FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
21.01.2026 klo 08:12:27 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 42 [43]
 
Kirjoittaja Aihe: Uudenmaan vitonen 2010  (Luettu 72226 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
simo hylje

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lahti


Vastaus #1050 : 26.10.2010 klo 18:20:47

Jonkinverran saa kyllä muutosta tapahtua mikäli meinataan nelosessa varteenotetaava vastus antaa. Ei niinkään tasollisesti, vaan rinkiä laajemmaksi. Sen "ykkösketjun" kanssa väittäsin, että tapeltais kyllä varmasti vähintään keskikastissa nelosessa, mutta olisi tyhmää ajatella että kaikkiin, tai edes yhteenkään otteluun saataisiin kaikki samaa aikaa pelikuntoiseksi tai muuten vaan paikalle (vaikka viime kauellaki tais pari sellasta peliä olla).
Kaupungissahan riittää pelimiehiä, toivottavasti muutama eksyis meiänki kelkkaan.

Varmasti muutoksia tarvitaan jo ihan senkin vuoksi, että osa pelaajistosta tullee jäämään luonnollisista syistä sivuun, mutta kyllä Läpärit jo nykyiselläkin nipulla varteenotettavan vastuksen pystyy tarjoamaan. Eikös se Uusimaa-cupissa Läpäreiden kaatama porukka noussu kuitenkin aika ylivoimaisesti Kolmoseen tänä vuonna? Ja kakkoseks tullu Starssikin kaatui talven molemmissa harkkapeleissä.

Toisaalta, kun tarkastelee toisella tavalla niin viime kaudella Nelosesta pudonnut Akilles voitti kerran Lahessa.

Alasarjojen laki pätee varmasti tässäkin, eli poissaoloja on lähes koko kauden ajan joka joukkueella ja yksittäisessä pelissä voi tapahtua ihan mitä vaan. Siksi nimenomaan leveä ja tasollisesti tasavertainen rinki olisi avainasemassa mutta tiedä sitten miten todennäköistä semmoista on alasarjoihin kasata, kun kaikki kuitenkin haluavat pelata ja odottavat peliaikaa.

Let's spekul!
uderio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: NouLa


Vastaus #1051 : 27.10.2010 klo 18:40:34

Eikös se Uusimaa-cupissa Läpäreiden kaatama porukka noussu kuitenkin aika ylivoimaisesti Kolmoseen tänä vuonna?

Öh tosin puolet pelaajista oli kuutosen miehiä.. Mutjoo eiköhän porukka siellä nelosen ylemmässä keskikastissa paini
jaanu$

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tiiseli since 4eva


Vastaus #1052 : 27.10.2010 klo 22:54:41

Öh tosin puolet pelaajista oli kuutosen miehiä.. Mutjoo eiköhän porukka siellä nelosen ylemmässä keskikastissa paini

mun mielestä on vielä hyvinkin aikaista pohtia että missä painitaan ja kenen kanssa. Mikäli joukkuetta ei kyetä uuistamaan, ja vanhojakin jättäytzy pois, voi tosiaan tulla kiire. Toisaalta taas kaupungista on kyllä potentiaalia kaapia kasaan nousustaki varteenotettavasti taisteleva porukka. Seuraavat kuukauet näyttää mihin suuntaan mennään.

Tavoitteena kuitenkin on saa'a rinkiä levennettyä ja samalla ehkä vähän nuorennettua, ennemmin ku ruveta haalimaan pelkkiä nimiä paperiin, jottei seuran ura jäis mikskää viien vuuen visioks.
simo hylje

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lahti


Vastaus #1053 : 28.10.2010 klo 08:16:22

Öh tosin puolet pelaajista oli kuutosen miehiä.. Mutjoo eiköhän porukka siellä nelosen ylemmässä keskikastissa paini

Ja Läpäreillä koko joukkue täynnä vitosen miehiä. ;)
jaanu$

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tiiseli since 4eva


Vastaus #1054 : 28.10.2010 klo 10:41:59

Ja Läpäreillä koko joukkue täynnä vitosen miehiä. ;)

mut pari avauskokoonpanossa tais olla avauskokoonpanon ulkopuolelta ??? Tä?
ziu

Poissa Poissa


Vastaus #1055 : 05.11.2010 klo 16:39:29

http://resultcode.fi/sarjat/sarja_sarjatilanne_ja_ottelut_nayta.php?sarja_id=103754&piiri_id=100005

IVU kiittää ja kuittaa, ensi kaudella sitten ilmeisesti nelosta.

 
Sivuja: 1 ... 42 [43]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa