FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
10.12.2019 klo 01:25:55 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Vuoden forumisti 2019, Joulupata 2019, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 ... 7
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut vuonna 2012  (Luettu 43764 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


: 31.12.2011 klo 17:04:02

A - Agnes McHaggis, AK, Alfons X, Ambassador, Andreas, Athanasios
B - Balompié, Bamsenaattori, Basist, beck, Benediktus, blackhawk, bluevitonen, Boris Bugo, Bossu, Bunuel, BVB - Sudtribune
C - Chevron, Coleman, Cottager, CPFC
D - DCM, evp, DE3, Din, drakon, Dunderton
E - Edmundo, Elba, el Blanco, Elias, Epeli, Erikeeper20, Erkka, erno, Etzo
F - Fenley Stastus, FinGer
G - Gheddafi, Grande Duro
H - haikaran uhri, Hintelä Kreivitär Borsdal, Huuhkaja.
I - iisakki, Incrível, Isoveivi
J - janijee, javito, jaya, John Eskobar, John Rambo, jormakaariainen, JTR, juhinho, Juse-, Jusma Kontula
K - Kalakalle, Kananmuna_7, kaveripallo, keltamusta, keskialue, klaus, kluru, Kohis, kokistuoppi, Konkola, kova luu, krevis, kunq, Kuisma, Kuningas Sumiala, Kutvonen, kuusysi, Käpylän Harakka
L - Latveria, Latvis#00, Leblon D, lentävä emiraatti, Lihis, Lincoln Hawk
M - MadJohn, Maikson, maqqe, marmelo, master, m3bet, Micky Fitz, M1guel, Mills, MJ, molke, morcenardo, Morfeo, Morley, Mosambik, Mystinen metsätyömies
N - narktos, neliö, Nelson Mandela, Neulainen Jerkunen, neural architect, Nicky Nugget, Niksa, Nipponheimer, NKNDR, Nomina, Nure_, Nyrre
O - Ofih, O`Flynn, Oikea laitapuolustaja*, o2j
P - Panchito Pistoles, Phrog, piikkisika puu, pirakaia, Pohjoinen Ulottuvuus, popavoittoon, portowcy, Premiere, puolustava puolustaja, Pyhimys, Pöhnä
 
R - ranoki, rantsukka, red_one, RefJr, Rehellinen mustalainen, Robba, roberto carlos, Rubicon, rutiini
S - Saketzi, Samuldinho, _SativA_, Satupekka, Scholesin uima-allas, shanks, Siimakäsi-Mick, siiseli, Silvennoinen, Sir Nigel Aston, S.K., Sparrox, Sporden mikki, sputnik, stan gamla, stonax, Stoned Thunder, straiter, suomifutiksen Janne Tähkä
T - Taffarel, tamme auto, Tiksa, Tolsa, Trimarc, Trump, Tsei Tsei, TZagallo
U - uniikki
V - Vastapallo, v-man, Volmari_P, Vorssander
W - Wagner, Wahn, Wilhelm Tell, Woland

Z - Zachariaz


- - - - - - - - -

Lähetään tästä samoilla eväillä liikkeelle kuin viimeksikin. Kivahan näitä on muistiin laitella ja tyyli on taas vapaa. Mua kiinnostaa tällä kertaa tietää, että minkä verran telkkumatseja tulee enemmän EM-turnauksen vuoksi.

Varausviestejä ei taaskaan tarvita, jokaiseen matsiseurantaviestiin tulee linkki tähän avausviestiin. Naputtelen tähän avaukseen myös jotain linkkejä edellisvuosien listauksiin, jahka pääsen esim. töihin lepäilemään ja joudun tappamaan aikaa. Nymmä lähen vaihtamaan vuotta naapuripitäjään ja toivottavasti osaan pysyä poissa intternetistä ainakin loppuvuoden. DONE!

Näillä mentiin vuonna 2011
2010
2009
2008
2007
2006
« Viimeksi muokattu: 30.09.2014 klo 12:12:33 kirjoittanut krevis »
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #1 : 01.01.2012 klo 16:21:42

Paikan päällä nähdyt ottelut:

Harjoitusottelut:

1. 18.01. LPJS - Salpausselän Reipas 0-0, Mukkula tn
2. 20.01. FC Hämeenlinna - Haka 0-1 (0-1), Säästöpankki-areena
3. 27.01. FC Lahti - KuPS 0-2 (0-2), Suurhalli
4. 27.01. HJK - Haka 1-1 (0-0), Suurhalli
5. 28.01. KuPS - Haka 3-1 (2-0), Suurhalli
6. 28.01. FC Lahti - HJK 0-2 (0-2), Suurhalli
7. 29.01. Kuusysi - Lahden Reipas 1-0 (0-0), Suurhalli
8. 29.01. HJK - KuPS 2-1 (2-0), Suurhalli
9. 29.01. Haka - FC Lahti 2-2 (0-1), Suurhalli
12. 23.03. Haka - FC Viikingit 4-0 (3-0), Parola tn.

Liigacup:

10. 29.02. FC Lahti - FC Honka 2-2 (0-1), Kisapuisto tn.
11. 10.03. Haka - FC Inter 0-1 (0-0), Sahara

Veikkausliiga:

14. 15.04. FC Lahti - Haka 1-0 (0-0), Hiihtostadion
15. 22.04. Haka - IFK Mariehamn 0-2 (0-1), Tehtaan kenttä
16. 29.04. TPS - Haka 2-0 (1-0), Paavo Nurmi Stadion
17. 05.05. Haka - Jaro 4-1 (3-1), Tehtaan kenttä
18. 12.05. MyPa - Haka 3-1 (3-0), Saviniemi
19. 16.05. Haka - HJK 0-1 (0-1), Tehtaan kenttä
21. 21.05. KuPS - Haka 3-0 (2-0), SS-Areena
22. 27.05. Haka - FC Honka 2-1 (0-1), Tehtaan kenttä
23. 16.06. Haka - VPS 0-1 (0-0), Tammelan stadion
24. 20.06. FC Lahti - Haka 0-1 (0-0), Hiihtostadion
25. 25.06. Haka - JJK 3-1 (2-1), Tehtaan kenttä
26. 28.06. IFK Mariehamn - Haka 1-0 (0-0), Wiklöf Holding Arena
27. 02.07. Haka - TPS 1-0 (0-0), Tehtaan kenttä
28. 15.07. Haka - MyPa 3-1 (2-1), Tehtaan kenttä
29. 29.07. Haka - KuPS 0-2 (0-0), Tehtaan kenttä
30. 05.08. Haka - FC Inter 0-2 (0-0), Tehtaan kenttä
32. 25.08. Haka - FC Lahti 0-3 (0-1), Kaurialan Olympiastadion
34. 02.09. JJK - Haka 5-0 (1-0), Harjun Stadion
35. 14.09. Haka - IFK Mariehamn 1-1 (1-1), Tehtaan kenttä
37. 23.09. Haka - Jaro 0-0, Tehtaan kenttä
38. 26.09. MyPa - Haka, 1-0 (0-0), Saviniemi
39. 01.10. Haka - HJK 2-2 (2-0), Tehtaan kenttä
40. 19.10. Haka - FC Inter 1-2 (1-0), Tehtaan kenttä
41. 22.10. Haka - FC Honka 1-0 (1-0), Tehtaan kenttä
42. 27.10. VPS - Haka 0-1 (0-1), Hietalahti

Kolmonen:

20. 19.05. LPJS - TuPS 2-0 (0-0), Kisapuisto tn.
33. 30.08. LPJS - Reipas 0-0, Kisapuisto tn.
36. 16.09. LPJS - FC POHU 2-3 (0-1), Kisapuisto tn.

Kutonen:

31. 09.08. Jäppärä - RiPS/III 0-1 (0-1), Järvelän UK

Suomen Cup:

13. 27.03. NoPS - Haka 1-7 (1-1), Sahara

Televisiosta/muualta nähdyt ottelut:

Valioliiga:

1. 01.01. WBA - Everton 0-1 (0-0), Canal +
2. 02.01. Wolves - Chelsea 1-2 (0-0), Canal +
4. 11.01. Tottenham - Everton 2-0 (1-0), Striimi/Canal +

FA Cup:

3. 08.01. ManC - ManU 2-3 (0-3), Striimi

La Liga:

5. 04.02. Getafe - Real Madrid 0-1 (0-1), Striimi/Canal +
6. 05.02. Sporting Gijon - Osasuna 1-1 (1-0), Striimi
12. 03.03. Sevilla - Atl. Madrid 1-1 (0-1), Striimi
13. 25.03. Zaragoza - Atl. Madrid 1-0 (0-0), Striimi
15. 25.03. Rayo Valleacano - Villarreal 0-2 (0-1), Striimi
16. 01.04. Villarreal - Espanyol 0-0, Canal +

Serie A:

7. Palermo - Atalanta 2-1 (1-0), Striimi
9. Juventus - Catania 3-1 (1-1), Striimi

Bundesliiga:

8. Wolfsburg - Freiburg 3-2 (2-2), Striimi

Skotlannin Valioliiga:

14. 25.03. Rangers - Celtic 3-2 (1-0), Striimi

Eredivisie:

11. 03.03. VVV Venlo - NAC Breda 2-1 (0-0), Striimi

Mestareiden liiga:

17. 04.04. Chelsea - Benfica 2-1 (1-0), Canal+/Striimi

Maaottelut:

10. 29.02. Itävalta - Suomi 3-1 (1-0), Striimi





2007: 37 matsia
2008: 52 matsia
2009: 62 matsia
2010: 55 matsia
2011: 79 + 117 matsia
« Viimeksi muokattu: 29.10.2012 klo 09:49:25 kirjoittanut Vastapallo »
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #2 : 01.01.2012 klo 16:34:00

Oikeat pelit:

18.1. Lahen Pojat JS - SalReipas 0-0 reenihöntsä
27.1. FC Lahti - KuPS 0-2 (0-2) ULT
27.1. HJK - Haka 1-1 (0-0) ULT
28.1. KuPS - Haka 3-1 (2-0) ULT
28.1. FC Lahti - HJK 0-2 (0-2) ULT
29.1. Reipas - Kuusysi 0-1 (0-0) ULT
29.1. KuPS - HJK 1-2 (0-2) ULT
29.1. FC Lahti - Haka 2-2 (0-1) ULT
21.2. FC Lahti - HJK 1-2 (0-0) Liigacup
14.3. FC Lahti - MyPa 2-0 (2-0) Liigacup
15.4. KuPS - JJK 2-2 (0-0) Liiga
29.4. FC Lahti - Inter 0-5 (0-2) Liiga
6.5. Lahen Pojat JS - KontU 0-2 (0-1) Kolmonen
9.5. KuPS - IFK 3-0 (1-0) Cup
12.5. HJK - KuPS 2-0 (0-0) Liiga
16.5. Haka - HJK 0-1 (0-1) Liiga
19.5. Lahen Pojat JS - TuPS 2-0 (0-0) Kolmonen
21.5. KuPS - Haka 3-0 (2-0) Liiga
24.5. Honka - KuPS 1-0 (1-0) Liiga
31.5. Lahen Pojat JS - FC Viikingit/2 1-5 (1-4) Kolmonen
9.6. Suomi - Ukraina 1-2 (0-1) U21
11.6. JJK - KuPS 1-5 (0-1) Liiga
17.6. KuPS - FC Lahti 1-2 (0-1) Liiga
20.6. FC Lahti - Haka 0-1 (0-0) Liiga
28.6. FC Lahti - VPS 1-0 (1-0) Liiga
28.6. Lahen Pojat JS - PuiU 1-3 (1-0) Kolmonen
5.7. KuPS - Llanelli AFC 2-1 (2-1) EL-karsintaa
6.7. SiPS - Riverball 2-1 (1-0) Kolmonen
12.7. Llanelli AFC - KuPS 1-1 (0-0) EL-karsintaa
26.7. KuPS - Maccabi Netanya 0-1 (0-1) EL-karsintaa
29.7. Haka - KuPS 0-2 (0-0) Liiga
2.8. KuPS - Bursaspor 1-0 (0-0) EL-karsintaa
30.8. KuPS - MyPa 1-0 (1-0) Cup
4.9. Reipas - Stars 1-0 (0-0) Kolmonen
16.9. Lahen Pojat JS - FC POHU 2-3 (0-1) Kolmonen
23.9. FC Lahti - JJK 2-1 (0-0) Liiga
26.9. HJK - KuPS 4-1 (2-0) Liiga
29.9. Honka - KuPS 1-0 (1-0) Cup
19.10. Honka - KuPS 2-1 (1-1) Liiga
22.10. HJK - FC Lahti 2-0 (0-0) Liiga
27.10. FC Lahti - KuPS 2-1 (0-0) Liiga

Telkut ja muu sössönsöö:

1.1. WBA - Everton
4.1. Everton - Bolton
14.2. Leverkusen - Barcelona
18.2. Everton - Blackpool
29.2. Itävalta - Suomi
13.3. Bayern - Basel / Liverpool - Everton
21.3. Everton - Arsenal
27.3. Sunderland - Everton / Apoel - Real Madrid
3.4. Barcelona - Milan
5.4. Suomi - Slovakia
7.4. Norwich - Everton
9.4. Everton - Sunderland
14.4. Liverpool - Everton
17.4. Bayern - Real Madrid
21.4. Barcelona - Real Madrid
24.4. Barcelona - Chelsea
27.4. HIFK - Kotka
30.4. ManC - ManU
1.5. Stoke - Everton
13.5. Valioliigan päätöskierrosta, Sunderland-ManU, Everton-Newcastle, ManC-QPR jne.
19.5. Bayern - Chelsea
8.6. Puola - Kreikka / Venäjä - Tsekki
9.6. Hollanti - Tanska / Saksa - Portugali
10.6. Espanja - Italia / Kroatia - Irlanti
11.6. Ukraina - Ruotsi
...
2.7. KuPS - Jaro
8.7. MyPa - KuPS
16.7. FC Lahti - IFK
19.7. Maccabi Netanya - KuPS
21.7. Jaro - VPS
4.8. MyPa - Lahti
USA - Kanada
Kanada - Ranska
9.8. Bursaspor - KuPS
12.8. TPS - Inter
Meksiko - Brasilia
21.8. Mönssensönssen - Kiovan Dynamo
23.8. Athletic Bilbao - HJK
17.9. Everton - Newcastle
18.9. Real Madrid - ManC
2.10. Benfica - Barcelona
6.10. Wigan - Everton
7.10. Barcelona - Real Madrid
12.10. Suomi - Georgia
21.10. QPR - Everton
xx.11. Everton - Arsenal
9.12. Everton - Tottenham
26.12. Everton - Wigan
« Viimeksi muokattu: 29.12.2012 klo 13:05:01 kirjoittanut krevis »
Neulainen Jerkunen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Anaaliseksii, homosteluu ja vitusti piriä!


Vastaus #3 : 03.01.2012 klo 00:37:13

1.    1.1 Braintree Town - Cambridge United, Cressing Road - Conference National
2.    2.1 Stevenage - Leyton Orient, The Lamex Stadium - League One
3.    13.1 HJK - FC Lahti, Talin halli - Liigacup
4.    28.1 KuPS - Haka, Suurhalli - ULC (toinen puoliaika)
5.    28.1 FC Lahti - HJK, Suurhalli - ULC
6.    11.2 Djurgården IF - HJK, Wallsport Areena - Komia-turnaus
7.    18.2 Ilves - Atlantis, Pirkkahalli - harjoitusottelu
8.    25.2 FC Köln - Bayer 04 Leverkusen, RheinEnergieStadion - Bundesliga
9.    26.2 Bayern München - Schalke 04, Allianz Arena - Bundesliga
10.  29.2 Itävalta - Suomi, Hypo Group Arena - harjoitusottelu
11.  8.3 Ilves - FC Hämeenlinna, Pirkkahalli - Suomen Cup
12.  5.4 Ilves - Jazz, Kauppi - harjoitusottelu
13. 19.4 TPS - HJK, Paavo Nurmi Stadion - Veikkausliiga
14. 22.4 Haka - IFK Mariehamn, Tehtaan kenttä - Veikkausliiga
15. 27.4 LPS - VPS, Töölön pallokenttä - Suomen Cup
16. 27.4 HJK - FF Jaro, Sonera Stadium - Suomen Cup
17. 5.5 FC Jazz - Ilves, Porin urheilukeskuksen tekonurmi - Kakkonen
18. 6.5 Heart of Midlothian - St. Johnstone, Tynecastle Stadium - Scottish Premier League
19. 7.5 Hibernian - Dunfermline Athletic, Easter Road - Scottish Premier League
20. 9.5 GKS Katowice – Polonia Bytom, Stadium GKS Katowice – Ekstraklasa
21. 10.5 SV Mattersburg – Rapid Wien, Pappelstadion – Bundesliga (Itävalta)
22. 11.5 First Vienna – WAC/St. Andra, Stadion Hohe Warte – Bundesliga II (Itävalta)
23. 12.5 Ujpest – Ferencvaros, Szusza Ferenc Stadion – NB1
24. 13.5 FC 1. Lokomotive Leipzig – Dynamo Dresden II, Red Bull Arena – Oberliga
25. 17.5 TPV - Ilves, Tammelan stadion - Kakkonen
26. 21.5 Ilves - Hämeenlinnan Härmä, Tammelan stadion - Kakkonen
27. 27.5 HJK - FC Lahti, Sonera Stadium - Veikkausliiga
28. 30.5 FC Kiffen - FC Kuusysi, Kumpulanlaakson kenttä - Kakkonen (ensimmäinen puoliaika)
29. 30.5 HIFK - PK-35, Brahen kenttä - Ykkönen (toinen puoliaika)
30. 31.5 FC Honka - HJK, ISS Stadion - Suomen Cup
31. 9.6 GrIFK - Klubi-04, Kauniaisten keskuskenttä - Kakkonen
32. 15.6 Ilves - VIFK, Tammelan stadion - Kakkonen
33. 16.6 JJK - HJK, Harjun stadion - Veikkausliiga
34. 20.6 IFK Mariehamn - HJK, Wiklöf Holding Arena - Veikkausliiga
35. 25.6 HJK - TPS, Sonera Stadium - Veikkausliiga
36. 27.6 Ilves - Jazz, Tammelan stadion - Kakkonen
37. 4.7 Ilves - TPV, Tammelan stadion - Kakkonen
38. 7.7 Inter - HJK, Veritas Stadion - Veikkausliiga
39. 9.7 FC Jazz - TPV, ITS - Kakkonen
40. 13.7 Ilves - Närpes Kraft, Tammelan stadion - Kakkonen
41. 17.7 HJK - KR Reykjavik, Sonera Stadium - UCL-karsinta
42. 19.7 Atlantis - KTP, Töölön pallokenttä - Kakkonen
43. 21.7 HJK - Haka, Sonera Stadium - Veikkausliiga
44. 24.7 Ilves - Sporting, Tammelan stadion - Kakkonen
45. 31.7 Motherwell - Panathinaikos, Fir Park - UCL-karsinta
46. 1.8 Egypti - Valko-Venäjä, Hampden Park - Olympialaiset
47. 1.8 Celtic - HJK, Celtic Park - UCL-karsinta
48. 3.8 TPV - Hämeenlinnan Härmä, Tammelan stadion - Kakkonen
49. 8.8 HJK - Celtic, Sonera Stadium - UCL-karsinta
50. 10.8 Kiffen - LPS, Töölön pallokenttä - Kakkonen
51. 12.8 FC Lahti - HJK, Hiihtostadion - Veikkausliiga
52. 15.8 Ponnistus - IF Sibbo Vargarna, Kumpulanlaakson kenttä - Kolmonen
53. 18.8 HJK - JJK, Sonera Stadium - Veikkausliiga
54. 25.8 Viikingit - SJK, Heteniityn kenttä - Ykkönen
55. 31.8 TPV - Ilves, Tammelan stadion - Kakkonen
56. 2.9 Inter - HJK, Veritas Stadion - Veikkausliiga
57. 7.9 Suomi - Ranska, Olympiastadion - MM-karsinta
58. 8.9 Sankarit - Maailma XI, Olympiastadion - ystävyysottelu
59. 10.9 JFC Helsinki - AFC Emu, Kontulan tekonurmi - Seiska
60. 14.9 HJK - FF Jaro, Sonera Stadium - Veikkausliiga
61. 17.9 MYPA - HJK, Saviniemen jalkapallostadion - Veikkausliiga
62. 22.9 HIFK - PK-35, Brahen kenttä - Ykkönen
63. 22.9 Klubi-04 - SalPa, Sonera Stadium - Kakkonen
64. 23.9 HJK - Inter, Sonera Stadium - Veikkausliiga
65. 26.9 HJK - KuPS, Sonera Stadium - Veikkausliiga
66. 1.10 Haka - HJK, Tehtaan kenttä - Veikkausliiga
67. 6.10 Ilves - VIFK, Tammelan stadion - Kakkonen
68. 8.10 HJK - Honka, Sonera Stadium - Veikkausliiga
69. 12.10 Suomi - Georgia, Olympiastadion - MM-karsinta
70. 13.10 ÅIFK - Ilves, Urheilupuiston yläkenttä - Kakkosen nousukarsinta
71. 19.10 VPS - HJK, Hietalahden jalkapallostadion - Veikkausliiga
72. 20.10 Ilves - ÅIFK, Tammelan stadion - Kakkosen nousukarsinta
73. 27.10 JJK - HJK, Harjun stadion - Veikkausliiga
74. 22.11 AIK - Napoli, Råsunda - UEL-lohkovaihe
75. 24.11 FK Rad - FK Novi Pazar, Stadion Kralj Petar Prvi - Super Liga
76. 25.11 Zrinjski - Velez, Stadion Bijeli Brijeg - BH Telecom Liga
« Viimeksi muokattu: 27.11.2012 klo 18:46:40 kirjoittanut Neulainen Jerkunen »
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #4 : 03.01.2012 klo 00:42:09

PAIKAN PÄÄLLÄ

Liiga
29.04 FF Jaro - KuPS 1-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
02.05 FF Jaro - FC Inter 0-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
05.05 Valkeakosken Haka - FF Jaro 4-1 (Tehtaan Kenttä)
12.05 FF Jaro - FC Honka 0-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
16.05 VPS - FF Jaro 1-1 (Hietalahden Stadion)
21.05 FF Jaro - FC Lahti 0-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
27.05 FF Jaro - IFK Mariehamn 0-3 (Kokkolan Keskuskenttä)
25.06 FF Jaro - MYPA 1-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
28.06 FF Jaro - HJK 2-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
07.07 FF Jaro - Haka 1-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
21.07 FF Jaro - VPS 0-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
05.08 FF Jaro - JJK 0-3 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
19.08 FF Jaro - TPS 0-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
02.09 FF Jaro - MYPA 0-3 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
17.09 FF Jaro - KuPS 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
23.09 Valkeakosken Haka - FF Jaro 0-0 (Tehtaan Kenttä)
26.09 FF Jaro - FC Honka 1-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
01.10 VPS - FF Jaro 2-1 (Hietalahden Stadion)
07.10 FF Jaro - FC Lahti 2-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
19.10 JJK - FF Jaro 4-2 (Harjun Stadion)
22.10 FF Jaro - IFK Mariehamn 3-3 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
27.10 TPS - FF Jaro 1-2 (Veritas Stadion)

Kolmonen
28.04 JBK - Reima 5-0 (Länsikenttä)
06.05 IFK Jakobstad - GBK II 2-0 (Länsikenttä)
09.05 JBK - SJK II 0-2 (Länsikenttä)
15.05 IFK Jakobstad - SIF 0-1 (Länsikenttä)
26.05 JBK - Karhu 7-0 (Länsikenttä)
30.05 IFK Jakobstad - JBK 1-2 (Länsikenttä)
07.06 Reima - IFK Jakobstad 1-2 (Ykspihlajan Kenttä)
12.06 IFK Jakobstad - Norrvalla FF 0-1 (Länsikenttä)
20.06 JBK - SIF 1-0 (Länsikenttä)
04.07 JBK - Virkiä 4-0 (Länsikenttä)
12.07 IFK Jakobstad - Virkiä 2-2 (Länsikenttä)
02.08 IFK Jakobstad - FC Kiisto A-Team 1-2 (Länsikenttä)
07.08 JBK - FC Korsholm 2-1 (Länsikenttä)
14.08 IFK Jakobstad - FC KOMU 2-0 (Länsikenttä)
18.08 JBK - IFK Jakobstad 6-0 (Länsikenttä)
23.08 IFK Jakobstad - Reima 3-1 (Länsikenttä)
06.09 IFK Jakobstad - SJK II 1-3 (Länsikenttä)

Naisten Ykkönen
07.07 FC United - GBK 0-7 (Länsikenttä)

Suomen Cup
29.01 IK Myran - IFK Jakobstad 4-2 (Tellushalli)
10.03 JBK - GBK 2-3 (Tellushalli)

Liigacup
28.01 FF Jaro - VPS 1-0 (Tellushalli)
11.02 FF Jaro - KuPS 2-2 (Tellushalli)
15.02 FF Jaro - JJK 3-2 (Tellushalli)
18.02 VPS - FF Jaro 1-0 (Botniahalli)
21.03 FF Jaro - FC Inter 2-3 (Tellushalli)

Nuoret
28.01 FF Jaro B - JJK B 3-3 (Tellushalli)
10.03 FF Jaro B - Ilves B 6-2 (Tellushalli)
07.04 FF Jaro B - KuPS B 0-1 (Tellushalli)

Harjoitusottelut
14.01 FF Jaro - JBK 6-0 (Tellushalli)
20.01 FF Jaro - SJK 3-2 (Tellushalli)
20.01 AC Oulu - Stahre IA 2-2, 4-5 rp (Tellushalli)
21.01 FF Jaro - Stahre IA 6-0 (Tellushalli)
04.02 FF Jaro - Umeå FC 5-1 (Tellushalli)
17.03 JBK - FC Kiisto 4-1 (Tellushalli)
10.04 JBK - FC YPA 3-2 (Länsikenttä)

YHTEENSÄ: 57
MAALIT: 193
KESKIARVO: 3,38
TV:STÄ/STREAMISTÄ

Liiga
02.07 KuPS - FF Jaro 1-0, UrhoTV @ O'Learys
03.09 FC Inter - VPS 2-0, Kutonen
08.10 HJK - FC Honka 1-0, Kutonen

Suomen Cup
31.05 FC Honka - HJK 1-1, 6-5 rp, stream

EURO 2012
08.06 Puola - Kreikka 1-1, YLE1 & 2
08.06 Venäjä - Tshekki 4-1, YLE2
09.06 Hollanti - Tanska 0-1, YLE2
09.06 Saksa - Portugali 1-0, YLE2
10.06 Espanja - Italia 1-1, YLE2
10.06 Irlanti - Kroatia 1-3, YLE2
11.06 Englanti - Ranska 1-1, YLE2
11.06 Ukraina - Ruotsi 2-1, SVT2
12.06 Puola - Venäjä 1-1, YLE2
14.06 Kroatia - Italia 1-1, YLE1 & 2
15.06 Ukraina - Ranska 0-2, YLE1 & 2
15.06 Ruotsi - Englanti 2-3, YLE2
16.06 Tshekki - Puola 1-0, YLE2 @ O'Learys
17.06 Portugali - Hollanti 2-1, YLE2
18.06 Kroatia - Espanja 0-1, YLE2
21.06 Tshekki - Portugali 0-1, YLE2
23.06 Espanja - Ranska 2-0, YLE2
24.06 Englanti - Italia 0-0, 2-4 rp, YLE2
27.06 Portugali - Espanja 0-0, 2-4 rp, YLE1
28.06 Saksa - Italia 1-2, YLE2
01.07 Espanja - Italia 4-0, YLE2

Olympialaiset
11.08 Brasilia - Meksiko 1-2, YLE2

U-21 EM-karsinnat
09.06 Suomi - Ukraina 1-2, YLE2

Premier League
01.01 Sunderland - Manchester City 1-0, Canal+
15.01 Swansea - Arsenal 3-2, Canal+
05.02 Chelsea - Manchester United 3-3, Canal+
06.02 Liverpool - Tottenham 0-0, stream
04.03 Newcastle - Sunderland 1-1, stream
04.03 Tottenham - Manchester United 1-3, Canal+
12.03 Arsenal - Newcastle 2-1, stream
18.03 Newcastle - Norwich 1-0, Canal+
21.03 Manchester City - Chelsea 2-1, stream
24.03 Chelsea - Tottenham 0-0, Canal+
24.03 Bolton - Blackburn 2-1, Canal+
24.03 Stoke - Manchester City 1-1, Canal+
01.04 Newcastle - Liverpool 2-0, Canal+
01.04 Tottenham - Swansea 3-1, Canal+
08.04 Arsenal - Manchester City 1-0, Canal+
09.04 Fulham - Chelsea 1-1, stream
15.04 Manchester United - Aston Villa 4-0, Canal+
29.04 Chelsea - QPR 6-1, Canal+
31.04 Manchester City - Manchester United 1-0, Canal+
02.05 Chelsea - Newcastle 0-2, stream
06.05 Manchester United - Swansea 2-0, Canal+
08.05 Liverpool - Chelsea 4-1, stream
13.05 Manchester City - QPR 3-2, Canal+
20.08 Everton - Manchester United 1-0, stream
25.08 Swansea - West Ham 3-0, Canal+
26.08 Stoke - Arsenal 0-0, Canal+
26.08 Liverpool - Manchester City 2-2, Canal+
02.09 Liverpool - Arsenal 0-2, Canal+
16.09 Reading - Tottenham 1-3, C More
21.10 Sunderland - Newcastle 1-1, C More
21.10 QPR - Everton 1-1, C More
28.10 Chelsea - Manchester United 2-3, C More
11.10 Manchester City - Tottenham 2-1, MTV3 Max Sport1
11.10 Chelsea - Liverpool 1-1, MTV3 Max Sport1
02.11 Norwich - Sunderland 2-1, MTV3 Max Sport1
09.12 Manchester City - Manchester United 2-3, MTV3 Max Sport1
09.12 West Ham - Liverpool 2-3, MTV3 Max Sport1
22.12 Liverpool - Fulham 4-0, stream
23.12 Swansea - Manchester United 1-1, MTV3 Max Sport1
23.12 Chelsea - Aston Villa 8-0, MTV3 Max Sport1
26.12 Norwich - Chelsea 0-1, stream
26.12 Stoke - Liverpool 3-1, stream
29.12 Arsenal - Newcastle 7-3, stream
30.12 Everton - Chelsea 1-2, MTV3 Max Sport1
30.12 QPR - Liverpool 0-3, MTV3 Max Sport1

Capital One Cup
31.10 Chelsea - Manchester United 3-3, 5-4 ja, stream

Premiership
19.05 West Ham - Blackpool 2-1, stream

La Liga
07.01 Malaga - Atlético Madrid 0-0, stream
08.01 Villarreal - Valencia 2-2, Canal+
14.01 Sevilla - Espanyol 0-0, Canal+ @ O'Learys
14.01 Mallorca - Real Madrid 1-2, Canal+ @ O'Learys
28.01 Villarreal - FC Barcelona 0-0, stream
18.02 Sevilla - Osasuna 2-0, stream
19.02 Sporting Gijon - Atlético Madrid 1-1, Canal+
03.03 Sevilla - Atlético Madrid 1-1, Canal+ @ O'Learys
17.03 Sevilla - FC Barcelona 0-2, stream
17.03 Rayo Vallecano - Real Betis 3-0, stream
24.03 Getafe - Valencia 3-1, stream
31.03 FC Barcelona - Athletic Bilbao 2-0, stream
07.04 Real Zaragoza - FC Barcelona 1-4, stream
08.04 Real Madrid - Valencia 0-0, stream
21.04 FC Barcelona - Real Madrid 1-2, stream
22.04 Valencia - Real Betis 4-0, stream
29.04 Rayo Vallecano - FC Barcelona 0-7, stream
26.08 Osasuna - FC Barcelona 1-2, Canal+
28.08 Atlético Madrid - Athletic Bilbao 4-0, stream
01.09 Deportivo La Coruña - Getafe 1-1, stream
15.09 Sevilla - Real Madrid 1-0, stream
24.09 Deportivo La Coruña - Sevilla 0-2, stream
07.10 FC Barcelona - Real Madrid 2-2, stream
20.10 Deportivo La Coruña - FC Barcelona 4-5, C More @ O'Learys
10.11 Real Zaragoza - Deportivo La Coruña 5-3, stream
17.11 Real Madrid - Athletic Bilbao 5-1, stream
01.12 Real Madrid - Atlético Madrid 2-0, stream
08.12 Real Valladolid - Real Madrid 2-3, MTV3 Max Sport1 @ O'Learys
15.12 Sevilla - Malaga 0-2, MTV3 Max Sport1 @ O'Learys
16.12 FC Barcelona - Atlético Madrid 4-1, stream
20.12 Espanyol - Deportivo La Coruña 2-0, stream

Copa del Rey
05.01 Valencia - Sevilla 1-0, stream
18.01 Real Madrid - FC Barcelona 1-2, stream
25.01 FC Barcelona - Real Madrid 2-2, stream

Bundesliga
23.03 Wolfsburg - HSV 2-1, Eurosport 2 @ O'Learys
25.03 FC Köln - Borussia Dortmund 1-6, stream
30.03 Borussia Dortmund - Stuttgart 4-4, stream
07.04 Wolfsburg - Borussia Dortmund 1-3, Eurosport 2 @ O'Learys
11.04 Borussia Dortmund - FC Bayern München 1-0, stream
24.08 Borussia Dortmund - Werder Bremen 2-1, stream
25.09 Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 3-3, stream
02.11 Eintracht Frankfurt - Greuther Furth 1-1, Eurosport 2 @ O'Learys
03.11 Borussia Dortmund - Stuttgart 0-0, stream
30.11 Fortuna Dusseldorf - Frankfurt 4-0, Eurosport 2 @ O'Learys
01.12 FC Bayern München - Borussia Dortmund 1-1, stream

DFB Pokal
12.05 FC Bayern München - Borussia Dortmund 2-5, stream

Serie A
25.03 Juventus - FC Inter Milan 2-0, stream
28.04 AS Roma - Napoli 2-2, stream
06.05 FC Inter Milan - AC Milan 4-2, stream
03.11 Juventus - FC Inter Milan 1-3, stream

Ligue 1
07.05 Rennes - Montpellier 0-2, stream
13.05 Montpellier - Lille 1-0, stream
11.12 Lille - Toulouse 2-0, stream

Superligan
23.05 FC Nordsjælland - AC Horsens 3-0, stream

UEFA Champions League
14.02 Bayer Leverkusen - FC Barcelona 1-3, YLE2
15.02 AC Milan - Arsenal 4-0, stream
21.02 Napoli - Chelsea 3-1, YLE2
22.02 FC Basel - FC Bayern München 1-0, stream
06.03 Benfica - Zenit 2-0, YLE2
07.03 APOEL - Lyon 1-0, 5-3 rp, stream
13.03 FC Bayern München - FC Basel 7-0, YLE2
14.03 Chelsea - Napoli 3-1, 4-1 ja, stream
27.03 Benfica - Chelsea 0-1, stream
03.04 FC Barcelona - AC Milan 3-1, YLE2
17.04 FC Bayern München - Real Madrid 2-1, YLE2
18.04 Chelsea - FC Barcelona 1-0, stream
24.04 FC Barcelona - Chelsea 2-2, YLE2
25.04 Real Madrid - FC Bayern München 2-1, 3-4 rp., stream
19.05 FC Bayern München - Chelsea 1-1, 4-5rp., YLE2
01.08 Celtic - HJK 2-1, stream
21.08 Borussia Mönchengladbach - Dynamo Kiev 1-3, YLE2
28.08 Udinese - Braga 1-1, 1-1, 5-6 rp
29.08 Lille - FC Copenhagen 1-0, 2-0 ja, stream
18.09 Borussia Dortmund - Ajax 1-0, stream
19.09 Chelsea - Juventus 2-2, stream
02.10 Benfica - FC Barcelona 0-2, YLE2
03.10 Manchester City - Borussia Dortmud 1-1, C More @ O'Learys
23.10 Lille - FC Bayern München 0-1, YLE2
24.10 Borussia Dortmund - Real Madrid 2-1, stream
06.11 Real Madrid - Borussia Dortmund 2-2, stream
20.11 Juventus - Chelsea 3-0, YLE2
21.11 Ajax - Borussia Dortmund 1-4, stream
04.12 PSG - FC Porto 2-1, YLE2
05.12 Chelsea - FC Nordsjälland 6-1, MTV3 Max Sport1 @ O'Learys

UEFA Europa League
16.02 Ajax - Manchester United 0-2, stream
16.02 Stoke - Valencia 0-1, stream
23.02 Anderlecht - AZ Alkmaar 0-1, stream
08.03 Manchester United - Athletic Bilbao 2-3, stream
29.03 Schalke 04 - Athletic Bilbao 2-4, stream
26.04 Athletic Bilbao - Sporting Lisabon 3-1, stream
09.05 Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-0, MTV3
23.08 Athetic Bilbao - HJK 6-0, stream
20.09 FC Inter Milan - Rubin Kazan 2-2, stream
04.10 Helsingborg - Twente 2-2, stream
25.10 Newcastle - Club Brugge 1-0, stream
22.11 AIK - Napoli 1-2, stream
06.12 Leverkusen - Rosenborg 1-0, stream

UEFA Super Cup
31.08 Chelsea - Atletico Madrid 1-4, YLE1

Maaottelut
29.02 Itävalta - Suomi 3-1, YLE2
15.08 Ruotsi - Brasilia 0-3, TV4
07.09 Suomi - Ranska 0-1, YLE2 @ O'Learys
11.09 Ruotsi - Kazakstan 2-0, TV4
12.10 Suomi - Georgia 1-1, YLE2
16.10 Saksa - Ruotsi 4-4, stream
14.11 Ruotsi - Englanti 4-2, TV4

YHTEENSÄ: 179

2007, 32 ottelua
2008, 57 ottelua
2009, 67 ottelua
2010, 76 ottelua
2011, 71+170 ottelua
« Viimeksi muokattu: 31.12.2012 klo 02:07:49 kirjoittanut Andreas »
shanks

Poissa Poissa


Vastaus #5 : 03.01.2012 klo 11:44:41

Tämä vuosi:
01 7.1. Myyrmäki-halli, Vantaa: PK-35 Vantaa - FC Lahti 0-1
02 13.1. Talin halli, Helsinki: HJK - FC Lahti 3-2
03 4.2. Talin halli, Helsinki: HJK - FC Honka 0-2
04 25.3. Töölön pallokenttä 6, Helsinki: MaKu/Baltika - FC Lahti 1-8
05 7.4. Koillispuiston tekonurmi, Joensuu: JIPPO - FC Lahti 1-0
06 15.4. Hiihtostadion, Lahti: FC Lahti - Haka 1-0
07 17.4. Talin halli, Helsinki - KäPa - Atletico Malmi 2-0
08 18.4. Hiihtostadion, Lahti: FC Lahti - FC Honka 2-1
09 25.4. Pallokenttä, Helsinki: FC Atlantis - FC Honka 0-3
10 26.4. Pallokenttä, Helsinki: LPS - VPS 0-2
11 29.4. Hiihtostadion, Lahti: FC Lahti - FC Inter 0-5
12 5.5. A. Le Coq Arena, Tallinna: Tallinna FC Flora - Nõmme JK Kalju 1-0
13 13.5. Wiklöf Holding Arena, Mariehamn: IFK Mariehamn - FC Lahti 2-0
14 16.5. Hiihtostadion, Lahti: FC Lahti - TPS 2-0
15 21.5. Sonera Stadion, Helsinki: HJK - FC Honka 3-0
16 27.5. Sonera Stadion, Helsinki: HJK - FC Lahti 2-0
17 20.6. Hiihtostadion, Lahti: FC Lahti - Haka 0-1
18 25.6. Tapiolan urheilupuisto: FC Honka - FC Lahti 3-2
19 26.6. Brahen kenttä, Helsinki: HIFK - SJK 0-4
20 2.7. Kisapuisto, Lahti: FC Lahti - FC Inter 4-3
21 22.7. Veritas Stadion, Turku: TPS - FC Lahti 4-0
22 14.8. Talin nurmi 1, Helsinki: POHU - FC Viikingit ed/2 0-3
23 18.8. Max Westerberg Areena, Helsinki: KäPa - FC HIK 3-0
24 20.8. Töölön pallokenttä 6, Helsinki: Vesa - Lahen Pojat JS 1-2
25 25.8. Kaurialan olympiastadion, Hämeenlinna: Haka - FC Lahti 0-3
26 31.8. Hiihtostadion, Lahti: FC Lahti - FC Honka 3-2
27 7.9. Olympiastadion, Helsinki: Suomi - Ranska 0-1
28 23.9. Hiihtostadion, Lahti: FC Lahti - JJK 2-1
29 1.10. Hiihtostadion, Lahti: FC Lahti - TPS 1-0
30 12.10. Olympiastadion, Helsinki: Suomi - Georgia 1-1
31 19.10. Hiihtostadion, Lahti: FC Lahti - MYPA 3-1
32 22.10 Sonera Stadion, Helsinki: HJK - FC Lahti 2-0

----

Aikaisemmat vuodet:
2011 - 30 peliä
2010 - 29 peliä
2009 - 34 peliä
2008 - 35 peliä
2007 - 21 peliä
2006 - 17 peliä
2005 - 17 peliä

« Viimeksi muokattu: 23.10.2012 klo 09:59:20 kirjoittanut shanks »
Tolsa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP, SGE


Vastaus #6 : 04.01.2012 klo 04:12:44

Paikan päällä nähdyt ottelut:

18.02. KTP - FC Kuusysi, 3-3, harjoitusottelu, Ruonalan halli

03.03. KTP - FC KooTeePee, 0-2, TUL cup, Ruonalan halli
03.03. FC KooTeePee - Warkaus JK, 3-0, TUL cup, Ruonalan halli
03.03. ToTe - KTP, 1-5, TUL cup, Ruonalan halli
03.03. Warkaus JK - KTP, 3-0, TUL cup, Ruonalan halli
04.03. ToVe - KTP, 0-1, TUL cup, Ruonalan halli
04.03. FC KooTeePee - ToTe, 11-0, TUL cup, Ruonalan halli

19.04. MYPA - FF Jaro, 2-0, Veikkausliiga, Saviniemen jalkapallostadion
21.04. Jäntevä - MiKi, 2-2, Kaakon Kolmonen, Karhulan keskuskentän tekonurmi
22.04. LPS - KTP, 1-1, Kakkonen, Brahen kenttä
29.04. FC Gnistan - KTP, 2-3, Kakkonen, Fair Pay Areena

08.05. KTP - JäPS, 0-4, Kakkonen, Arto Tolsa Areena

03.06. KTP - Atlantis FC, 3-2, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
09.06. KTP - MP, 1-7, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
30.06. KTP - PK-35/VJS, 1-0, Kakkonen, Arto Tolsa Areena

04.07. FC Futura - KTP, 5-1, Kakkonen, Porvoon keskuskenttä
14.07. KTP - FC Kuusysi, 1-1, Kakkonen, Arto Tolsa Areena

19.08. KTP - JäPS, 1-3, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
29.08. Jäntevä - PeKa, 3-3, Kaakon Kolmonen, Arto Tolsa Areena

07.09. Suomi - Ranska, 0-1, MM-karsinta, Olympiastadion
09.09. KTP - LPS, 1-2, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
23.09. KTP - Atlantis FC, 3-2, Kakkonen Arto Tolsa Areena
28.09. KTP - MP, 1-1, Kakkonen, Arto Tolsa Areena

06.10. Kiffen - KTP, 1-1, Kakkonen, Talin halli
12.10. Suomi - Georgia, 1-1, MM-karsinta, Olympiastadion

Ruudulta nähdyt ottelut:

03.01. Manchester City - Liverpool FC, 3-0, Valioliiga, Canal+ Urheilu
04.01. Wellington Phoenix FC - Sydney FC, 4-2, A-League, striimi
04.01. Real Sociedad - RCD Mallorca, 2-0, Copa del Rey, Canal+ Sport HD
05.01. FC Barcelona - CA Osasuna, 4-0, Copa del Rey, Canal+ Sport HD
08.01. RCD Espanyol - FC Barcelona, 1-1, La Liga, Canal+ Sport HD

05.02. Chelsea FC - Manchester United, 3-3, Valioliiga, Canal+ Urheilu
14.02. Bayer 04 Leverkusen - FC Barcelona, 1-3, UEFA Champions League, YLE2
19.02. Levante UD - Rayo Vallecano, 3-5, La Liga, Canal+ Sport HD

13.03. FC Bayern München - FC Basel, 7-0, UEFA Champions League, YLE2
27.03. APOEL FC - Real Madrid, 0-3, UEFA Champions League, YLE2
28.03. AC Milan - FC Barcelona, 0-0, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
31.03. FC Barcelona - Athletic Bilbao, 2-0, La Liga, Canal+ Urheilu

03.04. FC Barcelona - AC Milan, 3-1, UEFA Champions League, YLE2
04.04. Chelsea FC - SL Benfica, 2-1, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
05.04. Suomi - Slovakia, 2-0, naisten EM-karsinta, YLE2
08.04. FC Schalke 04 - Hannover 96, 3-0, Bundesliiga, striimi

11.04. Manchester City - West Bromwich Albion, 4-0, Valioliiga, Canal+ Urheilu
11.04. Atlético Madrid - Real Madrid, 1-4, La Liga, Canal+ Urheilu
15.04. Levante UD - FC Barcelona, 1-2, La Liga, Canal+ Urheilu
15.04. HJK - IFK Mariehamn, 3-1, Veikkausliiga, UrhoTV
17.04. FC Bayern München - Real Madrid, 2-1, UEFA Champions League, YLE HD
18.04. Chelsea FC - FC Barcelona, 1-0, UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
21.04. FC Barcelona - Real Madrid, 1-2, La Liga, Canal+ Urheilu
24.04. FC Barcelona - Chelsea FC, 2-2, UEFA Champions League, YLE2
25.04. Real Madrid - FC Bayern München, 2-1 (1-3 rp.), UEFA Champions League, Canal+ Urheilu
26.04. Valencia CF - Atlético Madrid, 0-1, UEFA Europa League, Canal+ Urheilu
29.04. Rayo Vallecano - FC Barcelona, 0-7, La Liga, Canal+ Sport HD
30.04. Manchester City - Manchester United, 1-0, Valioliiga, Canal+ Urheilu

06.05. HJK - FC Inter, 2-1, Veikkausliiga, UrhoTV
09.05. Atlético Madrid - Athletic Bilbao, 3-0, UEFA Europe League, Canal+ Aitio
12.05. MYPA - Haka, 3-1, Veikkausliiga, UrhoTV
16.05. VPS - FF Jaro, 1-1, Veikkausliiga, UrhoTV
19.05. FC Bayern München - Chelsea FC, 1-1 (3-4 rp.), UEFA Champions League, Canal+ Sport HD
25.05. Athletic Bilbao - FC Barcelona, 0-3, Copa del Rey, Canal+ Urheilu
27.05. HJK - FC Lahti, 2-0, Veikkausliiga, UrhoTV

01.06. Viro - Suomi, 1-2, Baltic Cup, striimi
03.06. Latvia - Suomi, 1-1 (7-6 rp.), Baltic Cup, striimi
08.06. Puola - Kreikka, 1-1, EM-kisat, YLE1 ja YLE2
08.06. Venäjä - Tshekki, 4-1, EM-kisat, YLE1
09.06. Hollanti - Tanska, 0-1, EM-kisat, YLE2
09.06. Saksa - Portugali, 1-0, EM-kisat, YLE2
10.06. Espanja - Italia, 1-1, EM-kisat, YLE2
10.06. Irlanti - Kroatia, 1-3, EM-kisat, YLE2
11.06. Ranska - Englanti, 1-1, EM-kisat, YLE HD
11.06. Ukraina - Ruotsi, 2-1, EM-kisat, YLE HD
12.06. Kreikka - Tshekki, 1-2, EM-kisat, YLE HD
12.06. Puola - Venäjä, 1-1, EM-kisat, YLE HD
13.06. Tanska - Portugali, 2-3, EM-kisat, YLE2
13.06. Hollanti - Saksa, 1-2, EM-kisat, YLE2
14.06. Italia - Kroatia, 1-1, EM-kisat, YLE2
14.06. Espanja - Irlanti, 4-0, EM-kisat, YLE2
15.06. Ukraina - Ranska, 0-2, EM-kisat, YLE2
15.06. Ruotsi - Englanti, 2-3, EM-kisat, YLE2
16.06. Tshekki - Puola, 1-0, EM-kisat, YLE2
17.06. Tanska - Saksa, 1-2, EM-kisat, YLE2
18.06. Kroatia - Espanja, 0-1, EM-kisat, YLE2
19.06. Englanti - Ukraina, 1-0, EM-kisat, YLE2
20.06. FC Lahti - Haka, 0-1, Veikkausliiga, UrhoTV
21.06. Tshekki - Portugali, 0-1, EM-kisat, YLE2
23.06. Espanja - Ranska, 2-0, EM-kisat, YLE2
24.06. Englanti - Italia, 0-0 (2-4 rp.), EM-kisat, YLE2
25.06. HJK - TPS, 0-0, Veikkausliiga, UrhoTV
27.06. Portugali - Espanja, 0-0 (2-4 rp.), EM-kisat, YLE1
28.06. Saksa - Italia, 1-2, EM-kisat, YLE1

01.07. Espanja - Italia, 4-0, EM-kisat, YLE HD
07.07. FC Inter - HJK, 2-0, Veikkausliiga, UrhoTV
15.07. Espanja - Kreikka, 1-0, U19 EM-kisat, Eurosport

01.08. Celtic FC - HJK, 2-1, UEFA Champions League karsinta, striimi
04.08. Brasilia - Honduras, 3-2, Olympialaiset, YLE FEM
18.08. West Bromwich Albion - Liverpool FC, 3-0, Valioliiga, MTV3
19.08. Real Madrid - Valencia CF, 1-1, La Liga, Canal+ Urheilu
19.08. FC Barcelona - Real Sociedad, 5-1, La Liga, Canal+ Urheilu
26.08. Liverpool FC - Manchester City, 2-2, Valioliiga, Canal+ Aitio
26.08. CA Osasuna - FC Barcelona, 1-2, La Liga, Canal+ Aitio
31.08. Chelsea FC - Atletico Madrid, 1-4, UEFA Super Cup, Canal+ Urheilu

02.09. FC Barcelona - Valencia CF, 1-0, La Liga, Canal+ Urheilu
18.09. Real Madrid - Manchester City, 3-2, UEFA Champions League, YLE2
29.09. FC Honka - KuPS, 1-0, Suomen Cup, YLE2

07.10. FC Barcelona - Real Madrid, 2-2, La Liga, C More Urheilu
24.10. Borussia Dortmund - Real Madrid, 2-1, UEFA Champions League, C More Aitio
27.10. JJK - HJK, 3-6, Veikkausliiga, Kutonen

06.11. Real Madrid - Borussia Dortmund, 2-2, UEFA Champions League, MTV3 MAX Sport 1
07.11. Celtic FC - FC Barcelona, 2-1, UEFA Champions League, MTV3 MAX Sport 2

22.12. Real Valladolid - FC Barcelona, 1-3, La Liga, MTV3 MAX Sport 2

2012: 109 (25 / 84)
2011: 214 (60 / 154)
2010: 49
2009: 53
2008: 52
« Viimeksi muokattu: 21.02.2013 klo 10:44:20 kirjoittanut Tolsa »
Erkka

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TPS, RFC Liége


Vastaus #7 : 04.01.2012 klo 10:14:22

2007
2008
2009
2010
2011

1.1.  West Bromwich Albion - Everton   0-1 The Hawthorns                    Valioliiga          23038
2.1.  Aston Villa - Swansea City          0-2 Villa Park                             Valioliiga          35642
20.1. TPS - Pallo-Iirot                       6-1 JaventureAreena                  Harjoitusottelu  X

10.2. TPS - Haka                             1-0 JaventureAreena                  Liigacup           X

2.3.   TPS - inter                             2-0 JaventureAreena                 Liigacup            X
10.3. TPS - MIFK                             3-0 JaventureAreena                 Liigacup            X
23.3. Bochum - Ingolstadt                 0-1 rewirpowerSTADION            2. Bundesliiga   12346
24.3. Mönchengladbach - Hoffenheim  1-2 Stadion im BORUSSIA-PARK  BundesLiiga      52796
25.3. RW Walhain - RFC Liege            2-2 Stade des Boscailles            Promotion        X
28.3. TPS - VPS                              2-0 Yläkenttä                          Liigacup            X
31.3. Hammarby IF - TPS                  2-0 Söderstadion                     Harjoitusottelu  X

1.4.   AIK - Mjällby AIF                    0-0 Råsunda                             Allsvenska        20557
4.4.   TPS - HJK                     1-1 (4-2rp.) Sonera Stadium                Liigacup           2123
15.4.  TPS - MYPA                             0-1 Paavo Nurmi Stadion             Veikkausliiga    3576
16.4.  TPK - LTU                                5-1 Yläkenttä                             Kolmonen        X
19.4.  TPS - HJK                                3-1 Paavo Nurmi Stadion             Veikkausliiga     2954
21.4.  TPS - Honka                             0-2 Yläkenttä                             Naisten Liiga     139
29.4.  TPS - Haka                               2-0 Paavo Nurmi Stadion             Veikkausliiga     2629

5.5.     Honka - TPS                             0-2 Tapiolan Urheilupuisto           Veikkausliiga     1576
16.5.   FC Lahti - TPS                           2-0 Lahden Hiihtostadion            Veikkausliiga     812
20.5    TPS - Pallokissat                        1-3 Yläkenttä                            Naisten liiga       74
21.5.   TPS - JJK                                  2-3 Paavo Nurmi Stadion            Veikkausliiga      4196

3.6.      TPS - NiceFutis                         2-1 Yläkenttä                             Naisten Liiga     117
10.6     TPS - ONS                               1-2 Yläkenttä                             Naisten Liiga      82
16.6.    TPS - Jaro                                2-3 Paavo Nurmi Stadion            Veikkausliiga      2172
20.6.    TPS - MYPA                              1-0 Paavo Nurmi Stadion            Veikkausliiga      2051
25.6.    HJK - TPS                                0-0 Sonera Stadium                   Veikkausliiga      3474
28.6     TPS - KuPS                              3-0 Veritas Stadion                    Veikkausliiga      3224

1.7.      TPS - PK-35                             1-2 Yläkenttä                            Naisten Liiga      87
2.7.      Haka - TPS                               1-0 Tehtaan Kenttä                   Veikkausliiga      1243
5.7.      Heitto - AFC Campus                 2-6 Kupittaa KHT                      Harjoitusottelu   X
9.7.      TPS - Honka                             2-1 Veritas Stadion                   Veikkausliiga       3185
11.7     TPS - Åland United                    1-6 Yläkenttä                            Naisten Liiga       146
14.7.    VPS - TPS                                1-3 Hietalahden Stadion             Veikkausliiga       2477
22.7.    TPS - FC Lahti                          4-0 Veritas Stadion                    Veikkausliiga       3197
26.7.    inter - Twente                          0-5 Veritas Stadion                    Euroooppa Liiga  7610
28.7.    NiceFutis - TPS                         1-1 Porin Stadion                       Naisten Liiga       102
29.7.    JJK - TPS                                 2-1 Harjun Stadion                     Veikkausliiga       2465

6.8.      TPS - IFK Mariehamn                 1-1 Veritas Stadion                     Veikkausliiga      3266
12.8.    TPS - inter                                4-1 Veritas Stadion                    Veikkausliiga      6357
15.8.    Suomi - Liettua                          3-4 Veritas Stadion                     U21-EM-karsinta  X
22.8.    TPS - Haka                               9-2 Veritas Stadion                     Veikkausliiga      2506      
26.8.    MYPA - TPS                                1-1 Saviniemi                             Veikkausliiga        1577

7.9.      Hollanti - Turkki                           2-0 AmsterdamArena                 MM-karsinta         52960
14.9.    FC Den Bosch - Excelsior              3-0 De Vliert Stadium                Eerste Divisie        3864
23.9.    NAC Breda - AZ Alkmaar              1-2  Rat Verlegh Stadion            Eredivisie              17900
26.9.    FC Utrecht - Ajax                        0-3 Stadion Galgenwaard          KNVB Beker           21678
29.9.     FC Utrecht - Vitesse                    1-2 Stadion Galgenwaard          Eredivisie              15278

6.10.   Vitesse - Heerenveen                    3-3 GelreDome                          Eredivisie             17011
19.10.  MIFK - TPS                                 1-0 Wiklöf Holding Arena            Veikkausliiga          1234
22.10.  inter - TPS                                  0-0 Veritas Stadion                  Veikkausliiga          6659
26.10.  FC Utrecht - FC Groningen             1-0 Stadion Galgenwaard           Eredivisie              17214

3.11.    PSV - Heracles Almelo                     4-0 Philips Arena                      Eredivisie              33000
8.11     Bayer Leverkusen - Rapid Wien         3-0 BayArena                          Eurooppa Liiga       19842
9.11.    1. FC Köln - MSV Duisburg               0-0 RheinEnergieArena              2. Bundesliiga         39900
10.11.   Fortuna Dusseldorf - Hoffenheim      1-1 Esprit Arena                       Bundesliiga            41200
11.11    RRC Hamoir - RFC Liege                  0-4 Terrain du RRC Hamoir          Promotie                X
18.11    FC Utrecht -  FC Twente                1-1 Stadion Galgenwaard           Eredivisie              20118
24.11    NEC Nijmegen - FC Utecht               2-0 Goffertstadion                    Eredivisie              12350
26.11    FC Oss - SC Cambuur                     1-3 Frans Heesen Stadion          Eerste Divisie         1839

1.12.     Alemannia Aachen - Arminia Bielefeld 2-1 Neuer Tivoli                       3. Liga                  12737
1.12.     Royal Sprimont - RFC Liege              1-1 Stade du Tultay                 Promotie                  X
8.12.     ADO Den Haag - PEC Zwolle             1-1 Kyocera Stadium                Eredivisie              9134
14.12.   De Graafschap - FC Den Bosch          3-0 Stadion De Vijvenburg        Eerste Divisie         8224
16.12.   FC Utrecht - Heerenveen                 3-1 Stadion Galgenwaard          Eredivisie              17448
18.12.   FC Dordrecht - AZ Alkmaar               2-4 GN Bouw Stadion              KNVB Beker             3156

Ottelut: 66
Maat: 6
Uudet maat: 3
Stadionit: 36(+1)
Uudet stadionit: 24
Kilpailut: 17
Uudet kilpailut: 10
Joukkueet: 68
Uudet joukkueet: 45
« Viimeksi muokattu: 19.12.2012 klo 11:57:56 kirjoittanut Erkka »
Agnes McHaggis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Droylsden FC - Pride of Greater Manchester


Vastaus #8 : 04.01.2012 klo 11:32:23

Paikan päällä nähdyt ottelut 2012

01)  01.01.2012  Droylsden FC-Altrincham FC 3-1 (2-0) Conference North, Butchers Arms att.601
02)  07.01.2012  Stalybridge Celtic-Droylsden FC 1-3 (0-3) Conference North, Bower Fold att.802
03)  09.01.2012  Curzon Ashton FC-Droylsden FC 0-2 (0-0) Manchester Premier Cup, Tameside Stadium att.131
04)  21.01.2012  Guiseley AFC-Droylsden FC 4-3 (0-3) Conference North, Nethermoor Park att.468
05)  24.01.2012  Droylsden FC-Eastwood Town 3-3 (1-0) Conference North, Butchers Arms att.175
06)  14.02.2012  Irlam FC-Droylsden FC 3-5 (1-3) Manchester Premier Cup, Silver Street Ground att.102
07)  18.02.2012  Droylsden FC-Bishops Stortford 2-2 (0-0) Conference North, Butchers Arms att.271
08)  25.02.2012  Hyde FC-Droylsden FC 4-0 (1-0) Conference North, Ewen Fields att.546
09)  29.02.2012  Man United-Charlton Athletic 3-2 (1-1) FA Youth Cup, Old Trafford att.4461
10)  10.03.2012  Man City-Leeds United 2-2 (1-1) Barclays Premier Academy League, Platt Lane att.103
11)  10.03.2012  Droylsden FC-Histon 2-3 (0-1) Conference North, Butchers Arms att.192
12)  11.03.2012  Man City-Everton 1-5 (0-3) FA Women’s Cup, Park Road Stadium
13)  13.03.2012  Droylsden FC-Blyth Spartans 3-3 (1-0) Conference North, Butchers Arms att.170
14)  17.03.2012  AFC Liverpool-Padiham 1-1 (0-1) NWCFL Premier Division, Valerie Park att.115
15)  20.03.2012  Droylsden FC-Corby Town 2-1 (0-1) Conference North, Butchers Arms att.176
16)  24.03.2012  Droylsden FC-Boston United 2-1 (1-0) Conference North, Butchers Arms att.315
17)  26.03.2012  Maine Road FC-Squires Gate FC 3-3 (1-2) NWCFL Premier Division, Brantingham Road att.51
18)  31.03.2012  Hinckley United-Droylsden FC 1-1 (1-1) Conference North, De Montfort Park att.354
19)  03.04.2012  Droylsden FC-Harrogate Town 1-1 (1-1) Conference North, Butchers Arms att.169
20)  06.04.2012  St. Patrick’s Athletic-Shamrock Rovers 5-1 (3-1) Airtricity League Premier, Richmond Park att.3250
21)  07.04.2012  Droylsden FC-Workington 1-1 (0-0) Conference North, Butchers Arms att.245
22)  09.04.2012  Gainsborough Trinity-Droylsden FC 1-2 (1-1) Conference North, The Northolme att.629
      (12.04.2012  Maine Road FC-Norton United FC, NWCFL Challenge Cup, Brantingham Road, keskeytettiin
       n.30min kohdalla 1-0 tilanteessa valojen sammuttua)
23)  14.04.2012  Droylsden FC-Gloucester City 1-2 (0-1) Conference North, Butchers Arms att.220
24)  21.04.2012  FC Halifax Town-Droylsden FC 2-1 (1-1) Conference North, The Shay att.1815
25)  22.04.2012  Everton-Birmingham City 0-0 FA Women’s Super League, Arriva Stadium att.374
26)  28.04.2012  Droylsden FC-Vauxhall Motors FC 5-2 (1-0) Conference North, Butchers Arms att.401
27)  03.05.2012  Bacup Borough-Maine Road FC 5-0 (2-0) NWCFL Challenge Cup Final, Tameside Stadium att.398
28)  06.05.2012  Everton-Lincoln Ladies 1-0 (1-0) FA Women’s Super League, Arriva Stadium att.320
29)  09.05.2012  Blackburn-Chelsea 1-0 (1-0) FA Youth Cup Final, Ewood Park att.1490
30)  12.05.2012  Newport County-York City 0-2 (0-0) FA Trophy Final, Wembley att.19844
31)  13.05.2012  Dunston UTS-West Auckland Town FC 2-0 (1-0) FA Vase Final, Wembley att.5126
32)  17.05.2012  Man City-Man United (reservit) 0-2 (0-1) Manchester Senior Cup Final, Etihad Stadium
33)  25.05.2012  Englanti-Slovenia 5-0 (0-0) UEFA U-19 Championship Elite Qualifying Round, Deepdale att.3816
34)  27.05.2012  Slovenia-Sveitsi 0-2 (0-2) UEFA U-19 Championship Elite Qualifying Round, Deepdale att.1470
35)  27.05.2012  England-Rest of the World 3-1 (0-1) Soccer Aid, Old Trafford att.67346
36)  30.05.2012  Montenegro-Slovenia 0-1 (0-0) UEFA U-19 Championship Elite Qualifying Round, Spotland Stadium att.111
37)  10.06.2012  Everton-Bristol Academy (naiset) 0-4 (0-1) Continental Cup , Halton Stadium att.340
38)  17.06.2012  Englanti-Hollanti 1-0 (0-0) Naisten EM-karsinta, Salford City Stadium att.5505
39)  29.06.2012  Limerick FC-Finn Harps 3-0 (1-0) Airtricity League First Division, Jackman Park att.516
40)  05.07.2012  Cefn Druids AFC-MyPa 0-0 Europa League, Racecourse Ground att.813
41)  21.07.2012  Buckley Town FC-Droylsden FC 1-2 (1-1) harjoitusottelu, Globe Way Stadium
42)  24.07.2012  Curzon Ashton FC-Droylsden FC 3-3 (2-2) harjoitusottelu, Tameside Stadium
43)  26.07.2012  UAE-Uruguay 1-2 (1-1) olympialaiset, Old Trafford att.51745
44)  26.07.2012  Team GB-Senegal 1-1 (1-0) olympialaiset, Old Trafford att.72176
45)  28.07.2012  Stockport Sports-Droylsden FC 1-1 (0-0) harjoitusottelu, Seel Park
46)  29.07.2012  Egypti-Uusi-Seelanti 1-1 (1-1) olympialaiset, Old Trafford att.50050
47)  29.07.2012  Brasilia-Valko-Venäjä 3-1 (1-1) olympialaiset, Old Trafford att.66212
48)  31.07.2012  USA-Pohjois-Korea (naiset) 1-0 (1-0) olympialaiset, Old Trafford att.29522
49)  01.08.2012  Espanja-Marokko 0-0 olympialaiset, Old Trafford att.35973
50)  04.08.2012  Japani-Egypti 3-0 (1-0) olympialaiset, Old Trafford att.70772
51)  04.08.2012  Droylsden FC-Burnley XI 0-4 (0-2) harjoitusottelu, Butchers Arms
52)  06.08.2012  Kanada-USA (naiset) 3-4 aet (1-0) olympialaiset, Old Trafford att.26630
53)  07.08.2012  Etelä-Korea-Brasilia 0-3 (0-1) olympialaiset, Old Trafford att.69389
54)  11.08.2012  Droylsden FC-Chorley FC 3-2 (1-1) harjoitusottelu, Butchers Arms
55)  15.08.2012  Pohjois-Irlanti-Suomi 3-3 (2-2) harjoitusottelu, Windsor Park att.9575
56)  17.08.2012  Derry City-Bohemians 2-0 (1-0) Airtricity League Premier, Brandywell att.1100
57)  18.08.2012  Droylsden FC-Boston United 0-1 (0-1) Conference North, Butchers Arms att.344
58)  19.08.2012  Everton-Arsenal 2-2 (1-0) FA Women’s Super League, Arriva Stadium att.618
59)  21.08.2012  Guiseley AFC-Droylsden FC 7-1 (4-0) Conference North, Nethermoor Park att.431
60)  25.08.2012  Stalybridge Celtic-Droylsden FC 0-0 Conference North, Bower Fold att.546
61)  27.08.2012  Droylsden FC-Vauxhall Motors 5-2 (3-1) Conference North, Butchers Arms att.550
62)  30.08.2012  KuPS-MyPa 1-0 (1-0) Suomen Cup, Mikkelin Urheilupuisto att.1719
63)  01.09.2012  HaPK-Kultsu/2 0-1 (0-1) Kaakon Nelonen, Haminan Urheilukenttä
64)  02.09.2012  KTP-Futura 3-1 (2-1) Kakkonen, Arto Tolsa Areena att.424
65)  06.09.2012  Suomi-Sveitsi 1-1 (0-0) U-18 harjoitusottelu, Arto Tolsa Areena att.804
66)  07.09.2012  Suomi-Ranska 0-1 (0-1) MM-karsinta, Olympiastadion att.35111
67)  08.09.2012  Liigalegendat-Gladiaattorit 2-1 (2-0) Olympiastadion
68)  08.09.2012  Sankarit-World XI 5-2 (1-2) Olympiastadion
69)  13.09.2012  FC KooTeePee-SJK 1-0 (0-0) Ykkönen, Arto Tolsa Areena att.623
70)  14.09.2012  MyPa-FC Inter 0-0 Veikkausliiga, Saviniemen Stadion att.1133
71)  15.09.2012  HaPK-FC Peltirumpu 3-2 (3-1) Kaakon Nelonen, Haminan Urheilukenttä
72)  17.09.2012  MyPa-HJK 1-4 (0-2) Veikkausliiga, Saviniemen Stadion att.1430
73)  23.09.2012  HaTP-VKajo 6-8 (1-6) Kaakon Vitonen, Raviradan kenttä
74)  26.09.2012  MyPa-FC Haka 1-0 (0-0) Veikkausliiga, Saviniemen Stadion att.908
75)  28.09.2012  KTP-MP 1-1 (1-0) Kakkonen, Arto Tolsa Areena
76)  29.09.2012  SJK Reservit-TPK 2-4 aet (2-1) Regions’ Cup, Sonera Stadium att.210
77)  29.09.2012  FC Honka-KuPS 1-0 (1-0) Suomen Cup, Sonera Stadium att.2340
78)  30.09.2012  FC KooTeePee-JIPPO 1-0 (1-0) Ykkönen, Arto Tolsa Areena att.430
79)  03.10.2012  Suomi-Andorra 3-0 (1-0) U-17 EM-karsinta, Saviniemen Stadion att.597
80)  05.10.2012  Andorra-Saksa 1-10 (1-3) U-17 EM-karsinta, Saviniemen Stadion att.235
81)  05.10.2012  Suomi-San Marino 5-0 (2-0) U-17 EM-karsinta, Saviniemen Stadion att.625
82)  07.10.2012  MyPa-VPS 1-1 (1-1) Veikkausliiga, Saviniemen Stadion att.1066
83)  08.10.2012  Saksa-Suomi 8-1 (4-0) U-17 EM-karsinta, Saviniemen Stadion att.1057
84)  08.10.2012  San Marino-Andorra 1-1 (0-0) U-17 EM-karsinta, Saviniemen Stadion att.117
85)  12.10.2012  Suomi-Georgia 1-1 (0-0) MM-karsinta, Olympiastadion att.12607
86)  19.10.2012  FC Lahti-MyPa 3-1 (1-0) Veikkausliiga, Lahden Stadion att.1796
87)  22.10.2012  Mypa-JJK 2-1 (0-1) Veikkausliiga, Saviniemen Stadion att.1064
« Viimeksi muokattu: 30.10.2012 klo 00:27:43 kirjoittanut Agnes McHaggis »
bluevitonen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MP


Vastaus #9 : 04.01.2012 klo 17:12:29

1. 18.3. Sudet - MP 1-3 (Cup)
2. 6.4. MP - MyPa 0-2 (Cup)
3. 15.4. HJK - IFK Mariehamn 3-1 (VL)
4. 23.4. HJK - FF Jaro 4-1 (VL)
5. 29.4. JäPS - MP 5-0 (II)
6. 6.5. HJK - FC Inter 2-1 (VL)
7. 9.5. FC Honka - VPS 2-0 (Cup)
8. 12.5. FC Futura - MP 0-3 (II)
9. 16.5. MP - FC Kuusysi 0-1 (II)
10. 17.5. PU-62 - PEPO 0-4 (naisten II)

11. 19.5. MiKi - PeKa 3-0 (III)
12. 21.5. FC Gnistan - MP 2-0 (II)
13. 3.6. EsPa - FC Espoo 4-0 (II)
14. 9.6. Honka - MP 2-0 (A-nuorten Idiv)
15. 9.6. Pallohonka - EsPa 5-1 (II)
16. 10.6. PK-35 - Åland United 1-0 (Naisten Liiga)
17. 17.6. MP - LPS 1-2 (II)
18. 20.6. MP - JäPS 4-1 (II)
19. 30.6. FC Espoo - SalPa 2-1 (II)
20. 4.7. FC Kuusysi - MP 2-4 (II)

21. 20.7. Atlantis FC - KTP 2-2 (II)
22. 21.7. PK-35/VJS - MP 1-3 (II)
23. 24.7. FC Gnistan - Atlantis FC 0-1 (II)
24. 26.7. MP - KTP 1-0 (II)
25. 4.8. LPS - MP 0-3 (II)
26. 10.8. FC Gnistan - KTP 2-1 (II)
27. 11.8. JäPS - MP 3-3 (II)
28. 17.8. Atlantis FC - FC Gnistan 3-1 (II)
29. 25.8. FC Futura - MP 3-1 (II)
30. 31.8. LPS - FC Gnistan 2-2 (II)

31. 7.9. Suomi - Ranska 0-1 (MM-karsinta)
32. 9.9. FC Gnistan - MP 2-2 (II)
33. 19.9. Kiffen - MP 0-3 (II)
34. 8.10. HJK - FC Honka 1-0 (VL)
35. 12.10. Suomi - Georgia 1-1 (MM-karsinta)
36. 22.10. HJK - FC Lahti 2-0 (VL)

MO: 2
VL: 5
II: 22
III: 1
Cup: 3
Naiset: 2
Nuoret: 1
liput & kausarit: 250€
kilometrit fillarilla kentän laidalle ja takaisin: 346
« Viimeksi muokattu: 22.10.2012 klo 20:42:23 kirjoittanut bluevitonen »
Latvis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1612-koodisto


Vastaus #10 : 04.01.2012 klo 22:31:31

Paikan päällä:

MM2014 Karsinnat
07.09 Suomi - Ranska 0-1 (Olympiastadion)
12.10 Suomi - Georgia 1-1 (Olympiastadion)

Bundesliiga
05.05 Hertha Berlin - Hoffenheim 3-1 (Olympiastadion Berlin)

Veikkausliiga
27.10 JJK - HJK 3-6 (Harjun Stadion)

Suomen Cup
06.04 MP - MYPA 0-2 (Urpola) (kauden avaus)
30.08 KuPS - MYPA 1-0 (Urski)

Kakkonen
27.05 MP - Atlantis FC 2-1 (Urski)
03.06 MP - PK-35/VJS 2-0 (Urski)
21.06 MP - JäPS 4-1 (Urski)
01.07 MP - Futura 7-1 (Urski)
08.07 MP - Gnistan 0-1 (Urski)
15.07 MP - Atlantis FC 2-2 (Urski)
26.07 MP - KTP 1-0 (Urski)
19.08 MP - Kiffen 4-0 (Urski)
02.09 MP - Kuusysi 5-2 (Urski)
23.09 MP - PK-35/VJS 5-1 (Urski)
06.10 MP - LPS 4-1 (Urski)

Kolmonen
05.06 SavU - MiKi 3-0 (Rantakylä)
13.06 MiKi - STPS 0-0 (Urski)
04.07 MiKi - PePo 2-2 (Urski)
22.07 MiKi - Jäntevä 1-1 (Rantakylä)
12.08 MiKi - Sudet 0-3 (Urski)
01.09 SavU - Jäntevä 11-0 (Rantakylä)
05.09 MiKi - SavU 1-2 (Urski)

Vitonen
05.07 OViesti - FC Potkupallo 0-4 (Rantakylä)

Naisten Kakkonen
26.05 PU-62 - PK Keski-Uusimaa 0-2 (Urpola)
08.09 PU-62 - LoPa 6-1 (Urski)
15.09 PU-62 - Sudet 1-2 (Urski)

C-15 Kai Pahlman lopputurnaus
27.07 MP - FC Espoo 1-1 (Rantakylä)
28.07 PK-35 - MP 1-0 (Urski)
28.07 MP - TPV 1-0 (Rantakylä)
28.07 FC Inter - JJK 3-1 (Rantakylä)
29.07 MP - FC Espoo 1-4 (Urski)
29.07 FC Inter - KuPS 1-3 (Urski)
29.07 KäPa - HJK 3-0 (Urski)

Yhteensä: 35
Maat: 2
Stadionit: 6
Joukkueet: 41
Maalit: 128


Televisio/streamit:

UEFA Euro 2012
09.06 Hollanti - Tanska 0-1 (Yle TV2)
09.06 Saksa - Portugali 1-0 (Yle TV2)
10.06 Espanja - Italia 1-1 (Yle TV2)
10.06 Irlanti - Kroatia 1-3 (Yle TV2)
11.06 Ranska - Englanti 1-1 (Yle TV1/2)
11.06 Ukraina - Ruotsi 2-1 (Yle TV2)
12.06 Kreikka - Tsekki 1-2 (Yle TV1/2)
12.06 Puola - Venäjä 1-1 (Yle TV2)
13.06 Hollanti - Saksa 1-2 (Yle TV2)
14.06 Italia - Kroatia 1-1 (Yle TV2)
14.06 Espanja - Irlanti 4-0 (Yle TV2)
17.06 Hollanti - Portugali 1-2 (Yle TV2)
18.06 Kroatia - Espanja 0-1 (Yle TV2)
19.06 Englanti - Ukraina 1-0 (Yle TV2 @ Amarillo)
21.06 Tsekki - Portugali 0-1 (Yle TV2)
22.06 Saksa - Kreikka 4-2 (Yle TV1)
23.06 Espanja - Ranska 2-0 (Yle TV2)
24.06 Englanti - Italia 0-0, 2-4 rp. (Yle TV2)
27.06 Espanja - Portugali 0-0, 4-2 rp. (Yle TV2)
28.06 Saksa - Italia 1-2 (Yle TV2)
01.07 Espanja - Italia 4-0 (Yle TV2)

Olympialaisten fudisturnaukset
25.07 Iso-Britannia - Uusi-Seelanri 1-0 (naiset) (streami)
25.07 Ruotsi - Etelä-Afrikka 4-1 (n) (Eurosprt)
26.07 Brasilia - Egypti 3-2 (miehet) (Eurosport)
26.07 Iso-Britannia - Senegal 1-1 (m) (Eurosport)
01.08 Iso-Britannia - Uruguay 1-0 (m) (Yle TV2)
05.08 Etelä-Korea - Iso-Britannia 1-1, 5-4 rp. (m) (Yle TV2)
06.08 Kanada - USA 3-3, 3-4 ja. (n) (Yle TV2)
07.08 Etelä-Korea - Brasilia 0-3 (m) (Yle TV2)

Chämppäri
14.02 Leverkusen - Barcelona 1-3 (Yle TV2)
21.02 Napoli - Chelsea 3-1 (Yle TV2)
06.03 Benfica - Zenit 2-0 (Yle TV2)
13.03 Bayern Munchen - FC Basel 7-0 (Yle TV2)
27.03 APOEL - Real Madrid 0-3 (Yle TV2)
03.04 Barcelona - AC Milan 3-1 (Yle TV2)
17.04 Bayern Munchen - Real Madrid 2-1 (Yle TV2)
24.04 Barcelona - Chelsea 2-2 (Yle TV2)
19.05 Bayern Munchen - Chelsea 1-1, 3-4 rp. (Yle TV2)
----------
21.08 Mönchengladbach - Dynamo Kiova 1-3 (Yle TV2)
28.08 Udinese - Braga 1-1, 4-5 rp. (Yle TV2)
18.09 Real Madrid - Manchester City 3-2 (Yle TV2)
02.10 Benfica - Barcelona 0-2 (Yle TV2)
03.10 FC Porto - PSG 1-0 (striimi)
06.11 Manchester City - Ajax 2-2 (Yle TV2)
20.11 Juventus - Chelsea 3-0 (Yle TV2)
04.12 PSG - FC Porto 2-1 (Yle TV2)

Europa League
09.05 Àtletico Madrid - Athletic Bilbao 3-0 (MTV3)
----------
23.08 Athletic Bilbao - HJK 6-0 (VeikkausTV)

Seurajoukkueiden MM-turnaus
13.12 Monterrey - Chelsea 1-3 (Yle TV2)
16.12 Corinthians - Chelsea 1-0 (Yle TV2)

Valioliiga
03.01 Manchester City - Liverpool 3-0 (streami)
22.01 Manchester City - Tottenham 3-2 (streami)
21.03 Manchester City - Chelsea 2-1 (streami)
13.05 Sunderland - Manchester United 0-1 (Sub)
13.05 Manchester City - QPR 3-2 (streami)
----------
18.08 WBA - Liverpool 3-0 (MTV3)
25.08 Manchester United - Fulham 3-2 (MTV3)
26.08 Liverpool -  Manchester City 2-2 (striimi)
09.12 Manchester City - Manchester United 2-3 (striimi)

FA Cup
08.01 Manchester City - Manchester United 2-3 (4 Pro)

LA Liiga
07.10 Barcelona - Real Madrid 2-2 (VeikkausTV)

Suomen maajoukkueet
29.02 Itävalta - Suomi 3-1 (miehet) (Yle TV2)
05.04 Suomi - Slovakia 2-0 (naiset) (Yle TV2)
09.06 Suomi - Ukraina 1-2 (u21) (Yle TV2)
15.08 Suomi - Liettua 3-4 (u21) (Yle TV1)
15.08 Pohjois-Irlanti - Suomi 3-3 (m) (Yle TV2)
11.09 Tsekki - Suomi 0-1 (m) (striimi)

Veikkausliiga
19.10 VPS - HJK 1-3 (VeikkausTV)

Suomen Cup
Honka - KuPS 1-0 (Yle TV2)

Kaikki yhteensä: 104 (35/71)
« Viimeksi muokattu: 17.12.2012 klo 01:37:32 kirjoittanut Latvis#00 »
Boris Pugo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kaikkien aikojen foorumisti, 3.4.2017 R.I.P.


Vastaus #11 : 04.01.2012 klo 23:43:28

Paikan päällä:
13.01. HJK-Lahti
04.02. HJK-Honka
21.03 HJK-KuPS
15.4. HJK-IFK Mariehamn
19.4. TPS-HJK
23.4. HJK-Jaro
29.4. MYPA-HJK
6.5. HJK-Inter
9.5. HJK-KooTeePee
16.5. Haka-HJK
21.5. HJK-Honka
31.5. FC Honka-HJK /Cup
1.6. Viro-Suomi
20.6. IFK Mariehamn-HJK
2.7. HJK-MYPA
5.7. Levadia-Siauliai/Europa
17.7. HJK-KR /UCL
24.7. KR-HJK/UCL
4.8. HJK-VPS
8.8. HJK-Celtic/UCL
18.8. HJK-JJK
26.8. HJK-IFK Mariehamn
30.8. HJK-Athletic /Europa
2.9. TPS-HJK
7.9. Suomi-Ranska
14.9. HJK-Jaro
22.9. SJK-OPS
23.9. HJK-Inter
26.9. HJK-KuPS
8.10. HJK-Honka
12.10. Suomi-Georgia
22.10. HJK-Lahti





« Viimeksi muokattu: 28.12.2012 klo 21:32:00 kirjoittanut Boris Pugo »
Hintelä Kreivitär Borsdal

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: - HKB -


Vastaus #12 : 04.01.2012 klo 23:49:56

Harjoituspelit

1) 15.01 FC Espoo - HIFK 0-4

- Tänä vuonna mukana pelkät miesten pelit. A-, B- ja C-junnujen pelejä kertynee taas sellaiset 65 kappaletta vähintään, mutta niitä en listaa.
« Viimeksi muokattu: 31.01.2012 klo 17:01:00 kirjoittanut Hintelä Kreivitär Borsdal »
Morley

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suamen Leionat


Vastaus #13 : 05.01.2012 klo 01:10:31

Paikan päällä

6.4. MP - MyPa, Urpolan tekonurmi, Suomen Cup
12.5. FC Futura - MP, Tekojääradan pallokenttä, Kakkosen Itäinen lohko
16.5. MP - FC Kuusysi, Urheilupuisto, Kakkosen Itäinen lohko
27.5. MP - Atlantis FC, Urheilupuisto, Kakkosen Itäinen lohko
3.6. MP - PK-35/VJS, Urheilupuisto, Kakkosen Itäinen lohko

9.6. JiiKoo - ViSa, Juvan urheilukenttä, Kaakkois-Suomen B-nuorten piirinsarja
17.6. JiiKoo - Sudet, Juvan urheilukenttä, Kaakkois-Suomen B-nuorten piirinsarja

Telkkarimatsien listausta ei kyllä enää viitsi aloittaa uudestaan, kun se alkuvuoden osalta unohtui. Joka tapauksessa liian paljon löhöilyä sohvalla futiksen vuoksi...
« Viimeksi muokattu: 18.06.2012 klo 13:20:29 kirjoittanut Morley »
Silvennoinen

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!


Vastaus #14 : 05.01.2012 klo 12:24:30

Paikan päällä:
1. 13.1. HJK - FC Lahti 3-2 (Liigacup, Tali)
2. 20.1. HJK-MYPA 3-2 (Liigacup, Tali)
3. 4.2. HJK - Honka 0-2 (Liigacup, Tali)
4. 17.3. LPS A-Ponnistus 2-3 (Harjoitusottelu, Tali)
5. 21.3. HJK-KuPS 2-1 (Liigacup, Sonera Stadium)
6. 4.4. HJK-TPS 1-1 (rp 4-2) (Liigacup, Sonera Stadium)
7. 15.4. Joel Pohjanpalo-MIFK 3-1 (Veikkausliiga, Sonera Stadium)
8. 23.4. HJK-Jaro 4-1 (Veikkausliiga, Sonera Stadium)
9. 26.4. HJK-Jaro 2-1 (Suomen cup, Sonera Stadium)
10. 5.5. Barcelona-Espanyol 4-0 (La Liga, Nou Camp)
11. 12.5. HJK-Kups 2-0 (Veikkausliiga, Sonera Stadium)
12. HJK-Honka 3-0 (Veikkausliiga, Sonera Stadium)
13. HJK-lah*i 2-0 (Veikkausliiga, Sonera Stadium)
14. LPS-Kuusysi 3-1 (Kakkonen, Laajasalon San Siro)
15. LPS-Kiffen 0-1 (Kakkonen, Laajasalon San Siro)
2011
2010
« Viimeksi muokattu: 23.06.2012 klo 10:55:42 kirjoittanut Silvennoinen »
MJ

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Käpylän Pallo, La Vecchia Signora, HMFC


Vastaus #15 : 05.01.2012 klo 12:35:31

Paikan päällä:

13.1 HJK - FC Lahti 3-2 (Liigacup, Talin halli)
4.2 PPJ Akatemia - KäPa 1-4 (Suomen cup, Talin halli)

Eipä noita telkkarimatseja kyllä jaksa listata...

« Viimeksi muokattu: 05.02.2012 klo 23:54:33 kirjoittanut MJ »
John Rambo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomen seksikkäin


Vastaus #16 : 06.01.2012 klo 01:25:40

2011 36 nähtyä matsia.

Katsomossa:
1. 7.1. VPS-j A - SJK A 1-7, Botniahalli, harjoitusottelu
2. 24.1. VPS - VIFK 3-1, Botniahalli, harjoitusottelu (pelattiin 3x20min)
3. 28.1. Jaro - VPS 1-0, Tellushalli, liigacup
4. 3.2. VPS - Umeå FC 3-0, Botniahalli, harjoitusottelu
5. 11.2. HJK - Djurgårdens IF 0-1, Wallsport areena, harjoitusottelu
6. 11.2. JJK - VPS 2-4, Wallsport areena, liigacup
7. 18.2. VPS - Jaro 1-0, Botniahalli, liigacup
8. 25.2. VPS - KuPS 0-1, Botniahalli, liigacup
9. 10.3. VPS - JJK 1-2, Botniahalli, liigacup
10. 5.4. VPS - VIFK 1-2, Botniahallin ulkotekonurmi, harjoitusottelu
11. 15.4. Honka - VPS 1-1, Tapiolan stadion, liiga
12. 19.4. VPS - FC Inter 0-2, Hietalahti, liiga
13. 30.4. JJK - VPS 0-2, Harju, liiga
14. 5.5. VPS - MIFK 1-2, Hietalahti, liiga
15. 13.5. TPS - VPS 1-0, Paavo Nurmen stadion, liiga
16. 16.5. VPS - Jaro 1-1, Hietalahti, liiga
17. 16.6. Haka - VPS 0-1, Tammela, liiga
18. 20.6. VPS - Honka 2-0, Hietalahti, liiga
19. 2.7. VPS - JJK 2-0, Hietalahti, liiga
20. 7.7. MIFK - VPS 0-0, Wiklöf Arena, liiga
21. 14.7. VPS - TPS 1-3, Hietalahti, liiga
22. 29.7. VPS - MyPa 2-0, Hietalahti, liiga
23. 4.8. HJK - VPS 3-3, Sonera stadion, liiga
24. 12.8. VPS - KuPS 0-1, Hietalahti, liiga
25. 19.8. VPS - Haka 2-1, Hietalahti, liiga
26. 9.9. VIFK - Kraft 1-1, Hietalahti, kakkonen
27. 14.9. VPS - FC Lahti 1-3, Hietalahti, liiga
28. 18.9. JJK - VPS 1-2, Harju, liiga
29. 23.9. VPS - MIFK 1-3, Hietalahti, liiga
30. 1.10. VPS - Jaro 2-1, Hietalahti, liiga
31. 7.10. MyPa - VPS 1-1, Saviniemi, liiga
32. 19.10. VPS - HJK 1-3, Hietalahti, liiga
33. 27.10. VPS - Haka 0-1, Hietalahti, liiga


Tv-matseja nyt en kuitenkaan jaksa listata, ihmettelen miten kukaan jaksaa.
« Viimeksi muokattu: 17.12.2012 klo 14:41:24 kirjoittanut John Rambo »
erno

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RMA, Dortmund, City, United, Chelski, Bayern, Arsu


Vastaus #17 : 06.01.2012 klo 08:01:38

Paikanpäällä

Ruudulla

4.1. Barcelona - Osasuna (Raitala 90min)
6.1. Torino - AlbinoLeffe (M. Hetemaj 90min)
6.1. 'Pool-Oldham (Kuqi 90min)
« Viimeksi muokattu: 07.01.2012 klo 10:14:42 kirjoittanut erno »
RefJr

Poissa Poissa


Vastaus #18 : 06.01.2012 klo 15:06:51

Paikan päällä nähdyt ottelut:

Veikkausliiga
8. 16.4 FC Honka - VPS, Tapiolan urheilupuisto.
18. 21.5 HJK - FC Honka, Sonera Stadium.
26. 11.6 JJK - KuPS, Harjun stadion.
29. 19.8 HJK - JJK, Sonera Stadium.
31. 26.8 HJK - IFK Mariehamn, Sonera Stadium.
34. 17.9 FC Inter - TPS, Veritas Stadion.
35. 23.9 HJK - FC Inter, Sonera Stadium.

Ykkönen
12. 27.4 HIFK - FC KooTeePee, Brahen kenttä.
15. 12.5 PK-35 Vantaa - RoPS, ISS-Stadion.
20. 27.5 PK-35 Vantaa - JIPPO, ISS-Stadion.
23. 3.6 FC Viikingit - HIFK, Vuosaaren urheilukenttä.
27. 4.7 HIFK - FC Hämeenlinna, Brahen kenttä.
30. 23.8 HIFK - AC Oulu, Brahen kenttä.
38. 6.10 HIFK - OPS, Brahen kenttä.

Kakkonen
9. 21.4 Klubi 04 - LoPa, Sonera Stadium.
10. 22.4 LPS - KTP, Brahen kenttä.
13. 29.4 Klubi 04 - Pallohonka, Sonera Stadium.
19. 23.5 Klubi 04 - EsPa, Sonera Stadium.
40. 13.10 JäPS - AC Kajaani, Koivusaaren tekonurmi.

Suomen Cup
11. 26.4 HJK - FF Jaro, Sonera Stadium.
21. 31.5 FC Honka - HJK, ISS-Stadion.
37. 29.9 FC Honka - KuPS, Sonera Stadium.

Liigacup
3. 13.1 HJK - FC Lahti, Talin halli.
4. 20.1 HJK - MYPA, Talin halli.
7. 4.4 TPS - HJK, Sonera Stadium.

Muut sarjat
16. 19.5 V SAPA/3 - FFR, Brahen kenttä.
17. 20.5 A1D HIFK/A - FC Kuusysi/A, Brahen kenttä.
22. 1.6 A2D HJK-j. - FC HIK, Talin halli.
24. 4.6 IV SAPA/2 - Tavastia, Brahen kenttä.
25. 7.6 III Ponnistus - PK K-U, Brahen kenttä.
32. 29.8 III Töölön Vesa - FC Viikingit/2, Töölön pallokenttä 6.

MM-karsinta
33. 7.9 Suomi - Ranska, Olympiastadion.
39. 12.10 Suomi - Georgia, Olympiastadion.

UCL-karsinta
28. 8.8 HJK - Celtic, Sonera Stadium.

UWCL
36. 26.9 PK-35 Vantaa - Olympique Lyonnais, Myyrmäen urheilukenttä.

Allsvenskan
14. 8.5 AIK - Djurgårdens IF, Råsundastadion.

Harjoitusottelut:
1. 7.1 PK-35 Vantaa - FC Lahti, Myyrmäki-halli.
2. 8.1 LPS - FC Kontu, Talin halli.
5. 28.1 HIFK - JJK, Talin halli.
6. 4.4 Suomi U21 - Azerbaidžan U21, Sonera Stadium.
« Viimeksi muokattu: 13.10.2012 klo 17:42:43 kirjoittanut RefJr »
rantsukka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vepsu


Vastaus #19 : 07.01.2012 klo 10:53:57

2010:82
2011:33

1. 7.1.2012 VIFK A - Jazz A, Botniahalli, Harjoitusottelu
2. 17.1.2012 Kunglica Wasa - SisuPallo, Botniahalli, Suomencup
3. 20.1.2012 VPSj-Virkiä, Botniahalli, Suomencup
4. 21.1.2012 FC Sport39-IJBK, Botniahalli, Harjoitusottelu
5. 21.1.2012 VIFK A-SJK A, Botniahalli, Harjoitusottelu
6. 28.1.2012 ffjarå-VPS, Tellushalli, Liigacup
7. 5.2.2012 VPS-Umeå FC, Botniahalli, Harjoitusottelu
8. 10.2.2012 SJK-Örebro SK, Wallsport, Harjoitusottelu
9. 10.2.2012 SuomiXI-FC Flora, Wallsport, Harjoitusottelu
10. 11.2.2012 HJK-Djurgården IF, Wallsport, Harjoitusottelu
11. 11.2.2012 JJK-VPS, Wallsport, Liigacup
12. 25.2.2012 FC Kiisto-Närpes Kraft, Botniahalli, Harjoitusottelu
13. 25.2.2012 VIFK-Sundom IF, Botniahalli, Harjoitusottelu
14. 25.2.2012 VPS-KuPS, Botniahalli, Liigacup
15. 10.3.2012 VPS-JJK, Botniahalli, Liigacup
16. 10.3.2012 FC Kiisto-Sporting, Botniahalli, Harjoitusottelu
17. 24.3.2012 SV Werder Bremen-FC Augsburg, Weserstadion, Bundesliga
18. 25.3.2012 TuS Schwachhausen-SG Aumund-Vegesack, Konrad-Adenauer-Alle 86/88, Bremen-Liga
19. 31.3.2012 VIFK-Sporting, Botniahalli, Harjoitusottelu
20. 15.4.2012 Honka-VPS, Tapiola, Veikkausliiga
21. 19.4.2012 VPS-FC Inter, Hietalahti, Veikkausliiga
22. 22.4.2012 VPS-Fc Lahti, Hietalahti, Veikkausliiga
23. 1.5.2012 JJK-VPS, Harju, Veikkausliiga
24. 3.5.2012 FC Korsholm-Sundom IF, Botniahalli, Kolmonen
25. 5.5.2012 FC Kiisto-Härmä, Kaarle, Kakkonen
26. 5.5.2012 VPS-IFK Mariehamn, Hietalahti, Veikkausliiga
27. 15.5.2012 FC Kiisto-VIFK, Kaarle, Kakkonen
28. 16.5.2012 VPS-FF Jaro, Hietalahti, Viekkausliiga
29. 17.5.2012 Närpes Kraft-Sporting Kristina, Närpiö, Kakkonen
30. 20.5.2012 VPSj A-FC Lynx A, Botniahalli, A-pojat Ykkönen
31. 24.5.2012 VPS-HJK, Hietalahti, Veikkausliiga
32. 26.5.2012 FC Kiisto-JIlves, Kaarle, Kakkonen
33. 26.5.2012 BK-48 - SIF/3, Ehnvallen, Kutonen
34. 9.6.2012 VIFK-VJS Akatemia, Kaarle, A-pojat SM
35. 9.6.2012 VIFK - Pallo-Iirot, Hietalahti, Kakkonen
36. 20.6.2012 VPS-FC Honka, Hietalahti, Liiga
37. 2.7.2012 VPS-JJK, Hietalahti, Liiga
38. 7.7.2012 FC Kiisto-Pallo-iirot, Hietalahti, Kakkonen
39. 14.7.2012 VPS-TPS, Hietalahti, Liiga
40. 21.7.2012 FF Jaro-VPS, Pietarsaari, Liiga
41. 29.7.2012 VPS-MyPa, Hietalahti, Liiga
42. 4.8.2012 KäPa-HDS/Mondial, Hesa, Kolmonen
43. 4.8.2012 HJK-VPS, Sonski, Liiga
44. 11.8.2012 VIFK A-Tervarit/OLS A, Kaarle, A-pojat SM,
45. 11.8.2012 VIFK-JIlves, Hietalahti, Kakkonen
46. 12.8.2012 VPS-KuPS, Hietalahti, Liiga
47. 14.8.2012 VPSj-Kaskö IK, Huutoniemi 1, Nelonen
48. 20.8.2012 VPS-HAKA, Hietalahti, Liiga
49. 9.9.2012 VIFK-Närpes Kraft, Hietalahti, Kakkonen
50. 14.9.2012 VPS-FC Lahti, Hietalahti, Liiga
51. 18.9.2012 JJK-VPS, ELY, Liiga
52. 22.9.2012 FC Kuffen-VPSj, Kvevlax, Nelonen
53. 23.9.2012 VPS-IFK Mariehamn, Hietalahti, Liiga
54. 1.10.2012 VPS-FFjaro, Hietalahti, Liiga
55. 19.10.2012 VPS-HJK, Hietalahti, Liiga
56. 27.10.2012 VPS-HAKA, Hietalahti, Liiga
« Viimeksi muokattu: 29.10.2012 klo 13:39:14 kirjoittanut rantsukka »
drakon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TSV+RJC+KVM


Vastaus #20 : 07.01.2012 klo 14:05:40

Veikkausliiga
14.04.2012 HJK - MIFK 3-1 @ Sonera Stadium
18.04.2012 Lahti - Honka 2-1 @ Lahden Stadion
23.04.2012 HJK - Jaro 4-1 @ Sonera Stadium
06.05.2012 HJK - Inter 2-1 @ Sonera Stadium
13.05.2012 TPS - VPS 1-0 @ Paavo Nurmen Stadion
25.06.2012 HJK - TPS 0-0 @ Sonera Stadium
02.07.2012 HJK - MYPA 1-1 @ Sonera Stadium
03.07.2012 Honka - MIFK 2-2 @ Tapiolan urheilupuisto
21.07.2012 HJK - Haka 1-0 @ Sonera Stadium
28.07.2012 Honka - HJK 1-0 @ Tapiolan urheilupuisto
18.08.2012 HJK - JJK 2-0 @ Sonera Stadium
26.08.2012 HJK - MIFK 5-1 @ Sonera Stadium
23.09.2012 HJK - Inter 1-1 @ Sonera Stadium
08.10.2012 HJK - Honka 1-0 @ Sonera Stadium
19.10.2012 Honka - KuPS 2-1 @ Tapiolan urheilupuisto
22.10.2012 HJK - Lahti 2-0 @ Sonera Stadium

Ykkönen
07.05.2012 Viikingit - PK-35 0-4 @ Heteniitty
30.05.2012 HIFK - PK-35 0-0 @ Brahen kenttä
04.07.2012 PK-35 - SJK 2-0 @ ISS Stadion
14.07.2012 HIFK - RoPS 1-4 @ Brahen kenttä
22.07.2012 PK-35 - HIFK 5-1 @ ISS Stadion
02.09.2012 PK-35 - AC Oulu 1-0 @ ISS Stadion

Kakkonen
29.04.2012 EsPa - LoPa 4-2 @ Matinkylän tn
05.05.2012 PK-35/VJS - Kuusysi 0-1 @ ISS Stadion
09.05.2012 GrIFK - SalPa - 3-4 @ Kauniaisten keskuskenttä
03.06.2012 EsPa - FC Espoo 4-0 @ Matinkylän tn
27.06.2012 JäPS - KTP 2-1 @ Järvenpään keskuskenttä
30.06.2012 LoPa - GrIFK 0-12 @ Harjun urheilukenttä
08.07.2012 PK-35/VJS - Atlantis 0-0 @ ISS Stadion
17.07.2012 Kiffen - Gnistan 1-1 @ Pallokenttä
24.07.2012 Gnistan - Atlantis 0-1 @ Fair Pay Areena (kabineteissa 3-0)
09.09.2012 Futura - Kiffen 2-1 @ Porvoon keskuskenttä
12.09.2012 GrIFK -Pallohonka 4-1 @ Kauniaisten keskuskenttä
20.10.2012 Ilves - ÅIFK 4-1 @ Tammelan stadion

Kolmonen
02.05.2012 FC Espoo/Ak - AC  Vantaa 1-2 @ Leppävaaran uusi tn
16.05.2012 AC Vantaa - MPS/Atletico 1-0 @ Vapaalanaukea
29.05.2012 AC Vantaa - HPS 5-0 @ Vapaalanaukea
19.06.2012 RiRa - AC Vantaa 1-5 @ Vapaalanaukea
26.06.2012 AC Vantaa - KäPa 1-6 @ Vapaalanaukea
16.08.2012 RiRa - Pöxyt 2-2 @ Vapaalanaukea
22.08.2012 NJS - SAPA 0-2 @ Klaukkalan urheilukenttä
28.08.2012 AC Vantaa - HDS/Mondial 8-0 @ Vapaalanaukea
31.08.2012 PuiU - Kontu 0-1 @ Puistolan urheilupuisto (Koudan nurmi)
06.09.2012 HPS - AC Vantaa 1-2 @ Ala-Malmin nurmi
08.09.2012 KäPa - Akilles 3-1 @ Käpylän nurmi

Nelonen
27.07.2012 Zenith - Gnistan/2 2-2 @ Kontulan tn
18.08.2012 Töölön Taisto - SUMU 3-0 @ Pallokenttä 6

Suomen Cup
03.02.2012 AC Vantaa/2 - FC Laatupallo 6-1 @ Myyrmäki-halli
17.02.2012 AC Vantaa/2 - RiPS 0-1 @ Myyrmäki-halli
14.04.2012 Atlantis - Jazz 3-2rp @ Brahen kenttä
25.04.2012 Atlantis - Honka 0-3 @ Pallokenttä
26.04.2012 LPS - VPS 0-2 @ Pallokenttä
29.09.2012 Honka - KuPS 1-0 @ Sonera Stadium (finaali)

Suomen Regions' Cup
21.07.2012 Töölön Vesa - Turun Weikot 1-0 @ Talin nurmi

Liiga Cup
04.02.2012 HJK - Honka 0-2 @ Talin halli

1. Bundesliga
14.09.2012 Augsburg - Wolfsburg 0-0 @ SGL Arena, Augsburg
15.09.2012 Stuttgart - Düsseldorf 0-0 @ Mercedes-Benz-Arena, Stuttgart
16.09.2012 Freiburg - Hoffenheim 5-3 @ MAGE SOLAR Stadion, Freiburg im Breisgau

2. Bundesliga
24.02.2012 Dresden - Duisburg 2-0 @ Glücksgas-Stadion, Dresden
26.02.2012 St. Pauli - Braunschweig 0-0 @ Millerntor, Hampuri
10.08.2012 Cottbus - Aue 3-0 @ Stadion der Freundschaft, Cottbus
12.08.2012 Union Berlin - Braunschweig 0-1 @ Stadion an der alten Försterei, Berlin-Köpenick

3. Liga
25.02.2012 Chemnitz - Jena 1-1 @ Stadion an der Gellerstrasse, Chemnitz
11.08.2012 Halle - Unterhaching 0-1 @ Erdgas Sportpark, Halle

Regionalliga West
08.12.2012 Essen - Oberhausen 2-1 @ Stadion Essen, Essen

Eredivisie
03.03.2012 ADO - Heerenveen 0-0 @ Kyocera Stadion, Den Haag
04.03.2012 Ajax - Roda 4-1 @ Amsterdam ArenA, Amsterdam
07.12.2012 Heracles - Utrecht 1-1 @ Polman Stadion, Almelo

Valioliiga
07.04.2012 Stoke - Wolves 2-1 @ Britannia Stadium, Stoke-on-Trent
08.04.2012 ManU - QPR 2-0 @ Old Trafford, Trafford
09.04.2012 Everton - Sunderland 4-0 @ Goodison Park, Liverpool

League Two
06.04.2012 Macclesfield - Shrewsbury 1-3 @ Moss Rose, Macclesfield

Islannin liiga
20.05.2012 Valur - KR 0-1 @  Vodafonevöllurinn Hlíðarenda, Reykjavik

MLS
10.06.2012 Vancouver - Houston 3-1 @ BC Place, Vancouver

Superettan
16.06.2012 Hammarby - Ljungskile 0-1 @ Söderstadion, Tukholma

Meistriliiga
01.09.2012 Nomme - Levadia 2-2 @ Kadrioru, Tallinna
01.09.2012 Kalev - Viljandi 2-2 @ Kalevi Keskstaadion, Tallinn

Esiliiga
28.10.2012 FC Puuma - Pärnu 1-2 @ Lasnamäe Spordikomplex kunstmuru, Tallinna
28.10.2012 FC Infonet - Kohtla-Järve 6-1 @ Lasnamäe Kergejoustikuhalli kunstmuru, Tallinn

Ekstraklasa
05.10.2012 Legia Warsaw - Wisla Krakow 2-1 @ Pepsi Arena, Varsova

UEFA Europa League karsinta
12.07.2012 MYPA - Cefn Druids 5-0 @ Lahden Stadion
26.07.2012 Inter - Twente 0-5 @ Veritas Stadion

UEFA Europa League
06.12.2012 Twente - Helsingborg 1-3 @ De Grolsch Veste, Enschede

UEFA Champions League karsinta
08.08.2012 HJK - Celtic 0-2 @ Sonera Stadium
30.08.2012 HJK - Bilbao 3-3 @ Sonera Stadium

Maaottelut
07.09.2012 Suomi - Ranska 0-1 @ Olympiastadion

Harjoitusottelut
07.01.2012 PK-35 - Lahti 0-1 @ Myyrmäki-halli
14.01.2012 PK-35 - JJK 3-0 @ Myyrmäki-halli
18.02.2012 PK-35 - Gnistan 4-1 @ Myyrmäki-halli
17.03.2012 HIFK - KooTeePee 0-0 @ Talin halli

--
90 ottelua, 54 eri stadionilla, 9 eri maassa
« Viimeksi muokattu: 31.12.2018 klo 01:32:10 kirjoittanut drakon »
uniikki

Poissa Poissa


Vastaus #21 : 07.01.2012 klo 14:09:04

Kakkonen
3.6 PS Kemi - TP-47 1-0
16.6 TP-47 - KPV 1-2
4.7 TP-47 - FC Santa Claus 0-1
21.7 TP-47 - PS Kemi 0-2

Suomen Cup

14.3 OPS - AC Oulu 0-2

Harjoitusottelut

10.3 FC Kemi - TP-47 0-1
10.3 TP-47 - OPS-j 0-2
11.3 HauPa - TP-47 1-0
11.3 OPS-j - AC Kajaani 1-3


2011: 13 matsia
2010: 22 matsia
« Viimeksi muokattu: 14.09.2012 klo 20:26:26 kirjoittanut uniikki »
straiter

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Aktivist Schwarze Pumpe


Vastaus #22 : 07.01.2012 klo 16:36:55

01. 07.01. PK-35 Vantaa - FC Lahti (Harjoitusottelu, Myyrmäki-halli, Vantaa)
02. 27.01. FC Lahti - KuPS (Uusi Lahti Cup, Suurhalli, Lahti)
03. 27.01. HJK - FC Haka (Uusi Lahti Cup, Suurhalli, Lahti)
04. 28.01. KuPS - FC Haka (Uusi Lahti Cup, Suurhalli, Lahti)
05. 28.01. FC Lahti - HJK (Uusi Lahti Cup, Suurhalli, Lahti)
06. 29.01. SalReipas - City Stars (Harjoitusottelu, Suurhalli, Lahti)
07. 29.01. KuPS - HJK (Uusi Lahti Cup, Suurhalli, Lahti)
08. 29.01. FC Haka - FC Lahti (Uusi Lahti Cup, Suurhalli, Lahti)
09. 14.02. FC Honka - FC Lahti (Liigacup, Myyrmäki-halli, Vantaa)
10. 21.02. FC Lahti - HJK (Liigacup, Suurhalli, Lahti)
11. 25.03. MaKu/Baltika - FC Lahti (Suomen Cup, Pallokenttä 6, Helsinki)
12. 04.04. Suomi - Azerbaidzhan (U21-harjoitusottelu, Sonera Stadium, Helsinki)
13. 04.04. TPS - HJK (Liigacup, Sonera Stadium, Helsinki)
14. 07.04. JIPPO - FC Lahti (Suomen Cup, Koillispuiston tn, Joensuu)
15. 15.04. FC Lahti - FC Haka (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
16. 18.04. FC Lahti - FC Honka (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
17. 29.04. FC Lahti - FC Inter (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
18. 05.05. JJK - FC Lahti (Liiga, Työvoimatoimisto-Areena, Jyväskylä)
19. 12.05. FC Viikingit - SJK (Ykkönen, Heteniityn kenttä, Helsinki)
20. 16.05. FC Lahti - TPS (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
21. 21.05. LPS - KTP (Kakkonen, Laajasalon lp, Helsinki)
22. 24.05. FC Lahti - MYPA (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
23. 27.05. HJK - FC Lahti (Liiga, Sonera Stadium, Helsinki)
24. 30.05. FC Inter - FC Lahti (Liiga, Paavo Nurmen Stadion, Turku)
25. 03.06. LPS - City Stars (Kakkonen, Laajasalon lp, Helsinki)
26. 05.06. FC POHU - Lahen Pojat JS (Kolmonen, Talin lp, Helsinki)
27. 19.06. FC POHU - Nopsa (Kolmonen, Talin lp, Helsinki)
28. 25.06. FC Honka - FC Lahti (Liiga, Tapiolan up, Espoo)
29. 03.07. FC Lahti - FC Inter (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
30. 12.07. MYPA - Cefn Druids AFC (EL-karsinta, Hiihtostadion, Lahti)
31. 14.07. HIFK - RoPS (Ykkönen, Brahen kenttä, Helsinki)
32. 21.07. FC Viikingit - FC Hämeenlinna (Ykkönen, Heteniityn kenttä, Helsinki)
33. 22.07. TPS - FC Lahti (Liiga, Veritas Stadion, Turku)
34. 12.08. FC Lahti - HJK (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
35. 18.08. KuPS - FC Lahti (Liiga, SS-areena, Kuopio)
36. 20.08. Töölön Vesa - Lahen Pojat JS (Kolmonen, Pallokenttä 6, Helsinki)
37. 25.08. FC Haka - FC Lahti (Liiga, Kaurialan kenttä, Hämenlinna)
38. 31.08. FC Lahti - FC Honka (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
39. 07.09. Suomi - Ranska (MM-karsinta, Olympiastadion, Helsinki)
40. 15.09. Viro - Suomi (Naisten EM-karsinta, A. Le Coq Arena, Tallinna, Viro)
41. 15.09. FC Flora Tallinn - JK Sillamäe Kalev (Meistriliiga, A. Le Coq Arena, Tallinna, Viro)
42. 23.09. FC Lahti - JJK (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
43. 29.09. FC Honka - KuPS (Suomen Cup, Sonera Stadium, Helsinki)
44. 01.10. FC Lahti - TPS (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
45. 06.10. HIFK - OPS-jp (Ykkönen, Brahen kenttä, Helsinki)
46. 12.10. Suomi - Georgia (MM-karsinta, Olympiastadion, Helsinki)
47. 19.10. FC Lahti - MYPA (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
48. 22.10. HJK - FC Lahti (Liiga, Sonera Stadium, Helsinki)
49. 27.10. FC Lahti - KuPS (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
« Viimeksi muokattu: 28.10.2012 klo 14:00:57 kirjoittanut straiter »
kuusysi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajalauma


Vastaus #23 : 08.01.2012 klo 13:21:56

Viime vuosi jäi 30:een, mikä olikin ihan odotettua edellisen vuoden 84:n jälkeen. Tänä vuonna tavoite voisi olla 50. Anyway, peli auki!

1. 7.1. PK-35 Vantaa - FC Lahti 0-1 (Harjoitusottelu, Myyrmäki-halli, Vantaa)
2. 9.2. Djurgården - Suomi XI 1-0 (Harjoitusottelu, Wallsport Areena, Seinäjoki)
3. 10.2. Suomi XI - FC Flora 2-0 (Harjoitusottelu, Wallsport Areena, Seinäjoki)
4. 11.2. JJK - VPS 2-4 (Liigacup, Wallsport Areena, Seinäjoki)
5. 12.2. SJK - FC Flora 1-1 (Harjoitusottelu, Wallsport Areena, Seinäjoki)
6. 12.2. Suomi XI - Örebro 1-4 (Harjoitusottelu, Wallsport Areena, Seinäjoki)
7. 21.2. FC Lahti - HJK 1-2 (Liigacup, Suurhalli, Lahti)
8. 30.3. FC Istres OP - Stade de Reims 1-1 (Ligue 2, Stade Parsemain, Fos-sur-Mer)
9. 4.4. Suomi - Slovakia 2-0 (Naisten EM-karsinta, ISS Stadion, Vantaa)
10. 28.4. HSV - Mainz 0-0 (Bundesliga, Imtech Arena, Hamburg)

11. 12.5. FC Viikingit - SJK 0-2 (Miesten Ykkönen, Heteniityn kenttä, Helsinki)
12. 16.5. FC Lahti - TPS 2-0 (Veikkausliiga, Lahden stadion, Lahti)
13. 30.5. FC Inter - FC Lahti 2-0 (Veikkausliiga, Paavo Nurmen stadion, Turku)
14. 1.6. Viro - Suomi 1-2 (Baltic Cup, Tamme Staadion, Tartu)
15. 3.6. Latvia - Suomi 1-1, 7-6 rp. (Baltic Cup, Võru spordikeskus, Võru)
16. 9.6. Suomi - Ukraina 1-2 (U21 EM-karsinta, Lahden stadion, Lahti)
17. 21.7. FC Viikingit - FC Hämeenlinna 0-2 (Miesten Ykkönen, Heteniityn kenttä, Helsinki)
18. 22.7. TPS - FC Lahti 4-0 (Veikkausliiga, Veritas Stadion, Turku)
19. 26.7. FC Inter - FC Twente 0-5 (Euroopan Liigan karsinta, Veritas Stadion, Turku)
20. 28.7. FC Honka - HJK 1-0 (Veikkausliiga, Tapiolan urheilupuisto, Espoo)

21. 3.8. Hertha BSC - SC Paderborn 07 2-0 (Bundesliga, Olympiastadion, Berliini)
22. 15.8. Suomi - Liettua 3-4 (U21 EM-karsinta, Veritas Stadion, Turku)
23. 18.8. KuPS - FC Lahti 1-0 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena, Kuopio)
24. 25.8. FC Haka - FC Lahti 0-3 (Veikkausliiga, Kauriala, Hämeenlinna)
25. 12.10. Suomi - Georgia 1-1 (MM-karsinta, Olympiastadion, Helsinki)
26. 19.10. FC Lahti - MYPA 3-1 (Veikkausliiga, Lahden stadion, Lahti)
27. 20.10. Ilves - ÅIFK 4-1 (Kakkosen nousukarsinta, Tammelan stadion, Tampere)
28. 14.11. Kypros - Suomi 0-3 (Harjoitusottelu, GSP Stadium, Nikosia, Kypros)

Maat: 5
Kilpailut: 10
Stadionit (uusia): 19 (11)

« Viimeksi muokattu: 19.03.2013 klo 13:12:07 kirjoittanut kuusysi »
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #24 : 08.01.2012 klo 15:39:04

Paikanpäällä: (ja ainoastaan näitä viitsii tilastoida)
1. 7.1. Red Star Paris - Olympique Marseille, 0-5, Stade de France, Pariisi, Ranskan cupin 32-osafinaali.
2. 27.1. FC Lahti - KuPS 0-2, Lahden Suurhalli, ULT
3. 27.1. HJK - Haka 1-1, Lahden Suurhalli, ULT
4. 28.1. KuPS - Haka 3-1, Lahden Suurhalli, ULT
5. 28.1. FC Lahti - HJK 0-2, Lahden Suurhalli, ULT
6. 29.1. Reipas - Kuusysi 0-1, Lahden Suurhalli, ULT
7. 29.1. KuPS - HJK 1-2, Lahden Suurhalli, ULT
8. 3.3. Gnistan - Viikingit 1-0, Fair Pay Areena, Suomen Cup
9. 21.3. HJK-KuPS 2-1 , Sonera Stadium, Liigacup
10. 4.4. TPS-HJK 1-1 rpk 4-2, Sonera Stadium, Liigacup
11. 5.4. Suomi - Slovakia 2-0, ISS Stadion, Naisten EM-karsinta
12. 15.4. KuPS-JJK 2-2, Savon Sanomat Areena, Veikkausliiga
13. 22.4. Honka-JJK 0-2, Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
14. 23.4. HJK-Jaro 4-1, Sonera Stadium, Veikkausliiga
15. 25.4. Gnistan-MIFK 1-4, Fair Pay Arena, Suomen Cup
16. 26.4. LPS-VPS 0-2, Pallokenttä, Suomen Cup
17. 27.4. HIFK-KooTeePee 0-3, Brahen kenttä, Ykkönen
18. 29.4. Jaro-KuPS 1-0, Pietarsaaren Keskuskenttä, Veikkausliiga
19. 5.5. KuPS-MYPA, 1-2, Savon Sanomat Areena, Veikkausliiga
20. 6.5. HJK-Inter, 2-1, Sonera Stadium, Veikkausliiga
21. 7.5. Viikingit-PK-35, 0-4, Heteniitty, Ykkönen
22. 12.5. HJK-KuPS, 2-0, Sonera Stadium, Veikkausliiga
23. 16.5. Inter-KuPS, 2-1, Paavo Nurmi Stadion, Veikkausliiga
24. 21.5. HJK-Honka, 3-0, Sonera Stadion, Veikkausliiga
25. 24.5. Honka-KuPS, 1-0, Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
26. 27.5. KuPS-VPS, 0-3, Savon Sanomat Areena, Veikkausliiga
27. 30.5. Viikingit-Hämeenlinna, 2-1, Heteniitty, Ykkönen
28. 3.6. Suomi-Latvia, Vöry spordikeskuse staadion, A-maajoukkueen harjoitusottelu
29. 9.6. Suomi-Unkari, Lahden Stadion, U21 em-karsinta
30. 17.6. New England Revolutions - Columbus Crew, Gillette Stadium, MLS
31. 28.6. TPS-KuPS, 3-0, Veritas Stadion, Veikkausliiga
32. 30.6. PK-37 - AC Kajaani, 1-1, Sankarniemi, Kakkosen pohjoislohko
33. 1.7. KuPS-Jaro, 1-0,  Savon Sanomat Areena, Veikkausliiga
34. 5.7. KuPS-Llanelli, 2-1, Savon Sanomat Areena, EL-karsinta
35. 8.7. MYPA-KuPS, 1-1, Saviniemen jalkapallostadion, Veikkausliiga
36. 12.7. Llanelli-KuPS, 1-1, Stebonheath Park, EL-karsinta
37. 14.7. HIFK-RoPS, 1-4, Brahen Kenttä, Ykkönen
38. 19.7. Maccabi Netanya-KuPS, 1-2, HaMoshava, EL-karsinta
39. 21.7. HJK-Haka, 1-0, Sonera Stadion, Veikkausliiga
40. 28.7. Honka-HJK, 1-0, Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
41. 29.7. Haka-KuPS, 2-0, Tehtaankenttä, Veikkausliiga
42. 2.8. KuPS-Bursaspor, 1-0, Savon Sanomat Areena, EL-karsinta
43. 26.8. KuPS-JJK, 2-3, Savon Sanomat Areena, Veikkausliiga
44. 30.8. KuPS-MYPA, 1-0, Mikkelin Urheilupuisto, Suomen Cup
45. 7.9. Suomi-Ranska, 0-1, Olympiastadion, MM-karsintaa
46. 11.9. Tsekki-Suomi, 0-1, Na Stínadlech, Teplice, Tsekki, harjoitusottelu
47. 14.9 HJK-Jaro, 0-0, Sonera Stadion, Veikkausliiga
48. 15.9. Viikingit-AC Oulu, 1-1, Heteniitty, Veikkausliiga
49. 15.9. Honka-JJK, 3-0, Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
50. 23.9. HJK-Inter, 1-1, Sonera Stadion, Veikkausliiga
51. 26.9. HJK-KuPS, 4-1, Sonera Stadion, Veikkausliiga
52. 29.9. Honka-KuPS, 1-0, Sonera Stadion, Suomen Cup
53. 8.10. HJK-Honka, 1-0, Sonera Stadion, Veikkausliiga
54. 12.10. Suomi-Georgia, 1-1, Olympiastadion, MM-karsintaa
55. 13.10. JäPS-AC Kajaani, 0-0, Järvenpää ??, Kakkosen nousuplay-off
56. 14.10. Suomi-Bulgaria, 0-0, Pallokenttä, U19-harjoitusottelu
57. 19.10. Honka-KuPS, 2-1, Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
58. 20.10. Ilves-ÅIFK, 4-1, Tammela, Kakkosen nousuplay-off
59. 22.10. Inter-TPS, 0-0, Veritas, Veikkausliiga
60. 27.10. Lahti-KuPS, 2-1, Lahden Stadion, Veikkausliiga
61. 14.11. Kypros-Suomi, 0-3, GSP Stadium,  Nikosia, A-maajoukkueen harjoitusottelu
62. 24.11. Paris Saint-Germain - Troyes, 4-0, Parc de Princes Ligue 1

pelejä: 62
joukkueita: 49
stadioneita: 29
kilpailuja: 16
maita: 9
« Viimeksi muokattu: 01.12.2012 klo 22:46:25 kirjoittanut Tiksa »

 
Sivuja: [1] 2 ... 7
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines