jaja
Poissa
|
 |
Vastaus #225 : 09.04.2010 klo 15:14:30 |
|
Eiköhän siel oo hyväkuntone miehistö, Raimi toki pois mut muut taitaa olla iha kuoseis? Huomenna siis Lohojan Phojaat tuttuun aikaan klo 20 hallissa. Joku saa sit raportoida ku ite en kerkee peliin.  Voi ei.....
|
|
|
|
|
|
|
elinho
Poissa
|
 |
Vastaus #227 : 09.04.2010 klo 19:35:12 |
|
4. kierroksella pelataan sit kotona IFK:ta tai Kontua vastaan. Ensin toki hoidettava PK KU Tuusulassa ens torstaina.
Keitä puuttuu?
|
|
|
|
|
Koipsin kasvatti
Poissa
Suosikkijoukkue: punamustat, KoiPS
|
 |
Vastaus #228 : 10.04.2010 klo 00:50:56 |
|
Petsku näemmä ratkaissut, 4-2, miten siellä pelattiin?
|
|
|
|
|
Koipsin kasvatti
Poissa
Suosikkijoukkue: punamustat, KoiPS
|
 |
Vastaus #229 : 10.04.2010 klo 22:28:19 |
|
... PK-35 Vantaa nousi voittoon toisella jaksolla PK-35 Vantaa - LoPa 4 - 2 ( 1 - 1 )
PK:n maalit : Jurvainen (Kaijasilta) 1-0, Ristola (Kärki) 2-2, Paajanen (Jurvainen) 3-2, Paajanen (Jurvainen) 4-2.
Kokoonpano: Häkkinen - Lönnström, Sorja, Eid, Priha - Pannula, Jurvainen, Terävä, Halme J. - Kaijasilta, Paajanen. Vaihdosta peliin: Elfadl, Vuorela, Kärki, Saksela, Ristola. Varamaalivahtina: Soukiala.
PK-35 Vantaa lopetti kevättalven harjoituspelisarjansa voittoisasti, kun Kakkosen kärkijoukkueisiin viime vuosina kuulunut Lohjan Pallo kaatui lukemin 4 - 2. PK:n maaleista vastasivat Otto-Pekka Jurvainen, Aleksi Ristola ja kahdesti Petteri Paajanen.
Ensimmäisellä puoliajalla pelattiin tasaisissa merkeissä. Kotijoukkue sai muutaman hyvän tilanteen rakennettua LoPan päätyyn. Yhdestä näistä tilanteista Otto-Pekka Jurvainen laukaisi pallon laidasta keskellä , josta se meni ilmeisesti LoPan oman pelaajan kautta maaliin asti. Juuri ennen ensimmäisen puoliajan päätöstä PK menetti keskikentän neppailussa pallon, josta vierailijat kuittasivat nopealla vastaiskulla pelin tasoihin. LoPa pelasi ensimmäisen jakson pirteästi ja lukemat olivat hyvinkin peliä kuvaavat.
Puoliajalla PK suoritti yhteensä kuusi pelaaja- ja pelipaikkavaihtoa. Heti jakson alussa Pallokerho oli vielä hieman jäässä ja LoPan kärki karkasi paitsion rajamailta johtomaalin tekoon. Tämän jälkeen pelin hallinta meni koko ajan voimakkaammin kotijoukkueelle ja kolmesta erikoistilanteesta nähtiin pelin ratkaisu, joissa kaikissa käytettiin päätä maalinteossa. Kalle Kärjen oikean jalan sivuvaparista Aleksi Ristola jatkoi pallon päällään sisään. Hetkeä myöhemmin Jurvainen antoi toiselta puolelta sivuvaparin ja Petteri Paajanen puski pallon maaliin. Hieman ennen pelin päättymistä sama parivaljakko onnistui uudelleen kulmapotkusta, josta saatiin pelin loppunumerot 4 - 2.
PK-35 Vantaan harjoitusottelut päättyivät tähän. Seuraavaksi kohdataan kauden ensimmäisessä virallisessa ottelussa PK Keski-Uusimaa Suomen Cupissa ensi torstaina 15.4 kello 18.00 alkaen. Suomen Cupin ottelu pelataan Tuusulan keinonurmella.
Vihdoinki alettu tekee maalei erikoistilanteista, sille 
|
|
|
|
|
Pires
Poissa
|
 |
Vastaus #230 : 11.04.2010 klo 18:09:37 |
|
.. [/uutinen] Vihdoinki alettu tekee maalei erikoistilanteista, sille  Joo, hyvä, että edes niin. Valitettavasti tilanteita ei oikein pelaamalla saada. Erikoistilannemaaleja LoPaa vastaan oli tosin yksi vähemmän kuin selostuksesta voisi päätellä. Kärki nimittäin keskitti Ristolan maalin pelitilanteesta, ei vaparista.
|
|
|
|
|
mr T
Poissa
|
 |
Vastaus #231 : 12.04.2010 klo 13:04:31 |
|
Lohjalaiset pelasi todella kovalla asenteella ja prässäsi agressiivisesti. Agressiivisuus läikkyi ylikin ja tuomari nosti lopulta pari lappua vieraille, kun nämä läpi pelin huusivat tälle päin naamaa. Onneksi mitään kovin rumia taklauksia ei kuitenkaan näin kauden alla nähty. Linja oli kyllä salliva ja selkään sai ajaa ihan huolella. Hyvä tietysti, että kauden viimeisessä harjoitusottelussa oli jo tosipelin fiilistä. Pallokerholla oli hieman ongelmia aktiivisten vieraiden kanssa, mutta loppua kohti Lopa alkoi hyytyä.
Punamustista nostaisin esiin jälleen topparina loistaneen Eidin ja pirteästi kärjessä pelanneen Ristolan. Mukava oli nähdä myös Elfadl ja Saksela kentällä.
|
|
|
|
|
Zama
Poissa
|
 |
Vastaus #232 : 12.04.2010 klo 14:02:06 |
|
Lohjalaiset pelasi todella kovalla asenteella ja prässäsi agressiivisesti. Agressiivisuus läikkyi ylikin ja tuomari nosti lopulta pari lappua vieraille, kun nämä läpi pelin huusivat tälle päin naamaa. Onneksi mitään kovin rumia taklauksia ei kuitenkaan näin kauden alla nähty. Linja oli kyllä salliva ja selkään sai ajaa ihan huolella. Hyvä tietysti, että kauden viimeisessä harjoitusottelussa oli jo tosipelin fiilistä. Pallokerholla oli hieman ongelmia aktiivisten vieraiden kanssa, mutta loppua kohti Lopa alkoi hyytyä.
Punamustista nostaisin esiin jälleen topparina loistaneen Eidin ja pirteästi kärjessä pelanneen Ristolan. Mukava oli nähdä myös Elfadl ja Saksela kentällä.
LoPa toki pelasi suhteellisen aggressiivisesti, mutta Viikingit tulevat puolet kovempaa päälle avausottelussa. PK:lla paljon huolimattomia syöttöjä, haltuunottoja ja keskikentän yhteispeli ei toiminut ollenkaan kuin vasta toisella puoliajalla kun LoPa väsähti täysin ja Vuorela pääsi pyörittämään rauhassa peliä. Alakerrassa myös ihmeellisiä nukahduksia pitkin ottelua ja siksi olenkin mr t:n kanssa ottelun onnistujista vähän eri mieltä, mutta eikai se yllätä ketään. Omasta mielestäni plussat menevät Vuorelalle joka rauhoitti peliä hyvin toisella jaksolla LoPan väsyttyä, Jurvaiselle jonka pelissä toki näkyy vielä pelaamattomuus mutta mies syötti käytännössä 3 maalia eikä enempää voi vaatia ja Paajaselle joka nakutti vaihdosta tultuaan kaksi maalia, päällään, kuten olettaa sopii. Ristola myös prässäsi pirteästi, hyökkäyspelissä kuitenkin ajautui pelin ulkopuolelle useasti, on kuitenkin osoittanut olevansa selkeästi hyödyllisempi kärjessä kuin laidalla.
|
|
|
|
|
Koipsin kasvatti
Poissa
Suosikkijoukkue: punamustat, KoiPS
|
 |
Vastaus #233 : 12.04.2010 klo 16:52:59 |
|
Herra Teen kausiennakolle pakolliset peukuttelut, 
|
|
|
|
|
Zama
Poissa
|
 |
Vastaus #234 : 12.04.2010 klo 22:26:29 |
|
Hieno homma että joku jaksoi väsätä, peukut myös täältä suunnalta.
Mihin on muuten kadonnut allikaide, joskus viime vuonna vielä huuteli PK topicciin kommentteja, mutta ei taida olla PK enää seurannassa?
|
|
|
|
|
Basement apes
Poissa
Suosikkijoukkue: JäPS
|
 |
Vastaus #235 : 13.04.2010 klo 21:27:41 |
|
Mihin on muuten kadonnut allikaide, joskus viime vuonna vielä huuteli PK topicciin kommentteja, mutta ei taida olla PK enää seurannassa?
Joo meitsi on kans miettiny sivusta seuraajana että missä on allikaide. Todennäköisesti kyllästy seuraan kun fuusiota vjs:n kanssa ei ole syntynyt.
|
|
|
|
|
Jiri
Poissa
Suosikkijoukkue: Eremenko
|
 |
Vastaus #236 : 14.04.2010 klo 00:41:28 |
|
Herra Teen kausiennakolle pakolliset peukuttelut,  Ikinä ei ole pakko mutta tällä kertaa 
|
|
|
|
|
mr T
Poissa
|
 |
Vastaus #237 : 15.04.2010 klo 13:50:11 |
|
Toivottavasti tänään selviydytään kunnialla Tuusulan vierailusta, kun Cupissa tulee vastaan PKKU. Seuraavalla kierroksella tulisi vastaan HIFK kotona. Eipä paljoa kiimaisempaa kauden avausta voisi toivoa, kun ensin sarja-avauksessa Viikingit ja perään Cupissa HIFK.  Aijai! Tässähän jo alkaa tuntemaan grillatun makkaran tuoksun...
|
|
|
|
|
Koipsin kasvatti
Poissa
Suosikkijoukkue: punamustat, KoiPS
|
 |
Vastaus #238 : 15.04.2010 klo 18:39:22 |
|
 Ketään mestoilla Tuusulassa?
|
|
|
|
|
Koipsin kasvatti
Poissa
Suosikkijoukkue: punamustat, KoiPS
|
 |
Vastaus #239 : 15.04.2010 klo 20:11:03 |
|
Ilmeisesti melko vakuuttavan oloinen 5-1 voitto otettu tuuskista. PK Keski-Uusimaa - PK-35 Vantaa 1-5 (0-2)
PK-35:n maalit: Oma maali 0-1, Ristola 0-2, Terävä (Priha, Paajanen) 0-3, Paajanen (Terävä) 1-4, Terävä (Halme J.) 1-5
Kokoonpano : Soukiala - Priha, Sorja, Pannula, Lönnström - Jurvainen, Halme, Halme, Terävä - Ristola, Paajanen. Vaihdosta peliin: Vuorela, Kärki, Kosonen. Mukana olivat myös: Häkkinen, Jama. 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 15.04.2010 klo 20:12:34 kirjoittanut Koipsin kasvatti »
|
|
|
|
|
Zama
Poissa
|
 |
Vastaus #240 : 15.04.2010 klo 20:14:53 |
|
PKKU-PK-35 Vantaa 1 - 5 (0 - 2)
0-1 oma maali (Jurvainen), 0-2 Ristola, 0-3 Terävä (Priha), 1-3 Ståhle (Tiira), 1-4 Paajanen (Terävä), 1-5 Terävä (J.Halme). Ristola pommitti 20-25 metristä kovan vapaapotkun muurin kautta sisään.
Kaikenkaikkiaan ihan rohkaiseva esitys kun onnistumisia tuli monelle, vaikka ylivoiman takia väillä peli meni vähän lepsuiluksi. PK-35:lla maalien lisäksi n. 7-8 todella hyvää maalipaikkaa, joista Ristolalla ainakin 4. Kukaan ei alisuorittanut kentällä, parhaiten omasta mielestäni onnistuivat Kalle Sorja ja Esa Terävä, jotka molemmat pelasivat loistavan ottelun.
|
|
|
|
|
Koipsin kasvatti
Poissa
Suosikkijoukkue: punamustat, KoiPS
|
 |
Vastaus #241 : 18.04.2010 klo 12:41:09 |
|
Nyt on toki kääntynyt niin että hifk pelaa neljännellä kiekalla kotona, syynä alempi sarjataso ja sen oikeuttama kotietu.
|
|
|
|
|
Neville, G.
Poissa
|
 |
Vastaus #242 : 18.04.2010 klo 16:42:43 |
|
Totta. Jopa suomencup.fi on noteerannut tämän.
Jengien otteluohjelmat menevät aika ristiin, joten jompikumpi joutuu kärsimään ajankohdasta. Ja se tuskin on järjestävä kotijoukkue.
|
|
|
|
|
|
|
Koipsin kasvatti
Poissa
Suosikkijoukkue: punamustat, KoiPS
|
 |
Vastaus #244 : 20.04.2010 klo 14:03:09 |
|
This video has been removed by the user.
|
|
|
|
|
Elmail
Poissa
|
 |
Vastaus #245 : 20.04.2010 klo 14:27:41 |
|
Harmillista, että Kaijan erittäin antoisat kommentit poistettiin.  Tarkkasilmäiset kerkesivät huomata PK-35 Vantaan pelitavankin. Siksi varmaankin videon lisääjä sen nopeasti poistikin.
|
|
|
|
|
Big Duncan
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Viikingit, Vasurijengit
|
 |
Vastaus #246 : 20.04.2010 klo 16:17:55 |
|
Siellähän se on kotisivuilla.
|
|
|
|
|
Falco
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #247 : 20.04.2010 klo 19:26:07 |
|
|
|
|
|
|
Pappa
Poissa
|
 |
Vastaus #248 : 22.04.2010 klo 21:35:37 |
|
Onkos vantaalaisilla mitään tietoa siitä, että Myrtsissä pelataan jalkapalloa sunnuntai-iltana? Kovin on vaisua keskustelu! Taitaa olla niin, että Idän Punainen tulee kannattajineen paikalle ja vie pinnat mennessään Vuosaareen! Provo!
|
|
|
|
|
Luís Fernando
Poissa
Suosikkijoukkue: Pupelluksen mestarit 2008, 2009
|
 |
Vastaus #249 : 22.04.2010 klo 21:42:02 |
|
Onko PK:lla vantaalaista kannattajapohjaa? Taitaa kannatuspohja löytyä edelleen sieltä mihin identiteettikin jäi.
|
|
|
|
|
|
|
|