FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.12.2019 klo 10:02:33 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Vuoden forumisti 2019, Joulupata 2019, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 ... 9
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut vuonna 2011  (Luettu 47606 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


: 31.12.2010 klo 19:38:52

Agnes McHaggis, AK, Ambassador, Andreas, aurinkokatsomo, AutoBiography
Bamsenaattori, BeadyEye, beck, Begbie, Benediktus, BermondseyBoy, blackhawk, bluevitonen, Boris Pugo, Bossu, Bunuel, BVB - Sudtribune
cfc2, Chevron, Cottager
DB17, DCM, evp, DE3, Defence, Dema, Demonikhammer, drakon
Edumundo, el Blanco, el_capitan, elhadjidiouf, Elias, elppe, Erikeeper20, Erkka, Etzo
FC Apollo, Fenley Stastus, FinGer, fjalmari, fotipaali, Freddy, Friiku, FS Södra, fvgazi
.
Hadji, haikaran uhri, Heerkens, Herra.YE, Herstein, Hiljainen kostaja, hollywood hogan, HP07, Huli, Huppoe
iisakki, itraakinis, Isoveivi
Jack the Ripper, janijee, jannuh, javito, jaya, jjs, JN79, joe, John Eskobar, John Rambo, JTR, juhinho, Juse-, Jusma Kontula, Juunass, juzzz, Jykä
Kaarlo Ulkosyrjä, Kalakalle, Kananmuna_7, Karu-, keltamusta, Ken Doo Yanaree, Kepes, kirahvi, klaus, kluru, Koipsin kasvatti, kokistuoppi, Konkola, Koralli, kova luu, krevis, Kuisma, Kuninkaanmies, Kutvonen, kuusysi, Kympjalis, Käpylän Harakka
lentävä emiraatti, leoko, Leopoldo Luque, Lexley, Lihis, Lääkintämies
M1guel, Maakuntasatraappi, MacGyver, macmanaman, MadJohn, Maikson, malinho, maqqe, marmelo, master, Maximillian, mdm, Mesi, Micky Fitz, Mills, Mir Fudi, MJ, Moe, morcenardo, Morley, Mosambik, Muovikuusi, Mystinen metsätyömies
narktos, neliö, Nelson Mandela, Neulainen Jerkunen, Nomina, Nure_, Nyrre
o2j, Oebi, O'Flynn, O.N.D., ozku, OzzMozz
pallojalka, Panchito Pistoles, Phrog, pirakaia, portowcy, Premiere, Pulex irritans, Pyhimys, päälläpompotus
rantsukka, rasa1, red_one, referee3000, Rhintintin, Risto Porvari, roska456, rossoneri, ruuna
S04, Sam, Samuldinho, Scholesin uima-allas, shanks, Sheik Yerbouti, Sheriffi8, siiseli, Silento, Sir Nigel Aston, S.K., Slash, smile, Sonnisen Jaska, Sporden mikki, stan gamla, stonax, Stoned Thunder, straiter, Suicide Bob, Sukerman, suomifutiksen Janne Tähkä, SuperSeveri, svainstaiger, sääripotku
tamme auto, tebinho, Thouni, Tiksa, toinen heistä :), Tolsa, Toranaga, Trifoni, Trimarc, Trump, Tsaijaijai, Tsei Tsei, tt03, TZagallo, Tzvi
uniikki
vaihtopenkin vasenlaita, Vastapallo, Venire, vitonen, v-man, Vorssander
Wahn, Wecce, Woland
.
yksinyrittäjä, YouNeverFuckAlone
Zachariaz, Zackettt, Zooner
@£$€/, #26

- - - -

- - - -

Tuupataas tällainen tulille tässä kohtaa vuodenvaihdetta. Minua henk.koht. kiinnostaa tietää, että miten paljon vuoden aikana tulee futista katsottua. Ajattelin naputella muistiin kentän reunalta nähtyjen lisäksi myös ne matsit, mitkä telkkarista tai koneelta sattuu kohdalle. Ei ole pakko listata jos ei halua. Mitään "varaus ekalta sivulta"-tyylisiä viestejä ei tarvitse laitella, pistän tähän avausviestiin linkit aakkosjärjestyksessä jokaiseen topikkiin ilmaantuvaan viestiin. Eli aletaan nakuttelemaan tavaraa sisään sitä mukaa kun vuoden mittaan niitä pelejä kohdalle sattuu. Ei sitten vilautella tämän topikin sisältöä kotona, kun vaimo(ke) alkaa kitisemään pelireissuista ja telkunkattomisesta.

Aiheesta keskustelua tämän topikin loppupuolella ja jatkossa tässä topikissa.
« Viimeksi muokattu: 07.01.2012 klo 23:07:38 kirjoittanut krevis »
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #1 : 31.12.2010 klo 19:53:30

Paikan päällä nähdyt ottelut:

Harjoitusottelut:

1. 14.01. Haka - FC Lahti 0-0, Sahara
4. 22.01. FC Lahti - KuPS 1-1 (1-1), Suurhalli
5. 28.01. HJK - Haka 4-5 rp, 1-1 (0-1), Suurhalli
6. 28.01. TamU - JK Nõmme Kalju 1-0 (0-0), Suurhalli
7. 28.01. FC Lahti - KuPS 1-3 (0-2), Suurhalli
8. 28.01. FC Kuusysi - FC Daugava 1-2 (0-1), Suurhalli
9. 29.01. HJK - JK Nõmme Kalju 1-2 (1-0), Suurhalli
10. 29.01. FC Lahti - FC Kuusysi 3-0 (1-0), Suurhalli
11. 29.01. Haka - TamU 0-3 (0-1), Suurhalli
12. 29.01. KuPS - FC Daugava 4-0 (3-0), Suurhalli
13. 30.01. Haka - FC Daugava 1-4 rp, 1-1 (1-0), Suurhalli
14. 30.01. TamU - KuPS 0-3 (0-1), Suurhalli
15. 04.02. FC Lahti - HIFK 3-1 (1-1), Mukkula tn.
17. 11.02. FC Lahti - FC KooTeePee 1-2 (0-1), Pajulahti-halli
22. 18.03. FC Lahti - FC Espoo 3-0 (3-0), Pajulahti tn.
24. 09.04. FC Lahti - FC PoPa 1-1 (1-0), Kisapuisto tn.
26. 21.04. Haka - JJK 0-0, Apian urheilukenttä
79. 16.12. Haka - FC Honka 1-0 (0-0), Sahara

Veikkausliiga:

32. 06.05. Haka - VPS 0-0, Tehtaan kenttä
33. 13.05. Haka - IFK Mariehamn 0-2 (0-1), Tehtaan kenttä
35. 19.05. Haka - FC Honka 2-2 (1-2), Tehtaan kenttä
36. 22.05. MyPa - Haka 3-0 (0-0), Saviniemi
38. 30.05. Haka - RoPS 2-0 (2-0), Tehtaan kenttä
40. 09.06. FC Inter - Haka 6-1 (1-1), Veritas Stadion
41. 15.06. Haka - KuPS 1-0 (1-0), Tehtaan kenttä
42. 18.06. Haka - HJK 0-5 (0-2), Tehtaan kenttä
46. 30.06. TPS - Haka 1-2 (1-0), Veritas Stadion
48. 04.07. Haka - Jaro 3-1 (1-1), Tehtaan kenttä
49. 15.07. Haka - JJK 0-2 (0-0), Tehtaan kenttä
51. 30.07. Haka - MyPa 1-2 (1-0), Tehtaan kenttä
56. 12.08. Haka - FC Inter 2-0 (1-0), Tehtaan kenttä
58. 19.08. KuPS - Haka 1-2 (0-0), Kuopion keskuskenttä
63. 29.08. Haka - HJK 1-3 (0-2), Tehtaan kenttä
70. 19.09. Haka - IFK Mariehamn 1-1 (1-1), Tehtaan kenttä
73. 28.09. Haka - FC Honka 0-4 (0-2), Tehtaan kenttä
74. 03.10. MyPa - Haka 2-0 (1-0), Saviniemi
75. 13.10. Haka - RoPS 0-1 (0-1), Tehtaan kenttä
77. 22.10. Haka - TPS 0-1 (0-0), Tehtaan kenttä
78. 26.10. Haka - KuPS 2-1 (2-1), Tehtaan kenttä

Ykkönen:

31. 03.05. FC Lahti - FC Espoo 3-0 (2-0), Kisapuisto
34. 15.05. FC Lahti - KPV 1-0 (0-0), Kisapuisto
39. 02.06. FC Lahti - PS Kemi 3-1 (1-1), Kisapuisto
44. 22.06. FC Lahti - HIFK 1-0 (0-0), Kisapuisto
54. 07.08. FC Lahti - AC Oulu 1-2 (1-0), Kisapuisto
57. 15.08. FC Lahti - FC PoPa 4-0 (1-0), Kisapuisto
69. 18.09. FC Lahti - JIPPO 2-1 (1-0), Kisapuisto
76. 15.10. FC Hämeenlinna - FC Lahti 3-1 (2-1), Kauriala

Kakkonen:

30. 30.04. Kuusysi - Sudet 1-2 (1-2), Kisapuisto tn.
43. 19.06. Kuusysi - GrIFK 2-1 (0-0), Kisapuisto
53. 06.08. Kuusysi - KTP 1-3 (0-2), Kisapuisto
59. 21.08. Kuusysi - Pallohonka 6-0 (2-0), Kisapuisto
64. 04.09. Kuusysi - Gnistan 3-6 (2-2), Kisapuisto

Uudenmaan Kolmonen:

50. 28.07. Stars - PK K-U 1-5 (0-1), Kisapuisto tn.
52. 05.08. SalReipas - NJS 5-2 (3-1), Mukkula
55. 11.08. Stars - Zenith 5-1 (0-0), Kisapuisto tn.
67. 09.09. SalReipas - HDS/Mondial 1-4 (1-1), Kisapuisto tn.
71. 23.09. SalReipas - RiPS 0-1 (0-0), Kisapuisto tn.

Uudenmaan Nelonen:

27. 27.04. LPJS - Nopsa 3-1 (1-0), Mukkula tn.
37. 27.05. LPJS - HyPS 02 6-0 (0-0), Jalkaranta
45. 22.06. LPJS - FCD 4-0 (2-0), Mukkula tn.
60. 24.08. LPJS - FC Pathoven 5-2 (3-1), Mukkula tn.
66. 07.09. LPJS - Naseva 3-0 (0-0), Mukkula tn.

Uudenmaan Vitonen:

61. 26.08. SalReipas Akatemia - RiPS/2 3-1 (1-1), Kisapuisto tn.

A-nuorten SM-karsinta:

47. 02.07. Reipas - HJK 4-1 (2-0), Kisapuisto

A-nuorten SM-sarja:

62. 27.08. Reipas - Haka 7-0 (3-0), Hiihtostadion
68. 10.09. Reipas - SJK 3-1 (1-0), Hiihtostadion

C-nuorten II-div:

72. 24.09. FC Kuusysi - SibboV 0-0, Mukkula tn.

Liigacup:

16. 05.02. FC Honka - Haka 4-2 (0-1), Ratiopharm Arena
18. 12.02. Haka - FC Inter 0-1 (0-1), Sahara
19. 26.02. Haka - TPS 0-2 (0-2), Sahara
20. 12.03. MyPa - Haka 3-0 (2-0), Lehtomäki

Suomen Cup:

2. 17.01. LPJS - NouLa 3-0 (0-0), Mukkula tn.
3. 18.01. SalReipas - FC Stars 1-2 (0-2), Mukkula tn.
21. 13.03. LPJS - FC KooTeePee 0-1 (0-0), Mukkula tn.
23. 08.04. FC Inter - Haka 3-4 rp, 0-0, 0-0, Yläkenttä
25. 13.04. FC Lahti - FC Espoo 2-1 (2-1), Kisapuisto tn.
28. 28.04. Haka - KuPS 0-2 (0-0), Tehtaan kenttä
29. 29.04. FC Lahti - JJK 4-3 (0-0), Kisapuisto tn.

Maaottelut:

65. 06.09. Suomi - Hollanti 0-2 (0-1), Olympiastadion


Televisiosta/muualta nähdyt ottelut:


Veikkausliiga:

35. 02.05. MyPa - IFK Mariehamn 0-2 (0-2), Canal +
38. 09.05. FF Jaro - Haka 1-2 (0-1), Striimi
39. 12.05. KuPS - VPS 2-1 (0-1), UrhoTV
42. 16.05. JJK - Haka 4-2 (3-1), Striimi
45. 23.05. JJK - KuPS 2-0 (0-0), UrhoTV
50. 20.06. FC Inter - JJK 2-0 (1-0), Canal +
51. 09.07. FF Jaro - TPS 1-1 (1-0), UrhoTV
52. 11.07. JJK - RoPS 3-0 (0-0), Canal +
53. 18.07. FC Inter - MyPa 5-2 (3-1), Canal +
59. 25.07. MyPa - RoPS 2-0 (1-0), Canal +
89. 14.10. FF Jaro - FC Inter 3-2 (1-0), UrhoTV
92. 17.10. FC Inter - Haka 1-1 (0-0), Canal +
93. 29.10. HJK - Haka 5-2 (2-0), UrhoTV

Naisten liiga:

85. 01.10. FC Honka - Åland United 4-3 (2-1), Striimi

Suomen Cup:

81. 24.09. KuPS - HJK ja. 1-2 (0-0, 0-0), TV2

Valioliiga:

1. 01.01. Sunderland - Blackburn 3-0 (2-0), Striimi
2. 02.01. Chelsea - Aston Villa 3-3 (1-1), Striimi
3. 04.01. ManU - Stoke 2-1 (1-0), Canal +
4. 05.01. Arsenal - ManC 0-0, Canal +
9. 15.01. West Ham - Arsenal 0-3 (0-2), Canal +
10. 16.01. Liverpool - Everton 2-2 (1-0), Canal +
11. 16.01. Tottenham - ManU 0-0, Canal +
12. 22.01. ManU - Birmingham 5-0 (3-0), Canal +
13. 23.01. Blackburn - West Bromwich 2-0 (1-0), Canal +
16. 06.02. Chelsea - Liverpool 0-1 (0-0), Canal +
17. 13.02. Bolton - Everton 2-0 (1-0), Canal +
18. 14.02. Fulham - Chelsea 0-0, Canal +
20. 20.02. West Bromwich - Wolverhampton 1-1 (0-1), Canal +
22. 05.03. ManC - Wigan 1-0 (1-0), Canal +
24. 19.03. ManU - Bolton 1-0 (0-0), Canal +
26. 09.04. ManU - Fulham 2-0 (2-0), Canal +
29. 23.04. Chelsea - West Ham 3-0 (1-0), Canal +
30. 25.04. Blackburn - ManC 0-1 (0-0), Canal +
32. 01.05. Birmingham - Wolverhampton 1-1 (1-1), Canal +
33. 01.05. Arsenal - ManU 1-0 (0-0), Canal +
40. 14.05. Blackburn - ManU 1-1 (1-0), Striimi
43. 17.05. ManC - Stoke 3-0 (1-0), Canal +
64. 13.08. QPR - Bolton 0-4 (0-1), Canal +
66. 20.08. Sunderland - Newcastle 0-1 (0-0), Striimi
69. 28.08. ManU - Arsenal 8-2 (3-1), Canal +
72. 10.09. Bolton - ManU 0-5 (0-3), Canal +
76. 11.09. Fulham - Blackburn 1-1 (1-1), Canal +
83. 25.09. QPR - Aston Villa 1-1 (0-0), Canal +
86. 01.10. Everton - Liverpool 0-2 (0-0), Striimi
90. 15.10. Chelsea - Everton 3-1 (2-0), Canal +
95. 05.11. Newcastle - Everton 2-1 (2-1), Canal +
98. 19.11. Norwich - Arsenal 1-2 (1-1), Striimi
105. 18.12. ManC - Arsenal 1-0 (0-0), Canal +
107. 20.12. Blackburn - Bolton 1-2 (0-2), Striimi
108. 26.12. Chelsea - Fulham 1-1 (0-0), Canal +
109. 26.12. Liverpool - Blackburn 1-1 (0-0), Canal +
111. 26.12. Stoke - Aston Villa 0-0, Canal +
112. 27.12. Arsenal - Wolverhampton 1-1 (1-1), Canal +
113. 27.12. Swansea - QPR 1-1 (1-0), Canal +
114. 27.12. Norwich - Tottenham 0-2 (0-0), Canal +
116. 31.12. ManU - Blackburn 2-3 (0-1), Canal +
117. 31.12. Arsenal - QPR 1-0 (0-0), Canal +

Championship:

36. 02.05. Portsmouth - Norwich 0-1 (0-0), Striimi
110. 26.12. Birmingham - West Ham 1-1 (0-1), Striimi

Serie A:

5. 06.01. Genoa - Lazio 0-0, Canal +
21. 20.02. Genoa - AS Roma 4-3 (0-2), Canal +
71. 09.09. AC Milan - Lazio 2-2 (2-2), Canal +
73. 10.09. Cesena - Napoli 1-3 (1-1), Canal +
75. 11.09. Juventus - Parma 4-1 (1-0), Canal +
77. 11.09. Palermo - Inter 4-3 (0-1), Canal +
106. 20.12. Siena - Fiorentina 0-0, Striimi

La Liga:

6. 10.01. Hercules - Atl. Madrid 4-1 (4-0), Canal +
14. 30.01. Atl. Madrid - Athl. Bilbao 0-2 (0-1), Canal +
15. 30.01. Osasuna - Real Madrid 1-0 (0-0), Canal +
23. 13.03. Villarreal - Sporting Gijon 1-1 (1-0), Striimi/Canal +
34. 01.05. Osasuna - Valencia 1-0 (0-0), Canal +
74. 11.09. Betis - Mallorca 1-0 (0-0), Canal +/Striimi
78. 11.09. Espanyol - Athl. Bilbao 2-1 (1-0), Canal +/Striimi
82. 25.09. Mallorca - Real Sociedad 2-1 (1-1), Striimi
91. 16.10. Sevilla - Sporting Gijon 2-1 (1-0), Canal +
103. 10.12. Betis - Valencia 2-1 (0-0), Canal +

Skotlannin Valioliiga:

115. 28.12. Celtic - Rangers 1-0 (0-0), UrhoTV

Allsvenskan:

28. 18.04. IFK Göteborg - Helsingborg 1-2 (1-0), Canal +

Venäjän pääsarja:

41. 14.05. Anzhi - Kuban 0-0, Striimi

Portugalin pääsarja:

79. 12.09. Academica - Nacional 4-0 (0-0), Striimi

Saksan Bundesliiga:

80. 17.09. FC Nürnberg - Werder Bremen 1-1 (0-1), Striimi

Saksan 2. Bundesliiga:

54. 18.07. Fortuna Düsseldorf - Vfl Bochum 2-0 (0-0), Striimi
57. 22.07. FC Ingolstadt - Erzgebirge Aue 0-0, Striimi

Espanjan Segunda:

94. 04.11. Cordoba - Barcelona B 1-1 (0-1), Striimi

Tshekin Gambrinus-liiga

97. Jablonec - Sigma Olomouc 2-0 (0-0), Striimi

Australian A-liiga:

96. Gold Coast - Melbourne Heart 1-2 (0-1), Striimi
101. 3.12. Newcastle Jets - Melbourne Victory 3-1 (1-1), Striimi

Ranskan Kakkosliiga:

62. 01.08. AS Monaco - Boulogne 0-0, Striimi

Turkin B-liiga:

102. 04.12. Bucaspor - Adanaspor 2-2 (0-1), Striimi
104. 11.12. Göztepe - Bucaspor 1-2 (0-1), Striimi

Englannin Liigacup:

7. 11.01. West Ham - Birmingham 2-1 (1-0), Canal +
8. 12.01. Ipswich - Arsenal 1-0 (0-0), Canal +

Tanskan Cup:

37. 05.05. Esbjerg - FC Midtjylland 4-5 rp, 1-2 (0-0), 0-0, Striimi

Mestareiden liiga:

19. 16.02. Arsenal - Barcelona 2-1 (0-1), Canal +
27. 12.04. ManU - Chelsea 2-1 (1-0), TV2
31. 26.04. Schalke - ManU 0-2 (0-0), TV2
46. 28.05. Barcelona - ManU 3-1 (1-1), Canal +
99. 23.11. Leverkusen - Chelsea 2-1 (0-0), Striimi

Mestareiden liigan karsinnat:

56. 20.07. Videoton - SK Graz 3-2 (3-2), Striimi
61. 27.07. HJK - Dinamo Zagreb 1-2 (1-1), Striimi
67. 23.08. Villarreal - OB 3-0 (0-0), TV2

UEFA Eurooppaliiga

44. 18.05. FC Porto - Braga 1-0 (1-0), Canal +
84. 29.09. Rennes - Atl. Madrid 1-1 (0-0), Striimi
100. Maccabi Tel Aviv - Besiktas 2-3 (0-1), Striimi

UEFA Eurooppaliigan karsinnat

65. 18.08. HJK - Schalke 2-0 (1-0), TV2
68. 25.08. Schalke - HJK 6-1 (2-1), TV2

Maaottelut:

25. 29.03. Portugali - Suomi 2-0 (1-0), FST5
47. 03.06. San Marino - Suomi 0-1 (0-1), FST5
48. 07.06. Ruotsi - Suomi 5-0 (3-0), TV2
63. 10.08. Latvia - Suomi 0-2 (0-0), Striimi
70. 02.09. Suomi - Moldova 4-1 (2-0), TV2
87. 07.10. Suomi - Ruotsi 1-2 (0-1), Striimi
88. 11.10. Unkari - Suomi 0-0, Striimi

Copa America:

55. 18.07. Chile - Venezuela 1-2 (0-1), Canal + (uusinta)
58. 24.07. Uruguay - Paraguay 3-0 (2-0), Canal +

U21 EM-kisat:

49. 19.06. Englanti - Tshekki 1-2 (0-0) Striimi

KV. Harjoitusottelut:

60 27.07. Aston Villa - Blackburn 1-0 (0-0), Striimi





--

2007: 37 matsia
2008: 52 matsia
2009: 62 matsia
2010: 55 matsia
« Viimeksi muokattu: 01.01.2012 klo 11:49:02 kirjoittanut Vastapallo »
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #2 : 01.01.2011 klo 19:27:33

Oikeat pelit

17.1. Lahen Pojat JS - NouLa  3-0 (0-0) Suomen Cup 1.krs
22.1. FC Lahti - KuPS 1-1 (1-1) reenihöynää
28.1. HJK - Haka 1-1 (0-1) ULC
28.1. TamU - Kalju 1-0 (0-0) ULC
28.1. FC Lahti - KuPS 1-3 (0-2) ULC
28.1. FC Kuusysi - FC Daugava 1-2 ULC
29.1. HJK - Kalju 1-2 (1-0) ULC
29.1. FC Lahti - FC Kuusysi 3-0 (1-0) ULC
29.1. Haka - TamU 0-3 (0-1) ULC
29.1. KuPS - FC Daugava 4-0 (1-0) ULC
30.1. (Haka - Daugava) 1-1 (1-0) ULC
30.1. TamU - KuPS 0-3 (0-1) ULC
13.3. Lahen Pojat JS - KooTeePee 0-1 (0-0) Suomen Cup 4.krs
13.4. FC Lahti - FC Espoo 2-1 (2-1) Suomen Cup 6.krs
16.4. Gnistan - KuPS 2-6 (1-4) Suomen Cup 7.krs
21.4. FC Lahti - TPS 2-0 (1-0) Suomen Cup 7.krs
27.4. Lahen Pojat JS - Nopsa 3-1 (1-0) IV div.
28.4. Haka - KuPS 0-2 (0-0) Suomen Cup ½-välierä
3.5. FC Lahti - FC Espoo 3-0 (2-0) Ykkönen
9.5. HJK - KuPS 4-1 (3-1) Liiga
12.5. KuPS - VPS 2-1 (0-1) Liiga
15.5. FC Lahti - KPV 1-0 (0-0) Ykkönen
22.5. MyPa - Haka 3-0 (0-0) Liiga
23.5. JJK - KuPS 2-0 (0-0) Liiga
2.6. FC Lahti - PS Kemi 3-1 (1-1) Ykkönen
5.6. Kuusysi - Futura 2-4 (1-1) Kakkonen
15.6. Haka - KuPS 1-0 (1-0) Liiga
19.6. Kuusysi - GrIFK 2-1 (0-0) Kakkonen
22.6. FC Lahti - HIFK 1-0 (0-0) Ykkönen
22.6. Lahen Pojat JS - FCD 4-0 (2-0) IV div.
29.6. Inter - KuPS 4-4 (1-2) Liiga
2.7. FC Reipas - HJK 4-1 (2-0) A-SM
10.7. VPS - KuPS 1-1 (1-1) Liiga
14.7. KuPS - C.S. Gaz Metan Medias 1-0 (1-0) EL
21.7. C.S. Gaz Metan Medias - KuPS 2-0 (1-0) EL
25.7. FC Lahti - PK-35 Vantaa 1-1 (0-1) Ykkönen
28.7. Stars - PK Keski-Uusimaa 1-5 (0-1) III div.
30.7. KuPS - VIFK 1-0 (1-0) A-sm
30.7. KuPS - VPS-j 3-0 (2-0) B I div.
31.7. KuPS - JJK 4-4 (2-2) Liiga
4.8. Stars - FC Viikingit/2 1-0 (0-0) III div.
5.8. Reipas - HJK/2 2-0 (0-0) B I div.
5.8. SalReipas - NJS 5-2 (2-1) III div.
6.8. FC Kuusysi - KTP 1-3 (0-2) II div.
7.8. FC Lahti - AC Oulu 1-2 (1-0) Ykkönen
11.8. Stars - Zenith 5-1 (0-0) III div.
14.8. FC Reipas - KuPS 2-1 (1-1) A-sm
15.8. FC Lahti - PoPa 4-0 (1-0) Ykkönen
19.8. KuPS - Haka 1-2 (0-0) Liiga
21.8. FC Kuusysi - Pallohonka 6-0 (2-0) II div.
24.8. Lahen Pojat JS - Pathoven 5-2 (3-1) IV div.
25.8. Stars - SAPA 3-0 (2-0) III div.
27.8. FC Reipas - Haka 7-0 (3-0) A-sm
4.9. FC Kuusysi - Gnistan 3-6 (2-2) II div.
6.9. Suomi - Hollanti 0-2 (0-1) EM-karsinta
7.9. Lahen Pojat JS - Naseva 3-0 (0-0) IV div.
12.9. HJK - KuPS 1-0 (1-0) Liiga
21.9. Lahen Pojat JS - Kasiysi Rocky 6-0 (3-0) IV div.
23.9. SalReipas - RiPS 0-1 (0-0) III div.
24.9. KuPS - HJK 1-2 ja. 0-0 Suomen Cup
28.9. FC Reipas - FC Honka 2-0 (1-0) A-sm
2.10. JJK - KuPS 1-2 (0-0) Liiga
5.10. Lahen Pojat JS - Akilles 5-1 (2-1) IV div.
7.10. Suomi - Ruotsi 1-2 (0-1) EM-karsinta
15.10. FC Hämeenlinna - FC Lahti 1-3 (1-2) Ykkönen
17.10. MyPa - KuPS 1-0 (1-0) Liiga
22.10. FC Lahti - OPS 1-2 (1-1) Ykkönen
26.10. Haka - KuPS 2-1 (2-1) Liiga
29.10. KuPS - TPS 2-0 (1-0) Liiga

Leikkipelit

1.1. Stoke - Everton
5.1. Everton - Spurs
8.1. Scunthorpe - Everton
9.1. ManU - Liverpool
16.1. Liverpool - Everton
22.1. Everton - West Ham
25.1. Schalke - Nürnberg
1.2. Arsenal - Everton
9.2. Belgia - Suomi
13.2. Örebro - TPS
13.2. HJK - Djurgården
15.2. Milan - Spurs
22.2. Lyon - Real Madrid
26.2. Everton - Sunderland
1.3. Everton - Reading
8.3. Barcelona - Arsenal
9.3. Everton - Birmingham
15.3. Bayern - Inter
19.3. Everton - Fulham
2.4. Everton - Aston Villa
5.4. Real Madrid - Tottingham Hotsperm
9.4. Wolves - Everton
12.4. ManU - Chelsea
26.4. Schalke - ManU
30.4. Wigan - Everton
2.5. MyPa - IFK
3.5. Barcelona - Real Madrid
7.5. Everton - ManC
18.5. Porto - Braga
19.5. KuPS - IFK M
28.5. Barcelona - ManU
30.5. KuPS - Honka
3.6. San Marino - Suomi
7.6. Ruotsi - Suomi
9.6. KuPS - MyPa
12.6. RoPS - KuPS
13.6. Jaro - JJK
4.7. KuPS - HJK
28.7. Mainz - Gaz Metan
1.8. Inter - RoPS
3.8. Dinamo Zagreb - HJK
18.8. HJK - Schalke
22.8. Jaro - Honka
25.8. Schalke - HJK
13.9. Barcelona - Milan
25.9. HIFK - FC Lahti
27.9. Bayern - ManC
1.10. Everton - Liverpool
3.10. Inter - RoPS
11.10. Unkari - Suomi
11.11. Viro - Irlanti
15.11. Tanska - Suomi
15.11. Portugali - Bosnia
22.11. Napoli - ManC
4.12. Everton - Stoke
6.12. Chelsea - Valencia
28.12. Celtic - Rangers
« Viimeksi muokattu: 31.12.2011 klo 16:55:00 kirjoittanut krevis »
Freddy

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mikkelin Palloilijat


Vastaus #3 : 01.01.2011 klo 22:08:04

Paikan päällä nähdyt ottelut:

Saksan Bundesliiga:

1) Eintracht Frankfurt - Hannover     0-3, Commerzbank Areena


Televisiosta/tietokoneelta nähdyt ottelut:

1) 1.1 Manchester City - Blackpool   1-0, Veikkauksen striimi
2) 2.1 Chelsea - Aston Villa             3-3, Canal+
3) 2.1 FC Barcelona - Levante         2-1, Canal+
4) 2.1 Valencia - Espanyol              2-1, Canal+
5) 3.1 Getafe - Real Madrid             2-3,  Canal+
6) 5.1 Arsenal - Manchester City      0-0, Canal+
7) 8.1 Sydney - Gold Coast             2-0, striimi
8) 8.1 Deportivo - FC Barcelona       0-4, striimi
9) 9.1 Real Madrid - Villarreal           4-2, Canal+
10) 15.1 Leverkusen - Dortmund      0-3, ARD
« Viimeksi muokattu: 18.01.2011 klo 16:04:05 kirjoittanut Freddy »
FC Apollo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Iiro Aalto, Taiwo


Vastaus #4 : 01.01.2011 klo 22:14:51

Paikan päällä nähdyt ottelut:

Televisiosta/tietokoneelta nähdyt ottelut:

1. WBA - Manchester United, Canal+
2. Glasgow Rangers - Celtic, Striimi
« Viimeksi muokattu: 02.01.2011 klo 21:19:46 kirjoittanut FC Apollo »
Huppoe

Poissa Poissa


Vastaus #5 : 01.01.2011 klo 22:21:58

Paikan päällä nähdyt ottelut:

1. 22.1 FC Honka - IFK Mariehamn 3-1, Ratiopharm Arena, LC
2. 1.2 HJK - FC Honka 1-1, Talin halli, LC
3. 5.2 FC Honka - Haka 4-2, Ratiopharm Arena, LC
4. 19.3 FC Honka - FF Jaro 2-0, Ratiopharm Arena, LC
5. 23.3 FC Honka - JJK 2-1, TUP tekonurmi, LC
6. 23.4 FC Honka - TamU 3-0, Tapiolan urheilupuisto, LC
7. 6.5 FC Honka - JJK 0-0, Tapiolan Urheilupuisto, Liiga
8. 8.5 PK-35 - FC Lahti 1-1, ISS Stadion, Ykkönen
9. 9.5 FC Inter - FC Honka 4-0, Veritas Stadion, Liiga
10. 15.5 FC Honka - RoPS 1-0, Tapiolan Urheilupuisto, Liiga
11. 23.5 FC Honka - TPS 1-2, Tapiolan Urheilupuisto, Liiga
12. 26.5 HJK - FC Lahti 3-0, Töölön jalkapallostadion, Suomen Cup
13. 9.6 FC Honka - HJK 0-2, Tapiolan urheilupuisto, Liiga
14. 30.6 FC Honka - Nõmme Kalju 0-0, ISS Stadion, UEL
15. 3.7 FC Honka - Inter Turku 2-3, Tapiolan urheilupuisto, Liiga
16. 10.7 FC Honka - MyPa 1-1, Tapiolan urheilupuisto, Liiga
17. 21.7 FC Honka - BK Häcken 0-2, ISS Stadion, UEL
18. 27.7 HJK - Dinamo Zagreb 1-2, Töölön jalkapallostadion, UCL
19. 5.8 Sporting Lissabon - Malaga CF, Estadio Ramón de Carranza, Trofeo Ramón de Carranza
20. 7.8 FC Honka - Kups 3-1, Tapiolan Urheilupuisto, Liiga
« Viimeksi muokattu: 12.08.2011 klo 15:26:34 kirjoittanut Huppoe »
kokistuoppi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jalkapallokulttuurimarxismi


Vastaus #6 : 01.01.2011 klo 22:42:10

Paikan päällä nähdyt ottelut:

27

Harjoitusottelut:

14.1.Tampere United - TPV 3-0, Pirkkahalli
18.1. Ilves - TPV 0-1, Pirkkahalli
10.4. I-Kissat - TPV 4-2, Pirkkahalli
15.7. Ilves - Leyton Orient (eng) 80-v juhlahöntsy, Tammela

Liigacup:

2.4. (Välierä) Tampere United - HJK 0-0 (3-0 rp), Pirkkahalli

Kakkonen, B-lohko:

1.5. Ilves - Kraft 7-2, Ratina
8.5. TPV - SalPa 0-0, Ratina
15.5. Ilves - Pallo-Iirot 0-1, Ratina
18.5. TPV - Ilves 1-4, Tammela
21.5. TPV - ÅIFK 1-2, Ratina
5.6. TPV - Kraft 1-3, Tammela
29.6. TPV - TuTo 3-2, Tammela
6.7. I-Kissat - TPV 1-3, Tammela
18.7. TPV - FC Jazz 5-1, Tammela
31.7. TPV - LoPa 3-1, Tammela
3.8. Ilves - TPV 3-1, Tammela
14.8. TPV - JäPS 1-1, Tammela
21.8. TPV - TiPS 2-0, Tammela
4.9. TPV - P-Iirot 0-4, Tammela
11.9. TPV - MuSa 5-2, Tammela
16.9. Ilves - Jazz 2-1, Tammela (2. puoliaika)
1.10. TPV - BK-46 1-1, Tammela
8.10. nousukarsinta: Ilves - SJK, Tammela

EM - karsinta:

7.6. Ruotsi - Suomi 5-0, Råsunda
7.10 Suomi - Ruotsi 1-2, Olympiastadion

Veikkausliiga:

16.6. TPS - Inter 2-1, Veritas

Europa League, play-off round:

18.8. HJK - Schalke 2-0, Sonera
« Viimeksi muokattu: 14.10.2011 klo 16:38:17 kirjoittanut kokistuoppi »
Kepes

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mäkijärvi


Vastaus #7 : 02.01.2011 klo 00:26:07

Paikan päällä nähdyt ottelut:

1. FC Honka ASM - FC Honka BSM 1-1, harjoituspeli, Esport Arena
2. FC Honka - IFK Marienham 3-1, Liigacup, Esport Arena
« Viimeksi muokattu: 22.01.2011 klo 20:05:28 kirjoittanut Kepes »
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #8 : 02.01.2011 klo 00:27:06

Paikan päällä nähdyt ottelut

Harjoitusottelut
15.01 FF Jaro - JBK 4-0 (Tellushalli)
21.01 FF Jaro - Stahre International Academy 3-1 (Tellushalli)
21.01 SJK - Närpes Kraft 5-1 (Tellushalli)
22.01 FF Jaro - SJK 7-2 (Tellushalli)
23.01 JBK - IFK Jakobstad 0-0 (Tellushalli)
19.02 JBK - FC Kiisto 4-0 (Tellushalli)
26.02 JBK - Närpes Kraft 4-0 (Tellushalli)
27.02 IFK Jakobstad - Norrvalla FF 3-2 (Tellushalli)
19.03 JBK - FC YPA 2-2 (Tellushalli)
24.03 FF Jaro - AC Oulu 2-1 (Tellushalli)
16.04 JBK - KPV 3-1 (Länsikenttä)
21.04 JBK - IFK Jakobstad 5-1 (Länsikenttä)
20.07 FF Jaro - Leyton Orient 2-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)

