FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
24.10.2025 klo 04:05:12 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 13 [14] 15 ... 59
 
Kirjoittaja Aihe: Kolmonen Itä-Suomi  (Luettu 81423 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Dede

Poissa Poissa


Vastaus #325 : 17.05.2007 klo 23:50:48

Riverball pelaa paskaa fudista??  ??? Vai oliko muuten vaan huono päivä?
Ricardo Leite

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ylimieliset


Vastaus #326 : 18.05.2007 klo 00:38:03

Taaskaan en Lorttoa onnistunut yhdistämään Riverballilaisiin. Sut saadaan vielä  :D :keskari:
el mono

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kansanratio


Vastaus #327 : 18.05.2007 klo 16:05:51

Riverball pelaa paskaa fudista??  ??? Vai oliko muuten vaan huono päivä?

Veikkaisin ensimmäistä. Aika roisk-roisk -peliä välillä.
imuri

Poissa Poissa


Vastaus #328 : 20.05.2007 klo 21:02:39

PAVE      -     LehPa      0-0 ???
Keltsi

Poissa Poissa


Vastaus #329 : 20.05.2007 klo 21:43:26

Joo ei oiken pavella kulkenut tänään.No eivät oo vielä hävinny eikä vastustaja ole tehnyt yhtään maalia
Irwin keltainen

Poissa Poissa


Vastaus #330 : 20.05.2007 klo 23:09:43

 >:( No niin. Ei kulkenut PAVElla tänään. LehPa ansaitsi pisteensä koska jaksoivat puolustaa kurinalaisesti läpi pelin. PAVEn pelistä uupui viimeinen yritys ja terävyys. Ei osattu hallita peliä.
Huomenna päivä on uus.
Paulie

Poissa Poissa


Vastaus #331 : 22.05.2007 klo 21:47:45

Nostetaan piikkiin toiselta sivulta yllärillä:

KuFu - Zulimanit 3-2
Inkvisiittori

Poissa Poissa


Vastaus #332 : 22.05.2007 klo 22:08:10

Näköjään SiPS oli hävinny kotonaan Warkaus JK/2:lle 1-2. Millanen ottelu oli?
imuri

Poissa Poissa


Vastaus #333 : 22.05.2007 klo 23:13:07

Näköjään SiPS oli hävinny kotonaan Warkaus JK/2:lle 1-2. Millanen ottelu oli?
SiPSi varmaan keskittyi ja torstain KooTeePee Cup-otteluun  Tuoppi Tuoppi Tuoppi ;)
Ricardo Leite

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ylimieliset


Vastaus #334 : 23.05.2007 klo 00:01:37

Näköjään SiPS oli hävinny kotonaan Warkaus JK/2:lle 1-2. Millanen ottelu oli?

Taistelupalloa hiekkakentällä  :-[ :keskari:
Hienouksia ei pelissä tunnettu, eikä kaivattu.
honkala

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Savon vapautusarmeija


Vastaus #335 : 23.05.2007 klo 00:04:33

Taistelupalloa hiekkakentällä  :-[ :keskari:
Hienouksia ei pelissä tunnettu, eikä kaivattu.

Joko Ahmon sametti näytti valmiilta torstaita varten  ???
pihlajankukka

Poissa Poissa


Vastaus #336 : 23.05.2007 klo 00:10:42

Tuosta KuFu - Zulut ottelusta pientä raporttia.

Ensimmäinen puoliaika oli Zulujen hallintaa, mutta maalinteon aloitti KuFu. Zulu-puolustus pelasi heikosti ja kotijoukkueen Jarno Korva iski lähi etäisyydeltä KuFun johtoon. Zulimanit nousivat kuitenkin melko nopeasti tasoihin kun Anssi Neuvonen laukoi paluu pallosta komean tasoituksen. Ennen puoliajan loppua KuFu onnistui Korvan toimesta toistamiseen kun mies laukoi muistaakseni sivuvaparin jälkeen pallon tarkasti Zulu-maaliin. Zuluilla oli puoliajan aikana pari hyvää maalipaikkaa, joista maali olisi pitänyt tehdä mutta viimeistely ontui tällä kertaa.

Toinen puoliaika oli puolestaan KuFun. Zulut eivät onnistuneet luomaan minkäänlaisia hyökkäyksiä KuFu maalille ennen viimeistä kymmen minuuttista. Mielästäni yllättävän hyvin pelannut KuFu onnistui puolestaan maalinteossa kun Janne Savolainen iski pilkulta kotijoukkueen 3-1 johtoon. Rankki tuli mielestäni varsin heppoisin perustein ja tuomari korvasikin tämän toisessa päässä ottelun loppu hetkillä kun Zulut sai rankin, jonka Pulkkinen ampui varmasti maaliin. KuFu puolusti toisella puoliajalla hyvin joskin Zulujen hyökkäyksissä ei ollut juurikaan järkeä mukana.

Kokonaisuudessa ansaittu voittu KuFulle. Itse en ainakaan uskonut joukkueeseen kun saavuin peliä katsomaan, mutta jos peli tulee jatkumaan samanlaisena niin uskon, että KuFu tulee olemaan ylemmässä keskikastissa kauden loputtua.
Ricardo Leite

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ylimieliset


Vastaus #337 : 23.05.2007 klo 00:13:01

Joko Ahmon sametti näytti valmiilta torstaita varten  ???

Hienossa kunnossa oli kentän laidalta tsekattuna. SiPS:n kavereiden mukaan on kuulemma tosin vaarana, että myös cupin peli vietäisiin hiekalle  ??? Kenttämestarin mukaan nurmimatto kun saattaa kulua pelaamisesta.
Captain Nemo

Poissa Poissa


Vastaus #338 : 23.05.2007 klo 08:47:27

Hyvää raporttia pihlajankukalta Ylos

KuFu-Zulimanit paikallispelissä menivät pisteet oikealle joukkueelle. Zulujen syöttely oli huonoa; tosin silti punapaidoilla oli enemmän maalitilanteita. KuFun hyökkääjät olivat vaarallisia; Aso Heikkinen liikutti palloa yhdellä kosketuksella hyvin ja Jarno Korva haistoi maalipaikat saldona kaksi osumaa. Zulu-puolustus nukahti Korvan osumissa täydellisesti. Toisella jaksolla KuFu sai kehiin (ilmeisesti suoraan töistä  ;)) Janne Savolaisen, joka dominoi keskikenttää ja laukoi rankin sisään varmasti. Kova vahvistus KuFulle ja lisää Kolmosen tasoa entisestään Ylos KuFun alakerrassa erottui Viljo Väisänen erittäin positiivisesti sekä Miikka Pasanen negatiivisesti. Väisänen todella vahva eritoten pääpalloissa, Pasanen taas sössi pallon alimpana miehenä Zuluille useampaan otteeseen.

Jaakko Pulkkiselle osui eilen 150:nnen kerran Zuluille mistä  Ylos ja  Tuoppi

Kokonaisuutena peli oli suhteellisen vauhdikasta, mutta varsinkin Zuluilta puuttui pelistä selkeä punainen lanka. Pitkästä aikaa kehissä nähty Juha Rannanheimo väläytteli taitojaan muutamaan otteeseen, mutta ei päässyt pelinrakenteluun mukaan Zulu-puolustuksen vetäessä pääasiassa pitkää.

Jos Zulut pelaavat jatkossa yhtä huonosti, luvassa on pistemenetyksiä jopa häntäpään joukkueille. Kenties Hollannista palannut eilen huoltojoukoissa nähty luunkova puolustuspelaaja Samuli Kokkonen saa sytytettyä joukkueen 8)
KuFun peli taasen oli ajoittain näyttävää katseltavaa; pallo liikkui nätisti, kaksinkamppailut voitettiin ja 1vs1-tilanteissa röyhkeää haastamista.

Kuopiolaisjoukkueet jatkavat pelejään jo perjantaina Pohjois-Karjalaisia vastaan. KuFu matkaa Rantakylään katkeraan tilittelyyn ;) yltyneen Riverballin vieraaksi. Mielenkiintoinen ottelu luvassa. KuFu on kovassa nosteessa, mutta laittaisin rahat kuitenkin kotivoiton puolesta likoon. Janne Savolainen ei kuulemma pelaa vieraspeleissä ja KuFun vaihtopenkki ei ole kovinkaan leveä silmällä pitäen sitä, että osa pelaajista on varmasti todella väsyneitä eilisen väännön jäljiltä. Zulut saavat vieraakseen OuPan ja veikkaan että Zulujen avauskokoonpano tulee varmasti muuttumaan radikaalisti eilen koko pelin pelanneiden huilatessa. Zuluilla kuitenkin leveyttä riittää ja eiköhän punapaidat palaa voittojen tielle.

Mielenkiintoinen tulos tosiaan Ahmolta. Ei kovin vakuuttavaa pelaamista SiPSin osalta torstaista Cupin ottelua ajatellen. Kentällä paras mahdollinen ryhmä, korjatkoon joku edellistä jos olen väärässä.
Lainaus
SiPS kokoonpano: Tuomo Eskelinen (26. Tomi Vepsäläinen); Ossi Voutilainen (65. Jari Savolainen v), Kerkko Holopainen, Juha-Pekka Roivainen (83. Juha Reinikainen v), Mikko Oravainen (30. Jouni Taavitsainen); Ville Pesonen, Henri Lehijoki, Sami Leskinen, Tommo Toroi; Miikka Oravainen (46. Jussi Kiminki), Joonas Iskanius.
www.sips.fi
Yllättävää ettei avainmiehiä ole lepuutettu ja silti kotona Klubilta kuokkaan ??? Mutta WJK/2:lle onnittelut voitosta ja samalla sarjapaikan varmistamisesta ;) Ylos Tuoppi

SiPS tosiaan jatkaa kauttaan torstaina Cupissa FC KooTeePeetä vastaan. Viikonloppuna mielenkiintoinen derby Joensuussa kun LehPa ja JoPS kohtaavat. JIPPO/2 käy kokemassa Peksin kovuuden Iisalmessa.

PAVE, LehPa ja KuFu tällä hetkellä sarjassa tappioitta, siinäkö syksyn mitalistit? ;)

Nemo vaipuu nyt pinnan alle Tuoppi Pallo
savvyman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: koparit


Vastaus #339 : 23.05.2007 klo 09:17:44

Hienossa kunnossa oli kentän laidalta tsekattuna. SiPS:n kavereiden mukaan on kuulemma tosin vaarana, että myös cupin peli vietäisiin hiekalle  ??? Kenttämestarin mukaan nurmimatto kun saattaa kulua pelaamisesta.

Nurmella pelataan. Kenttä on vähän niinkuin SIPSin valmentajakin. Kaukaa näyttää tosi hyvältä, mutta läheltä katsottuna karmea totuus paljastuu.. :)

Eiccu

Poissa Poissa


Vastaus #340 : 23.05.2007 klo 09:30:40

Nurmella pelataan. Kenttä on vähän niinkuin SIPSin valmentajakin. Kaukaa näyttää tosi hyvältä, mutta läheltä katsottuna karmea totuus paljastuu.. :)



Näytäkö sinä sitten nykyään kaukaa hyvältä? ;)
savvyman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: koparit


Vastaus #341 : 23.05.2007 klo 11:38:16

Näytäkö sinä sitten nykyään kaukaa hyvältä? ;)

Makuja on monia. Jos tykkää kaljuista, hivenen pyylevistä jo melkein keski-ikäisestä uroista, niin mikä ettei.  8). Jotta pysyttäisi aiheessa niin tulkaahaan kaikki toteamaan itse tuo kentän kunto huomenna torstaina, kun SIPSi testaa KooTeePee:n liig(k)amiehet.

Keltsi

Poissa Poissa


Vastaus #342 : 23.05.2007 klo 22:38:57

Riverin ikämiehet pudotti sitten PK:n cupista 2-1
Ricardo Leite

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ylimieliset


Vastaus #343 : 24.05.2007 klo 09:07:56

Onnea matkaan Suomen Cupin koitokseen SiPS:lle. Kaikki peliin kotkalaisia vastaan. Näitä tilaisuuksia ei Kolmosen jengeille kuitenkaan aivan joka päivä tule.
Jörri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valioliigan mestari


Vastaus #344 : 24.05.2007 klo 20:59:08

Sips - KooTeePee 0-4

Katsojia oli jokunen 500 ja Sipsin veska oli napsinu Inutilen pari rankkia kiinni. Sipsillä oli kuulema ollu ekalla jaksolla kulmia joista olivat saannu tehtyä ihan lupaavia tilanteita muttei maaliin asti päästy.

Tästä voidaan päätellä ettei veikkausliigan ja itä-Suomen kolmosen tasoero ole kovinkaan huikean iso  ;)
« Viimeksi muokattu: 24.05.2007 klo 21:00:22 kirjoittanut Jörri »
Lortto

Poissa Poissa


Vastaus #345 : 24.05.2007 klo 21:05:19


Sips - KooTeePee 0-4

Katsojia oli jokunen 500 ja Sipsin veska oli napsinu Inutilen pari rankkia kiinni. Sipsillä oli kuulema ollu ekalla jaksolla kulmia joista olivat saannu tehtyä ihan lupaavia tilanteita muttei maaliin asti päästy.

Tästä voidaan päätellä ettei veikkausliigan ja itä-Suomen kolmosen tasoero ole kovinkaan huikean iso  ;)


Toista se on Kaakkois- Suomen kolmosessa, jonka tasoero on huima jopa ykkösen tasolle, sillä KTP oli hävinnyt CUP-matsinsa KuPS:lle maalein 0-7 Ylos

Pääseepähän Riverball nöyryyttämään jälleen Savolaisia Ylos
Jörri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valioliigan mestari


Vastaus #346 : 24.05.2007 klo 21:07:43

Minäkin uskon että Riverpallo nöyryyttää Kupsia koska Riverpallo on harjoitellut hyvin ja heillä on todelal lupaava joukkoe. Kupsilla menny vähän heikoimmin viime aikoinna ja Riverpallo on näyttänyt taitonsa että kuuluu ylemmälle tasolle selkeesti. Toivottavasti pääsen katsomaan tätä tapahtumaan.
Lortto

Poissa Poissa


Vastaus #347 : 24.05.2007 klo 21:12:02


Minäkin uskon että Riverpallo nöyryyttää Kupsia koska Riverpallo on harjoitellut hyvin ja heillä on todelal lupaava joukkoe. Kupsilla menny vähän heikoimmin viime aikoinna ja Riverpallo on näyttänyt taitonsa että kuuluu ylemmälle tasolle selkeesti. Toivottavasti pääsen katsomaan tätä tapahtumaan.


Aamen. Luulen kuitenkin, että Riverpallo joutuu venymään parhaimpaansa voittaakseen, toisin kuin eräs toinen savolaisjoukkue jolla ei ole tapana antaa kaikkeaan, ja varsinkaan parastaan, omissa otteluissaan Ylos Ja jostakin syystä tämä savolaisjoukkue ei jatka enää CUP:ssa Ylos Tuoppi
Jörri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valioliigan mestari


Vastaus #348 : 24.05.2007 klo 21:16:57

Totta turiset! Parhaimpaansa joutuu Riveri venymään mutta silti usko on kova teidän puolesta. Kaikki ei anna kaikkeaan kentällä ja syytön mie siihen olen! Jokaisella joukkoeella on oma tyyli pelata joten se heille suotakoon. Harmi kun eivät jatka cupissa joten ehkä pitäs joskus antaa kaikkensa?
Lortto

Poissa Poissa


Vastaus #349 : 24.05.2007 klo 21:32:07


Harmi kun eivät jatka cupissa joten ehkä pitäs joskus antaa kaikkensa?


Ehkäpä ???

 
Sivuja: 1 ... 13 [14] 15 ... 59
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa