BlueForce
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampereen futiksen väärin ymmärretty ylpeys RIP
|
 |
Vastaus #1375 : 29.01.2010 klo 00:24:27 |
|
Ei kestänyt kasetti Algerialla yhtään!  Egypti pelasi todella kypsää futista ja kosti MM-karsintojen vääryyden. Ei ole mitään epäselvyyttä mikä on Afrikan paras jalkapallomaa! 
|
|
|
|
prinz poldi
Poissa
Suosikkijoukkue: Borussia Dortmund, Bundesliiga
|
 |
Vastaus #1376 : 29.01.2010 klo 00:24:29 |
|
Egypti on kyllä hieno joukkue. Teknisesti parasta luokkaa ja hienoja syöttökuvioita näkee myös. harmi vaan, ettei tämä paras Afrkkalainen joukkue ole MM-kisoissa.
|
|
|
|
Fela Hutikuti
Poissa
|
 |
Vastaus #1377 : 29.01.2010 klo 00:24:35 |
|
Sama, Angola-Mali -matsi asetti odotukset ehkä liian korkealle.
Norsut-Algeria -matsi oli yksi parhaimmista näkemistäni pitkään aikaan.
|
|
|
|
Sukerman
Poissa
|
 |
Vastaus #1378 : 29.01.2010 klo 00:24:45 |
|
Bougherran terkut linjamiehelle  "hey, hey.. fuck you"
|
|
|
|
joe
Poissa
Suosikkijoukkue: .
|
 |
Vastaus #1379 : 29.01.2010 klo 00:25:29 |
|
Norsut-Algeria -matsi oli yksi parhaimmista näkemistäni pitkään aikaan.
Ikävä kyllä ei tullut tätä matsia nähtyä 
|
|
|
|
Jakartan
Poissa
|
 |
Vastaus #1380 : 29.01.2010 klo 00:25:59 |
|
Tilanne oli paitsio tuota ennen vihelletty paitsioksi, joten peliä jatkettiin Algerian epäsuoralla vapaapotkulla, kuten paitsion jälkeen normaalisti tehdään.
Ok, meni täysin ohi tuo kun spämmäilin samalla...
|
|
|
|
JAJA123
Poissa
|
 |
Vastaus #1381 : 29.01.2010 klo 00:26:26 |
|
Algerialta odotettu esitys,tosin läpsimistä näkyi yllättävän vähän. Toivottavasti saavat tuon hienon maalivahdin myös MM-kisoihin mukaan.
|
|
|
|
Fela Hutikuti
Poissa
|
 |
Vastaus #1382 : 29.01.2010 klo 00:27:02 |
|
"Pelisilmän" takia meinasi loukkaantua Egyptin pelaaja pahasti... "  " Paljon vaarallisempi temppu tuli siltä laitapakilta, joka veti kahen jalan taklauksen, eikä ollut korttia alla. Ehkä nämä Afrikan pelit pitäisi aloittaa siten, että futisforumilaiset suorittaisivat ennen peliä profiloinnin siitä, kuka saa pelata ja kuka ei...
|
|
|
|
koulukatu
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampereen Ilves
|
 |
Vastaus #1383 : 29.01.2010 klo 00:27:50 |
|
Tämän Egyptin juhlan jälkeen parasta olisi Ghanan voitto sunnuntaina.
|
|
|
|
Fela Hutikuti
Poissa
|
 |
Vastaus #1384 : 29.01.2010 klo 00:28:49 |
|
Algerialta odotettu esitys,tosin läpsimistä näkyi yllättävän vähän. Toivottavasti saavat tuon hienon maalivahdin myös MM-kisoihin mukaan.
Mitkä muuten oli Algerian hirmuteot ennen tätä matsia? Ihmettelin nimittäin esim. Norsu-pelissä, kun näiden pokka tuntui pitävän suunnilleen joka tilanteessa.
|
|
|
|
hasardinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Edinson CAVANI, 14.10.08.
|
 |
Vastaus #1385 : 29.01.2010 klo 00:31:02 |
|
Paljon vaarallisempi temppu tuli siltä laitapakilta, joka veti kahen jalan taklauksen, eikä ollut korttia alla.
Ehkä nämä Afrikan pelit pitäisi aloittaa siten, että futisforumilaiset suorittaisivat ennen peliä profiloinnin siitä, kuka saa pelata ja kuka ei...
Oli kyllä ihan selkeä vahingoittamisyritys tuo Belhadjin temppu... Lähinnä pointti siinä, että osalta törkeyksiltä olisi ehkä vältytty, kun olisi tää algeeriveskari ajettu aikanaan ulos...
|
|
|
|
Asilum
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK & maajoukkue +Italialainen fudis.
|
 |
Vastaus #1386 : 29.01.2010 klo 00:31:23 |
|
Mitkä muuten oli Algerian hirmuteot ennen tätä matsia? Ihmettelin nimittäin esim. Norsu-pelissä, kun näiden pokka tuntui pitävän suunnilleen joka tilanteessa.
Sit kans aikasemmat Algeria - Egypti matsit viime vuoden puolelta ei olleet mitään tän tapasta, vaikka niissäkin oli iso tunnelataus varmasti.
|
|
|
|
unteamed
Poissa
|
 |
Vastaus #1387 : 29.01.2010 klo 00:32:12 |
|
Ei ollu Algerian pojista vastusta, ei sitte yhtää. Egypti vei niin helpolla jälleen kerran voiton. Finaalia odotellessa, näillä näkymin tulee oleen helppo peli, koska Ghana on pelannu aivan vitun huonosti. GO PHARAOS GO!
|
|
|
|
honkala
Poissa
Suosikkijoukkue: Savon vapautusarmeija
|
 |
Vastaus #1388 : 29.01.2010 klo 00:32:27 |
|
Mikä tota mulkkua oikeen vaivaa?
No joo, yllättävää että pelistä löytyi vain yksi tällainen. Egyptille kyllä propsit siitä, että tuolla saralle ovat menneet selvästi eteenpäin. Toisaalta tilanne olisi voinut olla toinen, jos he olisivat saaneet alussa punaisen ja joutuneet vajaalle. Algerialle myös siitä kehua, että omat tuli moken ja tuomarin väliin. Toisenlaisia reaktioitakin on nähty näiltä mailta :  Veikkaan että Algerilta olisi nähty vielä enemmän ylilyöntejä, ellei MM-kisat odottaisi. Siinä tapauksessa nimittäin tuollainen persraiskaus Egyptiltä olisi tiennyt julkiruoskintaa kotimaassa :  Nyt ehkä annetaan anteeksi varsinkin kun pelaajat näyttivät "vihaa" Egyptiä kohtaan kolmen punaisen verran. Laitetaan vielä muistutukseksi kuva algerialaisesta sanomalehdestä. Kuvassa siis pari Algerian pelaajaa jotka Egyptin kannattajat kivittivät. 
|
|
|
|
archibald
Poissa
|
 |
Vastaus #1389 : 29.01.2010 klo 00:37:09 |
|
Toivon sydämeni pohjasta Ghanan voittoa sunnuntaina.
|
|
|
|
Tatsi
Poissa
|
 |
Vastaus #1390 : 29.01.2010 klo 00:39:01 |
|
Ei saatana tuo toinen punanen  "  "
|
|
|
|
Speedo Gonzales
Poissa
Suosikkijoukkue: Чухна!
|
 |
Vastaus #1391 : 29.01.2010 klo 00:43:45 |
|
Algeria voitti 3-0...eiku nehän alemmat lukemat ratkasee, eli Faaraoille 4-0 perseraiskaus  Finaalissa vähintään 2-0 ja poika kotiin.
|
|
|
|
Fela Hutikuti
Poissa
|
 |
Vastaus #1392 : 29.01.2010 klo 00:44:11 |
|
Ghana on kyllä hyvä eliminoimaan vastustajien pääsyjä maalipaikkoihin. Vikkeliä nuo egyptiläiset on, mutta saas nähä. Ghana pelaa hyvin erilaista futista näissä kisoissa, kuin mitä pelasi viime MM-kisoissa.
Algeria ei ollut alussa mitenkään kusessa, mutta ehkä homma kulminoitui jotenkin siihen topparin ekaan keltaiseen. Oli se kyllä ehkä ihan keltasen arvonen, sillä ajoi todella kovaa päin molaria. Sitten kun tuli se kaato ja ulosajo, niin tilanne oli jo täysin eri.
Moni Algerian pelaaja jäi kyllä näistä kisoista mieleen ihan parin matsin takia. Bougherra tais olla ainoa nimenä tuttu ennen kisoja.
|
|
|
|
unteamed
Poissa
|
 |
Vastaus #1393 : 29.01.2010 klo 00:45:53 |
|
Toivon sydämeni pohjasta Ghanan voittoa sunnuntaina.
Toivo ihan yksinäs vaan.
|
|
|
|
Fela Hutikuti
Poissa
|
 |
Vastaus #1394 : 29.01.2010 klo 00:49:11 |
|
Ghana pelaa kurinalaista puolustusta peittämällä syöttölinjat, Egypti ei osaa puolustaa ollenkaan... Tulee ihan parin vuoden takaiset Valioliiga-hegemoniat mieleen 
|
|
|
|
SirLoser
Poissa
Suosikkijoukkue: Taktiikan takapajulat
|
 |
Vastaus #1395 : 29.01.2010 klo 00:49:39 |
|
Algeria ei ollut alussa mitenkään kusessa, mutta ehkä homma kulminoitui jotenkin siihen topparin ekaan keltaiseen. Oli se kyllä ehkä ihan keltasen arvonen, sillä ajoi todella kovaa päin molaria. Tämä ei vaan ollut yhtään linjassa aikaisempiin vihellyksiin. Ottelussa oli ollut jo lukuisia rappauksia, joista olisi kuulunut antaa kortti ennen tuota.
|
|
|
|
Speedo Gonzales
Poissa
Suosikkijoukkue: Чухна!
|
 |
Vastaus #1396 : 29.01.2010 klo 00:49:46 |
|
Toivo rakkaasi honkalan kanssa vaan.
Korjasin.
|
|
|
|
Fela Hutikuti
Poissa
|
 |
Vastaus #1397 : 29.01.2010 klo 00:55:54 |
|
Tämä ei vaan ollut yhtään linjassa aikaisempiin vihellyksiin. Ottelussa oli ollut jo lukuisia rappauksia, joista olisi kuulunut antaa kortti ennen tuota.
Joo, no ainakin pari, ihan totta kyllä.
|
|
|
|
soikka
Poissa
Suosikkijoukkue: Sex Walrus
|
 |
Vastaus #1398 : 29.01.2010 klo 09:25:57 |
|
Mistä löytyisi kooste eiliseen Algeria-Egypti -otteluun? Katsoin parikymmentä minuuttia lopusta ja mielenkiinto heräsi että mitäs ihmettä siellä on oiken rapattu.
|
|
|
|
Velmu
Poissa
|
 |
Vastaus #1399 : 29.01.2010 klo 10:02:29 |
|
Mistä löytyisi kooste eiliseen Algeria-Egypti -otteluun? Katsoin parikymmentä minuuttia lopusta ja mielenkiinto heräsi että mitäs ihmettä siellä on oiken rapattu.
Samaa olen koittanut metsästää, mutta ei youtube vielä ainakaan tarjoa kuin pätkät parista maalista.
|
|
|
|
|
|