Liiga
06.05 RoPS - FF Jaro 1-0 (Rovaniemen Keskuskenttä)
09.05 FF Jaro - Valkeakosken Haka 1-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
15.05 FF Jaro - KuPS 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
23.05 FF Jaro - VPS 2-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
29.05 FF Jaro - FC Inter 1-3 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
10.06 IFK Mariehamn - FF Jaro 3-1 (Wiklöf Holding Arena)
13.06 FF Jaro - JJK 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
19.06 FF Jaro - MYPA 1-5 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
29.06 FF Jaro - RoPS 8-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
09.07 FF Jaro - TPS 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
23.07 FF Jaro - HJK 1-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
31.07 VPS - FF Jaro 0-0 (Hietalahden Stadion)
12.08 FF Jaro - IFK Mariehamn 4-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
22.08 FF Jaro - FC Honka 2-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
11.09 FF Jaro - Valkeakosken Haka 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
21.09 FF Jaro - KuPS 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
22.09 FF Jaro - VPS 0-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
14.10 FF Jaro - FC Inter 3-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
22.10 FF Jaro - JJK 2-3 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
29.10 FF Jaro - MYPA 2-4 (Pietarsaaren Keskuskenttä)

Kakkonen
18.05 JBK - SJK 1-3 (Länsikenttä)
21.05 JBK - PK-37 1-1 (Länsikenttä)
05.06 JBK - FC Vaajakoski 4-3 (Länsikenttä)
30.06 JBK - HauPa 3-1 (Länsikenttä)
03.07 JBK - VIFK 0-1 (Länsikenttä)
17.07 JBK - Warkaus JK 1-3 (Länsikenttä)
20.08 JBK - FC YPA 0-1 (Länsikenttä)
03.09 JBK - SC Riverball 2-2 (Länsikenttä)
10.09 JBK - Vihtavuoren Pamaus 2-1 (Länsikenttä)
22.09 VIFK - JBK 2-0 (Hietalahden Stadion)
01.10 JBK - FC Santa Claus 3-2 (Länsikenttä)

Kolmonen
27.04 IFK Jakobstad - Esse IK 5-1 (Tellushalli)
19.05 IFK Jakobstad - Karhu 4-2 (Länsikenttä)
08.06 IFK Jakobstad - FC Korsholm 1-4 (Länsikenttä)
18.06 IFK Jakobstad - TUS 4-2 (Länsikenttä)
06.07 IFK Jakobstad - VPS-j 5-3 (Länsikenttä)
22.07 IFK Jakobstad - Virkiä 2-2 (Länsikenttä)
04.08 IFK Jakobstad - Reima 0-2 (Länsikenttä)
15.09 IFK Jakobstad - FC KOMU 1-2 (Länsikenttä)

Nelonen
19.08 PeFF - HBK 3-2 (Falli)

Vitonen
17.05 IFK Jakobstad II - Pietarsaaren Into 12-5 (Länsikenttä)
30.07 IFK Jakobstad II - Esse IK II 4-2 (Länsikenttä)

Suomen Cup
12.03 JBK - HauPa 2-0 (Tellushalli)

Liigacup
29.01 FF Jaro - AC Oulu 4-0 (Tellushalli)
05.02 FF Jaro - VPS 2-2 (Tellushalli)
12.02 FF Jaro - KuPS 1-2 (Tellushalli)

Naisten Liiga
10.03 FC United - TPS 1-0 (Tellushalli)
23.04 FC United - Ilves 0-3 (Tellushalli)
28.05 FC United - Kokkola F10 1-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
15.06 FC United - TPS 1-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
03.09 FC United - Ilves 0-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)

Nuoret
23.04 FF Jaro B - TPV B 4-1 (Länsikenttä)
21.05 FF Jaro B - MYPA B 1-1 (Länsikenttä)
02.06 FF Jaro B - TPS B 0-3 (Länsikenttä)
02.07 FF Jaro B - PK-35 Vantaa B 1-3 (Länsikenttä)
10.09 FF Jaro B - JJK B 5-1 (Länsikenttä)
25.09 FF Jaro B - PK Keski-Uusimaa B 2-2 (Länsikenttä)
04.10 FF Jaro B - GBK B 2-2 (Länsikenttä)

Yhteensä: 71 ottelua
Maaleja: 279
Maalikeskiarvo: 3,93

Televisiosta / tietokoneelta nähdyt ottelut

Veikkausliiga
04.07 KuPS - HJK 2-4, Canal+
11.07 JJK - RoPS 3-0, stream
06.08 FC Inter - FF Jaro 2-0, URHO TV @ O'Learys

Valioliiga
01.01 Tottenham - Fulham 1-0, Canal+
01.01 Birmingham - Arsenal 0-3, Canal+
02.01 Chelsea - Aston Villa 3-3, Canal+
02.01 Wigan - Newcastle 0-1, Canal+
04.01 Manchester United - Stoke 2-1, Canal+
05.01 Arsenal - Manchester City 0-0, Canal+
22.01 Aston Villa - Manchester City 1-0, Canal+
05.02 Wolverhampton - Manchester United 2-1, Canal+ @ O'Learys
06.02 Chelsea - Liverpool 0-1, Canal+
01.03 Chelsea - Manchester United 2-1, stream
06.03 Liverpool - Manchester United 3-0, Canal+
06.03 Wolverhampton - Tottenham 3-3, Canal+
07.03 Blackpool - Chelsea 1-3, stream
20.03 Chelsea - Manchster City 2-0, Canal+
02.04 Stoke - Chelsea 1-1, Canal+
02.04 Arsenal - Blackburn 0-0, Canal+
10.04 Aston Villa - Newcastle 1-0, Canal+
30.04 Chelsea - Tottenham 2-1, stream
01.05 Arsenal - Manchester United 1-0, Canal+
01.05 Manchester City - West Ham 2-1, Canal+
08.05 Stoke - Arsenal 3-1, Canal+
08.05 Manchester United - Chelsea 2-1, Canal+
15.05 Chelsea - Newcastle 2-2, Canal+
22.05 Wolverhampton - Blackburn 2-3, stream
14.08 Stoke - Chelsea 0-0, stream
15.08 Manchester City - Swansea 4-0, Canal+
20.08 Chelsea - West Bromwich 2-1, Canal+
27.08 Chelsea - Norwich 3-1, stream
28.08 Manchester United - Arsenal 8-2, stream
10.09 Bolton - Manchester United 0-5, stream
17.09 Tottenham - Liverpool 4-0, Canal+
17.09 Manchester United - Chelsea 3-1, Canal+
16.10 Arsenal - Sunderland 2-1, Canal+
16.10 Newcastle - Tottenham 2-2, Canal+
23.10 QPR - Chelsea 1-0, Canal+
05.11 QPR - Manchester City 2-3, Canal+
06.11 Fulham - Tottenham 1-3, Canal+
27.11 Swansea - Aston Villa 0-0, Canal+
27.11 Liverpool - Manchester City 1-1, Canal+
04.12 Everton - Stoke 0-1, Canal+
18.12 Manchester City - Arsenal 1-0, Canal+
22.12 Tottenham - Chelsea 1-1, stream
25.12 Fulham - Bolton 2-0, Canal+ (uusinta)
26.12 Chelsea - Fulham 1-1, stream
26.12 Stoke - Aston Villa 0-0, stream
30.12 Liverpool - Newcastle 3-1, stream
31.12 Chelsea - Aston Villa 1-3, stream

FA Cup
29.01 Southampton - Manchester United 1-2, Nelonen PRO @ O'Learys

La Liga
03.01 Getafe - Real Madrid 2-3, Canal+
08.01 Real Sociedad - Sevilla 2-3, Canal+
08.01 Deportivo La Coruña - FC Barcelona 0-4, Canal+
08.01 Mallorca - Almería 4-1, Canal+
29.01 Deportivo La Coruña - Sevilla 2-3, Canal+ @ Friends
06.02 Real Madrid - Real Sociedad 4-1, Canal+
26.02 Deportivo La Coruña - Real Madrid 0-0, stream
05.03 FC Barcelona - Real Zaragoza 1-0, stream
05.03 Atletico Madrid - Villarreal 3-1, stream
06.03 Athletic Club Bilbao - Sevilla 2-0, Canal+
13.03 Sevilla - FC Barcelona 1-1, Canal+
19.03 Atletico Madrid - Real Madrid 1-2, stream
20.03 Athletic Club Bilbao - Villarreal 0-1, Canal+
09.04 Mallorca - Sevilla 2-2, stream
10.04 Atletico Madrid - Real Sociedad 3-0, Canal+
16.04 Almería - Valencia 0-3, Canal+ @ O'Learys
16.04 Real Madrid - FC Barcelona 1-1, Canal+ @ O'Learys
23.04 Athletic Club Bilbao - Real Sociedad 2-1, Canal+ @ Friends
30.04 Deportivo La Coruña - Atletico Madrid 0-1, stream
21.05 Deportivo La Coruña - Valencia 0-1, stream
10.09 Valencia - Atletico Madrid 1-0, stream
22.09 Betis - Zaragoza 4-3, Canal+ @ Office, Vasa
01.10 Valencia - Granada 1-0, Canal+
05.11 Levante - Valencia 0-2, stream
26.11 Getafe - FC Barcelona 1-0, Canal+ @ O'Learys
03.12 Valencia - Espanyol 2-1, stream
04.12 Osasuna - Betis 2-1, Canal+

Bundesliga
21.01 HSV - Eintracht Frankfurt 1-0, Eurosport 2 @ O'Learys
04.02 Borussia Dortmund - Schalke 04 0-0, Eurosport2 @ O'Learys
26.02 FC Bayern München - Borussia Dortmund 1-3, Eurosport2 @ O'Learys
04.03 Borussia Dortmund - FC Köln 1-0, stream
09.04 HSV - Borussia Dortmund 1-1, stream
23.04 Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund 1-0, Eurosport2 @ O'Learys
30.04 Borussia Dortmund - FC Nürnberg 2-0, Eurosport2 @ O'Learys
05.08 Borussia Dortmund - HSV 3-1, stream
13.08 Hoffenheim - Borussia Dortmund 1-0, stream
27.08 Leverkusen - Borussia Dortmund 0-0, stream
22.10 Borussia Dortmund - FC Köln 5-0, stream
19.11 FC Bayern München - Borussia Dortmund 0-1, Eurosport 2 @ O'Learys
26.11 Borussia Dortmund - Schalke 04 2-0, stream
17.12 FC Bayern München - FC Köln 3-0, Eurosport2 @ O'Learys

Serie A
02.04 AC Milan - Inter Milano 3-0, Canal+
29.10 Inter Milano - Juventus 1-2, stream

Scottish Premier League
28.12 Celtic - Rangers 1-0, stream

Allsvenskan
26.06 GAIS - Malmö FF 2-0, Canal+

Ruotsin Super Cup
19.03 Malmö FF - Helsingborgs IF 1-2, TV4

Primeira Liga
03.04 Benfica - FC Porto 1-2, stream

Swiss Super League
16.07 Young Boys - FC Basel 1-1, stream

Greece Super League
22.10 Panathinaikos - Ergotelis 4-0, stream

Mestarien Liiga
15.02 AC Milan - Tottenham 0-1, YLE2
22.02 FC Köpenhamn - Chelsea 0-2, stream
23.02 FC Inter Milan - FC Bayern München 0-1, stream
08.03 FC Barcelona - Arsenal 3-1, YLE2
09.03 Tottenham - AC Milan 0-0, stream
15.03 Bayern München - Inter Milan 2-3, YLE2
16.03 Real Madrid - Lyon 3-0, stream
05.04 Real Madrid - Tottenham 3-0, YLE2
06.04 Chelsea - Manchester United 0-1, stream
12.04 Manchester United - Chelsea 2-1, YLE2
13.04 Schalke 04 - Inter Milan 2-1, stream
26.04 Schalke 04 - Manchester United 0-2, YLE2
27.04 Real Madrid - FC Barcelona 0-2, Canal+ @ O'Learys
03.05 FC Barcelona - Real Madrid 1-1, FST5
28.05 FC Barcelona - Manchester United 3-1,YLE2
16.08 Arsenal - Udinese 1-0, YLE2
17.08 Bayern Munchen - FC Zürich 2-0, stream
23.08 Villarreal - Odense BK 3-0, YLE2
13.09 Borussia Dortmund - Arsenal 1-1, stream
27.09 Bayern München - Manchester City 2-0, YLE2
28.09 Marseille - Borussia Dortmund 3-0, stream
18.10 Real Madrid - Lyon 4-0, YLE2
19.10 Olympiakos - Dortmund 3-1, stream
01.11 Valencia - Leverkusen 3-1, YLE2
22.11 Napoli - Manchester City 2-1, YLE2
23.11 Arsenal - Borussia Dortmund 2-1, stream
06.12 Chelsea - Valencia 3-0, YLE2

Eurooppa Liiga
10.03 Leverkusen - Villarreal 2-3, stream
10.03 Dynamo Kiev - Manchester City 2-0, stream
17.03 Rangers - PSV 0-1, stream
07.04 Villarreal - Twente 5-1, stream
28.04 FC Porto - Villarreal 5-1, stream
18.05 FC Porto - Braga 1-0, MTV3
18.08 HJK - Schalke 04 2-0, YLE2
18.08 Hearts - Tottenham 0-5, stream
25.08 Schalke 04 - HJK 6-1, YLE2
29.09 Rennes - Atlético Madrid 1-1, stream
29.09 Sporting Lissabon - Lazio 2-1, stream
01.12 Stoke - Dynamo Kiev 1-1, stream

UEFA Super Cup
26.08 FC Barcelona - FC Porto 2-0, YLE2

Maaottelut jne.
25.03 Slovenia - Italia 0-1, stream
29.03 Portugali - Suomi 2-0, FST5
03.06 San Marino - Suomi 0-1, YLE2
04.06 Englanti - Sveitsi 2-2, stream
04.06 Portugali - Norja 1-0, stream
07.06 Ruotsi - Suomi 5-0, YLE1
10.08 Latvia - Suomi 0-2, stream
02.09 Suomi - Moldova 4-1, YLE2 @ O'Learys
02.09 Unkari - Ruotsi 2-1, TV4 @ O'Learys
07.10 Suomi - Ruotsi 1-2, YLE2
07.10 Pohjois-Irlanti - Viro 1-2, stream
11.10 Unkari - Suomi 0-0, YLE2
15.11 Tanska - Suomi 2-1, YLE1

U17 MM-kisat
19.06 Ruanda - Englanti 0-2, Eurosport
20.06 Saksa - Equador 6-1, Eurosport
04.07 Saksa - Englanti 3-2, Eurosport
07.07 Uruguay - Brasilia 3-0, Eurosport
08.07 Saksa - Meksiko 2-3, Eurosport
10.07 Brasilia - Saksa 4-3, Eurosport
11.07 Uruguay - Meksiko 0-2, Eurosport

U20 MM-kisat
14.08 Portugali - Argentina 0-0, 5-4 rp:n jälkeen, Eurosport

U21 EM-kisat
25.06 Sveitsi - Espanja 0-2, stream

Copa America
02.07 Kolumbia - Costa Rica 1-0, stream
17.07 Argentina - Uruguay 1-1, 5-6 rp:n jälkeen, stream

Naisten MM-kisat
28.06 Kolumbia - Ruotsi 0-1, TV4
05.07 Englanti - Japani 2-0, TV4
05.07 Ranska - Saksa 2-4, TV4
10.07 Ruotsi - Australia 3-1, TV4
17.07 Japani - USA 1-1, 2-2, 5-3 rp:n jälkeen, TV4

Harjoitusottelut jne.
05.06 Real Madrid All Stars - Bayern München All Stars 8-3, Canal+ @ O'Learys
02.08 Werder Bremen - Everton 1-0, Eurosport

Yhteensä: 170 ottelua

2007, 32 ottelua
2008, 57 ottelua
2009, 67 ottelua
2010, 76 ottelua
« Viimeksi muokattu: 31.12.2011 klo 19:04:30 kirjoittanut Andreas »
Lexley

Poissa Poissa


Vastaus #9 : 02.01.2011 klo 13:46:22

Paikan päällä nähdyt ottelut:

04.02 Fc Inter - IFK Mariehamn 1-0, Liigacup
04.03 Fc Inter - HJK 1-1, Liigacup
« Viimeksi muokattu: 06.03.2011 klo 16:39:56 kirjoittanut Lexley »
Morley

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suamen Leionat


Vastaus #10 : 02.01.2011 klo 17:11:57

Paikan päällä nähdyt ottelut:

6.2. Klubi 04 - MP 3-0 (2-0), Harjoitusottelu, Talin jalkapallohalli
12.3. MP - FC Kuusysi 2-2 (2-1), Harjoitusottelu, Urpolan tekonurmikenttä
19.3. Hearts - St. Mirren 3-2 (0-1), Skotlannin Valioliiga, Tynecastle Stadium
26.3. MP - Jippo 0-1 (0-0), Suomen Cup, Urpolan tekonurmikenttä
21.4. MP - SavU 2-0 (2-0), Harjoitusottelu, Urpolan tekonurmikenttä

25.4. SavU - KoRe 1-2 (0-1), Kaakkois-Suomen Kolmonen, Urpolan tekonurmikenttä
29.4. Pallohonka - MP 2-2 (1-1), Kakkosen A-lohko, Tapiolan Urheilupuisto
14.5. MP - Atlantis FC 2-1 (0-1), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto
18.5. FC Kuusysi - MP 1-1 (1-0), Kakkosen A-lohko, Lahden Kisapuisto (tekonurmi)
21.5. MP - Sudet 5-0 (1-0), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto

28.5. FC Futura - MP 0-0, Kakkosen A-lohko, Porvoon Keskuskenttä
1.6. Ri-Pa - OViesti 2-1 (1-0), Kaakkois-Suomen Nelonen, Ristiinan urheilukenttä
2.6. SavU - Jäntevä 1-1 (1-0), Kaakkois-Suomen Kolmonen, Rantakylän nurmi
2.6. MP - KTP 3-0 (2-0), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto
5.6. GrIFK - MP 0-3 (0-2), Kakkosen A-lohko, Kauniaisten Keskuskenttä

15.6. SavU - MiKi 2-1 (1-1), Kaakkois-Suomen Kolmonen, Rantakylän nurmi
22.6. MP - KäPa 3-1 (2-1), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto
3.7. MP - IF Gnistan 4-1 (3-1), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto
17.7. MP - Pallohonka 2-1 (0-1), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto
24.7. Kiffen - MP 1-1 (1-0), Kakkosen A-lohko, Helsingin Pallokenttä

3.8. MP - FC Kuusysi 4-2 (2-2), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto
6.8. MiKi - HaPK 0-1 (0-0), Kaakkois-Suomen Kolmonen, Urheilupuisto
7.8. Sudet - MP 0-1 (0-0), Kakkosen A-lohko, Kouvolan Keskusurheilukenttä
7.8. MyPa - TPS 0-0, Veikkausliiga, Saviniemen Jalkapallostadion
10.8. PU-62 - PEPO 2-3 (1-2), Naisten Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto

13.8. SavU - IPS 2-0 (1-0), Kaakkois-Suomen Kolmonen, Rantakylän nurmi
14.8. MP - FC Futura 4-1 (1-0), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto
21.8. KTP - MP 1-2 (1-1), Kakkosen A-lohko, Arto Tolsa Areena
28.8. MP - GrIFK 6-1 (2-0), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto
31.8. MiKi - SavU 1-0 (0-0), Kaakkois-Suomen Kolmonen, Urheilupuisto

4.9. Klubi 04 - MP 5-0 (3-0), Kakkosen A-lohko, Talin nurmikenttä
7.9. MiKi - MP 0-7 (0-3), MiKin 30-vuotisjuhlaottelu, Urheilupuisto
10.9. MP - LPS 1-3 (0-3), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto
17.9. FC Lahti - Jippo 2-1 (1-0), Ykkönen, Kisapuisto
1.10. MP - MPS 5-1 (2-0), Kakkosen A-lohko, Urheilupuisto

5.11. TSV 1860 München - VfL Bochum 1-3 (0-2), 2. Bundesliiga, Allianz Arena
2.12. MP - Jippo 4-0 (1-0), Harjoitusottelu, Urpolan tekonurmikenttä

Televisiosta nähdyt ottelut:

1.1. WBA - Manchester United, Valioliiga, Canal+
1.1. Liverpool - Bolton, Valioliiga, Canal+
2.1. Chelsea - Aston Villa, Valioliiga, Canal+
2.1. Wigan - Newcastle, Valioliiga, Canal+
4.1. Fulham - West Bromwich, Valioliiga, Canal+

12.1. Blackpool - Liverpool, Valioliiga, Canal+
16.1. Sunderland - Newcastle, Valioliiga, Canal+
16.1. Liverpool - Everton, Valioliiga, Canal+
16.1. Tottenham - Manchester United, Valioliiga, Canal+
22.1. Wolverhampton - Liverpool, Valioliiga, Canal+:lta jossain turkulaisessa baarissa telkkarillelaulajien keskellä

12.2. Manchester United - Manchester City, Valioliiga, Canal+
12.2. Liverpool - Wigan, Valioliiga, Canal+
13.2. Bolton - Everton, Valioliiga, Canal+
14.2. Fulham - Chelsea, Valioliiga, Canal+
15.2. AC Milan - Tottenham, Mestareiden Liiga, Yle TV2

16.2. AS Roma - Šah’tar Donetsk, Mestareiden Liiga, Nelonen Pro1
20.2. West Bromwich - Wolverhampton, Valioliiga, Canal+
23.2. Lyon - Real Madrid, Mestareiden Liiga, Yle TV2
27.2. Arsenal - Birmingham, Englannin Liigacup, Canal+
8.3. Barcelona - Arsenal, Mestareiden Liiga, Yle TV2

13.3. Roma - Lazio, Serie A, Canal+
16.3. Real Madrid - Lyon, Mestareiden Liiga, Yle TV2
3.4. Napoli - Lazio, Serie A, Canal+
3.4. Fulham - Blackpool, Valioliiga, Canal+
5.4. Inter - Schalke, Mestareiden Liiga, Nelonen Pro1

6.4. Barcelona - Šah’tar Donetsk, Mestareiden liiga, Nelonen Pro1
9.4. Wolverhamtpon - Everton, Valioliiga, Canal+
9.4. Manchester United - Fulham, Valioliiga, Canal+
26.4. Schalke 04 - Manchester United, Mestareiden liiga, Yle TV2
27.4. Real Mardid - Barcelona, Mestareiden liiga, Canal+

1.5. Arsenal - Manchester United, Valioliiga, Canal+
28.5. Barcelona - Manchester United, Mestareiden liiga, Canal+
3.6. San Marino - Suomi, EM-karsinta, Yle TV2
7.6. Ruotsi - Suomi, EM-karsinta, Yle TV2
2.7. Kolumia - Costa Rica, Copa America, Canal+

7.7. Bolivia - Costa Rica, Copa America, Canal+
8.7. HJK - FC Inter, Veikkausliiga, UrhoTV
8.7. Uruguay - Chile, Copa America, Canal+
16.7. Argentiina - Uruguay, Copa America, Canal+
17.7. Brasilia - Paraguay, Copa America, Canal+

3.8. IFK Göteborg - AIK, Allsvenskan, Canal+
13.8. Fulham - Aston Villa, Valioliiga, Canal+
13.8. Ranska - Nigeria, U20 MM-kisat, Eurosport
13.8. Espanja - Brasilia, U20 MM-kisat, Eurosport
15.8. Manchester City - Swansea City, Valioliiga, Canal+

20.8. Everton - QPR, Valioliiga, MTV3
22.8. TPS - FC Inter, Veikkausliiga, UrhoTV
22.8. Manchester United - Tottenham, Valioliiga, Canal+
25.8. Schalke - HJK, Euroopan liiga, Yle TV2
27.8. Blackburn - Everton, Valioliiga, Canal+

29.8. Haka - HJK, Veikkausliiga, Canal+
2.9. Suomi - Moldova, EM-karsinta, Yle TV2
6.9. Venäjä - Irlanti, EM-karsinta, Nelonen Pro 2
6.9. Suomi - Hollanti, EM-karsinta, Yle TV2
11.10. Unkari - Suomi, EM-karsinta, Yle TV2

23.10. Manchester United - Manchester City, Valioliiga, Canal+
29.10. FC Inter - JJK, Veikkausliiga, Canal+
15.11. Tanska - Suomi, harjoitusmaaottelu, Yle TV2
22.11. Napoli - Man City, Mestareiden liiga, Yle TV2
27.11. Swansea City - Aston Villa, Valioliiga, Canal+

27.11. Liverpool - Manchester City, Valioliiga, Canal+
3.12. Everton - Stoke, Valioliiga, Canal+
18.12. Aston Villa - Liverpool, Valioliiga, Canal+
18.12. Manchester City - Arsenal, Valioliiga, Canal+
25.12. Chelsea - Fulham, Valioliiga, Canal+

25.12. Liverpool - Blackburn, Valioliiga, Canal+
« Viimeksi muokattu: 26.12.2011 klo 21:22:29 kirjoittanut Morley »
Edmundo

Poissa Poissa


Vastaus #11 : 02.01.2011 klo 17:15:56

Paikan päällä:

1. 22.1. FC Lahti - KuPS (Harjoitusottelu)
2. 28.1. JK Nõmme Kalju - Tampere Utd (Uusi Lahti Cup)
3. 28.1. FC Lahti - KuPS (Uusi Lahti Cup)
4. 29.1. FC Lahti - Kuusysi (Uusi Lahti Cup)
5. 5.3. Olimpija - Nafta (Prva Slovenska Nogometna Liga)
6. 12.3. Olimpija - Maribor (Prva Slovenska Nogometna Liga)
7. 13.3. Interblock - Šenčur (2. Slovenska Nogometna Liga)
8. 23.6. Olimpija - Partizan (Harjoitusottelu)
9. 11.7. FC Lahti - Viikingit (Ykkönen)
10. 25.7. FC Lahti - PK-35 (Ykkönen)
11. 15.8. FC Lahti - PoPa (Ykkönen)
12. 2.9. Suomi - Moldova (EM-karsintaottelu)
13. 6.9. Suomi - Hollanti (EM-karsintaottelu)
14. 18.9. FC Lahti - JIPPO (Ykkönen)
15. 7.10. Serbia - Italia (EM-karsintaottelu)
16. 22.10. FC Lahti - OPS (Ykkönen)
17. 23.12. Honka - FC Lahti (Harjoitusottelu)

Telkkarista:

1. 1.1. Tottenham-Fulham (Valioliiga)
2. 2.1. Chelsea - Aston Villa (Valioliiga)
3. 2.1. Wigan - Newcastle (Valioliiga)
4. 2.1. Sevilla - Osasuna (La Liga)
5. 2.1. Valencia -Espanyol (La Liga)
6. 4.1. Fulham - West Bromwich (Valioliiga)
7. 6.1. Genoa - Lazio (Serie A)
8. 6.1. Inter - Napoli (Serie A)
9. 9.1. Mallorca - Almería (La Liga)
10. 9.1. Real Madrid - Villarreal (La Liga)
11. 9.1. Napoli - Juventus (Serie A)
12. 11.1. West Ham - Birmingham (Liigacup)
13. 12.1. Blackpool - Liverpool (Valioliiga)
14. 15.1. Chelsea - Blackburn (Valioliiga)
15. 15.1. West Ham - Arsenal (Valioliiga)
16. 16.1. Cagliari - Palermo (Serie A)
17. 16.1. Liverpool - Everton (Valioliiga)
18. 16.1. Tottenham - Man Utd (Valioliiga)
19. 16.1. Barcelona - Málaga (La Liga)
20. 17.1. Atlético Marid - Mallorca (La Liga)
21. 19.1. Inter - Cesena (Serie A)
22. 22.1. Man Utd - Birmingham (Valioliiga)
23. 22.1. Aston Villa - Man City (Valioliiga)
24. 22.1. Roma - Cagliari (Serie A)
25. 26.1. Birmingham - West Ham (Liigacup)
26. 29.1. Everton - Chelsea (FA Cup)
27. 29.1. Málaga - Zaragoza (La Liga)
28. 29.1. Hércules - Barcelona (La Liga)
29. 29.1. Deportivo - Sevilla (La Liga)
30. 30.1. Excelsior - ADO Den Haag (Eredivisie)
31. 30.1. Inter - Palermo (Serie A)
32. 30.1. Osasuna - Real Madrid (La Liga)
33. 30.1. Espanyol - Villarreal (La Liga)
34. 1.2. Arsenal - Everton (Valioliiga)
35. 5.2. Stoke - Sunderland (Valioliiga)
36. 5.2. Tottenham - Bolton (Valioliiga)
37. 5.2. Wolverhampton - Man Utd (Valioliiga)
38. 5.2. Cagliari - Juventus (Serie A)
39. 5.2. Barcelona - Atlético Madrid (La Liga)
40. 6.2. West Ham - Birmingham (Valioliiga)
41. 6.2. Chelsea - Liverpool (Valioliiga)
42. 6.2. Real Madrid - Real Sociedad (La Liga)
43. 6.2. Valencia - Hércules (La Liga)
44. 9.2. Belgia - Suomi (Harjoitusottelu)
45. 12.2. Liverpool - Wigan (Valioliiga)
46. 12.2. Sunderland - Tottenham (Valioliiga)
47. 16.2. Arsenal - Barcelona (Mestareiden Liiga)
48. 18.2. Al Shabab - Dubai (UAE Pro League)
49. 22.2. FC København - Chelsea (Mestareiden Liiga)
50. 24.2. Zenit - Young Boys Bern (Europa League)
51. 24.2. Dynamo Kyiv - Besiktas (Europa League)
52. 6.3. Wolves - Tottenham (Valioliiga)
53. 7.3. Blackpool - Chelsea (Valioliiga)
54. 8.3. Shakhtar - AS Roma (Mestareiden Liiga)
55. 9.3. Tottenham - AC Milan (Mestareiden Liiga)
56. 25.3. Slovenia - Italia (EM-karsinta)
57. 6.4. Barcelona - Shakhtar (Mestareiden Liiga)
58. 16.4. West Ham - Aston Villa (Valioliiga)
59. 9.5. HJK - KuPS (Veikkausliiga)
60. 22.5. Tottenham - Birmingham (Valioliiga)
61. 16.7. Kolumbia - Peru (Copa America)
62. 17.7. Gefle - AIK (Allsvenskan)
63. 17.7. Brasilia - Paraguay (Copa America)
64. 18.7. Chile - Venezuela (Copa America)
65. 20.7. Peru - Uruguay (Copa America)
66. 24.7. Uruguay - Paraguay (Copa America)
67. 7.8. Manchester City - Manchester United (Community Shield)
68. 7.8. Bayern München - Mönchengladbach (Bundesliga)
69. 10.8. Latvia - Suomi (Ystävyysottelu)
70. 12.8. HJK - Honka (Veikkausliiga)
71. 13.8. Liverpool - Sunderland (Valioliiga)
72. 13.8. Newcastle - Arsenal (Valioliiga)
73. 14.8. Stoke - Chelsea (Valioliiga)
74. 14.8. WBA - Manchester Utd (Valioliiga)
75. 14.8. Djurgården - Örebro (Allsvenskan)
76. 14.8. Real Madrid - Barcelona (Supercopa de España)
77. 15.8. Manchester City - Swansea (Valioliiga)
78. 16.8. Arsenal - Udinese (Mestareiden Liigan karsinta)
79. 17.8. Zürich - Bayern München (Mestareiden Liigan karsinta)
80. 18.8. HJK - Schalke (Europa Leaguen karsinta)
81. 18.8. Hearts - Tottenham (Europa Leaguen karsinta)
82. 20.8. Arsenal - Liverpool (Valioliiga)
83. 20.8. Everton - QPR (Valioliiga)
84. 20.8. Chelsea - West Bromwich (Valioliiga)
85. 21.8. Bolton - Manchester City (Valioliiga)
86. 22.8. Manchester United - Tottenham (Valioliiga)
87. 23.8. Villarreal - OB (Mestareiden Liigan karsinta)
88. 25.8. Schalke - HJK (Europa Leaguen karsinta)
89. 26.8. Ajax - Vitesse (Eredivisie)
90. 27.8. Chelsea - Norwich (Valioliiga)
91. 28.8. Manchester United - Arsenal (Valiliiga)
92. 28.8. Zaragoza - Real Madrid (La Liga)
93. 28.8. Sevilla - Málaga (La Liga)
94. 9.9. Milan - Lazio (Serie A)
95. 10.9. Sunderland - Chelsea (Valioliiga)
96. 10.9. Bolton - Manchester United (Valioliiga)
97. 11.9. Norwich - West Bromwich (Valioliiga)
98. 11.9. Fulham - Blackburn (Valioliiga)
99. 11.9. Palermo - Inter (Serie A)
100. 12.9. QPR - Newcastle (Valioliiga)
101. 13.9. Barcelona - AC Milan (Mestareiden liiga)
102. 14.9. Manchester City - Napoli (Mestareiden liiga)
103. 15.9. Shamrock Rovers - Rubin Kazan (Europa League)
104. 15.9. Birmingham - Braga (Europa League)
105. 17.9. Blackburn - Arsenal (Valioliiga)
106. 17.9. Wolves - QPR (Valioliiga)
107. 17.9. Granada - Villarreal (La Liga)
108. 17.9. Barcelona - Osasuna (La Liga)
109. 17.9. Inter - Roma (Serie A)
110. 18.9. Manchester Utd - Chelsea (Valioliiga)
111. 18.9. Tottenham - Liverpool (Valioliiga)
112. 18.9. Levante - Real Madrid (La Liga)
113. 18.9. Athletic Bilbao - Betis (La Liga)
114. 20.9. Osasuna - Sevilla (La Liga)
115. 21.9. Racing Santander - Real Madrid (La Liga)
116. 21.9. Valencia - Barcelona (La Liga)
117. 22.9. AS Roma - Siena (Serie A)
118. 25.9. HIFK - FC Lahti (Ykkönen)
119. 2.10. FC Lahti - KooTeePee (Ykkönen)
120. 2.10. Tottenham - Arsenal (Valioliiga)
121. 22.10. Liverpool - Norwich (Valioliiga)
122. 23.10. Manchester United - Manchester City (Valioliiga)
123. 25.10. Juventus - Fiorentina (Serie A)
124. 26.10. Real Madrid - Villarreal (La Liga)
125. 29.10. Inter - JJK (Veikkausliiga)
126. 29.10. Manchester City - Wolverhampton (Valioliiga)
127. 29.10. West Bromwich - Liverpool (Valioliiga)
128. 29.10. Inter - Juventus (Serie A)
129. 30.10. Siena - Chievo (Seria A)
130. 30.10. Udinese - Palermo (Serie A)
131. 30.10. Tottenham - Q.P.R. (Valioliiga)
132. 30.10. Cagliari - Lazio (Serie A)
133. 30.10. Málaga - Espanyol (La Liga)
134. 31.10. Stoke - Newcastle (Valioliiga)
135. 1.11. Valencia - Leverkusen (Mestareiden liiga)
136. 2.11. Bayern München - Napoli (Mestareiden liiga)
137. 3.11. Atlético Madrid - Udinese (Europa League)
138. 5.11. Newcastle - Everton (Valioliiga)
139. 5.11. Blackburn - Chelsea (Valioliiga)
140. 5.11. QPR - Manchester City (Valioliiga)
141. 5.11. Novara - Roma (Serie A)
142. 5.11. Levante - Valencia (La Liga)
143. 6.11. ReaL Madrid - Osasuna) (La Liga)
144. 6.11. Wolverhampton - Wigan (Valioliiga)
145. 6.11. Hannover - Schalke (Bundesliga)
146. 6.11. Fulham - Tottenham (Valioliiga)
146. 6.11. Athletic Bilbao - Barcelona (La Liga)
147. 6.11. Getafe - Atlético Madrid (La Liga)
148. 9.11. L'Hospitalet - Barcelona (Copa del Rey)
149. 22.11. CSKA Moskva - Lille (Mestareiden liiga)
150. 22.11. Manchester United - Benfica (Mestareiden liiga)
151. 23.11. Milan - Barcelona (Mestareiden liiga)
152. 30.11. Tottenham - PAOK (Europa League)
153. 1.12. Salzburg - PSG (Europa League)
154. 3.12. Newcastle - Chelsea (Valioliiga)
155. 3.12. Manchester City - Norwich (Valioliiga)
156. 3.12. Aston Villa - Manchester United (Valioliiga)
157. 3.12. Inter - Udinese (Serie A)
158. 4.12. Atlético Madrid - Rayo Vallecano (La Liga)
159. 4.12. Everton - Stoke (Valioliiga)
160. 4.12. Schalke - Augsburg (Bundesliga)
161. 4.12. Osasuna - Betis (La Liga)
162. 6.12. Chelsea - Valencia (Mestareiden liiga)
163. 6.12. Basel - Manchester United (Mestareiden liiga)
164. 9.12. ADO Den Haag - Heracles (Eredivisie)
165. 10.12. Liverpool - QPR (Valioliiga)
166. 10.12. Levante - Sevilla (La Liga)
167. 10.12. Betis - Valencia (La Liga)
168. 10.12. Real Madrid - Barcelona (La Liga)
169. 11.12. Sunderland - Blackburn (Valioliiga)
170. 11.12. Stoke - Tottenham (Valioliiga)
171. 12.12. Chelsea - Manchester City (Valioliiga)
172. 13.12. Genoa - Inter (Serie A)
173. 17.12. Wigan - Chelsea (Valioliiga)
174. 18.12. QPR - Manchester United (Valioliiga)
175. 18.12. Aston Villa - Liverpool (Valioliiga)
176. 18.12. Manchester City - Arsenal (Valioliiga)
177. 20.12. Blackburn - Bolton (Valioliiga)
178. 21.12. Manchester City - Stoke (Valioliiga)
179. 22.12. Tottenham - Chelsea (Valioliiga)
180. 26.12. Liverpool - Blackburn (Valioliiga)
181. 26.12. Stoke - Aston Villa (Valioliiga)
182. 30.12. Liverpool - Newcastle (Valioliiga)
183. 31.12. Manchester United - Blackburn (Valioliiga)
184. 31.12. Arsenal - QPR (Valioliiga)
« Viimeksi muokattu: 31.12.2011 klo 17:03:09 kirjoittanut Edmundo »
Silvennoinen

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!


Vastaus #12 : 02.01.2011 klo 18:01:58

Paikan päällä nähdyt ottelut:
Liigacup:
1.HJK-FC Honka 1-1
2. Haka-HJK 0-3
3. HJK-Kups 4-3
5. Honka-TamU 3-0


Suomen cup:
4. LPS - IFK Mariehamn 0-8
34. PK-35/VJS-SJK 0-7, pikkufinaali
35. KuPs-HJK 1-2, finaali

Veikkausliiga:
6. HJK-Kups 4-1
7. HJK-Inter 1-0
8. HJK-JJK 6-2
12. HJK-Rops 5-1
14. Haka-HJK 0-5
15. HJK-TPS 6-0
18. HJK-Inter 4-2
19. HJK-VPS 3-0
21. HJK-MIFK 1-0
24. HJK-Honka 2-1
26. HJK-RoPs 5-0
33. HJK-VPS, 2-0
37. HJK-FF Jaro 6-0
38. HJK-JJK 0-0
39. Honak-HJK 1-1
42. HJK-MYPA 4-1
43. HJK-Haka 5-2

alasarjat:
9. Degis-PuiU 0-6, Kolmonen
10. LPS-Pallohonka 2-0, Kakkonen
13. LPS-MP 2-0, Kakkonen
17. LPS-Kuusysi 3-0, Kakkonen
22. PK-35-OPS-jp 1-3, Ykkönen
25. GriFK-LPS 3-1, Kakkonen
30. Klubi 04-LPS 4-2, Kakkonen
32. LPS-KTP 1-3, Kakkonen
36. Klubi 04-Futura 3-0, Kakkonen
40. Klubi 04-BK-46, Ykkösen nousukarsinta


Euro-ottelut&ulkomaat
20. HJK-Dinamo Zagreb 1-2, Champions Leguen 3. karsintakierros
23. Hammarby-Lsunkjile SK 1-3, Superettan


maajoukkuepelit
27. Suomi-Moldova 4-1, Em-karsinnat
29. Suomi-Hollanti 0-2, Em-karsinnat
juniorit
11.LPS A-Kela A 12-0, A-kakkosdivari
16. LPS A-Honka Magic 0-2, A-kakkosdivari
28. LPS A-Honka Magic 4-0, A-ykkösdivari
31. LPS-MPS 1-2, A-ykkösdivari


2010
« Viimeksi muokattu: 29.10.2011 klo 19:49:51 kirjoittanut Silvennoinen »
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #13 : 02.01.2011 klo 18:02:45

Paikan päällä nähdyt ottelut:

Harjoitusottelut
14.1 Haka-FC Lahti 0-0, Sahara, Valkeakoski
31.1 Vakp-NePa 3-3, Sahara, Valkeakoski
21.4 Haka-JJK 0-0, Apia, Valkeakoski
Liigacup
12.2 Haka-Inter 0-1, Sahara, Valkeakoski
26.2 Haka-TPS 0-2, Sahara, Valkeakoski
Suomen Cup
9.4 Inter-Haka 0-1, Yläkenttä, Turku
28.4 Haka-KuPS 0-2, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
Tampere/Satakunta kolmonen
28.6 PS-44-PJK 5-1, Apia, Valkeakoski
6.8 PS-44-EuPa 2-2, Apia, Valkeakoski
Tampereen Vitonen
27.4 Vakp-Dynamo Utd 4-1, Sahara, Valkeakoski
14.5 Vakp-Jags 2-0, Sahara, Valkeakoski
28.5 Vakp-KooTee 0-0, Sahara, Valkeakoski
8.6 Vakp-FC Polla 1-1, Sahara, Valkeakoski
22.6 Vakp-ViiPV 2-0, Apia, Valkeakoski
5.8 Vakp-PP-70 2 9-0, Apia, Valkeakoski
3.9 Vakp-HST 3-2, Apia, Valkeakoski
9.9 ViiPV-Vakp 0-2, Viialan urheilukenttä, Akaa
A-SM
Haka-Honka 2-1, Apia, Valkeakoski
Veikkausliiga
6.5 Haka-VPS 0-0, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
13.5 Haka-MIFK 0-2, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
19.5 Haka-Honka 2-2, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
30.5 Haka-RoPS 2-0, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
9.6 Inter-Haka 6-1, Veritas Stadion, Turku
15.6 Haka-Kups 1-0, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
18.6 Haka-HJK 0-5, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
30.6 TPS-Haka 1-2, Veritas Stadion, Turku
4.7 Haka-Jaro 3-1, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
10.7 MIFK-Haka 2-1, Wicklöf Holding Arena, Maarianhamina
15.7 Haka-JJK 0-2, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
30.7 Haka-Mypa 1-2, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
12.8 Haka-Inter 2-0, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
19.9 Haka-MIFK 1-1, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
28.9 Haka-Honka 0-4, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
13.10 Haka-Rops 0-1, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
22.10 Haka-TPS 0-1, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
26.10 Haka-KuPS 2-1, Tehtaan kenttä, Valkeakoski
29.10 HJK-Haka 5-2, Sonera Stadion, Helsinki
Maaottelut
3.6 Suomi U21-Malta U21 0-0, Tehtaan kenttä, Valkeakoski

Yhteensä: 38

TV:stä/tietokoneelta nähdyt ottelut:

Veikkausliiga
2.5 MyPa-MIFK 0-2, Canal+
9.5 Jaro-Haka 1-2, Urho Total
12.5 HJK-Inter 1-0, Urho Total
16.5 JJK-Haka 4-2, Urho Total
22.5 Mypa-Haka 3-0, Urho Total
23.5 JJK-KuPS 2-0, Urho TV
29.5 HJK-JJK 6-2, Urho Total
13.6 Jaro-JJK 1-1, Veikkaus TV
16.6 Mypa-VPS 1-0, Urho TV
20.6 Inter-JJK 2-0, Canal+
29.6 Jaro-Rops 8-2, Urho TV
3.7 Honka-Inter 2-3, Urho TV
16.7 HJK-VPS 3-0, Urho TV
18.7 Inter-Mypa 5-2, Canal+
1.8 Inter-Rops 3-0, Canal+
6.8 Inter-Jaro 2-0, Canal+
19.8 Kups-Haka 1-2, Urho TV
22.8 Inter-TPS 0-0, Urho TV
27.8 JJK-Inter 1-0, Urho TV
29.8 Haka-HJK 1-3, Canal+
8.9 TPS-HJK 2-1, Urho TV
12.9 Inter-Honka 2-2, Canal+
21.9 Honka-Rops 5-2, Urho TV
26.9 Rops-Mypa 2-1, Canal+
Suomen cup
24.9 KuPS-HJK 0-0(ET 1-2), YLE TV2
Englannin Valioliiga
1.1 Liverpool-Bolton 2-1, Canal+
2.1 Chelsea-Aston Villa 3-3, Canal+
4.1 Man Utd-Stoke 2-1, Canal+
5.1 Arsenal-Man City 0-0, Canal+
16.1 Liverpool-Everton 2-2, Canal+
16.1 Tottenham-Man Utd 0-0, Canal+
22.1 Wolverhampton-Liverpool 0-3 Canal+
24.1 Bolton-Chelsea 0-4, Canal+
25.1 Blackpool-Man Utd 2-3, Canal+
26.1 Liverpool-Fulham 1-0, Canal+
1.2 Arsenal-Everton 2-1, Canal+
2.2 Liverpool-Stoke 2-0, Canal+
5.2 Newcastle-Arsenal 4-4, Canal+
6.2 Chelsea-Liverpool 0-1, Canal+
12.2 Liverpool-Wigan 1-1, Canal+
14.2 Fulham-Chelsea 0-0, Canal+
26.2 Newcaste-Bolton 1-1, Canal+
27.2 West Ham-Liverpool 3-1, Canal+
1.3 Chelsea-Man Utd 2-1, Canal+
6.3 Liverpool-Man Utd 3-1, Canal+
7.3 Blackpool-Chelsea 1-3, Canal+
19.3 Man Utd-Bolton 1-0, Canal+
20.3 Sunderland-Liverpool 0-2, Canal+
20.3 Chelsea-Man City 1-0, Canal+
3.4 West Bromwich-Liverpool 2-1, Canal+
9.4 Man Utd-Fulham 2-0, Canal+
10.4 Aston Villa-Newcastle 1-0, Canal+
11.4 Liverpool-Man City 3-0, Canal+
16.4 West Bromwich-Chelsea 1-3, Canal+
17.4 Arsenal-Liverpool 1-1, Canal+
19.4 Newcastle-Man Utd 0-0, Canal+
24.4 Bolton-Arsenal 2-1, Canal+
1.5 Arsenal-Man Utd 1-0, Canal+
8.5 Man Utd-Chelsea 2-1, Canal+
9.5 Fulham-Liverpool 2-5, Canal+
13.8 Liverpool-Sunderland 1-1, Canal+
27.8 Liverpool-Bolton, 3-1, Canal+
28.8 Tottenham-Man City 1-5, Canal+
28.8 Man Utd-Arsenal 8-2, Canal+
17.9 Blackburn-Arsenal 4-3, Canal+
1.10 Everton-Liverpool 0-2, Canal+
FA Cup/Carling Cup
30.1 Notss County-Manchester City 1-1, Nelonen Sport Pro1
30.1 Fulham-Tottenham 4-0, Nelonen Sport Pro1
27.2 Arsenal-Birmingham 1-2, Canal+
16.4 Man City-Man Utd 1-0, Stream
La Liga
2.1 Barcelona-Levante 2-1, Canal+
4.1 Getafe-Real Madrid 2-3, Canal+
9.1 Real Madrid-Villarreal 4-2, Canal+
16.1 Almeria-Real Madrid 1-1, Canal+
16.1 Barcelona-Malaga 4-1, Canal+
23.1 Real Madrid-Mallorca 1-0, Canal+
30.1 Osasuna-Real Madrid 1-0, Canal+
14.2 Espanyol-Real Madrid 0-1, Canal+
19.2 Real Madrid-Levante 2-0, Canal+
20.2 Barcelona-Athletic Bilbao 2-1, Canal+
26.2 Mallorca-Barcelona 0-3, Canal+
2.3 Valencia-Barcelona 0-1, Canal+
3.3 Real Madrid-Malaga 7-0, Canal+
6.3 Racing Santander-Real Madrid 1-3, Canal+
13.3 Sevilla-Barcelona 1-1, Canal+
19.3 Barcelona-Getafe 2-1, Canal+
19.3 Atletico Madrid-Real Madrid 1-2, Canal+
20.3 Valencia-Sevilla 0-1, Canal+
10.4 Atletico Madrid-Real Sociedad 3-0, Canal+
10.4 Valencia-Villarreal 5-0, Canal+
17.4 Real Madrid-Barcelona 1-1, Canal+
24.4 Atletico Madrid-Levante 4-1, Canal+
24.4 Sevilla-Villarreal 3-2, Canal+
1.5 Villarreal-Getafe 2-1, Canal+
1.5 Osasuna-Valencia 1-0, Canal+
8.5 Barcelona-Espanyol 2-0, Canal+
28.8 Real Zaragoza-Real Madrid 0-6, Canal+
28.8 Sevilla-Malaga 2-1, Canal+
29.8 Barcelona-Villarreal 5-0, Canal+
17.9 Barcelona-Osasuna 8-0, Canal+
20.9 Osasuna-Sevilla 0-0, Canal+
21.9 Valencia-Barcelona 2-2, Canal+
24.9 Barcelona-Atletico Madrid 5-0, Canal+
Copa Del Rey
13.1 Real Madrid-Atletico Madrid 3-1, Stream
21.4 Barcelona-Real Madrid 0-0(ET 0-1), Canal+
Scottish Premies League
10.1 Rangers-Kilmarnock 3-0, Stream
Allsvenskan
4.4 Djurgården IF-AIK 0-0, Canal+
Bundesliga
6.11 Hannover-Schalke 2-2, Eurosport 2
DFP Pokal Saksa
19.1 Offenbach-Nurnberg 0-2, Nelonen Sport Pro 2
Serie A
19.1 Inter Milan-Cesena 3-2, Canal+
20.1 Lazio-Cesena 1-0, Canal+
UEFA Champions League
15.2 AC Milan-Tottenham 0-1, YLE TV2
16.2 Arsenal-Barcelona 2-1, Canal+
22.2 Lyon-Real Madrid 1-1, YLE TV2
23.2 Inter Milan-Bayern Munchen 0-1, Canal+
8.3 Barcelona-Arsenal 3-1, YLE TV2
9.3 Tottenham-AC Milan 0-0, Canal+
15.3 Bayern Munchen-Inter Milan 2-3, YLE TV2
16.3 Real-Madrid-Lyon 3-0, Canal+
6.4 Real Madrid-Tottenham 4-0, Canal+
7.4 Chelsea-Man Utd 0-1, Canal+
12.4 Man Utd-Chelsea 2-1, Canal+
13.4 Schalke-Inter Milan 2-1, Canal+
26.4 Schalke-Man Utd 0-2, YLE TV2
27.4 Real Madrid-Barcelona 0-2, Canal+
3.5 Barcelona-Real Madrid 1-1, Canal+
4.5 Man Utd-Schalke 4-1, Canal+
28.5 Man Utd-Barcelona 1-3, YLE TV2
27.7 HJK-Dinamo Zagreb 1-2, Stream
3.8 Dinamo Zagreb-HJK 1-0, Stream
23.8 Villarreal-OB Odense 3-0, YLE TV2
24.8 Udinese-Arsenal, 1-2, Canal+
27.9 Bayern Munchen-Man City 2-0, YLE TV2
28.9 Valencia-Chelsea 1-1, Canal+
UEFA Europe League
17.2 Sparta Praha-Liverpool 0-0, Canal+
24.2 Liverpool-Sparta Praha 1-0, Stream
10.3 Leverkusen-Villarreal 2-3, Canal+
10.3 Dynamo Kiev-Man City 2-0, Canal+
18.3 Paris Saint German-Benfica 1-1, Canal+
18.3 Liverpool-Braga 0-0, Canal+
14.4 Braga-Dynamo Kiev 0-0, Canal+
19.5 Braga-Porto 0-1, Canal+
18.8 HJK-Schalke 2-0, YLE TV2
25.8 Schalke-HJK 6-1, YLE TV2
Maaottelut
9.2 Belgia-Suomi 1-1, Stream
29.3 Portugali-Suomi 2-0, YLE TV2
3.6 San Marino-Suomi 0-1, YLE TV2
7.6 Ruotsi-Suomi 5-0, YLE TV1
1.8 Tsekki U19-Espanja U19 2-3, Eurosport
5.8 Argentiina U20-Pohjois-Korea U20 3-0, Stream
5.8 Brasilia U20-Panama U20 4-0, Stream
10.8 Latvia-Suomi 0-2, Stream
2.9 Suomi-Moldova 4-1, YLE TV2
6.9 Suomi-Hollanti 0-2, YLE TV2
7.10 Suomi-Ruotsi 1-2, YLE TV2
10.10 Suomi U21-Ruotsi U21 0-1, Yle Areena
11.10 Unkari-Suomi 0-0, YLE HD
Copa America
3.7 Brasilia-Venezuela 0-0, Canal+
17.7 Paraguay-Brasilia 1-0(RP-kilpailu), Canal+
24.7 Uruguay-Paraguay 3-0, Canal+

Yhteensä: 159
« Viimeksi muokattu: 06.11.2011 klo 18:20:28 kirjoittanut elhadjidiouf »
juhinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Toni Doblas


Vastaus #14 : 02.01.2011 klo 20:55:59

Paikan päällä nähdyt ottelut:

Europelit
16. HJK-Bangor City 19.7 (UCL, 2. karsintakierros)
17. HJK-Dinamo Zagreb 27.7 (UCL, 3. karsintakierros)
21. HJK-Schalke 04 18.8 (EL, play off-kierros)

2. Bundesliga
2. Hertha Berlin-Paderborn 3.4

Veikkausliiga
5. HJK-FF Jaro 19.5
7. HJK-JJK 29.5
10. HJK-RoPS 15.6
13. HJK-TPS 22.6
15. HJK-Inter 8.7
18. HJK-IFK Mariehamn 30.7
20. HJK-Honka 12.8

Ykkönen
9. HIFK-JIPPO 11.6

Kakkonen
4. Futura-KTP 18.5
8. Futura-Kiffen 1.6
11. Futura-Sudet 16.6
12. KäPa-Atlantis 17.6
14. Futura-Klubi-04 3.7
19. Futura-LPS 31.7

Kolmonen
3. PEPO-PaSa 24.4

Suomen Cup
6. HJK-FC Lahti 26.5 (välierä)

Liigacup
1. HJK-KuPS 19.3 (puolivälierä)

2010: 22
2009: 41
2008: 13
2007: 20

Televisiosta/tietokoneelta nähdyt ottelut:

1. Barcelona-Levante 2.1, La Liga
2. Arsenal-Huddersfield 30.1, FA Cup, 4. kierros
3. Belgia-Suomi 9.2, Maaottelu
4. Milan-Tottenham 15.2, UCL, Round of 16
5. Arsenal-Barcelona 16.2, UCL, Round of 16
6. Lyon-Real Madrid 22.2, UCL, Round of 16
7. Notts County-Charlton 25.2, League One
8. Werder Bremen-Leverkusen 27.2, Bundesliga
9. Milan-Napoli 28.2, Serie A
10. Blackpool-Chelsea 7.3, Valioliiga
11. Barcelona-Arsenal 8.3, UCL, Round of 16
12. Tottenham-Milan 9.3, UCL, puolivälierä
13. Bayern München-Inter 15.3, UCL, puolivälierä
14. Itävalta-Belgia 25.3, EURO 2012 -karsinta
15. Portugali-Suomi 29.3, Maaottelu
16. Manchester Utd-Chelsea 12.4, UCL, puolivälierä
17. Schalke 04-Manchester Utd 26.4, UCL, välierä
18. Barcelona-Real Madrid 3.5, UCL-välierä
19. TPS-HJK 6.5, Veikkausliiga
20. HJK-KuPS 9.5, Veikkausliiga
21. HJK-Inter 12.5, Veikkausliiga
22. FC Porto-Braga 18.5, EL, finaali
23. Duisburg-Schalke 04 21.5, DFB-Pokal, finaali
24. Barcelona-Manchester Utd 28.5, UCL, finaali
25. San Marino-Suomi 3.6, EURO 2012 -karsinta
26. Englanti-Sveitsi 4.6, EURO 2012 -karsinta
27. Montenegro-Bulgaria 4.6, EURO 2012 -karsinta
28. Ruotsi-Suomi 7.6, EURO 2012 -karsinta
29. Tanska-Sveitsi 11.6, U21 EURO 2011
30. Espanja-Englanti 11.6, U21 EURO 2011
31. Meksiko-Yhdysvallat 25.6, Gold Cup, finaali
32. Saksa-Englanti 4.7, U17 World Cup, puolivälierä
33. Uruguay-Brasilia 7.7, U17 World Cup, välierä
34. Brasilia-Saksa 10.7, U17 World Cup, pronssiottelu
35. Meksiko-Uruguay 10.7, U17 World Cup, finaali
36. Japani-Yhdysvallat 17.7, Naiset World Cup, finaali
37. Kamerun-Uusi-Seelanti 30.7, U20 World Cup
38. Tshekki-Espanja 1.8, U19 EURO 2011
39. Manchester City-Manchester Utd 6.8, Community Shield
40. Latvia-Suomi 10.8, A-maaottelu
41. Saksa-Brasilia 10.8, A-maaottelu
42. Arsenal-Udinese 16.8, UCL, 4. karsintakierros
43. Schalke 04-HJK 25.8, (EL, play off-kierros)
44. Suomi-Moldova 2.9, Euro 2012-karsinta
45. Suomi-Hollanti 6.9, Euro 2012-karsinta
46. Barcelona-Milan 13.9, UCL
47. Manchester City-Napoli 14.9, UCL
48. Suomi-Ruotsi 7.10, Euro 2012-karsinta
49. Suomi-Ruotsi 10.10, U21 EM-karsinta
50. Unkari-Suomi 11.10, Euro 2012-karsinta
« Viimeksi muokattu: 05.05.2013 klo 13:03:13 kirjoittanut juhinho »
Tolsa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP, SGE


Vastaus #15 : 02.01.2011 klo 20:56:49

Paikan päällä nähdyt ottelut:

11.01. KTP - HaPK, 2-0, harjoitusottelu, Ruonalan halli
14.01. KoRe - Jäntevä, 3-2 rp. (1-1), Kotka Cup, Ruonalan halli
15.01. KTP - PEPO, 3-0, harjoitusottelu, Ruonalan halli
31.01. PeKa - MiKi, 0-2, Suomen Cup, Ruonalan halli

01.02. KTP - FC KooTeePee A, 6-1, Kotka Cup, Ruonalan halli
03.02. FC KooTeePee - PK-35, 0-0, harjoitusottelu, Ruonalan halli
06.02. KTP - SalReipas, 1-2, harjoitusottelu, Ruonalan halli

01.03. KTP - FC KooTeePee, 4-5 rp. (0-0), Kotka Cup, Ruonalan halli
04.03. KTP - Klubi 04, 1-3, Suomen Cup, Ruonalan halli
26.03. FC KooTeePee - IF Gnistan, 3-1, harjoitusottelu, Ruonalan halli

22.04. KTP - Atlantis FC, 0-1, harjoitusottelu, Karhulan keskuskentän tekonurmi
23.04. FC Honka - Tampere United, 3-0, Liigacup, Tapiolan Urheilupuisto
25.04. Jäntevä - Kultsu FC, 6-3, Kaakon Kolmonen, Karhulan keskuskentän tekonurmi
28.04. MYPA - HJK, 1-2, Suomen Cup, Lehtomäen tekonurmi
29.04. PK-35 Vantaa - FC KooTeePee, 1-0, Ykkönen, ISS Stadion
30.04. MPS - KTP, 0-2, Kakkonen, Tapulin hiekka

08.05. KTP - Klubi 04, 1-2, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
12.05. MYPA - FC Honka, 0-1, Veikkausliiga, Saviniemi
15.05. KTP - IF Gnistan, 0-4, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
16.05. FC KooTeePee - HIFK, 1-0, Ykkönen, Arto Tolsa Areena
18.05. FC Futura - KTP, 1-1, Kakkonen, Porvoon keskuskenttä
21.05. KTP - FC Kuusysi, 1-6, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
27.05. FC Kiffen 08 - KTP, 1-0, Kakkonen, Talin nurmi 1
29.05. FC KooTeePee - AC Oulu, 2-0, Ykkönen, Arto Tolsa Areena

05.06. FC KooTeePee - KPV, 3-0, Ykkönen, Arto Tolsa Areena
07.06. Ruotsi - Suomi, 5-0, EM-karsinta, Råsunda
12.06. KTP - KäPa, 0-1, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
29.06. KTP - LPS, 3-0, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
30.06. FC Honka - JK Nõmme Kalju, 0-0, UEFA Europa League karsinta, ISS Stadion

03.07. GrIFK - KTP, 3-1, Kakkonen, Kauniaisten keskusurheilukenttä
04.07. FC KooTeePee - FC Lahti, 2-3, Ykkönen, Arto Tolsa Areena
06.07. Jäntevä - MiKi, 0-3, Kaakon Kolmonen, Karhulan keskuskenttä
08.07. HJK - FC Inter, 4-2, Veikkausliiga, Sonera Stadium
10.07. KTP - Sudet, 1-1, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
17.07. KTP - MPS, 1-0, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
21.07. FC KooTeePee - PK-35, 0-0, Ykkönen, Arto Tolsa Areena
24.07. FC Honka - Haka, 1-1, Veikkausliiga, Tapiolan Urheilupuisto
25.07. Klubi 04 - KTP, 5-0, Kakkonen, Sonera Stadium
27.07. HJK - GNK Dinamo Zagreb, 1-2, UEFA Champions League karsinta, Sonera Stadium
29.07. IF Gnistan - KTP, 5-0, Kakkonen, Fair Pay Areena

01.08. HIFK - FC KooTeePee, 0-2, Ykkönen, Brahen kenttä
03.08. KTP - FC Futura, 3-3, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
06.08. FC Kuusysi - KTP, 1-3, Kakkonen, Kisapuisto
07.08. FC KooTeePee - FC Hämeenlinna, 2-3, Ykkönen, Arto Tolsa Areena
09.08. FC Kiffen 08 - GrIFK, 1-0, Kakkonen, Pallokenttä
13.08. KTP - FC Kiffen 08, 1-0, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
14.08. BK-46 - Ilves, 4-0, Kakkonen, Sisu Arena
22.08. FC Barcelona - SSC Napoli, 5-0, Joan Gamper Trophy, Camp Nou
27.08. FC Barcelona B - Villarreal CF B, 0-2, Segunda Division, Mini Estadi

02.09. Suomi - Moldova, 4-1, EM-karsinta, Olympiastadion
04.09. KäPa - KTP, 1-3, Kakkonen, Max Westerberg Areena
06.09. Suomi - Hollanti, 0-2, EM-karsinta, Olympiastadion
10.09. KTP - Pallohonka, 2-0, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
17.09. LPS - KTP, 1-3, Kakkonen, Laajasalon urheilupuisto
18.09. FC Honka - MYPA, 2-0, Veikkausliiga, Tapiolan Urheilupuisto
25.09. KTP - GrIFK, 1-2, Kakkonen, Arto Tolsa Areena

01.10. Sudet - KTP, 2-2, Kakkonen, Kouvolan keskusurheilukenttä
07.10. Suomi - Ruotsi, 1-2, EM-karsinta, Olympiastadion
29.10. HJK - Haka, 5-2, Veikkausliiga, Sonera Stadium

17.12. KTP - Atlantis FC, 1-3, harjoitusottelu, Ruonalan halli

Ruudulta nähdyt ottelut:

02.01. FC Barcelona - Levante UD, 2-1, La Liga, striimi
05.01. Athletic Bilbao - FC Barcelona, 1-1, Copa del Rey, striimi
09.01. Manchester United - Liverpool FC, 1-0, FA Cup, Nelonen Pro 2
09.01. Real Madrid - Villarreal CF, 4-2, La Liga, Canal+ Urheilu
09.01. Levante UD - Valencia CF, 0-1, La Liga, Canal+ Urheilu
10.01. Crawley Town - Derby County, 2-1, FA Cup, Nelonen Pro 2
12.01. Ipswich Town - Arsenal FC, 1-0, Carling Cup, Canal+ Urheilu
12.01. FC Barcelona - Real Betis, 5-0, Copa del Rey, striimi
15.01. Chelsea FC - Blackburn Rovers, 2-0, Valioliiga, Canal+ Urheilu
15.01. Sevilla FC - RCD Espanyol, 1-2, La Liga, Canal+ Aitio
16.01. FC Barcelona - Malaga CF, 4-1, La Liga, Canal+ Urheilu
19.01. Real Betis - FC Barcelona, 3-1, Copa del Rey, striimi
23.01. Real Madrid - RCD Mallorca, 1-0, La Liga, Canal+ Urheilu
23.01. Villarreal CF - Real Sociedad, 2-1, La Liga, Canal+ Urheilu
24.01. Bolton Wanderers - Chelsea FC, 0-4, Valioliiga, Canal+ Urheilu
29.01. Everton FC - Chelsea FC, 1-1, FA Cup, Nelonen Pro 2
29.01. Hercules CF - FC Barcelona, 0-3, La Liga, Canal+ Aitio
29.01. Deportivo La Coruña - Sevilla FC, 3-3, La Liga, Canal+ Aitio
30.01. RCD Espanyol - Villarreal CF, 0-1, La Liga, Canal+ Urheilu

05.02. FC Barcelona - Atletico Madrid, 3-0, La Liga, Canal+ Aitio
06.02. Chelsea FC - Liverpool FC, 0-1, Valioliiga, Canal+ Urheilu
09.02. Belgia - Suomi, 1-1, A-maaottelu, striimi
12.02. Manchester United - Manchester City, 2-1, Valioliiga, Canal+ Urheilu
12.02. Liverpool FC - Wigan Athletic, 1-1, Valioliiga, Canal+ Urheilu
12.02. Racing Santander - Sevilla FC, 3-2, La Liga, Canal+ Urheilu
13.02. RCD Espanyol - Real Madrid, 0-1, La Liga, Canal+ Urheilu
15.02. AC Milan - Tottenham Hotspur, 0-1, UEFA Champions League, YLE2
16.02. Arsenal FC - FC Barceona, 2-1, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
20.02. FC Barcelona - Athletic Bilbao, 2-1, La Liga, Canal+ Aitio
22.02. Lyon - Real Madrid, 1-1, UEFA Champions League, YLE2
23.02. Internazionale - FC Bayern München, 0-1, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
24.02. Villarreal CF - Napoli, 2-1, UEFA Europa League, Canal+ Urheilu
26.02. Newcastle United - Bolton Wanderers, 1-1, Valioliiga, Canal+ Urheilu
26.02. RCD Mallorca - FC Barcelona, 0-3, La Liga, Canal+ Sport HD
26.02. RC Deportivo - Real Madrid, 0-0, La Liga, Canal+ Sport HD
27.02. Athletic Bilbao - Valencia CF, 1-2, La Liga, Canal+ Urheilu

01.03. Chelsea FC - Manchester United, 2-1, Valioliiga, Canal+ Urheilu
02.03. Valencia CF - FC Barcelona, 0-1, La Liga, Canal+ Sport HD
03.03. Real Madrid - Malaga CF, 7-0, La Liga, Canal+ Urheilu
05.03. FC Barcelona - Real Zaragoza, 1-0, La Liga, Canal+ Aitio
06.03. Liverpool FC - Manchester United, 3-0, Valioliiga, Canal+ Urheilu
06.03. Athletic Bilbao - Sevilla FC, 2-0, La Liga, Canal+ Sport HD
06.03. Racing Santander - Real Madrid, 1-3, La Liga, Canal+ Sport HD
07.03. Deportivo La Coruña - Real Sociedad, 2-1, La Liga, Canal+ Sport HD
08.03. FC Barcelona - Arsenal FC, 3-1, UEFA Champions League, YLE2
09.03. Tottenham Hotspur - AC Milan, 0-0, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
10.03. Dynamo Kiev - Manchester City, 2-0, UEFA Europa League, Canal+ Urheilu
13.03. AS Roma - SS Lazio, 2-0, Serie A, Canal+ Urheilu
13.03. Villarreal CF - Sporting Gijon, 1-1, La Liga, Canal+ Sport HD
13.03. Sevilla FC - FC Barcelona, 1-1, La Liga, Canal+ Sport HD
15.03. FC Bayern München - Internazionale, 2-3, UEFA Champions League, YLE2
16.03. Real Madrid - Lyon, 3-0, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
19.03. Manchester United - Bolton Wanderers, 1-0, Valioliiga, Canal+ Urheilu
19.03. FC Barcelona - Getafe CF, 2-1, La Liga, Canal+ Aitio
19.03. Atletico Madrid - Real Madrid, 1-2, La Liga, Canal+ Aitio
20.03. Valencia CF - Sevilla FC, 0-1, La Liga, Canal+ Aitio
29.03. Portugali - Suomi, 2-0, A-maaottelu, YLE FST5

03.04. IFK Norrköping - GAIS, 2-0, Allsvenskan, Canal+ Sport HD
03.04. Trelleborgs FF - Malmö FF, 2-4, Allsvenskan, Canal+ Sport HD
03.04. Sevilla FC - Real Zaragoza, 3-1, La Liga, Canal+ Sport HD
03.04. CA Osasuna - Atletico Madrid, 2-3, La Liga, Canal+ Sport HD
04.04. Djurgårdens IF - AIK, 0-0, Allsvenskan, Canal+ Sport HD
05.04. Real Madrid - Tottenham Hotspur, 4-0, UEFA Champions League, YLE2
06.04. Chelsea FC - Manchester United, 0-1, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
06.04. FC Barcelona - FC Shakhtar Donetsk, 5-1, UEFA Champions League, striimi
07.04. Dynamo Kiev - SC Braga, 1-1, UEFA Europa League, Canal+ Urheilu
09.04. Manchester United - Fulham FC, 2-0, Valioliiga, Canal+ Urheilu
09.04. FC Barcelona - UD Almeria, 3-1, La Liga, Canal+ Sport HD
10.04. Valencia CF - Villarreal CF, 5-0, La Liga, Canal+ Sport HD
11.04. Liverpool FC - Manchester City, 3-0, Valioliiga, Canal+ Urheilu
12.04. Manchester United - Chelsea FC, 2-1, UEFA Champions League, YLE2
12.04. FC Shakhtar Donetsk - FC Barcelona, 0-1, UEFA Champions League, striimi
13.04. FC Schalke 04 - Internazionale, 2-1, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
14.04. SC Braga - Dynamo Kiev, 0-0, UEFA Europa League, Canal+ Urheilu
16.04. Real Madrid - FC Barcelona, 1-1, La Liga, Canal+ Urheilu
19.04. Newcastle United - Manchester United, 0-0, Valioliiga, Canal+ Urheilu
26.04. FC Schalke 04 - Manchester United, 0-2, UEFA Champions League, YLE2
27.04. Real Madrid - FC Barcelona, 0-2, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
28.04. FC Porto - Villarreal CF, 5-1, UEFA Europa League, Canal+ Urheilu

01.05. Villarreal CF - Getafe CF, 2-1, La Liga, Canal+ Urheilu
01.05. CA Osasuna - Valencia CF, 1-0, La Liga, Canal+ Urheilu
02.05. MYPA - IFK Mariehamn, 0-2, Veikkausliiga, Canal+ Urheilu
03.05. FC Barcelona - Real Madrid, 1-1, La Liga, YLE FST5
04.05. Manchester United - FC Schalke 04, 4-1, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
05.05. SC Braga - SL Benfica, 1-0, UEFA Europa League, Canal+ Urheilu
06.05. TPS - HJK, 2-0, Veikkausliiga, UrhoTV
08.05. FC Barcelona - RCD Espanyol, 2-0, La Liga, Canal+ Urheilu
09.05. HJK - KuPS, 4-1, Veikkausliiga, Canal+ Urheilu
12.05. KuPS - VPS, 2-1, Veikkausliiga, UrhoTV
13.05. Haka - IFK Mariehamn, 0-2, Veikkausliiga, UrhoTV
16.05. FC Inter - MYPA, 1-1, Veikkausliiga, Canal+ Urheilu
18.05. FC Porto - SC Braga, 1-0, UEFA Europa League, Canal+ Urheilu
19.05. MYPA - RoPS, 0-4, Veikkausliiga, UrhoTV
20.05. TPS - JJK, 2-3, Veikkausliiga, UrhoTV
21.05. Malaga CF - FC Barcelona, 1-3, La Liga, Canal+ Urheilu
22.05. Udinese - AC Milan, 0-0, Serie A, Canal+ Urheilu
23.05. FC Honka - TPS, 1-2, Veikkausliiga, VeikkausTV
28.05. FC Barcelona - Manchester United, 3-1, UEFA Champions League, YLE2
30.05. Haka - RoPS, 2-0, Veikkausliiga, Canal+ Urheilu
30.05. KuPS - FC Honka, 0-2, Veikkausliiga, UrhoTV

03.06. San Marino - Suomi, 0-1, EM-karsinta, YLE HD
09.06. RoPS - TPS, 1-1, Veikkausliiga, UrhoTV
13.06. FF Jaro - JJK, 1-1, Veikkausliiga, Canal+ Urheilu

02.07. Argentiina - Bolivia, 1-1, Copa America, Canal+ Sport HD
02.07. Kolumbia - Costa Rica, 1-0, Copa America, Canal+ Sport HD
04.07. Paraguay - Ecuador, 0-0, Copa America, Canal+ Sport HD
11.07. JJK - RoPS, 3-0, Veikkausliiga, Canal+ Urheilu
12.07. Kolumbia - Bolivia, 2-0, Copa America, Canal+ Urheilu
13.07. Bangor City FC - HJK, 0-3, UEFA Champions League karsinta, striimi
13.07. Japani - Ruotsi, 3-1, Naisten MM, YLE HD
16.07. HJK - VPS, 3-0, Veikkausliiga, UrhoTV
16.07. Kolumbia - Peru, 0-2, Copa America, Canal+ Sport HD
17.07. Argentiina - Uruguay, 4-5 rp. (1-1), Copa America, Canal+ Sport HD
18.07. FC Inter - MYPA, 5-2, Veikkausliiga, Canal+ Urheilu
24.07. Uruguay - Paraguay, 3-0, Copa America, Canal+ Urheilu

03.08. GNK Dinamo Zagreb - HJK, 1-0, UEFA Champions League karsinta, striimi
10.08. Latvia - Suomi, 0-2, A-maaottelu, YLE HD
12.08. HJK - FC Honka, 2-1, Veikkausliiga, UrhoTV
14.08. Real Madrid - FC Barcelona, 2-2, Supercopa de España, striimi
15.08. FC Honka - VPS, 1-1, Veikkausliiga, UrhoTV
16.08. Arsenal FC - Udinese, 1-0, UEFA Champions League karsinta, YLE2
17.08. FC Bayern München - FC Zürich, 2-0, UEFA Champions League karsinta, Canal+ Urheilu
18.08. FC Barcelona - Real Madrid, 3-2, Supercopa de España, striimi
18.08. HJK - FC Schalke 04, 2-0, UEFA Europa League karsinta, YLE HD
21.08. Bolton Wanderers - Manchester City, 2-3, Valioliiga, Sky Sports 1
24.08. Udinese - Arsenal FC, 1-2, UEFA Champions League karsinta, RTE Two
26.08. FC Barcelona - FC Porto, 2-0, UEFA Super Cup, Sky Sports 1
28.08. Manchester United - Arsenal FC, 8-2, Valioliiga, Sky Sports 1
29.08. FC Barcelona - Villarreal CF, 5-0, La Liga, Canal+ Sport HD

11.09. VfL Wolfsburg - FC Schalke 04, 2-1, Bundesliiga, striimi
13.09. FC Barcelona - AC Milan, 2-2, UEFA Champions League, YLE2
17.09. FC Barcelona - CA Osasuna, 8-0, La Liga, Canal+ Aitio
24.09. PK-35 - Ilves, 2-0, Naisten Suomen Cup, YLE2
24.09. KuPS - HJK, 1-2, Suomen Cup, YLE2
24.09. FC Barcelona - Atletico Madrid, 5-0, La Liga, Canal+ Aitio

10.10. Suomi - Ruotsi, 0-1, U21 EM-karsinta, YLE Areena
15.10. Liverpool FC - Manchester United, 1-1, Valioliiga, Canal+ Urheilu
18.10. Real Madrid - Lyon, 4-0, UEFA Champions League, YLE2
22.10. Suomi - Viro, 6-0, Naisten EM-karsinta, YLE2
22.10. FC Barcelona - Sevilla FC, 0-0, La Liga, Canal+ Sport HD

01.11. Valencia CF - Bayer 04 Leverkusen, 3-1, UEFA Champions League, YLE2
06.11. Hannover 96 - FC Schalke 04, 2–2, Bundesliiga, striimi
09.11. CE L'Hospitalet - FC Barcelona, 0-1, Copa del Rey, striimi
15.11. Tanska - Suomi, 2-1, A-maaottelu, YLE1
19.11. FC Schalke 04 - FC Nürnberg, 4-0, Bundesliiga, striimi
22.11. SSC Napoli - Manchester City, 2-1, UEFA Champions League, YLE2
23.11. Bayer 04 Leverkusen - Chelsea FC, 2-1, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu

03.12. FC Barcelona - UD, 5-0, La Liga, Canal+ Aitio
03.12. Internazionale - Udinese, 0-1, Serie A, Canal+ Urheilu
04.12. FC Schalke 04 - FC Augsburg, 3-1, Bundesliiga, striimi
06.12. Chelsea FC - Valencia CF, 3-0, UEFA Champions League, YLE2
10.12. Real Madrid - FC Barcelona, 1-3, La Liga, Canal+ Urheilu
11.12. RCD Espanyol - Atletico Madrid, 4-2, La Liga, Canal+ Aitio
12.12. Chelsea FC - Manchester City, 2-1, Valioliiga, Canal+ Urheilu

2011: 214 (60 / 154)
2010: 49
2009: 53
2008: 52
« Viimeksi muokattu: 18.12.2011 klo 16:33:10 kirjoittanut Tolsa »
Heerkens

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, West Ham & Huuhkajat


Vastaus #16 : 02.01.2011 klo 22:18:25

Paikan päällä:
1. 28.01 HJK - Haka 1-1 (3-4 pen) (Uusi Lahti Cup)
2. 28.01 JK Nõmme Kalju - TamU 0-1 (Uusi Lahti Cup)
3. 28.01 FC Lahti - KuPS 1-3 (Uusi Lahti Cup)
4. 29.01 FC Lahti - FC Kuusysi 3-0 (Uusi Lahti Cup)
5. 12.03 TiPS - FC Lahti 0-2 (Suomen Cup)
6. 27.03 AFC - FC Lienden 4-0 (Topklasse)
7. 15.05 FC Lahti - KPV 1-0 (Ykkönen)
8. 01.06 Naseva - Lahen Pojat 0-6 (Nelonen)
9. 19.06 JIPPO - FC Lahti 0-0 (Ykkönen)
10. 11.07 FC Lahti - Viikingit 2-1 (Ykkönen)
11. 25.07 FC Lahti - PK-35 1-1 (Ykkönen)
12. 27.07 HJK - Dinamo Zagreb 1-2 (UCL-karsinta)
13. 15.08 FC Lahti - PoPa 4-0 (Ykkönen)
14. 20.08 JIPPO - PK-35 1-0 (Ykkönen)
15. 03.09 Suomi - Ruotsi 0-3 (U-20)
16. 06.09 Suomi - Hollanti 0-2 (EM-karsinta)
17. 10.09 JIPPO - HIFK 0-0 (Ykkönen)
18. 15.10 FC Hämeenlinna - FC Lahti 1-3 (Ykkönen)
« Viimeksi muokattu: 16.10.2011 klo 13:23:35 kirjoittanut Heerkens »
Kananmuna_7

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, S.S. Lazio, Argentiina ja Suomi.


Vastaus #17 : 02.01.2011 klo 22:35:38

Paikan päällä nähdyt ottelut:

1. 23.1 Apollo - HooGee/3, Suomen Cup
2. 27.2 Apollo - STPS, Suomen Cup
3. 8.5 Apollo - Jäppärä, Kutonen Uusimaa
4. 17.5 Apollo - MU/2, Kutonen Uusimaa
5. 26.5 HJK - FC Lahti, Suomen Cup
6. 17.6 Ares-86 - Pelikaani, Kutonen Uusimaa
7. 20.6 Apollo - Ares-86, Kutonen Uusimaa
8. 22.6 HJK - TPS, Veikkausliiga
9. 8.7 HJK - FC Inter, Veikkausliiga
10. 10.7 FC Honka - MyPa, Veikkausliiga
11. 27.7 HJK - Dinamo Zagreb, UCL Karsinta
12. 15.8 Apollo - Pelikaani, Kutonen Uusimaa
13. 31.8 HyPS 02 - Lahen Pojat JS, Nelonen Uusimaa
14. 25.9 HIFK - FC Lahti, Ykkönen
15. 8.10 Suomi - Ruotsi, EM-karsinta
16. 22.10 HJK - MyPa, Veikkausliiga
17. 29.10 HJK - Haka, Veikkausliiga

TV:stä ja tietokoneelta nähdyt ottelut:

1. 1.1 Chelsea - Aston Villa, Canal+
2. 5.1 Arsenal - Man City, Canal+
3. 6.1 Genoa - Lazio, Canal+
4. 6.1 Internazionale - Napoli, Canal+
5. 9.1 Napoli - Juventus, Canal+
6. 16.1 Lazio - Sampdoria, Canal+
7. 29.1 Lazio - Fiorentina, Canal+
8. 30.1 Juventus - Udinese, Canal+
9. 1.2 AC Milan - Lazio, Canal+
10. 5.2 Newcastle - Arsenal, Canal+
11. 13.2 Brescia - Lazio, Canal+
12. 13.2 Juventus - Internazionale, Canal+
13. 17.2 Benfica - Stuttgart, Canal+
14. 22.2 Lyon - Real Madrid, YLE2
15. 23.2 Internazionale - Bayern Munchen, Canal+
16. 24.2 Villarreal - Napoli, Canal+
17. 28.2 AC Milan - Napoli, Canal+
18. 6.3 Liverpool - Manchester United, Canal+
19. 6.3 Lazio - Palermo, Canal+
20. 10.3 Dynamo Kiev - Manchester City, Canal+
21. 13.3 AS Roma - Lazio, Canal+
22. 17.3 PSG - Benfica, Canal+
23. 19.3 Lazio - Cesena, Canal+
24. 25.3 Espanja - Tsekki, striimi
25. 3.4 Napoli - Lazio, Canal+
26. 4.4 DIF - AIK, Canal+
27. 5.4 Real Madrid - Tottenham, YLE2
28. 6.4 Chelsea Manchester United, Canal+
29. 10.4 Juventus - Genoa, Canal+
30. 12.4 Manchester United - Chelsea, YLE2
31. 17.4 Napoli - Udinese, Canal+
32. 19.4 Newcastle - Manchester United, Canal+
33. 23.4 Chelsea - West Ham, Canal+
34. 26.4 Schalke - Manchester United, YLE2
35. 27.4 Real Madrid - FC Barcelona, Canal+
36. 1.5 Liverpool - Newcastle, Canal+
37 2.5 Lazio - Juventus, Canal+
38. 3.5 FC Barcelona - Real Madrid, Canal+
39. 8.5 Udinese - Lazio, Canal+
40. 9.5 HJK - KuPS, Canal+
41. 14.5 Lazio - Genoa, Canal+
42. 18.5 FC Porto - Braga, Canal+
43. 23.5 FC Honka - TPS, Canal+
44. 28.5 FC Barcelona - Manchester United, Canal+
45. 3.6 San Marino - Suomi, YLE2
46. 7.6 Ruotsi - Suomi, YLE2
47. 13.6 FF Jaro - JJK, Canal+
48. 3.7 Brasilia - Venezuela, Canal+
49. 4.7 KuPS - HJK, Canal+
50. 9.7 Uruguay - Chile, Canal+
51. 9.7 Brasilia - Paraguay, Canal+
52. 12.7 Argentiina - Costa Rica, Canal+
53. 17.7 Argentiina - Uruguay, striimi
54. 18.7 Chile - Venezuela, striimi
55. 24.7 Uruguay - Paraguay, Canal+
56. 18.8 HJK - Schalke, YLE2
57. 22.8 FF Jaro - FC Honka, Canal+
58. 25.8 Schalke - HJK, YLE2
59. 29.8 Haka - HJK, Canal+
60. 2.9 Suomi - Moldova, YLE2
61. 6.9 Suomi - Hollanti, YLE2
62. 12.9 HJK - KuPS, Urho tv
63. 14.9 Manchester City - Napoli, Canal+
64. 18.9 FC Inter - HJK, Urho tv
65. 24.9 KuPS - HJK, YLE2
66. 28.9 Marseille - Borussia Dortmund, striimi
67. 16.10 Lazio - AS Roma, Canal+
68. 20.10 Malmö FF - Metalist Harkova, Canal+
69. 23.10 Manchester United - Manchester City, Canal+
70. 23.10 QPR - Chelsea, Canal+
71. 30.10 Cagliari - Lazio, Canal+
72. 2.11 Bayern München - Napoli, Canal+
73. 20.11 Chelsea - Liverpool, Canal+
74. 23.11 Napoli - Manchester City, YLE2
75. 26.11 Manchester United - Newcastle, Canal+
76. 30.11 Tottenham - PAOK, Canal+
77. 1.12 Schalke - Steaua București, Canal+
78. 10.12 Lecce - Lazio,  Canal+
79. 10.12 Real Madrid - FC Barcelona, striimi
80. 11.12 Novara - Napoli, Canal+
81. 12.12 Chelsea - Manchester City, Canal+
82. 14.12 Lazio - Sporting Lisbon, Canal+
« Viimeksi muokattu: 15.12.2011 klo 10:59:13 kirjoittanut Kananmuna_7 »
tebinho

Poissa Poissa


Vastaus #18 : 03.01.2011 klo 03:13:54

k.
« Viimeksi muokattu: 12.06.2011 klo 00:47:11 kirjoittanut tebinho »
cfc2

Poissa Poissa


Vastaus #19 : 03.01.2011 klo 12:02:21

Paikan päällä nähdyt ottelut:


1.   10.4. LPS 0 - 8 IFK Mariehamn, Suomen cup, Brahen kenttä.
2.   16.4. HIFK 4 - 0 JäPS, Harjoitusottelu, Brahen kenttä.
3.   28.4. HIFK 3 - 2 FC Viikingit, Ykkönen, Brahen kenttä.
4.   12.5. HJK 1 - 0 Inter, Veikkausliiga, Sonera Stadium.
5.    2.6.  HIFK 3 - 1 PoPa, Ykkönen, Brahen kenttä.
6.    7.6.  Ruotsi 5 - 0 Suomi, EM-karsinta, Råsundastadion.
7.   11.6. HIFK 1 - 1 JIPPO, Ykkönen, Brahen kenttä.
8.   18.6. HIFK 4 - 0 KPV, Ykkönen, Brahen kenttä.
9.   22.6. FC Lahti 1 - 0 HIFK, Ykkönen, Lahden kisapuisto
10. 29.6. Gnistan 0 - 3 FC Futura, Kakkonen, Oulunkylän liikuntapuisto.

11.  8.7. HJK 4 - 2 FC Inter, Veikkausliiga, Sonera Stadium.
12. 10.7. HIFK 1 - 2 OPS, Ykkönen, Brahen kenttä.
13. 16.7. HJK 3 - 0 VPS, Veikkausliiga, Sonera Stadium.
14. 17.7. PK-35 Vantaa 3 - 2 HIFK, Ykkönen, ISS-Stadion.
15. 19.7. HJK 10 - 0 Bangor City, UCL-karsinta, Sonera Stadium.
16. 21.7. Viikingit 4 - 0 HIFK, Ykkönen, Vuosaaren urheilukenttä.
17. 27.7. HJK 1 - 2 Dinamo Zagreb, UCL-karsinta, Sonera Stadium.
18.  1.8. HIFK 0 - 2 FC KooTeePee, Ykkönen, Brahen kenttä.
19. 14.8. HIFK 3 - 0 FC Espoo, Ykkönen, Brahen kenttä.
20.  2.9.  Suomi 4 - 1 Moldova, EM-karsinta, Olympiastadion.

21.  6.9. Suomi 0 - 2 Hollanti, EM-karsinta, Olympiastadion.
22. 25.9. HIFK 0 - 2 FC Lahti, Ykkönen, Brahen kenttä.
23. 26.9. Ponnistus 5 - 2 HIFK/2, 4D/1, Brahen kenttä.
24.  7.10. Suomi 1 - 2 Ruotsi, EM-karsinta, Olympiastadion.
25. 11.10. Unkari 0 - 0 Suomi, EM-karsinta, Puskás Ferenc Stadion.
26. 22.10. HIFK 1 - 0 PK-35, Ykkönen, Brahen kenttä.

« Viimeksi muokattu: 23.10.2011 klo 20:01:51 kirjoittanut cfc2 »
Nelson Mandela

Poissa Poissa


Vastaus #20 : 03.01.2011 klo 12:57:46

Paikan päällä nähdyt ottelut:
1. Ulkomaa
1.1 1.1.2011 Swansea - Reading 1-0 (0-0), Liberty Stadium, Npower Championship

2. Pre-season
2.1 30.1.2011 FC Inter - PoPa 3-0 (0-0), Kupittaa 5
2.2 13.4.2011 FC Inter - FC Atlantis 1-0 (1-0), Urheilupuisto Yläkenttä

3. Liigacup
3.1 4.2.2011 FC Inter - IFK Mariehamn 1-0 (1-0), Kupittaa 5
3.2 4.3.2011 FC Inter - HJK 1-1 (1-1), Kupittaa 5
3.3 11.3.2011 t*s - FC Inter 0-4 (0-4), Kupittaa 5

4. Suomen Cup
4.1 8.4.2011 FC Inter - Haka 0-1 (0-0), Urheilupuisto Yläkenttä

5. Kakkonen
5.1 29.4.2011 Åbo IFK - JäPS 3-4 (1-2), Urheilupuisto Yläkenttä
5.2 14.5.2011 Åbo IFK - TiPS 5-1 (1-0), Urheilupuisto Yläkenttä
5.3 5.6.2011 Åbo IFK - FC Jazz 2-0 (1-0), Urheilupuisto Yläkenttä
5.4 22.6.2011 Åbo IFK - MuSa 3-1 (2-1), Urheilupuisto Yläkenttä

6. Veikkausliiga
6.1 9.5.2011 FC Inter - FC Honka 4-0 (2-0), Veritas Stadion
6.2 16.5.2011 FC Inter - MyPa 1-1 (1-1), Veritas Stadion
6.3 19.5.2011 FC Inter - VPS 3-1 (1-1), Veritas Stadion
6.4 9.6.2011 FC Inter - Haka 6-1 (1-1), Veritas Stadion
6.5 13.6.2011 FC Inter - IFK Mariehamn 2-0 (0-0), Veritas Stadion
6.6 16.6.2011 t*s - FC Inter 2-1 (2-0), Veritas Stadion
6.7 20.6.2011 FC Inter - JJK 2-0 (1-0), Veritas Stadion
6.8 18.7.2011 FC Inter - MyPa 5-2 (3-1), Veritas Stadion
6.9 1.8.2011 FC Inter - RoPS 3-0 (1-0), Veritas Stadion
6.10 6.8.2011 FC Inter - FF Jaro 2-0 (0-0), Veritas Stadion
6.11 12.8.2011 Haka - FC Inter 2-0 (1-0), Tehtaan kenttä
6.12 15.8.2011 FC Inter - IFK Mariehamn 2-0 (1-0), Veritas Stadion
6.13 22.8.2011 FC Inter - t*s 0-0 (0-0), Veritas Stadion
6.14 12.9.2011 FC Inter - FC Honka 2-2 (2-0), Veritas Stadion
6.15 18.9.2011 FC Inter - HJK 1-1 (0-1), Veritas Stadion
6.16 17.10.2011 FC Inter - Haka 1-1 (0-0), Veritas Stadion
6.17 22.10.2011 IFK Mariehamn - FC Inter 1-0 (1-0), Wiklöf Holding Arena
6.18 26.10.2011 t*s - FC Inter 1-1 (1-1), Veritas Stadion
6.19 29.10.2011 FC Inter - JJK 2-1 (2-1), Veritas Stadion

7. Maajoukkue
7.1 7.6.2011 Ruotsi - Suomi 5-0 (3-0), Råsunda Stadion
7.2 6.9.2011 Suomi - Hollanti 0-2 (0-1), Olympiastadion
7.3 7.10.2011 Suomi - Ruotsi 1-2 (0-1), Olympiastadion

Yhteensä: 33

  


 
« Viimeksi muokattu: 30.10.2011 klo 15:30:12 kirjoittanut Nelson Mandela »
Jykä

Poissa Poissa


Vastaus #21 : 03.01.2011 klo 20:38:26

Paikan päällä nähdyt ottelut:

Televisiosta/tietokoneelta nähdyt ottelut:

1.1 WBA - ManU 1-2
Sonnisen Jaska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mypa, ei ku FC Lahti


Vastaus #22 : 04.01.2011 klo 01:21:05

Paikan päällä nähdyt ottelut
  2.1   Chelsea-Aston Villla       3-3 (Valioliiga)
 28.1   FC Lahti-Kups              1-3 (Uusi-Lahti Cup)
 12.4   FC Lahti-FC Espoo        2-1 (Suomen Cup)
 29.4   FC Lahti-JJK                4-3 (Suomen Cup) (PI)
  3.5   FC Lahti-FC Espoo         3-0 (Ykkönen)
 13.6  FC Lahti-FC Hämeenlinna 5-0 (Ykkönen)
 22.6  FC Lahti-Hifk                 1-0 (Ykkönen)
 29.6  Akilles-Lahen Pojat JS     1-0 (4.Divisioona)
« Viimeksi muokattu: 29.06.2011 klo 22:30:05 kirjoittanut Sonnisen Jaska »
Erkka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, RFC Liége


Vastaus #23 : 04.01.2011 klo 07:39:32

2007
2008
2009
2010

Paikan päällä
1.   14.1. TPS - KäPa                        8-0 Kupittaa 5                Harjoitusottelu
2.   25.1  TPS - HJK                          1-3 Kupittaa 5                Liigacup
3.   28.1  TPS - Honka                      2-3 Kupittaa 5                 Liigacup

4.   5.2   Cercle Brugge - KV Mechelen 0-1 Jan Breydel Stadium  Jupiler League
5.   6.2   RFC Liege - Olympic Charleroi 1-2 Stade du Pairay        Division 3B

6.   11.3 TPS - fc inter                      0-4 Kupittaa 5                 Liigacup
7.   30.3 TPS A - SCR                        3-4 Yläkenttä                 Errea Cup

8.   6.4.  TPS - hifk                           1-0 Yläkenttä                  Harjoitusottelu
9.   8.4.   inter - Haka               0-0,2-4rp. Yläkenttä                Suomen Cup, 6. kierros
10. 12.4.  TPS - VPS                 2-2 5-4rp. Yläkenttä                Suomen Cup, 6. kierros
11. 16.4. TPS - HJK                           0-6  Yläkenttä                Naisten Liiga
12. 22.4. FC Lahti - TPS                     2-0  Kisapuiston tn         Suomen Cup, 7. kierros
13. 26.4. TPS - PK-35                        1-7  Yläkenttä                Naisten Liiga
14. 30.4  TPS - FC Espoo                    5-0 Kupittaa 8               Harjoitusottelu

15. 6.5.    TPS - HJK                           2-0 Veritas Stadion         Veikkausliiga
16. 7.5.    TPS - F10                          1-3  Yläkenttä                 Naisten Liiga
17. 16.5.  MIFK - TPS                         0-1 Wiklöf Holding Arena  Veikkausliiga
18. 20.5.  TPS - JJK                           2-3 Veritas Stadion          Veikkausliiga
19. 21.5.   KaaRe - Liedon Pallo           2-1 Kaarinan KHT            5. div
20. 22.5.  TPS - PK-35                      0-7 Yläkenttä                  Naisten Liiga

21. 11.6   TPS - F10                          2-3 Yläkenttä                 Naisten Liiga
22. 12.6.  KaaRe - TuKV                     4-2 Yläkenttä                5. div
23. 12.6.  TPS - Haka                         2-0 Veritas Stadion        Veikkausliiga
24. 16.6.   TPS - inter                         2-1 Veritas Stadion        Veikkausliiga

25.  4.7.     TPS - VPS                          1-1  Veritas Stadion       Veikkausliiga
26.  9.7.    Jaro - TPS                          1-1   Keskuskenttä         Veikkausliiga
27.  17.7   TPS - MIFK                         2-0   Veritas Stadion       Veikkausliiga          
28.  21.7.  Tilleur SG - RFC Liege          0-2   Stade de Buraufosse Harjoitusottelu
29.  21.7.   KVC Westerlo - TPS           0-0   Het Kuipje                 Eurooppa Liiga, 2. karsintakierros
30.  31.7.   TPS - Honka                      2-4   Veritas Stadion         Veikkausliiga

31.   8.8.     MYPA - TPS                       0-0    Saviniemi                 Veikkausliiga
32.  22.8.    inter - TPS                         0-0    Veritas Stadion        Veikkausliiga
33.  27.8.    TPS - Fc United                  3-1    Yläkenttä                 Naisten Liiga

34.   6.9.     Suomi - Hollanti                  0-2    Olympiastadion         EM-karsinta
35.   7.9.     TPS - Åland United              1-5    Yläkenttä                 Naisten Liiga
36.   8.9.     TPS - HJK                           2-1    Veritas Stadion        Veikkausliiga
37.   16.9.    TPS - Jaro                          2-1    Veritas Stadion        Veikkausliiga
38.   17.9.    KaaRe - KaaPS                    1-3    Kaarinan KHT          Vitonen
39.   22.9.    MIFK - TPS                         0-3    Wiklöf Holding Arena Veikkausliiga
40.   28.9.    TPS - JJK                            2-2    Veritas Stadion         Veikkausliiga

41.    2.10.   Honka - TPS                        1-1     Tapiola                    Veikkausliiga
42.   13.10.  TPS - MyPa                          1-1      Veritas Stadion       Veikkausliiga
43.   15.10.  TPS - Honka                        0-2      Yläkenttä                Naisten liiga
44.   26.10.  TPS - inter                           1-1      Veritas Stadion      Veikkausliiga

45.    31.12. Birmingham - Blackpool         x-x      St. Andrews           Championship

Stream
19.1 Lazio - Roma 1-2
9.2 Belgia - Suomi 1-1

TV
16.2. Arsenal - Barcelona 2-1
22.2. Lyon - Real Madrid 1-1
8.3.  Barcelona - Arsenal 3-1
15.3. Bayern München - Inter Milan 2-3
29.3. Portugali - Suomi 2-0
4.4.  Djurgården - AIK 0-0
5.4.  Real Madrid - Tottenham 4-0
12.4 Manchester United - Chelsea 2-1
16.4 Manchester City - Manchester United 1-0
2.5.  MYPA - MIFK 0-2
28.5. Manchester United - Barcelona 1-3
3.6.   San Marino - Suomi 0-1
7.6     Ruotsi - Suomi 5-0
16.8 Arsenal - Udinese 1-0

Jämät:
2.1.  Barcelona - Levante 0-30min. Stream
15.2 AC Milan - Tottenham 20-90min. TV
16.2 Arsenal - Barcelona 30-90min. TV
17.2 Anderlecht - Ajax 10-80min. Stream
19.2 Chelsea - Everton 15-45min. Stream
19.2 Dortmund - St. Pauli 45-90min. Stream
19.3 Lazio - Cesena 30-90min. TV
16.4 West Ham - Aston Villa 45-90min. TV
5.6   ÅIFK - FC Jazz 55-90min. Live
9.8   Nottingham Forest - Notts County 45-rpk Stream
10.8 Saksa - Brasilia 35-90min TV
« Viimeksi muokattu: 29.12.2011 klo 15:45:10 kirjoittanut Erkka »
Agnes McHaggis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Droylsden FC - Pride of Greater Manchester


Vastaus #24 : 04.01.2011 klo 11:11:56

Paikan päällä nähdyt ottelut 2011:

01)  03.01.2011 - Blyth Spartans-Droylsden 2-4 (Conference North) att.517
02)  08.01.2011 - Droylsden-Worcester City 2-1 (Conference North) att.264
03)  10.01.2011 - Droylsden-Hyde FC 3-1 (Manchester Premier Cup) att.134
04)  15.01.2011 - Droylsden-Ebbsfleet United 1-0 (FA Trophy) att.336
05)  19.01.2011 - Crewe-Leeds 0-0 (2-3rp) (FA Youth Cup) att.1031
06)  24.01.2011 - Droylsden-Stalybridge Celtic 2-2 (Conference North) att.476
07)  25.01.2011 - Altricham-Hayes&Yeading United 4-2 (Conference Premier) att.558
08)  29.01.2011 - Bolton-Wigan 0-0 (FA Cup) att.14950
09)  01.02.2011 - Stockport-Chesterfield 1-1 (League 2) att.4092
10)  03.02.2011 - Man City-Bury 2-0 (reservit - Manchester Senior Cup) att.510
11)  05.02.2011 - Blyth Spartans-Droylsden 2-2 (FA Trophy) att.708
12)  07.02.2011 - Droylsden-Blyth Spartans 0-4 (FA Trophy) att.229
13)  08.02.2011 - Huddersfield-Carlisle 3-0 (Johnstone’s Paint Trophy) att.6528
14)  12.02.2011 - Droylsden-Nuneaton 1-0 (Conference North) att.320
15)  14.02.2011 - Droylsden-Trafford FC 2-0 (Manchester Premier Cup) att.130
16)  16.02.2011 - Man United-Newcastle 1-0 (FA Youth Cup) att.657
17)  21.02.2011 - Droylsden-Hinckley United 3-2 (Conference North) att.192
18)  22.02.2011 - Leeds-Barnsley 3-3 (Championship) att.26289
19)  24.02.2011 - Man City-Aris 3-0 (Europa League) att.36748
20)  26.02.2011 - Droylsden-Gainsborough Trinity 1-3 (Conference North) att.272
21)  02.03.2011 - Man City-Aston Villa 3-0 (FA Cup) att.25570
22)  05.03.2011 - Boston United-Droylsden 2-0 (Conference North) att.1139
23)  07.03.2011 - Droylsden-Solihull Moors 0-5 (Conference North) att.204
24)  08.03.2011 - Preston North End-Leeds 1-2 (Championship) att.15269
25)  12.03.2011 - Workington AFC-Droylsden 2-0 (Conference North) att.389
26)  17.03.2011 - Man City-Dynamo Kyiv 1-0 (Europa League) att.27816
27)  19.03.2011 - Droylsden-Alfreton 2-1 (Conference North) att.349
28)  26.03.2011 - Walton&Hersham FC-Corinthian Casuals 1-1 (Ryman League Division One South) att.104
29)  27.03.2011 - Brasilia-Skotlanti 2-0 (harjoitusottelu) att.53087
30)  28.03.2011 - Ashton United-Droylsden 3-4 (Manchester Premier Cup Final) att.322
31)  02.04.2011 - Alfreton Town-Droylsden 4-0 (Conference North) att.707
32)  09.04.2011 - Droylsden-Corby 1-1 (Conference North) att.200
33)  11.04.2011 - Droylsden-Guiseley 0-3 (Conference North) att.244
34)  16.04.2011 - Stafford Rangers-Droylsden 1-5 (Conference North) att.504
35)  20.04.2011 - Man United-Chelsea 4-0 (FA Youth Cup) att.9124
36)  22.04.2011 - Leeds-Reading 0-0 (Championship) att.24564
37)  23.04.2011 - Droylsden-Harrogate Town 5-1 (Conference North) att.206
38)  25.04.2011 - Hyde FC-Droylsden 1-1 (Conference North) att.472
39)  29.04.2011 - Trafford FC-Woodley Sports 0-1 (Northern Premier League Division One North) att.178
40)  30.04.2011 - Droylsden-Gloucester City 2-4 (Conference North) att.352
41)  07.05.2011 - Stockport-Cheltenham 1-1 (League 2) att.5027
42)  21.05.2011 - AFC Wimbledon-Luton 0-0 (4-3rp) (Conference Premier Promotion Final) att.18195
43)  23.05.2011 - Man United-Sheffield U 4-1 (FA Youth Cup Final 2nd leg) att. 24916
44)  28.05.2011 - Stevenage-Torquay 1-0 (League 2 Play Off Final) att.11484
45)  29.05.2011 - Huddersfield-Peterborough 0-3 (League 1 Play Off Final) att.48410
46)  02.06.2011 - San Marino-Suomi 0-1 (EM-karsinta) att.1218
47)  07.06.2011 - Ruotsi-Suomi 5-0 (EM-karsinta) att.32128
48)  13.07.2011 - Bangor City-HJK (Champions League) 0-3 att.1189
49)  16.07.2011 - Bradford Park Avenue-Droylsden 3-3 (harjoitusottelu) att.125
50)  19.07.2011 - Rochdale-Leeds 0-1 (harjoitusottelu) att.3935
51)  23.07.2011 - Sheffield W-Leeds 1-1 (harjoitusottelu) att.9028
52)  30.07.2011 - PSG-New York Red Bulls 0-1 (harjoitusottelu, Emirates Cup)
53)  30.07.2011 - Arsenal-Boca Juniors 2-2 (harjoitusottelu, Emirates Cup)
54)  31.07.2011 - Leeds-Newcastle 3-2 (harjoitusottelu) att.20457
55)  05.08.2011 - Bolton-Levante 0-1 (harjoitusottelu) att.5172
56)  07.08.2011 - Wigan-Villarreal 1-0 (harjoitusottelu) att.5000
57)  09.08.2011 - Leeds-Bradford 3-2 (League Cup) att.17667
58)  16.08.2011 - Droylsden-Guiseley 2-0 (Conference North) att.332
59)  20.08.2011 - Droylsden-Nuneaton 2-1 (Conference North) att.328
60)  27.08.2011 - HaPK-Kultsu 0-4 (Kaakon Kolmonen)
61)  29.08.2011 - MyPa-FF Jaro 2-1 (Veikkausliiga) att.1057
62)  02.09.2011 - Suomi-Moldova 4-1 (EM-karsinta) att.9056
63)  03.09.2011 - HaPK-KoRe 6-2 (Kaakon Kolmonen)
64)  06.09.2011 - Suomi-Hollanti 0-2 (EM-karsinta) att.21580
65)  13.09.2011 - Droylsden-Hyde FC 2-3 (Conference North) att.625
66)  14.09.2011 - Man City-SSC Napoli 1-1 (Champions League) att.44026
67)  15.09.2011 - Man City-FC Barcelona 1-2 (junnut - NextGen Series) att.2067
68)  17.09.2011 - Droylsden-Hinckley United 2-3 (Conference North) att.265
69)  02.10.2011 - FC Lahti-FC KooTeePee 2-0 (Ykkönen) att.1757
70)  03.10.2011 - MyPa-Haka (Veikkausliiga) att.733
71)  07.10.2011 - Suomi-Ruotsi 1-2 (EM-karsinta) att.23257
72)  11.10.2011 - Unkari-Suomi 0-0 (EM-karsinta) att.25169
73)  12.10.2011 - Honved-FC Fehervar 1-1 (Liga Kupa)
74)  15.10.2011 - Droylsden-Stocksbridge Park Steels 4-1 (FA Cup) att.230
75)  17.10.2011 - Man City-Celtic 2-4 (junnut – NextGen Series) att.825
76)  18.10.2011 - Hyde FC-Droylsden 1-4 (Manchester Premier Cup) att.131
77)  22.10.2011 - Droylsden-FC Halifax Town 2-1 (Conference North) att.682
78)  29.10.2011 - Droylsden-Blyth Spartans 0-0 (FA Cup) att.393
79)  02.11.2011 - Leeds-Blackpool 0-5 (Championship) att.22423
80)  05.11.2011 - Droylsden-Stalybridge Celtic 3-3 (Conference North) att.656
81)  08.11.2011 - Droylsden-Worcester City 4-1 (Conference North) att.225
82)  12.11.2011 - Vauxhall Motors FC-Droylsden 1-1 (Conference North) att.189
83)  19.11.2011 - Droylsden-Solihull Moors 1-0 (Conference North) att.191
84)  26.11.2011 - Droylsden-Witton Albion 2-1 (FA Trophy) att.304
85)  03.12.2011 - Colwyn Bay FC-Droylsden 6-3 (Conference North) att.272
86)  07.12.2011 - Man City-Bayern München 2-0 (Champions League) att.46002
87)  10.12.2011 - Institute FC-Limavady United 2-0 (Irish Cup)
« Viimeksi muokattu: 12.12.2011 klo 18:25:06 kirjoittanut Agnes McHaggis »

 
Sivuja: [1] 2 ... 9
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines