FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
05.11.2025 klo 15:45:26 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 65 [66] 67 ... 72
 
Kirjoittaja Aihe: Keski-Suomen Vitonen 2010 - juhis2008 on taikuri.  (Luettu 90791 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Sergio_

Poissa Poissa


Vastaus #1625 : 10.09.2010 klo 21:35:46

FCK-Josepa 5-0.
tuomari turmio

Poissa Poissa


Vastaus #1626 : 10.09.2010 klo 22:10:42

Keitelejazz on aloittanut pienimuotoisen treenaamisen ensi kautta varten.mukana liittyy viimekauden edustuksen pelaajia 5-6 janaria(j.terho 3 kautta kolmosessa 62 maalia..sekä muita avauksen miehiä joten jazz tulee luultavasti olemaan mustaakin mustempi hevonen ensi kaudella.
Paskan marjat. Ei se mestaruutta tuo, vaikka kaikilta pelaajilta löytyykin kuution verran kusta päästä. Pohjoosen höntsät keskenään Äänekosken hiekkakentällä, kiitos. Tuoppi
Hyvälle näyttää....Terho tänään 4 börsää.
tude

Poissa Poissa


Vastaus #1627 : 11.09.2010 klo 05:42:47

vittu kuunnelkaa kaikki suicidal tendensii tai jotain mikä vilahtaaki kunnon musaan!  ja lopetan/lopettakaa toisille vittuilu;) tai jos on pakko elämöidä niin eihän tuoho voi sanoo ku et voiha vittu et vituttaa! ja life hard (die young)!!!!!!!!
Cafffkaff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Temesta IF


Vastaus #1628 : 11.09.2010 klo 09:39:51

vittu kuunnelkaa kaikki suicidal tendensii

Sama Ylos
Tatsi

Poissa Poissa


Vastaus #1629 : 11.09.2010 klo 11:18:00

Saa nähdä saako KaDy tänä vuonna Karstulan vieraspeliin vaihtopelaajia, Kivalla niitä ei ainakaan ole. Viime kaudellahan KaDyn maalivahdilla meni käsi poikki ja joutuivat alivoimalla tahkoamaan melkein koko pelin. Tulosveikkaus: 1-0.
Tatsi

Poissa Poissa


Vastaus #1630 : 11.09.2010 klo 16:40:26

Kiva - KaDy 4-1 (2-0). Kivalla 0 ja KaDylla 1 vaihtomies. Ylos
Märkäkorva

Poissa Poissa


Vastaus #1631 : 11.09.2010 klo 17:00:50

Multia - FP 0-6 (0-3).
keimoheimo

Poissa Poissa


Vastaus #1632 : 11.09.2010 klo 18:39:53

Kiva - KaDy 4-1 (2-0). Kivalla 0 ja KaDylla 1 vaihtomies. Ylos

Kyllä oli KaDy aseeton Kivaa vastaan. Tosin jos tolppien välissä olisi ollut "oikea" maalivahti, olisi lukemat lienee olleet KaDylle paremmat. Sen verran tökeröistä moken virheistä pääsi Kiva kolmesti rokottamaan.
aakoo

Poissa Poissa


Vastaus #1633 : 11.09.2010 klo 21:31:05

Multia - FP 0-6 (0-3).

Eikös se ollu 0-5 (0-3) ??? no, munaton esitys taas multiaaneilta, porukkaa ei meinannu saada kasaan ja vähän ennen peliä piti soitella junnuja kentälle. Hyvä esitys kuitenkin junnuilta.
usmanebalo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK, FP JKL


Vastaus #1634 : 11.09.2010 klo 22:27:06

Eikös se ollu 0-5 (0-3) ??? no, munaton esitys taas multiaaneilta, porukkaa ei meinannu saada kasaan ja vähän ennen peliä piti soitella junnuja kentälle. Hyvä esitys kuitenkin junnuilta.

Kyllä se 0-6 (0-3) oli. Muistin virkistämiseksi sinulle:
0-1 Komea pommi miltei yläkulmaan
0-2 rp
0-3 Maalivahdin avauksesta läpi ja tuikkaus sisään
0-4 Boxista tilanteen jälkeen yläriman kautta
0-5 Laidasta rynnistys boxiin ja yläriman kautta ineen
0-6 Harhautus maalivahdin tultua vastaan ja pallo tyhjiin

Ja olisihan siinä ollut paikkoja varmaan tehdä aika rumatkin lukemat :)
Metsurin koira

Poissa Poissa


Vastaus #1635 : 12.09.2010 klo 08:57:36

Kausi lopuillaan, joten vedetään johtopäätökset kausiennakkoa verraten..
Päivitetty versio Paveldon ansiokkaaseen ennakkoon.

1. FP JKL
Täysin ylivoimainen materiaali tämän vuoden vitoseen. Joukkue on sopiva sekoitus yleisurheilijoita, jääkiekkoilijoita, punttitreeneissä itsensä jäykistäneitä pelureita ja baaritappelijoita. Joukkoon mahtuu myös muutama futari. Vievät vitosen voiton suvereenisti ellei homma lähde ihan lapasesta ja lipsahda kokkelin ja huorien vetelemiseksi. Yo!

Lopputulos: Odotuksiin nähden kausi on ollut pettymys. Toki sarjan kärki on ennätystasainen ja FP:lläkin on vain kaksi tappiota ja pari tilastotasuria. Ei se niin helppoa ole sittenkään. En pistä pahakseni vaikka FP neloseen päätyisikin.

2. FC Keitelejazz
Keitelejazz tulee olemaan todella kova kun Ikonen ei ole sotkemassa pakkaa. Varteenotettava voittajakanditaatti. Ehdottomasti.

Lopputulos: Tämä arvio meni nappiin. Joukkue ei treenaa mutta miksi pitäisikään kun taidot ovat tälle tasolle riittävät.

3. JIlves II
Jämsänkoskella on saatu uutta puhtia juhlavuoden kunniaksi ja jos seura ei pysty käyttämään hyväksi Atikin intohimoa niin syyttäkööt itseään. Vaikka edustusjoukkue tulee rypemään kolmosen pohjamudissa niin kakkosjoukkue porskuttaa vakuuttavasti vitosen kärkikahinoissa

Lopputulos: Kts. ylläoleva. Odotetun kova, vaikka ei ihan sarjan piikkipaikasta tappelekaan.

4. Harjun Potku
Viime kauden katastrofikausi ei saa jatkoa. Potku on luonut nahkansa uusiksi talven aikana ja on ihme jos sarjasijoitus ei kohene. Tästä joukkueesta ei heikkouksia löydy - saunaillatkin ovat kuulemma kylän parhaat.

Lopputulos: Paremmille hävitty ja huonommat voitettu. Kauden paras saavutus oli kauden avannut 1-1 tasuri FP:tä vastaan. Paikoin ailahtelevaa peliä, odotuksiin nähden alisuorittamista.

5. Nousu
Perinteinen mutta niin väritön joukkue. Pelaa tylsästi ja ottaa rutiinilla pisteitä sen verran, että sijoittuu sarjataulukon paremmalle puolelle.

Lopputulos: Keskikastiin veikattu joukkue on pitänyt pintansa. Kotonaan napsii odotetusti pisteitä.

6. Urho
Tulevan kauden yllättäjä. "Kaappasi" KonnUlta pelimiehet ja vie pisteetkin mennessään. Tulee olemaan todella kiusallinen vastustaja. Kukaan ei tykkää pistävistä ampiaisista.

Lopputulos: Tässä Metsuri astui ensimmäisen kerran miinaan. Selkeitä tappiota yksi toisensa perään, syksyllä sentään kaavittu pari voittoa kasaan.

7. Kiva
Viime vuoden kiima on haihtunut Piispalan pururadoille. Taantuu tavalliseksi kyläporukaksi. En ole ihan varma kannattaisiko Tatsin olla maalissa vai piikissä. Vaikka eipä voittoja tule tarpeeksi, oli pelipaikka mikä tahansa.

Lopputulos: Hodgsonpalloa pelaava Kiva kolkuttelee nelosen portteja, mutta ei kestä tappioita Petpetin kaltaisia porukoita vastaan. Ei taida bensa ihan riittää. Pyydän anteeksi Tatsilta kaikkia sanomisiani ja taidan tulla try-outille teille ensi kaudeksi. ;)

8. FCV/Reds
Redsin kausi tulee olemaan kuin Number21 pelaaminen. Laitaa pitkin ravataan mutta valmista ei tule. Onneksi Reds-pelurit voivat päteä yökerhoissa edes menestyvällä edustusjoukkueella.

Lopputulos: Veikkaus meni nappiin. :D

9. JoSePa
Joukkue, jonka toivoisi menestyvän. Nuoria, vikkeliä ja viriileitä. Siis parasta A-ryhmää vitosen kovaluiden ruhjottavaksi Halssilan kiviraunioissa. Jotenkin en vain jaksa uskoa, että menestystä tulisi edes edelliskauden malliin.

Lopputulos: Tämänkin ennakon voidaan sanoa toteutuneen.

10. FCK
Vekkuli ja omalla tavallaan sympaattinen porukka vaikka pelit päätyvät väistämättä, jos ei nyt tappeluksi, niin nokkapokaksi ainakin. Intoa kuitenkin riittää ja toivottavasti tarpeeksi lisenssin maksaneita pelaajia.

Lopputulos: Erittäin hyvä kausi FCK:lta. Pelaajia on riittänyt harjoituksissa ruuhkaan saakka ja se näkyy. Yllättäjä nro 2. tällä kaudella. Perkele, kateellisena kesällä katselin Vehkiksellä kun FCK treenaa vieressä isolla ryhmällä meidän jengin mahtuessa kouralliseen krapulaisia hölkkääjiä.              
 
11. VJK
Keski-Suomen vitosen RoPS. Pelaajia haalitaan kasaan ja vierasjoukkeet palaavat yleensä mieli maassa takaisin kotiin. Syynä joko VJK:lta otettu selkäsauna tai peruutettu peli. Menee ihan arpapeliksi kuka käy pisteet VJK:lta nappaamassa ja kuka ei. Parhaalla miehistöllä olisi mahdollisuuksia paljon parempaankin sarjasijoitukseen.

Lopputulos: Eipä riittänyt pelaajia ja intoa VJK:lla. Ei kaivata ensi vuonnakaan sarjaan, sanotaan se nyt suoraan tässä.

12. MultiAnts
Typerä seuranimi ja rumat pelipaidat. Tarvitseeko muuta sanoa?

Lopputulos: Ei peru lievästi provosoivaa kommenttiani keväältä. ;)

13. Pari II
Jos huhut pitävät paikkaansa, että mennään junnuporukalla(?) eteenpäin niin tullee kylmää kyytiä Vitosessa. Ei auta vaikka joskus on ollut hyvässä valmennuksessa.

Lopputulos: Pääsi yllättämään sivullekirjoittaneen täysin. Kauden positiivinen yllättäjä nro 1!

14. Kady II
Dyykkarit dyykkaavat tällä kaudella pahasti. Sarjasta ei sentään luovuta mutta peli-ilosta lienee luovuttu jo ennen kuin ensimmäistäkään peliä on pelattu.

Lopputulos: M.O.T.
   
15. PetPet
Petäjäveden tekonurmelle peukku ja innokkaalle seuraikonille/tuomarille. Taso ei tässä(kään) sarjassa ihan riitä taistelemaan paikasta auringossa. Ottaa kuitenkin kotonaan pisteitä, vieraissa on järjestään hankaluuksissa.

Lopputulos: Kotoahan ne pari voittoa on raavittu. Odotetun kaltainen kausi takana.  

16. Mustarastaat.
Onko pelaajia ja kiinnostaako oikeasti? Veikkaan, että ei ja NordicBET antaa pienimmän kertoimen sarjasta luopumiselle juuri tälle porukalle.

Lopputulos: Kauden alussa oli vahva epäilys miten sitoutunut porukka rastailta löytyy. Kausi on kahlattu suht.koht. kunnialla läpi ja pisteitäon tullut ehkä jopa odotettua enemmän.  

17. KonnU
Kaikki haluavat pelata vierasotteluja Konnevedellä. Hyvä nurtsi ja varmat pisteet odotettavissa puolivaloinkin pelatessa. Tulosten puolesta masentava kausi tulossa konnevetisille.

Lopputulos: M.O.T. Luovutus ennen kauden alkua. 

Elmo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis


Vastaus #1636 : 12.09.2010 klo 11:36:47

Rastaat - Potku 2-8. Rastaat koko pelin vajaalla ja pelin tempo oli sen mukainen.

Oliko virallinen tulos nyt 2-8 vai 2-9..videolta kun katson niin saan lukemiksi 2-9? Taukotulos 0-3.

0-1, 0-2, 0-3, 0-4, 0-5, 0-6, 1-6, 1-7, 2-7, 2-8, 2-9?

edit: Kyllä se täytyi olla 2-9.
« Viimeksi muokattu: 12.09.2010 klo 11:56:12 kirjoittanut Elmo »
Elmo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis


Vastaus #1637 : 12.09.2010 klo 12:50:50

10.9.2010 Mustarastas - Harjun Potku
http://www.youtube.com/watch?v=9yfcoq6u4UI
aakoo

Poissa Poissa


Vastaus #1638 : 12.09.2010 klo 14:08:36

Kyllä se 0-6 (0-3) oli. Muistin virkistämiseksi sinulle:

No niinhän oli, ihan unohtu tuo viimenen maali, dementtia iskemässä.
Royal

Poissa Poissa


Vastaus #1639 : 12.09.2010 klo 14:23:28

Mustarastaillahan on kova jengi :D
Metsurin koira

Poissa Poissa


Vastaus #1640 : 12.09.2010 klo 14:25:44

Mustarastaillahan on kova jengi :D
Vajaalukuisenahan nuo taisivat pelata... Tossa pelissä olisi pitänyt Potkun pedata maalit kaikille niille, joilla vielä tällä kaudella saldo näytti nollaa.
Kohis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suolahden Urho 1908,Suomalaiset pelaajat mailmalla


Vastaus #1641 : 12.09.2010 klo 14:54:19

Mustarastaillahan on kova jengi :D

Eihän rastaat näyttäny yrittävän ollenkaan..
Elmo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: @JyvaskylanFutis


Vastaus #1642 : 12.09.2010 klo 15:03:50

Mustarastaillahan on kova jengi :D

Yhden (vai kahden?) vajaalla taisivat pelata koko pelin. Muutoinkin joukkueen asenne tuntui olevan tervehenkisen leppoisa ja leikkimielinen.
Tatsi

Poissa Poissa


Vastaus #1643 : 12.09.2010 klo 15:50:52

10.9.2010 Mustarastas - Harjun Potku
http://www.youtube.com/watch?v=9yfcoq6u4UI

"Kolme vuotta ja siellä se soi" :D Ylos
Woody P

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jämsänkosken Ilves,OIK steelers.


Vastaus #1644 : 12.09.2010 klo 19:33:25

Ilves2-PetPet 12-1 (6-0)

Ihme pelleilyä taas vierasjoukkueelta,tullaan paikalle tunnin myöhässä. Näköjään nämä syyskierroksen pelit joiltain muiltakin joukkueilta menee taas säätämiseksi,kun pelaillaan vajaalla ja näin...Alas Miksei voida hoitaa kausi kunnolla pakettiin,jää vähän paska maku näistä syksyn viimeisistä peleistä.
Kozelek

Poissa Poissa


Vastaus #1645 : 12.09.2010 klo 21:00:04

Ilves2-PetPet 12-1 (6-0)

Ihme pelleilyä taas vierasjoukkueelta,tullaan paikalle tunnin myöhässä. Näköjään nämä syyskierroksen pelit joiltain muiltakin joukkueilta menee taas säätämiseksi,kun pelaillaan vajaalla ja näin...Alas Miksei voida hoitaa kausi kunnolla pakettiin,jää vähän paska maku näistä syksyn viimeisistä peleistä.

No, tämän voin minä ottaa kontolleni. Kyse ei suinkaan ollut tahallisesta tempauksesta, vaan inhimillisestä erehdyksestä. Peli oli siirretty joskus aikoja sitten tiistailta sunnuntaille, ja olin muuttanut kyllä kalenteriin päivän oikeaksi, mutta kellonaika oli jäänyt väärin. Sorry. Toki voisi syyttää sitäkin, että itse en saanut missään vaiheessa mitään viestiä muuttuneesta pelipäivästä. Tämänkin siirron huomasin ihan sattumalta. Mutta, harmi tietty, että jouduitte odottamaan. Ja respektiä siitä, että odotitte, mutta ei näitä nyt kukaan tahallaan tee.
paveldo

Poissa Poissa


Vastaus #1646 : 13.09.2010 klo 12:30:35

Ihme pelleilyä taas vierasjoukkueelta,tullaan paikalle tunnin myöhässä.
Tämäkin olisi voitu ennaltaehkäistä toimittamalla vieraille otteluilmoitus sopivasti hyvissä ajoin. Uskallan epäillä että se unohtui tällä kertaa. :)

Mustarastas - Potku virallisesti 2-9.
kaksi vasenta jalkaa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Alasarjat


Vastaus #1647 : 14.09.2010 klo 09:51:33

Tänään voi mielenkiinnolla seurata, saako rastaat jengiä kasaan Joutsan vierasreissulle...
nakkisimo

Poissa Poissa


Vastaus #1648 : 14.09.2010 klo 20:50:48

JoSePa voitti kotikentällään Mustarastaat 8-1? aika suvereenillä pelillä. Molemmilta joukkueilta löytyi vaihdosta 2 miestä, tosin Mustarastaiden yksi pelaaja loukkaantui. Peli oli puhdas ja mukava, gg
aakoo

Poissa Poissa


Vastaus #1649 : 15.09.2010 klo 08:42:39

Tänään pelataan mielenkiintoinen peräpään kamppailu PetPetin ja Multiantsien välillä, illan mielenkiintoiset "teesit" taitavat olla:

Saako molemmat joukkueet edes kentällistä porukkaa?
Pääseekö PetPetin junnut opiskeluilta peliin?
Miten viheltää tällä(kin?) kaudella paljon foorumilla lokaa niskaansa saanut kotituomari?
Nähdäänkö palloa vielä illan pimennossa?
Tuleeko Multiantsin koutsi kiroamaan kentänlaidalle?
Tekeekö Liukas Playboy kauden avausmaalin? Alas

 
Sivuja: 1 ... 65 [66] 67 ... 72
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa