FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
09.11.2025 klo 22:34:29 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Äänestys
Kysymys: Mikä on suosikkijoukkueesi Nelosessa?
FC PaSa (Imatra) - 41 (18.3%)
FC Peltirumpu (Kouvola) - 34 (15.2%)
FC Villisiat (Kouvola) - 23 (10.3%)
HP-47 (Heinola) - 20 (8.9%)
KoPa (Lemi) - 13 (5.8%)
KuP (Punkaharju) - 8 (3.6%)
Lappee JK (Lappeenranta) - 27 (12.1%)
NaKa (Lappeenranta) - 12 (5.4%)
PaPe (Kouvola) - 19 (8.5%)
RiPa (Ristiina) - 13 (5.8%)
STPS/2 (Savonlinna) - 14 (6.3%)
Äänestäjiä yhteensä: 224

Sivuja: 1 ... 8 [9] 10 ... 24
 
Kirjoittaja Aihe: Kaakkois-Suomi Nelonen 2010  (Luettu 59673 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
martelius

Poissa Poissa


Vastaus #200 : 14.05.2010 klo 01:28:59

KuP   -   FC Peltirumpu     1-1
Peltirummun maali: Uotila
ARSene Wanker

Poissa Poissa


Vastaus #201 : 14.05.2010 klo 08:45:15

PaPe-Lappee JK pelistä... Eka jakso oli Lappeen hallintaa ja paikkoja oli pariin kolmeenkin maaliin osin omaa hyvyyttä ja osin PaPen alakerran sekoiluiden avustamana, mutta kun ei kelvannut niin ei kelvannut.
Toisella jaksolla ensimmäinen rangaistuspotkun arvoinen virhe tapahtui toisen Lappee JK:n topparin nro27?? mennessä peittämään PaPe-pelaajan laukausta , veto osui käteen ja pallo pilkulle...1-0 taululle.
Toinen maali PaPen hyökkäyssuunnasta oikealta katsottuna, pitkä pallo päätyyn josta keskitys maalille jonka PaPen hyökkääjä sai ottaa rauhassa rinnalla alas ja siitä sitten verkot tötterölle.
Kolmas maali tuli aika lailla täyden ajan kohdilla jolloin yksi PaPen pelaaja pelattiin pitkällä korkealla pallolla läpijuoksuun, maalivahti vastaan ja yhteentörmäys... toinen viheltää pilkun ja toinen taas saattaisi jättää viheltämättä, nyt pallo pilkulle ja siitä sisään.
Itselle jäi Lappeen puolelta mieleen topparin nro8 työskentely...hyvin hoiti pääpallot, hienoja pitkiä puolenvaihtoja ja muutenkin varmaa työskentelyä.
Voikkaan kentästä sen verran ,että jossain oli vihreääkin näkyvissä mutta aika epätasainen pinnaltaan...mutta parempi tuossakin pelata kuin viereisellä hiekalla???
Artturi

Poissa Poissa


Vastaus #202 : 14.05.2010 klo 09:16:38

Villisiat tosiaan voitti ansaitusti viime hetken rankkari maalilla. Koko pelin Siat painosti ja loi lukuisista erikoistilanteista ihan Ok paikkoja useita. HP puolustus oli vaikeuksissa Sikojen voimakkaiden kärkien kanssa ja joutuivat pelaamaan aivan sääntöjen rajamailla useassa tilanteessa. Villisikojen viimeistely ontui jälleen, kuten Kup pelissäkin. Heinola pääsi muutaman kerran iskemään terävästi vastahyökkäyksillä ja yhdestä kärkimies tykitti todella komean maalin ekalla puoliajalla.
Dumle

Poissa Poissa


Vastaus #203 : 14.05.2010 klo 09:58:24


Kolmas maali tuli aika lailla täyden ajan kohdilla jolloin yksi PaPen pelaaja pelattiin pitkällä korkealla pallolla läpijuoksuun, maalivahti vastaan ja yhteentörmäys... toinen viheltää pilkun ja toinen taas saattaisi jättää viheltämättä, nyt pallo pilkulle ja siitä sisään.


