FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.11.2019 klo 07:41:51 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 ... 4
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut 2019  (Luettu 32939 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


: 01.01.2019 klo 16:29:40

A - ALPPIK, Andreas, ArtAl50, asiavirhe
B - Bamsenaattori, batong, blackhawk, Bo-Göran, Bossu, B Watson
C - Chevron, Conlon, Craptree
D - daryK, Demian, divarifutaaja, drakon
E - Edmundo, Elias, Epeli, Erkka
F - Futtaaja
G -Grande Duro
H - haikaran uhri, hamitu, Heiska, Hemmo93, Huupponen
I -
J - javito, jaya*, Jespa, joe, John Eskobar, Jonios, JTR, juhinho, Juhisman, Juse-, Jusma Kontula
K - Kananmuna_7, Karponvahti, keltamusta, Kuisma, Käre #13
L - Laasti, Latvis, lentävä emiraatti, Litt45, Lomillé
M - maakato, Maduduwinini, Maneesi, Micky Lee, MiestenK, Morley, Mosambik, mustajoki
N - Nade, neliö, Nyrre
O - O'Flynn, ohiveto1
P - Parlour, Pohjoinen Ulottuvuus, Pältsa
Q -
R - Raiden, roska456
S - siiseli, Silvennoinen, stonax
T - Tippo, Tolsa, toubi, Trifon I, Trump, Tuhoaja, tylerdurden, Tölkkivaari
U - UrPSupporter87
V - Valzo, Varaamaton nimimerkki, Vastapallo, Vorssander
W -
X -
Y - Yltiöoptimisti
Z - zzenoj
Å -
Ä -
Ö -
numerot jne. - 1.FCU


Vanhat:
2018
2017
2016
2015
2014
Vuosi 2013
Vuoden 2012 seurannat täältä
Näillä mentiin vuonna 2011
2010
2009
2008
2007
2006
« Viimeksi muokattu: 24.09.2019 klo 10:41:35 kirjoittanut krevis »
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #1 : 01.01.2019 klo 16:29:57

Oikeat pelit:

19.1.  FC Lahti - KTP  2-0 (1-0)  hönts
2.2.    FC Lahti - HIFK  2-1 (2-0)  "cup"
17.2.  Kuusysi - KuPS  1-4 (0-3) b-sm kars.
23.2.  FC Lahti - HJK  1-4 (0-2) "cup"
1.3.    Kuusysi - FC Lahti  1-1 (1-0) b-sm kars.
2.3.    FC Lahti - PK-35  1-0 (1-0) a-sm kars.
9.3.    Reipas - MyPa  2-2 (1-0) hönts
16.3.  Honka - Åland United 0-1 (0-0) Cup
16.3.  HJK - KuPS  2-1 (0-0) hönts
22.3.  FC Lahti – FC Reipas 0-1 (0-0) hönts
3.4.    KuPS – RoPS  2-2 (0-1) Liiga
7.4.    FC Lahti – KuPS  3-3 (0-3) Liiga
19.4.  FC Lahti – Inter  1-1 (0-1) Liiga
30.4.  FC Lahti – VPS  1-1 (0-1) Liiga
4.5.    HJK – KuPS  2-1 (0-1)  Naisten liiga
5.5.    FC Lahti – SJK  1-1 (0-0) Liiga
12.5.  HIFK – KuPS  1-1 (1-1) Liiga
20.5.  FC Lahti – HJK  3-0 (2-0) Liiga
29.5.  MyPa – KTP  1-1 (0-0) Ykkönen
2.6.    KuPS – SJK  0-1 (0-1) Liiga
9.6.    Reipas – #¤  1-3 (0-1)  Kakkonen
12.6.  Suomi – Itävalta  2-1 (0-1) U18-hönts
17.6.  VPS – KuPS  1-2 (0-2) Liiga
18.6.  FC Lahti – RoPS  1-2 (0-1) Liiga
24.6.  KTP – Haka  0-1 (0-1)  Ykkönen
30.6.  FC Lahti – HIFK  0-0  Liiga
6.7.    Esport Honka – KuPS  1-2 (0-1)  Liiga
11.7.  KuPS – FK Vitebsk  2-0 (0-0)  ELQ1
14.7.  FC Lahti – Ilves 1-0 (1-0)  Liiga
28.7.  KPV – KuPS  2-1 (0-0)  Liiga
9.8.   MyPa – Haka  0-4 (0-2)  Ykkönen
16.8.  Ilves – KuPS  0-2 (0-0)  Liiga
19.8.  FC Lahti – Esport Honka  3-2 (3-0)  Liiga
25.8.  FC Lahti – Ilves  0-5 (0-3)  a-sm
31.8.  SJK – KuPS  1-3 (0-0)  Liiga
1.9.    FC Lahti – IFK Mariehamn  0-1 (0-0)  Liiga
14.9.  FC Lahti – RoPS  3-0 (1-0)  Liiga
15.9.  FC Lahti – Atlantis FC  0-6 (0-4) a-sm
22.9.  IFK Mariehamn – KuPS  0-1 (0-0)  Liiga

Ruudun kautta nähdyt:

1.1.    Everton-Leicester
3.1.    ManC-Pool
7.1.    Wolves-Liverpool
8.1.    Ruotsi-Suomi
11.1.  Suomi-Viro
12.1.  Lazio-Novara/Sampdoria-Milan/Bologna-Juventus
13.1.   Everton-Bournemouth
xx.1.   Milan-Juventus
18.1.  Ilves-KuPS
25.1.  KPV-KuPS, TPS-TPV
26.1.  Honka-Lahti, Haka-MyPa, Millwall-Everton
29.1.  HJK-HIFK, Huddersfield-Everton, (Milan-Napoli, Newcastle-ManC)
2.2.    VPS-KuPS, Leeds-Norwich
3.2.    Lyon-PSG
4.2.    (West Ham-Liverpool)
5.2.    Dortmund-Bremen
9.2.    SJK-KuPS/HIFK-Honka/VPS-RoPS
16.2.  Inter-Lahti/(Brighton-Derby)
19.2.  Nest Sotra-KuPS
25.2.  Shahtar Soligorsk-KuPS
3.3.    RoPS-KuPS/Everton-Liverpool
16.3.  Wolves-ManU
23.3.  Ita-Fin
24.3.  KuPS-SJK
26.3.  Armeni-Suomi
« Viimeksi muokattu: 24.09.2019 klo 10:49:31 kirjoittanut krevis »
Micky Lee

Paikalla Paikalla


Vastaus #2 : 01.01.2019 klo 18:57:33

Katsomossa:
01 26.1. Esport Arena, Espoo: FC Honka - FC Lahti 0-1 (Suomen Cup)
02 15.3. Musta Pekka areena, Helsinki: Gnistan - VPS 1-3 (Suomen Cup)
03 3.4. Telia 5G areena, Helsinki: HJK - FC Inter 2-1 (Veikkausliiga)
04 7.4. Kisapuisto, Lahti: FC Lahti - KuPS 3-3 (Veikkausliiga)
05 15.4. Telia 5G areena, Helsinki: HIFK - FC Lahti 0-1 (Veikkausliiga)
06 19.4. Kisapuisto, Lahti: FC Lahti - FC Inter 1-1 (Veikkausliiga)
07 11.5. Musta Pekka areena, Helsinki: Gnistan - KaaPo 1-2 (Kakkonen)
08 24.5. Musta Pekka areena, Helsinki: Gnistan - TamU 2-0 (Kakkonen)
09 27.5. Tapiolan urheilupuisto: FC Honka - FC Lahti 2-0 (Veikkausliiga)
10 29.6. Musta Pekka areena, Helsinki: Gnistan - KäPa 3-3 (Kakkonen)
11 13.7. Espoonlahden tekonurmi 2, Espoo: EPS - Gnistan 0-1 (Kakkonen)
12 14.7. Porin stadion: FC Jazz - SalPa 2-2 (Kakkonen)
13 20.7. Friends arena, Tukholma: AIK - Helsingborg 2-0 (Allsvenskan)
14 22.7. Tele2 arena, Tukholma: Hammarby - Elfsborg 5-2 (Allsvenskan)
15 26.7. Musta Pekka areena, Helsinki: Gnistan - Honka Akatemia 1-1 (Kakkonen)
16 10.8. Musta Pekka areena, Helsinki: Gnistan - Pallo-Iirot 3-1 (Kakkonen)
17 16.8. Musta Pekka areena, Helsinki: Gnistan - GrIFK 1-1 (Kakkonen)
18 19.8. Lahden stadion: FC Lahti - Esport Honka 3-2 (Veikkausliiga)
19 30.8. JYA Housing areena, Helsinki: HPS - BK-46 2-1 (Kolmonen)
20 31.8. Musta Pekka areena, Helsinki: Gnistan - SalPa 2-1 (Kakkonen)
21 5.9. Ratinan stadion, Tampere: Suomi - Kreikka 1-0 (EM-karsinta)
22 8.9. Ratinan stadion, Tampere: Suomi - Italia 1-2 (EM-karsinta)
23 21.9. Porin stadion: MuSa - AC Oulu 0-4 (Ykkönen)
24 15.10. Veritas stadion, Turku: Suomi - Armenia 3-0 (EM-karsinta)
25 23.9. Telia 5G areena, Helsinki: HJK - FC Lahti 3-2 rp.  (Veikkausliiga)

Töllöstä nähtyjä en jaksa listailla. Tuleehan niitä.

Aiemmat vuodet:
2018 - 20 ottelua
2017 - 23 ottelua
2016 - 21 ottelua
2015 - 19 ottelua
2014 - 32 ottelua
2013 - 31 ottelua
2012 - 32 ottelua
2011 - 30 ottelua
2010 - 29 ottelua
2009 - 34 ottelua
2008 - 35 ottelua
2007 - 21 ottelua
2006 - 17 ottelua
2005 - 17 ottelua
« Viimeksi muokattu: 24.10.2019 klo 07:59:13 kirjoittanut Micky Lee »
blackhawk

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, Suomi, Everton


Vastaus #3 : 01.01.2019 klo 19:43:04

Paikan päällä nähdyt ottelut (91 ottelua)
La 12.1.Pirkkahalli:Ilves - TPSNaisten harjoitusottelu
Su 13.1.Kaarina KHT:TPS/KaaPo - Pallo-IirotT18 harjoitusottelu
La 19.1.Kupittaa 5:TPS - FC EspooP20 SM-karsinta
Pe 25.1.Javenture-Areena:TPS - TPVSuomen Cup
Su 27.1.Talin jalkapallohalli:PK-35 - TPSNaisten Suomen Cup
Pe 1.2.Javenture-Areena:TPS - EIFSuomen Cup
La 2.2.Kupittaa 5:TPS - Åland UnitedNaisten Suomen Cup
La 9.2.Kupittaa 5:TPS - SJKP20 SM-karsinta
Su 17.2.Kupittaa 5:FC Inter - TPSP20 SM-karsinta
La 2.3.Kupittaa 5:TPS - SalPaHarjoitusottelu
La 2.3.Kupittaa 5:TPS naiset - ÅIFK P15Harjoitusottelu
Su 3.3.Kupittaa 5:TPS/KaaPo T18 - ÅIFK naisetHarjoitusottelu
La 9.3.Vehkahalli:JyPK - TPSNaisten Suomen Cup
La 23.3.Kupittaa 5:TPS - IlvesNaisten harjoitusottelu
La 30.3.Kaarina KHT:TPS/KaaPo - KPVT18 harjoitusottelu
La 6.4.Kupittaa 5:TPS - KTPHarjoitusottelu
Ti 9.4.Telia 5G Areena:Suomi - PuolaNaisten harjoitusottelu
La 13.4.Yläkenttä:TPS - KuPSNaisten Liiga
Ma 22.4.WHA konstgräs:Åland United - TPSNaisten Liiga
La 27.4.Yläkenttä:TPS - TiPSNaisten Liiga
La 4.5.Castrenin kenttä:ONS - TPSNaisten Liiga
Su 5.5.Kupittaa 5:TPS - IlvesP20 SM-sarja
To 9.5.Veritas Stadion:TPS - TPVYkkönen
La 11.5.Yläkenttä:TPS - IK MyranNaisten Liiga
Su 12.5.Kupittaa 5:TPS - VJSP20 SM-sarja
Ke 15.5.Veritas Stadion:TPS - AC KajaaniYkkönen
La 18.5.Yläkenttä:TPS - FC HonkaNaisten Liiga
Su 19.5.Kupittaa 5:TPS/KaaPo - FC Honka/2T18 Ykkönen
Ke 22.5.Auran urheilupuisto:APU - KaaPo/TPS 2T18 Kolmonen
La 25.5.Raatin stadion:AC Oulu - TPSYkkönen
Ke 29.5.Veritas Stadion:TPS - HakaYkkönen
To 30.5.Harjun stadion:JyPK - TPSNaisten Liiga
Su 2.6.Veritas Stadion:TPS - FF JaroYkkönen
To 6.6.Yläkenttä:TPS - IlvesNaisten Liiga
La 8.6.Ratina:Suomi - Bosnia ja HertsegovinaEM-karsinta
Su 9.6.Kaarinan keskuskenttä 2:TPS/KaaPo - HyPST18 Ykkönen
To 13.6.Veritas Stadion:Suomi - IslantiNaisten harjoitusottelu
Pe 14.6.Veritas Stadion:TPS - MuSaYkkönen
La 15.6.Kupittaa 5:TPS - AtlantisP20 SM-sarja
Ma 17.6.Leppävaaran stadion:Suomi - IslantiNaisten harjoitusottelu
Ti 18.6.Telia 5G Areena:HIFK - SJKVeikkausliiga
Ti 25.6.Kaarinan keskuskenttä 3:TPS/KaaPo - VJST18 Ykkönen
Ke 26.6.Tammelan stadion:Ilves - TPSNaisten Liiga
Pe 28.6.Veritas Stadion:TPS - EIFYkkönen
Su 30.6.Yläkenttä:TPS - JyPKNaisten Liiga
Ti 9.7.Telia 5G Areena:HJK - HB TórshavnMestarien liigan karsinta
La 13.7.Yläkenttä:TPS - Åland UnitedNaisten Liiga
La 13.7.Veritas Stadion:TPS - AC OuluYkkönen
To 18.7.Veritas Stadion:FC Inter - BrøndbyEurooppa-liigan karsinta
La 20.7.Veritas Stadion:TPS - HakaYkkönen
La 27.7.Yläkenttä:TPS - ONSNaisten Liiga
Su 28.7.Aktia Areena:VJS - TPS/KaaPoT18 Ykkönen
Ti 30.7.Myyrmäen jalkapallostadion:PK-35 Vantaa - FC HonkaNaisten Suomen Cup
To 1.8.Savon Sanomat Areena:KuPS - Legia VarsovaEurooppa-liigan karsinta
Pe 2.8.Veritas Stadion:TPS - KTPYkkönen
La 3.8.Harjun kenttä:LoPa - TPSNaisten Suomen Cup
Ke 7.8.Raunistula:TuWe - Ilves/2Naisten Ykkönen
La 10.8.Nedervetil idrottsplan:IK Myran - TPSNaisten Liiga
Su 11.8.Lamminpään urheilukenttä:Ilves - TPSP20 SM-sarja
To 15.8.Telia 5G Areena:HJK - Riga FCEurooppa-liigan karsinta
Su 18.8.Kaarinan keskuskenttä 2:TPS/KaaPo - FC EspooT18 Ykkönen
Ma 19.8.Veritas Stadion:TPS - MYPAYkkönen
Pe 30.8.Veritas Stadion:TPS - TPVYkkönen
La 31.8.Kaarinan keskuskenttä 3:TPS/KaaPo - EBK/2T18 Ykkönen
Su 1.9.Yläkenttä:ÅIFK - TPS/2Naisten Kakkonen
To 5.9.Ratina:Suomi - KreikkaEM-karsinta
Pe 6.9.Veritas Stadion:TPS - AC KajaaniYkkönen
Su 8.9.Kupittaa 5:TPS/KaaPo - HJST18 Ykkönen
Su 8.9.Ratina:Suomi - ItaliaEM-karsinta
Su 15.9.Kupittaa 5:TPS - KuPSP20 SM-sarja
To 19.9.Tehtaan kenttä:Haka - TPSYkkönen
La 21.9.Kupittaa 2:TPS/KaaPo - JäPST18 Ykkönen
La 21.9.Yläkenttä:TPS - IK MyranNaisten Liiga
Su 22.9.Kerttula KHT:RaiFu - EPST18 Ykkönen
Pe 27.9.Veritas Stadion:TPS - FF JaroYkkönen
La 28.9.Yläkenttä:TPS - ONSNaisten Liiga
Su 29.9.Espoonlahti 1:EPS - TPS/KaaPoT18 Ykkönen
Ti 1.10.Pajbacka:Moldova - SuomiU17 EM-karsinta
Su 6.10.Kerttula KHT:RaiFu - TPS/KaaPoT18 Ykkönen
Ma 7.10.Arto Tolsa Areena:KTP - TPSYkkönen
Ti 8.10.Elisa Stadion:Tšekki - SuomiNaisten U19 EM-karsinta
Ti 8.10.Elisa Stadion:Suomi - AlbaniaNaisten EM-karsinta
To 10.10.Veritas Stadion:Suomi - MaltaU21 EM-karsinta
La 12.10.Kronoby konstgräs:IK Myran - TPSNaisten Liiga
Ma 14.10.Porin stadion:Suomi - TanskaU21 EM-karsinta
Ti 15.10.Veritas Stadion:Suomi - ArmeniaEM-karsinta
La 19.10.Yläkenttä:TPS - IlvesNaisten Liiga
Su 20.10.Veritas Stadion:TPS - MuSaYkkönen
To 24.10.Veritas Stadion:TPS - KPVVeikkausliigan karsinta
Su 27.10.OmaSp Stadion:KPV - TPSVeikkausliigan karsinta
To 7.11.Telia 5G Areena:Suomi - KyprosNaisten EM-karsinta

Televisiosta/netistä nähdyt ottelut (128 ottelua)
Ti 1.1.Viasat Jalkapallo:Everton - LeicesterValioliiga
To 3.1.Viasat Jalkapallo:Manchester City - LiverpoolValioliiga
Ti 8.1.Viasat Jalkapallo:Ruotsi - SuomiHarjoitusottelu
Ti 15.1.Viasat Jalkapallo:Blackburn - NewcastleFA Cup
Ke 16.1.Viasat Jalkapallo:Southampton - DerbyFA Cup
La 19.1.Viasat Jalkapallo:Arsenal - ChelseaValioliiga
Pe 25.1.Viasat Jalkapallo:Arsenal - Manchester UnitedFA Cup
Ma 28.1.Viasat Jalkapallo:Barnet - BrentfordFA Cup
Su 3.2.Viasat Jalkapallo:Manchester City - ArsenalValioliiga
Ke 6.2.Viasat Fotboll:Schalke - DüsseldorfDFB-Pokal
La 9.2.Ruutu+:KTP - TPSSuomen Cup
To 21.2.C More Sport 2:Eintracht Frankfurt - Šah'tarEurooppa-liiga
To 21.2.C More Sport 1:Leverkusen - KrasnodarEurooppa-liiga
Su 24.2.Viasat Urheilu:Dortmund - LeverkusenBundesliiga
Ma 25.2.Viasat Jalkapallo:Leipzig - HoffenheimBundesliiga
Pe 1.3.Viasat Jalkapallo:Augsburg - DortmundBundesliiga
La 2.3.Viasat Jalkapallo:Tottenham - ArsenalValioliiga
La 2.3.C More Sport 1:Real Madrid - BarcelonaLa Liga
Su 3.3.Viasat Jalkapallo:Everton - LiverpoolValioliiga
Ti 5.3.C More Sport 1:Dortmund - TottenhamMestarien liiga
Ke 6.3.C More Sport 1:PSG - Manchester UnitedMestarien liiga
Su 10.3.Viasat Jalkapallo:Chelsea - WolvesValioliiga
Su 10.3.Viasat Jalkapallo:Arsenal - Manchester UnitedValioliiga
Ma 11.3.Viasat Jalkapallo:Düsseldorf - Eintracht FrankfurtBundesliiga
Pe 22.3.Viasat Jalkapallo:Englanti - TšekkiEM-karsinta
La 23.3.Viasat Jalkapallo:Ruotsi - RomaniaEM-karsinta
La 23.3.Viasat Jalkapallo:Italia - SuomiEM-karsinta
Su 24.3.Huuhkaja-TV:Suomi - ItävaltaNaisten U17 EM-karsinta
Su 24.3.Viasat Jalkapallo:Unkari - KroatiaEM-karsinta
Su 24.3.Viasat Jalkapallo:Hollanti - SaksaEM-karsinta
Ma 25.3.Viasat Urheilu:Montenegro - EnglantiEM-karsinta
Ti 26.3.Viasat Jalkapallo:Armenia - SuomiEM-karsinta
Ti 26.3.Viasat Jalkapallo:Norja - RuotsiEM-karsinta
La 30.3.Viasat Jalkapallo:West Ham - EvertonValioliiga
Su 31.3.Viasat Jalkapallo:Cardiff - ChelseaValioliiga
Su 31.3.Viasat Jalkapallo:Liverpool - TottenhamValioliiga
Ti 2.4.Viasat Jalkapallo:Wolves - Manchester UnitedValioliiga
Ke 3.4.Huuhkaja-TV:Suomi - PuolaNaisten U19 EM-karsinta
Pe 5.4.Huuhkaja-TV:Sveitsi - SuomiNaisten harjoitusottelu
Pe 5.4.Viasat Jalkapallo:Southampton - LiverpoolValioliiga
Pe 12.4.Viasat Jalkapallo:Leicester - NewcastleValioliiga
La 20.4.KuPS TV:KuPS - JyPKNaisten Liiga
La 20.4.Viasat Jalkapallo:Schalke - HoffenheimBundesliiga
Pe 26.4.Viasat Jalkapallo:Liverpool - HuddersfieldValioliiga
Pe 3.5.Viasat Jalkapallo:Everton - BurnleyValioliiga
La 4.5.Elisa Sport 2:EIF - TPSYkkönen
Ma 6.5.Viasat Jalkapallo:Manchester City - LeicesterValioliiga
To 9.5.C More Sport 2:Chelsea - Eintracht FrankfurtEurooppa-liiga
Su 12.5.Viasat Jalkapallo:Brighton - Manchester CityValioliiga
La 18.5.Viasat Urheilu:Lyon - BarcelonaNaisten Mestarien liiga
Ma 27.5.Viasat Jalkapallo:Aston Villa - DerbyMestaruussarja
Ma 27.5.Viasat Jalkapallo:Union Berlin - StuttgartBundesliigan karsinta
Ke 29.5.C More Sport 1:Chelsea - ArsenalEurooppa-liiga
La 1.6.C More Sport 1:Tottenham - LiverpoolMestarien liiga
Ma 3.6.Elisa Sport 1:TiPS - HJKNaisten Liiga
Ke 5.6.Viasat Jalkapallo:Portugali - SveitsiKansojen liiga
To 6.6.Viasat Jalkapallo:Hollanti - EnglantiKansojen liiga
Pe 7.6.Yle TV2:Ranska - Etelä-KoreaNaisten MM-kisat
Su 9.6.Yle Areena/TV2:Englanti - SkotlantiNaisten MM-kisat
Su 9.6.Viasat Jalkapallo:Portugali - HollantiKansojen liiga
Ma 10.6.Elisa Sport 1:KTP - TPSYkkönen
Ma 10.6.Yle TV2:Kanada - KamerunNaisten MM-kisat
Ti 11.6.Yle TV2:Uusi-Seelanti - HollantiNaisten MM-kisat
Ti 11.6.Yle Areena:Chile - RuotsiNaisten MM-kisat
Ti 11.6.Viasat Jalkapallo:Liechtenstein - SuomiEM-karsinta
Ke 12.6.Yle Areena/TV2:Saksa - EspanjaNaisten MM-kisat
Ke 12.6.Yle TV2:Ranska - NorjaNaisten MM-kisat
To 13.6.Yle TV2:Etelä-Afrikka - KiinaNaisten MM-kisat
Pe 14.6.Yle TV2:Japani - SkotlantiNaisten MM-kisat
Pe 14.6.Yle TV2:Englanti - ArgentiinaNaisten MM-kisat
La 15.6.Yle Areena:Hollanti - KamerunNaisten MM-kisat
La 15.6.Yle Areena:Kanada - Uusi-SeelantiNaisten MM-kisat
Su 16.6.Yle TV2:Ruotsi - ThaimaaNaisten MM-kisat
Su 16.6.Yle TV2:USA - ChileNaisten MM-kisat
Ma 17.6.Yle TV2:Nigeria - RanskaNaisten MM-kisat
Ti 18.6.Yle TV2:Italia - BrasiliaNaisten MM-kisat
Ke 19.6.Elisa Sport 1:MYPA - TPSYkkönen
Ke 19.6.Yle TV2:Japani - EnglantiNaisten MM-kisat
To 20.6.Yle TV2:Hollanti - KanadaNaisten MM-kisat
To 20.6.Yle TV2:Ruotsi - USANaisten MM-kisat
La 22.6.Yle TV2:Saksa - NigeriaNaisten MM-kisat
La 22.6.Yle TV2:Norja - AustraliaNaisten MM-kisat
Su 23.6.Yle TV2:Ranska - BrasiliaNaisten MM-kisat
Ma 24.6.Yle TV2:Espanja - USANaisten MM-kisat
Ma 24.6.Yle TV2:Ruotsi - KanadaNaisten MM-kisat
Ti 25.6.Yle TV2:Hollanti - JapaniNaisten MM-kisat
To 27.6.Yle TV2:Norja - EnglantiNaisten MM-kisat
Pe 28.6.Yle TV2:Ranska - USANaisten MM-kisat
La 29.6.Yle TV2:Italia - HollantiNaisten MM-kisat
La 29.6.Yle TV2:Saksa - RuotsiNaisten MM-kisat
Su 30.6.Yle TV2:Espanja - SaksaU21 EM-kisat
Ti 2.7.Elisa Sport 2:TPV - TPSYkkönen
Ti 2.7.Yle TV2:Englanti - USANaisten MM-kisat
Ke 3.7.Yle TV2:Hollanti - RuotsiNaisten MM-kisat
Pe 5.7.Yle Areena:Ilves - JyPKNaisten Liiga
La 6.7.Yle Areena:KuPS - TPSNaisten Liiga
La 6.7.Yle TV2:Englanti - RuotsiNaisten MM-kisat
Su 7.7.Yle TV2:USA - HollantiNaisten MM-kisat
Su 7.7.Viasat Jalkapallo:Brasilia - PeruCopa America
Ma 15.7.Elisa Sport 1:HJK - FC HonkaNaisten Liiga
La 20.7.Elisa Sport 1:FC Honka - IlvesNaisten Liiga
Pe 9.8.Viasat Jalkapallo:Liverpool - NorwichValioliiga
Ke 14.8.C More Sport 2:Liverpool - ChelseaUEFA Super Cup
Ti 20.8.C More Sport 1:APOEL - AjaxMestarien liiga
Ke 21.8.C More Sport 2:Dinamo Zagreb - RosenborgMestarien liiga
Pe 23.8.Viasat Jalkapallo:Aston Villa - EvertonValioliiga
Ti 27.8.C More Sport 2:Rosenborg - Dinamo ZagrebMestarien liiga
Ke 28.8.Viasat Urheilu:Lincoln - EvertonEnglannin Liigacup
Ma 2.9.Yle TV2:Albania - SuomiNaisten EM-karsinta
Pe 6.9.Viasat Jalkapallo:Saksa - HollantiEM-karsinta
Ti 10.9.Viasat Jalkapallo:Englanti - KosovoEM-karsinta
La 21.9.Elisa Sport 4:KuPS - Åland UnitedNaisten Liiga
La 28.9.Viasat Jalkapallo:Everton - Manchester CityValioliiga
La 12.10.Viasat Jalkapallo:Bosnia ja Hertsegovina - SuomiEM-karsinta
La 12.10.Viaplay:Liechtenstein - ArmeniaEM-karsinta
Ti 15.10.Viasat Jalkapallo:Kreikka - Bosnia ja HertsegovinaEM-karsinta
Ti 22.10.C More Sport 1:Atlético - LeverkusenMestarien liiga
Su 3.11.Viasat Jalkapallo:Everton - TottenhamValioliiga
Ti 5.11.C More Sport 2:Dortmund - InternazionaleMestarien liiga
Pe 8.11.Viasat Jalkapallo:Norwich - WatfordValioliiga
La 9.11.Viasat Urheilu:Schalke - DüsseldorfBundesliiga
La 9.11.Viasat Urheilu:Bayern - DortmundBundesliiga
Su 10.11.Viasat Jalkapallo:Liverpool - Manchester CityValioliiga
Ti 12.11.Yle Areena:Portugali - SuomiNaisten EM-karsinta

Edelliset kaudet
2018 - 82 ottelua (132 tv-ottelua)
2017 - 61 ottelua (119 tv-ottelua)
2016 - 49 ottelua (165 tv-ottelua)
2015 - 52 ottelua (112 tv-ottelua)
2014 - 40 ottelua (129 tv-ottelua)
2013 - 41 ottelua (131 tv-ottelua)
2012 - 39 ottelua (103 tv-ottelua)
2011 - 35 ottelua (123 tv-ottelua)
2010 - 41 ottelua
2009 - 54 ottelua
2008 - 31 ottelua
2007 - 25 ottelua
2006 - 23 ottelua
« Viimeksi muokattu: tänään kello 00:39:37 kirjoittanut blackhawk »
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #4 : 01.01.2019 klo 19:53:45


Harjoitusottelut:

1. 12.1. TPV - Haka 1-0 (0-0), Pirkkahalli

Suomen Cup:

2. 26.1. Ilves - RoPS 1-1 (0-0), Pirkkahalli
3. 23.2. Ilves - VPS 3-0 (2-0), Pirkkahalli
4. 23.2. TPV - KTP 1-1 (1-1), Pirkkahalli
5. 16.3. TPV - IFK Mariehamn 0-2 (0-0), Pirkkahalli

Veikkausliiga:

6. 14.4. Ilves - VPS 0-0, Ratina
7. 26.4. Ilves - FC Lahti 1-0, Ratina
8. 7.5. Ilves - FC Honka 1-1, Tammela





2008 - 52 ottelua paikan päällä
2009 - 62 ottelua paikan päällä
2010 - 54 ottelua paikan päällä
2011 - 79 ottelua paikan päällä, 117 telkkarista/striimiltä
2012 - 42 ottelua paikan päällä
2013 - 30 ottelua paikan päällä
2014 - 30 ottelua paikan päällä
2015 - 25 ottelua paikan päällä
2016 - 30 ottelua paikan päällä
2017 - 32 ottelua paikan päällä
2018 - 49 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 10.05.2019 klo 09:25:56 kirjoittanut Vastapallo »
Demian

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Höpsismi


Vastaus #5 : 02.01.2019 klo 01:29:14

1. 26.01.  HJK - Hammarby IF 3-1, Talin halli (harjoitusottelu)
2. 2.2. HJK - IFK Mariehamn 2-2, Talin halli (Suomen Cup)
3. 19.2. HJK - FC Honka 2-3, Talin halli (Suomen Cup)
4. 3.4. HJK - FC Inter 2-1, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
5. 8.4. HJK - IFK Mariehamn 2-1, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
6. 23.4. HJK - Hifk 1-1, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
7. 11.5. HJK - SJK 2-2, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
8. 26.5. HJK - KPV 3-1, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
9. 19.6. HJK - FC Honka 0-1, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
10. 29.6. HJK - KuPS 1-1, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
11. 4.7. Hifk - HJK 0-2, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
12. 9.7. HJK - HB Tórshavn 3-0, Telia 5G Areena (Mestarien liigan 1. karsintakierros)
13. 27.7. HJK - VPS 1-1, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
14. 31.7. HJK - Crvena Zvezda 2-1, Telia 5g Areena (Mestarien liigan 2. karsintakierros)
15. 15.8. HJK - Riga FC 2-2, Telia 5G Areena (Eurooppaliigan 3. karsintakierros)
16. 24.8. FC Honka - HJK 0-1, Tapiolan urheilupuisto (Veikkausliiga)
17. 1.9. HJK - RoPS 2-2, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
18. 8.9. Suomi - Italia 1-2, Ratina (EM-karsinnat)
19. 21.9. FC Honka - HJK 3-1, Tapiolan urheilupuisto (Veikkausliiga)
20. 28.9. HJK - IFK Mariehamn 3-0, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
21. 6.10. HJK - FC Inter 0-1, Telia 5G Areena (Veikkausliiga)
22. 23.10. HJK - FC Lahti 2-2 (RPK 4-1), Telia 5G Areena (EL-lopputurnaus)
23. 27.10. HJK - IFK Mariehamn 1-2, Telia 5G Areena (EL-lopputurnaus)

Viime kausi: 23 ottelua.
« Viimeksi muokattu: 30.10.2019 klo 20:22:25 kirjoittanut Demian »
Tölkkivaari

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: #TunnenSielläTyyppejä


Vastaus #6 : 02.01.2019 klo 13:57:29

Tänä vuonna olisi tarkoitus saada se maaginen 40 rikki, lähelle on päästy mutta aina syyskiireissä menee putket rikki.

##pvm.KotiVierasTulosKenttäSarjaAM
0127.01.FC KTPTPS3-2Arto Tolsa AreenaSuomen Cup195
0223.03.ItaliaSuomi2-0Stadio FriuliEM-karsinta24 000
0326.03.ArmeniaSuomi0-2Vazgen Sargsyan stadiumEM-karsinta12 900
0415.04.HIFKFC Lahti0-1Töölön jalkapallostadionFutisliiga1 573
0523.04.HJKHIFK1-1Töölön jalkapallostadionFutisliiga10 251
0627.04.MyPaTPS0-1Saviniemen jalkapallostadionYkkönen1 446
0729.04.HIFKFC Honka2-0Töölön jalkapallostadionFutisliiga1 901
0804.05.EIFTPS1-1Ekenäs centrumplanYkkönen581
0908.05.HIFKIFK Mariehamn1-1Töölön jalkapallostadionFutisliiga1 603
1013.05.HIFKKuPS1-1Töölön jalkapallostadionFutisliiga1 627
1126.05.FK ZenitFK Jenisei Krasnojarsk4-1Krestovski StadionValioliiga50 073
1231.05.HIFKVPS2-1Töölön jalkapallostadionFutisliiga1 670
1302.06.TPSFF Jaro3-2Kupittaan jalkapallostadionYkkönen1 702
1408.06.SuomiBosnia ja Hertsegovina2-0Ratinan stadionEM-karsinta16 103
1518.06.HIFKSJK1-0Töölön jalkapallostadionFutisliiga1 879
1628.06.TPSEIF4-0Kupittaan jalkapallostadionYkkönen2 516
1702.07.TPVTPS1-4Tammelan stadionYkkönen629
1804.07.HIFKHJK0-2Töölön jalkapallostadionFutisliiga10 256
1920.07.TPSFC Haka2-3Kupittaan jalkapallostadionYkkönen2 897
2021.07.HIFKRoPS1-0Töölön jalkapallostadionFutisliiga2 103
2131.07.HJKFK Crvena zvezda2-1Töölön jalkapallostadionUCL Q29 107
2209.08.HIFKKPV3-2Töölön jalkapallostadionFutisliiga2 026
2310.08.IF GnistanPallo-Iirot3-1Oulunkylän liikuntapuiston kenttäKakkonen375
2416.08.FC InterHIFK3-2Kupittaan jalkapallostadionFutisliiga3 644
2523.08.HIFKIlves2-2Töölön jalkapallostadionFutisliiga2 085
2624.08.EIFTPS0-0Ekenäs centrumplanYkkönen809
2731.08.JäPSMP2-2Järvenpään keskuskenttäKakkonen623
2805.09.SuomiKreikka1-0Ratinan stadionEM-karsinta16 163
2908.09.SuomiItalia1-2Ratinan stadionEM-karsinta16 292
3015.09.SV Lichtenberg 47SV Babelsberg 030-0Hans-Zoschke-StadionRegionalliga Nordost1 248
3121.09.HIFKSJK2-0Töölön jalkapallostadionFutisliigan haastajasarja753
3228.09.FC KøbenhavnSilkeborg IF4-2ParkenSuperliga18 393
3312.10.Bosnia ja HertsegovinaSuomi4-1Bilino Polje StadiumEM-karsinta8 193
3415.10.SuomiArmenia3-0Kupittaan jalkapallostadionEM-karsinta7 231
3519.10.HIFKRoPS2-0Töölön jalkapallostadionFutisliigan haastajasarja1 540
3624.10.TPSKPV0-0Kupittaan jalkapallostadionFutisliigan karsinta3 376
3727.10.KPVTPS0-3Seinäjoen jalkapallostadionFutisliigan karsinta1 220
3830.10.KV MechelenSint-Truiden1-2Achter de KazerneEerste klasse A12 762
3931.10.RSC AnderlechtKAA Gent3-3Constant Vanden StockstadionEerste klasse A19 918
4007.11.Suomi NKypros N4-0Töölön jalkapallostadionEM-karsinta1 874

Otteluita: 40
Maita: 8
Kilpailuita: 11
Kenttiä: 17
Joukkueita: 41
AMmax: 50 073
AMmin: 195


2018: 36
2017: 32
2016: 38
2015: 36
2014: 6
2013: 3
« Viimeksi muokattu: 08.11.2019 klo 08:03:54 kirjoittanut Tölkkivaari »
hamitu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #7 : 02.01.2019 klo 14:29:17

Kausi käyntiin. Jos viimeaikaisen trendin mukainen tasainen kasvutahti jatkuu niin tänä vuonna tulee 80 matsia.

Paikan päällä nähdyt ottelut:

01. 26.01. JyPK - KuPS 5-0 (Vehkahalli, SC)
02. 09.03. JyPK - TPS 3-1 (Vehkahalli, SC)
03. 10.03. JJK - FCV 1-5 (Vehkalampi, HO)
04. 23.03. Italia - Suomi 2-0 (Stadio Friuli, EM-k)
05. 26.03. Armenia - Suomi 0-2 (Republican Stadium, EM-k)
06. 23.04. HJK - HIFK 1-1 (Telia 5G, VL)
07. 27.04. JyPK - ONS 1-2 (Viitaniemi, NL)
08. 03.05. Blackbird - ToU 2-0 (Vehkahalli, M3)
09. 05.05. JJK - Inter 1-2 (Viitaniemi, B-SM)
10. 15.05. JJK - ToU 8-0 (Viitaniemi, M3)
11. 17.05. JPS - AC BARCA 2-1 (Viitaniemi, M3)
12. 18.05. JyPK - TiPS 2-0 (Harju, NL)
13. 19.05. Blackbird - KuKi 4-0 (Viitaniemi, M3)
14. 27.05. Harjun Potku - FCK/HoDy 2-0 (Vehkalampi, M4)
15. 30.05. JyPK - TPS 1-1 (Harju, NL)
16. 30.05. FCV - RoPS/2 0-3 (Vaajakoski, M2)
17. 31.05. JJK - KuKi 5-0 (Harju, M3)
18. 05.06. JJK - Riverball 5-0 (Harju, M3)
19. 08.06. Suomi - Bosnia-Hertsegovina 2-0 (Ratina, EM-k)
20. 11.06. Liechtenstein - Suomi 0-2 (Rheinpark Stadion, EM-k)
21. 16.06. JJK - Kings 6-0 (Harju, M3)
22. 17.06. FCK/HoDy - Rangers/2 2-2 (Säynätsalo, M4)
23. 17.06. Harjun Potku - KeuPa 3-2 (Vehkalampi, M4)
24. 18.06. FC Lahti - RoPS 2-3 (Lahden hiihtostadion, VL)
25. 19.06. TPV - Haka 1-3 (Tammela, M1)
26. 24.06. Huki - LPK 4-4 (Vehkalampi, M4)
27. 25.06. JyPK/2 - Klubi-36 2-2 (Hippos, T1)
28. 26.06. JPS - JJK 1-4 (Viitaniemi, M3)
29. 03.07. JPS - Blackbird 2-2 (Harju, M3)
30. 05.07. MSM - Riemu 3-2 (Vehkalampi, M5)
31. 05.07. JJK - AC BARCA 6-0 (Harju, M3)
32. 06.07. Blackbird - Kings 7-0 (Hippos, M3)
33. 09.07. JyPK - Ilves 2-0 (Harju, NL)
34. 13.07. JyPK - KuPS 2-1 (Harju, NL)
35. 20.07. JPS - LehPa 2-0 (Viitaniemi, M3)
36. 22.07. FCK/HoDy - LPK 0-0 (Vehkalampi, M4)
37. 26.07. JPS - ToU 1-1 (Viitaniemi, M3)
38. 03.08. JyPK - PK-35 3-3 (Viitaniemi, B-SM)
39. 05.08. Rangers/2 - KaPa-51 2-1 (Vehkalampi, M4)
40. 10.08. Akropolis IF - Karlslunds IF 4-3 (Spånga IP, Div 1 Norra)
41. 11.08. Hammarby - Helsingborg 2-1 (Tele2, Allsvenskan)
42. 14.08. JPS - WJK 3-2 (Viitaniemi, M3)
43. 19.08. Harjun Potku - ViPa 4-0 (Vehkalampi, M4)
44. 21.08. JJK - WJK 2-0 (Harju, M3)
45. 24.08. JPS - Riverball 0-1 (Viitaniemi, M3)
46. 31.08. JJK - Honka 0-4 (Hippos, B-SM)
47. 31.08. Blackbird - Riverball 4-0 (Viitaniemi, M3)
48. 05.09. Suomi - Kreikka 1-0 (Ratina, EM-k)
49. 06.09. Blackbird - JPS 1-1 (Harju, M3)
50. 08.09. JyPK - ONS 6-2 (Hippos, B-SM)
51. 08.09. Suomi - Italia 1-2 (Ratina, EM-k)
52. 13.09. JPS - PAVE 3-0 (Harju, M3)
53. 20.09. JJK - JPS 3-0 (Harju, M3)
54. 21.09. JyPK - Honka 0-1 (Harju, NL)
55. 22.09. JyPK - EBK 4-2 (Viitaniemi, B-SM)
56. 25.09. Blackbird - JJK 1-3 (Harju, M3)
57. 27.09. JPS - Kings 2-3 (Harju, M3)
58. 04.10. JJK - PAVE 3-0 (Harju, M3)
59. 05.10. MiPK - MP 0-1 (Urski, M2)
60. 06.10. FC Lahti - KPV 1-4 (Lahden hiihtostadion, VL)
61. 12.10. Bosnia-Hertsegovina - Suomi 4-1 (Bilino Polje, EM-k)
62. 13.10. Olimpik Sarajevo - TOŠK Tešanj 2-0 (Stadion Otoka, Prva Liga)
63. 15.10. Suomi - Armenia 3-0 (Veritas, EM-k)


Kausi 2013 (56 ottelua)
Kausi 2014 (67 ottelua)
Kausi 2015 (72 ottelua)
Kausi 2016 (71 ottelua)
Kausi 2017 (78 ottelua)
Kausi 2018 (79 ottelua)
« Viimeksi muokattu: 17.10.2019 klo 17:40:28 kirjoittanut hamitu »
juhinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Toni Doblas


Vastaus #8 : 02.01.2019 klo 14:58:40

Maaottelut
31. Suomi-Slovakia 9.9. (U19, harjoitusottelu)

Europelit
23. HJK-HB Tórshavn 9.7. (UCL, 1. karsintakierros)
26. HJK-Crvena Zvezda 31.7. (UCL, 2. karsintakierros)
29. HJK-Riga FC 15.8. (UEL, 3. karsintakierros)

La Liga
12. Athletic Club-Deportivo Alavés 27.4.

Eredivisie
36. Willem II-RKC Waalwijk 26.10.
37. AFC Ajax-Feyenoord 27.10.

Regionalliga Nordost
28. Viktoria Berlin-Lokomotive Leipzig 4.8.

Veikkausliiga
9. HJK-FC Inter 3.4.
10. HJK-IFK Mariehamn 8.4.
11. HJK-HIFK 23.4.
13. HJK-Ilves 3.5.
14. HJK-SJK 11.5.
16. HJK-KPV 26.5.
19. HJK-Honka 19.6.
22. HIFK-HJK 4.7.
25. HJK-VPS 27.7.
30. HJK-RoPS 1.9.
35. HJK-FC Inter 6.10.

Ykkönen
33. FC Haka-TPS 19.9.

Naisten liiga
8. HJK-TiPS 30.3.

Naisten ykkönen
24. HPS-VIFK 20.7.

Kakkonen
15. Honka Akatemia-Gnistan 19.5.
17. EPS-GrIFK 10.6.
18. Klubi 04-MiPK 13.6.
21. Klubi 04-JäPS 1.7.
32. Klubi 04-Reipas 14.9.
34. Klubi 04-Kiffen 5.10.

Kolmonen
20. LePa-TiPS 30.6.

Suomen Cup
3. HJK-HIFK 29.1. (Lohko A)
4. HJK-IFK Mariehamn 2.2. (Lohko A)
6. Gnistan-VPS 15.3. (Neljännesvälierä

Harjoitusottelut
1. HJK-Hammarby IF 26.1. (Naiset)
2. HJK-Hammarby IF 26.1.
7. HJK-FC Flora 23.3.
27. Union Berlin-Celta Vigo 3.8.

Juniorit

P17 SM-karsinta
5. KäPa-HJK 3.3.

2018: 40
2017: 37
2016: 38
2015: 34
2014: 21
2013: 22
2012: 13
2011: 21
2010: 22
2009: 41
2008: 13
2007: 20

Ulkomailla nähdyt ottelut
Stadion-bongaukset
Ulkomaan stadion-bongaukset kuvina
« Viimeksi muokattu: 27.10.2019 klo 20:12:48 kirjoittanut juhinho »
Kuisma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 261008


Vastaus #9 : 02.01.2019 klo 15:00:17

EM2020-karsinta (4)
8.6. Suomi - Bosnia
5.9. Suomi - Kreikka
8.9. Suomi - Italia
15.10. Suomi - Armenia

U21 EURO2021-karsinta (1)
10.10. Suomi - Malta

Champions League (1)
2.10. Barcelona - Inter

Bundesliga (1)
18.5. Hertha Berlin - Leverkusen

Allsvenskan (1)
1.9. AIK - Djurgården

Liiga (5)
13.4. Inter - SJK
29.4. Inter - HJK
25.5. HIFK - Inter
26.8. Inter - KPV
15.9. Inter - MIFK

Ykkönen + karsinta (3)
9.5. TPS - TPV
6.9. TPV - AC Oulu
24.10. TPS - KPV

Kakkonen (2)
9.6. KaaPo - KäPa
12.7. KaaPo - Pallo-Iirot

Kolmonen (12)
11.4. JyTy - TPK
25.4. JyTy - Wilpas
10.5. ÅIFK - PaiHa
26.5. Inter/2 - Wilpas
29.5. ÅIFK - Inter/2
13.6. JyTy - SoVo
10.8. TPK - Jomala IK
14.8. Inter/2 - Masku
22.8. TPK - Inter/2
28.8. Inter/2 - Peimari Utd
11.9. Inter/2 - ÅIFK
12.10. Inter/2 - RaiFu

Nelonen (3)
10.4. Hot Lips - ÅCF
24.4. ÅCF - Wolves
17.6. TPS/2 - TuWe

Vitonen (2)
10.6. Campus - Wilpas/2
2.9. Campus - TuKV

Suomen Cup (2)
9.2. Inter - HJK
30.3. Inter - VPS

Regions Cup (1)
31.3. TPK - EuPa

A-jun (2)
20.5. Inter - TPV
12.9. Inter - ÅIFK

B-jun (2)
12.6. TPS - Inter
13.10. Inter - TPS

Harjoitusottelut (3)
2.3. TPS - SalPa
15.3. TPS - SJK
13.6. Helmarit - Islanti

Yht. 45

Aiemmat vuodet
2009: 14 ottelua
2010: 20 ottelua
2011: 26 ottelua
2012: 24 ottelua
2013: 18 ottelua
2014: 37 ottelua
2015: 48 ottelua
2016: 28 ottelua
2017: 35 ottelua
2018: 54 ottelua

Yht: 304
« Viimeksi muokattu: 29.10.2019 klo 00:23:59 kirjoittanut Kuisma »
lentävä emiraatti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Football Club International Turku


Vastaus #10 : 02.01.2019 klo 15:09:41

1. 18/01 FC Inter - SalPa (Harjoitusottelu)
2. 26/01 FC Inter - IFK Mariehamn (Suomen Cup)
3. 09/02 FC Inter - HJK (Suomen Cup)
4. 16/02 FC Inter - FC Lahti (Suomen Cup)
5. 11/03 Lechia Gdańsk - Wisła Płock (Ekstraklasa)
6. 30/03 FC Inter - VPS (Suomen Cup)
7. 04/04 PaiHa - PIF (Kolmonen)
8. 11/04 PaiHa - MaPS (Kolmonen)
9. 13/04 FC Inter - SJK (Veikkausliiga)
10. 18/04 TPK - PaiHa (Kolmonen)

11. 19/04 FC Lahti - FC Inter (Veikkausliiga)
12. 25/04 PaiHa - Peimari United (Kolmonen)
13. 29/04 FC Inter - HJK (Veikkausliiga)
14. 07/05 FC Inter - RoPS (Veikkausliiga)
15. 10/05 ÅIFK - PaiHa (Kolmonen)
16. 17/05 FC Inter - KuPS (Veikkausliiga)
17. 23/05 PaiHa - RaiFu (Kolmonen)
18. 04/06 FC Inter/2 - PIF (Kolmonen)
19. 08/06 Suomi - Bosnia Hertzegovina (EM-karsinta)
20. 16/06 PaiHa - JIK (Kolmonen)

21. 19/06 FC Inter/2 - JyTy (Kolmonen)
22. 25/06 FC Inter - VPS (Veikkausliiga)
23. 26/06 PaiHa - FC Inter/2 (Kolmonen)
24. 05/07 FC Inter - FC Lahti (Veikkausliiga)
25. 12/07 KaaPo - Pallo-Iirot (Kakkonen)
26. 18/07 FC Inter - Brøndby IF (UEL karsinta)
27. 19/07 PIF - PaiHa (Kolmonen)
28. 20/07 TPS - Haka (Ykkönen)
29. 21/07 FC Inter - FC Honka (Veikkausliiga)
30. 26/07 MaPS - PaiHa (Kolmonen)

31. 04/08 FC Inter - IFK Mariehamn (Veikkausliiga)
32. 10/08 Peimari United - PaiHa (Kolmonen)
33. 14/08 FC Inter/2 - MaPS (Kolmonen)
34. 15/08 PaiHa - Wilpas (Kolmonen)
35. 16/08 FC Inter - HIFK (Veikkausliiga)
36. 22/08 PaiHa - ÅIFK (Kolmonen)
37. 26/08 FC Inter - KPV (Veikkausliiga)
38. 28/08 FC Inter/2 - Peimari United (Kolmonen)
39. 05/09 Suomi - Kreikka (EM-karsinta)
40. 09/09 Suomi - Italia (EM-karsinta)

41. 12/09 PaiHa - JyTy (Kolmonen)
42. 15/09 FC Inter - IFK Mariehamn (Veikkausliiga)
43. 22/09 Hammarby - AIK (Allsvenskan)
44. 26/09 FC Inter/2 - PaiHa (Kolmonen)
45. 28/09 KV Mechelen - Club Brügge (Jupiler League)
46. 10/10 Suomi u21 - Malta u21 (EM-karsinta)
47. 12/10 FC Inter/2 - RaiFu (Kolmonen)
48. 15/10 Suomi - Armenia (EM-Karsinta)
49. 19/10 FC Inter - KuPS (Veikkausliiga)
50. 24/10 TPS - KPV (Liigakarsinta)

» 2018 - 49
» 2017 - 47
» 2016 - 56
» 2015 - 43
» 2014 - 32
» 2013 - 33
» 2012 - 22
» 2011 - 12
» 2010 - 13
« Viimeksi muokattu: 24.10.2019 klo 20:35:56 kirjoittanut lentävä emiraatti »
Jonios

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: West ham, Mypa


Vastaus #11 : 02.01.2019 klo 15:21:03

Tammikuu
27.1   Chelsea- Sheffield Wednesday 3-0, Fa cup 4-kierros, Stamford Bridge  £40
28.1   Barnet-Brentford 3-3, Fa cup 4-kierros, The Hive Stadium  £10
29.1   Wolves-West ham 3-0, Valioliiga, Molineux Stadium  £30
30.1   Tottenham-Watford 2-1, Valioliiga, Wembley stadium  £33

Helmikuu
2.2    Mypa-Jaro 0-0, Suomen cup, Lehtomäen tekonurmi  kk(kausikortti)
10.2  Mypa-Musa 1-4, Suomen cup, Lehtomäen tekonurmi  kk

Maaliskuu
7.3   Chelsea-Dynamo Kiova 3-0, Eurooppaliiga, Stamford Bridge £25
8.3   Norwich-Swansea 1-0, Championship, Carrow road £25
9.3   Cardiff-West ham 2-0, Valioliiga, Cardiff City Stadium £30
10.3 Chelsea-Wolves 1-1, Valioliiga, Stamford Bridge £47
11.3 Tower Hamlets-Leyton athletic 2-1, Essex senior league, Mile end stadium £0(tahattomasti kävelin lipunmyynnin ohi)
12.3 Charlton-Burton 2-1, Ykkösliiga, The Valley £17
13.3 QPR-Rotherham 1-2, Championship, Loftus Road £23
14.3 Arsenal-Rennes 3-0, Eurooppaliiga, Emirates Stadium £60
15.3 Barkingside-Sporting Bengal 0-2, Peter Butcher Memorial Trophy, Cricklefield Stadium £5
16.3 West ham-Huddersfield 4-3, Valioliiga, London Stadium £20
30.3 KTP-Sudet 5-0, Kouvola cup/harjoitusottelu, Saviniemi 0€
30.3 Mypa-HIFK 1-2, Kouvola cup, Saviniemi kk
31.3 KTP-HIFK 1-1, Kouvola cup, Saviniemi 0€
31.3 Mypa-Sudet 2-0, Kouvola cup, Saviniemi kk

Huhtikuu
-

Toukokuu
3.5   Peltirumpu-Hapk 2-1, Kolmonen, Lehtomäen tekonurmi, 3€
4.5   Sudet-Pepo 0-4, Kakkonen, Lehtomäen tekonurmi, 5€
5.5   FC Lahti-SJK 1-1, Veikkausliiga, Kisapuisto, 10€
11.5 Mypa-Kajaani 1-2, Ykkönen, Saviniemi, kk
18.5 Sudet-Viikingit 1-2, Kakkonen, Lehtomäen tekonurmi 0€
29.5 Mypa-KTP 1-1, Ykkönen, Saviniemi, kk

Kesäkuu
11.6 Suomi u21-Ruotsi u21 2-3, Harjoitusottelu, Kimpinen, 7€
13.6 Sudet-Reipas 1-5, Kakkonen, Kouvolan keskuskenttä, 0€
14.6 Peltirumpu-SiU 5-0, Kolmonen, Lehtomäen tekonurmi, 3€
25.6 Mypa-Jaro 0-5, Ykkönen, Saviniemi, kk
28.6 Peltirumpu-IPS 0-1, Kolmonen, Lehtomäen tekonurmi, 3€

Heinäkuu
4.7   HIFK-HJK 0-2, Veikkausliiga, Telia 5g-areena, 20€
13.7 Sudet-MIPK 0-4, Kakkonen, Kouvolan keskuskenttä, 5€
22.7 KTP-Mypa 2-0, Ykkönen, Arto Tolsa-areena, 10€
24.7 Pelturumpu-Peka 0-0, Kolmonen, Lehtomäen tekonurmi, 3€
25.7 Ponsi-Purha 1-3, Nelonen, Korian liikuntakeskus, 0€
27.7 Mypa-AC Oulu 0-2, Ykkönen, Saviniemi, kk

Elokuu
2.8   TPV-Mypa 3-1, Ykkönen, Tammelan stadion, 7€
10.8 Peltirumpu-SavU 1-6, Kolmonen, Lehtomäen tekonurmi, 3€
16.8 Peltirumpu-Union Plaani 1-1, Kolmonen, Lehtomäen tekonurmi, 3€
17.8 Sudet-MP 0-1, Kakkonen, Kouvolan keskuskenttä, 5€
30.8 Peltirumpu-Kypa 1-5, Kolmonen, Lehtomäen tekonurmii, 3€
31.8 Mypa-Kajaani 2-2, Ykkönen, Saviniemi, kk

Syyskuu
7.9   Pepo-VJS 4-2, Kakkonen, Kimpisen stadion, 6€
8.9   Suomi-Italia 1-2, EM-Karsinnat, Ratinan stadion, 49€
14.9 Mypa-Musa 3-2,  Ykkönen, Saviniemi, kk

Lokakuu
4.10   Mypa-TPV 3-2,  Ykkönen, Saviniemi, kk
19.10 Ilves-HJK 2-1, Veikkausliiga, Tammelan stadion 0€
20.10 Haka-Mypa 2-1, Ykkönen, Tehtaan kenttä, 0€
22.10 Millwank-Cardiff 2-2, Championship, the den, £28
23.10 Fulham-Luton  3-2, Championship, Craven Cottage, £30
24.10 Arsenal- Vitoria 3-2, Europa League, Emirates Stadium, £21
25.10 Southampton-Leicester 0-9, Valioliiga, St Mary's Stadium, £30
26.10 West ham-Sheffield United 1-1, Valioliiga, London Stadium, £35

Pääsylippukulut: 145€ +£509 ja 60€ kausikortti
2018 -33 ottelua
« Viimeksi muokattu: 01.11.2019 klo 17:49:37 kirjoittanut Jonios »
haikaran uhri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SUOMI, JyPK, FSV 1912


Vastaus #12 : 02.01.2019 klo 17:24:02

Varaus avaussivulla säästää klikkauksen joka kertaa kun päivittää...
Tietysti vain paikan päällä - ne pari Viron Meistriliiga- tai Saksan 3.Liga-matseja, jotka tule vuodessa netissä katsottu, ei jaksaa laskea.

Lista 2019:
01 26.01. Jyväskylän PK - Kuopion PS 5-0 (NSC, Vehkahalli)
02 26.01. Jyväskylän PK /TB - FC Honka Espoo 1-8 (NSC, Vehkahalli)
03 09.02. FC Kotkan TP - Turun PS 3-2 (MSC, Arto Tolsa Areena)
04 09.03. Jyväskylän PK - Turun PS 3-1 (NSC, Vehkahalli)
05 16.03. Helsingin JK - Jyväskylän PK 4-1 (NSC, T5G-Areena)
06 14.04. Jyväskylän Komeetat - Lehmon Pallo-77  1-5 (MRC, Comets' Park)
07 20.04. Kuopion PS - FC Honka Espoo 0-3 (ML, Savon Sanomat Areena)
08 20.04. Kuopion PS - Jyväskylän PK 4-3 (NL, Savon Sanomat Areena)
09 23.04. Jyväskylän Komeetat - FC Vaajakoski 1-2 (Mharj, Comets' Park)
10 27.04. Jyväskylän PK - Oulu Nice Soccer 1-2 (NL, Viitaniemen lp)
11 27.04. FC Blackbird Jyväskylä - Lehmon Pallo -77 3-1 (M3, Viitaniemen lp)
12 28.04. Ajax Sarkkiranta - Tornion Tarmo 5-3 (M4, Sarkkirannan up)
13 03.05. Sporting Kristina - IF Närpes Kraft 1-1 (M3, Lappfjärd)
14 04.05. Åland United - Jyväskylän PK 0-1 (NL, Eckeröhallen)
15 06.05. Kypärämäki Rangers /2 - Keuruun Pallo 1-2 (M4, Vehkalampi 1, Jkl)
16 10.05. Petäjäveden Petäjäiset - JJK /Cityketut 2-0 (M6, Petäjävesi tekonurmi)
17 11.05. Jyväskylän PK - Helsingin JK 0-2 (NL, Harjun stadion)
18 13.05. Harjun Potku Jkl - FC Huki Jyväskylä 1-5 (M4, Säynätsalo tn)
19 13.05. FCK/Holstin Dynamo Jkl - Kangasniemen Palloilijat -51 0-4 (M4, Vehkalampi 1)
20 17.05. FC Soho Jyväskylä - Jämsänkosken Ilves 1-5 (M4, Säynätsalo tn)
21 18.05. Jyväskylän PK - Tikkurilan PS 2-0 (NL, Harjun stadion)
22 18.05. FC Vaajakoski - PK-37 Iisalmi 1-0 (M2, Viitaniemen lp, Jyväskylä)
23 25.05. FC Honka Espoo - Jyväskylän PK 2-0 (NL, Tapiolan urheilukeskus)
24 27.05. Jämsänkosken Ilves II - FC Blackbird Jkl /Akatemia 2-5 (M7, Jukka-Virtanen-Pallokenttä)
25 29.05. Souls AC Jyväskylä - Liikunnan Riemu Jkl 2-2 (M5, Säynätsalo tn, Jkl)
26 30.05. Jyväskylän PK - Turun PS 1-1 (NL, Harjun stadion)
27 06.06. IF Polcirkeln/Svanstein FF - Kiruna FF 2 5-1 (MD5, Polvallen, Juoksengi, S)
28 06.06. Övertorneå SK - Haparanda FF 3-1 (MD4, Övertorneå IP, S)
29 08.06. IK Myran Nedervetil - Jyväskylän PK 1-2 (NL, Alavetelin uk)
30 08.06. Suomi - Bosnia-Hertsegovina 2-0 (M EM-k, Ratinan stadion, Tampere)
31 11.06. Liechtenstein - Suomi 0-2 (M EM-k, Rheinpark Stadion, Vaduz, FL)
32 26.06. Jyväskylän PK - IK Myran Nedervetil 0-0 (NL, Harjun stadion)
33 27.06. Muuramen Yritys - Joutsan Seudun Pallo 2-3 (M5, Muuramen uk tn)
34 29.06. FC Vaajakoski - JS Hercules Oulu 1-2 (M2, Vaajakosken lp)
35 30.06. Turun PS - Jyväskylän PK 1-0 (NL, Yläkenttä)
36 03.07. Jyväskylän s. PS - FC Blackbird Jyväskylä 2-2 (M3, Harjun stadion)
37 05.07. Ilves Tampere - Jyväskylän PK 3-2 (NL, Tammelan stadion)
38 09.07. Jyväskylän PK - Ilves Tampere 2-0 (NL, Harjun stadion)
39 10.07. Keuruun Pallo II - Joutsan Seudun Pallo 5-3 (M7, Multian uk)
40 13.07. Jyväskylän PK - Kuopion PS 2-1 (NL, Harjun stadion)
41 18.07. Rovaniemen PS - Aberdeen FC 1-2 (M EL, Rovaniemen Kk)
42 20.07. Oulu Nice Soccer - Jyväskylän PK 2-3 (NL, Castrenin kenttä)
43 26.07. Jyväskylän s. PS - Toivalan Urheilijat 1-1 (M3, Viitaniemen lp)
44 27.07. Jyväskylän PK - Åland United 0-0 (NL, Vaajakosken lp)
45 28.07. Kiteen Urheilijat - Savon Pallo Pieksämäki 2-0 (M4, Hutsin up)
46 31.07. Vihtavuoren Pamaus /2 - Jyväskylän Komeetat /2 5-1 (M6, Vihtavuori tn)
47 02.08. Konneveden Urheilijat - Kypärämäki Rangers 2-2 (M6, Konnevesi nurmi)
48 03.08. FC Loviisa - Jyväskylän PK 0-12 (NSC, Loviisan kuk)
49 03.08. FC Loviisa - Lappeenrannan Liry 4-3 (M4, Loviisan kuk)
50 08.08. Muuramen Yritys - Haapamäen Pallo-Pojat 4-1 (M5, Muuramen uk tn)
51 09.08. Suolahden Urho - Kampuksen Dynamo 2-0 (M5, Suolahden Kk)
52 10.08. Helsingin JK - Jyväskylän PK 1-1 (NL, T5G-Areena)
53 11.08. Jyväskylän PK - Pallo-Iirot Rauma yj 4-2 (TBSM, Viitaniemen lp)
54 17.08. Tikkurilan PS - Jyväskylän PK 4-4 (NL, Tikkurilan up)
55 18.08. Jyväskylän PK /2 - Esbo BK 3-4 (N2, Viitaniemen lp)
56 19.08. Blue Eyes Team - Kangasniemen Palloilijat-51 1-4 (M4, Säynätsalon tn, Jkl)
57 21.08. JJK Jyväskylä - Warkaus JK 2-0 (M3, Harjun stadion)
58 23.08. Jämsänkosken Ilves - MSM Jyväskylä 3-0 (M5, Jukka-Virtasen-Pallokenttä)
59 24.08. Jyväskylän PK - FC Honka Espoo 2-2 (NL, Vaajakosken lp)
60 26.08. Lohikosken PK - Kypärämäki Rangers /2 2-4 (M4, Säynätsalon tn)
61 31.08. FK Vllaznia Shkodër - KF Tiranë 0-2 (M KS, Stadiumi Loro Boriçi, ALB)
62 01.09. FK Partizani Tiranë - KS Flamurtari Vlorë 1-0 (M KS, Stadiumi Selman Stërmasi, ALB)
63 02.09. Albania - Suomi 0-3 (N EM-k, Elbasan Arena, ALB)
64 05.09. Suomi - Kreikka 1-0 (M EM-k, Ratinan stadion, Tampere)
65 06.09. Muholan Jalkapallokerho - Äänekosken Huima 1-2 (M7, Muholan urheilukenttä)
66 08.09. Suomi - Italia 1-2 (M EM-k, Ratinan stadion, Tampere)
67 11.09. FC Vaajakoski /Reds - Konneveden Urheilijat 2-8 (M6, Tikkakosken tn)
68 13.09. Vihtavuoren Pamaus - Kypärämäki Rangers /2 3-3 (M4, Vihtavuoren tn)
69 14.09. Helsingin JK - Jyväskylän PK 2-2 (TBSM, Saharan kenttä)
70 14.09. Helsingin JK - Jyväskylän PK 3-0 (NL, Töölön Jalkapallostadion T5G)
71 17.09. Jyväskylän Komeetat - Lohikosken PK 4-2 (M4, Comets Park)
72 20.09. Jyväskylän Komeetat - Keuruun Pallo 4-0 (M4, Comets Park)
73 21.09. Jyväskylän PK - FC Honka Espoo 0-1 (NL, Harjun stadion)
74 22.09. Jyväskylän PK - Esbo BK 4-2 (TBSM, Viitaniemen lp)
75 25.09. FC Blackbird Jyväskylä - Jyväskylän JK 1-3 (M3, Harjun stadion)
76 28.09. Åland United - Jyväskylän PK 0-1 (NL, Wiklöf Holding Arena)
77 29.09. PK Keski-Uusimaa - Jyväskylän PK 0-1 (TBSM, Tuusulan uk tn)

1997: 3 (Saksa)
1998: 5 (Saksa)
1999: 2 (Saksa)
2000: 2 (Saksa)
2001: 4 (Saksa)
2002: 3 (Saksa)
2003: 1 (Saksa)
2004: -
2005: 3 (1 Suomi, 2 Saksa)
2006: 14 (9 Saksa, 2 Puola, 3 Suomi)
2007: 18 (11 Saksa, 4 Viro, 2 Belgia, 1 Luxemburg)
2008: 31 (13 Saksa, 1 Liettua, 16 Suomi, 1 Ruotsi)
2009: 68 (12 Saksa, 45 Suomi, 1 Tanska, 2 Latvia, 3 Ruotsi, 3 Unkari, 1 Kroatia, 1 Slovenia)
2010: 80 (13 Saksa, 3 Italia, 1 Ranska, 1 Sveitsi, 1 Liechtenstein, 2 Alankomaat, 2 Latvia, 1 Liettua, 45 Suomi, 8 Ruotsi, 2 Norja, 1 Moldova)
2011: 65 (9 Saksa, 42 Suomi, 8 Portugali, 4 Andorra, 1 Ruotsi, 1 Norja)
2012: 67 (1 Ruotsi, 45 Suomi, 7 Kypros, 1 Pohj.-Kypros, 2 Slovakia, 1 Itävalta, 1 Tšekki, 3 Norja, 1 Irlanti, 1 Pohj.-Irlanti, 2 Saksa, 1 Viro, 1 Ranska)
2013: 76 (46 Suomi, 11 Saksa, 9 Ruotsi, 1 Valko-Venäjä, 3 Färsaaret, 4 Islanti, 1 Georgia, 1 Ranska)
2014: 65 (57 Suomi, 1 Saksa, 1 Norja, 6 Ruotsi)
2015: 71 (66 Suomi, 1 Ruotsi, 2 Saksa, 1 Norja, 1 Ranska)
2016: 87 (4 Norja, 71 Suomi, 4 Ruotsi, 2 Viro, 1 Latvia, 1 Liettua, 4 Espanja)
2017: 93 (79 Suomi, 5 Norja, 3 Ruotsi, 2 Saksa, 4 Espanja)
2018: 91 (75 Suomi, 1 Saksa, 4 Ruotsi, 1 Espanja, 1 Viro, 1 Norja, 1 Kreikka, 1 Romania, 1 Unkari, 4 Malta)
2019: 77 (71 Suomi, 2 Ruotsi, 1 Liechtenstein, 3 Albania)
= 926 (37 FIFA-maita + 1 Non-FIFA, 337 kenttää, 718 joukkueetta)
« Viimeksi muokattu: 01.10.2019 klo 16:20:20 kirjoittanut haikaran uhri »
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #13 : 02.01.2019 klo 21:42:56

PAIKAN PÄÄLLÄ

Ykkönen
27.04. Ekenäs IF - FF Jaro 1-2 (Ekenäs Centrumplan, Ekenäs)
04.05. FF Jaro - MYPA 3-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)
25.05. FF Jaro - FC Haka 1-3 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
30.05. FF Jaro - TPV 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
16.06. FF Jaro - AC Kajaani 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
19.06. FF Jaro - Ekenäs IF 3-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
29.06. FF Jaro - Musan Salama 3-3 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
06.07. FF Jaro - FC KTP 3-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
13.07. FC Haka - FF Jaro 2-0 (Tehtaan Kenttä, Valkeakoski)
24.07. FF Jaro - AC Oulu 4-3 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
27.07. FF Jaro - TPS 1-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
17.08. FF Jaro - Ekenäs IF 4-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
24.08. FF Jaro - MYPA 2-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
14.09. FF Jaro - FC Haka 1-3 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
21.09. FF Jaro - TPV 3-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
20.10. FF Jaro - AC Kajaani 3-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)

Kakkonen
05.05. JBK - OLS 1-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)
12.05. JBK - FC Vaajakoski 7-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
18.05. Kajaanin Haka - JBK 2-2 (Kajaanin Liikuntapuisto, Kajaani)
26.05. JBK - PK-37 6-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
03.06. JBK - VPS-J Akatemia 2-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
16.06. JBK - RoPS/2 0-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)
30.06. JBK - GBK 3-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)
20.07. FC Vaajakoski - JBK 0-3 (Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä)
25.07. JBK - Kajaanin Haka 1-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)
03.08. PK-37 - JBK 1-1 (Sankariniemen Stadion, Iisalmi)
11.08. JBK - SJK Akatemia 2-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
18.08. VPS-J Akatemia - JBK 0-5 (Botniahallin ulkotekonurmi, Mustasaari)
25.08. JBK - Vasa IFK 1-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
15.09. JBK - Hercules 3-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
22.09. OLS - JBK 1-5 (Castrén, Oulu)
28.09. GBK - JBK 2-2 (Kokkolan Keskuskenttä, Kokkola)
12.10. RoPS/2 - JBK 5-0 (Rovaniemen Keskuskenttä, Rovaniemi)
19.10. JBK - SJK Akatemia 1-3 (Tellushalli, Pietarsaari)
26.10. KuFu98 - JBK 5-0 (Savon Sanomat Areena, Kuopio)

Suomen Cup
23.02. FF Jaro - FC Haka 0-3 (Tellushalli, Pietarsaari)

B-juniorit
25.06. FF Jaro - KäPa 1-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)

Harjoitusottelut
12.01. JBK - FF Jaro 0-8 (Tellushalli, Pietarsaari)
19.01. FF Jaro - SJK 1-2 (Tellushalli, Pietarsaari)
16.03. JBK - KPV Akatemia 1-0 (Tellushalli, Pietarsaari)
22.03. KPV Akatemia - JBK 3-1 (Kipparihalli, Kokkola)
30.03. JBK - VPS Akatemia 7-1 (Tellushalli, Pietarsaari)
13.04. JBK - Vasa IFK 1-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
19.04. FF Jaro - SJK Akatemia 5-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)

YHTEENSÄ: 44
MAALIT: 168
KESKIARVO: 3,81

STREAM/TV

Veikkausliiga
03.04. HJK - FC Inter 2-1, Ruutu
06.04. SJK - HIFK 1-0, Ruutu
13.04. KPV - RoPS 0-1, Ruutu
23.04. HJK - HIFK 1-1, JIM
30.04. SJK - KPV 1-0, Ruutu
01.05. IFK Mariehamn - KuPS 3-4, Ruutu
03.05. HJK - Ilves 0-0, Ruutu
07.05. VPS - HJK 1-1, Ruutu
11.05. KPV - FC Lahti 0-0, Ruutu
24.05. KuPS - Ilves 1-0, JIM
31.05. RoPS - HJK 0-1, Ruutu
02.06. KuPS - SJK 0-1, JIM
21.07. FC Inter - FC Honka 3-1, JIM
04.08. Ilves - RoPS 2-2, JIM

Ykkönen
18.07. TPV - FF Jaro 0-2 @ O'Learys Pietarsaari
27.09. TPS - FF Jaro 1-1 @ O'Learys Pietarsaari

Suomen Cup
02.02. MYPA - FF Jaro 0-0, Ruutu
16.05. KPV - Ilves 2-3, Ruutu

Valioliiga
01.01. Arsenal - Fulham 4-1, stream
01.01. Cardiff - Tottenham 0-3, stream
02.01. Chelsea - Southampton 0-0, stream
03.01. Manchester City - Liverpool 2-1, stream
12.01. Chelsea - Newcastle 2-1, stream
13.01. Tottenham - Manchester United 0-1, Viasat
14.01. Manchester City - Wolverhampton 3-0, stream
19.01. Arsenal - Chelsea 2-0, stream
30.01. Bournemouth - Chelsea 4-0, stream
03.02. Manchester City - Arsenal 3-1, Viasat
11.02. Wolverhampton - Newcastle 1-1, stream
23.02. Leicester - Crystal Palace 1-4, Viasat
26.02. Huddersfield - Wolverhampton 1-0, stream
27.02. Chelsea - Tottenham 2-0, stream
02.03. Tottenham - Arsenal 1-1, stream
03.03. Fulham - Chelsea 1-2, Viasat
03.03. Everton - Liverpool 0-0, Viasat
17.03. Everton - Chelsea 2-0, Viasat
31.01. Liverpool - Tottenham 2-1, Viasat
01.04. Arsenal - Newcastle 2-0, stream
03.04. Chelsea - Brighton 3-0, stream
05.04. Southampton - Liverpool 1-3, stream
08.04. Chelsea - West Ham 2-0, stream
12.04. Leicester - Newcastle 0-1, stream
14.04. Crystal Palace - Manchester City 1-3, Viasat
14.04. Liverpool - Chelsea 2-0, Viasat
15.04. Watford - Arsenal 0-1, stream
20.04. Newcastle - Southampton 3-1, Viasat
22.04. Chelsea - Burnley 2-2, stream
24.04. Manchester United - Manchester City 0-2, stream
28.04. Manchester United - Chelsea 1-1, stream
04.05. Newcastle - Liverpool 2-3, stream
06.05. Manchester City - Leicester 1-0, stream
09.08. Liverpool - Norwich 4-1, stream
19.08. Wolverhampton - Manchester United 1-1, stream
31.08. Chelsea - Sheffield United 2-2, stream
14.09. Norwich - Manchester City 3-2, stream
15.09. Watford - Arsenal 2-2, Viasat
20.09. Southampton - Bournemouth 1-3, stream
21.09. Newcastle - Brighton 0-0, stream
20.10. Manchester United - Liverpool 1-1, Viasat
21.10. Sheffield United - Arsenal 1-0, stream
27.10. Liverpool - Tottenham 2-1, Viasat
02.11. Watford - Chelsea 1-2, stream
09.11. Chelsea - Crystal Palace 2-0, stream
10.11. Liverpool - Manchester City 3-1, Viasat

La Liga
05.01. Huesca - Betis 2-1, stream
11.01. Vallecano - Celta Vigo 3-2, stream
12.01. Villarreal - Getafe 1-2, stream
19.01. Celta Vigo - Valencia 1-2, stream
21.01. Eibar - Espanyol 3-0, stream
26.01. Valencia - Villarreal 3-0, stream
27.01. Espayol - Real Madrid 2-4, stream
25.02. Girona - Real Sociedad 0-0, stream
02.03. Real Madrid - Barcelona 0-1, stream
04.03. Leganes - Levante 1-0, stream
10.03. Real Valladolid - Real Madrid 1-4, stream
15.03. Real Sociedad - Levante 1-1, stream
30.03. Celta Vigo - Villarreal 3-2, stream
30.03. Alaves - Atletico Madrid 0-4, stream
02.04. Villarreal - Barcelona 4-4, stream
13.04. Sevilla - Betis 3-2, stream
19.04. Alaves - Valladolid 2-2, stream
21.04. Betis - Valencia 1-2, stream
23.04. Alaves - Barcelona 0-2, stream
25.04. Getafe - Real Madrid 0-0, stream
05.05. Huesca - Valencia 2-6, stream
16.08. Atletic Bilbao - Barcelona 1-0, stream
17.08. Villarreal - Granada 4-4, stream
24.08. Celta Vigo - Valencia 1-0, stream
25.08. Barcelona - Betis 5-2, stream
30.08. Athletic Bilbao - Real Sociedad 2-0, stream
14.09. Barcelona - Valencia 5-2, stream
21.09. Granada - Barcelona 2-0, stream
22.09. Sevilla - Real Madrid 0-1, stream
29.09. Sevilla - Real Sociedad 3-2, stream
19.10. Mallorca - Real Madrid 1-0, stream
31.10. Eibar - Villarreal 2-1, stream
02.11. Real Madrid - Betis 0-0, stream
09.11. Barcelona - Celta Vigo 4-1, stream

Ligue 1
13.01. Marseille - Monaco 1-1, Viasat
20.01. St. Etienne - Lyon 1-2, stream
03.02. Lyon - PSG 2-1, Viasat
17.02. St. Etienne - PSG 0-1, Viasat
03.03. Marseille - St. Etienne 2-0, Viasat
17.03. PSG - Marseille 3-1, Viasat
31.03. Toulouse - PSG 0-1, Viasat
07.04. PSG - Strasbourg 2-2, Viasat
15.09. Monaco - Marseille 3-4, Viasat
01.11. Dijon - PSG 2-1, stream

Bundesliga
11.03. Düsseldorf - Frankfurt 0-3, stream
16.03. Schalke 04 - Leipzig 0-1, stream
16.03. Hertha Berlin - Borussia Dortmund 2-3, stream
30.03. Borussia Dortmund - Wolfsburg 2-0, stream
06.04. Bayern Munchen - Borussia Dortmund 5-0, stream
23.08. FC Köln - Borussia Dortmund 1-3, stream
23.09. Wolfsburg - Hoffenheim 1-1, stream
21.10. Borussia Dortmund - Mönchengladbach 1-0, stream
02.11. Borussia Dortmund - Wolfsburg 3-0, stream
09.11. Bayern Munchen - Borussia Dortmund 4-0, stream

Allsvenskan
19.04. Örebro SK - AIK 2-1, Veikkaus-TV
20.05. IFK Göteborg - Hammarby 0-0, Elisa Viihde
28.10. Djurgården - Örebro SK 3-0, Veikkaus-TV

Eliteserien
23.06. Tromsø IL - Rosenborg BK 1-0, Kutonen

FA Cup
06.01. Newport - Leicester 2-1, Viasat
07.01. Wolverhampton - Liverpool 2-1, stream
16.01. Southampton - Derby 2-2, 3-5 rp., stream
25.01. Arsenal - Manchester United 1-3, stream
28.01. Barnet - Brentford 3-3, stream
17.02. Doncaster - Crystal Palace 0-2, Viasat
18.02. Chelsea - Manchester United 0-2, YLE2
16.03. Wolverhampton - Manchester United 2-1, stream

Carabao/EFL Cup
08.01. Tottenham - Chelsea 1-0, stream
24.01. Chelsea - Tottenham 2-1, 4-2 rp, stream
24.09. Portsmouth - Southampton 0-4, stream
29.10. Manchester City - Southampton 3-1, stream
30.10. Chelsea - Manchester United 1-2, stream

Copa del Rey
10.01. Levante - Barcelona 2-1, stream
15.01. Valencia - Gijon 3-0, stream
17.01. Barcelona - Levante 3-0, stream
22.01. Getafe - Valencia 1-0, stream
23.01. Sevilla - Barcelona 2-0, stream
29.01. Valencia - Getafe 3-1, stream
31.01. Girona - Real Madrid 1-3, stream
06.02. Barcelona - Real Madrid 1-1, stream
07.02. Betis - Valencia 2-2, stream
25.05. Barcelona - Valencia 1-2, stream

DFB-Pokal
05.02. Borussia Dortmund - Werder Bremen 1-1, 3-3 jo., 2-4 rp., YLE2

UEFA Champions League
12.02. Manchester United - PSG 0-2, stream
13.02. Tottenhamn - Borussia Dortmund 3-0, stream
19.02. Liverpool - Bayern Munchen 0-0, stream
20.02. Atletico Madrid - Juventus 2-0, stream
05.03. Borussia Dortmund - Tottenham 0-1, stream
06.03. PSG - Manchester United 1-3, stream
12.03. Juventus - Atletico Madrid 3-0, SUB
13.03. Bayern Munchen - Liverpool 1-3, stream
09.04. Tottenham - Manchester City 1-0, stream
10.04. Manchester United - Barcelona 0-1, stream
16.04. Juventus - Ajax 1-2, stream
17.04. Manchester City - Tottenham 4-3, stream
30.04. Tottenham - Ajax 0-1, stream
01.05. Barcelona - Liverpool 3-0, stream
07.05. Liverpool - Barcelona 4-0, stream
08.05. Ajax - Tottenham 2-3, stream
01.06. Tottenham - Liverpool 0-2 @ O'Learys Pietarsaari
09.07. HJK - HB 3-0, VeikkausTV
01.08. HJK - Crvena zvezda 2-1, VeikkausTV
06.08. Riga FC - HJK 1-1, VeikkausTV
20.08. APOEL - Ajax 0-0, stream
19.09. PSG - Real Madrid 3-0, stream
01.10. Real Madrid - Club Brügge 2-2, stream
01.10. Tottenham - Bayern Munchen 2-7, stream
02.10. Slavia Prague - Borussia Dortmund 0-2, stream
02.10. Lille - Chelsea 1-2, stream
22.10. Atletico Madrid - Leverkusen 1-0, stream
23.10. Ajax - Chelsea 0-1, stream
05.11. Borussia Dortmund - Inter Milan 3-2, stream
06.11. Atalanta - Manchester City 1-1, stream

UEFA Europa League
14.02. Krasnodar - Leverkusen 0-0, stream
14.02. Malmö FF - Chelsea 1-2, stream
21.02. Chelsea - Malmö FF 3-0, stream
07.03. Frankfurt - Inter Milan 0-0, stream
07.03. Chelsea - Dynamo Kiev 3-0, stream
14.03. Dynamo Kiev - Chelsea 0-5, stream
14.03. Arsenal - Rennes 3-0, stream
11.04. Slavia Prague - Chelsea 0-1, stream
02.05. Frankfurt - Chelsea 1-1, stream
09.05. Chelsea - Frankfurt 1-1, 4-3 rp., stream
29.05. Chelsea - Arsenal 4-1, SUB
11.07. KuPS - Vitebsk 2-0, VeikkausTV
11.07. Aberdeen - RoPS 2-1, stream
15.08. HJK - Riga FC 2-2, VeikkausTV
22.08. Torino - Wolverhampton 2-3, stream
29.08. Wolverhampton - Torino 2-1, stream
19.09. Frankfurt - Arsenal 0-3, stream
19.09. Wolverhampton - Braga 0-1, stream
03.10. AZ - Manchester United 0-0, stream
03.10. Malmö FF - FC Copenhagen 1-1, stream
24.10. AS Roma - Borussia Mönchengladbach 1-1, stream
07.11. Rosenborg - Sporting 0-2, stream
07.11. Rangers - Porto 2-0, stream

UEFA Super Cup
14.08. Liverpool - Chelsea 1-1, 2-2, 5-4 rp., SUB

Naisten MM-Kisat
07.06. Ranska - Etelä-Korea 4-0, YLE2
11.06. Ruotsi - Chile 2-0, TV4
12.06. Saksa - Espanja 1-0, YLE2
12.06. Ranska - Norja 2-1, YLE2
13.06. Australia - Brasilia 3-2, YLE2
13.06. Etelä-Afrikka - Kiina 0-1, YLE2
14.06. Japani - Skotlanti 2-1, YLE2
15.06. Kanada - Uusi-Seelanti 2-0, YLE Areena
17.06. Kiina - Espanja 0-0, YLE2
20.06. Ruotsi - USA 0-2, TV4
22.06. Saksa - Nigeria 3-0, YLE2
23.06. Ranska - Brasilia 1-1, 2-1 jo., YLE2
24.06. Espanja - USA 1-2, YLE2
24.06. Ruotsi - Kanada 1-0, TV4
25.06. Italia - Kiina 2-0, YLE2
25.06. Hollanti - Japani 2-1, YLE2
27.06. Norja - Englanti 0-3, YLE2
28.06. Ranska - USA 1-2, YLE2
02.07. Englanti - USA 1-2, YLE2
03.07. Ruotsi - Hollanti 0-0, 0-1 jo., TV4
07.07. USA - Hollanti 2-0, YLE2

Copa America
29.06. Kolumbia - Chile 0-0, 4-5 rp., stream
06.07. Argentiina - Chile 2-1, stream
07.07. Brasilia - Peru 3-1, Viasat

U21 EM-Kisat
16.06. Italia - Espanja 3-1, SVT
17.06. Saksa - Tanska 3-1, SVT
19.06. Italia - Puola 0-1, SVT
27.06. Saksa - Romania 4-2, SVT
30.06. Espanja - Saksa 2-1, SVT

Maaottelut
08.01. Suomi - Ruotsi 1-0, Viafree
21.03. Itävalta - Puola 0-1, stream
23.03. Ruotsi - Romania 2-1, TV4
23.03. Italia - Suomi 2-0, Viafree
24.03. Hollanti - Saksa 2-3, stream
25.03. Montenegro - Englanti 1-5, stream
26.03. Armenia - Suomi 0-2, Viafree
26.03. Norja - Ruotsi 3-3, TV4
05.06. Portugali - Sveitsi 3-1, stream
06.06. Hollanti - Englanti 1-1, 3-1 ja., stream
08.06. Suomi - Bosnia ja Herzegovina 2-0, Viafree
08.06. Turkki - Ranska 2-0, stream
09.06. Portugali - Hollanti 1-0, Viasat
10.06. Espanja - Ruotsi 3-0, TV4
11.06. Liechtenstein - Suomi 0-2, Viafree
05.09. Suomi - Kreikka 1-0, Viafree
06.09. Ukraina U21 - Suomi U21 0-2, VeikkausTV
06.09. Saksa - Hollanti 2-4, stream
07.09. Ranska - Albania 4-1, stream
08.09. Suomi - Italia 1-2, Viafree
10.09. Englanti - Kosovo 5-3, stream
10.10. Suomi U21 - Malta U21 4-0, VeikkausTV
10.10. Hollanti - Pohjois-Irlanti 3-1, stream
11.10. Tshekki - Englanti 2-1, stream
12.10. Bosnia ja Herzegovina - Suomi 4-1, Viafree
13.10. Viro - Saksa 0-3, stream
14.10. Bulgaria - Englanti 0-6, stream
15.10. Suomi - Armenia 3-0, Viafree
15.10. Ruotsi - Espanja 1-1, TV4

Naisten maaottelut
02.09. Albania - Suomi 0-3, YLE2
08.10. Suomi - Albania 8-1, YLE Areena
07.11. Suomi - Kypros 4-0, YLE Areena
12.11. Portugali - Suomi 1-1, YLE Areena

YHTEENSÄ: 262

2007, 32 ottelua
2008, 57 ottelua
2009, 67 ottelua
2010, 76 ottelua
2011, 71+170 ottelua
2012, 57+179 ottelua
2013, 48+149 ottelua
2014, 43+147 ottelua
2015, 45+142 ottelua
2016, 36+211 ottelua
2017, 36+260 ottelua
2018, 41+289 ottelua
« Viimeksi muokattu: eilen kello 01:01:34 kirjoittanut Andreas »
drakon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TSV+RJC+KVM


Vastaus #14 : 02.01.2019 klo 22:08:20

Veikkausliiga (11)
15.04.2019 Honka - MIFK 1-3 (1-1) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | 22e
29.04.2019 HIFK - Honka 2-0 (0-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 20e
20.05.2019 Lahti - HJK 3-0 (2-0) @ Lahden stadion, Lahti | 15e
26.05.2019 HJK - KPV 3-1 (2-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 12e
19.06.2019 HJK - Honka 0-1 (0-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 20e
04.07.2019 HIFK - HJK 0-2 (0-2) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 25e
13.07.2019 Honka - HIFK 3-0 (1-0) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | 20e
21.07.2019 KuPS - MIFK 0-0 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio-Mölymäki | 15e
24.08.2019 Honka - HJK 0-1 (0-0) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | 20e
06.10.2019 HJK - Inter 0-1 (0-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 11e - 100. ottelu 2019
19.10.2019 Inter - KuPS 0-2 (0-0) @ Veritas Stadion, Turku-Kupittaa | 15e

Ykkönen (1)
06.09.2019 TPV - AC Oulu 2-0 (1-0) @ Tammelan Stadion, Tampere-Tammela | 7e

Kakkonen (23)
04.05.2019 EPS - Tampere United 2-1 (0-1) @ Espoonlahden tekonurmi 2, Espoo-Espoonlahti | 5e
12.05.2019 VJS - Reipas 2-2 (1-2) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
12.05.2019 GrIFK - Tampere United 1-3 (0-2) @ Kauniaisten keskusurheilukenttä, Kauniainen | 10e
18.05.2019 JäPS - VJS 2-1 (0-0) @ Järvenpään keskuskenttä | 10e
02.06.2019 FC Espoo - Pallo-Iirot 1-2 (0-2) @ Leppävaaran stadion, Espoo-Leppävaara | 5e
03.06.2019 GrIFK - Gnistan 1-3 (1-1) @ Kauniaisten keskusurheilukenttä, Kauniainen | 10e
09.06.2019 VJS - MiPK 2-2 (1-2) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
10.06.2019 EPS - GrIFK 2-1 (1-1) @ Espoonlahden tekonurmi 2, Espoo-Espoonlahti | 5e
20.06.2019 Honka Akatemia - EPS 2-2 (0-1) @ Tapiolan urheilupuisto TN1, Espoo-Tapiola | 5e
25.06.2019 VJS - Kiffen 1-0 (0-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
29.06.2019 PK-37 - VIFK 2-1 (1-1) @ Sankariniemen stadion, Iisalmi | 7e
07.07.2019 Sudet - VJS 4-1 (3-0) @ Keskusurheilupuisto nurmi, Kouvola-Keskustaajama | 5e
13.07.2019 Reipas - VJS 1-0 (0-0) @ Kisapuiston stadion, Lahti
13.08.2019 Kiffen - Reipas 1-1 (0-0) @ Pallokenttä, Helsinki-Töölö | 8e
16.08.2019 Gnistan - GrIFK 1-1 (0-0) @ Mustapekka Areena, Helsinki-Oulunkylä | 9e
17.08.2019 VJS - Klubi04 2-2 (1-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
22.08.2019 FC Espoo - Gnistan 1-1 (0-0) @ Leppävaaran stadion, Espoo-Leppävaara | 5e
24.08.2019 Viikingit - NJS 0-2 (0-0) @ Heteniityn kenttä, Helsinki-Vuosaari | 10e
25.08.2019 MiPK - VJS 4-1 (3-0) @ Mikkelin urheilupuisto, Mikkeli | 10e
07.09.2019 PEPO - VJS 4-2 (3-1) @ Kimpisen stadion, Lappeenranta | 10e
14.09.2019 Kiffen - VJS 1-1 (0-1) @ Pallokenttä, Helsinki-Töölö | 8e
22.09.2019 VJS - JIPPO 0-0 @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
29.09.2019 Ilves/2 - SalPa 1-1 (0-1) @ Lamminpään urheilukenttä, Tampere-Lamminpää | 5e

Kolmonen (13)
26.04.2019 Loiske - HJS Akatemia 0-5 (0-3) @ Sääksjärven tekonurmi, Lempäälä-Sääksjärvi
03.05.2019 NuPS - Taisto 4-1 (2-1) @ Uimahallin tekonurmi, Vihti-Nummela | 5e
04.05.2019 PK-35 - KoiPS 4-0 (2-0) @ Pihlajamäen tekonurmi, Helsinki-Pihlajamäki
05.06.2019 Töölön Taisto - HIK 1-2 (1-0) @ Pallokenttä 6 TN, Helsinki-Töölö
28.06.2019 PKKU - Kontu 3-0 (1-0) @ Kalevan urheilupuiston nurmi, Kerava | 5e
30.06 2019 JJK - Lehmon Pallo 1-1 (0-1) @ Harjun stadion, Jyväskylä-Harju | 10e
17.08.2019 Nopsa - PKKU 1-5 (1-1) @ Nastolan urheilukeskus, Lahti-Nastola
20.08.2019 PuiU - TiPS 0-5 (0-3) @ Koudan nurmi, Helsinki-Puistola
15.09.2019 Kultsu - Ristiinan Pallo 3-0 (1-0) @ Joutsenon keskuskenttä, Lappeenranta-Joutseno | 8e
19.09.2019 LePa - KoiPS 3-0 (1-0) @ Leppävaaran urheilupuisto TN2, Espoo-Leppävaara
20.09.2019 TiPS - Atletico Malmi 3-0 (3-0) @ Tikkurilan tekonurmi, Vantaa-Tikkurila
21.09.2019 HJS Akatemia - NoPS 5-0 (0-0) @ Kaurialan kenttä, Hämeenlinna-Kauriala | 5e
05.10.2019 Atletico Malmi - KoiPS 1-3 (0-3) @ Mosan Wembley, Helsinki-Tapanila

Nelonen (3)
25.04.2019 Toijalan Pallo-49 - Kangasalan Voitto 1-2 (0-1) @ Lastumäen tekonurmi, Akaa-Toijala
17.05.2019 Pirkkalan Jalkapalloklubi - Kangasalan Voitto 2-4 (2-1) @ Pirkkalan keskuskenttä, Pirkkala
26.06.2019 FC Kirkkonummi - Korso/United 3-0 (1-0) @ Kirkkonummen keskusnurmi, Kirkkonummi-Kirkonkylä

Vitonen (2)
08.05.2019 Tampereen Palloilijat - Tahmelan Vesa 4-1 (2-0) @ Rantaperkiön tekonurmi, Tampere-Rantaperkiö
29.07.2019 HJK/Kantsu - Jokerit FC 2-3 (1-0) @ Kannelmäen tekonurmi, Helsinki-Kannelmäki

Suomen Cup 2018/2019 (7)
26.01.2019 Ilves - RoPS 1-1 (0-0) @ Pirkkahalli, Tampere-Härmälä | 10e
29.01.2019 HJK - HIFK 1-0 (1-0) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 12e
16.02.2019 EIF - KTP 1-0 (0-0) @ Volkswagen Halli, Kauniainen | 0e
22.02.2019 FC Espoo - JIPPO 1-2 (1-0) @ Volkswagen Halli, Kauniainen | 5e
23.02.2019 Honka - MIFK 0-0 @ Esport Arena, Espoo-Tapiola | 7e
02.03.2019 Honka - Inter 2-0 (0-0) @ Esport Arena, Espoo-Tapiola | 7e
15.03.2019 VJS - KPV 0-3 (0-1) @ Myyrmäki-halli, Vantaa-Myyrmäki | kk

Naisten Ykkönen (2)
27.08 2019 PK-35 Vantaa - PK-35 1-0 (1-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | 10e
08.09.2019 Ilves/2 vs PK-35 Vantaa 0-8 (0-4) @ Hervannan keskusurheilukenttä, Tampere-Hervanta

Naisten Kakkonen (1)
08.09.2019 TPV - KaaPo 5-1 (3-0) @ Kauppi 1 TN, Tampere-Kauppi

Naisten Suomen Cup 2019/2020 (1)
30.07.2019 PK-35 Vantaa - Honka 0-1 (0-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | 10e

Regions' Cup (1)
03.07.2019 TiPS - TPS/2 3-2 (2-2) @ Hakunilan urheilupuisto nurmi, Vantaa-Hakunila

Maaottelut (4)
23.03.2019 Italia - Suomi 2-0 (1-0) @ Stadio Friuli, Udine | 10e
08.06.2019 Suomi - Bosnia-Herzegovina 2-0 (0-0) @ Ratinan stadion, Tampere-Ratinansuvanto | 22,5e
05.09.2019 Suomi - Kreikka 1-0 (0-0) @ Ratinan stadion, Tampere-Ratinansuvanto | 19,5e
08.09.2019 Suomi - Italia 1-2 (0-0) @ Ratinan stadion, Tampere-Ratinansuvanto | 30e

NED1 Eredivisie (2)
09.03.2019 Willem II - De Graafshap 3-2 (2-1) @ Koning Willem II Stadion, Tilburg | 30e
10.03.2019 PEC Zwolle - AZ 0-0 @ Mac³Park, Zwolle-Berkum | 31,5e

NED5 Hoofdklasse Zaterdag A (1)
09.03.2019 SC Feyenoord - VV Capelle kesk. (1-0) @ Sportcomplex Varkenoord, Rotterdam-Feijenoord | 0e

GER1 Bundesliga (4)
05.04.2019 Mainz - Freiburg 5-0 (3-0) @ Opel Arena, Mainz-Europakreisel | 18e
31.08.2019 Union Berlin - Dortmund 3-1 (1-1) @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick | 16+60e
26.10.2019 Bayern München - Union Berlin 2-1 (1-0) @ Allianz Arena, München-Fröttmaning | 61e
02.11.2019 Union Berlin - Hertha Berlin 1-0 (0-0) @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick | 16e

GER2 2. Bundesliga (3)
07.04.2019 Dresden - Union Berlin 0-0 @ Rudolf-Harbig-Stadion, Dresden | 26,5e
01.09.2019 Kiel - Aue 1-1 (0-0) @ Holstein-Stadion, Kiel-Wik | 16e
27.10.2019 Nürnberg - Regensburg 1-1 (1-0) @ Max Morlock Stadion, Nürnberg | 30e

GER3 3. Liga (2)
06.04.2019 Jena - Cottbus 2-1 (1-1) @ Ernst-Abbe-Sportfeld, Jena-Paradies | 17e
25.10.2019 Viktoria Köln - Magdeburg 1-1 (1-1) @ Sportpark Höhenberg, Köln-Höhenberg | 19e

GER4 Regionalligat (2)
22.04.2019 Schweinfurt - Burghausen 2-3 (1-2) @ Willy-Sachs-Stadion, Schweinfurt | 11e
31.08.2019 Viktoria Berlin - Auerbach 1-1 (0-0) @ Stadion Lichterfelde, Berlin-Lichterfelde | 13e

CZE1 Tsekin mestaruussarja (1)
21.04.2019 Bohemians Praha - Jablonec 1-0 (1-0) @ Stadion Ďolíček, Praha-Vršovice | 235 CZK

CZE4 CFL Divize A (1)
20.04.2019 SK Senco Doubravka - SK Rakovnik 3-2rp, 2-2 (1-0) @ Sportovni Areal v Chrástecká Ulice, Plzen-Doubravka | 30 CZK

SWE1 Allsvenskan (2)
28.04.2019 Hammarby - Djurgården 2-1 (2-1) @ Nya Söderstadion, Stockholm-Johanneshov | 285 SEK
26.09.2019 Malmö - Helsingborg 3-0 (0-0) @ Stadion, Malmö | 225 SEK

SWE2 Superettan (1)
27.04.2019 Brommapojkarna - Halmstad 2-1 (0-1) @ Grimsta Idrottsparken, Stockholm-Grimsta | 250 SEK

AUT1 Bundesliga (1)
30.05.2019 Rapid Wien - Sturm Graz 1-2 (0-0) @ Weststadion, Wien-Hütteldorf | 29e

AUT2 2. Liga (1)
01.06.2019 Vorwärts Steyr - Young Violets Austria Wien 2-3 (1-2) @ Vorwärts Stadion, Steyr | 12e

AUT3 Regionalligat (1)
31.05.2019 Wiener Sport-Club - Rapid Wien II 1-2 (0-1) @ Sportclub-Platz, Wien-Dornbach | 11e

EST1 Meistriliiga (1)
06.07.2019 FCI Levadia - Flora 1-2 (0-1) @ A. Le Coq Arena, Tallinna-Kitseküla | 5e

EST3 Esiliiga B (1)
06.07.2019 Põhja-Tallinna JK Volta - Vändra Vaprus 1-4 (1-1) @ Sõle Staadion, Tallinna-Pelgulinn

CRO1 Prva HNL (2)
26.07.2019 Inter Zaprešić - Istra Pula 0-2 (0-0) @ ŠRC Zaprešić | 40 HRK
28.07.2019 Gorica - Osijek 3-1 (1-0) @ Stadion Radnik, Velka Gorica | 30 HRK

BIH1 Premijer Liga (1)
27.07.2019 Borac Banja Luka - Zvijezda 09 Bijeljina 1-0 (1-0) @ Gradski Stadion, Banja Luka | 5 KM

LTU1 A Lyga (1)
03.08.2019 Riteriai - Palanga 1-0 (1-0) @ LFF Stadionas, Vilna | 3e

LTU2 Pirmalyga (1)
02.08.2019 Dainava Alytus - Vytis Vilnius 0-1 (0-0) @ Alytaus Miesto Stadionas, Alytus

THA2 Thai League 2 (1)
10.08.2019 Police Tero FC vs Navy FC 0-1 (0-0) @ Boonyachinda Stadium, Bangkok-Lak Si | 120 THB

DEN1 Superliga (1)
27.09.2019 Lyngby - Hobro 2-1 (1-0) @ Lyngby Stadion, Lyngby | 100 DKK

UEFA Mestarienliigan karsinnat (3)
09.07.2019 HJK - HB Tórshavn (FRO) 3-0 (2-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 12e
24.07.2019 Crvena Zvezda (SRB) - HJK 2-0 (1-0) @ Rajko Mitić Stadium, Belgrade-Dedinje | 2000 RSD
31.07.2019 HJK - Crvena Zvezda (SRB) 2-1 (0-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 27e

UEFA Eurooppaliigan karsinnat (1)
15.08.2019 HJK - Riga FC (LAT) 2-2 (1-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 27e

Harjoitusottelut (1)
16.02.2019 VJS - KäPa 2-2 (1-1) @ Aktia Areena, Vantaa-Vantaankoski

Yhteensä: 105 ottelua, 81 eri kentällä (38 uutta), 14 maassa.

Pääsyliput yhteensä: 1110 e

Arkisto: 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008
« Viimeksi muokattu: 03.11.2019 klo 20:39:37 kirjoittanut drakon »
tylerdurden

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Haapamäen Pallo-Pojat


Vastaus #15 : 03.01.2019 klo 16:22:38

2018: 41 ottelua
2017: 24 ottelua
2016: 37 ottelua

1. 30.3. RoPS - KPV 1-2
2. 7.4. RoPS - FC Honka 1-2
3. 18.4. SJK - HJK 0-0
4. 22.4. SJK - Ilves 0-1
5. 27.4. Barcelona - Levante 1-0
6. 11.5. RoPS/2 - VIFK 5-0
7. 12.5. RoPS - Ilves 0-1
8. 8.6. Suomi - Bosnia-Hertsegovina 2-0
9. 6.7. FC Honka - KuPS 1-2
10. 31.7. HJK - Crvena zvezda 2-1
11. 10.8. FC Honka - SJK 0-0
12. 31.8. SJK - KuPS 1-3
13. 5.9. Suomi - Kreikka 1-0
14. 8.9. Suomi - Italia 1-2
15. 5.10. RoPS/2 - SJK Akatemia 1-0
16. 6.10. RoPS - SJK 1-0
17. 12.10. Bosnia-Hertsegovina - Suomi 4-1
18. 19.10. SJK - FC Lahti 0-0
« Viimeksi muokattu: 19.10.2019 klo 21:09:50 kirjoittanut tylerdurden »
Parlour

Poissa Poissa


Vastaus #16 : 03.01.2019 klo 19:24:06

2018


03.05 Kurvin Vauhti - POHU 3-1, Brahen kenttä, Nelonen
09.05 Kurvin Vauhti - HJK/Laajasalo 6-1, Brahen kenttä, Nelonen
16.05 Töölön Vesa - SAPA/3 0-1, Töölö pk 6, Nelonen
17.05 SAPA - Kurvin Vauhti 0-3, Brahen kenttä, Nelonen

05.06 Kurvin Vauhti - SUMU/sob 3-0, Brahen kenttä, Nelonen
« Viimeksi muokattu: 11.06.2019 klo 00:13:25 kirjoittanut Parlour »
B Watson

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Crystal Palace, KuPS, Flamengo


Vastaus #17 : 06.01.2019 klo 03:56:44

5.1. Palace - Grimsby
12.1. Palace - Watford
18.1. Palace U18 - Bolton U18
27.1. Palace - Tottenham
2.2. Palace - Fulham
27.2. Palace - ManU
9.3. Palace - Brighton
16.3. Watford - Palace
30.3. Palace - Huddersfield
14.4. Palace - Man City
21.4. Arsenal - Palace 2-3
27.4. Palace - Everton
12.5. Palace - Bournemouth
3.8. Palace - Hertha Berlin
10.8. Palace - Everton
25.8. Vasco da Gama - Sao Paulo
1.9. Flamengo - Palmeiras
7.9. Vasco da Gama - Bahia
22.9. Palace - Wolverhampton
28.9. Palace - Norwich
19.10. Palace - Man City
3.11. Palace - Leicester
« Viimeksi muokattu: 03.11.2019 klo 12:22:39 kirjoittanut B Watson »
Elias

Poissa Poissa


Vastaus #18 : 07.01.2019 klo 16:47:51

1. 13.1. PeKa vs. MYPA 0-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
2. 26.1. KTP vs. AC Kajaani 4-1 (1-1), Arto Tolsa Areena, Suomen Cup | *
3. 9.2. KTP vs. TPS 3-2 (1-1), Arto Tolsa Areena, Suomen Cup | *
4. 3.3. PeKa vs. RIASA 3 3-0 (3-0), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
5. 3.3. Sudet vs. RIASA 2 1-1 (1-0), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
6. 3.3. KTP vs. RIASA 1 3-0 (1-0), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
7. 8.3. KTP vs. Honka 0-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
8. 8.3. KyPa vs. FC Villisiat 7-1 (2-0), Arto Tolsa Areena, Regions' Cupin 1. kierros
9. 9.3. KTP vs. Gnistan 2-2 (1-0), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
10. 16.3. KTP vs. Ilves 0-2 (0-2), Arto Tolsa Areena, Suomen Cup | *
11. 30.3. AC Oulu vs. AC Kajaani 1-0 (0-0), Heinäpään jalkapallohalli, harjoitusottelu | 10 €
12. 13.4. KTP vs. PEPO 2-1 (2-1), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
13. 20.4. Haka vs. TPS 0-1 (0-0), Tehtaan kenttä, harjoitusottelu
14. 26.4. PeKa vs. FC Peltirumpu 2-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, Kaakon Kolmonen | 5 €
15. 27.4. KTP vs. AC Oulu 0-1 (0-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
16. 27.4. MYPA vs. TPS 0-1 (0-0), Saviniemen jalkapallostadion, Ykkönen | 10 €
17. 28.4. KyPa vs. IPS 4-1 (2-0), Karhulan keskuskentän tn, Kaakon Kolmonen
18. 4.5. PeKa vs. STPS 1-2 (1-1), Karhulan keskuskentän tn, Kaakon Kolmonen
19. 10.5. KyPa vs. PeKa 0-3 (0-2), Arto Tolsa Areena, Kaakon Kolmonen
20. 11.5. HJK vs. SJK 2-2 (1-0), Veikkausliiga, Töölön jalkapallostadion | 12 €
21. 13.5. KTP vs. EIF 3-1 (0-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
22. 19.5. PeKa vs. SiU 2-0 (2-0), Arto Tolsa Areena, Kaakon Kolmonen
23. 20.5. KTP vs. FF Jaro 2-2 (1-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
24. 29.5. MYPA vs. KTP 1-1 (0-0), Saviniemen jalkapallostadion, Ykkönen | 10 €
25. 30.5. PeKa vs. IPS 1-0 (1-0), Arto Tolsa Areena, Kaakon Kolmonen
26. 3.6. KTP vs. MuSa 3-1 (0-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
27. 8.6. Suomi vs. Bosnia-Hertsegovina 2-0 (0-0), Ratinan stadion, EM-karsinnat
28. 11.6. Liechtenstein vs. Suomi 0-2 (0-1), Rheinpark stadion, EM-karsinnat
29. 24.6. KTP vs. Haka 0-1 (0-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
30. 26.6. KTP vs. KJP 1-1 (1-0), Arto Tolsa Areena, Kaakon Kolmonen (naiset)
31. 28.6. PuiU vs. Ponnistajat 0-3 (0-1), Puistolan nurmi, Helsinki/Uusimaa Kolmonen, lohko 2
32. 13.7. KTP vs. AC Kajaani 0-2 (0-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
33. 20.7. Ilves vs. HJK 1-1 (0-0), Tammelan stadion, Veikkausliiga | 15 €
34. 22.7. KTP vs. MYPA 2-0 (1-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
35. 27.7. MYPA vs. AC Oulu 0-2 (0-0), Saviniemen jalkapallostadion, Ykkönen | 10 €
36. 31.7. HJK vs. Crvena zvezda 2-1 (0-0), Töölön jalkapallostadion, UCL 2. karsintakierros, 2. osa | 25 €
37. 3.8. KTP vs. HJK 1-3 (0-2), Arto Tolsa Areena, Naisten Suomen Cup | *
38. 9.8. MYPA vs. Haka 0-4 (0-2), Saviniemen jalkapallostadion, Ykkönen | 10 €
39. 12.8. KTP vs. TPV 6-1 (1-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
40. 23.8. PeKa vs. KyPa 1-1 (1-0), Arto Tolsa Areena, Kaakon Kolmonen | 5 €
41. 2.9. KTP vs EIF 2-1 (1-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
42. 5.9. Suomi vs. Kreikka 1-0 (0-0), Ratinan stadion, EM-karsinnat
43. 6.9. Haka vs. MuSa 4-0 (2-0), Tehtaan kenttä, Ykkönen | 12 €
44. 7.9. TP-49 vs. VaKP 2-5 (1-2), Toijalan keskuskenttä, Tampereen Nelonen
45. 8.9. Suomi vs. Italia 1-2 (0-0), Ratinan stadion, EM-karsinnat
46. 9.9. KTP vs. FF Jaro 3-1 (0-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
47. 14.9. MYPA vs. MuSa 3-2 (1-1), Saviniemen jalkapallostadion, Ykkönen | 10 €
48. 21.9. MYPA vs. KTP 2-3 (0-1), Saviniemen jalkapallostadion, Ykkönen | 10 €
49. 22.9. PeKa vs. Kultsu 2-1 (1-1), Arto Tolsa Areena, Kaakon Kolmonen | 5 €
50. 28.9. TiPS vs. PeKa 3-1 (3-1), Tikkurilan urheilupuisto, Regions' Cupin finaali | 5 €
51. 30.9. KTP vs. MuSa 1-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
52. 4.10. MYPA vs. TPV 3-2 (1-2), Saviniemen jalkapallostadion, Ykkönen | 10 €
53. 7.10. KTP vs. TPS 1-1 (0-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
54. 15.10. Suomi vs. Armenia 3-0 (1-0), Kupittaan jalkapallostadion, EM-Karsinta | 20 €
55. 19.10. FC Inter vs. KuPS 0-2 (0-0), Kupittaan jalkapallostadion, Veikkausliiga |

Pääsylippumenot: 351,50€ (*KTP:n kausikortti 59€)

Edelliset kaudet
2003   44
2004   22
2005   33
2006   36
2007   45
2008   39
2009   33
2010   68
2011   53
2012   52
2013   53
2014   95
2015   83
2016  103
2017   59
2018   54
« Viimeksi muokattu: 19.10.2019 klo 23:15:16 kirjoittanut Elias »
Valzo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Turun Palloseura


Vastaus #19 : 07.01.2019 klo 17:37:44

Paikanpäällä:
1. X - X (X)

Etänä:
1. Wolverhampton Wanderers FC - Liverpool FC (FA Cup 1/32 finaali)
2. Suomi - Viro (Qatar-leiri)
--
Yhteensä: 0+1=1
« Viimeksi muokattu: 12.01.2019 klo 14:22:51 kirjoittanut Valzo »
neliö

Poissa Poissa


Vastaus #20 : 08.01.2019 klo 11:52:22

Paikan päällä:

01 - Tampere United - FC KTP, harjoitusottelu (2-1) @ Pirkkahalli (su 13.01.19)
02 - Ilves 2 - Tampere United, Kakkosen Cup (0-2) @ Pirkkahalli (su 27.01.19)
03 - TPV - JanPa/FJK YJ, P20 SM-karsinta (11-1) @ Pirkkahalli (su 27.01.19)
04 - Tampere United - HJS, Kakkosen Cup (2-0) @ Pirkkahalli (su 03.02.19)
05 - TPV - Ilves/2, harjoitusottelu (4-1) @ Pirkkahalli (la 16.02.19)
06 - Tampere United - KaaPo,  Suomen Cup (0-1) @ Pirkkahalli (su 17.02.19)
07 - Ilves - TPV, P20 SM-karsinta (11-0) @ Pirkkahalli (ke 20.02.19)
08 - TPV - FC Inter, P20 SM-karsinta (1-6) @ Pirkkahalli (su 24.02.19)
09 - Ilves 2 - Tampere United, harjoitusottelu (2-3) @ Kauppi 1 (la 16.03.19)
10 - TPV - MIFK, Suomen Cup (0-2) @ Pirkkahalli (la 16.03.19)
11 - Ilves - RiPS, P20 SM-karsinta (3-0) @ Pirkkahalli (su 17.03.19)
12 - Ilves - VPS, Veikkausliiga (0-0) @ Ratinan stadion (su 14.04.19)
13 - Ilves - FC Lahti, Veikkausliiga (1-0) @ Ratinan stadion (pe 26.04.19)
14 - Ilves/2 - GBK, Naisten Ykkönen (2-1) @ Kauppi (la 27.04.19)
15 - Tampere United - FC Viikingit, harjoitusottelu (2-2) @ Kauppi (la 27.04.19)
16 - Ilves-Kissat - Loiske, Kolmonen (4-1) @ Kaukajärvi (pe 03.05.19)
17 - PP-70 - JanPa, Kolmonen (5-1) @ Kauppi (la 04.05.19)
18 - Ilves/2 - FC Espoo, Kakkonen (0-1) @ Kaukajärvi (su 05.05.19)
19 - TKT - PS-44, Kolmonen (0-6) @ Kaukajärvi (to 09.05.19)
20 - Ilves-Kissat - JanPa, Kolmonen (5-1) @ Kauppi (ke 15.05.19)
21 - PP-70 - TKT, Kolmonen (1-3) @ Kaukajärvi (to 16.05.19)
22 - ACE - Loiske, Kolmonen (1-3) @ Ahvenisjärvi (pe 17.05.19)
23 - Ilves-Kissat - TKT, Kolmonen (8-0) @ Lamminpää (ke 29.05.19)
24 - Tampere United - FC Espoo, Kakkonen (1-2) @ Pyynikki (to 30.05.19)
25 - TPV - AC Kajaani, Ykkönen (1-1) @ Tammela (su 02.06.19)
26 - TKT - NoPS, Kolmonen (0-2) @ Kaukajärvi (to 06.06.19)
27 - Tampere United - Ilves/2, Kakkonen (0-2) @ Pyynikki (pe 07.06.19)
28 - TPV - FC KTP, Ykkönen (1-0) @ Tammela (su 13.06.19)
29 - TPV - FC Haka, Ykkönen (1-3) @ Tammela (ke 19.06.19)
30 - Tampere United - KäPa, Kakkonen (0-0) @ Pyynikki (to 20.06.19)
31 - Ilves - KPV, Veikkausliiga (4-2) @ Tammela (ti 25.06.19)
32 - Ilves-Kissat - FJK, Kolmonen (7-0) @ Lamminpää (ke 26.06.19)
33 - ACE - PP-70, Kolmonen (3-0) @ Hervannan keskuskenttä (to 27.06.19)
34 - Tampere United - KaaPo, Kakkonen (1-0) @ Pyynikki (la 29.06.19)
35 - Ilves-Kissat - NoPS, Kolmonen (2-5) @ Lamminpää (ti 02.07.19)
36 - TKT - JanPa, Kolmonen (2-3) @ Kaukajärvi (to 04.07.19)
37 - Ilves - JyPK, Naisten Liiga (3-2) @ Tammela (pe 05.07.19)
38 - PP-70 - TPV/2, Kolmonen (1-4) @ Lamminpää (ke 17.07.19)
39 - TPV - FF Jaro, Ykkönen (0-2) @ Tammela (to 18.07.19)
40 - Tampere United - GrIFK, Kakkonen (1-1) @ Pyynikki (su 21.07.19)
41 - PP-70 - TP-T, Kolmonen (2-1) @ Kauppi (to 01.08.19)
42 - TPV - MYPA, Ykkönen (3-1) @ Tammela (pe 02.08.19)
43 - Tampere United - Gnistan, Kakkonen (0-3) @ Pyynikki (la 03.08.19)
44 - Ilves - RoPS, Veikkausliiga (2-2) @ Tammela (su 04.08.19)
45 - TKT - PP-70, Kolmonen (4-6) @ Kaukajärvi (to 08.08.19)
46 - Ilves-Kissat - TP-T, Kolmonen (7-0) @ Lamminpää (to 15.08.19)
47 - Ilves - KuPS, Veikkausliiga (0-2) @ Tammela (pe 16.08.19)
48 - Ilves - Atlantis FC, P20 SM (1-2) @ Lamminpää (la 17.08.19)
49 - Tampere United - SalPa, Kakkonen (0-2) @ Pyynikki (la 17.08.19)
50 - TP-T - NoPS, Kolmonen (2-6) @ Lamminpää (ke 21.08.19)
51 - Ilves-Kissat - PS-44, Kolmonen (3-3) @ Lamminpää (ke 28.08.19)
52 - ACE - TP-T, Kolmonen (1-5) @ Hervannan keskuskenttä (to 29.08.19)
53 - Tampere United - FC Jazz, Kakkonen (3-4) @ Pyynikki (su 01.09.19)
54 - Suomi - Kreikka, EM-karsinta (1-0) @ Ratinan stadion (to 05.09.19)
55 - Suomi - Italia, EM-karsinta (1-2) @ Ratinan stadion (su 08.09.19)
56 - Ilves/2 - Tampere United, Kakkonen (1-0) @ Tammela (ti 10.09.19)
57 - Ilves - FC Honka, Veikkausliiga (0-2) @ Tammela (su 15.09.19)
58 - TP-T - JanPa, Kolmonen (1-1) @ Kauppi (to 19.09.19)
59 - TPV - MuSa, P20 Ykkönen (9-2) @ Kaukajärvi (la 21.09.19)
60 - Ilves - FC Inter, Veikkausliiga (1-0) @ Tammela (su 22.09.19)
61 - TPV - AC Kajaani, Ykkönen (3-4) @ Tammela (la 28.09.19)
62 - Tampere United - FC Honka Akatemia, Kakkonen (2-1) @ Pyynikki (la 05.10.19)
63 - Ilves - HJK, Veikkausliiga (2-1) @ Tammela (la 19.10.19)
64 - TPV - FC KTP, Ykkönen (1-0) @ Tammela (su 20.10.19)



2018 - 45
« Viimeksi muokattu: 20.10.2019 klo 16:34:21 kirjoittanut neliö »
Lomillé

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #21 : 09.01.2019 klo 14:41:58

2013: 39 ottelua paikan päällä
2014: 46 ottelua paikan päällä + 152 ottelua ruudulta
2015: 24 ottelua paikan päällä + 51 ottelua ruudulta
2016: 22 ottelua paikan päällä + 86 ottelua ruudulta
2017: 29 ottelua paikan päällä
2018: 35 ottelua paikan päällä

Ulkomailla nähdyt

2019

01. 25.01. SJK-VPS 1-2 (Suomen Cup, Wallsport Areena, Seinäjoki)

02. 02.02. VPS-KuPS 1-0 (Suomen Cup, Fennia Arena, Vaasa)
03. 16.02. VPS-KPV 0-1 (Suomen Cup, Fennia Arena, Vaasa)

04. 03.03. Djurgården-Elfsborg 3-2 (Svenska Cupen, Tele2 Arena, Tukholma)
05. 23.03. VPS-OLS 3-0 (Harjoitusottelu, Elisa Stadion, Vaasa)

06. 06.04. Hertha Berlin-Fortuna Düsseldorf 1-2 (Bundesliga, Olympiastadion, Berliini)
07. 08.04. VPS-FC Inter 1-2 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)
08. 20.04. VPS-KPV 2-2 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)
09. 26.04. VPS-SJK 1-1 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)

10. 07.05. VPS-HJK 1-1 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)
11. 16.05. VPS-IFK Mariehamn 1-3 (Suomen Cup, Elisa Stadion, Vaasa)
12. 20.05. VPS-RoPS 0-1 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)

13. 02.06. AIK-Hammarby 2-0 (Allsvenskan, Friends Arena, Solna)
14. 17.06. VPS-KuPS 1-2 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)
15. 29.06. VPS-Ilves 1-2 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)

16. 13.07. SJK-VPS 1-0 (Veikkausliiga, OmaSP Areena, Seinäjoki)

17. 03.08. VPS-Honka 2-3 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)
18. 19.08. VPS-IFK Mariehamn 2-1 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)
19. 31.08. VPS-HIFK 3-2 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)

20. 13.09. SJK-VPS 1-1 (Veikkausliiga, OmaSP Areena, Seinäjoki)
21. 22.09. VPS-Lahti 1-2 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)

22. 05.10. Tsekki-Liettua 5-0 (U19-tyttöjen EM-karsinta, Elisa Stadion, Vaasa)
23. 05.10. VPS Akatemia-VIFK 0-2 (Kakkonen, Elisa Stadion, Vaasa)
24. 06.10. VPS-HIFK 2-3 (Veikkausliiga, Elisa Stadion, Vaasa)
25. 08.10. Suomi-Albania 8-1 (Naisten EM-karsinta, Elisa Stadion, Vaasa)
« Viimeksi muokattu: 08.10.2019 klo 20:51:56 kirjoittanut Lomillé »
Hemmo93

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, TPS naiset, TPSN2


Vastaus #22 : 12.01.2019 klo 13:35:27

Let's mennään.

1. Ilves-TPS (N) HO 12.1.
2. Ilves-HIFK HO 12.1. (5e)
3. SuomiU21 - TPS HO 16.1.
4. TPS-TVP   SC 25.1. (5e)
5. PK-35(Hel)-TPS SC 27.1.
6. TPS-EIF  SC 1.2.
7. TPS-ÅU SC 2.2.
8. KTP-TPS SC 9.2. (8e)
9. TPS-JPY HO 13.3.
10. AC Kajaani - TPS (SC) 16.2. (10e)
11. RaiFu-TuTo (Futsal) 17.2.
12. VG62-RaiFu (Futsal) 17.2.
13. TuTo-VG62 (Futsal) 17.2.
14. Honka-ONS (SC) 23.2.
15. TPS-SalPa (HO) 2.3.
16. PaiHa-TPSN2 (HO) 3.2.
17. JyPK-TPS (SC) 9.3. (5e)
18. TPS-SJK (HO) 15.3.
19. Honka-ÅU (SC) 16.3.
20. TPS-Ilves (N HO) 23.3.
21. TPS N - ÅIFK C15 (HO) 30.3.
22. KFS - TuTo (N HO) 30.3.
23. TPS-KTP (HO) 6.4.
24. TPS-TuWe ("HO") 7.4.
25. Suomi-Puola (HO) 9.4.
26. TPS-KuPS (NL) 13.4.
27. HJK-IK Myran (NL) 13.4.
28. TiPS-Honka (NL) 14.4. (5e)
29. Haka-TPS (HO) 20.4.
30. ÅU-TPS (NL) 23.4. (12e)
31. TPS-TiPS (NL) 27.4.
32. TPS-hinaajat (jun.) 27.4.
33. Ilves-Honka (NL) 28.4. (7e)
34. ONS-TPS (NL) 4.5. (10e)
35. APU-TuWe (N8v8) 6.5.
36. VG62-KaPa65 (N8v8) 8.5.
37. TPS-TPV (Ykkönen) 9.5.
38. TPS-RaiFu (N2) 10.5.  
39. TPS-IK Myran (NL) 11.5.
40. TPS-AC Kajaani (Ykkönen) 15.5.
41. TPS-Honka (NL) 18.5.
42. KaaPo-TPS (N2) 19.5.
43. Ilves-IFKM (VL) 20.5. (16e)
44. TPS-ÅIFK (N2) 23.5.
45. ACO-TPS (Ykkönen) 25.5. (6e)
46. HJK-TPS (NL) 26.5.
47. TPS-Haka (Ykkönen) 29.5.
48. JyPK-TPS (NL) 30.5. (10e)
49. TPS-Jaro (Ykkönen) 2.6.
50. TiPS-HJK (NL) 3.6. (5e)
51. TPS-Ilves (NL) 6.6.
52. KTP-TPS (Ykkönen) 10.6. (10e)
53. Suomi-Islanti (N Ho) 13.6.
54. TPS-MuSa (Ykkönen) 14.6.
55. Suomi-Islanti (N Ho) 17.6.
56. MyPa-TPS (Ykkönen) 19.6. (10e)
57. TPS-Pallo-Iirot (N2) 24.5.
58. Ilves-TPS (NL) 26.6. (7e)
59. TPS-EIF (Ykkönen) 28.6.
60. Haka-ACO (Ykkönen) 29.6. (10e)
61. TPS-JyPK (NL) 30.6.
62. TPV-TPS (Ykkönen) 2.7. (7e)
63. Honka-TiPS (NL) 5.7.
64. KuPS-TPS (NL) 6.7. (5e)
65. IFKM-KPV (VL) 14.7. (18e)
66. HJK-Honka (NL) 15.7.
67. Honka-Ilves (NL) 20.7.
68. TiPS-TPS (NL) 20.7.
69. TPS-ONS (NL) 27.7.
70. TPS-KTP (Ykkönen) 2.8.
71. Honka-ÅU (NL) 11.8.
72. Haka-TPV (Ykkönen) 15.8. (10e)
73. Honka-TPS (NL) 17.8.
74. TPS-HJK (NL) 24.8.
75. TPS-TPV (Ykkönen) 30.8.
76. ÅIFK-TPS2 (N2) 1.9.
77. TPS-AC Kajaani (Ykkönen) 6.9.
78. ONS-TPS (NL) 7.9. (10e)
79. Ilves-TPS (NL) 14.9. (7e)
80. Haka-TPS (Ykkönen) 19.9. (10e)
81. TPS2-Härmä (N2) 21.9.
82. TPS-IK Myran (NL) 21.9.
83. TPS-Jaro (Ykkönen) 27.9.
84. TPS-ONS (NL) 28.9.
85. KTP-TPS (Ykkönen) 7.10.
86. Suomi-Malta (U21) 10.10. (10e)
87. IK Myran-TPS (NL) 12.10. (10e)
88. Suomi-Armenia (Euro2020) 15.10.
89. TPS-Ilves (NL) 19.10.
90. TPS-MuSa (Ykkönen) 20.10.
91. TPS-KPV (Karsinnat) 24.10. (10e)
92. KPV-TPS (Karsinnat) 27.10. (10e)
93. Helmarit-Kypros (Euro2021) 7.11. (10e)

Liput: 270e (+TPS kausari 90e ja TPS (N) kausari 50e, TPS N2 20e,TuTo N 10e, HJK N 30e, Honka N 50e)
Kilometrit: 22366km
« Viimeksi muokattu: 08.11.2019 klo 14:09:22 kirjoittanut Hemmo93 »
keltamusta

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat, HIFK, Honka, Atletí


Vastaus #23 : 13.01.2019 klo 13:47:37

A-League
5.1. Adelaide United - Wellington Phoneix
13.1. Sydney FC - Adelaide United


Yhteensä: 2


Aikasemmat vuodet :
2018: 34
2017: 48
2016: : 50
2015: 56
2014: 47
2013: 66
2012: 62
2011: 53
2010: 59
« Viimeksi muokattu: 13.01.2019 klo 14:01:19 kirjoittanut keltamusta »
Mosambik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere Utd, Kuusysi, Hammarby, Everton


Vastaus #24 : 15.01.2019 klo 17:25:01

Uusi vuosi - Vanhat kujeet

2018 39 ottelua
2017 53 ottelua
2016 66 ottelua
2015 74 ottelua
2014 33 ottelua
2013 28 ottelua
2012 27 ottelua
2011 35 ottelua
2010 43 ottelua
2009 42 ottelua

01. 13.01. Tampere United-KTP, Harjoitusottelu
02. 27.01. Ilves/2-Tampere United, Suomen Cup
03. 03.02. Tampere United-HJS, Suomen Cup
04. 17.02. Tampere United-KaaPo, Suomen Cup
05. 03.04. HJK-FC Inter, Veikkausliiga
06. 05.04. TPV-Tampere United, Harjoitusottelu
07. 14.04. Ilves-VPS, Veikkausliiga
08. 18.04. SJK-HJK, Veikkausliiga
09. 23.04. HJK-HIFK, Veikkausliiga
10. 27.04. Tampere United-FC Viikingit, Harjoitusottelu

11. 29.04. FC Inter-HJK, Veikkausliiga
12. 02.05. FC Haka-KTP, Ykkönen
13. 04.05. EPS-Tampere United, Kakkonen
14. 07.05. Ilves-FC Honka, Veikkausliiga
15. 11.05. KPV-FC Lahti, Veikkausliiga
16. 17.05. TPV-AC Oulu, Ykkönen
17. 25.05. RoPS-SJK, Veikkausliiga
18. 30.05. Tampere United-FC Espoo, Kakkonen
19. 02.06. FC Honka-KPV, Veikkausliiga
20. 07.06. Tampere United-Ilves 2, Kakkonen

21. 08.06. Suomi-Bosnia-Hersegovina, EM-karsinta
22. 16.06. FC Jazz-Tampere United, Kakkonen
23. 19.06. HJK-FC Honka, Veikkausliiga
24. 20.06. Tampere United-KäPa, Kakkonen
26. 28.06. NoPS-HJS, Kolmonen
27. 02.07. TPV-TPS, Ykkönen
28. 04.07. HIFK-HJK, Veikkausliiga
29. 13.07. SJK-VPS, Veikkausliiga
30. 18.07. FC Inter-Bröndby, UEL-karsinta

31. 21.07. Tampere United-GrIFK, Kakkonen
32. 26.07. Pallo-Iirot-Tampere United, Kakkonen
33. 28.07. IFK Mariehamn-HIFK, Veikkausliiga
34. 03.08. Tampere United-Gnistan, Kakkonen
35. 04.08. FC Lahti-KPV, Veikkausliiga
36. 10.08. KuPS-FC Inter, Veikkausliiga
37. 15.08. FC Haka-TPV, Ykkönen
38. 16.08. Ilves-KuPS, Veikkausliiga
39. 17.08. Tampere United-SalPa, Kakkonen
40. 19.08. FC Lahti-FC Honka, Veikkausliiga

41. 22.08. TPV-MuSa, Ykkönen
42. 27.08. Ilves-HIFK, Veikkausliiga
43. 01.09. AIK-Djurgården, Allsvenskan
44. 05.09. Suomi-Kreikka, EM-karsinta
45. 08.09. Suomi-Italia, EM-karsinta
46. 10.09. Ilves 2-Tampere United, Kakkonen
47. 14.09. KäPa-Tampere United, Kakkonen
48. 15.09. Ilves-FC Honka, Veikkausliiga
49. 21.09. Tampere United-EPS, Kakkonen
50. 22.09. Ilves-FC Inter, Veikkausliiga

51. 27.09. SJK-KPV, Veikkausliiga
52. 29.09. KaaPo-Tampere United, Kakkonen
53. 30.09. Hammarby-Örebro, Allsvenskan
54. 05.10. Tampere United-FC Honka Akatemia, Kakkonen
55. 06.10. VPS-HIFK, Veikkausliiga
56. 15.10. Suomi-Armenia, EM-karsinta
57. 19.10. Union Berlin-Freiburg, Bundesliiga
58. 20.10. Hertha Berlin II-Furstenwalde, Regionalliga Nordost
« Viimeksi muokattu: 20.10.2019 klo 15:22:29 kirjoittanut Mosambik »

 
Sivuja: [1] 2 ... 4
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines