• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Suomalaisjoukkueet Euroopassa kaudella 2010-11

Aloittaja tarre, 21.12.2009 klo 16:11:23

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

misteri


Kiima-Aho

Entistäkin kurjemmat ajat edessä.

Itä-Eurooppa nousee hiljalleen pienintäkin resupekkavaltiota myöten. Töpsin määrittelemän asteikon C: ja D:n taso laajenee ja kasvaa, suomalaisilla seurajoukkueilla ei ole niihin kekkereihin mitään asiaa. Yksittäinen Mestareiden liigan lohkopaikkakin olisi säälittävä, yksittäinen arpajaisvoitto, jonka hedelmät olisi syöty viimeistään kahdenkolmen vuoden sisällä. Suurillakin satsauksilla taivaspaikka neitsyiden vieressä jäisi erittäin suurella todennäköisyydellä saamatta. Ympyrä sulkeutuu.

Mikäli jotain perustavanlaatuista muutosta ei tapahdu, edessä todella on pitkä ja synkkä aikakausi euro-otteluiden suhteen.

Rikkiviisas

Lainaus käyttäjältä: Kiima-Aho - 27.08.2010 klo 19:57:28Mikäli jotain perustavanlaatuista muutosta ei tapahdu, edessä todella on pitkä ja synkkä aikakausi euro-otteluiden suhteen.

Eli mikä siis oikeasti muuttuu?