Jokainen yhtään sääntöjä tunteva tuomari kyllä laittaa ko. tilanteesta pallon pilkulle. Se tilanne taisi olla ainoa, jossa tuomari olikin sitten edes vähän hereillä. Huutonaurut vielä vihellyksille, jotka tapahtuivat noin 60m sieltä, missä tilanne itsessään tapahtui "Ylos".
Liemiherra

Poissa Poissa


Vastaus #204 : 14.05.2010 klo 12:40:33

Kyseenalaisin tilanne nähtiin toisella puoliajalla, kun tuomari selitti jälleen yhden selvän roikkumisen jälkeen hp:n pakille, että "seuraavalla kerralla tulee rankkari". Aika kyseenalaista tuomarilta myöntää se, että rankkarin arvoinen rike on tapahtunut ja tuomari on sen myös nähnyt, mutta vasta seuraavalla kerralla siitä vasta ehkä vihelletään.

Kuulostaa aika mielenkiintoiselta, rangaistuspotkuhan on pelinjatkamistapa eikä esim. varoitukseen verrattava rangaistus.
anssu

Poissa Poissa


Vastaus #205 : 14.05.2010 klo 17:13:33

 Mielenkiintoista...Suosikit Lappee Jk ja Peltirumpu ovat jo nyt menettäneet pisteitä.Sarja on kuitenkin pitkä.
Hoblaa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomen MJ, Veikkausliiga, Suomalainen futis


Vastaus #206 : 14.05.2010 klo 18:56:45

Taitaa tulla todella tiukka ja tasainen nelonen tällä kaudella. Monta vahvaa porukkaa ja tiukkoja otteluja pelattu paljon. Syyskierroksella moni matsi voi kääntyä miten päin vain.
FusionClub

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lappee JK ja muut PEPOttimet lilakonsernissa


Vastaus #207 : 15.05.2010 klo 11:47:00

http://kotajarvenpallo.nimenhuuto.com/
Uutinen
STPS/2 - KoPa Sovitaan lähtö aika treeneissä vielä... Lähtö Kuukanniemestä 11:45 baarilta :D Ylos Tuoppi
FusionClub

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lappee JK ja muut PEPOttimet lilakonsernissa


Vastaus #208 : 15.05.2010 klo 13:01:50

http://www.pape.fi/

Yleisömäärälle Ylos Rädyn Seppämäisille otteille Tuoppi :D Ilmeisesti melkoinen viihdepläjäys kuitenkin Nelosen peliksi. Hienoa!!!
...vaikka lopputulos ei miellytäkään...grrr

Lainaus
PaPe voittoon kotiavauksessa  (14.05.2010)

Kaunis kevätpäivä, hyvä jalkapallo-ottelu sekä loistavassa kunnossa vuodenaikaan nähden ollut Voikkaan Wembley tarjosivat helatorstaina jännitettävää noin viisikymmentäpäiselle kotiyleisölle kun kotijoukkueen vieraaksi saapui etukäteen sarjan kovimmaksi joukkueeksi tituleerattu Lappee JK.

Lähtökohdat otteluun oli joukkueilla varsin erilaiset kun Pallo-Peikot olivat olleet tositoimissa viimeksi cupin pelissä Susia vastaan ja Lappee JK oli aloittanut jo sarjakautensa 7-0 murskavoitolla.

Itse ottelun alussa pelaamattomuus näkyi PaPen pelissä pienenä hermostuneisuutena pallon pomppiessa välillä melko holtittomasti kavereiden jaloissa, ja niin ottelun alkutahdit löi vierailija PaPen puolustaessa tunnollisesti ja tarkasti. Alkuvaikeuksien jälkeen kotijoukkue alkoi saada vähän pelin juonesta kiinni ja alkoi saamaan muutamia hyökkäyksiä vierailijan maalille. Ensimmäinen puoliaika oli vieraiden pallonhallintaa 60-40, ja se saikin aikaan muutaman maalipaikan , mutta PaPen sarjapelidebyytin tehnyt maalivahti Teemu Luoranen näytti mistä puusta on veistetty. Eka puoliaika 0-0.

Toinen puoliaika lähti liikkelle samoissa merkeissä kuin ensimmäinenkin. Vierailija yritti erinomaisella liikkeellään löytää tilaa kotijoukkueen kenttäpuoliskolta, mutta PaPen kivikova joukkuepuolustus teki lilapaitojen yrityksen tyhjiksi.
Ottelun kulminaatiopiste tapahtui, kun n.55 minuutin kohdalla ”Patjasta siteeraten” PaPen supervaihtomiehet Koponen ja Hirvonen tulivat kentälle. Tuoreiden jalkojen myötä jätkien peli alkoi kulkemaan enemmän laitojen kautta ja näin saatiin myös vasenta laitaa raatanut Jarkko Heimonen paremmin hyökkäyksiin mukaan. PaPen taistelu alkoi tuottaa tulosta kun 75 min oli pelattu. Oikean laidan kautta tekopaikalle päässeen Hirvosen laukauksen Lappeen pakki joutui blokkaamaan kädellään rankkarialueen sisällä ja pallo pilkulle. Heimonen astelee laukomaan ja pallo pussiin nätin sijoituksen jälkeen.1-0 kotijoukkueelle ja maalista PaPe tuntui saavan virtaa entisestään sillä avausmaalin jälkeen loistavasti pelannut PaPen keskikenttä sai tukittua vierailijan pelinrakentelun lähes olemattomiin. Tappioasemassa vierailijä yritti saada tulosta nostamalla hyvin pelanneet topparinsa kärkeen voittamaan pääpalloja PaPen hyvin pelnneelta topparipari Nevalainen, Ärling kaksikolta. Lähes kivitalon kokoinen kakkosen porukan Hanski ei kuitenkaan tuonut taistelullaan toivottua tulosta vierailijan näin toivoessa.

2-0 oli jälleen supermiesten käsialaa kun Hirvonen pääsi oikealta laidaltaan keskittämään loistavan pallon ja mitä teki Koponen? Pallo rinnalla alas ja suoraan ilmasta yläpesään. Peli näytti selvältä kun oli pelattu 84 minuuttia. Tämä ei kuitenkaan uusissa komeissa peliasuissa pelannutta kotijoukkuetta tyydyttänyt vaan 89 minuutin kohdalla Hirvonen pääsi nokikkain vierailijan maalivahti Jussi Rädyn kanssa ja Räty jyräsi Hirvosen kanveesiin sääntöjen vastaisesti rankkarialueella ja pallo pilkulle. Heimonen itseluottamusta uhkuen laukomaan ja jälleen vastustamaton sijoitus maaliin ja peli loppulukemat 3-0.

Game over.

Loistavaa joukkueena pelaamista sekä uskomattomalla prosentilla maalipaikkojen hyödyntäminen oli tällä kertaa liikaa vierailijoille, ja miehet poistuivat bussiinsa päät alaspäin painettuina.

Pelin tähdet seuraavasti

3 tähteä Hirvonen mukana kaikissa maaleissa
2 tähteä kolmikko Frantsi,Pakarinen,Aarnio hyvästä tappelusta
1 tähti Koponen komea koko kauden top-10 maali.


Seuraavan kerran Wembleyllä pamahtaa lauantaina 22.5 klo 16.00 kun vierailijaksi saapuu sarjanousija STPS2.
FusionClub

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lappee JK ja muut PEPOttimet lilakonsernissa


Vastaus #209 : 15.05.2010 klo 13:07:51

http://kulennoistenpallo58.wordpress.com/

Ennakkouholle NaKa-peliin liittyen Ylos Tuoppi NaKa-KuP Su Amiksella 16.30. Sieltä Kimpiselle 18.30 PEPO - FC Futura. Tervetuloa Ylos

Lainaus
KuP tasuriin Tanhuvaarassa
Posted on toukokuu 13, 2010 by kulennoistenpallo58

Kulennoisten Pallon toisenpuoliajan paine Fc Peltirummun maalille toi tasoituksen 1-1 kovalla tekonurmella pelatussa mittelössä. Tasoituksen vaparista latasi Simo Halko parista kympistä oikeaan ylämummoon, hieno veto!! Ensimmäinen jakso oli jotenkin ponnetonta KuPin osalta, vaikka muutama maalipaikka saatiinkin aikaan. Toinen jakso olikin jo aivan muuta, pääsiköhän rummuttajat viitisen kertaa vierailemaan KuPin kenttäpuoliskolla.

Seuraava pelireissu sunnuntaina klo 12.30 linja-autoasemalta, Punkaharjun kautta Lappeenrantaan. Vastassa NaKa, joilta ei ole pisteitä ennen saatukaan vieraissa. Korjataanpa tämäkin tilastomerkintä..
« Viimeksi muokattu: 15.05.2010 klo 13:17:51 kirjoittanut FusionClub »
FusionClub

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lappee JK ja muut PEPOttimet lilakonsernissa


Vastaus #210 : 15.05.2010 klo 13:10:42

http://www.fcpeltirumpu.com/raportit.php

Rumpuversio samasta pelistä kuin yllä Ylos

Lainaus
13.5.2010, KuP - Fc Peltirumpu 1 - 1 ( 0 - 1 )
Rumpu vieraili Tanhuvaaran kivikovalla hiekkatekonurmella Kulennoisten Pallon vieraana, ja kotiintuomisina oli piste.
Jo pelin alussa oli selvää, että pelaaminen tulee olemaan vaikeaa. Pallo pomppi kovalla kentällä todella vauhdikkaasti ja kontrollointi oli haastavaa.

Kotijoukkue pelasi sinänsä järkevästi: Irtopalloihin mentiin kovaa ja usein useammankin miehen voimin ja pallo toimitettiin keskelle Rummun puolustusaluetta, josta yritettiin survoa tekopaikoille. Ensimmäinen puolisko mentiin suht tasaisesti, Rummun Uotila teki ensimmäisen maalin taistellen tilanteen loppuun asti.

Toinen puoliaika oli kotijoukkueen, joka survoi palloa Rummun alueelle ja lopulta onnistui tasoittamaan pelin.

Rummun puolustus kesti suht hyvin kovan rynnistyksen ja pysyi kasassa lähes koko ottelun. Oman pelin rakentaminen oli vaikeaa ja tulokset köyhiä. KuP;n heikko kohta olisi ollut 1 vs 1 haastot laidan kautta, mutta laitapeli jäi tällä kertaa suht vaisuksi. Keskikentän pohjalla etenkin Uotila oli yhtä kova kuin kenttäkin. Ottelun loppupuolella Suleva tuli kentälle tukkimaan hieman päänvaivaa aiheuttanutta oikeaa laitaa ja onnistuikin tehtävässä hyvin.

Maalit:
0 - 1 34.min Uotila ( Pakarinen )
1 - 1 78.min

Tähdet:
Uotila***
P.Mäkelä **
Suleva *

Rummun kokoonpano:
JM Mäkelä, Kuusela ( 80.min Montonen ), Vainonen, P.Mäkelä, Väisänen, Uotila, Pulsa, Järvisalo ( 63.min Suleva ), Pakarinen, Sarilampi, Åkerblom
FusionClub

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lappee JK ja muut PEPOttimet lilakonsernissa


Vastaus #211 : 15.05.2010 klo 13:14:25

http://www.fcpasa.fi/?sivu=134

Lainaus
Nelonen 2010
Torstai 13.05.2010
Urpolan tekonurmi, Mikkeli

Ri-Pa - FC PaSa 1-3 (0-2)

Maalit: Aladetoun 2, Idman

Avaus: Huhtanen, Aalto, Waites, Tahkokallio, Lisbie, Lattu, Viljakainen, Mehmet, Farrell, Korpinen, Aladetoun

Laiskojen kivipäiden kevätretki, osa 1. Täytyy sanoa, että on kohtuullisen turhauttava olotila, kun voitetun vieraspelin jälkeen tekee mieli vain kiroilla. Parasta koko reissussa olivat Puumalan komeat järvimaisemat sekä kohtuullisen herkullinen pekoni-salami-panini Mikkelin Shellillä. Edes jollain tavalla siedettävän ensimmäisen jakson ja toisella puoliajalla syntyneen kolmannen maalin jälkeen alkoi niin käsittämätön vätystely, että ketuttaa ajatella edes koko aihetta.

Ensimmäisellä puoliajalla peli pysyi edes jollain tavalla kuosissa, mutta pelaamistamme vaivasivat edelleen todella vaikeiden syöttöyritysten jatkuva viljeleminen sekä turhat pallonmenetykset typerännäköisen lasikenkäilyn ansiosta. Näin kohtuullisen hyvää pallonhallintaa ryssittiin turhan usein kaverin jalkoihin. On ylimielistä ja epäkunnioittavaa vastustajaa kohtaan puhua pelkästään meidän huolimattomuudestamme, sillä osansa vaikeuksilla oli myös Ristiinan jämäkällä puolustamisella.

Ensimmäinen maali syntyi reilun parinkymmenen minuutin korvilla Michaelin ryskätessä itsensä boksin sisälle ja survoen pallon varpaankärjellään alakulmaan. Toinen maali olikin sitten Paulin uskomaton näytös. Mies peippaili tutuilla lantiokiepututuksilla puolisentusinaa valkopaitaa pihalle antaen lopulta uusipaavalniemimäisen määriksen Michaelille, joka viimeisteli varmasti oikeallaan taka-alakulmaan. Tarinan opetus: älkää ikinä kieltäkö junioreilta kikkailemista, jos he menettävät pallon silloin tällöin. Ehkäisette samalla taitopelaajien syntymisen tähän juoksukoneiden luvattuun maahan.

Toisella puoliajalla Jessen tilalle vaihdosta tullut Idi siirsi meidät jo kolmen maalin johtoon Jypin vahvan esityön jälkeen. Tämän jälkeen alkoikin sitten pikkuhiljaa tuo mainitsemani vätystely, josta en jaksa kirjoittaa enempää. Väsyttää. Tuomari oli muuten hyvä ja vastustajat mukavia miehiä. Palaillaan asiaan taas tulevan tiistain KoPa-pelin jälkeen.

KUVIA PELISTÄ Ylos http://www.fcpasa.fi/?sivu=118&galleria_id=21
FusionClub

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lappee JK ja muut PEPOttimet lilakonsernissa


Vastaus #212 : 15.05.2010 klo 13:44:10

ja jotta tärkeimmät asiat eivät unohtuisi
Uutinen
  La  15.5 15:00 STPS/2               - KoPa                Heikinpohjan hiekka        400K 010 ..aika pian siis...
  Su  16.5 16:30 NaKa                 - KuP                 Amis                       400K 011

Onnea KoPalle ja NaKalle koitoksiin viekkaita savolaisia vastaan Ylos


Haarniskasoturi

Poissa Poissa


Vastaus #213 : 15.05.2010 klo 17:42:22

Stps/2 - KoPa (3-0) 3-2
K.K.K.K.

Poissa Poissa


Vastaus #214 : 16.05.2010 klo 10:03:36

ja jotta tärkeimmät asiat eivät unohtuisi
Uutinen
  La  15.5 15:00 STPS/2               - KoPa                Heikinpohjan hiekka        400K 010 ..aika pian siis...
  Su  16.5 16:30 NaKa                 - KuP                 Amis                       400K 011

Onnea KoPalle ja NaKalle koitoksiin viekkaita savolaisia vastaan Ylos

Kassit ovat ainakin ilmiliekeissä! Veikkaan että Kuppi saa kyytiä ihan isän kädestä.
futebooli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus, Newcastle, Lupo


Vastaus #215 : 16.05.2010 klo 12:51:37

Hitto säälin nakan ja kupin pelaajia tää keli ja amis ei tarvii liukkareita vedellä, kumma ku muualla pääsee jo nurmilla pelaamaan onks tää taas jotain lauritsalan nurmen säästötalkoita.
vormisto

Poissa Poissa


Vastaus #216 : 16.05.2010 klo 13:10:04

Mielenkiintoista...Suosikit Lappee Jk ja Peltirumpu ovat jo nyt menettäneet pisteitä.Sarja on kuitenkin pitkä.

Heh, tämä oli kyllä paras tähän mennessä. Missä Peltirumpua on mainostettu suosikiksi? Lappee Jk on sitä ilman muuta, mutta Rumpu enemmänkin keskikastin joukkue eikä mikään suosikki. Siihen nähden sen kausi on siis lähtenyt varsin hyvin liikkeelle.
K.K.K.K.

Poissa Poissa


Vastaus #217 : 16.05.2010 klo 17:48:56

NaKa - KuP 2-2 (2-0)

Eka erä oli täysin yhteen maaliin pelaamista, KuPilla ei ollut mitään sanomista ja pelaajat olivat ihan hukassa. 1.erän lopulla oli todella dominoivan hieno palloralli NaKan toimesta; noin 30 syöttöä peräkkäin omille ympäri kenttää KuPin päädyssä /kentällä. Erätauko sotki kotijoukkueen pelin ja NaKa oli aivan totaalisen paska koko toisen erän, viimeistä kymppiä ehkä lukuunottamatta jolloin NaKa sai taas pientä painetta luotua vierasjoukkueen maalille. Toisessa erässä pari loukkaantumista plus jätkät väsyivät, eikä vaihtopenkiltä ilmeisesti löytynyt enää lisää pattereita, vai liekö lämpötila teki tehtävänsä, tiedä häntä, mutta veto loppui molemmilta joukkueilta ihan silmiin nähden...
futebooli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus, Newcastle, Lupo


Vastaus #218 : 16.05.2010 klo 20:43:03

Naka pelas ekan puolikkaan todella kivaa vutista, ja ois voittanut 5-2 jos ois ns. paikoista tehty ne maalit.
kluru

Poissa Poissa


Vastaus #219 : 16.05.2010 klo 20:54:30

NaKa - KuP 2-2 (2-0)

Eka erä oli täysin yhteen maaliin pelaamista, KuPilla ei ollut mitään sanomista ja pelaajat olivat ihan hukassa. 1.erän lopulla oli todella dominoivan hieno palloralli NaKan toimesta; noin 30 syöttöä peräkkäin omille ympäri kenttää KuPin päädyssä /kentällä. Erätauko sotki kotijoukkueen pelin ja NaKa oli aivan totaalisen paska koko toisen erän, viimeistä kymppiä ehkä lukuunottamatta jolloin NaKa sai taas pientä painetta luotua vierasjoukkueen maalille. Toisessa erässä pari loukkaantumista plus jätkät väsyivät, eikä vaihtopenkiltä ilmeisesti löytynyt enää lisää pattereita, vai liekö lämpötila teki tehtävänsä, tiedä häntä, mutta veto loppui molemmilta joukkueilta ihan silmiin nähden...

Tämän raportin voin allekirjoittaa sillä tarkennuksella, ettei jalkapallossa ole eriä, vaan puoliajat. Käsittämätöntä tuhlailua NaKa-kärjeltä (#12), kolmisen kertaa taisi olla yksin läpi ja niistä paras taisi olla se mistä sai sentään vedon suoraan maalivahdin syliin. Kyllä tuollaisessa helteessä nopeasti varmasti voimat loppuu, varsinkin kun ei kuitenkaan mistään pitkänmatkanjuoksijoista ole kyse.. :D
K.K.K.K.

Poissa Poissa


Vastaus #220 : 16.05.2010 klo 21:16:19

Hitto säälin nakan ja kupin pelaajia tää keli ja amis ei tarvii liukkareita vedellä, kumma ku muualla pääsee jo nurmilla pelaamaan onks tää taas jotain lauritsalan nurmen säästötalkoita.

Peli yritettiin kuulemma siirtää Joutsenon keskuskentälle, mutta joku paikallinen kenttämestari (nii-i, ja nykyisen suur-Lappeenrannan viranomaisethan uskovat kenttämiehiä) oli sanonut, et keskuskenttä rasittuisi liikaa jos tämä peli pelattaisiin siinä, eli toisinsanoen ja rivien välistä: paikallisella politikointitasolla, sillä ei suoda pelejä kuin Kultsun edustusjoukkueelle. Voi hevonpaska sanon minä. Lauritsalan nurmesta miulla ei oo mitään hajua, mikä siellä on tilanne? --> Eiköhän joku vitosen LaPe tmv. yritä omia sitä kohta itselleen... Sammonlahti taas on PEPOn reviiriä. Tää on niiiiin tyypillistä Etelä-Karjalassa, helvatun kuppikuntia siellä täällä.
ZCGB

Poissa Poissa


Vastaus #221 : 16.05.2010 klo 21:20:41

Peli yritettiin kuulemma siirtää Joutsenon keskuskentälle, mutta joku paikallinen kenttämestari (nii-i, ja nykyisen suur-Lappeenrannan viranomaisethan uskovat kenttämiehiä) oli sanonut, et keskuskenttä rasittuisi liikaa jos tämä peli pelattaisiin siinä, eli toisinsanoen ja rivien välistä: paikallisella politikointitasolla, sillä ei suoda pelejä kuin Kultsun edustusjoukkueelle. Voi hevonpaska sanon minä. Lauritsalan nurmesta miulla ei oo mitään hajua, mikä siellä on tilanne? --> Eiköhän joku vitosen LaPe tmv. yritä omia sitä kohta itselleen... Sammonlahti taas on PEPOn reviiriä. Tää on niiiiin tyypillistä Etelä-Karjalassa, helvatun kuppikuntia siellä täällä.
Kuppikunnille... Ylos :D
Montutan

Poissa Poissa


Vastaus #222 : 16.05.2010 klo 21:26:39

KuPin puolustukseksi voi sanoo, että pelasivat ilman koko keskikentän avausporukkaa. Peli olisi aivan varmasti silloin sekaisin muillakin. Naka oli kyllä aika hyvä, mut olis pitänyt ratkoo homma ekalla puolikkaalla mut ei vaan kelvannu. Toisella puolikkaalla oli jo myöhäistä kun KuP pääsi peliin mukaan. KuPilla oli kyllä hyvät saumat napata 3 pistettäkin. Paikkoja toisella puolikkaalla oli heilläkin. Kaikki kunnia kuitenkin nakalle, pelasivat erittäin hienon ensimmäisen puolikkaan.
unicare

Poissa Poissa


Vastaus #223 : 16.05.2010 klo 21:57:52

Kiva oli katsella Naka -Kup peliä kivassa säässä. Naka pelasi välillä oikein mukavasti, mutta loukkaantumiset ja vaihdot pilasivat toisen puoliajan. Huikein show kyllä oli katsomossa kun Kupin vanhempi herrasmiesfani huuteli hauskoja juttuja ja naureskeli niille, mukavan oloinen heppu.
kluru

Poissa Poissa


Vastaus #224 : 16.05.2010 klo 22:31:40

Huikein show kyllä oli katsomossa kun Kupin vanhempi herrasmiesfani huuteli hauskoja juttuja ja naureskeli niille, mukavan oloinen heppu.

Totesi toisen puoliajan aikana varmaan sen noin sata kertaa "Aurinko paistaa". :D Huikea heppu, valmentaja-ainesta.

 
Sivuja: 1 ... 8 [9] 10 ... 24
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa