OI URHO ON!!
Urho - PetPet 3-2 (2-1) PetPet asteli Suolahden näyttämölle vesisateen saattelemana...Taivas näytti synkän puolensa juuri ennen peliä, kun taivas hieman jyrähteli ja katsojat olivat poissa. Kentällä vallitsi vain syvä hiljaisuus...Oliko tämä enne pelistä? No ei ollut!
Urho siis otti kauden avausvoittonsa. Hieman yskähdellen peli lähti käyntiin kun PetPetin yli puolesta kentästä lähtenyt roikku painui pompun kautta verkkoon. "Hei eikait tää nyt perkele taas lähe näin käyntiin" Kuului jostain..
Mutta sitten Urho päästi kahleistaan ihmistorpeedo Antti "temonaattori" Temosen ja pisti melkein heti perään pistopallon kohti vastustajan puolustusta. Kahleet kilisivät ja yleisö mylvi,korviin sattui ja syke nousi lähelle infernaalisia lukemia,miten tässä käy? Pallo haltuun ja hieno sijoitus maalin perukoille. KYLLÄ TAAS OLLAAN PELISSÄ MUKANA!
Hetken pelattiin päästä päähän kunnes jälleen Urho sai palloa kohti vastustajan päätyä sekä kulmapotkun. Tulen saattelemana pallo meni kaikkien paitsi "Temonaattorin" ohi ja tästä Urhon maalitykki ei erehtynyt, pallo hallitusti ilmasta maalin ja peli 2-1.
Kolmas maali oli silkkaa oopperaa kun temonen täydensi iltaansa kolmannella osumalla. Linnut lauloivat,aurinko paistoi,vaihtopenkki repi pelihousujaan kun temonen harhautti puolustuksen ja vielä maalivahdin jonka jälkeen pallo varmasti maaliin. Jumaliste 3-1!!
PetPetin kavennusmaali oli kyllä hieno. Noin 25.7 metristä lähtenyt veto painui ylänurkkaan. Sitten vain odotettiin vihellystä joka räjäytti pelaajat sekä yleisön!
Pelissä hieno tunnelma jälleen kerran yleisön toimesta.
OI URHO ON!!