa Sambeja! Kentällä juoksee haluton nippu löysiä (isoja) mustia kikkeleitä. Kyllä, en ole afrikkalaisen taistelumoraalin ystävä, enkä rasisti (Kikkara). Tunnen mustia miehiä. Joukkue ei ainakaan minua ole vakuuttanut koko kaudella, tuolla porukalla ollaan pahempi heittopussi liigassa kuin pitkään aikaan jos sinne ensi vuonna noustaan. En toivo nousua. Ja vaikka liigakautta varten raahataan Afrikasta 10 miestä lisää niin homma ei miksikään muutu. Asiat kuntoon. Se Chibweki, edustaa kyllä olemukseltaan ja taistelutahdoltaan kaikkea sitä mitä mulla ainaki vituttaa jalkapallossa kattoa. Joojoo Kikkara. Olkoonki, että on tehny vähän maaleja. Pelataan kuitenki DIVARISSA SAATANA! Allenki tainnu kauden mittaan pikkuhilijaa lorotella murokulhoon noitten kuvioidensa kans, kulho alkaa olla täys.
Viltsu

Poissa Poissa


Vastaus #4921 : 06.08.2010 klo 07:29:47

No niin, hyvältä näyttää. Tässä on eräät hehkutellu RoPSin mahtavuutta, mutta asioiden todellinen luonne alakaa paljastua. On käsittämätöntä miten tuommosella muukalaislegioonalla ei PS Kemistä saada vierasvoittoa ja hävitään etelässäkin 3-0. Nyt nähdään taas sitä mihin viimekaudella totuttiin. Liikaa Sambeja! Kentällä juoksee haluton nippu löysiä (isoja) mustia kikkeleitä. Kyllä, en ole afrikkalaisen taistelumoraalin ystävä, enkä rasisti (Kikkara). Tunnen mustia miehiä. Joukkue ei ainakaan minua ole vakuuttanut koko kaudella, tuolla porukalla ollaan pahempi heittopussi liigassa kuin pitkään aikaan jos sinne ensi vuonna noustaan. En toivo nousua. Ja vaikka liigakautta varten raahataan Afrikasta 10 miestä lisää niin homma ei miksikään muutu. Asiat kuntoon. Se Chibweki, edustaa kyllä olemukseltaan ja taistelutahdoltaan kaikkea sitä mitä mulla ainaki vituttaa jalkapallossa kattoa. Joojoo Kikkara. Olkoonki, että on tehny vähän maaleja. Pelataan kuitenki DIVARISSA SAATANA! Allenki tainnu kauden mittaan pikkuhilijaa lorotella murokulhoon noitten kuvioidensa kans, kulho alkaa olla täys.

No niin, ei muuta, kuin vedä ranteet auki. Me ollaan hävitty tää kausi :D

Itse asiassa ei tässä nyt vielä ole suurta hätää. Sarjajohto on vielä olemassa ja kaikki on omissa jaloissa. On kuitenkin fakta, että peli ei ole sitä, mitä tuollaisella materiaalilla tulisi pystyä pelaamaan. Mielestäni tämä joukkue on paljon parempi, taitavampi ja urheilullisempi kuin kauden 2007 joukkue, joka loppujen lopuksi nousi liigaan. Viime kauden liigassa flopanneeseen joukkueeseen en ala vertaamaan, koska silloin joukkueella ei ollut toukokuun lopun jälkeen valmentajaa lainkaan. Näitä eri kauden joukkueita voi tietysti olla turhakin verrata keskenään.

Eiköhän RoPS saa perusasioiden kautta pelinsä rullaamaan. Olkoon se sitten vaikka sitä laitojen(=Musondan)kautta puskemista. Uskon kuitenkin, että tämä joukkue pystyisi myös oikeasti muullakin tavoin hyökkäyksiä rakentamaan. Siksi hyviä pelaajia tuossa on.
teukkasalama

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Koko Pohjois-Suomen oma Liiga- ja Eurojoukkue 2014


Vastaus #4922 : 06.08.2010 klo 08:02:28

hirveetä kitinää
  kauden eka tappio ja perään tasuri ja ensimmäinen hyperventiloija nostaa päätään. olikohan alkukausi jopa liian hyvä kun ei nähdä metsää puilta.
Maccarone

Poissa Poissa


Vastaus #4923 : 06.08.2010 klo 08:13:19

Tasapeli eiliseltä oli hyvä tulos ja viiden pisteen sarjajohto kannattelee kyllä vielä pitkälle.

Täytyy kyllä ottaa kiinni tähän laumaan jotka arvostelevat Chandaa. Itse arvostan suuresti pelaajaa, joka on 90 minuuttia pelissä kiinni. Haluaa palloa jalkaan jatkuvasti ja uskaltaa ottaa vastuun vaikka pari äijää hengittäisi niskaan. Kai se nyt on selvä että virheiden riski kasvaa ja niitä tulee kun kaveri on ylivoimaisesti eniten pallossa kiinni ja aktiivisin. Täällä unohdetaan täysin ne äijät jotka eivät tee tuolla kentällä tällä hetkellä mitään. En ymmärrä kuka voi olla tyytyväinen Chibangan rooliin jossa ei tapahdu oikeastaan mitään. Lyökää hyvät ihmiset 90-minuuttia pakettiin ja ihmetelkää siltä pohjalta kuka sitä peliä on halunnut edistää ja omilla suorituksillaan yrittää tuloksen saavuttamista.
Metusalem

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TOKKA


Vastaus #4924 : 06.08.2010 klo 08:38:00

Nukutun yön jäkeen, minua alkaa enemmän harmittaa kotitasuri hupiklubia vastaan, kuin tää. Moni joukkue ei vie tällä kaudella pisteen pistettä Sauvosaaresta.

 
Sivuja: 1 ... 196 [197] 198 ... 243
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa