FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
18.08.2025 klo 03:27:17 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Äänestys
Kysymys: Ykkösestä Liigaan nousevat (3 joukkuetta):  (Äänestys päättynyt: 01.12.2010 klo 20:24:23)
KylVe - 53 (24.5%)
ACE - 54 (25%)
Loiske - 15 (6.9%)
MaKu - 6 (2.8%)
Ruutupaidat - 22 (10.2%)
MuSa - 12 (5.6%)
Sofo - 17 (7.9%)
Stoppi - 14 (6.5%)
Zenith - 8 (3.7%)
ESC - 3 (1.4%)
PJK - 1 (0.5%)
WFT - 4 (1.9%)
LA-VE - 3 (1.4%)
Gepardi - 1 (0.5%)
HauPa - 3 (1.4%)
Äänestäjiä yhteensä: 78

Sivuja: 1 ... 18 [19] 20 ... 23
 
Kirjoittaja Aihe: FUTSAL YKKÖNEN 2010-2011  (Luettu 71076 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Nikopolidis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Leijona Futsal, ManU


Vastaus #450 : 30.01.2011 klo 09:48:47

KylVe - ACE pelin maalikooste

http://www.youtube.com/watch?v=9XhzVUmts0s

ei lisättävää, vitutus suurenmoinen
Dominoteoria

Poissa Poissa


Vastaus #451 : 30.01.2011 klo 10:52:22

Onnea ACElle. Saa nähdä, onko tämän vuoden nousijoista muuksi kuin hissittelijöiksi. Toivotaan.
Jau

Poissa Poissa


Vastaus #452 : 30.01.2011 klo 12:05:24

Acelle jees..iso peukalo.

Tosin teekkareiden loppuunviety puolustuspeli ei jaksa kiinnostaa..

Oma sali,neljä joukkuetta..hohhoijaa..arwostusta never,sarjavoitolle toki peukku.
Futsal-osion ehdottomasti parhaimmalle asiakirjoittajalle annettava Ylos Tuoppi Huikeaa!

ACElle muutoin valtaisa Ylos
Liitokone

Poissa Poissa


Vastaus #453 : 30.01.2011 klo 12:08:15

Suuret onnittelut ACE:lle! Ensi kaudella sitten paikalliskamppailuja!
raimojk

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Futsal :: Kotarit :: G.S.F.V. Drs. Vijfje


Vastaus #454 : 30.01.2011 klo 12:39:29

Onneksi olkoon ACElle liiganoususta! Hienoa nähdä toinen tamperelainen joukkue liigassa. ACE tekee upeaa työtä (harrastajamäärä, oma halli, jne.) ja seuran keulakuva ansaitsee paikkansa maan ylimmällä sarjatasolla. Vaikka esim. ACE/2 on ylimielisine pelaajineen äärimmäisen ärsyttävä joukkue, toivon vilpittömästi ykköselle menestystä ensi kaudella. KylVen näkisin toki myös mielelläni liigatasolla...
sammunut tahti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Leeds, Inter, TPS, LoPS sekä ÅIFK


Vastaus #455 : 30.01.2011 klo 17:27:44

Onnittelut Somerolle....
.8)
Monska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vain single malt on oikeaa viskiä


Vastaus #456 : 30.01.2011 klo 17:33:05

Onnea Somerolle liiganoususta. Jälleen saadaan pitkäjänteisesti futsalin eteen töitä tehnyt joukkue liigakartalle. Somerolla futsalia pelattiin jo Turun piirin ensimmäisessä ykkösessä futsalin tultua piirin kilpailukalenteriin ja nyt se palkitaan nousulla korkeimmalle tasolla. Onpa tuosta joukkueesta ainakin Pettersson vielä jopa pelaavassa kokoonpanossa monitoimitalolla.
^amoresperros^

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomen maajoukkue & Fútbol Club Barcelona


Vastaus #457 : 30.01.2011 klo 18:19:26

Onnittelut ACE:lle ja SoFolle Ylos
Varmasti kaksi Ykkösen parasta joukkuetta, jotka ansaitsivat nousun Liigaan. Kolmas nousija onkin kimurantimpi. Stopille ei tasapeli välttämättä riitä, kun RP teurasti HauPan tänään 17-0. RP:llä tosin vaikea vierailu Hervantaan edessä viimeisellä kierroksella. Jos Stoppi häviää Porissa MuSalle ja RP ei hae kolmea pistettä sarjakärki-ACE:lta, mahdollisuus avautuu vielä toisellekin pirkanmaalaiselle nousijalle. Loiskeella ainakin mahdollisuus, mutta mites KylVe kokosi itsensä eilisen tappion jäljiltä? KylVe-ESC lienee päättynyt?
EIF Fotboll

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ekenäs Idrottsförening Ab


Vastaus #458 : 30.01.2011 klo 19:06:25

Loiskeella ainakin mahdollisuus, mutta mites KylVe kokosi itsensä eilisen tappion jäljiltä? KylVe-ESC lienee päättynyt?

ESC voitti 10 - 7.
Smaug

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kampuksen Dynamo, junnut, Suomi-majut, erotuomarit


Vastaus #459 : 30.01.2011 klo 19:22:55

Onnea ACElle. Saa nähdä, onko tämän vuoden nousijoista muuksi kuin hissittelijöiksi. Toivotaan.


Tämän hetken tiedon mukaan 12 joukkueen liigasta vain kaksi viimeistä putoaa ensi kaudella, joten vähintään yksi nousijoista säilyy.

http://www.futsal.fi/liiga/liigan_ja_ykkosen_tulevat_kaudet/

Onnea täältäkin myös Someron Voimalle!
Liehi

Poissa Poissa


Vastaus #460 : 30.01.2011 klo 20:42:52

Onnea ACE:lle ja SoFolle!!

Kolmannesta nousijasta tulee viimeisellä kierroksella todellinen taistelu kun nyt Loiskekin on mukana nousu kahinoissa. Ei vaan oo enään omissa käsissä vaikka Loiske MaKun voittaiskin vaan Ruutupaidat ei saa voittaa ACE:a ja MuSan pitää viedä kaikki pisteet Stopilta. Vahvimmin veikkaisin Stoppia kolmanneksi nousijaksi.
G-Woima

Poissa Poissa


Vastaus #461 : 30.01.2011 klo 23:02:26

Onnittelut myös täältä Musasta SoFolle Ylos

Vorssander

Poissa Poissa


Vastaus #462 : 31.01.2011 klo 00:55:50


Tämän hetken tiedon mukaan 12 joukkueen liigasta vain kaksi viimeistä putoaa ensi kaudella, joten vähintään yksi nousijoista säilyy.

http://www.futsal.fi/liiga/liigan_ja_ykkosen_tulevat_kaudet/

Onnea täältäkin myös Someron Voimalle!
Se on SoFo elikkä Somero-Forssa futsal. Onnittelut liiganoususta joka tapauksessa!
referee3000

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tamperelainen jalkapallo & futsal


Vastaus #463 : 31.01.2011 klo 01:09:15

Onnittelut ACE:lle myös mun puolesta. Tulee olemaan katsomossa melko tiivis tunnelma, mikäli ACE siellä pelaa kotipelinsä liigassa. Tosin ei Loiskeella liigassa ollut sen kummenpaa salia käytössään.
Nikopolidis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Leijona Futsal, ManU


Vastaus #464 : 31.01.2011 klo 01:28:21

KylVen kausi siis päättyi tänään tappioon ESC:lle. Päätämme emme kuitenkaan puskaan pane, vaan katseet käännämme tulevaan. Liiaksi Kylmäkosken pieni ylpeys antoi tasoitusta muille, saaden 0 harjoitusvuoroa Akaan suurilta. Ensi kaudella tulemme ja olemme (toivottavasti) vahmempia kuin ennen.

Futsal kulttuuri elää meillä vahvana, jonka jokainen Monarilla vieraillut porukka ja tuomari voi varmasti myöntää (tänään muuten ESC pelissä kuulutus toimi niin suomeksi kuin ruotsiksi). Tämän viestin myötä toivotan jokaiselle Futsal ykkösen seuralle loistavaa ensi vuotta sarjatasosta riippumatta. Kiitos menneesstä kaudesta ja onnea viimeiselle kierrokselle.
Merten

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MaKu, Arsenal, Valtti


Vastaus #465 : 31.01.2011 klo 10:39:36

Onnea nousijoille.
Smaug

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kampuksen Dynamo, junnut, Suomi-majut, erotuomarit


Vastaus #466 : 31.01.2011 klo 11:15:24

Se on SoFo elikkä Somero-Forssa futsal. Onnittelut liiganoususta joka tapauksessa!


Melkein arvasin, että joku tarttuu tähän...

Someron Voima käyttää futsalin kilpailutoiminnassa nimeä Somero-Forssa Futsal. (So-Fo)
Smaug

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kampuksen Dynamo, junnut, Suomi-majut, erotuomarit


Vastaus #467 : 31.01.2011 klo 11:26:27

Futsal kulttuuri elää meillä vahvana, jonka jokainen Monarilla vieraillut porukka ja tuomari voi varmasti myöntää (tänään muuten ESC pelissä kuulutus toimi niin suomeksi kuin ruotsiksi).

Ylos

Joskus syksyllä 2010 tein YLE:n sivustolta hakuja hakusanalla "futsal", jolloin noin puolet kotimaisen pääsarjafutsalin jutuista olivat ruotsinkielisiä artikkeleja ESC:n edesottamuksista. Saisi ESC nousta seuraavaksi niin koko liigan medianäkyvyys paranisi ???

KaDylla oli muuten syksyllä 2008 laadittu Ykkösen B-lohkon KaDy-Spartak -otteluun venäjänkieliset käsiohjelmat. Vaan eipä vaivautunut Spartak paikalle otteluun, tiedonjyvästen mukaan syynä oli pelaaja-valmentajan raivari Lapin tuplavieraspelien tappioista.
EIF Fotboll

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ekenäs Idrottsförening Ab


Vastaus #468 : 31.01.2011 klo 13:44:22

Joskus syksyllä 2010 tein YLE:n sivustolta hakuja hakusanalla "futsal", jolloin noin puolet kotimaisen pääsarjafutsalin jutuista olivat ruotsinkielisiä artikkeleja ESC:n edesottamuksista. Saisi ESC nousta seuraavaksi niin koko liigan medianäkyvyys paranisi ???

Jepp, no meil on yks radiotoimittaja täällä ja hän on aika kiinostunut jalkapallosta ja tietysti futsalista. Hän tekee juttuja Radio Vega Västnyland:ille ja niill on päämaja Tammisaaressa. Hän jopa matkusti mukana kun ESC meni pelamaan LA-VE ja Loiske:a vastaan. Ja sit meil on paikallinen ruotsinkielinenlehti (Västra Nyland) jonka soittaa aina ottelun jälkeen. Ne jopa teki juttu ESC:stä ennen tuleva kautta. Sit meil on myös suomenkielinenlehti (Etelä-Uusimaa) ja uskon et ne on kans tehnyt artikkelin jokaisesta meidän otteluista. Siel kirjoittaa semmoinen ihminen kun Toni Suominen ja hän kirjoittaa vähän omalla tavalla, sielt tulee tekstejä jonka varmasti joskus on ärsyttänyt vastustajia. Mut joo meil on aika hyvä juttu täällä käynnissä, on ollut melkein tupa täynnä (150-200) jokaissessa (5) koti ottelussa. Karjaalainen seura FBC Elit pelasi viimevuonna II-div. salibandyssä ja siel oli sama fenomeeni, vaikka ne hävisi melkein kaikki pelit alussa.

Mut toivottavasti Futsali saa enemmän medianäkyvyys tulevina kausina. Tsemppiä kaikkille jonka tekee töytä sen eteen! Ja onnea myös ACE:ell ja SoFo:lle noususta! Nyt editoimaan vähän et teille tulee jotain katseltavaa..
Nikopolidis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Leijona Futsal, ManU


Vastaus #469 : 31.01.2011 klo 14:01:30

KylVe - ESC maalikooste

http://www.youtube.com/watch?v=m2tTHdp5elg
lade74

Poissa Poissa


Vastaus #470 : 31.01.2011 klo 16:31:22

Aika vastahyökkäys painotteista tuo ESC:n peli ;-)
sammunut tahti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Leeds, Inter, TPS, LoPS sekä ÅIFK


Vastaus #471 : 31.01.2011 klo 17:05:13

Kokosivu juttu Salon Seudun Sanomissa SoFo noususta... www.sss.fi.8)
Sivun pilaa tuttuun tapaan Hannu Brusilan kolumi, joka vertaa futsalia jääpallon ja rullakiekkoon...8(
Zlatanic

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GPR FC, futsal, Marcus "Mace" Forss ja Sirbi.


Vastaus #472 : 31.01.2011 klo 18:00:54


taisi ainoastaan maalivahdin ja omat maalit mennä oikeisiin nimiin..
hienoja vastahyökkäyksiä!

ESC:lle bollhallenin uimahallin kokoinen Tuoppi
Vorssander

Poissa Poissa


Vastaus #473 : 31.01.2011 klo 18:33:02

Tiedänhän mä ton, homma vaan on silviisiin, että futsalia pelaa Somero-Forssa Futsal eikä Someron Voima. Asiavirhe se on pienikin virhe ;)
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #474 : 31.01.2011 klo 19:12:33


Ei vittu mikä peli :D Loistavaa! Ylos

 
Sivuja: 1 ... 18 [19] 20 ... 23
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa